ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Κι εγώ σου λέω ότι ο PaNo που τώρα είναι άκακος σαν αρνάκι, δεν ξέρεις που μπορεί να φτάσει αν το ζητήσει η οργάνωση.

Ή αν του το υποβάλλουνε με δόλιες μεθόδους, πχ ενσωματωμένες εντολές, υποβολιμαία μηνύματα, υπνωτικές τεχνικές κλπ.

Με τον Δον Χουαν Ντε Μαρκές, το ΄πιασες το νόημα;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/10/2006 20:26:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Με τον Δον Χουαν Ντε Μαρκές, το ΄πιασες το νόημα;

Ναι.

Αλλα αν νομιζουν οτι με την μεθοδολογια του Panos θα κανουν brainwasking στα προβατα,νομιζω οτι θα απογοητευτουν οικτρα.

Επειδη κανεις,ακομα και ο πιο πετυχημενος προπαγανδιστης/παραμυθας δεν μπορει να μετατρεψει την πλειοψηφια του πλανητη σε προβατακια (μπεεε) δεν απελπιζομαι (ακομα τουλαχιστον).

Το οτι υπαρχει ο κινδυνος να μεταπεσουμε σε μια κατασταση τυπου Μεσαιωνα,ναι αυτο το παραδεχομαι οτι το φοβαμαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 20:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
1500 μέλη μετράει το forum της αίρεσης στο yahoo. Kαι για να μπεις μέσα σου ζητάνε ψυχολογική υπογραφή, ένα κειμενάκι δικό σου για να δουν με τι έχουν να κάνουν. Ίσως φοβούνται τίποτα συγγενείς των μελών.

Σκέψου τι μπορούν να κάνουν 1500 φανατισμένα και ελεγχόμενα άτομα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 21:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Η αίρεση της οποίας ψυχολογικά προγραμματισμένο θύμα είναι ο PaNo

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ gentleman ,ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΗΝΕΙΣ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΜΟΥ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΗΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ.

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝHΚΕΙ KAI ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.

ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ. ΚΑΤΑ ΕΜΕ Ο ΟΡΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΟΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ.
Ο ΟΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΦΕΥΡΕΘΗΚΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Ο ΟΡΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΦΕΥΡΕΘΗΚΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ.
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΟΙΑ ΕΙΣΟΥΤΕ ΜΕ ΨΕΜΑ.
ΠΟΛΙΤΙΚΗ + ΘΡΗΣΚΕΙΑ = ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΗ .
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ + ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΗ = ΑΠΑΣΧΟΛΙΣΗ(business)KAI AΠΑΣΧΟΛΙΣΗ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ.
ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΑΠΑΣΧΟΛΙΜΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΑΣΗΜΕΝΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.

ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ "ΕΞΥΠΝΟΙ ΘΡΗΣΚΟΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΥΓΕΤΕΣ" ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΗΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 22:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

1500 μέλη μετράει το forum της αίρεσης στο yahoo. Kαι για να μπεις μέσα σου ζητάνε ψυχολογική υπογραφή, ένα κειμενάκι δικό σου για να δουν με τι έχουν να κάνουν. Ίσως φοβούνται τίποτα συγγενείς των μελών.

Σκέψου τι μπορούν να κάνουν 1500 φανατισμένα και ελεγχόμενα άτομα.


AΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ gentleman ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΡΗΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΡΗΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ "ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΗΞΩ ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΥΑΗΟΟ GROUP ME EXEI ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ. Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ.

Fri, 20 Oct 2006 20:22:15 -0000

Yahoo! DomainKeys has confirmed that this message was sent by yahoogroups.com. Learn more
To: "PaNo" <pano461@yahoo.com>
Subject:Message not approved: Freedom to Fascism

PaNo,
You apparently do not understand or care about the list rules.
You have continually disregarded our request that you relate
your posts to Keylontic Science, and that you state why you are
posting the messages you are posting.

Because you have ignored our emails, from now on until further notice,
you will be put in "read only" format. This means that you are allowed
to read list messages, but will not be allowed to post. If you wish to
discuss this, you can email me.

list co-moderator



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 22/10/2006 22:59:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 07:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα!

Επιτέλους φως στην άκρη του τούνελ!!!

Κι έτσι: "αποφάσισε να γίνει ο ίδιος γκουρού και να σώσει το κόσμο... Και ζήσαμε εμείς καλά κι αυτοί καλύτερα..."

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 09:09:12  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε PaNo... απ'οτι βλέπω σε ψιλοέτρωγε ο απαυτούλης σου...
μα καλα... και εσύ πήγες να στήλεις μήνυμα με τον τίτλο "freedom to Fascism" ?
και εδώ αν πήγαινες να γράψεις κάτι ανάλογο... πόρτα θα έτρωγες και καλά θα σου έκαναν!!!
άσχετο... δηλαδή τώρα οι γραμμένοι σε αυτό το γρούπ είναι 1499???
Τελικά φίλε PaNo,εγώ σου έχω πεί... δεν παίρνω το μέρος κανενώς παρά μόνο της αλήθειας... εσύ πές μας σε τί πιστεύεις τελικά?
Είναι πραγματικά δικά σου "πιστεύω" αυτά που γράφεις? Γιατί όλο σε δημοσιεύματα άλλων site αναφέρεσαι...
Οταν κάνουμε μια ερευνα πρέπει να κοιταμε και τις 2 όψεις του νομίσματος... και όχι μόνο την πιο εντυπωσιακή! Ο χρυσός λάμπει... αλλά ότι λάμπει δεν είναι χρυσός...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗλίαςΡ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


220 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 12:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗλίαςΡ
quote:
Οσο για τις κατηγοριες που εκτοξευσε καποιος παραπανω με αφορμη το οτι δεν κατσαμε να ψαξουμε για να δουμε αν η φωτο με τον πελεκυ ηταν αυθεντικη ή οχι και ο οποιος ισχυριζεται οτι η συγκεκριμενη αδρανεια/αδιαφορια μας δηθεν αποδεικνυει τον ΜΗ ορθολογισμο μας και την μη διαθεση μας για ερευνα, η απαντηση ειναι οτι ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΗΔΙΕΣ που ειναι αδυνατον για εναν ανθρωπο να κατσει να τις διερευνησει ΟΛΕΣ.

Medtech όντως είναι δύσκολο να απαντάς σε κάθε τι με τόσα που κυκλοφορουν. Οπότε πάντα μια ωραία εναλλακτική λύση είναι να υιοθετήσεις την λογική αυτών των ανθρώπων και να βγάλεις σχετικά συμπεράσματα. Ας ακολουθήσουμε λοιπόν τη λογική του Φιλολαου και του Πάνου, οι οποιοι επειδή βλέπουν κάποιους γιγαντιος πελεκυς, συμπεραίνουν την ύπαρξη γιγάντων στην αρχαιότητα. Εγώ θα σας αποδείξω τώρα την ύπαρξη ακόμα μεγαλύτερων γιγάντων στη σημερινή εποχή:

Ιδού τι υπάρχει στο Σαν Φρανσισκο εδώ και μερικά χρόνια. Κάποιοι κάπου κάποτε το είδαν να πέφτει απο τον ουρανο!

Πληροφοριες λένε πως είναι το νέο όπλο της Αλ Κάιντα εναντι της Αμερικής. Το χρησιμοποιησαν αφου οι επιστημονες της οργάνωσης κατάφεραν να κλωνοποιήσουν νέους γίγαντες με το DNA τους που το ανακάλυψαν πάνω στους πελεκυς του Μουσείου της Βαγδάτης.

Α, παρεπιπτώντος αν ψάξετε στο ιντερνετ και βρειτε πληροφοριες που λενε πως αυτό είναι έργο τέχνης, είναι πλαστες πληροφοριες για να σας παραπλανήσουν. Όσο εύκολο είναι να κάνεις μια πλαστη φωτο ή ιστορια να μοιαζει αληθινη αλλο τόσο ευκολο είναι να κανεις μια αληθινη φωτό ιστορια να μοιάζει πλαστη.

Αν εσεις, εκπροσωποι του skepdic.gr, το βρισκετε γελοιο το συμπερασμα μου για την ύπαρξη σύγχρονων γιγάντων, πρόβλημα σας. Εγώ ακολούθησα ακριβως τη λογικη του Panos και του Φιλολαου. Και αυτος είναι ο κοσμος που προκύπτει με βάση τη λογική τους...

Edited by - ΗλίαςΡ on 23/10/2006 12:54:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 13:01:14  Εμφάνιση Προφίλ
Και απλά για να συμπληρώσω...
το μπουζούκι είναι όργανο...
ο αστυνομικός είναι όργανο...
ο αστυνομικός είναι μπουζούκι... (ενίοτε )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 13:09:48  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά το θέμα προσωπικά μου φαίνεται πολύ απλό. Οι περισσότεροι γνωρίζουμε ότι οι διάφορες τεχνικές διαλογισμού μας φέρνουν πιο κοντά στον εσωτερικό μας εαυτό.

Είτε ο Χριστιανισμός, είτε ο Βουδισμός ο Ισλαμισμός κτλ. όλα έχουν στην σημαντικότερη θέση τον διαλογισμό-προσευχή, μια εσωτερική συζήτηση με το βαθύτερο είναι μας για να απελευθερωθούν οι δυνάμεις της αγάπης που είναι αυτές που εξυψώνουν σε ανώτερες σφαίρες.

Ο κάθε ένας που με βασική αρχή την ανιδιοτελή αγάπη επιδιώκει την αυτογνωσία είναι σε σωστό δρόμο.
Και κάθε θρησκευτικό σύστημα από το οποίο απουσιάζει η αγάπη καταλήγει σε μια στείρα αναζήτηση και τίποτε περισσότερο.

Το ευχάριστο είναι όμως ότι αυτός που αναζητά και έχει για οδηγό του την αγάπη σίγουρα τον δρόμο δεν θα χάσει. Ας μην στερήσει ποτέ και κανένας μας την έμφυτη τάση του ανθρώπου να αγκαλιάσει τον εαυτό του και τον συνάνθρωπο του. Άλλωστε αυτή είναι η μόνη ελπίδα της ανθρωπότητας.

Λίγο γενικά αυτά που λέω αλλά πιστεύω δένουν με την όλη κατάσταση στο παρόν θέμα.

Καλημέρα

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 19:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ. ΚΑΤΑ ΕΜΕ Ο ΟΡΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΟΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ.
Ο ΟΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΦΕΥΡΕΘΗΚΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Ο ΟΡΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΦΕΥΡΕΘΗΚΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ

Για ονομα υπαρχει κατι που να ΜΗΝ το εχεις κανει σαλατα???!!!!!!!!!!!

Αλλο θρησκεια,αλλο πολιτικη!

quote:
ΠΟΛΙΤΙΚΗ + ΘΡΗΣΚΕΙΑ = ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΗ .

Εχεις ακουσει καθολου για ενα πολιτευμα που ονομαζεται δημοκρατια?

quote:
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ + ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΗ = ΑΠΑΣΧΟΛΙΣΗ(business)KAI AΠΑΣΧΟΛΙΣΗ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ.
ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΑΠΑΣΧΟΛΙΜΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΑΣΗΜΕΝΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.

1.Panos εσυ εργαζεσαι καπου?Αν εργαζεσαι γιατι εργαζεσαι?

2.Το οτι κατι ειναι αναμασημενο δεν σημαινει οτι δεν ειναι και χρησιμο και σωστο.Αντιθετως στην υπερβολικη προσπαθεια καποιου να πρωτοτυπησει (οπως εσυ) ενδεχεται να συσσωρευει την μια σαβουροιδεα πανω στην αλλη.Η πρωτοτυπια δεν αποτελει τεκμηριο εγκυροτητας.(και πολλες απο τις ιδεες σου δεν ειναι καν πρωτοτυπες...).


quote:
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.

Αχχαχαχαχαχαχαχα!"Σε βαθος"!αχαχχαχαχαχαχαχα!"Ολες" μπουαχαχαχααχαχχαχα!

Και φυσικα πρεπει να προσθεσουμε οτι "μελετησε σε βαθος" και ολες τις επιστημες (μαθηματικα,φυσικη,βιολογια,παλαιοντολογια,ιστορια) χαχαχαχαχαχχα!Τι δεν με πιστευετε?Διαβαστε το topic!


quote:
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΗΞΩ ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΥΑΗΟΟ GROUP ME EXEI ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ. Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ.

Ο λογος ειναι οτι τους εγραψες στα ΜΠΛΙΜΠ σου και εγραφες οτι σου κατεβαινε στο κεφαλι στα ποστ,επιμενωντας να βγαινεις εκτος θεματος ενω αυτο ηταν ενα group με στοχο να συζητησει τα Κευλονικα θεματα (οτι μπλιμπ και εαν ειναι αυτα).Στο λενε ευθεως στο mail που σου εστειλαν αλλα εσυ πουυυυυ να το παρεις χαμπαρι.

quote:
Αν εσεις, εκπροσωποι του skepdic.gr, το βρισκετε γελοιο το συμπερασμα μου για την ύπαρξη σύγχρονων γιγάντων, πρόβλημα σας. Εγώ ακολούθησα ακριβως τη λογικη του Panos και του Φιλολαου. Και αυτος είναι ο κοσμος που προκύπτει με βάση τη λογική τους...
'

Η συγκεκριμενη εκπροσωπος χειροκροτα.Ευγε!

Η αντζεντα των σκεπτικιστων Panos:Να διαχωρησουν ποιες απο τις ιδεες και τις μεθοδους εχουν ισχυ και εγκυροτητα και ποιες οχι.


quote:
Είτε ο Χριστιανισμός, είτε ο Βουδισμός ο Ισλαμισμός κτλ. όλα έχουν στην σημαντικότερη θέση τον διαλογισμό-προσευχή, μια εσωτερική συζήτηση με το βαθύτερο είναι μας για να απελευθερωθούν οι δυνάμεις της αγάπης που είναι αυτές που εξυψώνουν σε ανώτερες σφαίρες.

Καλο ειναι να μην περιοριζομαστε σε αυτον αλλα να βγαζουμε καπου καπου την μυτη μας απο τον αφαλο μας και να κοιταμε και ΕΞΩ γιατι ο ανθρωπινος εγκεφαλος υποπιπτει πολυ ευκολα σε σφαλματα λογικης και κρισης.


quote:
κάθε ένας που με βασική αρχή την ανιδιοτελή αγάπη επιδιώκει την αυτογνωσία είναι σε σωστό δρόμο.

Ας υποθεσουμε οτι τα αρχαια Ελληνικα φυλα,κατακλυζονταν απο ανιδιοτελη αγαπη και αποφασιζαν να μη στερησουν απο τους προελληνες την γη τους και να παραμεινουν στις στεπες.

Πως θα ειχε εξελιχθει τοτε η ανθρωπινη ιστορια?Θα ειχαμε τα ιδια θαυαμαστα επιτευγματα?Η θα τρωγαμε ακομα ριζες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 20:11:10  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη medtech ...
στου κουφού την πόρτα... όσο θέλεις βρόντα... λέει μια σοή παροιμία...
Το θέμα δεν είναι να καταλάβει κάποιος ότι λέει παπατζιλίκια... το θέμα είναι να το καταλάβουν οι άλλοι και να του το δείξουν με τον τρόπο τους...
μια άλλη σοφή φράση... ασ'τον τρελό στην τρέλα του...
ο γιατρός δεν είπε να τους λέμε ναι?
Τέλος πάντων... και εγώ έψαξα σε βάθοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος πλούτς... μην σας περιγράψω τώρα πού έπεσα...
Πάντος όντως φίλε PaNo, πολύ θα είθελα να μάθω με τί ασχολείσαι στην ιδιοτική σου ζωή... η εργασία δεν είναι ντροπή... έχει να κάνει με το έντσικτο της αυτοσυντήρησης...
Εγώ για παράδειγμα είμαι τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών...
Πρόσεξε, για να μην το παρεξηγήσεις... η ερώτησή μου δεν έχει να κάνει με διακρίσεις... είμαι κατά των διακρίσεων... απλά μια και το ρωτάει και η medtech ειπα να σε ρωτήσω και εγώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 20:29:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ας υποθεσουμε οτι τα αρχαια Ελληνικα φυλα,κατακλυζονταν απο ανιδιοτελη αγαπη και αποφασιζαν να μη στερησουν απο τους προελληνες την γη τους και να παραμεινουν στις στεπες.
Πως θα ειχε εξελιχθει τοτε η ανθρωπινη ιστορια?Θα ειχαμε τα ιδια θαυαμαστα επιτευγματα?Η θα τρωγαμε ακομα ριζες?

Κι αν υποθέσουμε ότι:
Ο Χίτλερ δεν καθάριζε 6εκ Εβραίους αλλά τους παραχωρούσε την μισή Γερμανία για να δημιουργήσουν κράτος πως θα ήταν ο κόσμος σήμερα?

Δεν έχει νόημα να μιλάμε με υποθέσεις. Με υποθέσεις φίλη μου medtech μόνο όσοι θέλουν να δικαιολογήσουν την σημερινή κατάσταση του κόσμου μιλούν.Πχ "Αν δεν ήταν η κοινωνία μας όπως είναι θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα...Οπότε καλά είμαστε." !!!

Ενώ όσοι θέλουν να δουν βελτίωση αλλάζουν πρώτα τον εαυτό τους.

Ο μηδενισμός δεν θα σε βγάλει πουθενά….


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...

Edited by - Marte on 23/10/2006 20:46:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 20:36:24  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε marte σύμφωνα με αυτό που λες...αν ο Χίτλερ είχε παραχωρήσει εδάφη στους Εβραίους... ίσως να ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα αφου,ας μην ξεχνάμε ότι όλος ο κόσμος "ταράζεται" από τους "σεισμούς" του μεσανατολικού εδώ και πολλά χρόνια!
Πάντος το θέμα μας δεν είναι το σε τί κοινωνία ζούμε... αλλά το τί μπορούμε να κάνουμε για να την βελτιώσουμε...
Το να αναφέρουμε απλά ότι όλα είναι χάλια... μου θυμίζει τους πολιτικούς που αντί να κάνουν έργο λένε συνέχεια πως παρέλαβαν "καμμένη γή"!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 21:00:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάντος το θέμα μας δεν είναι το σε τί κοινωνία ζούμε... αλλά το τί μπορούμε να κάνουμε για να την βελτιώσουμε...
Το να αναφέρουμε απλά ότι όλα είναι χάλια... μου θυμίζει τους πολιτικούς που αντί να κάνουν έργο λένε συνέχεια πως παρέλαβαν "καμμένη γή"!

Αυτό λέω κι εγώ φίλε μου stanfromgreece.
Απλά υποστηρίζω ότι η κοινωνία μας για να βελτιωθεί πρέπει ο καθένας μας να βελτιώσει τον εαυτό του και να μην αναλώνετε στο πως θα σώσει τον κόσμο από τον εσωτερισμό.!!!


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 01:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo μερικοί μπορεί να ξεπέρασαν κάθε όριο κοσμιότητας σε αυτό το topic, καταδικαστέα όλη αυτή η αχρειότητα.

Μερικοί όμως σου έγραψαν ευγενικά και καλοπροαίρετα, πχ ο Mercury. Αλλά εσύ στις απαντήσεις σου, έδειξες ότι δεν είσαι εδώ για να κάνεις συζήτηση δηλαδή να ανταλλάξεις επιχειρήματα προς αναζήτηση της αλήθειας, αλλά είσαι εδώ για να κάνεις προσηλυτισμό σε μια θρησκευτική οργάνωση. Κάτι που από μόνο του είναι φάουλ. Είναι φυσικό η κριτική να φεύγει πια από τις ιδέες σου, και να αγγίζει τη προσωπική σου στάση απέναντί μας.

Κι εγώ στην προηγούμενη σελίδα πήγα να μπω όσο γίνεται πιο ευγενικά και διπλωματικά στο θέμα των θρησκευτικών οργανώσεων, αλλά εισέπραξα αδιαφορία. Είναι κι αυτό φάουλ.

Σαν μερικούς χριστιανούς σε άλλο forum μου θυμίζει αυτή η κατάσταση:

"Γιατί έχουν τόση πολυτέλεια οι παπάδες, όταν ο Χριστός δίδαξε την ταπεινότητα"; (κοιτάει το ταβάνι).

"Γιατί είναι αφορολόγητη η Εκκλησία και φορολογήσιμοι οι χαμηλόμισθοι;" (σφυρίζει αμέριμνα).

"Τα χρήματα που ξοδεύτηκαν για να χτιστεί η Αγιά Σοφιά, σε πόσους φτωχούς θα έδιναν στέγη;" (λιμάρει τα νύχια της).

Μόλις ακούνε κάτι που δεν ταιριάζει στο mind fucκ από τον "πνευματικό" τους, διαγράφεται αυτόματα, σαν να μη το άκουσαν καθόλου.

Μόνο από άσκηση ψυχολογικής βίας χαμπαριάζουν αυτοί. Λυπάμαι που το λέω, είναι καταδικαστέα η βία σε όλες τις μορφές της, αλλά χωρίς δημόσιο εξευτελισμό αυτοί δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Και δεν αναφέρομαι στα άτομα που έχουν οικονομική σχέση με την Εκκλησία, και είναι δηλαδή στο κόλπο. Δεν αναφέρομαι στα πλοκάμια του παρακράτους που λέγεται Εκκλησία της Ελλάδος. Πόσο ειλικρινή διάλογο μπορεί να κάνει κανείς μαζί τους για θεολογικά θέματα, όταν έχουν οικονομικό συμφέρον από αυτό το αισχρό καθεστώς;

Αναφέρομαι στα πραγματικά θύματα της Εβραϊκής πλάνης. Εντός και εκτός Εκκλησιών, γιατί υπάρχουν και οι εκτός.


PaNo, οι άνθρωποι που έχεις μπλέξει δεν είναι μόνο φιλοχρήματοι απατεώνες, είναι κάτι πολύ χειρότερο.

Λυπάμαι που δεν έχω ούτε τις πληροφορίες εκ των έσω, ούτε το χρόνο να σε βοηθήσω. Aλλά μια πολύ ψαγμένη ερευνήτρια σε θέματα Keylontic Science, και πρώην μέλος τέτοιας οργάνωσης, πιστεύω θα σε καταλάβει απόλυτα.

Μιλάω για την Colleen Johnston στο www.maar.us.

Αυτή θα ξέρει ακριβώς πως να σου μιλήσει, θα σε καταλάβει πολύ καλύτερα από εμένα, ή οποιοδήποτε άλλον εδώ μέσα.

Τώρα αν κάθεσαι εδώ και εξευτελίζεις την αξιοπρέπειά σου, αν κάθεσαι και εκπέμπεις "κύματα μιζέριας" που γίνονται πραγματικότητα, δεν θα βγει τίποτα καλό. Ούτε για σένα, ούτε για κανέναν.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 24/10/2006 02:19:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 01:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Marte:
Ο μηδενισμός δεν θα σε βγάλει πουθενά….

Γιατί τη λες μηδενίστρια Marte; Απλά έχει ένα bias υπέρ των συμβατικών ιδεών, κάποιες συντηρητικές ίσως τάσεις.

Ο μηδενισμός δεν είναι λίγο βαριά κουβέντα; Τι ήθελες να πεις;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 04:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
ΟΠΙΟΣ ΦΙΛΟΣ Η' ΦΙΛΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΑΣΗ ΕΧ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ(REMOTE VIEWING) ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 04:28:52  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε gentleman είπα επακριβώς οτι "ο μηδενισμός δεν θα σε βγάλει πουθενά" και αναφερόμουν βέβαια στην απάντηση που πείρα σχετικά με την ανιδιοτελή αγάπη, η άρνηση της οποίας -σαν θεμελιώδη αξία της ανθρώπινης δράσης-είναι ένα από τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν κάποιον ως μηδενιστή.

Προσωπικά δεν πιστεύω οτι η medtech είναι μηδενιστής (άλλωστε από κάποια γραφόμενα της σε ένα forum μόνο , θα ήταν τελείως άστοχο να συμπεράνω κάτι τέτοιο) απλά τόνισα ότι αν ακολουθήσει κάποια πιστεύω του μηδενισμού ουσιαστικά θα την οδηγήσουν σε αδιέξοδο.

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενα μου και αν παρεπιπτώντος συμβεί κάτι τέτοιο ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 09:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Panos λέει...

ΟΠΙΟΣ ΦΙΛΟΣ Η' ΦΙΛΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΑΣΗ ΕΧ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ(REMOTE VIEWING) ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ.


ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ..... azax_xaza@hotmail.com
also ...I speak the England very welly !!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....

Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 24/10/2006 10:01:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 10:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Ο μηδενισμός δεν θα σε βγάλει πουθενά….

ΑΛΛΟ Ο ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΡΕΑΛΙΣΜΟΣ.

Ο πολεμος ειναι επενδυση.Συγνωμη αν σου χαλαω την ολο love and light ονειροχωρα σου.

Αν οι Ελληνες ειχαν καθησει στην στεπα,δεν θα ειχαν δημιουργησει τον λαμπρο Ελληνικο πολιτισμο.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο τον πολεμο προκυπτυν και οφελη.


quote:
Προσωπικά δεν πιστεύω οτι η medtech είναι μηδενιστής (άλλωστε από κάποια γραφόμενα της σε ένα forum μόνο , θα ήταν τελείως άστοχο να συμπεράνω κάτι τέτοιο) απλά τόνισα ότι αν ακολουθήσει κάποια πιστεύω του μηδενισμού ουσιαστικά θα την οδηγήσουν σε αδιέξοδο.


Αλλος ενας που κανει προβλεψεις για το μελλον μου.Ποσο συγκινητικο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 10:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Γιατί τη λες μηδενίστρια Marte; Απλά έχει ένα bias υπέρ των συμβατικών ιδεών, κάποιες συντηρητικές ίσως τάσεις.


Bias εχω υπερ των ιδεων που υποστηριζονται απο αξιοπιστα στοιχεια.

Ειμαι κατα της παραμυθας απο οποιο χωρο και εαν προερχεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 13:33:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο πολεμος ειναι επενδυση.Συγνωμη αν σου χαλαω την ολο love and light ονειροχωρα σου.

Προσωπικά δεν μου "χαλάς" καμιά love and light ονειροχώρα για τον απλό λόγω ότι δεν ζω μέσα σε τέτοια. Έχω πλήρη συναίσθηση του τι συμβαίνει γύρω μου και ξέρω να κινούμαι έτσι ώστε να βελτιώνω όσο μπορώ τον εαυτό μου.

Ότι κέρδισε η ανθρωπότητα το κέρδισε μέσα από την ειρηνική συνύπαρξη και σε κάθε περίοδο που επέλεγε τον πόλεμο για την επίλυση των διαφορών γύριζε δεκάδες χρόνια πίσω. Η εποχή ala Κλάουζεβιτς έχει παρέλθει προ πολλού...

quote:

Άλλος ενας που κανει προβλεψεις για το μελλον μου.Ποσο συγκινητικο..

Δεν έκανα καμία πρόβλεψη για το μέλλον σου. You make your destiny...

Καλημέρα.

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 23:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
τι κέρδισε η ανθρωπότητα το κέρδισε μέσα από την ειρηνική συνύπαρξη και σε κάθε περίοδο που επέλεγε τον πόλεμο για την επίλυση των διαφορών γύριζε δεκάδες χρόνια πίσω. Η εποχή ala Κλάουζεβιτς έχει παρέλθει προ


Αυτη ειναι μια λανθασμενη αποψη φυσικα.Αλλα αν κατσουμε και το αναλυσουμε εδω θα βγουμε εκτος θεματος....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 02:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σας.
Καταρχήν να συγχαρώ τον PaNo που μετά από...46 σελίδες! (εάν μέτρησα σωστά) γράφει στα Ελληνικά!!!

Gentleman
Ίσως δεν κατάλαβα εγώ καλά, αλλά από που αντλήθηκε η βεβαιότητα (εάν είναι βεβαιότητα για σένα - δε γνωρίζω) ότι ο PaNo συμμετέχει στη συγκεκριμένη σέκτα που αναφέρεις;
Βέβαια, φαίνεται σα να απέφυγε αρχικά να απαντήσει στις ερωτήσεις που του έθεσες και στη συνέχεια, έστριψε λίγο αλλά γαλλικά - αλλά αυτό θα μπορούσε να δικαιολογηθεί, εάν ο PaNo θεωρεί την υπόθεση αυτή εντελώς εκτός της δικής του πραγματικότητας και δεν θέλει να ασχοληθεί. Δεν ξέρω.
Εμένα το όλο θέμα (12 strand dna activation) και η προσέγγισή του από τον PaNo, μου δίνει την αίσθηση μίας μείξης στοιχείων από εσωτερισμό, από παράξενα συμβάντα, συνομωσιολογία, μελλοντολογία, κ.λπ. Γενικά, το θέμα αυτό έχει απ' όλα
(Για να πω την αλήθεια, δε με εκπλήσσει καθόλου το γεγονός, ότι έχει και από "αιρέσεις" )

Τελικά, θα μπορούσες να μας δώσεις PaNo σε λίγες γραμμές, τους βασικούς άξονες του ιδεολογικού σου οικοδομήματος, που εκτυλίσσεται σ' αυτό το θέμα;
Τι περιλαμβάνει,
και κυρίως... τι δεν περιλαμβάνει.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 03:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Υπάρχουν όλες οι διαβαθμίσεις του γκρι, από τον τελείως άσχετο με την ιδεολογία της σέκτας, μέχρι το δεξί χέρι της Anne Hayes.

Πόσο μέσα στη σέκτα είναι ο PaNo, δηλαδή πόσο χρησιμοποιήσιμος είναι από την Anne Hayes και τη συμμορία της, δεν ξέρω. Στα forums της σέκτας θα φαίνεται τι παίζεται, αλλά δεν έχω σκοπό να μπω. Μερικά μέλη έχουν κατά καιρούς έρθει και στην Ελλάδα, οπότε καλύτερα ας μη μπλέκουμε άλλο μαζί τους.

Tο topic πάντως, ολογραφικό.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 26/10/2006 03:46:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 06:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής
Γειά χαρά,

Λοιπόν, το συγκεκριμένο θέμα ΔΕΝ το έχω διαβάσει από την αρχή και ούτε βέβαια μπορώ να διαβάσω 49 (!!!!) σελίδες με ΧΙΛΙΑΔΕΣ link του φίλου Pano, αλλά μπορώ να πω το εξής:

Ο Pano, καλώς ή κακώς ασπάζεται κάποιες απόψεις. Επίσης, καλώς ή κακώς, τις μοιράζεται με όλους εμάς. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για ποιό λόγο τόση ειρωνεία, τόσος χλευασμός στο πρόσωπο του και τις απόψεις του;

Μπορώ να δεχτώ τη διαφωνία, μπορώ να δεχτώ τη λογική "αγνοώ τα posts του Pano γιατί λέει αρλούμπες", αλλά ΔΕΝ μπορώ να δεχτώ την ειρωνεία, σε οποιονδήποτε κι αν κατευθύνεται και από οποιονδήποτε και αν προέρχεται.

Τι έλεγε το ρητό ;

"ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ"

Αυτή είναι η υποστήριξη που ορισμένοι από σας παρέχετε; Με την ειρωνεία και την κοροιδία; Στην τελική, αν πιστεύετε ότι ο Pano δεν παίρνει από λόγια, απλά αγνοήστε το θέμα του.

Φίλε Pano,

Θα πρότεινα να έκανες μια μικρή περίληψη των όσων αναφέρεις σε 49 σελίδες, ή έστω να χώριζες λίγο τα θέματα που αναφέρεις, για να μπορέσουν και άτομα που δεν έχουν παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή, να συμμετέχουν. Κάτι λίγα που διάβασα, τα έχασα με τον όγκο των πληροφοριών που παραθέτεις, καταιγισμός πραγματικά. Το θέμα είναι να παραθέτεις όμως και τις αποδείξεις, όχι μόνο απλά αναφορά σα να πρόκειται για κάτι δεδομένο :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 16:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

quote:

Γειά χαρά,

Λοιπόν, το συγκεκριμένο θέμα ΔΕΝ το έχω διαβάσει από την αρχή και ούτε βέβαια μπορώ να διαβάσω 49 (!!!!) σελίδες με ΧΙΛΙΑΔΕΣ link του φίλου Pano, αλλά μπορώ να πω το εξής:

Ο Pano, καλώς ή κακώς ασπάζεται κάποιες απόψεις. Επίσης, καλώς ή κακώς, τις μοιράζεται με όλους εμάς. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για ποιό λόγο τόση ειρωνεία, τόσος χλευασμός στο πρόσωπο του και τις απόψεις του;


ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ο ΠΑΝΟΣ ΔΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΖΟΡΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ (ΕΙΡΩΝΕΙΑ, ΧΛΕΥΑΣΜΟΣ).

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΙΝΟΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ EΔΩ ΚΑΙ 49 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΩΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΩ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙ.


Edited by - ellovos on 26/10/2006 16:34:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 17:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos


quote:

Αυτή είναι η υποστήριξη που ορισμένοι από σας παρέχετε; Με την ειρωνεία και την κοροιδία;


ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ, ΠΟΣΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ (ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ), ΕΑΝ ΔΕ ΣΚΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΣΤΟΝ ΑΡΝΗΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΔΙΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ.

Ο ΠΑΝΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΕΙ ΕΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΤΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 20:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Αναζητητής λέει...

Λοιπόν, το συγκεκριμένο θέμα ΔΕΝ το έχω διαβάσει από την αρχή και ούτε βέβαια μπορώ να διαβάσω 49 (!!!!) σελίδες με ΧΙΛΙΑΔΕΣ link του φίλου Pano.........


ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΗΡΥΓΜΑ... ΑΛΛΙΟΣ ΚΑΤΣΕ ΣΤΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑ.....


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2167969
Maintained by Digital Alchemy