ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 17:03:51  Εμφάνιση Προφίλ
Μμμ... το μαστίγιο μου αρέσει πολύ...

Και με βάζει σε ιδέες...

Γκρετελάκι σε ευχαριστώ πολύ!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 03:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Ο ΜΠΑΛΑΝΟΣ μέσα από τα βιβλία του αλλά και την στάση που τηρεί χρόνια τώρα φαίνεται να είναι ένας από τους πιο σοβαρούς για να μην πω μακράν ο σοβαρότερος των Ελλήνων ερευνητών (για αυτό λέγεται πως αρκετοί τυχάρπαστοι και ύποπτοι ««ερευνητές»» δοκιμάζουν να τον προσεγγίσουν που και που - αλλά δεν νομίζω ότι «μασά».. ), από εκεί και πέρα, όταν ασχολείται κανείς με αλλόκοτα πράγματα φυσικό είναι να χαρακτηρίζεται από τους υπόλοιπους που δεν ασχολούνται με αυτά.. από «γραφικός» ως «ιδιόρρυθμος» δίχως κατ’ ανάγκη να είναι.

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο XD.

Καλό είναι να υπάρχει διάκριση και να μην τα βάζουμε, όλους και όλα, στο ίδιο καζάνι.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 05:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής
Γειά χαρά σε όλους.

Έχω πάει δύο φορές στη περίφημη σπηλιά του Νταβέλη τα τελευταία χρόνια και αν και δεν βιώσα κάποιο ανεξήγητο περιστατικό (εκτός ίσως από απώλεια χρόνου στη σπηλιά αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου), βρήκα κάτι ενδιαφέρον σε μια φωτογραφία που τραβήξαμε.

Η φωτογραφία έχει τραβηχθεί στις 14/9/2003, από ένα φίλο μου και δείχνει την είσοδο της σπηλιάς όπως φαίνεται από το εσωτερικό. Το παράξενο είναι οι δύο άνθρωποι που φαίνονται στην είσοδο:

Στη φωτογραφία φαίνεται (και το τονίζω: φαίνεται) να φορούν ρούχα ίδιου χρώματος, ο ένας λευκό και ο άλλος κόκκινο. Εδώ είναι το ερώτημα: τι φορούν; Όποιον κι αν ρώτησα δείχνοντας τη φωτογραφία μου απάντησε ότι μοιάζει με αρχαιοελληνικό ένδυμα ή κάτι παρόμοιο. Φυσικά, εννοείται ότι δεν είδαμε κανέναν τύπο με μανδύες να κυκλοφορεί στο βουνό (αν και δε θεωρώ απίθανο να υπάρχει κάποιος τέτοιος). Τώρα, πιστεύω πάντως ότι τα ρούχα δεν είναι κάτι το συνηθισμένο και φυσιολογικό. Πόσο κακόγουστος τελοσπάντων πρέπει να είσαι για να φορέσεις κόκκινο ρούχο πάνω-κάτω;

Θα ήθελα τι γνώμη σας στο τι δείχνει αυτή η φωτογραφία. Να σημειώσω εδώ ότι ο φίλος μου που τράβηξε τη φωτό, δε θυμάται να είδε μέσα στο φακό του αυτές τις 2 μορφές. Φυσικά, πολλές φορές ξεχνάμε πράγματα γιατί θέλουμε να τα ξεχάσουμε και ακούγεται σίγουρο πιο δραματικό το να πεις "δεν είδα τίποτα τέτοιο εκεί". Πάντως δε νομίζω ότι λέει ψέματα.

Δεν προσπαθώ , ούτε να σας πείσω ότι πάω για Νόμπελ επειδή έβγαλα το Δία ή το Σωκράτη φωτογραφία, ούτε το ότι αυτή είναι η υπέρτατη απόδειξη για την ύπαρξη των Ολύμπιων της Ομάδας Ε, ούτε τίποτα. Απλά θέλω τη γνώμη σας, μια και οι περισσότεροι ξέρετε καλά και τη σπηλιά και τους ανθρώπους που την επισκέπτονται...

Και παρακαλώ, μην φάω χλευασμό και δούλεμα. Η φωτό είναι 100% αληθινή. Απλά ρωτάω αν δείχνει το μπαρμπα Μήτσο με το φόρεμα της γιαγιάς ή κάτι άλλο...

Edited by - Αναζητητής on 18/09/2006 05:13:50

Edited by - Αναζητητής on 18/09/2006 05:15:42

Edited by - Αναζητητής on 18/09/2006 05:17:15

Edited by - Αναζητητής on 18/09/2006 05:38:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 05:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής
Χμμ έκανα αρκετές προσπάθειες να ανεβάσω τις φωτό αλλά ενώ στην προεπισκόπηση φαίνονται εντάξει, στο ποστ δε φαίνονται... Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 09:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Χμμ έκανα αρκετές προσπάθειες να ανεβάσω τις φωτό αλλά ενώ στην προεπισκόπηση φαίνονται εντάξει, στο ποστ δε φαίνονται... Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; :)

Φίλε μου Αναζητητής, το θέμα είναι οτι προσπάθησες να ανεβάσεις τις φωτογραφίες από τον υπολογιστή σου κατευθείαν χωρίς να έχεις πάρει πρώτα κάποιο link...
Για να ανεβάσουμε φωτογραφίες σε κάποιο θέμα θα πρέπει να έχουμε ένα link για τις φωτογραφίες αυτές.

Θα μπορούσες να μπεις στο www.imageshack.us προκειμένου να ανεβάσεις εκεί τις φωτογραφίες και να πάρεις το direct link ώστε να το παραθέσεις στο θέμα (περικλείοντας φυσικά το link αυτό μέσα στον κώδικα ).

Πρόσεξε μόνο η ανάλυση που θα επιλέξεις να μην είναι πολύ μεγάλη.
Για παράδειγμα, ένα μέγεθος 800x600 είναι υπεραρκετό, πιστεύω...

Εάν δε μπορέσεις να πάρεις κάποιο link για τις φωτογραφίες, θα μπορούσες να μου στείλεις ένα e-mail προκειμένου να σου δώσω περαιτέρω οδηγίες ή αν θέλεις μου στέλνεις τις φωτογραφίες ώστε να πάρω τα links και να στα στείλω προκειμένου να τα ανεβάσεις στο θέμα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 10:43:26  Εμφάνιση Προφίλ
Aντε βρε παιδιά και μας έφαγε η αγωνία...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 13:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής
Φίλε Dying_Incubus ευχαριστώ για τη βοήθεια!! Λοιπόν:

1η φωτό:

και η ίδια φωτό ζουμαρισμένη:

(Ελπίζω να τις βγάλει τώτα!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAX_ΧΑΖΑ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 14:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAX_ΧΑΖΑ


------------------------------------------------------------------
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 21:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Οου!!!

Νά 'ρθω κι εγώ στη Νέα Γουϊνέα;

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Αναζητητής

Φίλε Dying_Incubus ευχαριστώ για τη βοήθεια!! Λοιπόν:

1η φωτό:

και η ίδια φωτό ζουμαρισμένη:

(Ελπίζω να τις βγάλει τώτα!!)



εν θελω να σε κανω να νιωσεις αβολα, γιατι στενοχωριεται η αμαλια, αλλά τι περιεργο εχει η φωτογραφια?

βλεπω δυο κυριες (η δεξια στεκομενη εχει και κοιλιτσα)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;



να ριξω λιγη μαγεια οπως την αντιλαμβανομαι εγω?

μου προτειναν την ζωνη σου και ειπα "τιμη μου"

οταν ομως την φορεσα, την ενιωσα σαν γαντι πανω μου αν και εχουμε αλλο σωματοτυπο


ελπιζω καποτε να δανεισω την δικη μου σε καποιον και να ανταποδωσω...


νασαι καλα!!!


και ναι, κουκλοι ειμαστε ολοι μας!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAX_XAΖΑ
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 09:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAX_XAΖΑ


------------------------------------------------------------------
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 10:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Αγαπητε φιλε ΑΖΑΧ,

Σε ευχαριστω πολυ για την προσκληση!
Αλλα δυστυχως δεν μπορω να σε ακολουθησω,αν κρατας επανω σου χρηματα παρε μου ενα scanneraki και στην επιστροφη το παραλαμβανω απο το αεροδρομιο μιας κι εκει δουλευω.

Ε!Οπως καταλαβαινεις αν θελω να παω καπου δεν εχω προβλημα με το εισιτηριο οποτε...δεν αξιζει να μπω στον κοπο να προσβαλω καποιων για να ταξιδεψω.

Σε ευχαριστω πολυ παντως καλη συνεχεια και φωτηση στις νεες σου διαδρομες.

Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAX_XAΖΑ
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 10:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAX_XAΖΑ


------------------------------------------------------------------
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 11:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood



ΥΓ. βρε αζαξ, κρατα κανα φτηνο στερεοφωνικο για να το χρησιμοποιησουμε στην βιβλιοπαρουσιαση


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 11:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Ρε συ AZAX, για λύσε μου μια απορία.

Πως ξαναγράφτηκες με το ίδιο όνομα

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 11:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

χαχαχα

Δικιο εχεις!
Οσο για το scanner ΦΕΡΤΟ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ.
:)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 12:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

quote:

Ρε συ AZAX, για λύσε μου μια απορία.

Πως ξαναγράφτηκες με το ίδιο όνομα

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος



Το κάνει διότι είναι:
α. Δρακονιανός πράκτορας.
β. Τον καλύπτει η CIA, η Mossad και η ΜΙΤ παρεμβαίνοντας στους υπολογιστές του esoterica...
γ. Γνωρίζει πέντε πράγματα από υπολογιστές (που εγώ δεν ξέρω...) κάνοντας μας πλάκα...

Διαλέγετε και παίρνετε...

JbG γράφεις:

quote:
να ριξω λιγη μαγεια οπως την αντιλαμβανομαι εγω?

μου προτειναν την ζωνη σου και ειπα "τιμη μου"

οταν ομως την φορεσα, την ενιωσα σαν γαντι πανω μου αν και εχουμε αλλο σωματοτυπο


ελπιζω καποτε να δανεισω την δικη μου σε καποιον και να ανταποδωσω...


νασαι καλα!!!


και ναι, κουκλοι ειμαστε ολοι μας!


Σωστός!!!

AZAX_XAZA: έρχομαι!!!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 13:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
dim.kar
Το κάνει διότι είναι:
α. Δρακονιανός πράκτορας.
β. Τον καλύπτει η CIA, η Mossad και η ΜΙΤ παρεμβαίνοντας στους υπολογιστές του esoterica...
γ. Γνωρίζει πέντε πράγματα από υπολογιστές (που εγώ δεν ξέρω...) κάνοντας μας πλάκα...

Διαλέγετε και παίρνετε...


Άρα είναι :
α. υποκριτής, προδότης, ψεύτης και λαμόγιο (όχι το μέλος) που μας το παίζει παρθένα και αντιρρησίας.
β. Εβραίος και μασόνος
γ. αποκρυφιστής και μαύρος μάγος

Διαλέγεται και παίρνεται…

ΦΤΟΥ ΣΑΣ και σε σας, τους δήθεν φίλους του, που τον καλύπτατε τόσο καιρό, παραμυθιάζοντας τον κόσμο.

Καλά σου έκανε ρε η amalia και σε έστειλε διακοπές.
Καλά να πάθεις.
Έτσι για να φτιάξεις χαρακτήρα.

Αλήθεια, εσείς τι είσαστε

Λέω κι’ εγώ...μα τι κάνουν κάθε λίγο και λιγάκι πάνω στα βουνά και μέσα στις σπηλιές, ολόκληροι μαντράχαλοι.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Edited by - Ευστράτιος on 19/09/2006 13:13:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧD
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 13:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧD
Επειδή ως πρακτική το βλέπω συχνά σε διάφορα forums .. θα το εξηγήσω με δυο λόγια:

Λοιπόν στην προκείμενη περίπτωση ο φίλος AZAX_XAZA εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως στο αλφάβητο των υπολογιστών (ASCII) οι ελληνικοί και οι αγγλικοί χαρακτήρες λογίζονται ως διαφορετικοί (άλλο το Αγγλικό E άλλο το Ελληνικό Ε αν και φαίνονται το ίδιο στους χειριστές) οπότε απλά άλλαξε κάποιον κοινό στα δυο αλφάβητα χαρακτήρα του ονόματος του (με τον Ελληνικό ή Αγγλικό κτλ) και εισήλθε νομίμως ως νέος χειριστής στο forum -αυτή την διευκρίνηση την κάνω δημοσίως για να προλάβω καταστάσεις από διάφορους «πονηρούς» - Doppelgangers - (δεν εννοώ σε καμία περίπτωση τον φίλο AZAX_XAZA), συνεπώς καλύτερα user names είναι εκείνα που απαρτίζονται από μοναδικούς χαρακτήρες μεταξύ των γλωσσών ή συστήματα logging τα οποία ελέγχουν αυτές του είδους τις περιπτώσεις με ταυτοποίηση χαρακτήρων ανεξαρτήτως γλώσσας.

Edited by - ΧD on 19/09/2006 13:38:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 17:21:06  Εμφάνιση Προφίλ
φίλοι μου,γειά σας και πάλι!
Μετά από ένα μικρό διαλειμμα λογω ιογενούς γαστρεντερίτιδας είμαι και πάλι μαζί σας!
Φίλε Αναζητητή, είδα τις φωτογραφίες. Μήπως είχες πάει εκεί παρέα με τον Ντέμη Ρούσο? Εκείνος φόραγε κάτι τέτοια ρουχα! χιχιχι...
Εντάξει...πλάκα κάναμε...
Φίλε ΑΖΑΧ καταπληκτικές οι φωτογραφίες σου! Με έκαναν να θέλω να φύγω και εγώ για τα ξένα! Σε λίγο καιρό, φεύγουν ο αδερφός της γυναίκας μου με την γυναίκα του και το πιτσιρίκι του για μόνιμη εγκατάσταση στην Τασμανία!!! Λέω να πάω και εγώ καμία βολτίτσα από εκει!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 20:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αγαπητέ XD ευχαριστούμε για την πληροφόρηση. Τον νέο λογαριασμό φαντάζομαι ότι τον δημιούργησες για να δείξεις στην πράξη πως μπορεί να φαίνεται ίδιος ο λογαριασμός ενώ στην ουσία δεν είναι, οπότε αφού επιτέλεσε το έργο του θα απενεργοποιηθεί.

Εάν όμως εκτός του προφανούς υφίσταται κάποιο πρόβλημα με τον προηγούμενο λογαριασμό σου, στείλε κάποια ενημέρωση σε όποιον συντονιστή επιθυμείς για την διευθέτηση του προβλήματος.

Ο νέος λογαριασμός θα παραμείνει ανοικτός έως αύριο το μεσημέρι για να διευκολυνθεί η επικοινωνία σου σε περίπτωση που όντως υπάρχει πρόβλημα.


----------------------------------------------


Σχετικά με το θέμα των χρονικών απενεργοποιήσεων θα ήθελα να επισημάνω ότι πρόκειται για μιά ευκαιρία που δίνεται στο μέλος που έχει απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός του, να αποστασιοποιηθεί από την κατάσταση που οδήγησε στην συγκεκριμένη απενεργοποίηση, να σκεφτεί ψύχραιμα και να επαναπροσδιορίσει την συμμετοχή του στο χώρο.

Κατά το χρονικό διάστημα που διαρκεί η απενεργοποίηση του συγκεκριμένου λογαριασμού, το μέλος θα πρέπει να σεβαστεί τον χώρο που φιλοξενούσε και μπορεί να φιλοξενήσει ξανά τις απόψεις του, και να μην προσπαθήσει να συμμετάσχει στις συζητήσεις με οποιονδήποτε άλλο λογαριασμό.
Σε περίπτωση που το προαναφερόμενο δεν συμβεί θα υπάρξει οριστική απενεργοποίηση του λογαριασμού του.

Eλπίζω αγαπητέ AZAX_XAZA να κατανόησες τα λεγόμενά μου και να μην επαναληφθεί το συμβάν. Οι 4 νέοι λογαριασμοί που άνοιξες, όπως πιθανόν θα έχεις διαπιστώσει, έχουν απενεργοποιηθεί, τα μηνύματα που απεστάλησαν μέσω αυτών των λογαριασμών θα οδηγηθούν στην «Σαλάτα Μηνυμάτων».

Παρακαλώ να μην υπάρξουν άλλες απαντήσεις επί αυτών των μηνυμάτων γιατί θα αναγκαστούμε να τις μεταφέρουμε στη «Σαλάτα Μηνυμάτων» για να μην χαλάσει η ροή των συζητήσεων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 07:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

XD γράφει:

quote:
Επειδή ως πρακτική το βλέπω συχνά σε διάφορα forums .. θα το εξηγήσω με δυο λόγια:

Λοιπόν στην προκείμενη περίπτωση ο φίλος AZAX_XAZA εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως στο αλφάβητο των υπολογιστών (ASCII) οι ελληνικοί και οι αγγλικοί χαρακτήρες λογίζονται ως διαφορετικοί (άλλο το Αγγλικό E άλλο το Ελληνικό Ε αν και φαίνονται το ίδιο στους χειριστές) οπότε απλά άλλαξε κάποιον κοινό στα δυο αλφάβητα χαρακτήρα του ονόματος του (με τον Ελληνικό ή Αγγλικό κτλ) και εισήλθε νομίμως ως νέος χειριστής στο forum -αυτή την διευκρίνηση την κάνω δημοσίως για να προλάβω καταστάσεις από διάφορους «πονηρούς» - Doppelgangers - (δεν εννοώ σε καμία περίπτωση τον φίλο AZAX_XAZA), συνεπώς καλύτερα user names είναι εκείνα που απαρτίζονται από μοναδικούς χαρακτήρες μεταξύ των γλωσσών ή συστήματα logging τα οποία ελέγχουν αυτές του είδους τις περιπτώσεις με ταυτοποίηση χαρακτήρων ανεξαρτήτως γλώσσας.



Αμαλία γράφει:

quote:

Eλπίζω αγαπητέ AZAX_XAZA να κατανόησες τα λεγόμενά μου και να μην επαναληφθεί το συμβάν. Οι 4 νέοι λογαριασμοί που άνοιξες, όπως πιθανόν θα έχεις διαπιστώσει, έχουν απενεργοποιηθεί, τα μηνύματα που απεστάλησαν μέσω αυτών των λογαριασμών θα οδηγηθούν στην «Σαλάτα Μηνυμάτων».

Αν κατάλαβα καλά έχει 2 εις την 8 διαφορετικές επιλογές, τουτέστιν 256 λογαριασμούς! Αν προλαβαίνει να γράφει τρία μηνύματα ανά λογαριασμό μας κάνουμ 768 μηνύματα... Στις δύο εβδομάδες ban είναι περίπου 30 μηνύματα τη μέρα... Μάλλον δεν τον προλαβαίνετε...

Πάντως προς τι τέτοιο κυνήγι; Δεν έβρισε, δεν κοροϊδεψε, δεν ανέβασε ξανά την υπογραφή του...

Αχ ρε Αμαλία... Μάλλον με μάχη με ανεμόμυλους μου μοιάζει η όλη ιστορία...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 08:36:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αγαπητέ XD ευχαριστούμε για την πληροφόρηση. Τον νέο λογαριασμό φαντάζομαι ότι τον δημιούργησες για να δείξεις στην πράξη πως μπορεί να φαίνεται ίδιος ο λογαριασμός ενώ στην ουσία δεν είναι, οπότε αφού επιτέλεσε το έργο του θα απενεργοποιηθεί.

Εάν όμως εκτός του προφανούς υφίσταται κάποιο πρόβλημα με τον προηγούμενο λογαριασμό σου, στείλε κάποια ενημέρωση σε όποιον συντονιστή επιθυμ4είς για την διευθέτηση του προβλήματος.

Ο νέος λογαριασμός θα παραμείνει ανοικτός έως αύριο το μεσημέρι για να διευκολυνθεί η επικοινωνία σου σε περίπτωση που όντως υπάρχει πρόβλημα.


Φίλε Pyramid μπορείς να τον απενεργοποιήσεις (τώρα γράφω από την κανονικό μου) καθώς σκοπός ήταν να καταδείξω το πρόβλημα το οποίο ταλαιπωρεί δυστυχώς πολλά forums.

Edited by - XD on 20/09/2006 08:37:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 15:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
XD ευχαριστώ για την διευκρίνηση , απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός.

Dim.kar, ψάχνω , ψάχνω , ξαναματαψάχνω ,.... και λέω, βρε παιδί μου που την είδε την Αμαλία αυτός ο άνθρωπος? Μετά προσέχω την φωτογραφία που έχεις στο τέλος και επιτέλους καταλαβαίνω, μα βέβαια λέω, βλέπει διαστρεβλωμένα λόγω του βάθους που πιθανόν είναι τοποθετημένα τα μάτια.

Όντως κούκλοι είσαστε όλοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

pyramid

Όντως κούκλοι είσαστε όλοι!



κουκλοι ειΜαστε ολοι μας γλυκεια μου!

κι εσυ κρανιο διαθετεις αλλιως θα ησουν απο τον Παλομαρ και θα ειχες σχημα ζελε, κι οχι αυτο που διαθετεις τωρα και σου παει


κι επειδη ειλικρινα σε συμπαθω, ξανασκεψου το νοημα πισω απο τις λεξεις και την φωτογραφια του Dim.kar

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


για να βοηθησω, θυμησου τι εχω τατου στο χερι μου - το εκανα για τον ιδιο λογο που ο Δημητρης το εβαλε στην υπογραφη του

για να βλεπω συνεχως ποσο κουκλος ειμαι!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 22:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!

Aγαπητή pyramid!

Το "amalia" δεν το έγραψα τυχαία... Εκείνης ιδέα ήταν η μάχη εναντίον του ανεμόμυλου ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ... Αλλά δε πειράζει... Κακία δεν κρατάμε...

Κι αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω κάτι;

Η ακτινογραφία της ομορφότερης γυναίκας του κόσμου νομίζεις ότι θα είναι πολύ διαφορετική από την εικόνα της υπογραφής μου;

Ή να το θέσω αλλιώς: η Μαίριλυν Μονρόε (για να μην αναφερθώ σε καμμιά ζωντανή) πέρδετο;

Αχ ρε Τζώννυ... Πού είναι το ωραίο εκείνο ρητό: σήμερα είναι μια πολύ ωραία μέρα για να πεθάνει κανείς...

Μιας κι η ζωή έχει τόση αξία...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 02:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
dim.kar:
quote:
Το "amalia" δεν το έγραψα τυχαία... Εκείνης ιδέα ήταν η μάχη εναντίον του ανεμόμυλου ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ... Αλλά δε πειράζει... Κακία δεν κρατάμε...

Αλήθεια, που το ξέρεις αυτό;
Δε θα ήταν πιο ακριβές να πεις, ότι κατά τη γνώμη σου, ή ενδεχομένως και κατά τη γνώμη κάποιων άλλων, η ιδέα ήταν της amalias;
Και πάλι όμως, αυτή είναι μία εκδοχή, μία γνώμη, όχι όμως απαραίτητα και σωστή...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 03:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Αχ ρε Τζώννυ... Πού είναι το ωραίο εκείνο ρητό: σήμερα είναι μια πολύ ωραία μέρα για να πεθάνει κανείς...

Μιας κι η ζωή έχει τόση αξία...

Δημήτρης



ουγκ κουκλε αδελφε!

εδωσες το φιλοσοφικο μυστικο της ζωης συμπυκνωμενο!

εδω πρεπει να πω κατι, κι ας παρεξηγηθω: αν καποιος κοιτα απο τον πρωτο οροφο μιας πολυκατοικιας και καποιος αλλος απο τον εκτο, πως μπορει να μεταδωσει ο αποπανω το τι βλεπει στον αποκατω?

οχι με τα λογια φυσικα - πρεπει να κατεβει και τον ανεβασει στον εκτο για να δει μονος του (το συζητησαμε και σε καποια απο τις συναντησεις του εργαστηριου, αν δεν με προδιδει το εμενταλ)


ο Δημητρης ταπε ολα και πιστεψτε με, ειναι στον εκτο οροφο

να τα αναλυσουμε λιγακι?


"ωραια μερα για να πεθανω" - ποιος κατορθωνει να το λεει στον εαυτο του καθε πρωι?

αυτος που ζει το Τωρα του, ειναι ικανοποιημενος με ο,τι εχει Τωρα, και γνωριζει την αξια καθε στιγμης, αλλά και το αναποφευκτο τελος του μονοπατιου της ζωης του

ο θανατος ειναι φιλος, συμμαχος και συμβουλατορας


"Μιας κι η ζωή έχει τόση αξία..." - αυτο να το αναλυσω ή να το θεσω ως κοαν?

μαλλον για κοαν το κοβω...

για να βοηθησω (εκ φυσεως καλοκαρδος ), συνδεστε το με τα παραπανω περι θανατου

ΥΓ. και πριν πει κανεις οτι ειμαστε εκτος θεματος, επισημαινω οτι ειμαστε εντελως εντος θεματος!


ΥΓ.2 γραφουμε σε χωρο εσωτεριστων, που κατα την ταπεινη μου γνωμη σημαινει εκεινους που αρχιζουν την αναζητηση στα εσω τους (γνωθι σεαυτον, ενδον σκαπτε, κτλ) για να συλλαβουν τα εξω τους τεκταινομενα στο συμπαν

σημερα σας εκανε ο Δημητρης ενα μεγαλο δωρο:

"σήμερα είναι μια πολύ ωραία μέρα για να πεθάνει κανείς...

Μιας κι η ζωή έχει τόση αξία..."


ναστε ολοι καλα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2338867
Maintained by Digital Alchemy