ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο14!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2011, 18:34:21  Εμφάνιση Προφίλ
Hello συμφορουμίστες και συμφορουμίστριες!
What's up??
quote:

quote:

Εαρινε για εξηγησε το νοημα που εχεις στην υπογραφη σου <<Μείνε μέσα στο παιχνίδι... >>



O Kαθένας θα δώσει και μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του ερμηνεία -πέραν κάθε αμφιβολλίας- , αν σε κάλυψε η ερμηνεία του φίλου Νικόμαχου , τότε έτσι είναι...



Ωραία λοιπόν, θα σου δώσω και εγώ την προσωπική μου ερμηνεία.

Ένας τύπος, συμπαθητικός, αλλά δε θυμάμαι το όνομά του, έλεγε το εξής:
"Καπιταλιστής(λαμόγιο) είναι αυτός που πιστεύει ότι μπορεί να κερδίσει το παιχνίδι.
Σοσιαλιστής(φλόρος) είναι αυτός που πιστεύει οτι μπορεί να φέρει ισοπαλία.
Μυστικιστής(ψυχοφάρμακα) είναι αυτός που πιστεύει ότι μπορεί να βγει απ' το παιχνίδι.."

Λέει λοιπόν ο φίλος Αερινός(και ας μη ξέρει τον λόγο) "Μείνε μέσα στο παιχνίδι..", δηλαδή μην είσαι κοτ κοτ κοτ, κοτίτσα, μείνε μέσα και σάρωσέ τα όλα. Αυτό λοιπόν το "χωρίο" απευθύνεται ουσιαστικά στον ψυχανώμαλο που ασχολείται με το μυστικισμό. Ο εν λόγω κοτ κοτ κοτ ψυχανώμαλος, μπορει είτε να μένει αδρανής στο τσιμπούσι της αστικής τάξης, είτε να πάρει ένα ρόπαλο, να το σηκώσει, και μετά να το βάλει πίσω στη θέση του. Απλά πράγματα. Ταπεινά και σπαστικά. Αυτά..

quote:
Μόνοι μας τα σκατώσαμε,μόνοι μας θα τα μαζέψουμε.
Μαζι τα φάγαμε, μαζί θα τα πληρώσετε, που λέει και ο Κανάκης (ή ο Λάκης το είπε; μάλλον ο Καναλάκης).
quote:
Σταύρο
Η επιγραφή του Εαρινού σημαινει αυτο ακριβώς που λέει:
Πές οτι μαλακία θέλεις,αρκεί να είσαι στο παιχνίδι!!
Και αυτό σωστό είναι, να είσαι παρόν στο παιχνίδι, δηλ. να μην είσαι απών. Ok, cool.
quote:
Συλληπητήρια στη Narkissa για το χρέος που της
κληρονόμησε η γενιά μου.Αλλά μηδένα πρό του τέλους
κακάριζε.

Αμήν. Κοτ κοτ κοτ
quote:
Μπορεί να το καθαρίσουμε εγκαίρως!!!
Ε ναι, θα το ξεπουπουλιάσουμε το κοκόρι, φτερό για φτερό δε θα του μείνει. Τώρα του 'χει ήδη κοπεί το κεφάλι και τρέχει αιμορραγώντας. Ας δούμε πόσο αίμα του 'χει μείνει.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 15/04/2011 18:38:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2011, 20:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Tι λές βρε DR γιατί το ακούω σαν να παραμιλάς.

Τι μπορεί να σημαίνει το μείνε στο παιγνίδι?


Δεν είναι οι ανησυχίες και οι φόβοι μας!
Δεν είναι ούτε οι ενοχές και οι ερινύες που ίσως μας κατατρύχουν!
Το παιχνίδι είναι!
Το παιχνίδι μας τα προκαλεί όλα!
Το παιχνίδι που μας έμαθαν να παίζουμε από την μέρα που γεννηθήκαμε, μέχρι να γίνουμε ολοκληρωτικά μέρος του! Το παιχνίδι που μας επέβαλαν μέχρι να κατακυριεύσει όλο μας το είναι!

Από μικροί εκπαιδευόμαστε να ακολουθούμε έναν συγκεκριμένο τρόπο συμπεριφοράς για να γίνουμε κατ’ αρχήν αρεστοί και αποδεκτοί από τους γονείς μας, τους συγγενείς μας, αυτούς που θα έπρεπε εκ των ουκ άνευ να μας αγαπούν! Αλλά μας βάζουν στο παιχνίδι για να μας ελέγχουν! Μικρές αθώες φρασούλες όπως «αν κάνεις αυτό δεν θα σ’ αγαπά η Μαμά» ή «για να σε αγαπά ο Μπαμπάς πρέπει να είσαι καλό παιδί»! Ακόμα κι ο Άγιος Βασίλης, που φέρνει δώρα μόνο στα καλά παιδιά, επιστρατεύτηκε για αυτό τον σκοπό! Κι εσύ που το παιδικό μυαλό σου είναι σφουγγάρι που απορροφά ότι ακούσει, ότι δει, αρχίζεις και μπαίνεις στο νόημα του παιχνιδιού! Αρχίζεις άθελα σου να παίζεις το παιχνίδι!

Και μεγαλώνοντας αρχίζουν να σου συμβαίνουν σημεία και τέρατα! Κάνεις του κόσμου τις ανοησίες και προσπαθείς να διορθώσεις το ένα λάθος κάνοντας κάποιο άλλο, απλά και μόνο για να μην βγεις από το παιχνίδι! Για να κρατηθείς εντός! Για να μην χάσεις την αγάπη του Μπαμπά και της Μαμάς, των συγγενών και των πέριξ, που σε αγαπάνε, όχι γι αυτό που είσαι ή αυτό που θα ήθελες εσύ να είσαι, αλλά γι αυτό που θα έπρεπε να είσαι! Τότε αρχίζεις να συνειδητοποιείς ότι για να είσαι αποδεκτός πρέπει να παίζεις τον ρόλο σου, δεν έχει σημασία τι πραγματικά είσαι, τι πραγματικά νιώθεις, φτάνει να ενσαρκώνεις σωστά τον ρόλο που σου έδωσαν!

Και μετά στις παρέες στο νηπιαγωγείο, στο Δημοτικό, στο Γυμνάσιο, στο Λύκειο, παίζεις πολλούς ρόλους για να δεις ποιος από όλους πουλά, ποιος τελικά σου ταιριάζει καλύτερα! Με ποιο ρόλο θα σε προσέξουν για να σε κάνουν παρέα, για να γίνεις αποδεκτός, για να νιώθεις κι εσύ μέρος και μέλος μιας ομάδας! Για να είσαι μέσα στο παιχνίδι! Κι αν είσαι τυχερός και παίζεις σωστά τον ρόλο σου, μπορεί να σου κάτσει να γίνεις και δημοφιλής (που ξέρεις) και μετά απλά εθίζεσαι!


Κι αργότερα αρχίζουν οι μεγάλες αγωνίες! Είμαι αποδεκτός από την κοινωνία; Με εκτιμά άραγε το αφεντικό μου, με εμπιστεύεται; Αναγνωρίζει άραγε την εξυπνάδα και τις ικανότητες μου; Με εκτιμούν οι συνάδελφοι μου;

Όλα στο σχέδιο! Όλα στην προσπάθεια να μείνουμε μέσα στο παιχνίδι, να νιώσουμε αποδεκτοί, γιατί μετά από τόσα χρόνια συνήθειας φοβόμαστε να μείνουμε μόνοι, να αποστασιοποιηθούμε, να ακολουθήσουμε τον δικό μας δρόμο που μπορεί να μας φέρει και στην σύγκρουση με ότι θέλουμε και έχουμε ανάγκη να μας αγαπά και να μας εκτιμά, κι ας μην το αγαπούμε και να το εκτιμούμε εμείς!

Αλήθεια πόσοι από εμάς δεν βρίζουμε καθημερινά από πίσω του το αφεντικό μας και τον θεωρούμε βλάκα και άσχετο; Πόσοι πραγματικά δεν δείχνουμε την απαξίωση μας (πάντα από πίσω τους) στους συναδέλφους μας, φωνάζοντας τους ονόματα και χλευάζοντας τους, θεωρώντας τους ηλίθιους και ότι μόνο εμείς είμαστε οι έξυπνοι που ξέρουμε πως γίνεται η δουλειά σωστά; Όλοι όμως ταυτόχρονα έχουμε την ίδια αγωνία και ανάγκη να ξέρουμε ότι το ηλίθιο αφεντικό μας, μας εκτιμά και ότι οι ανάξιοι συνάδελφοι μας, μας αποδέχονται! Για να νιώθουμε ότι είμαστε μέσα στο παιχνίδι!

Όσοι τολμούν να φύγουν από το παιχνίδι, να το αποκηρύξουν, να γίνουν ο εαυτός τους και να σταθούν γυμνοί μπροστά στον καθρέφτη της ζωής τους, τους θεωρούμε ως κίνδυνο για την κοινωνία! Είτε από φόβο, είτε από ζήλεια, τους περιθωριοποιούμε! Τους χλευάζουμε και τους δείχνουμε στα παιδιά μας ως παράδειγμα προς αποφυγή! Προσπαθούμε να τους διαψεύσουμε και να τους πατήσουμε, να τους λιώσουμε, να τους συνθλίψουμε, διότι τόλμησαν!

Την ιστορία όμως του κόσμου δεν την έγραψαν ποτέ όσοι ήταν μέσα στο παιχνίδι, μα όλοι αυτοί που συνειδητοποίησαν το παιχνίδι, βγήκαν έξω από αυτό και πείθοντας τους άλλους ότι συμμετέχουν ακόμα μέσα στο παιχνίδι το εκμεταλλεύτηκαν για να κάνουν αυτό που πραγματικά ήθελαν! Για να βγάλουν προς τα έξω τα πραγματικά πιστεύω τους και να φανερώσουν τον πραγματικό τους εαυτό, είτε αυτός ήταν κακός, είτε καλός!

Όσο διαρκεί το παιχνίδι οι νύκτες μας θα είναι πάντα οι ίδιες ……..


Όσο ότι κάνουμε, το κάνουμε με μόνο γνώμονα να είμαστε αποδεκτοί από τους άλλους, τόσο θα πεταγόμαστε τα βράδια ιδρωμένοι από τον ύπνο μας!

πηγή http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=21814Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2011, 20:49:57  Εμφάνιση Προφίλ
H Ζωη τραβά την ανηφόρα
είμαστε πολυ μπροστά τελικά ,
σπάμε το ενα ρεκόρ μετα το άλλο
αυτο θα πει πρωταθλητισμός !!!
στα 1.079,30 μ.β. τα spread 10ετους


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2011, 23:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
γεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 00:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

γεια



Γεια στιβ,

Με είχες ρωτήσει για το ipad2. Το έχω τρεις μέρες στα χέρια μου, δεν είναι μεγάλες οι διάφορες, μα θα στις γράψω συνοπτικά.

Αν δεν έιναι προβλημα τα 100 ευρο διάφορα και δεν έχεις το Ένα, πάρε το δυο.

Γρηγορότερο, ελαφροτερο, λεπτοτερο, έχει δυπλη μνήμη, και κρατά σελίδες χωρίς να τις ξαναφορτώνει, κάμερα πολυ χρησημη για λειτουργεις Skype, και κυρίως αν το χρησημοποειεις σε 3g, έξω απο το σπίτι, έχει τεχνολογεια hsupa, που θα πει upload εδω στην Ιταλία 5μβ, όταν μια ADSL δεν φτάνει ούτε τα 0,4μβ. Διλαδη, Κλήσεις βίντεο τηλεφωνικές με Skype άψογες.

Τα υπολοιπα τα βρίσκεις και στο iPad Ένα...που είναι ακόμα δυσευρεστο, λόγο του ότι παίρνει jailbreak, ενω το δυο προς το παρόν πλερωνει...

Αυτα και καλο σου βράδυ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 00:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Πλατων ευχαριστω για την πληροφορηση ,απ'οτι διαβασα και εγω ναι ειναι ευχρηστο εργαλειο και καλυτερο απο το 1.


επισης

Edited by - stiv on 16/04/2011 00:22:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 14:01:21  Εμφάνιση Προφίλ
Μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσει κάποιος 200-300 ευρώ για να πάρει "ipad" Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 15:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσει κάποιος 200-300 ευρώ για να πάρει "ipad"

μα... για να έχει ενα ipad Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 15:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσει κάποιος 200-300 ευρώ για να πάρει "ipad"


Για να ειναι ο κατοχος του <<in<< τωρα με το ipad2 και <<out>> οταν βγει το καινουργιο μοντελο.Σου ελυσα την απορια ή θελεις ποιο ενδελεχη αναλυση!


http://www.youtube.com/watch?v=N_jHxKEd86Y&feature=related

Edited by - stiv on 16/04/2011 15:54:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 16:13:51  Εμφάνιση Προφίλ
Τρέξτα πάρτε το Ipad2 γρήγορα παιδιά!

Εχει κάποια κενά η CIA στούς φακέλους της και
πρέπει να τα συμπληρώσει.Και μην ξεχνάτε,να δίνεται
όλα σας τα στοιχεία,τα δικά σας,των φίλων σας,να κάνετε
πάντα τις σοβαρές σας συζητήσεις ενώ βρίσκεται ενα Ipd2
κοντά σας,ώστε να βλέπουν και να ακουν τα πάντα.
Να το παίρνετε όπου πηγαίνετε,ώστε να ξέρουν ανά πάσα
στιγμή πού βρίσκεσθε,μπορεί να σας χρειασθούν οι άνθρωποι...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 16:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Νικομαχε γιατι μετα κινητα το ιδιο δεν γινεται?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 16:41:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Νικομαχε γιατι μετα κινητα το ιδιο δεν γινεται?



Οχι ακριβώς.Δεν έχουν τις ιδιες δυνατότητες!
Και με τα κινητά πρός το παρόν υπάρχει αποφυγή
με την χρήση συσκευών χωρίς κάμερες και παλαιάς
τεχνολογίας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 17:50:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μα... για να έχει ενα ipad
Άτιμο προλεταριάτο!
quote:
Για να ειναι ο κατοχος του <<in<< τωρα με το ipad2 και <<out>> οταν βγει το καινουργιο μοντελο.Σου ελυσα την απορια ή θελεις ποιο ενδελεχη αναλυση!
Please do so, I'm dying to know!


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 16/04/2011 17:51:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 17:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Dr Jekyll Mr Hyde ναι ε! εσενα σε εφαγε το Σφυρι και το Δρεπανι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:14:21  Εμφάνιση Προφίλ
Όχι, ως προλεταριάτο εννοώ την χαμηλώτερη οικονομικά τάξη, δεν εννοώ τον αγρότι σε κάποιο μικρό χωριό της αιτωλοακαρνίας. Εγώ αστός είμαι και μια ζωή μπαινοβγαίνω. Δηλαδή από τη μικρή στη μεσαία, απ' τη μεσαία στη φτωχή και απ' τη φτωχή πάλι στη μεσαία τάξη.

Αλλά δε μου απάντησες για το in και το out. Προσωπικά δε χρησιμοποιώ οτιδήποτε δεν έχει κουμπιά και αυτές οι τατς σκριν κτλπ μου τη σπάνε, όπως μου τη σπάει και να κρατάω ακριβά πράγματα πάνω μου γιατί φοβάμαι μη μου τα κλέψουν ή πάθουν κάτι. Θεωρώ θετικό όμως το να μπορείς να διαβάσεις ebooks απο τέτοιες οθόνες, αυτό είναι καλό, αλλά θα μπορούσαν να το βάλουν κ στα κινητά να τελειώνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Όχι, ως προλεταριάτο εννοώ την χαμηλώτερη οικονομικά τάξη, δεν εννοώ τον αγρότι σε κάποιο μικρό χωριό της αιτωλοακαρνίας. Εγώ αστός είμαι και μια ζωή μπαινοβγαίνω. Δηλαδή από τη μικρή στη μεσαία, απ' τη μεσαία στη φτωχή και απ' τη φτωχή πάλι στη μεσαία τάξη.

Αλλά δε μου απάντησες για το in και το out. Προσωπικά δε χρησιμοποιώ οτιδήποτε δεν έχει κουμπιά και αυτές οι τατς σκριν κτλπ μου τη σπάνε, όπως μου τη σπάει και να κρατάω ακριβά πράγματα πάνω μου γιατί φοβάμαι μη μου τα κλέψουν ή πάθουν κάτι. Θεωρώ θετικό όμως το να μπορείς να διαβάσεις ebooks απο τέτοιες οθόνες, αυτό είναι καλό, αλλά θα μπορούσαν να το βάλουν κ στα κινητά να τελειώνουμε.



το in και το out σχημα λογου ηταν,αυτοσαρκασμος.Τιποτα αλλο το διαφορετικο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Dr Jekyll Mr Hyde που να διαβασεις ε-βιβλια απο κινητο θα σου φγουνε τα ματια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:28:19  Εμφάνιση Προφίλ
Α νόμιζα ότι ήταν κάτι τεχνικό των ipad
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde που να διαβασεις ε-βιβλια απο κινητο θα σου φγουνε τα ματια
Καλύτερα να βγει ειδική συσκευή(νομίζω ότι έχει βγει ήδη κάτι τέτοιο) για ebooks που να έχει ειδικός μέγεθος και ειδική οθόνη και ρυθμίσεις για τα μάτια. Τώρα εντάξει, αν κάποιον τον κόπτει τρομερά να διαβάζει ιμπουκς κλπ ας πάρει ένα notepad να κάνει τη δουλειά του.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 16/04/2011 18:32:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
οπως αγαπας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 18:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Φίλοι, το iPad δεν το παίρνω για φιγούρα, μα πρώτα απο όλα για τη δουλειά μου. Φυσικά κάνει χίλια δυο πράγματα ακόμα, που πρέπει η CIA φοβάται, παρα ο χρήστης. Για να καταλάβετε, όταν είμαι έξω, μπορώ και ανοίγω το p.c moy, και μου σελνω διάφορα ενγραφα, μπορώ να ανοίξω το σατ να γυρίσω την parabol, να συντονιστή με Νονα κι κε αλλα 1000 καναλια, και να δω ειδήσεις στην Ελλάδα. Μπορω και αναβω την τελεκαμερα, και ελέγχω το γάτο μου αν έκανε ζημιές, αν είχα τρακτέρ σαν την παντυ, είμαι σε θέση να έβαζα τελεκαμερα και να το οδηγούσα απο την Ιταλία.
Μπορω και μπενω σε οποιοδήποτε αρχείο, όπου και να είμαι, μπορω να γνωρίσω οπουδήποτε πλοιο, αεροπλάνο και αεροδρομειο, την κίνηση, αφοιξη η αναχώρηση, να κάνω αγορές η πουλήσεις on line, να διαβάσω οπουδήποτε βιβλίο, να δω οπουδήποτε youtube h φιλμ. Όλα αυτα γίνονται με δυο κλικ, γιατί το iPad είναι απολοτητα. Τέλος αυτο που κάνει τελευταία, θα άφηνε καταπλήξει οποιοδήποτε. Μιλάς με οποιοδήποτε θέλεις στη γλώσσα που γνωρίζεις, γιατί το iPad ακούει, μεταφράζει, και τα λέει στη γλώσσα που θέλεις, και αντίστροφα.

Αυτη είναι η προχωρημένη γνωστή όψη της τεχνολογίας, γιατί η άγνωστη, ποιος ξέρει τι ακομα αναμένει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 23:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
καλησπερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 23:23:13  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα, Στιβ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 23:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
γεια σου βιβλιοφαγα Ναρκισσα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 23:44:45  Εμφάνιση Προφίλ
Βιβλιοφάγα???

Καλό!

Τι κάνεις, παιδάκι μου? Καλά είσαι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 23:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
καλα ειμαι .εσυ την βγαζεις με το βιβλιοπαλεμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2011, 00:06:51  Εμφάνιση Προφίλ
Ε τι στο καλό?? Ένας μήνας έμεινε σχεδόν(λιγότερο δηλαδή)...! Τι να κάνω, θα αντέξω...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2011, 00:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
ας το ελπισουμε ,αλλο κανενα νεο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2011, 00:26:32  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ τίποτα το ιδιαίτερο, Στηβ!! Τα ίδια, τα ίδια και τα ίδια...! Εσύ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2011, 00:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
ανακυκλωνομαι συνεχεια και συνεχεια παντα με κατι το καινουργιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2011, 02:34:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γεια σου βιβλιοφαγα Ναρκισσα
Για αυτό την βλέπω πιο παχιά τελευταία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy