ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 01:01:09  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε OmasEpsilon καλώς μας ήλθες.

Το παρόν topic είναι από τα πιο παρεξηγημένα γι αυτό το αγαπώ και το σέβομαι.
Είναι από τα λίγα που δέχθηκαν τρομερή επίθεση με κοροϊδίες και ειρωνεία και σε κάτι τέτοια χτυπάει το καμπανάκι ότι κάτι τρέχει!! You know…


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 02:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Εδω οι αμερικανοι μπορουνε να προκαλεσουνε σεισμο μεσο δορυφορου με την μεθοδο TESLA

Γειά σου φίλε OmasEpsilon,

μήπως μπορείς να μας παραθέσεις κάποια πηγή για το παραπάνω;

Προσωπικά μου φαίνεται παρατραβηγμένο.

Και για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου για την σχέση Tesla και σεισμών κάποια στοιχεία υπάρχουν εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_effect

http://www.globalresearch.ca/articles/JEF401A.html

http://www.metanastis.com/TELEGEODYNAMIKH1.htm

Infinitum Finitum Producit

Edited by - A. Kircher on 20/10/2006 03:01:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗλίαςΡ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


220 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 12:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗλίαςΡ
Σχετικά με τη φωτογραφία που δείχνει την ανασκαφή του σκελετού, υγχαρητήρια για την αναζήτησή σου PaNo. Η φωτογραφία δεν είναι τίποτε άλλο από προϊον που παράχθηκε για ένα διαγωνισμό φωτομοντάζ από την ιστοσελίδα: http://www.worth1000.com/

Ιδού η φωτογραφία: http://www.worth1000.com/emailthis.asp?image=18978

Για την ιστορία, η φωτό παράχθηκε από επεξεργασία φωτογραφιών από τις ανασκαφές ομάδας του πανεπιστημίου του Κορνέλ, οι οποίες αποκάυψαν σκελετό ενός δεινόσαυρου.

Ιδού μια από αυτές τις φωτό:

Συγκρίνετε τις δύο φωτό και θα δειτε τις θαυμαστες ομοιοτητες...

Περισσότερες λεπτομέριες, εδώ:

http://www.rationalistinternational.net/article/20041001_en.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 13:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Σχετικά με τη φωτογραφία που δείχνει την ανασκαφή του σκελετού, υγχαρητήρια για την αναζήτησή σου PaNo. Η φωτογραφία δεν είναι τίποτε άλλο από προϊον που παράχθηκε για ένα διαγωνισμό φωτομοντάζ από την ιστοσελίδα: http://www.worth1000.com/

Ιδού η φωτογραφία: http://www.worth1000.com/emailthis.asp?image=18978

Για την ιστορία, η φωτό παράχθηκε από επεξεργασία φωτογραφιών από τις ανασκαφές ομάδας του πανεπιστημίου του Κορνέλ, οι οποίες αποκάυψαν σκελετό ενός δεινόσαυρου.

Ιδού μια από αυτές τις φωτό:

Συγκρίνετε τις δύο φωτό και θα δειτε τις θαυμαστες ομοιοτητες...

Περισσότερες λεπτομέριες, εδώ:

http://www.rationalistinternational.net/article/20041001_en.html



AΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΗλίαςΡ , H ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΗΡΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΜΦΑΝΕΣ. ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΩΤΕΡΑ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΒΓΗΚΕ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΠΑΝΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 13:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Το παρόν topic είναι από τα πιο παρεξηγημένα γι αυτό το αγαπώ και το σέβομαι.
Είναι από τα λίγα που δέχθηκαν τρομερή επίθεση με κοροϊδίες και ειρωνεία και σε κάτι τέτοια χτυπάει το καμπανάκι ότι κάτι τρέχει!! You know…

Nαι.Χτυπαει το καμπανακι οτι δεν υπαρχουν αξιοπιστα στοιχεια που να υποστηριζουν τις αποψεις του Panos.

Επιχειρηματολογια απο την αγνοια,ηθελημενη καραμπινατη παρερμηνεια των επιστημονικων στοιχειων και ανακαλυψεων σε διαφορους τομεις απο την (καταταλαιπωρημενη απο τους New Age αγυρτες)κβαντικη μηχανικη μεχρι την παλαιοντολογια ωστε να φανει οτι στηριζουν τις αποψεις του, αχαλινωτη συνομωσιολογια οταν ερχονται στο φως στοιχεια που αποδεικνυουν το αστηρικτο των θεσεων του ή οτι οι "αποδειξεις" (φωτογραφικο υλικο κυριως) που μας παρεχει στηριζονται σε απατες,"αποδειξεις" που αποδεικνυονται καραμπινατες απατες με ελαχιστο ψαξιμο,σιγη ιχθυος οταν του απευθυνονται ερωτηματα με ευλογες αποριες κτλ

Εγω βλεπω καθαρα Ο,ΤΙ καραπαραμυθι κυκλοφορει στο ιντερνετ μας το εχει φερει εδω για να μας "αφυπνησει".

Kαι μαλιστα δεν ειναι και ιδιαιτερα πρωτοτυπα παραμυθια αλλα παραμυθια που εχουν αποκαλυφθει και χιλιοαναλυθει στο εξωτερικο εδω και καιρο.

Α και αυτη η βλακεια που επαναλαμβανει συχνα οτι ο εγκεφαλος λειτουργει σε συγκεκριμενη συχνοτητα.Ο εγκεφαλος δεν ειναι επεξεργαστης ηλεκτρονικου υπολογιστη και φυσικα δεν προκειται να χρονιστει σε συγκεκριμενη συχνοτητα αμα αγορασουμε αι χρησιμοποιησουμε τα βλακωδη NEW AGE αγυρτοπροιοντα (cds) που μας διαφημισε.Σιγα μην του κανουμε και overclocking!


Ναι στο ανοιχτο μυαλο,ΟΧΙ στο ξεχειλωμενο μυαλο!

Edited by - medtech on 20/10/2006 13:29:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 13:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Εδω οι αμερικανοι μπορουνε να προκαλεσουνε σεισμο μεσο δορυφορου με την μεθοδο TESLA

ΑΓAΠΗΤΕ ΦΙΛΕ OmasEpsilon ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ.
ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕΙΣΜΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΕΡIΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣ ΨΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ HAARP
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΑΛΑΣΚΑ, ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ 2003 ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΡΑΧΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.AKOMA KAI ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΒΑΣΑΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΛΑΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΩΣΑΝΕ ΟΙ ΖΕΤΑ(ΓΚΡΗΖΟΙ).
ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΕΝΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΕΚΠΤΩΤES ΕΤ-ΙLLUMINATI RATSES ΜΕΣΩ ΥΠΕΡΗΧΙΤΙΚΟΥ ΠΑΛΜΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ(scalar pulse technologies) ΑΠΟ ΤΟ 1935-1992.


Sonic Pulse "Un-Natural Disasters" 1935-1992
Caused by covert Fallen Angelic/Intruder ET
and Illuminati use of scalar pulse technologies

Earthquakes


--Date------------------Location---------Mag--------Sonic Pulse Action

1935 May 30-----------Quetta,Pakistan----7.5------Zeta Population Reduction Test
1938 November 10------AlaskanIslands-----8.3---------Falcon Sonics Test
1939 January 25-------Chiflan,Chile------8.3----Falcon Population Reduction Test
1939December 26-------ElZincanT,urkey----8.0-------Zeta-Andromie land dispute
1942 November 26------Turkey-------------7.6-------Zeta-Andromie land dispute
1942 December 20------Erbaa,Turkey-------7.3-------Zeta-Andromie land dispute
1943 September 10-----Tottori,Japan------7.4-------Phi-Ex Falcon APIN August 12
1943 November 26------Turkey-------------7.6-------Phi-Ex Falcon APIN August 12
1944 December 7-------Tonankai, Japan----8.3------Zeta-Andromie Phi-Exdispute
1945 January 12-------Mikawa,Japan-------7.1------Zeta-Andromie Phi-Exdispute
1945 November 27------Iran---------------8.2------Falcon Phi-Ex Port link August12
1948 October 5--------Turkmenistan USSR--7.3-------Falcon Population Reduction Test
19&1 August 15--------India/Tibet--------8.7--------Falcon Maji Population Reduction
1952 July 21----------KernCounty,CA------7.5--------Falcon Illuminati Reduction Demo
1954 September 9------Algeria------------6.8--------Falcon A11/L4-10 link August 12
1954 December 16------Dixie Valley,NV----7.3--------Falcon Phi-Ex Port link November
1957 March 9----------Alaskan Islands----8.8--------Falcon Sonics Test
1957 July 2-----------Iran---------------7.4--------Falcon-DoveSG-10land dispute
1957 December13-------Iran---------------7.3--------Falcon-DoveSG-10land dispute
1958 July 10----------Lituya Bay,Alaska--8.3--------Falcon Sonics Test
1959 August 18--------Montana------------7.3--------Phi-ExFalcon APIN August12
1960 May 22-----------Chile--------------9.5--------Falcon Maji Population Reduction
1963 July 26----------Skopje,Yugoslavia--6.0--------Dove APIN site activation
1966 August 19--------Varto,Turkey-------7.1--------Zeta-Andromie land dispute
1968 August 31--------Iran---------------7.3--------Falcon APIN site SG-10 activation
1970 March 28---------Gediz,Turkey-------7.3--------Andromie-Dove raid on Falcon
1970 May 31-----------Peru---------------7.8--------Falcon Phi-Ex Titicaca Port link
1972 April 10---------S.Iran-------------7.1--------Phoenix wormhole February open
1972 December 23------Nicaragua----------6.2--------Phoenix APIN site November 22
1974 December 28------Pakistan-----------6.2--------Phoenix APIN site November 24
1975 September 6------Turkey-------------6.7--------Phoenix APIN site August 12
1976 February 4-------Guatemala----------7.5--------Serpent APIN activation
1976 May 6------------Italy--------------6.5--------Dragon-Serpent land dispute
1976 July 27----------Tangshan China-----8.0--------Dove APIN site SG-8 activation
1976 August 16--------Philippines--------7.9--------Serpent-Phoenix APIN dispute
(more between 1976-1983 Iran,Italy)
1983 October 30-------Turkey-------------6.9--------Falcon-Eagle vs Dragon dispute
1985 September 19-----Mexico-------------8.1--------Serpent APIN site amplification
(more between 1985-1992 India,Turkey,Iran)
1993 September 29-----S.lndia------------6.3--------Falcon-Eagle fight Phi-Ex cap
1998 February 4-------Afghanistan--------6.1--------Phoenix-Dragon APIN site dispute
1998 May 30-----------Afghanistan--------6.9--------Phoenix-Dragon APIN site dispute
2001 January 26-------India--------------7.7--------United Resistance raid GA APIN



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 14:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Εμάς PaNo γιατί μας ξέχασαν

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 15:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΗλίαςΡ

Η φωτογραφία δεν είναι τίποτε άλλο από προϊον που παράχθηκε για ένα διαγωνισμό φωτομοντάζ από την ιστοσελίδα: http://www.worth1000.com/


Ηλια μου θα τα χαλασουμε...

η ιστοσελιδα που αναφερεις ειναι η κρυφη - ακρως απορητη τραπεζα δεδομενων των δρακονιανων

παραθετω και εγω στοιχεια:



και φυσικα δεν μας το κρυβουν, απλα ειναι μαλακες και δεν το βλεπουν...


απο την συμμετοχη μου σε αρχαιλογικη ανασκαφη στην Κρητη:


απο προσωπικες μου ερευνες σε σπηλαιο:

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗλίαςΡ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


220 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 15:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗλίαςΡ
Καλα Πάνο, εμας μας κοροιδεύεις, τον εαυτό σου όμως δε μπορεις να τον κοροιδέψεις... Και αυτό είναι το χειρότερο απ' ολα, οχι το οτι αποδεικνύονται τα στοιχεία σου γελοία...

Ακόμα και τώρα που σου δώσαμε υλικο, αρνήθηκες ούτε κάν να το ερευνήσεις. Ιδού φίλε μου που βρέθηκε η φωτο για πρώτη φορά:

http://www.worth1000.com/

Γιατί βρέθηκε εκεί;

Ανακόινωση από το site:

Archaeological Anomalies 2
Amazing archaelogical discoveries

Contest Directions
In this contest you will create a hoax archaeological discovery (i.e. Atlantis, a 2,000 year-old Coca-Cola can or a giant's skull, as in IronKite's themepost). Be open minded, there are many mysteries buried beneath the earth.

The rules of this game are thus:
You are to create an archaeological hoax. Your job is to show a picture of an archaeological discovery that looks so real, had it not appeared at Worth1000, people might have done a double take. As always, quality is a must. We will remove poor entries no matter how much we like you. You'll have 48 hours for this contest, so make your submission count. See the first contest for an idea of what this one is about.

Αντε, πήγαινε εδώ να δεις και τις άλλες φωτό του διαγωνισμού να μας τις πασάρεις και αυτές ως αληθινές.

Αν πας εδω http://www.graphics.cornell.edu/outreach/mastodon/aerial-views.html (λινκ που βρισκοταν στις ιστοσελιδες που σου δόθηκαν αλλα ούτε καν έκανες τον κόπο να τις ανοιξεις) θα δεις και περισσότερες φωτο από τις πραγματικες ανασκαφές.

Και εδώ

http://www.graphics.cornell.edu/outreach/mastodon/index.html

Και εδώ
http://www.graphics.cornell.edu/outreach/mastodon/site-overviews.html

Johnniebegood ωραιες φωτό :-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 17:03:24  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου,
το θέμα τώρα είναι για το άν οι συγκεκριμένες φωτογραφίες είναι αληθινές ή όχι , ή το άν υπήρξαν πραγματικά "άνθρωποι" μεγαλύτερου μεγέθους από αυτό που εννοούμε σήμερα φυσιολογικό, σε παλαιότερες εποχές.
Ο φίλος PaNo, μπορεί να ξεγελάστηκε και αυτός από αυτές τις "υποτιθέμενες" αυθεντικές φωτογραφίες και να μας τις παρουσίασε.
Δεν πιστεύω ότι μπορεί ηθελημένα να παρουσίασε ψευδή στοιχεία.
Μην ξεχνάμε κατασκευές που έχουν διατηρηθεί από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα και φαίνονται αδύνατον να έχουν κατασκευαστεί από απλούς ανθρώπους,ειδικά όπως παρουσιάζονται να ήταν εκείνη την εποχή!
Βλέπουμε ορισμένα "μεγαλιθικά" έργα, ακόμα και στην Ελλάδα όπως τα "κυκλώπεια τείχη" ή ακόμα και τα περίφημα "Δρακόσπιτα" στην Νότια Εύβοια.
Υπάρχουν αποδείξεις για τον τρόπο κατασκευής τέτοιων κτισμάτων?
Τα σχέδια πάντος και τα αγάλματα που έχουν βρεθεί να αναπαρηστούν "ανθρώπους" μεγαλύτερων διαστάσεων δέν είναι και αποδείξεις για κάτι τέτοιο, αφού ερευνητές έχουν φτάσει στο συμπέρασμα πως ο εκάστοτε "καλλιτέχνης" που έφτιαχνε τέτοιου είδους έργα, παρουσίαζε πάντα τους Θεούς ή τους Βασιλείς σε μεγαλύτερο μέγεθος,για να ξεχωρίζουν από τον απλό λαό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 20:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Καλα Πάνο, εμας μας κοροιδεύεις, τον εαυτό σου όμως δε μπορεις να τον κοροιδέψεις... Και αυτό είναι το χειρότερο απ' ολα, οχι το οτι αποδεικνύονται τα στοιχεία σου γελοία...

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΗλιαςΡ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΩ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ. ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΧΩΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ,ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΗΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗλίαςΡ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


220 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 21:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗλίαςΡ
Βρε Πάνο, εγω να συμμετέχω Οκ. Τώρα, αν μας κοροιδεύεις ή όχι δεν το ξέρω, αυτή την εντύπωση μου δίνεις όμως.

Εσύ πρεπει να είσαι ο πρώτος που πρεπει να αναζητήσει αν οι φωτό και τα στοιχεία είναι αυθεντικα. Εσύ είσαι αυτός που ξεκινησες και κάνεις την "έρευνα". Εσύ πρεπει να είσαι σχολαστικος και προσεκτικος.

Αλλα δυστυχώς δεν βλεπουμε αυτό... Το μόνο που βλεπουμε είναι να μας παραθέτεις site και κατεβατα που δεν έχεις ελέγξει όυτε στο παραμικρο και μας λες οριστε οι αποδείξεις... Και αν δε λάβεις απαντήσεις, τοτε τι; Βγάζεις συμπεράσματα πως μας έπεισες; Τι ακριβώς πετυχαίνεις;

Αν εδώ απλα δε σου απαντάνε γιατι βαριουνται, ή γιατι ψαρώνουν ή γιατι το θεωρούν χάσιμο χρόνου, τοτε τι πετυχαίνεις; Μια τρυπα στο νερο, αυτο μονο... Δεν παίζουμε το παιχνιδι των ερωτήσεων: "πάρτε στοιχεια και απαντήστε μου, αν δεν απαντήσετε έχω δικιο και νίκησα"

Την απαντησεις πρεπει να τις αναζητήσεις όσο το δυνατον περισσότερο μόνος σου, και όπου κολλάς, τότε ρωτάς. Το παραδειγμα με τους σκελετους έδειξε πως απλα έχεις προδιάθεση για ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα και δεν έχεις σκοπο να αναζητήσεις αν πιθανον υπάρχουν στοιχεια που να καταρρίπτουν αυτό που θες να πιστέψεις. Όταν η προδιάθεση καθοδηγεί την ερμηνεια και την *επιλογη* των στοιχείων, τοτε το αποτελεσμα είναι αυτό που βλεπουμε εδω γενικα, και είδαμε πιο ενδεικτικα με το παραδειγμα με τους σκελετους.

Μηπως η απατεωνια με τις φωτό ήταν δύσκολο να αποκαλυφθει; Αν ναι, πάω πάσο. Αλλά εγώ απλά "giant skeletons" έβαλα στο google και σε 5 λεπτα πήρα απαντήσεις. Αν αυτό ονομάζεται δύσκολο, τότε καλα κρασιά. Εσύ επρεπε να είσαι ο πρώτος που θα βγει και να πει "στοιχεία για γιγαντες έχω, αλλα μην ψαρώνετε με μερικες φωτο που θα βρειτε στο δικτυο γιατι κλπ κλπ"

Είναι προφανες λοιπόν γιατι αυτη η "αναζήτηση της αλήθειας" μου δίνει την εντύπωση πως μας κοροιδεύεις...Αν δεν μας κοροιδεύεις, τοτε ξανασκέψου καλα το πως αξιολογεις και επιλέγεις τις πηγές πληροφοριών σου...

Καλή συνέχεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 04:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΗΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ.


ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΓΑΛΑΖΟΑΙΜΑΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΞΤΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΚΛΩΝΟΥΣ.
ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΤΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΚΟΙΝΟΣ ΘΝΗΤΟΣ;
ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΩΤΙΣΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ, ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΑΤΗ, ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΙΝΤΙΚΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 10:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Βρε Πάνο, εγω να συμμετέχω Οκ. Τώρα, αν μας κοροιδεύεις ή όχι δεν το ξέρω, αυτή την εντύπωση μου δίνεις όμως.

Εσύ πρεπει να είσαι ο πρώτος που πρεπει να αναζητήσει αν οι φωτό και τα στοιχεία είναι αυθεντικα. Εσύ είσαι αυτός που ξεκινησες και κάνεις την "έρευνα". Εσύ πρεπει να είσαι σχολαστικος και προσεκτικος.

Αλλα δυστυχώς δεν βλεπουμε αυτό... Το μόνο που βλεπουμε είναι να μας παραθέτεις site και κατεβατα που δεν έχεις ελέγξει όυτε στο παραμικρο και μας λες οριστε οι αποδείξεις... Και αν δε λάβεις απαντήσεις, τοτε τι; Βγάζεις συμπεράσματα πως μας έπεισες; Τι ακριβώς πετυχαίνεις;

Αν εδώ απλα δε σου απαντάνε γιατι βαριουνται, ή γιατι ψαρώνουν ή γιατι το θεωρούν χάσιμο χρόνου, τοτε τι πετυχαίνεις; Μια τρυπα στο νερο, αυτο μονο... Δεν παίζουμε το παιχνιδι των ερωτήσεων: "πάρτε στοιχεια και απαντήστε μου, αν δεν απαντήσετε έχω δικιο και νίκησα"

Την απαντησεις πρεπει να τις αναζητήσεις όσο το δυνατον περισσότερο μόνος σου, και όπου κολλάς, τότε ρωτάς. Το παραδειγμα με τους σκελετους έδειξε πως απλα έχεις προδιάθεση για ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα και δεν έχεις σκοπο να αναζητήσεις αν πιθανον υπάρχουν στοιχεια που να καταρρίπτουν αυτό που θες να πιστέψεις. Όταν η προδιάθεση καθοδηγεί την ερμηνεια και την *επιλογη* των στοιχείων, τοτε το αποτελεσμα είναι αυτό που βλεπουμε εδω γενικα, και είδαμε πιο ενδεικτικα με το παραδειγμα με τους σκελετους.

Μηπως η απατεωνια με τις φωτό ήταν δύσκολο να αποκαλυφθει; Αν ναι, πάω πάσο. Αλλά εγώ απλά "giant skeletons" έβαλα στο google και σε 5 λεπτα πήρα απαντήσεις. Αν αυτό ονομάζεται δύσκολο, τότε καλα κρασιά. Εσύ επρεπε να είσαι ο πρώτος που θα βγει και να πει "στοιχεία για γιγαντες έχω, αλλα μην ψαρώνετε με μερικες φωτο που θα βρειτε στο δικτυο γιατι κλπ κλπ"

Είναι προφανες λοιπόν γιατι αυτη η "αναζήτηση της αλήθειας" μου δίνει την εντύπωση πως μας κοροιδεύεις...Αν δεν μας κοροιδεύεις, τοτε ξανασκέψου καλα το πως αξιολογεις και επιλέγεις τις πηγές πληροφοριών σου...

Καλή συνέχεια.


AΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΗλιαΡ , ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗ8ΕΙΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΓΑΝΤΕΣ. ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΗΘΕΙΝΗ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΛΑΣΤΗ.
AN ΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ.
ΕΨΑΞΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΔΥΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΨΑΞΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΖΟΥΜΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΞΑΝΕ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΣΟΥΜΕΡΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΙΓΥΠΤΙΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΓΙΑΣ ΑΖΝΤΕΚΟΥΣ ΚΤΛ (ΓΕΝΘΚΑ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΧΡΥΣΟΥ)ΚΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΟΣ ΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΒΑΣΗΛΕΥΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΕΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΥΜΒΡΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ILLUMINATI(ΣΚΛΑΒΟΙ) ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΤΩΝ ΕΚΠΤΩΤΩΝ ΝΕΦΙΛΙΜ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΩΣ ΑΝUNNAKI .
ΟΙ ΣΥΝΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΜΕΤΡΑ ΥΨΟΣ Ο ΚΟΝΤΙΤΕΡΟΣ .

ΕΑΝ 8ΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΘΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΔΙΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ Forbidden Archeology
http://www.bennerwc.com/forbidden/


ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ


ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ ΜΕΓΕ8ΟΣ ΤΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΤΑΤΗ ΘΕΑ ΙΝΑΝΝΑ.


REPTILIAN FEMALE


ΑΓΥΠΤΟΣ


MΟΥΣΙΟ ΒΑΓΔΑΤΗΣ ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ ΠΕΛΕΚΥΣ

ΑΖΝΤΕΚΟΙ

ΑΖΝΤΕΚΟΙ


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 11:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo τι γνώμη έχεις για τις αιρέσεις;

Τους Μάρτυρες του Ιεχωβά για παράδειγμα.

Ή τις ουφολογικές αιρέσεις στην Αμερική.

Σας παρακαλώ θερμά όλους, αφήστε τον PaNo να απαντήσει πριν σχολιάσετε.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 21/10/2006 12:30:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 13:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου PaNo, είδα τις φωτογραφίες των Θεών που έχεις παραθέσει στα τελευταία σου μηνύματα.
Πράγματι, εμφανίζονται μεγαλύτεροι σε σχέση με τους ανθρώπους ή και με το λιοντάρι (στην περίπτωση της Ιννάνα).

Αυτό όμως δεν θα μπορούσε να εξηγηθεί ως μια ένδειξη σεβασμού των ανθρώπων ή και δέους για τους Θεούς στους οποίους πίστευαν?
Οι Θεοί θεωρούνταν ως κάτι το υπερανθρώπινο, κάτι το μεγαλειώδες που ξεπερνούσε τα όρια του δυνατού και του ανθρώπινου.
Γιατί λοιπόν να μην απεικονίζονταν και μεγαλύτεροι από τον άνθρωπο?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 13:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult
quote:
MΟΥΣΙΟ ΒΑΓΔΑΤΗΣ ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ ΠΕΛΕΚΥΣ

Στο αγαλμα του Αλεξανδρου στη Θεσσαλονικη,οι ασπιδες που το κοσμουν ειναι τεραστιες και νορμαλ ανθρωπος δεν μπορει να τις σηκωσει.Μας κρυβουν κατι;Μηπως οι εργατες που τις εφτιαξαν ή αυτος που ειχε την ιδεα ειναι γιγαντιων διαστασεων και μας δινει με αυτο το τροπο κρυφα μυνηματα
για το υψος του; Ή ειναι απλα διακοσμητικες και με το μεγεθος θελει ο καθε λαος να προσδωσει μεγαλειο;
Ποιο απο τα 2 φαινεται πιθανοτερο Πανο;
Καπου χανουμε την απλη εξηγηση και το ξυραφι του Οκαμ παραμονευει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 16:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
ΒΡΕ PANO ΜΟΥ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 100%
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥΣ ΤΕΧΝΙΤΕΣ???ΑΠΛΩΣ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΡΣΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ,ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥΣ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 18:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΓΑΛΑΖΟΑΙΜΑΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΞΤΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΚΛΩΝΟΥΣ.
ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΤΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΚΟΙΝΟΣ ΘΝΗΤΟΣ;
ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΩΤΙΣΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ, ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΑΤΗ, ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΙΝΤΙΚΟ.

Χεχεχε....


Αυτο ακριβως ισχυριστηκε πριν απο καμια 30αρια σελιδες του topic.Οτι ειναι INDIGO και μπορει ενεργοποιωντας τους εξτρα κλωνους του DNA του να αλλαξει την πραγματικοτητα,να δει πραγματα περα απο τον χρονο και τον τοπο,να κανει απιθανες προβλεψεις κτλ

Προφανως δεν προεβλεψε οτι ενδεχεται καποιοι ανθρωποι να εχουν ακομα ενεργοποιημενο αυτο που ονομαζεται ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 01:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

ΒΡΕ PANO ΜΟΥ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 100%
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥΣ ΤΕΧΝΙΤΕΣ???ΑΠΛΩΣ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΡΣΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ,ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥΣ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ....

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ Philolaos , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ, ΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ ΛΕΙΛΑΤΙΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ ΤΟ 2003 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΝΤΟΠΙΟΥΣ , ΚΛΑΠΗΚΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100,000 ΑΡΧΑΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΞΙΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙΚΑΝ ΟΙ ΠΕΛΕΚΥΣ ΑΠΟ ΣΥΧΡΟΝΟΥΣ ΤΕΧΝΗΤΕΣ Η ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ
ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΙΘΕΣΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΕΚΥΣ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΓΚΑΜΑ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΝΓΚΗ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΘΕΣΟΥΝ ΨΕΥΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ . ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΟΜΠΙΝΕΣ ΔΙΜΗΟΥΡΓΟΥΝ ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΑ ΚΡΑΤΟΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΤΗΝ.

http://arts.guardian.co.uk/gallery/0,,936742,00.html


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 22/10/2006 03:45:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 03:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Φίλε μου PaNo, είδα τις φωτογραφίες των Θεών που έχεις παραθέσει στα τελευταία σου μηνύματα.
Πράγματι, εμφανίζονται μεγαλύτεροι σε σχέση με τους ανθρώπους ή και με το λιοντάρι (στην περίπτωση της Ιννάνα).

Αυτό όμως δεν θα μπορούσε να εξηγηθεί ως μια ένδειξη σεβασμού των ανθρώπων ή και δέους για τους Θεούς στους οποίους πίστευαν?
Οι Θεοί θεωρούνταν ως κάτι το υπερανθρώπινο, κάτι το μεγαλειώδες που ξεπερνούσε τα όρια του δυνατού και του ανθρώπινου.
Γιατί λοιπόν να μην απεικονίζονταν και μεγαλύτεροι από τον άνθρωπο?


ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ Dying_Incubus , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΣΟΥΜΕΡΙΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΑΝΟΥΝΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΥΜΕΡΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΣΤΑ ΙΝΔΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ Vedas and Puranas ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΥΡΟΥΣ ΤΗΣ ΝΕΚΡΑΣ ΘΑΛΛΑΣΑΣ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΟΝΟΜΑΣΙΑ "ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΓΥΓΑΝΤΩΝ"(Dead Sea scroll-the Book of Giants) , ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΓΕΝΕΣΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΓΡΑΜΕΝΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΩΝ Jasher, Jubilees, Enoch. ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο Enoch ΗΤΑΝ 200 ΝΕΦΗΙΛΙΜ ΑΝΟΥΝΝΑΚΙ ΥΠΟΔΥΟΜΕΝΟΙ ΘΕΟΤΗΤΕΣ, ΔΗΔΑΞΑΝΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΒΑΣΚΑΝΕΙΑ-ΜΑΓΕΙΑ ΠΑΓΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΕΛΕΤΕΣ, ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ , ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟ .


A recent dead-sea scroll find and translation, "the Book of Giants," also contains this story in great detail. Before you question the validity of the non-canonical books I mention, keep in mind that not only were they part of the original Old Testament, but many of them--particularly Enoch--were quoted from by the Apostles in the New Testament. Quotes from the book of Enoch can found in the books of Jude, Revelation, and several other places. The book of Enoch pre-dated the time of Christ by around 300 years. In the Old Testament, Genesis tells us that "the sons of God looked upon the daughters of men and found them fair, and took of them wives as they chose." The result of these unholy, unsanctioned unions were "the mighty men of old, the men of renown." The actual translation of this passage reads something like this: "The nephilim came and took human wives for themselves, as many as they wanted. Their children were the nephilim of old, the giants."

The books of Jasher, Jubilees, Enoch, and others contain the complete story of what happened in the antediluvian (pre-flood) world. The Nephilim angels set themselves up as pagan "gods" to be worshipped, and their hybrid, genetically monstrous sons as "demigod" kings over the rest of humanity. These offspring were also called nephilim, and they were brutal, cruel, occultic and cannibalistic giants who treated ordinary human beings with contempt. There were 200 original "Watchers" above the Earth, who rebelled and became the Nephilim. Their leader was named Semyaza. Through corrupt angelic knowledge, the pre-flood world was corrupted.

The book of Enoch says that the Nephilim and their children "sinned against all flesh," creating HYBRID creatures which were part human, part beast, part fowl (or bird). Sound familiar? The 300 fallen "watchers," whose original job had been to PROTECT humanity and the Earth, were utterly depraved. They taught mankind the arts of witchcraft, sorcery, drug abuse, and war. The gene-pool of the human race was tainted as well, almost beyond recovery. When you read the story of Noah and his family, it should be understood that he was not only selected to survive because of the quality of his character; Genesis states that, unlike the majority of the rest of humanity, Noah was "found perfect in all his generations." In other words, he and his family were UNTAINTED by the fallen angelic bloodline, which God had cursed to eternal damnation (in the Hebrew Old Testament, the word "rapha" means "the damned," the "eternally dead," "demon," "ghost," and GIANT, i.e., the spirit of one of the offspring of the Nephilim.

After the flood, when MOST but not all of the Nephilim offspring and hybrid mutations were destroyed, the 300 former "watchers" were confined inside the Earth, in a prison from which they can not escape. These are those who are referred to by Paul in Ephesians chapter 6 as "the rulers of the spiritual darkness of this world." Although imprisoned, they are still VERY powerful and can influence world events, particularly through their offspring and creations. Jude refers to them, quoting directly from the book of Enoch, when he says "the angels who are chained in eternal darkness, awaiting the judgement of the great day." This is NOT a reference to Lucifer/Satan and his angels, who still "wage war in heaven." The more one learns about the ancient knowledge and traditions, the more it is seen that a spiritual yet physical and galactic war is behind all the myths, legends, religions and traditions of our world.

This a very complex topic, but the information is out there if you want to look for it.... Regarding this passage from Genesis: Chapter 6:1

"And it came to pass, when men began to multiply on the face of the earth, and daughters were born unto them, 2 That the sons of God saw the daughters of men that they were fair; and they took them wives of all which they chose. 3 And the LORD said, My spirit shall not always strive with man, for that he also is flesh: yet his days shall be an hundred and twenty years. 4 There were giants [nephilim] in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown. 5 And God saw that the wickedness of man was great in the earth, and that every imagination of the thoughts of his heart was only evil continually.

The passage "and also after that" refers to a time after the flood, when an unspecified form of Nephilim or fallen angels once again took an interest in human women. These are not the same as those nephilim who did this before the flood however, as they are imprisoned. The result of these later unions were the Canaanite and other "giants" of the Old Testament, such as those mentioned in the Book of Numbers and elsewhere: "`And there we saw the Nephilim (the sons of Anak, who come from the Nephilim); and we seemed to ourselves like grasshoppers, and so we seemed to them.' Then all the congregation raised a loud cry; and the people wept that night." (Numbers Chapter 13 verse 33)



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 14:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo, γιατί δεν απαντάς; Οι ουφολογικές αιρέσεις δεν ανήκουν στην θεματολογία του topic;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/10/2006 15:44:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 15:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Medtech, εσύ που το έχεις ψάξει, την παράμετρο αίρεση την έβαλες καθόλου στην έρευνά σου;

Η αίρεση της οποίας ψυχολογικά προγραμματισμένο θύμα είναι ο PaNo, λέγεται Melchizedek Cloister Emerald Order, και όπως όλες οι αιρέσεις δεν αποσκοπεί μόνο στα οικονομικά ωφέλη μέσα από ένα σύστημα ψυχολογικής πυραμίδας (τα μέλη προγραμματίζονται να φέρουν κι άλλα μέλη), αλλά ενδεχομένως υπάρχει και σκοτεινότερη ατζέντα.

Για μια γεύση από τις τακτικές της αίρεσης, παραθέτω σε λίγο ένα κείμενο από μία γυναίκα με αρκετά χρόνια έρευνας στις ουφολογικές αιρέσεις, των οποίων θύμα υπήρξε και η ίδια.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/10/2006 15:40:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 15:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Anna Hayes / Ashayana Deane messenger from the Universe

By Colleen Johnston © 2004

Note: Colleen Johnston is a former UFO cult member, UFO cult researcher as well as alien abduction researcher. No part of this article can be used in part or any form without expressed written consent. For use permission or comments please email her at: webmaster@maar.us

Anna Hayes as she used to be known, (now going by Ashayana Deane) has a typical cultic persona and ideology dealing with ET - channeling and is typical of many UFO Contactee cults. It is really a cookie cutter messiah ‘Melchizedek'[1] molded type of ideology that is currently affecting the UFO and New Age communities. I would estimate that about 70% of UFO cults in existence have the Melchizedek ideology firmly implanted within the groups belief systems. Often such groups will blend various religious and Orthodox viewpoints and other principles that are out there. The name change is typical of the egotistic cultic persona. They some how become more important in their minds – especially if the channeled information indicates they should.

Even groups like the ill-fated Jim Jones and David Koresh had the ET connection enmeshed in a psychotic screwed up ideology. Jim Jones of the People Temple was fascinated with Hitler’s reign and some of the occultist aspects that Hitler used in his belief system. David Koresh of the Branch Davidians (born Vernon Wayne Howell) had a belief in the Flying/ Winged Serpents of God as UFO occupants according to one former member. (To date I have not been able to verify the validity of the statement and would welcome former cult followers of Koresh to validate this please email me if you can verify this and you were a former follower!) Both groups are the extreme cases of what can happen when following deadly apocalyptic information. I also believe that demonic alien entities infect such groups along with very low ordered demons. I say this with confidence as a former member of a similar UFO cult with some of the same ideologies and dealing with some forms of demonic manifestations for a six-year time period during the 1970’s. I have been out of a similar cult since 1995, which I was a member of since the early part of 1988.

I sincerely believe that entities that work through the more benign groups are real but not as demon-like (so far) as Applewhite, of the infamous Heaven's Gate, Jones or Koresh’s apocalyptic ideologies. I do think they are indeed ET and much fiercer than demons because they have free will as demonic’s can be ousted. I have researched both demonology and alien abduction, ET contact experiences for the better part of 30 years. Many similarities between the entities but there are vast differences too. I also think the entity interaction deals with real alien beings - but not those of love and light but with a nefarious agenda to eventually take over the host - or the human they are interacting with. messages as well as messengers after a period of time will turn apocalyptic - for instance it took about five years for the messages to creep into channeling sessions in the group I was involved with.

ET Contactee cults are all about ego, ego seduction as well as power and greedily making large sums of money. This is done by unscrupulously duping a section of the populace genuinely searching for spirituality outside of traditional routes. Anna isn’t any different than any other cult leader who is scamming the population. She also financially ripped off supporters in Sarasota, FL where she had her Azurite temple back in 2002 when several followers became suspicious, because many things she 'channeled' didn't come to pass according to these former cult members.

She moved to England –with few cult members knowing it and dissolved the identity of Anna Hayes and now spends time between the USA and England giving lectures and selling her products and ideology for a hefty price. Her 'Melchizedek Cloister Emerald Order' is nothing more than a front to gain money and a following to make more money. Current ex-believers, (a few who’ve contacted me) don't even know about the name Anna Hayes or the troubles in Sarasota, FL.

Anna Hayes and the Cassiopaean channel (claiming to now be channeling her future self) Laura Knight Jadczyk (who also left former believers in the dust and financially much lighter in Florida) have such a similar ideology that it ’s frightening. Below I will list the comparisons between the channels and the groups themselves. There is even a slight comparison between both women to Jelaila Starr of The Nibiruan Council.

So who started their group first? According to Anna she’s known this information all her life but decided to let the public know in 1996. Knight made a similar claim but edged the date back to 1995, and Starr at 1995 as well. Hayes and Starr resemble the most in products and workshops (and prices I might add) – while Knight and Hayes have similarities listed above.

What can we expect from these futuristic channels? Time will bear fruit. I would suggest that before anyone that gets involved with such groups is to watch them over the course of a few years. Watch them to see what they do and the changes they impose on their groups and their ideologies. History has a way of repeating it’s self and the entity that channels within as well as the egotistic con man side of their personas will always strive to take control regardless of continent.


Πηγή: http://www.maar.us/anna_hayes.html


Για όσους βαριούνται τα Αγγλικά, ένα site για αυτόματη μετάφραση:

http://www.translation-guide.com/free_online_translators.php?from=English&to=Greek


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 17:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ,ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΕΙΤΕ ΑΓΝΟΗΣΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΕΙΤΕ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ(ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ...ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ "ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟ" ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ).ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΑΝ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ(ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΛΕΗΛΑΤΗΘΗΚΕ)ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΡΣΑ ΠΑΡΑΘΕΤΟΝΤΑΣ ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΤΗΣΙΩΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΗΜΕΣ -ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΓΙΓΑΝΤΙΩΝ ΤΑΦΩΝ(Η ΚΑΙ ΣΚΕΛΕΤΩΝ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΩΝ ΝΤΟΠΙΩΝ)ΑΝΩ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΥΨΟΥΣ,ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 18:20:51  Εμφάνιση Προφίλ
Ε όχι και εκπρόσωποι του ορθολογισμού οι θιασώτες του skepdic.gr... Μην τρελαθούμε τελείως!!!

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 19:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Medtech, εσύ που το έχεις ψάξει, την παράμετρο αίρεση την έβαλες καθόλου στην έρευνά σου;

Η αίρεση της οποίας ψυχολογικά προγραμματισμένο θύμα είναι ο PaNo, λέγεται Melchizedek Cloister Emerald Order, και όπως όλες οι αιρέσεις δεν αποσκοπεί μόνο στα οικονομικά ωφέλη μέσα από ένα σύστημα ψυχολογικής πυραμίδας (τα μέλη προγραμματίζονται να φέρουν κι άλλα μέλη), αλλά ενδεχομένως υπάρχει και σκοτεινότερη ατζέντα.

Για μια γεύση από τις τακτικές της αίρεσης, παραθέτω σε λίγο ένα κείμενο από μία γυναίκα με αρκετά χρόνια έρευνας στις ουφολογικές αιρέσεις, των οποίων θύμα υπήρξε και η ίδια.



Εχω ασχοληθει τμηματικα με καθε πατατα που πετουσε ο Panos απο τα 12κλωνα DNA μεχρι τα INDIGOS,μεχρι τις αηδιες περι κουφιων πλανητων,μεχρι την λανθασμενη αντιληψη οτι απο τον καναπε μας με διαλογισμο μπορουμε να αλλαξουμε τον κοσμο,μεχρι τους ερπετοειδεις εξωγηινους που μπορουν να αλλαξουν το DNA τους κατα βουληση,μεχρι μεχρι μεχρι....

Τι να πρωτοκανω πια?

Οσο για τον ορο ΑΙΡΕΣΗ εγω δεν χωριζω τις διαφορες αντιληψεις/ιδεες/υποθεσεις/κοσμοθεωριες σε αιρετικες και ορθοδοξες αλλά σε ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ.

Θα σου πω μπραβο που εκατσες και εσυ και εψαξες.Θα διαβασω το κειμενο που παρεθεσες.Δεν ξερω αν θα εχω την διαθεση να το διερευνησω παραπανω.Εχω ψιλομπουχτησει.

Οσο για τις κατηγοριες που εκτοξευσε καποιος παραπανω με αφορμη το οτι δεν κατσαμε να ψαξουμε για να δουμε αν η φωτο με τον πελεκυ ηταν αυθεντικη ή οχι και ο οποιος ισχυριζεται οτι η συγκεκριμενη αδρανεια/αδιαφορια μας δηθεν αποδεικνυει τον ΜΗ ορθολογισμο μας και την μη διαθεση μας για ερευνα, η απαντηση ειναι οτι ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΗΔΙΕΣ που ειναι αδυνατον για εναν ανθρωπο να κατσει να τις διερευνησει ΟΛΕΣ.

quote:
ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ,ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΕΙΤΕ ΑΓΝΟΗΣΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΕΙΤΕ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ(ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ...ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ "ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟ" ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ).ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΛΕΚΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΑΝ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ(ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΛΕΗΛΑΤΗΘΗΚΕ)ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΡΣΑ ΠΑΡΑΘΕΤΟΝΤΑΣ ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΤΗΣΙΩΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΗΜΕΣ -ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΓΙΓΑΝΤΙΩΝ ΤΑΦΩΝ(Η ΚΑΙ ΣΚΕΛΕΤΩΝ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΩΝ ΝΤΟΠΙΩΝ)ΑΝΩ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΥΨΟΥΣ,ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.

Με βαση αυτη την λογικη,οι αρχαιοι Ελληνες που εφτιαξαν γιγαντια αγαλαματα των θεων τους οπως το αγαλμα του Δια στην Ολυμπια,τον Κολοσσο της Ροδου στο ομωνυμο νησι και το γιγαντιο αγαλμα της Αθηνας στον Παρθενωνα πρεπει να ηταν τεραστιων σωματικων διαστασεων....

Edited by - medtech on 22/10/2006 19:50:29

Edited by - medtech on 22/10/2006 19:52:48


Edited by - medtech on 22/10/2006 19:59:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Μισό λεπτό, με τον όρο αίρεση δεν εννοώ ότι αντιτίθεται στην ορθοδοξία ή στις ορθόδοξες αντιλήψεις, αλλά μιλάω για "θρησκευτική" οργάνωση.

Σαν τους Branch Davidians στο Waco του Texas αν σου λέει τίποτα. 'Η τους Ραελιανούς. Ή τους άλλους που αυτοκτόνησαν όταν πέρασε κάποιος μετεωρίτης κοντά στη γη, πιστεύοντας πως η συνέχεια θα ήταν με τους εξωγήινους κάτοικους του μετεωρίτη, σε ανώτερη διάσταση.

Ενδιαφέρον θα είχε να ανακαλύψουμε τις ενδεχόμενες σκοτεινές ατζέντες της οργάνωσης, πέρα από την κονόμα.

Γιατί έχουν τόσο overlap οι διδασκαλίες της αίρεσης με τις διδασκαλίες της θεοσοφικής εταιρείας για παράδειγμα; Δηλαδή γιατί δεν είναι 100% παραμύθι, αλλά ανακατεύει και πιθανές αλήθειες μέσα η αίρεση, αν ο στόχος είναι μόνο οικονομικός;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/10/2006 20:18:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Τον "Δον Χουάν Ντε Μαρκές" τον έχει δει κανείς;

"I'm Don Juan De Marques.

I'm the greatest lover in the world.

I've made love to a thousand women".

Μετά από κάμποσες επισκέψεις στον ψυχίατρο, και αφού έχει παρθεί με το μισό σύλλογο κομπάρσων δυτικής καλιφόρνιας σε όλη την ταινία, ο ασθενής φέρνει τον ψυχίατρο στο εξής συμπέρασμα:

Ψυχίατρος:
"I'm James O'Connor. I'm the greatest psychiatrist in the world."


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Μισό λεπτό, με τον όρο αίρεση δεν εννοώ ότι αντιτίθεται στην ορθοδοξία ή στις ορθόδοξες αντιλήψεις, αλλά μιλάω για "θρησκευτική" οργάνωση.

Α χρησιμοποιησες τον ορο αιρεση για να υποδηλωσεις την εννοια της σεκτας.

quote:
Σαν τους Branch Davidians στο Waco του Texas αν σου λέει τίποτα. 'Η τους Ραελιανούς. Ή τους άλλους που αυτοκτόνησαν όταν πέρασε κάποιος μετεωρίτης κοντά στη γη, πιστεύοντας πως η συνέχεια θα ήταν με τους εξωγήινους κάτοικους του μετεωρίτη, σε ανώτερη διάσταση.

Ενδιαφέρον θα είχαν οι ενδεχόμενες σκοτεινές ατζέντες της αίρεσης, πέρα από την κονόμα.


1 Το εχω ξαναπει στην εποχη της τεχνολογιας οι εξωγηινοι εχουν παρει την θεση των θεων στα κεφαλια αυτων που τους αρεσει το παραμυθι της ανωτερης δυναμης που θα τους ξελασπωσει απο τα δυσκολα...

Με αλλα λογια αυτων που δεν εχουν μεγαλωσει ακομα.

2.Καλα κονομα πεφτει χοντρη σε ολες τις οργανωσεις...

quote:
Γιατί έχουν τόσο overlap οι διδασκαλίες της αίρεσης με τις διδασκαλίες της θεοσοφικής εταιρείας, δηλαδή γιατί δεν είναι 100% παραμύθι αλλά ανακατεύει και αλήθειες μέσα η αίρεση;


Μα εχει overlap με τα παντα αφου εχει ανακατεψει τα παντα μεσα!Πως νομιζεις οτι εχει φτασει το topic τοσες πολλες σελιδες?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.28125
Maintained by Digital Alchemy