ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 09:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Ο καθένας μας ( και εγώ) ας προσπαθήσει πρώτα από το εαυτό του. Μετά με τους γύρω του, δηλαδή με όσους μιλά και έχει κοινωνικές και επαγγελματικές σχέσεις. Άν το κάνουν αυτό το πολύ απλό όλοι, σιγά - σιγά με την βοήθεια του Χριστού και του Θεού τα πράγματα θα αρχίσουν να οδηγούνται προς το καλύτερο.


Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 12:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τα άμφια και τα σκεύη της Εκκλησίας ας γνωρίζουν οι φίλοι ότι είναι ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ως επι των πλείστων. Υπάρχει κάποιος συμβολισμός και στα άμφια και στα τέμπλα των ιερών ναών. Ο επίσκοπος συμβολίζει τον Χριστό για αυτό έχει αυτά τα "φανταχτερά" για κάποιους άμφια.

Ο Χριστός ήρθε ταπεινά ως άνθρωπος αλλά πλεόν ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝ ΔΟΞΗ. Αυτή την δόξα προτυπώνουν όλα αυτά. Δεν αξίζει ο βασιλέας των όλων κάτι επίσημο και αξίζει το άψυχο αμάξι μας ζαντολάστιχα και μάλιστα αξίας πολύ μεγαλύτερης από τα επιχρυσωμένα άμφια????

Έρχομαι και στο θέμα του έργου της Εκκλησίας γιατί πολύ κατηγορείται από παιδιά που δεν έχουν ίσως κάνει τον κόπο να μάθουν για το κοινωνικό έργο της. Αγαπητοί, τις προάλλες είχα διαβάσει σε ένα αφιέρωμα για τα ευαγή ιδρύματα, τα νοσοκομεία, τα πτωχοκομεία, τα ορφανοτροφεία που έχει ιδρύσει η Εκκλησία. Πάνω από 100. Έχετε μήπως υπόψιν σας πόσες ενορίες προσφέρουν συσσίτιο? Έχετε μήπως υπόψιν σας πόσες ενορίες προσφέρουν διάφορα διακονήματα σε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη? Σας παρακαλώ να το ψάξετε και μόνοι σας για να δείτε ότι έτσι είναι.

Ας μην είμαστε τυφλοί φίλοι μου. Γνωρίζω ότι υπάρχουν και ασεβέστατοι κληρικοί που πρόδωσαν το σχήμα. Γνωρίζω ότι σκανδαλίζουν ΠΟΛΛΟΥΣ και είναι αρκετοί οι ανάξιοι ιερείς. Ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός το είχε προφητεύσει αυτό για τις έσχατες ημέρες. ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ. ΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΟΥΣ ΠΟΙΜΕΝΕΣ. Να γνωρίζετε ότι ο Θεός πολύ σύντομα θα αλλάξει αυτή την κατάσταση γιατί όντως υπάρχει πολύς σκανδαλισμός. Ας προσπαθήσουμε να λυπηθούμε μόνο και όχι να κατακρίνουμε. Σε ότι κρίνουμε θα πέσουμε στο ίδιο. Είναι πολύ μεγάλος πνευματικός νόμος αυτός και τον έχω βιώσει ουκ ολίγες φορές.

Να είστε καλά

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 13:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Ο γέροντας Παϊσιος είχε πει

"Όταν ακούσετε στις τηλεοράσεις ότι γίνεται λόγος για την υφαλοκρηπίδα τότε από πίσω έρχεται ο πόλεμος"

Παρακάτω μια είδηση της Παρασκευής. Ας μιλάμε πλέον με γεγονότα και όχι με θεωρίες.

************************************************************
Διευθέτηση του ζητήματος της υφαλοκρηπίδας προωθεί η Ελλάδα

Το υπουργείο Εξωτερικών έχει αποφασίσει να αντιμετωπίσει μία χρόνια εκκρεμότητα της ελληνικής διπλωματίας: την οριοθέτηση της υφαλοκρηπίδας με την Αίγυπτο, τη Λιβύη, την Αλβανία και την Κύπρο, ώστε να «απομονωθεί» η διαφορά που υπάρχει με την Τουρκία, δεδομένου ότι με την Ιταλία έχει υπογραφεί διακρατική συμφωνία. O λόγος για τον οποίο η Αθήνα δεν άγγιζε αυτό το θέμα ήταν περισσότερο ψυχολογικός. Είχε, δηλαδή, να κάνει με το δισταγμό να αναδειχτεί ότι μοναδική εξαίρεση είναι αυτή του Αιγαίου. Αλλά, σύμφωνα με τις πληροφορίες, υπάρχει τώρα η πολιτική βούληση να επιδιωχθούν συμφωνίες, παρά τα προσκόμματα που προσπαθεί να δημιουργήσει η Αγκυρα. Κατά τις ίδιες πληροφορίες, το Νοέμβριο θα πραγματοποιηθεί ο τρίτος γύρος των διαβουλεύσεων με την Αίγυπτο, η οποία έχει αγνοήσει τα τουρκικά διαβήματα για την εξαίρεση του Καστελλόριζου με το επιχείρημα -το οποίο αντίκειται στο διεθνές δίκαιο- ότι τα νησιά δεν έχουν υφαλοκρηπίδα. Μέχρι το τέλος του έτους ο υφυπουργός Εξωτερικών Γιάννης Βαληνάκης θα έχει πραγματοποιήσει επίσκεψη στη Λιβύη, η οποία είχε επιχειρήσει να εντάξει στην Αποκλειστική Οικονομική Ζώνη της τη Γαύδο. Παράλληλα έχει αποφασιστεί η έναρξη διαβουλεύσεων με την Αλβανία, ενώ αργότερα θα ακολουθήσουν ανάλογες διαβουλεύσεις με την Κυπριακή Δημοκρατία. Οπως εξηγούν κύκλοι του υπουργείου Εξωτερικών, το ευαίσθητο αυτό θέμα χειρίζεται ο επικεφαλής της διεύθυνσης διεθνών οργανισμών κ. Φώτης Ξύδας, ο οποίος θα είναι ο νέος πρέσβης της Ελλάδας στην Αγκυρα και θα αναλάβει τα καθήκοντά του πριν από το νέο έτος.Είναι περισσότερο από βέβαιο ότι η τουρκική διπλωματία θα εκνευριστεί αν η Ελλάδα καταφέρει να διευθετήσει τις εκκρεμότητές της με τις τέσσερις παράκτιες χώρες. Κι είναι επίσης προφανές ότι η εμπειρία του κ. Ξύδα στις νομικές και τις τεχνικές πτυχές του καθορισμού της υφαλοκρηπίδας θα του φανεί χρήσιμη όταν θα αναλάβει θέση υψηλής ευθύνης στα βαθιά νερά των ελληνοτουρκικών σχέσεων. Αυτή τη στιγμή ο διμερής διάλογος που διεξάγεται σε υπηρεσιακό επίπεδο είναι «παγωμένος». Ο τελευταίος γύρος (36ος) των λεγόμενων διερευνητικών επαφών για τα ζητήματα του Αιγαίου πραγματοποιήθηκε στο τέλος Μαρτίου. Αλλά μετά τις εκλογές και στις δύο χώρες οι συνθήκες θεωρούνται από πολλούς πρόσφορες για μια νέα αρχή στις διμερείς σχέσεις. Η ανάφλεξη του κουρδικού δυσχεραίνει τους ελληνικούς σχεδιασμούς και θα επιβαρύνει την επίσκεψη της κυρίας Μπακογιάννη στην Αγκυρα, με αφορμή τη σύνοδο του ΟΣΕΠ, που έχει προγραμματιστεί για τις 25 Οκτωβρίου. Δεν αποκλείεται να επηρεάσει και την προετοιμασία της πρώτης μετεκλογικής συνάντησης των πρωθυπουργών Καραμανλή και Ερντογάν, με αφορμή τα εγκαίνια του ελληνοτουρκικού αγωγού φυσικού αερίου στα Υψαλα της Τουρκίας, που προγραμματίζεται επίσης για το τέλος του μήνα. Αλλά η βούληση της Αθήνας για γύρισμα της σελίδας στα Ελληνοτουρκικά μπορεί να θεωρηθεί δεδομένη, όταν οι συνθήκες το επιτρέψουν, όπως τονίζουν αρμόδιοι διπλωματικοί κύκλοι.
************************************************************

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 09:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα σε όλους

Φίλε Δημήτρη

quote:
Ίσως, λέω ίσως γιαυτό και υπήρχαν αυτοί οι διάλογοι του Ιησού με το Ιερατείο της εποχής του...

Δεν είπα ότι βρίσκω λάθος στοιχεία επάνω σου, γιατί δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση. Ούτε είμαι αυτός που θα δώσει συγχώρεση σε οποιονδήποτε δε συμφωνεί με τις αντιλήψεις μου, εκτός αν εκφράζει τις θέσεις του με ύβρεις απέναντίμου, κάτι το οποίο δεν ενυπάρχει στο λόγο σου. Απλά, αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι μερικές φορές είναι δυνατόν, πάντα σε σχέση με τα τρέχοντα δεδομένα, κάποιες τοποθετήσεις σημαντικών μελών της Ορθόδοξης ιστορίας και πίστεως να μην έχουν εφαρμογή στα παρόντα ή να οδηγούν σε παρερμηνεύσιμες τοποθετήσεις.

Φίλε Σταύρο

quote:
Ελπίζω τουλάχιστον όλοι αυτοί οι φίλοι που κατηγορούν τον κλήρο και τον Δημήτρη για αυτά που αναφέρει να κρίνουν το ίδιο αυστηρά τις σκέψεις τα λόγια και τις πράξεις τους, όπως κάνουν με τα λόγια και τις πράξεις των άλλων, ξεχνώντας παντελώς ίσως ότι η κρίση ανήκει στον Κύριο.

Επειδή δε θέλω να μπω σε θέματα δόγματος, θα μου επιτρέψεις απλά να διαφωνήσω σχετικά με την άποψή σου για το που ανήκει η κρίση. Σαφώς όμως και επιδέχομαι καλόπιστη κριτική στις απόψεις μου, σαφώς και είμαι εξαιρετικά προσεκτικός και θετικά διακείμενος στην αντιμετώπιση κάθε άποψης, αλλά όχι και να φτάσουμε στο μηδενισμό του ανθρωπίνου είδους και της σκέψης.

quote:
Αν δέχεστε ότι υπάρχει Χριστός, τότε θα έπρεπε να τιμάτε το ράσο σαν σύμβολο ακόμα και αν το πρόσωπο από πίσω δεν είναι αντάξιό του.

Λυπάμαι, αλλά οφείλω να σου πω ότι αντίστοιχες τοποθετήσεις στο παρελθόν για διαφορετικά αντικείμενα της πίστης (εικόνες αγίων) αιματοκύλισαν την Ορθοδοξία. Λυπάμαι, αλλά δεν τιμώ το ράσο σα σύμβολο, επειδή κάποιοι άξιοι το φόρεσαν, ούτε το στέλνω στο πυρ το εξώτερον επειδή κάποιοι ανίκανοι έπραξαν το ίδιο. Τιμώ και σέβομαι ανθρώπινες συμπεριφορές, πράξεις και ιδεολογίες ζωής.

quote:
Αυτό δεν είναι δική σας δουλειά αλλά του Χριστού. Αυτός θα κρίνει τον καθένα σύμφωνα με ότι του έχει δωθεί.

Αλήθεια Σταύρο, σύμφωνα με τη λογική τη δική σου, με ποιο δικαίωμα κρίνουμε : α) τους πολιτικούς β) τους δημοσιογράφους, γ) .... , δ) κλπ.κλπ. και εν τέλει για ποιο λόγο βρισκόμαστε εδώ, εκτός από το να εκφράσουμε μία άποψη, προσπαθώντας σαφώς, καλοπροαίρετα και τίμια, να την αποδείξουμε; και μη χρησιμοποιούμε συνέχεια τη λέξη "κρίνω" με την Ορθόδοξη προσέγγιση, γιατί θα περιορίσουμε πολύ το εύρος και τη χρήση της.

quote:
Είχε πει "Ό,τι σας λένε κάντε το αλλά μην πράτετε κατά τα έργα τους".

Θα ήθελα να μου βρεις το συγκεκριμένο εδάφιο από όσο το δυνατόν παλαιότερη πηγή, γιατί αν όντως ειπώθηκε κάτι τέτοιο, αποτελεί λογική ανακολουθία, το γνωστό (με τη δική μου φρασεολογία) : "το καλύτερο εγκρίνω και επικροτώ, το χειρότερο όμως πράττω".

quote:
Τα άμφια και τα σκεύη της Εκκλησίας ας γνωρίζουν οι φίλοι ότι είναι ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ως επι των πλείστων. Υπάρχει κάποιος συμβολισμός και στα άμφια και στα τέμπλα των ιερών ναών. Ο επίσκοπος συμβολίζει τον Χριστό για αυτό έχει αυτά τα "φανταχτερά" για κάποιους άμφια.... Ο Χριστός ήρθε ταπεινά ως άνθρωπος αλλά πλεόν ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝ ΔΟΞΗ. Αυτή την δόξα προτυπώνουν όλα αυτά.

Δέχομαι, επειδή αποδέχομαι την επαρκέστερη κατάρτισή σου ως προς το θέμα, ότι έχεις δίκιο σε αυτό. Ο Χριστός βρίσκεται εν δόξη και δικαίως βρίσκεται. ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΔΙΚΑΙΩΣ (ΑΚΟΜΑ) ΕΝ ΔΟΞΗ, σύμφωνα τουλάχιστον με τα όσα ξέρω από την Ορθόδοξη πίστη και συνεπώς ΟΥΔΕΙΣ δικαιούται να συμπεριφέρεται ως "εκπρόσωπος". Εκτός του ότι η χριστιανική διδασκαλία βασίζεται στην ταπεινοφροσύνη και την αγνότητα (ενώ αντίθετα η διαβολή βασίζεται στο χρυσό και στο ασήμι), δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να υποβάλλονται πνευματικά οι λιγότερο καταρτισμένοι και οι αδαείς αγνοί πιστοί σε μία, τυπική θεωρητικά, ουσιαστική εν τέλει" ανωτερότητα του μεσαίου και ανώτερου μέρους του κλήρου. Θα επαναφέρω την άποψη μου περί ΕΛΕΩ ΘΕΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΣ (έστω και υποβαλλόμενης, αλλά σίγουρα εγκόσμιας) και δεν ξέρω πως μπορεί να αναιρεθεί αυτό από το γεγονός ότι τα χρυσά δεν είναι χρυσά, αλλά επιχρυσωμένα. Μήπως, αν δεν ήταν τόσο φανταχτερά, ο πραγματικός πιστός θα έχανε την πίστη του στη διδασκαλία; ή μήπως, ο εκάστοτε "εκπρόσωπος" θα έχανε το - επιβληθέν - "πρόσωπο" απέναντι στον κλήρο;

quote:
Έρχομαι και στο θέμα του έργου της Εκκλησίας γιατί πολύ κατηγορείται από παιδιά που δεν έχουν ίσως κάνει τον κόπο να μάθουν για το κοινωνικό έργο της. Αγαπητοί, τις προάλλες είχα διαβάσει σε ένα αφιέρωμα για τα ευαγή ιδρύματα, τα νοσοκομεία, τα πτωχοκομεία, τα ορφανοτροφεία που έχει ιδρύσει η Εκκλησία. Πάνω από 100. Έχετε μήπως υπόψιν σας πόσες ενορίες προσφέρουν συσσίτιο? Έχετε μήπως υπόψιν σας πόσες ενορίες προσφέρουν διάφορα διακονήματα σε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη? Σας παρακαλώ να το ψάξετε και μόνοι σας για να δείτε ότι έτσι είναι.

Ας πούμε ότι συμφωνώ και επαυξάνω. Μπορείς να μου δώσεις επαρκείς απαντήσεις στο ερώτημα γιατί η Εκκλησία ήταν από τους πρώτους φορείς που έσπευσαν να διεκδικήσουν ιδιοκτησία στα καμμένα της Πάρνηθας και όχι μόνο;
Σταματώ εδώ προς το παρόν, γιατί ξεφεύγουμε του θέματος. Απλά θεωρώ σκόπιμο να υπενθυμίζω ότι η πίστη δε σημαίνει φίμωση, ούτε η θρησκεία (οφείλει να) είναι ανελευθερία σκέψης.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 10:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Kostakis, παρακάτω είναι τα λόγια του Χριστού τα οποία μου ζήτησες.

Ματθαίος ΚΓ' εδάφιο 3
πάντα ουν όσα εάν είπωσιν υμίν τηρείν, τηρείτε και ποιείτε, κατά δε τα έργα αυτών μη ποιείτε• λέγουσι γαρ, και ου ποιούσι

Δεν κατάλαβες αυτά που είπα. Δεν μίλησα για φίμωση σκέψης και λόγου αλλά για την κατάκριση και το να βάζουμε το ράσο στη πυρά λόγω κάποιων αναξίων λειτουργών. Και ο Απόστολος Παύλος νουθετούσε αλλά δεν κατέκρινε πρόσωπα......μονάχα πράξεις.

Λυπάμαι αν κατάλαβες λάθος πράγματα. Το ευαγγέλιο έχει όλες τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου. Καλό ψάξιμο εύχομαι

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 14:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα σε όλους (και πάλι)

Φίλε Σταύρο σε ευχαριστώ για την παραπομπή. Διαβάζοντας όλο το κείμενο διαπίστωσα ότι στην περίπτωση αυτή, ο Ιησούς μιλώντας στους ακροατές του ("όχλο" και μαθητές, όπως αναφέρεται), τους λέει ότι οι Φαρισαίοι (το ανίερο "ιερατείο" της εποχής) δεν πράττουν αυτά που λένε και παρακινεί το ακροατήριο να πράττει όσα του λένε οι Φαρισαίοι (εννοώντας τη διδασκαλία του μωσαικού νόμου προφανώς), αλλά όχι όσα κάνουν και εκείνοι (εννοώντας τις ανόσιες πράξεις τους). Με αυτή τη σύσταση δε δημιουργεί θέσφατο στην στα λεγόμενα από τους κατά καιρούς ιερωμένους, αλλά προτρέπει το λαό να ακολουθεί τη διδασκαλία των προφητών και των αγίων (την οποία εκ των πραγμάτων διδάσκεται από τα λεγόμενα των εκάστοτε ιερωμένων ή "ιερωμένων") και να αποφεύγει τις ανίερες πράξεις κάποιων εκ των "εκπροσώπων" του Μωσαϊκού Νόμου. Στην αντιστοίχιση που κάνει ο Πατροκοσμάς συνεπώς δε βγαίνει αυτό το νόημα, γιατί το να τοποθετείς έναν ιερέα υψηλότερα από ένα βασιλιά ή έναν άγγελο, δηλαδή να τον χαρακτηρίζεις συλλήβδην ανώτερο δεν αντηχεί την τοποθέτηση του Ιησού σε καμία περίπτωση. Επίσης, η δική σου θέση περί αξίωσης του ράσου ανεξαρτήτως του φέροντος, επίσης δεν προσιδιάζει σε αυτή την εκδοχή, για τον απλό λόγο ότι αντικείμενο του συγκεκριμένου διδάγματος του Ιησού ήταν ο Λόγος και οι Νόμοι (θρησκευτικοί, της εποχής) και όχι το ιερατείο ως υποκείμενα. Συνεπώς, θεωρώ την τοποθέτηση σου αυτή άστοχη και διατηρώ την επιφυλακτικότητα μου ως προς τη συγκεκριμένη ρήση του πατρός Κοσμά του Αιτωλού.
Να είσαι καλά.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 16:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Kostakis απλά διαφωνούμε. Ο Χριστός έδωσε εξουσία σε ιερείς την οποία δεν έχουν ούτε καν οι Άγγελοι. Οι Άγγελοι θεία λειτουργία δεν σηκώνουν. Για αυτό το λόγο η ιερωσύνη αποτελεί ένα από τα 7 μυστήρια της Ορθόδοξης εκκλησίας.

Σε προτείνω να απευθύνεις πάντως τις σκέψεις σου και τα ερωτηματικά σου σε έναν έμπειρο πνευματικό γιατί εγώ ο αμαρτωλός δεν μπορώ να σου πω περισσότερα. Ο πνευματικός είναι μεγάλη υπόθεση.

Καλύτερα να συγκεντρωθούμε στις προφητείες και στα γεγονότα γιατί ξεφεύγουμε και από το θέμα του topic. Να είσαι καλά φίλε.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 18:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-O ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΚΙ'Ο ΦΑΓΑΣ Η' ΔΡΑΓΑΤΗΣ Η' ΠΑΠΠΑΣ!
-ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΠΠΑΔΕΣ!
-ΩΡΑΡΙΟ: ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΑΝΑ 20ΛΕΠΤΟ, ΣΥΝΟΛΟ 2 ΩΡΕΣ! ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΩΡΕΣ! ΣΥΝΟΛΟ 5 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! (ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΜΕΧΡΙ ΔΙΟΜΙΣΗ ΩΡΕΣ! ΤΟ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΝΑΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 2 ΟΧΤΑΩΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!
-ΒΑΠΤΙΣΙΑ ΚΗΔΕΙΕΣ ΓΑΜΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΑΙ ΑΜΟΙΒΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ!
-ΠΡΟΤΑΣΗ: ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 3 ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΜΙΣΗΣ ΩΡΑΣ ΚΑΙ 3 ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ! ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΤΟ ΤΡΙΩΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΒΑΛΕ ΤΟΥΣ ΨΑΛΜΟΥΣ ΤΩΝ ΨΑΛΤΑΔΩΝ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ!
ΠΙΘΑΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΙΣΤΟΙ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΝΕΟΛΑΙΑ! ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΝΕΙ ΧΑΘΗΚΕ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕ ΣΤΙ 9! -
ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ! 7 Η ΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΙΜΠΛΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ! ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΡΙΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΝΟ ΠΑΝΕ!
-ΦΙΛΕ ΜΗΤΣΑΚΟ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΡΕΥΜΑ! ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΗ! ΠΕΦΤΑΝ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 9~! ΤΟ ΒΡΑΔΥ! Ε! ΠΟΣΟ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ? ΦΟΥΣΚΩΝΑΝ ΥΠΝΟ! ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΟΡΙΑ, ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΞΥΠΝΑΓΑΝ, ΣΤΙΣ 7 ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ! .... ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!@
-ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ? ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΔΕ ΤΕΛΟΥΝ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΚΟΜΒΕΣ!
-ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ?
----ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ! ΤΕΤΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ! ΓΙΑ ΝΑ.....ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 3 ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ 3 ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ! ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ!
-ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ΔΕΞΙΑ-ΖΕΡΒΑ!
-ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΦΙΛΕ ΜΗΤΣΑΚΟ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΝΕΟ ΜΑΕΣΤΡΟ! ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΔΥΝΑΤΟΙ! Ε! ΟΣΟΥΣ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΥΣΕΒΙΑ ΤΟΥΣ!
-ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ Ε? ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΚΑΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ???
-ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!! ΜΗΤΣΑΚΟ!!!!
-ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.....ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΧΡΥΣΑ! ΓΙΑ ΡΩΤΑ STAYROS77 ΤΩΝ ΠΑΠΑΔΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΕΝΟΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΡΥΣΑ! ΤΩΝ ΕΠΙΣΚΟΠΩΝ ΟΜΩΣ? ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΜΗΤΡΑ.... ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙΑ!!! ΠΟΥ ΑΜΑ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΤΗ ΖΑΧΑΡΩ!
-ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΟ ΔΕΣΠΟΤΗ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΣΟΥ! ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΟΧΙ ΜΕ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΛΛΛΑ ΜΕ ΦΙΑΤ ΠΟΥΝΤΟ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ! ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΗ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΠΑΘΕΙΣ!
ΘΑ ΣΕ ΑΦΟΡΙΣΕΙ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΙΝΗΤΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ? ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ! ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 40%?
-----ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!
-ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ!.....ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΣΤΟ ΣΟΦΙΚΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ! ΛΕΓΕΤΕ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ! (ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ) ΕΧΕΙ ΛΕΝΕ ΕΝΑΝ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΓΕΡΟΝΤΑ! Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΦΗΤΕΥΕΙ ΚΙΟΛΑΣ! ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΜΑΣ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ! ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΣ ΚΑΙ κ.λ.π. ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΕΤΡΑΕΤΗ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ!
-ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Η' ΕΑΝ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ!
-Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 2005! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ! ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗ ΣΗΖΥΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ! ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ! ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ! ΠΗΓΑΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΗΣΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4-5 ΠΟΥΛΜΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ! ΕΡΙΧΝΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΤΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ! ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ! ΣΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ! ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΟΤΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΜΑ! Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2012 ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ!
-ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ....ΕΔΩ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΚΕΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ! ...ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΟΣΜΟ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!
-ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ! ΞΕΧΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΣ ΚΑΛΟΓΡΙΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ! ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑΝ! ΤΙΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟΜΟΜΗ! Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΩΣΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΕΚΤΕΙ!
ΕΝ ΠΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΥΓΑΜΕ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΡΑΝΤΣΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΑΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 4 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΗ! ΝΑ ΦΑΝΕΙ! Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΓΑΝΑΚΤΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΟΧΛΑΓΩΓΙΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΚΑΛΟΓΡΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΟΠΕΛΙΕΣ! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΕΛΙΟ! ...ΣΤΙ 6 ΒΓΗΚΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΛΟΓΩ ΚΟΠΩΣΗΣ ΔΕ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΚΟΣΜΟ! ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ!
-ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΤΑ ΠΑΓΚΑΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΨΙΛΟΓΕΜΙΣΕΙ!!!! ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!
-ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ! ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ!
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΕΠΙΜΕΝΩ! ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΩΣ ΕΘΝΟΣ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΙΣΧΥΡΟ ΚΡΑΤΟΣ! ΟΙ ΕΛ! ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ! ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ! ΟΙ ΡΩΣΟΙ Η' ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ........ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΑΣ.......ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΝΑ ΕΚΔΙΟΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣ ΣΥΝΟΡΑ, ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΟΥΝ! ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ! ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΣ Ο ΜΗΤΣΑΚΟΣ! ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΣ Ο STAYROS77. ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΘΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ!
--ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΙΟΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΥΝΕ! ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΕΤΑΩ ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ!!!


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Misha
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2007, 00:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Misha
quote:

Μακαρι η πλειοψηφια των κληρικων να ηταν υπερανω χρηματων-απολαβων.Το κακο ειναι οτι η μειοψηφια ειναι οι εναρετοι και αναγκαζομαστε να τους ψαχνουμε μεσα στους ωκεανους σαν παραδεισια νησια.
Κατι πολυ που με ενοχλει ειναι και ο χρυσος που περιτριγυριζει πολλους ιεραρχες σε αμφια και καθε λογης εξαρτηματα τους.Δεν ξερουν την φραση : Το ξυλο βγηκε απο τον παραδεισο?Με την εννοια ομως κυριολεκτικα του ξυλου...Ο χριστος ηταν ξυλουργος...και λιγη ταπεινοτητα εκ μερος των κληρικων δε βλαπτει.

ακριβώς!!!ο π.Γεωργιος Μεταλληνός ,ιστορικος και θεολογος,καθηγητης της Θεολογικης Σχολης και κοσμητορας της εως προσφατα λεει πως η πολυτελής ενδυμασια των κληρικών ,η οποια διαφυλαττεται σα να ειναι δογμα ειναι απομιμηση της αυτοκρατορικης ενδυμασιας την περιοδο της παρακμής της Ανατολικής Ρωμαικής αυτοκρατορίας.
κι η πλάκα ειναι πως οταν καποιος επίσκοπος ζητησε να μην εχει μιτρα και χρυσαφικά απειληθηκε με καθαιρεση από τους υπολοίπους.
όσον αφορά την διαψευση των προφητειων που αναφερθηκαν εδώ ,πρί πολέμου τον Οκτωβριο και τον ταλιμπανισμο ορισμένων (οπως σωστα παρατηρηθηκε) δυστυχώς αυτα θα συμβαινουν όσο βιώνουμε την Εκκλησία σαν θρησκευτική οργάνωση με εθνικοπατριωτικα χαρακτηριστικά.
Το εκκλησιαστικό γεγονος, αγαπητοί,είναι νοσοκομείο και θεραπευτική μεθοδος από την αρρωστια της θρησκείας.
Οσο δεν το καταλαβαινουμε θα γινομαστε ,και δικαίως, περιγελως σαν την Ελένη Λουκά,τον πρωην αγιορειτη,αντιχριστολόγο Μάξιμο,τους παπαροκάδες,την Αθανασία του Αιγάλεω και ένα συρφετο ακόμα τρελαμένων καλαμοκαβαλάρηδων.
Αειντε τωρα να δουμε την επομενη δόση προφητειών από ΅αγιορειτες γερονταδες΅ για να κραταμε την αδρεναλίνη μας ψηλά....
πότε βγαινει το νέο δελτίο;;;τι αποδόσεις έχει;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2007, 12:02:07  Εμφάνιση Προφίλ
Για το θέμα της ιεροσήνης θέλω να πω πως όταν ακούμε λόγια από έναν Κοσμά Αιτωλό δεν μπορούμε να τα περνάμε στο ντούκου.
Από την άλλη η ιεροσήνη δεν έχει ψυχή, είναι άψυχο αξίωμα που έδωσε μέσα από τους πνευματικούς του νόμους ο Θεός.
Δεν μπορούμε ποτέ να συγκρίνουμε τα άτομα της ιεροσήνης από την ίδια την ιεροσήνη.
Είναι κάτι διαφορετικό.

Όσο για τον Γέροντα που τελικά δεν είδες και δεν μπορείς να έχεις άποψη europaios2
Είναι όπως είπες παλαιοημερολογήτης.
Κακό αυτό γιατί οι συγκεκριμένοι δεν κοινωνούν με την εκκλησία αλλά έχουν δικιά τους.
Κοινώς είναι εκτός εκκλησίας!
Μάλιστα θεωρούντε εκτός μιας και είναι χωρισμένοι σε περίπου 10 αν τα ξέρω καλά ομάδες και τρώγοντε μεταξύ τους.
Έχω ξανά δώσει ντοκουμέντα για αυτούς.

Φίλε Misha κανείς δεν βγήκε και είπε πως τον Οκτώβριο θα γίνει κάτι από το μυαλό του.
Από Γέροντα το ακούσαμε και υπάρχουν πολλοί που το επιβεβαιόνουν, γιατί το έχει πεί σε πολλούς.
Και σίγουρα δεν μπορεί να γίνει σύγκρηση μεταξύ των παπαροκάδων κ.τ.λ. με αυτού που ξέρεις.
Μην μπερδεύουμε Φαρισαίους με Αβά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Misha
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2007, 14:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Misha
αγαπητέ Μητσάκο,στη θεση σου θα ζητούσα μια μεγάλη συγγνώμη από τους φίλους για ¨διασπορά ψευδων ειδήσεων¨.Το μυθο του Αισωπου για τον τσομπανάκο που φωναζε πως έρχεται ο λύκος και κινδυνευει το κοπάδι του την ξέρεις...φωναξε δυο φορές,έκανε το χαβαλέ του αλλά όταν ηρθε στ αλήθεια ο λύκος κανείς δεν τον πίστευε....
αν θέλατε να μοιραστείτε κάτι απ τους γεροντάδες μας(τους όντως αγιους και όχι τους αυτοπροβαλλόμενους)οφείλατε να μας πείτε πεντε πράγματα για την απλή ζωή,για την μετάνοια,για την εξομολόγηση,για την υπομονή,για τη συγχωρητικοτητα....
δεν καταλαβαίνετε πως μαζι με την διαψευση των ΅προφητειών¨επέρχεται και η απαξίωση της συνολικής παρουσίας των γεροντων ,γιατί παρουσιάζονται ως παραληρούντες ή ψευδοπροφήτες;;;
πώς θα εμπιστευθω εναν γέροντα για τον οποιο εχω μαθει(απο εσάς) οτι λέει πράγματα τα οποια δεν επιβεβαιωνονται;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2007, 16:41:23  Εμφάνιση Προφίλ
Άκου να σου πω, εγώ αυτά ξέρω και αυτά μου έχουν πεί άτομα που εμπιστεύομαι.
Ψέματα δεν λέω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2007, 19:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Misha συμφωνώ ότι πάνω από όλα πρέπει να μας ενδιαφέρει ο πνευματικός αγώνας. Πρώτα η μετάνοια, η εξομολόγηση, η χριστιανική ζωή και μετά όλα τα άλλα.

Προσωπικά, αν μου πει κάποιος γέροντας - εξομολόγος - ιερωμένος ότι κάτι θα γίνει σύντομα στον κόσμο, δεν θα το διαδώσω. Ίσως ο κόσμος να μην είναι έτοιμος για κάτι τέτοιο.

Μπήκα στο foroum αυτό γιατι είδα γεγονότα να συμβαίνουν και γνωρίζοντας 5 πράγματα για τις προφητείες, φαίνεται ότι κάτι τρέχει. Αυτό δεν νομίζω να το αρνείται κανείς. Η διατύπωση ημερομηνιών είναι μεγάλο σφάλμα και νομίζω ότι για αυτό δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω. Πιστεύεις εσύ όμως ότι δεν θα έπρεπε να συζητάμε τα γεγονότα που συμβαίνουν γύρω μας σε συνάρτηση με τις Ορθόδοξες έγκυρες προφητείες? Μιλάω για Άγιο Κοσμά και Παϊσιο κυρίως γιατί τα άλλα δεν μπορούμε να τα επιβεβαιώσουμε. Για το πότε θα γίνουν αυτά ....... Κύριος οίδεν.

Ο Ίδιος άλλωστε είχε πει ότι πρέπει να παρατηρούμε τα σημεία των καιρών. Αυτή η παρατήρηση όμως πρέπει να γίνεται με διάκριση χωρίς να σπέρνουμε πανικό και να έχει σαν σκοπό την βελτίωση της πνευματικής μας κατάστασης και τίποτα άλλο. Όλα τα άλλα είναι στα χέρια του Υψίστου. Αυτό είναι το πιστεύω μου.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 01:53:54  Εμφάνιση Προφίλ
Όλες οι προφητείες εκπληρώθηκαν! Είπαν ότι:
α) Η Τουρκία θα διαλυθεί.
β) Θα πάρουμε την Πόλη.
γ) Θα μας βοηθήσει το ξανθό γένος.
Τί έγινε σήμερα;
α) Η Τουρκία διαλύεται. Κοντεύει να μείνει έξω από το Euro (δηλ. από την Ευρώπη) και τρώγονται μεταξύ τους.
β) Τους νικήσαμε μέσα στην Πόλη. Μετά από 55 χρόνια.
γ) Στον πάγκο μας ήταν ένας Γερμανός. Αλλά γμτ τα βάφει τα μαλλιά του...

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 02:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Κερδισαμε μια μαχη με τους Τουρκους σημερα.Ειναι σημαντικη μερα.
Το μονο που ξερανε να κανουν οι Τουρκοι ηταν να χακαρουν το site της επο.Μα δεν πειραζει.Ηταν πολυ βαρια σημερα...με πιανετε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 10:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Nαι...

"επιβεβαιωθηκε" η "προφητεια"... "πηραμε την Πολη"

Bεβαια, δεν εβαλε "χερι βοηθειας" η Ρωσια.. .αλλα η Νορβηγια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 15:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:

Κερδισαμε μια μαχη με τους Τουρκους σημερα.Ειναι σημαντικη μερα.
Το μονο που ξερανε να κανουν οι Τουρκοι ηταν να χακαρουν το site της επο.Μα δεν πειραζει.Ηταν πολυ βαρια σημερα...με πιανετε..

-ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!
-ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ SITE ΤΩΝ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΜΠΗΚΑΝ ΧΑΚΕΡ! ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ!
-ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ......., ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ π.χ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΤΥΧΑΙΝΟΥΝ? ΔΗΛΑΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ? Η' ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?
-Η' ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ.....ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟ Η' ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ! ΑΝΕΥ ΣΗΜΑΣΙΑΣ? ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ! ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 17:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:

Κερδισαμε μια μαχη με τους Τουρκους σημερα.Ειναι σημαντικη μερα.
Το μονο που ξερανε να κανουν οι Τουρκοι ηταν να χακαρουν το site της επο.Μα δεν πειραζει.Ηταν πολυ βαρια σημερα...με πιανετε..

-ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!
-ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ SITE ΤΩΝ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΜΠΗΚΑΝ ΧΑΚΕΡ! ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ!
-ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ......., ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ π.χ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΤΥΧΑΙΝΟΥΝ? ΔΗΛΑΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ? Η' ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?
-Η' ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ.....ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟ Η' ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ! ΑΝΕΥ ΣΗΜΑΣΙΑΣ? ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ! ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!


Kαι ποιος σου ειπε οτι εμεις δεν τα κανουμε? Επειδη δεν υπαρχει σαν θεμα στα ΜΜΕ??? Μα εμεις γιατι να δειξουμε σα ΜΜΕ οτι Ελληνες χακερ "επιτεθησαν" σε Τουρκικες ιστοσελιδες? Αυτα τα δειχνουν εκει, στα δικα τους ΜΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 03:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
europaios2 και ελληνες χακερς "διαλυσανε" 2,3 τουρκικα site την ιδια στιγμη.Δεν ειναι κατι το ακατορθωτο να γινει απο καποιους εξειδικευμενους.Απλα θα πρεπει ο ιδιοκτητης του εκαστοτε site να επιβλεπει συχνα την ιστοσελιδα του ωστε σε τετοιες περιπτωσεις να την κατεβαζει για λιγα λεπτα και να την ανεβαζει οπως ητανε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 13:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jiannis24
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 17:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jiannis24
Πολεμος θα γινει ενω θα ειμαι εγω φανταρος,οπως καταλαβαινετε δεν εχετε να φοβαστε τιποτα,χαλαρωστε,το ~εχω.
(Εχω Και τηλεκάρτα)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 17:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
"Δεν κατεεις πραμα..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jiannis24
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 18:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jiannis24
Κατέω την άγνοια πολλών "διαβασμένων"...

Ελλάδα και ήλιο..O Πρώτος να βλέπωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 09:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαι αμα σου λεγαν οτι ο πολεμος θα παρει "αναβολη", λογω "σπουδων", εσυ τι θα κανεις?

Ας παραμεινουμε σοβαροι ετσι?! Η αγνοια πια ειναι? ΝΑ περιμενεις να γινει ενας πολεμος? Αυτο ειναι το σοβαροτερο θεμα, ή οτι κινδυνευει η Ελλας να υπονομευτει απο καποιους 300 (συγχρονους) που καμια σχεση δεν εχουν με τους 300 του Λεω ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jiannis24
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 01:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jiannis24
Είναι γελοίο να καθόμαστε και να προβλεπουμε και να περιμενουμε ποτε θα γίνει πολεμος..ας τον ξεκινήσουμε τωρα,Εμεις...(πλάκα κάνω).

Αλλα οτι ειναι κοντά κάποια μεγάλη ανατροπη στα πολιτικά και στρατιωτικα δεδομενα δεν ειναι δύσκολο να το καταλαβεις,εκτος και αν δεν θες,
Άγνοια-ημί μάθεια πες το όπως θές..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 01:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Στην Τουρκια εγκριθηκε απο την εθνοσυνελευση τους,απο'τι ξερετε,εισβολη σε εδαφος του Ιρακ.Ηδη εχουν αρχισει εχθροπραξιες.Εχουν σκοτωθει 15 τουρκοι στρατιωτες και αλλοι 15 αγνοουνται αν δεν κανω λαθος.
Με λιγα λογια εχουμε εξελιξεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 09:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα σε όλους

quote:
Αλλα οτι ειναι κοντά κάποια μεγάλη ανατροπη στα πολιτικά και στρατιωτικα δεδομενα δεν ειναι δύσκολο να το καταλαβεις,εκτος και αν δεν θες

quote:
Με λιγα λογια εχουμε εξελιξεις.

Φυσικά και έχουμε εξελίξεις και μάλιστα σε πολύ βαθύτερο ορίζοντα από αυτόν που θέλουν κάποιοι να μπορούμε να διακρίνουμε. Το κακό είναι ότι δυστυχώς δεν είναι ευχάριστες (άλλωστε με αυτούς που ηγούνται, δνε μπορούσαμε να προσβλέπουμε και σε κάτι καλύτερο).

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 13:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Αγαπητοί φίλοι είναι αυτό που λέγαμε.

Μπορεί να μην γνωρίζουμε ημερομηνίες αλλά είναι φως φανάρι ότι η χύτρα πλέον σφυρίζει πολύ επικίνδυνα.....

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 15:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-TΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ:
- ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ Η ΧΥΤΡΑ! ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ!
- 1)ΕΜΕΙΣ ΣΑ ΧΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΓΕΙΡΑ ΚΑΙ
- 2)ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 16:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Στην Τουρκια εγκριθηκε απο την εθνοσυνελευση τους,απο'τι ξερετε,εισβολη σε εδαφος του Ιρακ.Ηδη εχουν αρχισει εχθροπραξιες.Εχουν σκοτωθει 15 τουρκοι στρατιωτες και αλλοι 15 αγνοουνται αν δεν κανω λαθος.
Με λιγα λογια εχουμε εξελιξεις.

Mαλλον δεν τα βλεπετε σωστα...

ΔΕΝ "ΕΧΟΥΜΕ" ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΄(ή οπως εσεις θελετε να το αποκαλειτε)... αλλα ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ...

ΔΕΝ "ΕΧΟΥΜΕ" ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... αλλα οι ΤΟΥΡΚΟΙ...

ΔΕΝ "ΕΧΟΥΜΕ" ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ... αλλα οι ΤΟΥΡΚΟΙ...

Η ιστορια με το PKK (το Κουρδικο Εργατικο Κομμα) ξεκιναει στα τελη του 1994, με αποκκορυφωμα το 1995... Δηλαδη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ, ουτε Θεοσταλτο! ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΟΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ!

Ειναι 2 διαφορετικα "μετωμα" που ο στρατος της Τουρκιας δεν μπορει να αντιμετωπισει, αν "διχαστει"...

Βλεπουμε επισης οτι απο το 1995 και μετα, εχουν υποστει (οι Τουρκοι) ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ σε ανθρωπινο και δη στρατιωτικο υλικο... και μιλαμε για 4.000 ΑΝΤΑΡΤΕΣ, με ελαχιστο οπλισμο, σε αμεση συγκρουση με, τουλαχιστο, 100.000+ Τουρκους στρατιωτες και Ειδικων Δυναμεων, χωρια τα επιθετικα ελικοπτερα, αεροπλανα, πυροβολικο, αρματα μαχης κτλ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy