ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MarkTheKiller
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2011, 13:02:43  Εμφάνιση Προφίλ
Είχα ακούσει ότι κάποιος είχε σκοτωθεί σε εκείνο το σημείο κατά την περίοδο του Β' Παγκοσμίου πολέμου...Ναι φώναξαν τη γυναίκα και τον παπά γιατί νόμιζαν ότι είναι ένας από τους δύο...

Είμαστε ένα τίποτα που κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στο θάνατο...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2011, 14:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Ναι φώναξαν τη γυναίκα και τον παπά γιατί νόμιζαν ότι είναι ένας από τους δύο...

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΔΝ Τ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΣΩΣΤΑ ..
"ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ Σ'ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ Τ ΒΡΑΔΥ?"

quote:
Είχα ακούσει ότι κάποιος είχε σκοτωθεί σε εκείνο το σημείο κατά την περίοδο του Β' Παγκοσμίου πολέμου...

ΧΙΛΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ..
ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ Π ΠΕΘΑΝΑΝ???

CH3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MarkTheKiller
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2011, 14:12:29  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι τους ρώτησαν την άλλη μέρα αλλά αρνήθηκαν και οι δύο.Τι να σου πω ότι μου είπαν σου λέω δεν ξέρω παραπέρα και δεν έχω ψάξει βαθιά το θέμα.

Είμαστε ένα τίποτα που κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στο θάνατο...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

peliz
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 19:06:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος και βρήκα χτες αυτό το φόρουμ εντελώς τυχαία! Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες που γράφετε εδώ και πραγματικά ανατριχιάζω!!!
Θα σας πω λοιπόν την ιστορία της μητέρας μου όπως την έζησε και τη διηγήθηκε σε μας.
Είμαι 24 ετών, και πριν 20 περίπου χρόνια πέθανε ο παππούς μου, ο πατέρας του μπαμπά μου. Η κηδεία έγινε στο χωριό και επειδή εγώ και τα αδέλφια μου ήμασταν μικρά τότε, είχαμε μείνει στο Ηράκλειο σε μια θεία μου. Στην Κρήτη, απ'οπου κατάγομαι, συνηθίζεται να 'κλαίνε' τον νεκρό στο σπίτι του όλη νύχτα, συγγενείς και φίλοι, και την επόμενη να γίνεται η κηδεία. Τότε λοιπόν, ήταν η μητέρα μου εκεί,αλλά επειδή ήταν ανέκαθεν υπερπροστατευτική, ανησυχούσε για μας..Αν φάγαμε, αν διαβάσαμε, αν κοιμηθήκαμε και όλα αυτά τα κλασσικά. Της ήρθε λοιπόν η φαεινή ιδέα να φύγει τη νύχτα απ'το χωριό και να πεταχτεί στο Ηράκλειο να δει αν ήμασταν καλά και έπειτα να ξαναγύριζε εκεί στο ξενύχτι. Όλοι της έλεγαν οτι δεν είναι σωστό.. "Και που να τρέχεις τώρα τόσο δρόμο, και πώς θα περάσεις μόνη σου τις ερημιές, και μη φύγεις τώρα απ'το λείψανο γι αυτό το λόγο" κτλ κτλ.. Η μητέρα μου όμως ξεροκέφαλη, δανείζεται το αυτοκίνητο του θείου μου και ξεκινάει κατά τις 11 για το Ηράκλειο. Προσφέρθηκαν βέβαια ο πατέρας μου και ο θείος μου να τη συνοδεύσουν αλλά δεν ήθελε, ήταν αρκετά κουλ.. Πού να 'ξερε!!!
Ση διαδρομή αυτή, υπάρχει μια ατέλειωτη ευθεία, ακόμα και τώρα. Δεν είναι κάτι ιδιαίτερα τρομακτικό, απλά είναι μια πολύ μεγάλη ανηφορική ευθεία, πλατύς ο δρόμος και αριστερά δεξιά του δρόμου είναι κάτι πανύψηλα κυπαρίσσια. Φυσικά δεν υπάρχει φωτισμός πουθενά, ούτε έχει συχνή κίνηση.
Ξεκινάει λοιπόν η Ρίτσα, κατά βάθος επηρεασμένη απο αυτά που της έλεγαν και οδηγώντας σκεφτόταν αν κάνει καλά που κάνει αυτή τη διαδρομή μέσα στη νύχτα, και φυσικά σκεφτόταν και την επιστροφή πάλι εκεί.. Όταν λοιπόν φτάνει στην ευθεία που περιέγραψα παραπάνω, βλέπει στη μέση του δρόμου μια γριά να στέκεται ακίνητη.. Εννοείται οτι τρελλάθηκε απ'το φόβο της και φυσικά δε σκέφτηκε καν να σταματήσει, οπότε κάνει μια στραβοτιμονιά να τη προσπεράσει και συνεχίζει στην πορεία της. Κοιτάζει απ'τον καθρέφτη πίσω να δει αν η γριά ηταν ακόμη εκεί, και τι να δει;;;;
Η γριά στο πίσω κάθισμα!!! Όντας ψύχραιμη, συνέχισε να οδηγάει χωρίς να ξανακοιτάξει πίσω, έκανε μια στάση στο επόμενο χωριό, ζήτησε λίγο νερό απο το καφενείο και της πέρασε ο φόβος.

Είναι κατανοητό φυσικά, οτι όλο αυτό ήταν παιχνίδι του μυαλού της. Απ'τη ψυχολογική της φόρτιση και επηρεασμένη απ'όσα άκουσε το είδε όλο αυτό, δε θα ισχυριστώ κάτι διαφορετικό αλλά όποτε το λέω μου σηκώνεται η τρίχα!

"ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΛΙΜΑ, ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gademis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2011, 01:11:10  Εμφάνιση Προφίλ
Η ιστορία που θα διηγηθώ συνέβη σε μένα προσωπικά προ δεκαετίας στην ορεινή Κορινθία. Είχα κανονίσει με ένα μπάρμπα να ανεβούμε στο βουνό για να δούμε την κατάσταση όσον αφορά τα θηράματα (ήταν Ιούλιος - εκτός κυνηγετικής περιόδου και ανεβήκαμε στο βουνό για να ελέγξουμε την πανίδα). Σημειώνω ότι το μέρος στο οποίο πήγαμε να ανεβούμε έχει εγκαταληφθεί σχεδόν πλήρως από τους κατοίκους λόγω 1) μεγάλου υψόμετρου 2)είχαν γίνει μάχες στον εμφύλιο που ανάγκασαν τον πλυθυσμό να κατέβει και να μείνει πλέον μόνιμα στα χειμαδιά του (τα παραθαλάσια μέρη που περνούσαν τον χειμώνα). Το μέρος που ήταν να πάμε χαρακτηρίζεται από τα πολλά του νερά και τις απότομες μεταβολές του ανέμου. Η τοπική παράδοση βρύθει ιστοριών για νεραϊδες και άλλα πλάσματα.

Εκείνο το καλοκαίρι λοιπόν ανεβήκαμε με τον μπάρμπα και αφού παρκάραμε χαμηλά, ξεκινήσαμε να ανεβαίνουμε για να δούμε τι γινόταν. Σημειώνω ότι έκανε ένα σχετικό κρύο - ήταν 5 το πρωί- και ήμουνα ντυμένος σχετικά καλά (σημειώνω ότι ήμουν 19 τότε) . Αφού περπατήσαμε κανά δύο χιλιόμετρα είχαμε αρκετά ζεσταθεί αποφασίσαμε να χωρίσομε για να ερευνήσουμε δύο διαφορετικά μονοπάτια που ξέραμε. Εγώ αν και δεν ήξερα πολύ καλά το βουνό ήθελα να συνεχίσω μόνος μου γιατί η φύση ήταν όντως ωραιότατη και ψιλοβαριόμουν την εμμονή του θείου μου με το κυνήγι. Τέλος πάντων αφού προχώρησα καμιά πεντακοσαριά μέτα έφτασα σε ένα ξέφωτο με μία μεγάλη πέτρα σχεδόν στο κέντρο του.

Μιας και είχα περπατήσει αρκετά και δεν έβλεπα και τίποτα καλύτερο να κάνω αποφάσισα να ανάψω τσιγάρο (δεν είχε ξημερώσει ακόμα εντελώς αλλά ήταν ημίφως). Σημειώνω ότι είχα ζεσταθεί αρκετά από την πεζοπορία. Είπα να ξαποστάσω στο βράχο και άναψα τσιγάρο. Δεν είχα προλάβει να κάτσω επάνω του και ξαφνικά ένιωσα ένα απιστεύο κρύο (λες και η θερμοκρασία είχε πέσει 15 βαθμούς.΄Όπως καταλαβαίνεται σκιάχτηκα και άρχισα να κινούμαι και μόλις απομακρύνθηκα λίγο από τον βράχο η θερμοκρασία που "ένιωθα" γύρισε στα κανονικά επίπεδα. Εννοείται ότι έφυγα σφαίρα από το σημείο και έτρεξα να βρω τον μπάρμπα ο οποίος μου περιέγραψε ότι έιχε ζήσει ανάλογη εμπειρία (σε άλλο σημείο) όταν του είπα την ιστορία. Ακόμα και σήμερα δεν το έχω εύκολο να ανέβω στο μέρος εκείνο (αν και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα έβρισκα το ξέφωτο πλεόν - πέρασε και η μεγάλη φωτιά πριν από κάτι χρόνια)

Επίσης μια άλλη ιστορία που θυμήθηκα γράφοντας αυτήν, έχει να κάνει με ένα βράδυ που πέρασα στο σπίτι του παππού (στο βουνό - όχι στην παραλία) μικρός. Ο μακαρίτης είχε την συνήθεια παρότι δεν καλλιεργούσε πλέον τα χωράφια στο βουνό να ανεβαίνει τουλάχιστον κάποιες μέρες τον χρόνο , συνήθως γύρω στον δεκαπεντάυγουστο λόγω γιορτής της εκλησίας εκεί. Πρέπει να ήμουν μικρός γύρω στα 7 και με έιχαν πάρει μαζί τους οι παπούδες -μπας και ησυχάσουν λίγο οι γονείς μου. Θυμαμαι χαρακτηριστίκα ότι ένα βραδυ -σημειώνω εδώ ότι είχα ακούσει πολλές φορές πρόβατα και περαστικούς να περνάν έξω από το σπίτι οπότε είχα μάθει τους ήχους- ενώ είχαμε ξαπλώσει και κοιμόμασταν όλοι στο ίδιο δωμάτιο ακούσαμε μία φασαρία σαν να παιρνούσαν μουσικοί που έπαιχαν. Αυτό παραδόξως με ξύπνησε -συνήθως κοιμάμαι πολύ βαριά- και ρώτησα την γιαγιά μου που είχε ξυπνήσει τι γίνεται έξω; Αυτή μου απάντησε απότομα τίποτα, πέσε και κοιμήσου, αλλά το βλέμα της ήταν αρκετά πιο αυστηρό από το συνηθισμένο. Σημειώνω ότι το σπίτι δεν ήταν σε κανένα πέρασμα αλλά κοντά σε μία βρύση με ένα μικρό ρέμα. Γενικά δεν υπήρχε λόγος να περάσει άνθρωπος από κει στα μαύρα μεσάνυχτα (τότε μάλιστα το σημείο εκεί δεν είχε ακόμα ηλεκτρική λάμπα στο δρόμο - μπήκε κάποια χρόνια αργότερα).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2011, 01:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas

Πρώτα μια μικρή εισαγωγή, ασχολούμαι απο μικρός με την μεταφυσική και την αυτογνωσία. Έχω αρχίσει να έχω κάποιες φορές εμπειρίες channeling. Ορισμένες φορές δέχομαι απαντήσεις σε ερωτησεις που θέτω είτε μέσω εσωτερικής φωνής είτε μέσω συγχρονοτήτων.

Μου συνέβει πριν μερικούς μήνες.... παρακολουθούσα μια ελληνική σειρά στην τηλεόραση και μου κέντρισε το ενδιαφέρον, με μία μεταφυσική υφή, μία πολύ γνωστή ηθοποιός. Χωρίς να την ξέρω τότε, η διαίσθησή μου έλεγε ότι κάτι πρέπει να μάθω για αυτήν.
Ζητάω καθοδήγηση, γκουγκλάρω το όνομά της και μου βγαίνει ότι σε ρόλο είχε εμφανιστεί με το επίθετό μου (που δεν είναι συχνό). Εκείνη την στιγμή ένιωσα να με διαπερνούν 10.000 βολτ. Η συγχρονικότητα ήταν τόσο δυνατή, η ενέργεια που ένιωσα με πέταξε κάτω απο την καρέκλα!!!

Μετά εμφανιζόντουσαν συνεχώς συγχρονικότητες μπροστά μου. Ορισμένες ''δυνατές'' ήταν οι ακόλουθες...
Μιλάω με έναν γνωστό και χωρίς να του έχω δώσει λεπτομέρειες μου βρίσκει με την πρώτη το όνομα της ηθοποιού.
Ζητάω καθοδήγηση, μπαίνω σε ένα σταθμο του μετρό και απο τα μεγάφωνα αρχίζει να παίζει το σαουντρακ της γνωστότερης ταινίας της. Το ακούω και δεν το πιστεύω.... νόμιζα ότι κάποιος εκεί ψηλά μου κάνει πλάκα.
Ξαναζητάω καθοδήγηση, η απάντηση, ως εσωτερική φωνή, ήταν ότι είμαι άπιστος μετά απο τόσες συγχρονικότητες. Περνάει λίγη ώρα και μου λέει ένας γνωστός μου (στα ξεκάρφωτα, χωρίς να του έχω πει τίποτα) ''ξέρεις ποια ηθοποιό είδα στο σουπερμαρκετ κάτω απο το σπίτι σου?'' ποια? ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ!!
έπαθα σοκ, μου έτρεμαν τα πόδια μου. Εντωμεταξυ την στιγμή που την είδε παραλίγο να είχα παει και γω να αγοράσω κάτι αλλά δεν πήγα λόγω πονοκεφάλου.

Ζητάω σε ένα φορουμ φωτογραφίας την τεχνική μία συγκεκριμένης φωτογραφίας, ανεβάζοντας ως δειγμα μια φωτογραφία της ηθοποιού, ληφθείσα με την τεχνική αυτή. Μου απαντάει ένας γνωστός της φωτογράφος.

Συμβαίνουν και άλλες συγχρονικότητες και γιαυτό αποφασίζω να παω να την βρω να της μιλήσω.
Πάω στο θέατρο που εμφανιζόταν και με το που την βλέπω καταλαβαίνω πλέον καθαρά ότι κάποια μεταφυσική σύνδεση υπάρχει μεταξύ μας. Αισθανόμουν ότι την γνωρίζα μια ζωή.
Δεν βρήκα δυνάμεις να της μιλήσω, έπρεπε όμως να την βρω...

θα ακολουθήσει συνέχεια αν σας ενδιαφέρει η αληθινή ιστορία μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΤΡΑ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 13:52:33  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΥΜΕ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΙ.ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΙΩΣΑΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΓΜΗ.ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΩ.ΠΑΛΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΠΟΤΑΜΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ Η ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gademis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 20:03:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΥΜΕ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΙ.ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΙΩΣΑΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΓΜΗ.ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΩ.ΠΑΛΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΠΟΤΑΜΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ Η ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ.

Το θέμα του ότι πέρναγε ποτάμι από το μέρος μπορεί και να είναι σημαντικό. Από λαογραφικής άποψης οι νεραϊδες μένουν κοντά σε ρέματα- τρχούμενα νερά.

Βέβαια πρέπει να ξέρεις ότι πολοί άνθρωποι δεν είμαστε πλέον σε επαφή με τους απλούς ήχους της φύσης και μπορεί να μην τους αναγνωρίζουμε οπότε και να τρομάζουμε ακούγοντας τους (αλήθεια ο κήπος είναι κοντά σε δόμο/πάνω από βόθρο;). Θυμάμαι ότι ένα Γενάρη στο χωριό άκουγα κάτι ήχους σαν κλάματα μωρού που δεν σταματάγανε. Όταν σηκώθηκα να δω τι γινόταν και άνοιξα το παράθυρο είδα ένα γάτο ποτ έκοβε βόλτες στα απέναντι κεραμίδια. Αν δεν το είχα ερευνήσει θα έλεγα ότι άκουγα κλάματα στον ύπλνο μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΤΡΑ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2011, 01:45:57  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΟΧΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΑΣΤΙΟ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ.ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΣΚΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΥΨΟΣ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΖΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΕΝΟΣ ΚΑΤΣΙΚΙΟΥ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΣΑΝ ΘΕΙΑΦΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΩ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 15:14:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΟΧΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΑΣΤΙΟ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ.ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΣΚΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΥΨΟΣ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΖΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΕΝΟΣ ΚΑΤΣΙΚΙΟΥ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΣΑΝ ΘΕΙΑΦΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΩ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.




Ισως να πρόκειται για κάποιο ζώο αφού λες πως ήταν στο βάθος του δρόμου..Όσο για τη μυρωδιά,και επειδή και εγώ μένω επαρχία,τυχαίνει συγκεκριμένες ώρες να έρχονται διάφορες μυρωδιές..Ίσως κάποιος καίει κάτι ή κάποιο άλλο γεγονός...

Εγώ μικρή και ενω με κρατούσε από το χέρι η μητέρα μου είδα μπροστα μου στον τοίχο και σε άπόσταση 1 μέτρου μια ανθρώπινη σκιά΄..και η μητέρα μου δεν την έβλεπε...
Επίσης πρόσφατα και ενώ λαγοκοιμόμουν στο σπίτι του φίλου μου πρωινη ώρα,άκουσα ενοχλητικούς ψίθυρους στο αυτί μου με έντονο και ενοχλημένο ύφος αλλά δεν καταλάβαινα τί έλεγαν...
Όπως και να χει σίγουρα υπάρχει και ο κόσμος ο μη υλικός όπου σε κάποιες περιπτώσεις απλά τυχαίνει να αντιληφθούμε κάποια γεγονότα για κάποιο λόγο..


--------------------------------------------------------------------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pennoula87
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 01:44:45  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!Ύστερα από το τόσο ενδιαφέρον και ενθουσιασμό που μου προκάλεσαν οι ιστορίες πολλών από σας,θα ήθελα και γώ με τη σειρά μου να μοιραστώ μαζί σας 2 ιστορίες (η πρώτη συνέβει στον αρραβωνιαστικό μου και η δεύτερη σε μια οικογενειακή μας φίλη).Πρίν κάποια χρόνια λοιπόν που το αγόρι μου ήταν μαθητής γυμνασίου ακόμη είχε πάει με τον συνομίλικο του ξάδερφο βόλτα με τα ποδήλατα τους σ'ένα βουνο λίγο πιο ψηλά από τα σπίτια τους.Κοντά στη περιοχή Καλαμακίου για να σας προσδιορίσω.Σαν παιδιά τότε είχαν βάλει στο μάτι μια μικρή σπηλίτσα και θέλαν να κανουν τους ντετεκτιβ για να την εξερευνήσουν...Πηγαίνουν λοιπόν εκει και βρίσκουν χάμω στο χώμα βρώμικα ρούχα και ένα βιβλίο,αλλα οχι σαν τα βιβλία που φαντάζεστε.ήταν σα χειροποίητο απο τις περιγραφες τους.το ανοίγουν για να δουν τι έχει και ξεφυλλίζοντας όλο αδιάφορα γι'αυτούς κείμενα,πέφτουν σε μια σελίδα που αποικώνιζε το πρόσωπο του Χριστού,αλλα στη θέση που έπρεπε να φαίνονται τα μάτια του ήταν 2 μαύροι κύκλοι.Φυσικα μόλις το αντίκρισαν το πέταξαν γρηγορα εκει που ήταν και φτασαν με τα ποδηλατα σπιτι σε κλασματα δευτερολεπτου.Δεν ξέρω αν προκειται για κάποιο είδος σατανισμού,πάντως μόνο που το ακούω μου προκαλεί τρόμο.
Η δεύτερη ιστορία μιας οικογενειακής μας φίλης...Αυτή η κοπέλα νοίκιαζε μέχρι περσυ ενα διαμερισμα μαζι με τον αραβωνιαστικο της στη γλυφάδα.Ενα μεσημερι που ηταν μονη σπιτι,καθαριζε το τραπεζι της κουζινας στο οποιο υπηρχε πανω ενα μπουκαλι με λαδι.Ξαφνικα μπροστα της και με πολυ γρηγορη ταχυτητα βγαινει το καπακι του μπουκαλιου,πεταγεται ως το ταβανι και πεφτει στο πατωμα.Δεν εδωσε ιδιαιτερη σημασια γιατι πιστευε πως κατι συνεβει με τη πιεση αερα στο μπουκαλι.λιγο αργοτερα παει με τον γατο της στο σαλονι και με το που καθεται για να δει τηλεοραση ακουει απο τη κουζινα ν'αναβει μονο του το ράδιο.αρχισε ν'ανησυχει.οταν γυρισε ο αραβωνιαστικος της απο τη δουλεια και του τα ειπε,εκεινος φυσικα δεν πιστηκε και προσπαθουσε να δώσει εξηγεισεις.μεχρι που το βραδυ πανε να πεσουν για υπνο και αναψε μονο του το φως της κουζινας,οπως και την επομενη μερα που γύρισε εκεινος απο τη δουλεια αναψε μονη της η τηλεοραση στο σαλονι.Σα να μη φτανουν ολα αυτα,ενα πρωι που ετοιμαζοταν η φιλη μου να παει στη δουλεια,εψαχνε στη κρεβατοκαμαρα να βρει το κινητο της το οποιο το εχει καθε βραδυ κλειστο στο κομοδινο.Το κινητο αφαντο.βγαζει οσα ρουχα υπηρχαν στο κρεβατι μηπως το βρει και παλι τιποτα.ειχε τσαντιστει και ξεστρωσε ολο το κρεβατι μηπως παραπεσει απο τα σεντονια αλλα παλι τιποτα.τελικα στρωνει το κρεβατι και φευγει βιαστικα για τη δουλεια.στις σκαλες ομως αντιλαμβανεται πως ξέχασε τη τσαντα της στο δωματιο και ξαναπαει για να τη παρει.μολις μπαινει στο δωματιο βλεπει το κινητο ακριβως στη μεση του κρεβατιου....και το τελευταιο γιατι σας κουρασα,καθοταν ενα βραδυ η φιλιώ στο γραφείο της και εβλεπε στον υπολογιστη μια σειρα που παρακολουθουσε.στα ποδια της ειχε το γατουλη της.ετσι οπως καθεται στο γραφειο στ'αριστερα της ειναι οι ντουλαπα.ξαφνικα εκει που βλεπει στον υπολογιστη,ακουει ενα δυνατο θορυβο μεσα απο τη ντουλαπα,σαν καποιος λεει να τη κλωτσαγε απο μεσα.προσπαθησε να μεινει ψυχραιμη και παρατηρει το γατο να κοιταει με καρφωμενο βλεμμα τη ντουλαπα.το ιδιο ξαναγινε μετα απο λιγο και εντρομη πλεον πηρε τηλ τον αραβωνιαστικο της να παει γρηγορα σπιτι για να δει τι συμβαινει μεσα στη ντουλαπα.το παιδι ηρθε μ'ενα φιλο του και ανοιξαν και οι 3 μαζι τη ντουλαπα και δεν υπηρχε τιποτα το διαφορετικο στο εσωτερικο της.Α,επισης τσακωνοταν τοτε με τον αραβωνιαστικο της γιατι αυτος της ελεγε να μη του βγαζει συνεχεια το κινητο απο τη φόρτιση ενω εκείνη δεν είχε κανει τιποτα....
Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας και συγνωμη αν σας κουρασα...!! :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 02:31:53  Εμφάνιση Προφίλ
Pennoula87, όσον αφορά τις διάφορες συσκευές όπως η τηλεόραση που παίρνουν μπρος μόνες τους, υπάρχουν πάρα πολλά ραδιοκύματα που ταξιδεύουν σην ατμόσφαιρα από διάφορους πομπούς στο χώρο. Έχει τύχει και σε εμένα να ανάψει το air condition μόνο του, δηλάδή όχι από δικό μου κοντρόλ.
Μπορώ να σκεφτώ διάφορες εξηγήσεις για τα υπόλοιπα που γράφεις, ωστόσο το τελευταίο με την ντουλάπα είναι αρκετά περίεργο αν υποθέσουμε ότι η γνωστή σου είναι σίγουρη για την εστία του θορύβου. No clue.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pennoula87
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 02:41:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Pennoula87, όσον αφορά τις διάφορες συσκευές όπως η τηλεόραση που παίρνουν μπρος μόνες τους, υπάρχουν πάρα πολλά ραδιοκύματα που ταξιδεύουν σην ατμόσφαιρα από διάφορους πομπούς στο χώρο. Έχει τύχει και σε εμένα να ανάψει το air condition μόνο του, δηλάδή όχι από δικό μου κοντρόλ.
Μπορώ να σκεφτώ διάφορες εξηγήσεις για τα υπόλοιπα που γράφεις, ωστόσο το τελευταίο με την ντουλάπα είναι αρκετά περίεργο αν υποθέσουμε ότι η γνωστή σου είναι σίγουρη για την εστία του θορύβου. No clue.




Ειλικρινα δεν γνωριζω τι εξηγηση μπορει να εχουν ολα αυτα γιατι ειναι πολλα και διαφορετικα.Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι ειχε καποιους μηνες που ειχε πεθανει η γιαγια της,γιατι μου εχουν πει πως αυτα συμβαινουν μονο σε καποιο σπιτι που απεβιωσε καποιο ατομο.αλλα η γιαγια της δεν απεβιωσε εκει.Παντως μου εχει πει πως εχει καταγραψει τις ημερομηνιες και τα γεγονοτα σ'ενα ημερολογιο μηπως καποια στιγμη βγει καποια ακρη.Τωρα που πλεον κατοικει σε αλλο σπιτι δεν εχει ξανασυμβει τιποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΤΡΑ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 13:09:52  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΝΔΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΑΤΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΡΟΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Morfeas1981
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 23:30:09  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπερα σε ολους. Διαβασα με ενδιαφερον και ενθουσιασμο τα post σας και χαιρομαι για αυτα που διαβασα γτ διαπιστωσα πως δεν ειμαι μονος σε αυτον τον "φανταστικο κοσμο" που μου λενε οτι ζω σε οσους φιλους η' γνωστους εχω πει αυτα που βλεπω κατα καιρους η' ακουω. Δεν θα αναφερθω σε ιστοριες γτ ειναι πολλες, απλα θα πω πως εχω δει νεκρους (φιγουρες και σωματα) να περιφερονται σε δρομους, σοκακια η' εξω απο εκκλησιες, εχω ακουσει φωνες να μιλανε (οχι να φωναζουν), σε παλιο εγκαταλελημενο εργοστασιο σε περιοχη της Αθηνας μικρος πριν 22 χρονια ακουσα αλυσιδες τη νυχτα να σερνονται ενω περνουσα με τους γονεις μου απ'εξω, εχω ακουσει γελια μαλλον δαιμονων ενω εχει ερθει η Μορα στον υπνο μου και με εχει αφησει απο το "πλακωμα", εχω νιωσει αυτη την ξαφνικη πτωση της θερμοκρασιας και την αισθηση του κακου που μεταφραζεται σε φοβο και την αισθηση του καλου γυρω μου και να γαληνευεις απο ηρεμια κ.α. πολλα!!!

Θα ηθελα να ρωτησω ποιοι ειναι οι ελαφροισκιοτοι που λενε, αν το φαινομενο EVP το εχει κανει καποιος και αν εχει αποτελεσματα, ωστε να το προσπαθησω και να επικοινωνησω με την "αλλη μερια";


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crazy orestis
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2011, 01:46:56  Εμφάνιση Προφίλ
γεια σας είμαι καινούριος εδώ και δε ξέρω αν γράφω στο σωστό φόρουμ για το πρόβλημα μου
λοιπόν κάθε όνειρο που βλέπω είναι προφητικό δηλαδή βλέπω τη θα γίνει την επόμενη μέρα και ακόμα περισσότερο χθες το βράδυ είδα ότι με κυνηγούσε ασταμάτητα μια μαύρη σκιά να με κυνηγά χωρίς όμως να κουνάει τα ποδιά. αιωρούνταν στη να πω την αλήθεια το έψαξα και βρήκα ένα αγγλικό φόρουμ που μιλούσε γι αυτό το θέμα και ανέφερε το όνομα israphel. αν το ψάξετε στο google 8α δείτε ένα σαιτ που άφορα ένα παιχνίδι που είναι άκυρο με το θέμα
σας παρακαλώ πέστε μου τη γνώμη σας.

orestisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2011, 11:35:45  Εμφάνιση Προφίλ
λοιπον παιδια ακουστε κατι οταν μιλαμε για χωροχρωνικες ανωμαλιες δεν μιλαμε για παραλληλο κοσμο γιατι κανεις δεν μπορει να περασει σε παραλληλο κοσμο επειδη οπως και αν το κανουμε ο παραλληλος κοσμος ειναι παραλληλος δηλαδη δεν υπαρχει κανενα σημειο συναντησης μεταξυ των δυο κοσμων!
τωρα η στορια μου
θυμαμαι καποτε που μεναμε σε μια πολυκατοικια στον υπνο της μητερας μου εμφανιστηκε η κορη της απο πανω και την χαιρετουσε μπροστα απο μια πορτα ενω προχωρουσε σε ενα ασπρο φως που κατεκληζε τον χωρο πισω απο την κουζινα...

το περιεργο ειναι οτι εκεινο το βραδυ πεθανε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2011, 11:37:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλησπερα σε ολους. Διαβασα με ενδιαφερον και ενθουσιασμο τα post σας και χαιρομαι για αυτα που διαβασα γτ διαπιστωσα πως δεν ειμαι μονος σε αυτον τον "φανταστικο κοσμο" που μου λενε οτι ζω σε οσους φιλους η' γνωστους εχω πει αυτα που βλεπω κατα καιρους η' ακουω. Δεν θα αναφερθω σε ιστοριες γτ ειναι πολλες, απλα θα πω πως εχω δει νεκρους (φιγουρες και σωματα) να περιφερονται σε δρομους, σοκακια η' εξω απο εκκλησιες, εχω ακουσει φωνες να μιλανε (οχι να φωναζουν), σε παλιο εγκαταλελημενο εργοστασιο σε περιοχη της Αθηνας μικρος πριν 22 χρονια ακουσα αλυσιδες τη νυχτα να σερνονται ενω περνουσα με τους γονεις μου απ'εξω, εχω ακουσει γελια μαλλον δαιμονων ενω εχει ερθει η Μορα στον υπνο μου και με εχει αφησει απο το "πλακωμα", εχω νιωσει αυτη την ξαφνικη πτωση της θερμοκρασιας και την αισθηση του κακου που μεταφραζεται σε φοβο και την αισθηση του καλου γυρω μου και να γαληνευεις απο ηρεμια κ.α. πολλα!!!

Θα ηθελα να ρωτησω ποιοι ειναι οι ελαφροισκιοτοι που λενε, αν το φαινομενο EVP το εχει κανει καποιος και αν εχει αποτελεσματα, ωστε να το προσπαθησω και να επικοινωνησω με την "αλλη μερια";




φιλε μου για να βλεπεις πνευματα και νεκρους τοτε εισαι αλαφροισκιωτος ψαξε λιγο στο νετ και θα δεις οτι δεν εχεις μονο αυτην την ικανοτητα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crazy orestis
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 17:53:01  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα μου εγινε κατι τρομακτικοτατο καποιοι θα το ελεγαν
Ο παππους πεθανε το ιανουαριο του 2010 . οταν η μανα μου ελειπε απο το σπιτι σημερα ειδα το στομα του παππου μου στην φοτωγραφια που εχουμε να κουνιεται . εγω χεστηκα πανω μου . μου ελεγε να παω κοντα του. πηγα τρεμοντας σα το ψαρι εξω απο τη θαλασσα . μου λεει πανε στην αποθηκη και ψαξε να βρεις μια παλια τηλεοραση κατω απο τη τηλεοραση υπαρχουν καποια χρηματα παρτα και εφυγε.
μετα απο 15 λεπτα ερχετε η μανα μου . της λεω τα παντα αλλα δε με πεστεψε(λογικο). παιρνω εγω νευριασμενος το κλειδη την αποθηκης και παω να ψαξω . η μανα μου ουρλιαζε . την βρηκα τη παλια τηλεοραση. την έσπρωξα και βρηκα κουτακι 25x25x1. το ανοιξα και ειδα πενηνταρικα τα δειχνω στη μανα μου και επαθε σοκ .τελικα το κουτι ειχε 3000 ευρω!
μπορει καποιος να μου εξηγήσει πως ο παππους επικοινώνησε μέσω μιας φοτωγραφιας;

orestisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

leonor
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 18:36:33  Εμφάνιση Προφίλ
Bρε Ορέστη τι να πω; Άντε σε καλή μεριά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Morfeas1981
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 21:37:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
φιλε μου για να βλεπεις πνευματα και νεκρους τοτε εισαι αλαφροισκιωτος ψαξε λιγο στο νετ και θα δεις οτι δεν εχεις μονο αυτην την ικανοτητα...

Φιλε μου REVOLUSION δεν βρισκω κατι που να μιλαει για "ικανοτητες"... εχεις καποιο site να μου προτεινεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2011, 09:02:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
φιλε μου για να βλεπεις πνευματα και νεκρους τοτε εισαι αλαφροισκιωτος ψαξε λιγο στο νετ και θα δεις οτι δεν εχεις μονο αυτην την ικανοτητα...

Φιλε μου REVOLUSION δεν βρισκω κατι που να μιλαει για "ικανοτητες"... εχεις καποιο site να μου προτεινεις;



απο το ιδιο το εσοτερικα
http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?TOPIC_ID=10323

και εδω μια συζητηση απο αλλο φορουμ...
http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=2556
ψαξτο λιγο και εσυ εξασκησε το και σιγα σιγα θα σου βγουν και αλλες πνευματικες ικανοτητες στην επιφανεια!καλη επιτυχια...


Edited by - revolousion on 08/07/2011 09:13:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crazy orestis
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2011, 12:31:51  Εμφάνιση Προφίλ
ευχαριστώ leonor

orestisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Morfeas1981
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2011, 07:31:16  Εμφάνιση Προφίλ
Διαβασα και τα ποστ απο αλλα φορουμ και δεν αναφερουν κατι για ικανοτητες "ιδιαιτερες" που να σε κανουν ξεχωριστο αν βλεπεις ψυχες που εχουν αφησει αυτο τον κοσμο. Απλα μαλλον βρισκουν καποιους ανθρωπους που δεν ξερω το πως γινεται αυτη η επιλογη, και προσπαθουν να δηλωσουν την παρουσια τους ή να επικοινωνησουν ακομα.
Ολοι θα εχετε ακουσει για τα Electronic voice phenomena (EVP) που καποιοι ανθρωποι επικοινωνουν με ηλεκτρονικα μεσα...

http://www.youtube.com/watch?v=yYJz-lk8YDk
http://www.youtube.com/watch?v=uXGTtToB7xw

Mαζευω τα λεφτα για να το αρχισω το "σπορ" αυτο, ειναι καπως ακριβουτσικο για να δω εαν ειναι απλη συμπτωση αυτο που ζω τοσα χρονια ή απλα θελουν να επικοινωνησουν!!!

Τα ονειρα ειναι η ελπιδα της ζωης, οσο ομως και να ελπιζεις μενουν παντα ονειρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2011, 17:07:23  Εμφάνιση Προφίλ
καλη σου επιτυχια...και να εισαι καλα!!!

να και καποιες αλλες ιστοριες

1)ηταν ενα βραδυ και εβλεπα μεσα απο το παρκε μια φωτια που μου προξενουσε ενα αισθημα ασφαλειας και αγαπης δεν την φοβηθηκα και φυσικα οταν πηγα πανω στο παρκε δεν καιγοταν ηταν κρυο οπως παντα...το παραξενο ειναι οτι ξημερωνε των φωτων...

2)ειχα παει στην εκλησσια της αγιας παρασκευης(προστατιδα των ματιων) και τοτε εβρισα μια κυρια που ηταν μπροστα και δυσκολευοταν να προχωρησει...το αλλο πρωι ξυπνησα με με πρησμενα ματια και δεν μπορουσα να δω...εβλεπα μονο σκιες!πηγα στην εκκλησια και εκανα την προσευχη μου...τοτε μου περασε και εβλεπα κανονηκα...

αυτα...
καλα να περνατε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob sfouggarakis
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 01:24:16  Εμφάνιση Προφίλ
geia s olous egw akousa kapote apo mia filh ts giagias m p htan sto e3wteriko oti t 3wtika arpazan paidia stn hlikia tn 7 m 8 xrwnwn k eperna t morfh tous t ekanan m tetoio tropo wste 3egelousan tous pante mia mera s mia tetia alagh egeine ena atuxhma kai t paidi m t opoio phge n ala3h fesh t 3wtiko pethane kt t metamorfwsh...hstera apo liges meres emfanistike t 3wtiko m t morfh t paidiou oloi aporhsan m t thema eixe ginei pl fasaria sxetika m auto ...ola apokalutikan otan ena apo t paidia arxise n psaxnei t parelfon t autro egeine konta sto velgio th dekaetia tou 1980 (gia tn dekaetia dn eimai k pl sugourh) .egw pisteuw oti auth h guneka elege tn alhthia gt ekeino t paidi p vrefhke nekro htan o mikros ts aderf8os...

helenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Παρακαλούμε πολύ, η συμμετοχή στα forums του ESOTERICA να γίνεται στην ελληνική γλώσσα κι όχι στα greeklish.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toto
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2011, 10:17:07  Εμφάνιση Προφίλ
geia sas eimai neo melos kai thelo kai go na sas po tin empiria mou parakalo na min tin theorisete gelia gt pragmatika den einai...otan imoun mikri sixna sikonomoun to vradi kai elega stous goneis mou oti kapios einai mes to domatio opos tha xete fantastei oi goneis mou den evriskan kanenan mes to domatio mou..tin teleutea fora pou tous ksipnisa pali legontas tous oti to kapios ine i mitera mou mou forese ena stauroudaki kai apo tote pragmatika den me enoxlise tpt(den thimame diladi kati).na episimano oti apo tote kai sto eksis panta forousa komposkini i stauro ematha etsi as poume..megalonontas kai ftanontas stin efivia etixe na pao se enan gamo evgala lipon stauro kai komposkini gia na valo alla kosmimata meta apo tosa xronia oute pou skeftika na min ta vgalo i otidipote to xa skexasei...to vradi pou kimithika kimithika me ta kosmimata pou xa paei ston gamo den foresa me liga logia oute stauro oute komposkini....thimase oti ksipnisa epidi eniosa enan antra na ksaplonei dipla mou kai se ligo na me akoumpaei alla pragmatika eniotha to soma tou kanonika (na po oti otan ksipnisa imoun se mia fasi pos eimaste otan ksipname mes ton ipno mas kai theloume nero i otidipote kai den exoume kouragio oute ta matia mas na aniksoume den litourgoume pliros dld)ipa to pater imon apo mesa mou kai thimame oti fovithika para poli meta apo to pater imon me pire o ipnos den thimame dld na efige kati...(den eixa akoma sexoualikes sxeseis alla oute mou lipan i otidipote an exei simasia auto)tin epomeni mera otan ksipnisa den fovomoun katholou alla to skeftomoun...meta apo ligo kero kai afou etixe na me se mia sizitisi peri tetion peristatikon ipa tin istoria mou...enas anthropos pou pistevei poli se auta mou pe oti stous efivous pou einai entonoi kai psaxnoun ton xaraktira tous i se ti kai pion na pistepsoun simvenoun polles fores tetia pragmata.den ksero ti mporei na itan mporei na tan kai oniro alla pragmatika itan poli alithino kai go eniotha pos eimai sto krevati mou skeftomoun opos skeftome ston ksipnio mou ktlp...kai etixe meta apo tosa xronia na mou tixi otan den forousa stauro???

den ksero pragmatika an exete zisei kati paromio pite mou

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2011, 16:57:18  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου φιλη TOTO.Τα ελληνικα ειναι πολυ ωραια γλωσσα και ειμαστε ελληνες....
Για την ιστορια σου πιστευω οτι οταν ησουν μικρη απλα φοβοσουν η οτι το φανταζοσουν (μου εχει συμβει κατι παρομοιο) και στην εφηβια σου απλα λειτουρησε υποσυνειδητα η χρηση του σταυρου με αποτελεσμα να εχεις αυτο τον εφιαλτη.
Φιλικα Ahlobar

"cogito ergo sum"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thaumataki
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2011, 18:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Μόλις έγινα μέλος και θέλω να σας πω κι εγώ κάτι που μου συνεβει πριν χρονια και ένα όνειρο.Μεγάλωσα σε ένα χωριό μιας επαρχιακής πόλης μια μέρα λοιπόν καλοκαίρι ήμουν με μια φίλη μου και κάναμε βόλτες με τα ποδήλατα λίγο έξω απο το χωριό σε ένα μέρος απομερο με πλατάνια εκεί που πηγαίνουμε βλέπω λίγα μέτρα μπροστά μας έναν πολύ ψηλο άνθρωπο να φοράει μαύρο χυτωνα με κουκούλα και αλοιωμενα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του να μας κοιτάει και να ερχετε προς το μέρος μας τότε εγώ λέω στην φίλη μου *τρεχα* τρέχω εγώ πίσω αυτή και μόλις φτάσαμε μέσα στο χωριό γύρισα να δω αν μας ακολουθεί αλλα όχι τότε σταματησαμε ρώτησα την φίλη μου αν είχε δει τπτ αλλα δεν είχε δει,τώρα αν ήταν της φαντασίας μου δεν ξέρω πάντως ήταν πολυ αληθινό.ΤΟ ΌΝΕΙΡΟ τώρα:Πριν ένα χρόνο είχα δει στον ύπνο μου ότι πέθανε ο μπαμπάς μου και τον κηδευαμε τον είδα μέσα στο φέρετρο λουλούδια πάνω του και γύρω του σε μια εκκλησία στον Άγιο Ανδρέα ένα μήνα μετα πέθανε ξαφνικά ήταν άρρωστος στο τελευταίο στάδιο χωρίς να το γνωρίζουμε,και κηδευτηκε έτσι όπως τον είδα ακριβώς στο όνειρο μου με τα ίδια ρούχα και στην ίδια εκκλησία.Αυτά απο μένα.Έπισης πολυ ωραίο το φόρουμ και πολυ ωραίο το θέμα πραγματικά έχω αγριευτει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy