ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ένα μικρό διάλειμμα στην τεκμηριωμένη γνώση.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 03:49:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε αδέρφια, δεν υπάρχουν αγέλες. Εμείς είμαστε. Οι Άνθρωποι. Εμείς, που πάνω από όλα, θέλουμε παρέα. Τον zip, τον PanosT, όλους. Χωρίς κακίες. Χωρίς μομφές. Χωρίς ξεχώρισμα. Όπως σαν να βλέπαμε παρέα όλοι μαζί το φεγγάρι απόψε.

Είμαι μαλάκας, ή γίνομαι κατανοητός?

Νικόμαχε και Αμεινία

Η Πηνελόπη δεν είναι η ψυχή. Απλά διαβάσατε την εισαγωγή.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 03:49:37  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ακολουθήσω τον Aiuerovamon.

DSM θα δώ την συνέχεια αυριο.

Καληνύχτα παίδες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 03:51:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
DSm
Είμαι μαλάκας, ή γίνομαι κατανοητός?

Δύσκολο να απαντήσω τώρα!!

Θα σου πώ όταν ξυπνήσω.
Μην παρεξηγηθείς.
Αστειεύομαι!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 03:54:38  Εμφάνιση Προφίλ
Είσαι αγαθός φίλε.Με την μόνη έννοια της λέξης,την καλή.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 03:57:27  Εμφάνιση Προφίλ
Καληνύχτα και στους δυο σας

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 04:01:31  Εμφάνιση Προφίλ
Καλυνήχτα της παρέας. Όλοι είναι παρέα. Μας. Συγνώμη για τις πίκρες που δε βοηθούν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 04:05:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καληνύχτα της παρέας. Όλοι είναι παρέα. Μας. Συγνώμη για τις πίκρες που δε βοηθούν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 04:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
Το σύστημα δεν είναι στο χέρι μου. Προφανώς καληνύχτα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 15:54:37  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε DSM έκανες κάποιες αναφορές στην Οδύσσεια.. όμως δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς είναι αυτό που ψάχνεις. ή τέλος πάντων τι είναι αυτό που πιστεύεις οτι θα βρεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 21:13:39  Εμφάνιση Προφίλ
Dr Jekyll Mr Hyde

Αυτό που διάβασες είναι απλώς ένα μέρος απ' τη ματιά που προσπαθώ να ρίξω στην Οδύσσεια. Εντελώς προσωπική. Χθες βράδυ ένοιωσα την ανάγκη να τη μοιραστώ με την παρέα. Ελπίζω να μην προσέβαλα κανέναν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2012, 21:45:49  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι καταλαβαίνω, και μένα μου δημιουργούνται περίεργα ερωτηματικά πολλές φορές, απλά αναρωτήθηκα αν υπάρχει κάποιος σκοπός. χαλαρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2012, 09:24:29  Εμφάνιση Προφίλ
Dsm,

quote:
Όλοι είναι παρέα


Κι εγώ θα το ήθελα αυτό.
Πρέπει όμως να το θέλει κάποιος για να ενταχθεί.
Όπως και να 'χει ,"ζηλεύω" την καλοσυνάτη σκοπιά που βλέπεις τα πράγματα.Είναι προς τιμήν σου.

Dr,
Όλοι ξέρουμε ότι στην Οδύσσεια,μετράει το ταξίδι και όχι ο προορισμός-σκοπός-συμπέρασμα.
Μάλλον αυτό κάνει και ο Dsm.

Πάντως όλοι τον "χάνουμε" καμμιά φορά στους συλλογισμούς του.Δεν είσαι ο μόνος.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2012, 16:52:47  Εμφάνιση Προφίλ
Αμεινία

Έχω πλήρη επίγνωση πως τα ποσταρίσματά μου είναι ώρες-ώρες ασυλλήπτου κειμένου και θλιβερού αντικειμένου, όπως θα έλεγε και ο κύριος Ανδρέας Μαζαράκης. Δεν το κάνω επιτηδευμένα. Απλώς προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν περιεκτικότερος. Κι ας διαμαρτύρεται ο Νικόμαχος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2012, 17:58:23  Εμφάνιση Προφίλ
Τι να κάνουμε,θα σε ανεχθούμε!

Επειδή λές και αρκετά ενδιαφέροντα!

Μερικές φορές είσαι lost in space,αλλά όλο και σε βρίσκω.
Είχα δάσκαλο τον...mr Spock.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2012, 21:34:35  Εμφάνιση Προφίλ
Dsm,

Άμα δε ταιριάζαμε δε θα συμπεθεριάζαμε.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2012, 01:51:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Dr,
Όλοι ξέρουμε ότι στην Οδύσσεια,μετράει το ταξίδι και όχι ο προορισμός-σκοπός-συμπέρασμα.
Μάλλον αυτό κάνει και ο Dsm.


Χεχε, έτσι είναι. Για σκέψου όμως ο Οδυσσέας να μην είχε κάποιο στόχο... Έζησε όσα έζησε επειδή είχε στόχο την Ιθάκη...
αλλιώς άραζε στην Τροια.. και χαλαρά....

Για αυτό είνα σημαντικό και εμείς ως αναζητητές, να ξέρουμε τι θέλουμε απο την αναζήτησή μας, και αυτό σχετίζεται τελικά και με το τι θέλουμε απο την ίδια τη ζωή μας..
Αυτό βέβαια ισχύει για όσους παίρνουν στα σοβαρά την "έρευνα", όχι για όσους "ερευνούν" επειδή βαρέθηκαν να παίζουν χαρτιά
(Βεβαίως λίγο χαρτάκι ενδείκνυται στις διακοπές)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2012, 12:08:40  Εμφάνιση Προφίλ
Ελπίζω μετά από το λεκέ της εμφάνισης του ανεκδιήγητου χθεσινοβραδυνού "νέου" μέλους, να καταφέρουμε να επανέλθουμε στην κουβέντα μας.

Παρακαλώ όλους τους θέλοντες, και ιδιαιτέρως τους Dsm και Νικόμαχο να ξανασυντονιστούν στη συχνότητα του topic.

Pretty please with a cherry on top...

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 22:52:40  Εμφάνιση Προφίλ
Division Bell, Pink Floyd.

Keep Talking. Αν αυτό σαν πρόταση, κάνει στον Stephen Hawking, οπωσδήποτε καλύπτει κι εμένα. Έχω την παράξενη αίσθηση, πως οι απαντήσεις υπάρχουν. Χρειάζονται πολλά μάτια και πολλές γνώμες για να έρθουν στην επιφάνεια. Για αυτό μιλάμε.

Αυτό που κάνω, το ξέρω. Αυτό που ψάχνω, το συζητώ.

Dr Jekyll Mr Hyde

Τίποτα δεν είναι αδιάφορο. Όλα έχουν ένα νόημα τελικά. Ο Οδυσσέας πάντως, πολύ αμφιβάλω, αν είχε όντως στόχο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:18:54  Εμφάνιση Προφίλ
Αμεινία

Για ποιόν λεκέ μιλάς?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:23:39  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα DSM

Σε ξέβρασε η παραλία?

Ο λεκές είναι [ μάλλον ήταν ],ενα γνωστό...τρόλ,άκρως θυμωμένο,εξ'αιτίας προσφάτων γεγονότων.Μπήκε σε όλα τα θέματα και τα...στόλισε επαρκώς!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:31:00  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε

Σε παραλία και γενικώς διακοπές, έχω να βρεθώ τέσσερα χρόνια. Προφανώς όμως, απείχα μερικές μέρες. Δώσε μου κάποιο link σε παρακαλώ πάντως, για να καταλάβω τί παίχτηκε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:44:29  Εμφάνιση Προφίλ

{quote} Doctor
Για αυτό είνα σημαντικό και εμείς ως αναζητητές, να ξέρουμε τι θέλουμε απο την αναζήτησή μας, και αυτό σχετίζεται τελικά και με το τι θέλουμε απο την ίδια τη ζωή μας..

-----------------------------------------------------------

-Αν ξέρεις τι ζητάς, αυτό και θα βρεις.
-Αν ζητάς χωρίς να ξέρεις τι, τότε θα βρεις αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι.
-Το ταξίδι…………


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:52:43  Εμφάνιση Προφίλ
Απο το κομμάτι των Floyd κρατώ μια φράση,που θεωρώ σημαντική:

<< Δολοφόνησαν το παρελθόν...>>

Και πράγματι έτσι έκαναν.

Βρήκαμε ανα την υφήλιο,καταγραφές Γιγάντων.Μας είπαν ότι είναι υπερβολές και "αλληγορισμοί".
Βρήκαμε σκελετούς Γιγάντων.Τους εξαφάνισαν.Ας είναι καλά το επίσημο όργανό τους,το Ινστιντούτο Smisthonian.

Βρήκαμε στο Καρνάκ,πετρογλυφικά που αναπαριστούν σημερινά πτητικά μηχανήματα.Αεροπλάνα,ελικόπτερα,Ufo κ.λ.π.
Τα απέδωσαν στην φαντασία των καλλιτεχνών της εποχής.Και φυσικά δεν τα πρόβαλαν όπως τις συνηθισμένες "ακίνδυνες" αρχαιότητες.

Τα αγάλματα της Νήσου του Πάσχα,που κατα σύμπτωση είναι και το εξώφυλλο του ευρωπαϊκού άλμπουμ των Floyd,τα αποδίδουν σε 'λατρείες",προγονικών φυλών.Το ότι ανακαλύφθηκε πρόσφατα και το υπόλοιπο γιγαντιαίο σώμα τους θαμένο,πέρασε "απαρατήρητο".Εξακολουθούν να είναι εκφράσεις "λατρείας" κάποιοων ηλιθίων προγόνων μας,με "γιγαντιαία" φαντασία.


Το ότι η Κίνα έχει 10δες πυραμίδες εφάμιλλες των Αιγυπτιακών,Η Ελλάδα και η Βοσνία επίσης,περνάει,στα "ψιλά" και άνευ πολλών εξηγήσεων.
Ενω για την Πυραμίδα του "Χέοπα",[ σκατά του Χέοπα είναι ],έχουν χυθεί τόνοι μελάνης.

Πανάρχαιες πόλεις,βυθισμένες σε διάφορα σημεία του πλανήτη,που θα μπορούσαν να ξαναγράψουν την ιστορία απο την αρχή,έχουν την ίδια τύχη.

Αντικείμενα,κατασκευές,χειρόγραφα,που δεν συνάδουν με την καθεστηκυϊα αρχαιολογική ιστορία,αποκρύπτονται συστηματικά.Ακόμη και με "ατυχήματα" των πρωταγωνιστών της εύρεσης.


Κατασκευές που περιφέρονται σε τροχιά γύρω απο την Γη,αλλά δεν έχουν κατασκευασθεί απο καμμία σημερινή χώρα,χαρακτηρίζονται με τον γενικό όρο,"διαστημικά σκουπίδια".


Τεράστια σπήλαια με ίχνη διαβίωσης και άγνωστους διαδρόμους,γεμάτους τεχνουργήματα,τα καλύπτουν με μπετόν ή απαγορεύουν την είσοδο,ενώ άλλα φυλάσονται απο τον στρατό.


Ολα αυτα και άλλα πολλά που δεν μας φθάνουν 100 σελίδες,κάνουν αυτο ακριβώς που λένε οι στίχοι των Floyd.Δολοφονούν το παρελθόν.


Τι κι άν υπάρχουν μορφωμένοι άνθρωποι όλων των επιστημών,που τα γνωρίζουν αυτά?Δεν μπορούν να μιλήσουν ευθέως γιατι θα αντιμετωπίσουν τον εξευτελισμό και την ακύρωση της όποιας καριέρας τους.

τι κι άν υπάρχουν μεμονωμένοι ανεξάρτητοι ερευνητές,που κατα καιρούς τα βγάζουν στην "φόρα"?Το ηλίθιο πόπολο,άν δεν το δεί στα ΜΜΕ,δεν υπάρχει.

Υπάρχει όμως ένα μέρος,που όλα αυτα,αποθηκεύονται και κανένας επιτήδειος δεν μπορεί να τα αφαιρέσει.Το συλλογικό ασυνείδητο.
Και όταν αυτό "αποφασίσει" να φανερώσει,τότε όλοι θα "φωτιστούν"!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:54:12  Εμφάνιση Προφίλ
DSM

πήγαινε να δείς τα "στολίδια" στην γενική σαλάτα μηνυμάτων.άν είναι ακόμη εκεί.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2012, 23:56:26  Εμφάνιση Προφίλ
Εχουν διαγραφεί,λόγω αισχρού περιεχομένου.

Εξυπνο πουλί είσαι,δεν κατάλαβες ακόμη περι τίνος πρόκειται?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2012, 00:06:12  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε

Στα αλήθεια, δεν με αφορά. Με αφορά σαφώς οτι στο συγκεκριμένο topic, όταν έρχεται η ώρα της ξεκούρασης, λέμε καληνύχτα. Νομίζω, πως αυτό και μόνο, είναι μια καλή συνεισφορά στο forum. Ο τρόπος Νικόμαχε. Ο τρόπος έχει τεράστια σημασία. Δεν είμαι τυπολάτρης. Κάθε άλλο. Η σκέψη είναι δώρο νομίζω. Η μοιρασιά, επιλογή.

Και κάτι για τον dr και τον Οδυσσέα: ή ο τυφλός ανακάλυψε πρώτος την έννοια της συγχρονικότητας, ή το παληκάρι ήταν εντελώς άνθρωπος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unconventional
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2012, 00:24:35  Εμφάνιση Προφίλ
Παρένθεση: Σαν πολύ ησυχία δεν έχει στον Άρη?http://www.panoramas.dk/mars/greeley-haven.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2012, 00:29:21  Εμφάνιση Προφίλ
Dsm,

Οι διακοπές είναι αναγκαίες.Καλώς ξαναήρθες.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2012, 00:34:32  Εμφάνιση Προφίλ
Unconventional

Υπάρχει πράγματι, μια πολύ πράσινη ησυχία. Ο Άρης δεν είναι όμως το θέμα πραγματικά. Το θέμα είναι πως κι αυτή η αποστολή της περιέργειας, θα ψάξει για κάτι που δεν μπορεί να βρει.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2012, 00:36:55  Εμφάνιση Προφίλ
Αμεινία

Διακοπές είναι αυτό που γίνεται εδώ, και μετά λόγου τιμής, μου είναι αρκετές.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy