ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε 40 palikj αν δεις πιο πάνω υπάρχει
η προφητεία του Πατροκοσμά που λέει ότι
το κακό θα γινει από το πάνω λιμάνι…
Τέτοιο είναι αυτό της Θες /νίκης, άλλο εγώ
στη Β Ελλάδα δεν ξέρω…
Ταιριάζει και το ότι τμήμα του λιμανιού ελέγχεται
από το ΝΑΤΟ Κι ότι ενδέχεται οι Τούρκοι να πάνε
για Κόσσοβο, Σκόπια ή
Αλλού και να σταματήσουν εδώ…
Ενδέχεται ,λέω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 22:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Υπάρχει και το λιμάνι της Καβάλας (το ξέρω γιατι είμαι από εκεί).

Πως είναι ακριβώς η προφητεία αυτή του Αγίου Κοσμά που λέει για το λιμάνι? Μπορεί κάποιος να την παραθέσει?

Πρέπει να την αναλύσουμε σε συνάρτηση και με άλλες προφητείες γερόντων και διευκρινίσεις επί των προφητειών για να δούμε αν όντως εννοεί τη Θεσσαλονίκη ή όχι. Βέβαια και τη Θεσσαλονίκη να εννοεί δεν ξέρουμε το τι ακριβώς εννοεί.

Και κάτι τελευταίο. Παιδιά μην βριζόμαστε, δεν είναι καλό. Βαγγέλη σε παρακαλώ...έτσι όπως μίλησες στο τελευταίο σου post που άρχισες να λες την άποψη σου και σταματήσαμε τους αφορισμούς.....συνέχισε το. Ας πουμε ο καθένας τι πιστεύει για να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά. Με προφητείες ασχολούμαστε και όλοι μπορούμε να κάνουμε κάπου λάθος. Για αυτό και στηριζόμαστε στις προφητείες των Αγίων άλλωστε.

Άντε παιδιά ας αλλάξουμε το ύφος του topic......όλοι αδέλφια είμαστε.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 22:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
quote:

Πως είναι ακριβώς η προφητεία αυτή του Αγίου Κοσμά που λέει για το λιμάνι? Μπορεί κάποιος να την παραθέσει?

Φίλε Σταυρο μάλλον ο φίλος τρεχαγύρευε εννοεί αυτήν την προφητεία
"Από ψηλά, μέσα από το λιμάνι θάρθη ο χαλασμός".

Αλλά λέω εγώ τώρα,υπάρχει άλλη μια προφητεία του Πατροκοσμα που λέει
"Από πάνω και από τη σκάλα χαλασμό μη περιμένετε".

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 23:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Μάλιστα τώρα θυμήθηκα την προφητεία.
Είχα διαβάσει σε κάποιο βιβλίο όμως και νομίζω ότι είναι άκρως λογική η εξήγηση πως με αυτή τη προφητεία ο Άγιος προέβλεψε με ακρίβεια την καταστροφή που υπέστησαν οι Αμερικανοί στο Περλ Χαρμπορ.

Μην ξεχνάμε ότι οι προφητείες του πατροΚοσμά καλύπτουν μια μεγάλη περίοδο ιστορική και δεν αφορούν μοναχά τον πόλεμο που αναμένεται.
Νομίζω ότι δεν υπάρχει και κάτι που να συνδέει την προφητεία αυτή με τον γενικό πόλεμο.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 23:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Σκεφτήκατε να υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι το λιμάνι της Κωνσταντινούπολης και να σταλθεί πύραυλος απο τους Ρώσους....
Πώς αλλιώς θα ξεκίναγαν την επίθεση τους οι ρώσοι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 23:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτές οι προφητείες του Πατροκοσμά, μάλλον είναι κοντινές και σχετικές:
71. «΄Οταν ακούσετε ότι ο πόλεμος πιάστηκε από κάτω, τότε κοντά θα είναι».(Πιθανώς μιλά για Κύπρο και το 1974...)
72. «Αν ο πόλεμος πιαστεί από κάτω, λίγα θα πάθετε• αν πιαστεί από πάνω, θα καταστραφείτε
73. «Οι βράχοι και οι λάκκοι θα είναι γεμάτοι κόσμο».
74. «Θαρθεί ξαφνικά• ή το βόδι στο χωράφι ή το άλογο στ’ αλώνι». (Οκτώβριος ή Ιούλιος)
98. «Από ψηλά, μέσα από το λιμάνι θάρθει ο χαλασμός».
99. «Θα σας ρίξουν παρά πολύ• θα σας ζητήσουν να τον πάρουν πίσω, αλλά δεν θα μπορέσουν». Αλλού γράφεται: «δεν θα προφθάσουν»

Περιμένουμε γεγονότα και με τις προφητείες αυτές μπορείς να ξέρεις μια άλφα σειρά, περίπου…

Φίλε Βυζαντινέ, η προφητεία με τη σκάλα, νομίζω ότι ελέχθηκε αλλού και αναφερότανε σε άλλη χρονική περίοδο…
Τουλάχιστον αυτές εδώ είναι με μια σειρά και βγαίνει ένα νόημα…
Φίλε Σταύρο, αν τα εννοείς αυτά που λες θα φανεί παρακάτω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 23:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Δεν ξερω αν εννοει θεσ/νικη...μπορει ας πουμε και να εννοει Αυλωνα στη Β.Ηπειρο!!!
Παντος να ερθουν εδω οι τουρκοι με οποιοδηποτε τροπο(νατο ή δεν ξερω και εγω πως αλλιως) και να μας κανουν κολπα, του στυλ αφου ηρθαμε δεν φευγουμε...δυσκολο. Εκτος και αν τους αφησουν οι αμερικανοι να μας τρομαξουν 1-2 μερουλες και μετα τους πουν να φυγουν. Αλλα και ετσι να γινει, παλι η Ελλας θα γινει ενα με τη ρωσσια..και αυτο δεν το θελουν.
Ασε που και ετσι να γινει...παλι το νατο βγαινει χαμενο...τι συμμαχια ειναι αυτη; Ολοι στην 'μπουκα' θα το εχουνε, καθε μελος του νατο θα κοιταει μη του την πεσει ο συμμαχος!!
Κατι δεν μου καλλαει στο σεναριο αυτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 23:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Βαγγέλη το εννοώ, από τη πρώτη στιγμή το εννοούσα.

Λοιπόν εμένα αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι οι ΑμερικανοΕβραίοι θα προσπαθήσουν να φέρουν τους Τούρκους εδώ για να πιέσουν την Ελλάδα είτε στο Σκοπιανό είτε για να εμποδίσουν την ολοένα και μεγαλύτερη προσέγγιση Ελλάδας-Ρωσίας (θυμηθείτε αυτό που έλεγε ο γέροντας Ιωσήφ).

Αν και θα έχουν καταστρώσει μια ελεγχόμενη υπερπρόκληση (κάτι δυνατότερο από Ίμια), οι Τούρκοι θα χάσουν τον έλεγχο γιατι θα βρίσκονται πρώτη φορά τόσο κοντά στον διακαή τους πόθο....να καταλάβουν το Αιγαίο.

Και κάπου εκεί θα στραβώσει. Οι Αμερικάνοι δεν είναι χαζοί. Προφανώς και ξέρουν ότι ίσως η Ρωσία αντιδράσει. Για αυτό ίσως σχεδίαζουν μια πρόκληση με όριο. Αυτή όμως θα ξεφύγει λόγω της αδημονίας των Τούρκων. Οι Αμερικανοί τότε δεν θα μπορούν να μαζέψουν τον λύκο που αμόλησαν και τότε η Ρωσία πια δεν έχει άλλη επιλογή. Ή χτυπάει ή μένει περικυκλωμένη από τις αντίπαλες της δυνάμεις χωρίς διέξοδο στο Αιγαίο μιας και ο καλύτερος της στρατηγικός σύμμαχος στο χώρο - η Ελλάδα - θα απελείται σοβαρότατα.

Ο Θεός έχει τα δικά Του σχέδια βλέπετε. Αυτό βλέπω προσωπικά δεν είναι προφητεία.....να μην παρεξηγηθώ

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 00:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
98. «Από ψηλά, μέσα από το λιμάνι θάρθει ο χαλασμός».

Δεν ξερουμε αν εννοει μεσα στην Ελλαδα.Ισως ειναι στα στενα του Βοσπορου η οπουδηποτε.Ψηλα μπορει να ειναι οπουδηποτε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 00:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Υπόψιν σας ότι οι βάσεις των Ρώσων που ήταν στην Γεωργία , μεταφέρθηκαν στην Αρμενία.....

Δείτε που είναι κοντά η Αρμενία.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stvd
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 01:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stvd
Σέβομαι τα υπόλοιπα μέλη και συνεχίζω...
Αν μιλάει για κάποιο λιμάνι βόρεια πιστεύω κ γω οτι θα είναι της Θεσσαλονίκης.Ξέρω οτι στο δέλτα του Νέστου έχουν κάπου εκέι βάσεις οι Αμερικάνοι αλλά κεντρικό λιμάνι είναι εκεί.Ακόμα λέει λιμάνι εννοώντας και στόλο πιστεύω εξ ου και το χιλιάρμενο...
Να σας θυμίσω και κατι που μπορεί να αποδεικνύει οτι αυτή η προφητεία ίσως να έχει επαληθευτεί κατα το βομβαρδισμό του Κοσσόβου όταν ο στρατός του ΝΑΤΟ χάθηκε στη Θεσσαλονίκη και βγήκε στη λαχαναγορά, το θυμάστε?
Το Σκοπιανό τώρα θεωρω οτι εχει μπει σε γραμμη οπως είχε πει κ ο π.Παισιος ο Μαρτης θα βοηθήσει,...η λύση θα είναι ελληνική, οπως και για το Κυπριακό.
Οι Αμερικάνοι είναι πολυ πιθανό να κανουν πλάτες στους Τουρκους ωστε να προκαλέσουν θέμα γυρω απο την αιγιαλίτιδα ζώνη.Αγνοώντας τα συμφέροντα των Ρωσων

Κατι πολυ ενδιαφέρον είναι οι επισκέψεις πολιτικών μας σε γυρω περιοχές όπως Ινδια, Σ.Αραβία, Ιορδανια, Αιγυπτος...
Παλι καλα οι πολιτικοι μας δρομολογουν την εκμετάλλευση των κοιτασμάτων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 01:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213

Σωστός ο Μιχαήλ32 , "απο ψηλά λιμάνι " ίσως εννοεί ρωσικό.

Αν και να σας πω την αλήθεια , το σενάριο του Βαγγέλη δνε μου φαίνεται καθόλου περίεργο.
Να σας θυμίσω τον Αττίλα;;Σαν "άσκηση" ξεκίνησε και τελικά κατέλαβαν το μισό νησί.Είναι συνηθισμένη τακτική των γειτόνων αυτή.Άρα ίσως και τώρα "παριστάνουν" την άσκηση ή την ιενίσχυση των δυναμεών τους στο Κόσσοβο κτλ οπότε βρουν τρόπο να μπουκάρουν.
Εξάλλου το οτι κάποιες δυνάμεις της τουρκίας θα είναι στην Θεσσαλονίκη δεν αναιρεί τελείως την προφητεία για τα εξαμίλια , καθώς ίσως στο λιμάνι κατέβει ένα μικρό στρατιωτικό κομμάτι για να αιφνιδιάσει ενώ απο Αιγαίο θα έρχεται ο κυρίως στρατιωτικός όγκος των Τούρκων.Και εκεί είναι που θα τους προλάβουν οι Ρωσσοι ..στα εξι μίλια..καλό(πιθανό δλδ) το σενάριο του τρεχαγύρευε νομίζω.

Υ.Γ χαίρομαι πάρα πολύ που τα 2 τελευταία σας ποστ ήταν σε τόσο ήπιους τόνους.Έυγε και στους 2!!! (ά ρε Έλληνα πάντα η διχόνοια σε έτρωγε )

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trevor
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 02:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trevor
Πάρτε ένα ενδιαφέρον λινκ για το πώς βλέπουν οι ταλμουδιστές-σιωνιστές τους άλλους ανθρώπους. http://antipliroforisi.blogspot.com/2007/11/blog-post_13.html

Και άλλο ένα:http://www.thepopeinred.com/antichrist.htm

Εδώ παρατίθενται κάποιες καθολικές προφητείες στα αγγλικά για τον Αντίχριστο. Χαρακτηριστική είναι αυτή που λέει για έναν Μεγάλο Μονάρχη που θα κυβερνήσει πριν από αυτόν και μάλλον θα είναι ο Ιωάννης αφού θα καταλύσει την Τουρκία. Μετά τον θανατό του ο Αντ. θα την επανασυστήσει.

Παραθέτω απόσπασμα:
"When the great ruler (the Great Monarch who is to rule Europe after the collapse of Communism) exterminates the Turks almost entirely, one of the remaining Mohammadans will be converted, become a priest bishop and cardinal, and when the new pope is elected (immediately before Antichrist) this cardinal will kill the pope before he is crowned, through jealousy, wishing to be pope himself; then when the other cardinals elect the next pope this cardinal will proclaim himself Anti-pope, and two-thirds of the Christians will go with him. He, as well as Anti-christ, are descendants of the tribe of Dan"
(είναι στην παράγραφο 50).

St Hildergald.

Ο ως άνω άγιος λέει όπως βλέπετε ότι ένας από τους εναπομείναντες Μωχάμεντ, μετά την νίκη-έναντι των Τούρκων-του Μεγάλου Μονάρχη(Ιωάννης;)θα ασπαστεί τον χριστιανισμό, θα γίνει ιερέας, επίσκοπος και καρδινάλιος και μετά θα σκοτώσει τον τότε νεοεκλεγέντα πάπα για να τον αντικαταστήσει. Στη συνέχεια θα διακυρήξει την αντι-παπικότητά του και τότε τα 2/2 των χριστιανών(θα πλανηθούν εννοεί, μάλλον) και θα πιστέψουν σε αυτόν.

Άρα θα υπάρξουν δύο αντίχριστοι, ως φαίνεται. Επιπλέον βλέπουμε ότι και οι καθολικοί συμφωνούν με την έλευση ενός παγκόσμιου, δίκαιου βασιλέαπριν τον αντίχριστο.

Edited by - trevor on 12/04/2008 02:20:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 02:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Καλο σεναριο, λιγο στρατο στη θεσ/νικη και να ερχονται και απο το αιγαιο...αλλα θα πρεπει πρωτα να γινει ανακληση πρεσβειων οπως ειπε και ο παισιος, και σε μια τετοια περιπτωση αιφνιδιασμου, δεν προλαβαινεις να κανεις ανακληση!!!Ουτε φραπε δεν κανεις!!! Τι θελω να πω; Κατι χοντρο θα γινει, οχι σαν τα Ιμια, αυτα δεν ηταν τοσο χοντρα, και θα πλησιασουν οι τουρκοι και με την 'καλη' παρεμβαση των ηπα θα ξαναφυγουν. Αντε να τελειωσουν και οι ολυμπιακοι στην κινα, μην της το κανουνε χαλαστρα και την αγριεψουν...και τσουπ..να τοι παλι μετα 2-3 μηνες(οκτωμβρη) για τον πραγματικο πολεμο. Καπως ετσι...νομιζω εγω δηλαδη. Απλα δυσκολευομαι να 'πιασω' την αρχη, δηλ. η τουρκια θα κανει μια προκληση, εμεις θα πεινασουμε για λιγο, θα φυγουν αλλα θα ξαναρθουν και τοτε καταστρεφονται...ομως δεν μου 'ερχεται' η προκληση που να παρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 03:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Κατα την γνώμη μου ανάκληση πρεσβειών θα έχει γίνει απο πριν γιατί όλα είναι προγραμματισμένα μήνες/χρόνια πριν και οι κυβερνόντες ξέρουν τι παίζει.Γνώμη μου πάντα!

Όσο για την αφορμή που ψάχνεις , εχω την εντύπωση οτι θα δωθεί πολύ γρήγορα.Επι Τσιλέρ η Τουρκία μας είχε απειλήσει ανοικτά με πόλεμο 2 φορές.Την πρώτη για την ένταξη της Κύπρου στην ΕΟΚ και την δεύτερη για την επέκταση των 6 ν.μ της υφαλοκρηπίδας σε 12 ν.μ.
Τότε κωλώσαμε και δεν κάναμε επέκταση χωρικών υδάτων.
Σήμερα πιστεύω πως με Ρώσσικες πλάτες και με τον αέρα της διπλωματικής νίκης στο Σκοπιανό θα την κάνουμε την μπαμπεσιά μας..και τσούπ (όπως είπες χαχα) νατη η αφορμή...

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 03:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Ναι κατα βαση συμφωνω, οι κυβερνοντες ξερουν τι θα γινει..και προσπαθουν να μας πεισουν οτι ειμαστε αχρηστοι σαν εθνος για να κανουμε οτι ολα πανε ρολοι!!!
Αλλα αν ξερουν, δεν θα αφησουν τους τουρκους να κανουν 'παρτυ' στη θεσσαλονικη...!!! Σωστα; Σωστα!!!
Επισης πιστευω οτι ξερει ο σκοπιανος που λεει, θα το πληρωσει η ελλάδα αλλα δεν μπορει να πει ανοιχτα οτι θα το πληρωσει απο τουρκια!! Δε λεγονται αυτα ετσι χυμα οσο πικραμενος και αν εισαι...

Παντος εγω δε νομιζω οτι οταν γινει το μπαμ θα καταφερουμε 'αντιποινα' στους τουρκους..μαλλαν θα 'πεταμε' και δεν θα φτανουμε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 07:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Από την Κύπρο δεν θα ξεκινήσει τίποτα. Σας το βεβαιώνω. Εδώ έκαναν την δουλειά τους. Πήραν την μισή και σιγά – σιγά μας κατάφεραν να σιωπήσουμε. Όποιος τολμήσει να φωνάξει (στο να φύγουν τα τουρκικά στρατεύματα) τον βαφτίζουνε εθνικιστή. Με όση αντίληψη μπορώ να έχω για τις προφητείες, πιστεύω ότι θα γίνει πρόσκληση τύπου Ίμια από την Τουρκία. Η Ελλάδα δεν θα εμπλακεί σε πόλεμο για ένα ξερονήσι αλλά θα αντιδράσει με άλλους τρόπους (Απόσυρση πρεσβείας, βέτο στην Ευρώπη, κ.λ.π.) και στη συνέχεια θα κλιμακωθούν οι ενέργειες. Μου άρεσε η εξήγηση του trεxagireve -Αν ο πόλεμος πιαστεί από κάτω , κοντά θα είναι. Ότι αφορά την Κύπρο του 1974. Προβληματιστείτε όλοι να δείτε ότι μπορεί να έχει δίκαιο. Ο Πατροκοσμάς σίγουρα είχε στις προφητείες του υπόψη τον Ελληνισμό. Η Κύπρος είναι το νοτιότερο σύνορο του Ελληνισμού.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 07:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Όσο αφορά την εκτίμηση μου για το πότε, επιμένω ότι με βάσει τις προφητείες μπορεί να γίνει ακόμη και σε 25 χρόνια. Όμως μια σειρά από γεγονότα, όπως πυρκαγιές (αφορούν τεστ για μελλοντική επανάληψη τους), υπογραφές για αγωγούς πετρελαίου, περίεργη επίσκεψη αντιπροέδρου χωρίς μάλιστα δημοσιογραφική διάσκεψη στην γειτονική χώρα αλλά και αρκετά άλλα που παράθεσαν τελευταία οι φίλοι του φόρουν, δείχνουν ότι ίσως έχουμε εξελίξεις. Άλλο θέμα. Τι γίνεται με τις δυο πασχαλιές και τα δύο καλοκαίρια που πέρσι έτσι καιρό βούηξε το internet? Εγώ δεν πιστεύω εν πάσει περιπτώσει ότι επαληθεύτηκε περίπου το 1920 (ξεχνώ ακριβώς την ημερομηνία). Τα 2 καλοκαίρια τώρα εμφανίστηκαν με την αλλαγή του κλίματος. ¨όμως μου φαίνεται παράξενο το ότι δεν επαληθεύτηκε. Τι λέτε για αυτό?

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 08:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
΄΄ΤΑ ΑΓΙΑ ΧΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ΄΄


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ...................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 09:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
ROMIE,(Δηλαδή trexagireve) ποιος άσχετος το λέει αυτό. Το βρήκες σε κανένα manual για αιρετικούς?

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 09:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Αγαπητέ φίλε ουδεμίαν σχέση έχει η αναξιότης μου,με το πρόσωπο του αγαπητού trexa.

Κατοικείς εις τρισευλογημένο νησί όπου εκεί θα γίνει εντός ολίγου το κέντρον της Ορθοδοξίας.

Σκοπός μου δεν είναι το να σε πείσω.......μα να ενημερώσω.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 09:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Ρομιέ, αποκάληψε μας την πηγή σου. Έχε υπόψη σου ότι ο Πάτερ Παίσιος ρωτήθηκε πολλές φορές από Κύπριους. Ουδέποτε άφησε να νοηθεί οτιδήποτε. Επίσης Ο Γέροντας του Σταυροβουνιού ο οποίος είναι πολύ διορατικός αποκάλυψε 2 γεγονότα που επαλγθεύτηκαν. Ουδέποτε είπε κάτι για την Κύπρο. Και τα 2 έρχοντε σε αντίθεση με την δική σου λεζάντα.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 09:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το σκεπτικό σου είναι τουλάχιστον σωστό κατά
την άποψη μου,
φίλε Stauros77…Κι εγώ πιστεύω ότι οι ΗΠΑ δεν θα
πιέσουν τόσο απροκάλυπτα αλλά οι Τούρκοι, ίσως
κι οι εβραίοι πισω τους πιέσουν για περισσότερα…
Δύο πασχαλιές είχαμε πέρισυ με το παλιό ημερολόγιο
φίλε Yiannos Cyprus, άλλη λένε μετά 25 χρόνια…
Ξέρεις ότι δεν είμαι ο Ρομιός, μην τα θολώνεις πάλι…
Πριν το ΄μηνυμα του Ρομιού, εσύ δεν γράφεις ότι
έγινε με την Κύπρο από το 1974; Τώρα τι αναιρείς;
Για άλλο, χτύπημα στο νησί, προσωπικά εγώ, δεν
το πιστεύω… Ότι ήταν με την Κύπρο έγινε…
Τώρα σειρά έχει η ηπειρωτική Ελλάδα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 10:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Και το Μπουργκάς λιμάνι είναι με αμερικάνικη βάση.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 12:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
΄΄ΤΑ ΑΓΙΑ ΧΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ΄΄
(ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΟΖΕΒΙΤΗΣ).

Μοναχός Γεννάδιος (1880-1983).
Προφητείες - Οράματα και προβλέψεις

Πρώτα θα παραχωρήσει ο Κύριος να γίνει παγκόσμιος πόλεμος, διότι ο κόσμος δεν
μετανοεί. Ο πόλεμος αυτός θα είναι και ο τελευταίος, επειδή η καταστροφή θα είναι ολοκληρωτική.
Ένα μικρό κρατίδιο θα είναι η αφορμή του παγκόσμιου πολέμου. Ίσως το κρατίδιο αυτό να είναι η
Κύπρος.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................


Edited by - ROMIOS on 12/04/2008 12:12:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 12:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
quote:

Επίσης Ο Γέροντας του Σταυροβουνιού ο οποίος είναι πολύ διορατικός αποκάλυψε 2 γεγονότα που επαλγθεύτηκαν. Ουδέποτε είπε κάτι για την Κύπρο. Και τα 2 έρχοντε σε αντίθεση με την δική σου λεζάντα.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.



Φίλε YiannosCyprus τί είπε ο γέροντας(πώς ονομαζεται) ακριβώς για την Κύπρο??

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 12:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Η δική μου γνώμη όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ είναι πως επειδή εκκρεμεί το θέμα της υφαλοκρηπίδας εκεί θα γίνει η ζημιά.
Τα δικαστήρια μας δικαίωσαν αλλα εμείς λόγω απειλών και καλής γειτονίας , δεν επεκτείναμε την αιγιαλίτιδα ζώνη.Πιστεύω πως τώρα θα το επιχειρήσουμε.Κάτσε να περάσει το Σκοπιανό να πέσουν οι τόνοι λίγο , και μετά θα το ανοίξουμε...

Όσο για τις 2 πασχαλιές και τα 2 καλοκαίρια , και εγω έχω τις ίδιες αμφιβολίες με τον Yanno αλλα ποτέ δνε ξέρεις.Ίσως πέρυσι ήταν η εκκίνηση για γεγονότα που δεν μάθαμε η δεν δώσαμε πολλή σημασία.Πυρκαγιές , αρχή των συζητήσεων για σκοπιανό , αρχή απόσχισης Κοσσόβου κτλ κτλ
Άρα μπορεί να βλέπουμε όλα να εξελίσονται φέτος άλλα άρχισαν απο πέρυσι.

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 12:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Πιστευω οτι ολα θα γινουν μεχρι το 2012.Λιγο δυσκολο για φετος παντως.Οσο για τις πυρκαγιες λυπαμαι που θα σας απογοητευσω μα το μεγαλυτερο μερος τους,ειδικα στην πελοποννησο εγινε καθαρα για οικονομικους λογους.Δυστυχως αρκετοι Ελληνες κοιτανε την τσεπη τους μονο.
Παντως για το λιμανι δεν εχω πειστει οτι ειναι στην τωρινηελληνικη επικρατεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 12:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
quote:

Πιστευω οτι ολα θα γινουν μεχρι το 2012.Λιγο δυσκολο για φετος παντως.Οσο για τις πυρκαγιες λυπαμαι που θα σας απογοητευσω μα το μεγαλυτερο μερος τους,ειδικα στην πελοποννησο εγινε καθαρα για οικονομικους λογους.Δυστυχως αρκετοι Ελληνες κοιτανε την τσεπη τους μονο.


Φίλε MIXAHL32 οι πυρκαγίες το περασμενο καλοκαιρι ηταν ενα σημειο που μας έδειξε ο Θεός μαζί με όλα τα άλλα(πλημύρες και σεισμούς)για να μας προετοιμασει.Τώρα αν ο Θεός διαμέσου αύτων των "Ελλήνων" μας πληροφορησε για τα επερχόμενα το σημασία έχει?

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 13:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Ο πόλεμος αυτός θα είναι και ο τελευταίος, επειδή η καταστροφή θα είναι ολοκληρωτική.


Πριν αρχίσει ο πόλεμος,
θα φανεί ένας μεγάλος Σταυρός του Χριστού, εις τον
ουρανόν επάνω από την Κωνσταντινούπολη.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy