ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ο Μέγας Αγνοούμενος®
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 15:06:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

amalia εγώ προτείνω για κάθε χαρακτηρισμό που έχει αποδώσει μέλος σε άλλο μέλος να φάει δυό μέρες αποβολή.
Έτσι θα συνετιστούν όλοι όσοι τρολάρουν όντας ή μη όντας τρολ και θα αποδοθεί δικαιοσύνη. Γιατί ως γνωστόν η μη απόδοση δικαιοσύνης αφενός παροτρύνει τέτοιες συμπεριφορές (βλ. Ελλάδα) αφετέρου αποτελεί πηγή δικαιολογιών για άλλους παραβάτες αλλά και δυσφήμιση για τον χώρο.



Κατάλαβα... Δυο μέρες άδεια θα είναι τα forums...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 17:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο
quote:

Κατάλαβα... Δυο μέρες άδεια θα είναι τα forums...

μιλαει το τσατ με τα 3 φάσκελα;()

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 18:22:35  Εμφάνιση Προφίλ
Μου απέδωσες χαρακτηρισμό...?

Και εσύ δυο μέρες αποβολή.

Μην λυπάσαι, και μένα θα με αποβάλλουν.

Edited by - Narkissa555 on 15/06/2011 18:23:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 19:04:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

amalia εγώ προτείνω για κάθε χαρακτηρισμό που έχει αποδώσει μέλος σε άλλο μέλος να φάει δυό μέρες αποβολή.
Έτσι θα συνετιστούν όλοι όσοι τρολάρουν όντας ή μη όντας τρολ και θα αποδοθεί δικαιοσύνη. Γιατί ως γνωστόν η μη απόδοση δικαιοσύνης αφενός παροτρύνει τέτοιες συμπεριφορές (βλ. Ελλάδα) αφετέρου αποτελεί πηγή δικαιολογιών για άλλους παραβάτες αλλά και δυσφήμιση για τον χώρο.



Κατάλαβα... Δυο μέρες άδεια θα είναι τα forums...




Όχι μικρή μου, δύο μέρες για καθε προσβλητικό χαρακτηρισμό. Όχι δυό μέρες συνολικά. Το σωστό βέβαια θα ήταν ο καθένας να αναλάμβανε απο μόνος του τις ευθύνες του. Αλλά για αυτό υπάρχουν οι τοποτηρητές, για να επιβάλλουν την υπευθυνότητα. Επομένως εγώ λέω αν κάποιος έχει βρίσει π.χ. 5 φορές τον συμφορουμίστα του, τότε: 5x2=10 μέρες απαγόρευση
And so on...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 19:24:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Κατάλαβα... Δυο μέρες άδεια θα είναι τα forums...

μιλαει το τσατ με τα 3 φάσκελα;()



Ηταν'ενας γαιδαρος με μεγαλα αυτια! Το παχνι δεν τ'αρεσε, ηθελε αρχοντια!

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 20:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 21:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Εντάξει Zip, μια και βλέπω πως είσαι ο μόνος και ο πρώτος που ενοχλήθηκε με το μήνυμα μου, ας απαντήσω στα ερωτήματα σου που τόσο πολύ σε προβληματίζουν…!!!!

Παραθέτεις ένα απόσπασμα του Admin που με κάνει και αναρωτιέμαι αν πραγματικά κατανοείς το τι γράφει και αν πράγματι πιστεύεις πως αυτά που γράφει έχουν "πιάσει τόπο", γιατί εγώ προσωπικά εδώ και τόσο καιρό που παρακολουθώ αυτό που γίνεται σε αυτό το τόπικ (και όχι μόνο) έχω αντίθετη γνώμη, οπότε πάμε πάλι μια προσεκτικότερη ανάγνωση για να τα εμπεδώσουμε και να τα κατανοήσουμε καλύτερα ….

quote:
Admin - Να είναι καλοπροαίρετη και με σκοπό τη βελτίωση(και των Συζητήσεων και των ανθρώπων που συμμετέχουν σ'αυτές).
- Να υπακούει στους γραπτούς και άγραφτους κανόνες Ευγένειας καθώς και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.
- Να σχετίζεται με τις ίδιες τις Συζητήσεις και όχι με στοιχεία που προέρχονται από καταστάσεις εξωτερικές αυτών και τα οποία δεν ενδιαφέρουν φυσικά τα υπόλοιπα Μέλη, ή δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι, και οι οποίες θα έπρεπε και θα μπορούσε να διευθετηθούν με άλλους τρόπους επικοινωνίας.

Ας συνεχίσουμε στο επόμενο ερώτημα σου …!!!

quote:
zip -με μια εικόνα. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που postάρεις κατ' αυτόν τον τρόπο. Τι σημαίνει αυτή η εικόνα αγαπητέ μου φίλε ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ; Δηλ. τι γίνεται τώρα ; Ρίχνεις λάδι στη φωτιά ρε φίλε μου ;
Υποτίθεται πως :

amalia, Απεστάλη: 12/10/2005 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=9&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7147 Προφανώς, αυτό στο οποίο είμαστε [ Εδώ ασφαλώς η amalia με το "είμαστε" αναφέρεται σε όλη την ομάδα υπευθύνων του esoterica.gr και δεν νομίζω πως εσύ θα ήθελες να αποτελείς εξαίρεση σ' αυτό ] αντίθετοι [ Συνεπώς, είσαι κι εσύ αντίθετος elo ], είναι ο ασαφής και γεμάτος υπονοούμενα λόγος, ο οποίος αναμυγνύει υποθέσεις, προσωπικές διαμάχες, μπηχτές, μισόλογα και γενικότερα ακατανόητες για τον κοινό νου εκφράσεις, που μεταφέρουν μέσα στα forums ένα θολό κλίμα και μία εντύπωση υπόγειων κινήσεων, συζητήσεων, αντιπαθειών, κ.λπ, ανάμεσα στα μέλη.

zip -Το παραπάνω, δεν το λέω εγώ. Το λέει η amalia. Εφ' όσον λοιπόν είσαι αντίθετος με μια τέτοια τακτική, τι νόημα έχει να στέλνεις μια εικόνα που - αν μη, τι άλλο ; - υπονοεί κάποια πράγματα και θολώνει το ήδη θολωμένο τοπίο ;


Πως γίνεται να ρίχνω «λάδι στην φωτιά» με μια εικόνα που σου είναι ακατανόητη και που βέβαια δεν υπονοεί τίποτα και ούτε θολώνει τα νερά, αλλά δηλώνει καθαρά αυτό που συμβαίνει εδώ αρκετούς μήνες και που σίγουρα δεν αναφέρομαι στον "γενικό κοινό νου" (μέλη), αλλά σε "συγκεκριμένους νους" (μέλη) και που σίγουρα δεν έχω τίποτε προηγούμενο μαζί τους (προσωπικές διαμάχες), αλλά αυτό δεν πάει να πει πως είναι υποχρεωμένο κάθε ενεργό και μη μέλος να διαβάζει και να ανέχεται όλη αυτήν την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί σε αυτό και σε άλλα τόπικ, μια κατάσταση που θυμίζει (ακριβώς εκεί κολλάει και το gif που έβαλα) ένα ιό που συνεχώς «μεταλλάσσεται…» πολλαπλασιάζεται, εξαπλώνεται, μολύνει και καταστρέφει κάθε υγιές κύτταρο (μέλη) αυτού του οργανισμού (esoterica) που μας φιλοξενεί.

Όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ Zip ήμουν και είμαι απόλυτα κατανοητός σε αυτό που είχα παραθέσει (εικόνα), ειδάλλως αν δεν ήμουν ποιος ο λόγος να βάλεις όλα αυτά τα αποσπάσματα της amalias και του Admin έτσι ώστε να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και να δημιουργήσεις εντυπώσεις….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 22:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:

[Κατ' αρχήν, μια ερώτηση : Γιατί στο μήνυμά σου χρησιμοποιείς αυτό το emoticon "" ; από περιέργεια ρωτάω, όχι τίποτε άλλο ... ]


elo

Πως γίνεται να ρίχνω «λάδι στην φωτιά» με μια εικόνα που σου είναι ακατανόητη και που βέβαια δεν υπονοεί τίποτα και ούτε θολώνει τα νερά, αλλά δηλώνει καθαρά [ "Kαθαρά" ; Μα ... αν δηλώνε κάτι "καθαρά", να είσαι σίγουρος πως δεν θα σε ρωτούσα τι σημαίνει. Έπειτα, το ότι δηλώνει κάτι καθαρά για σένα, δεν σημαίνει πως δηλώνει κάτι καθαρά και για τους υπόλοιπους αναγνώστες / μέλη. Δεν τους λαμβάνεις υπ' όψην σου αυτούς ; Αναρρωτήθηκες αν το λαμβάνουν κι αυτοί "καθαρά" αυτό το μήνυμα που υποτίθεται πως δηλώνει η εικόνα ; Μήπως τους ρώτησες αν κατάλαβαν ή όχι ; Αν κατανόησαν την σημασία της εικόνας ή όχι ; Το γεγονός πως κανένας πλην εμού δεν αναρρωτήθηκε ή δεν σε ρώτησε, δεν σημαίνει και πως κατάλαβε την σημασία της εικόνας που βάζεις. Αυτή είναι η άποψή μου, εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα την εικόνα και γι' αυτό σε ρώτησα. ] αυτό που συμβαίνει εδώ αρκετούς μήνες και που σίγουρα δεν αναφέρομαι στον "γενικό κοινό νου" (μέλη), αλλά σε "συγκεκριμένους νους" (μέλη) [ και γιατί δεν τα κατονομάζεις αυτά τα μέλη ; Αυτό θα ήταν κάτι "καθαρό" και ξάστερο που λέμε. ] και που σίγουρα δεν έχω τίποτε προηγούμενο μαζί τους (προσωπικές διαμάχες), αλλά αυτό δεν πάει να πει πως είναι υποχρεωμένο κάθε ενεργό και μη μέλος να διαβάζει και να ανέχεται όλη αυτήν την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί σε αυτό και σε άλλα τόπικ, μια κατάσταση που θυμίζει (ακριβώς εκεί κολλάει και το gif που έβαλα) ένα ιό που συνεχώς «μεταλλάσσεται…» πολλαπλασιάζεται, εξαπλώνεται, μολύνει και καταστρέφει κάθε υγιές κύτταρο (μέλη) αυτού του οργανισμού (esoterica) που μας φιλοξενεί. [ ok, τώρα έγινες κατανοητός ]

Όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ Zip ήμουν [ Δεν ήσουν. Είσαι. ] και είμαι απόλυτα κατανοητός [ Ναι, τώρα είσαι. Τώρα δεν διαφωνώ. ] σε αυτό που είχα παραθέσει (εικόνα), ειδάλλως αν δεν ήμουν ποιος ο λόγος να βάλεις όλα αυτά τα αποσπάσματα της amalias και του Admin έτσι ώστε να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και να δημιουργήσεις εντυπώσεις…. [ Δεν τα έβαλα όλα αυτά για να δημιουργήσω εντυπώσεις, ούτε τα έβαλα για να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα - αλήθεια, ποια αδικαιολόγητα ; Τα έβαλα ακριβώς για να μην παρεξηγηθώ και για να γνωρίζεις - κι εσύ κι όλοι οι υπόλοιποι αναγνώστες - πως ότι σου λέω, στο λέω υπό μιας οπτικής του Admin με την οποία συμφωνώ ]


Σ' ευχαριστώ πάντως για τις διευκρινήσεις ... Να 'σαι καλά. Και παρεπιπτόντως, συμφωνώ με αυτό :

quote:
elo

μια κατάσταση που θυμίζει (ακριβώς εκεί κολλάει και το gif που έβαλα) ένα ιό που συνεχώς «μεταλλάσσεται…» πολλαπλασιάζεται, εξαπλώνεται, μολύνει και καταστρέφει κάθε υγιές κύτταρο (μέλη) αυτού του οργανισμού (esoterica) που μας φιλοξενεί.


Καλό ξημέρωμα.

Edited by - zip on 15/06/2011 22:07:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 11:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
elo

Παραθέτεις ένα απόσπασμα του Admin που με κάνει και αναρωτιέμαι αν πραγματικά κατανοείς το τι γράφει και αν πράγματι πιστεύεις πως αυτά που γράφει έχουν "πιάσει τόπο", γιατί εγώ προσωπικά εδώ και τόσο καιρό που παρακολουθώ αυτό που γίνεται σε αυτό το τόπικ (και όχι μόνο) έχω αντίθετη γνώμη, οπότε πάμε πάλι μια προσεκτικότερη ανάγνωση για να τα εμπεδώσουμε και να τα κατανοήσουμε καλύτερα

[ Πάμε ... ]

Admin

1)- Να είναι καλοπροαίρετη και με σκοπό τη βελτίωση(και των Συζητήσεων και των ανθρώπων που συμμετέχουν σ'αυτές).
2)- Να υπακούει στους γραπτούς και άγραφτους κανόνες Ευγένειας καθώς και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.
3)- Να σχετίζεται με τις ίδιες τις Συζητήσεις και όχι με στοιχεία που προέρχονται από καταστάσεις εξωτερικές αυτών και τα οποία δεν ενδιαφέρουν φυσικά τα υπόλοιπα Μέλη, ή δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι, και οι οποίες θα έπρεπε και θα μπορούσε να διευθετηθούν με άλλους τρόπους επικοινωνίας.

[ υπάρχει κι ακόμη ένα κριτήριο, που δεν το αναφέρεις elo, δεν πειράζει ... ας το αναφέρω εγώ ]

4)- Να γίνεται με σαφήνεια και να στοιχειοθετείται με επιχειρήματα αλλά και με προτεινούμενους τρόπους επίλυσης των δυσχερών καταστάσεων ή των προβλημάτων


1) Η κριτική που γίνεται από μέρους μου είναι καλοπροαίρετη και ασφαλώς σκοπό έχει την βελτίωση των Συζητήσεων αλλά και την βελτίωση του συντονισμού στις Συζητήσεις γιατί : α) Έχω κάνει πολλές αναφορές παλαιότερα (όπως π.χ με την υπόθεση "trexagireve") στην εύρυθμη λειτουργία των φόρουμς αλλά και γενικότερα στην θεματολογία τους που πολλές φορές δεν συνάδει με την γενικότερη φιλοσοφία του χώρου. β) Έχω κάνει επίσης τώρα τελευταία και μία ένσταση - όχι με σωστό τρόπο και ασφαλώς δέχτηκα τις σωστές διορθώσεις και τις σωστές παρατηρήσεις της amalias γιατί ο τρόπος μου ήταν απαράδεκτος, βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5416&whichpage=41&ARCHIVE= - που αφορούσε μια διάθεση chatting που εμφανίζεται εδώ και λίγες μέρες στα topics. Παρά τον εσφαλμένο τρόπο που παρέθεσα αυτήν την ένσταση, αποτέλεσμα ήταν η πολύ σωστή επέμβαση του συντονιστή Dying_Incubus στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=9&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2649 ,πράγμα που - αν μη, τι άλλο ; - δείχνει πως με ενδιαφέρει πολύ η βελτίωση των Συζητήσεων, ασχέτως αν κάποια φορά δεν εκφράζω αυτό το ενδιαφέρον μου σωστά.

2) Υπακούει στους γραπτούς και άγραφτους κανόνες Ευγένειας καθώς και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums γιατί πουθενά στα μηνύματά μου - τόσο προς εσένα elo, όσο στα μηνύματα που απευθύνονται προς την Διαχείριση και τα οποία παρουσιάζουν τεκμηριωμένα στοιχεία απαράδεκτων συμπεριφορών μελών - δεν προκαλώ, δεν χρησιμοποιώ υβριστικό λεξιλόγιο, δεν υπονοοώ τίποτε και δεν είμαι ασαφής.

3) Ότι αναφέρω σ' αυτά τα μηνύματα προς εσένα elo και προς την Διαχείριση σχετίζονται με τις ίδιες τις Συζητήσεις και όχι με στοιχεία που προέρχονται από καταστάσεις εξωτερικές γιατί χρησιμοποιώ quotes από υπαρκτά posts μελών δίνοντας και τον σχετικό σύνδεσμο (link) για να το επαληθεύσει κάποιος αν θέλει. Τα posts αυτά που παραθέτω δεν προέρχονται από εξωτερικές καταστάσεις, αλλά είναι posts που "φωτογραφίζουν" επιθετικές συμπεριφορές χωρίς καν να υπάρχει εκ των προτέρων πρόκληση δική μου και όλα προέρχονται από εσωτερικούς γραπτούς διαλόγους στα υπάρχοντα topics. Σε μερικά μάλιστα topics εγώ δεν συμμετέχω καθόλου, εν τούτις παραδόξως δέχομαι εντελώς απρόκλητα φραστικές επιθέσεις και προσβλητικές αναφορές.

4) Όλα τα μηνύματά μου προς εσένα elo και προς την Διαχείριση στοιχειοθετούνται με επιχειρήματα, με απτές αποδείξεις και με την δυνατότητα επαλήθευσής τους από τον οποιονδήποτε χρήστη / μέλος του φόρουμ. Επίσης είμαι εξαιρετικά σαφής - σε όποιο δηλ. σημείο παραθέτω δικό μου, δηλ. υποκειμενικό σχολιασμό - αλλά και συνάμα σύντομος, με στοχευμένο λόγο, ακριβές περιεχόμενο και συγκεκριμένες αναφορές. Το μόνο που δεν κάνω, είναι να προτείνω κάποιον τρόπο επίλυσης του "προβλήματος" - δηλ. της προκλητικής συμπεριφοράς του συγκεκριμένου μέλους που αναφέρω προς εμένα - όχι γιατί δεν μπορώ ή γιατί δεν έχω τρόπο επίλυσης αλλά γιατί, όπως καταλαβαίνεις, ο τρόπος που θα προτείνω εγώ δεν θα αποτελεί "κανονισμό" για κανένα μέλος. Παρά τούτο και για να μην θεωρηθεί ότι σ' αυτό το σημείο παρεκλίνω της οπτικής του Αdmin, προτείνω στο συγκεκριμένο μέλος ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, να μην ξανα-ασχοληθεί μαζί μου & να μην με ξανα-προκαλέσει με κανέναν τρόπο, άμεσο ή έμμεσο, με υπονοούμενα ή όχι, έστω κι αν διαφωνεί μαζί μου ή έστω κι αν πιστεύει πως είμαι 10πλος λογαριασμός. Άλλωστε, του έχω πει πως έχει κάθε δικαίωμα να θεωρεί πως είμαι 10πλος λογαριασμός, αλλά δεν έχει δικαίωμα να το γράφει στα φόρουμς γιατί όπως ο ίδιος λέει, δεν έχει ουδεμία απόδειξη γι' αυτό.

quote:
elo

Παραθέτεις ένα απόσπασμα του Admin που με κάνει και αναρωτιέμαι αν πραγματικά κατανοείς το τι γράφει και αν πράγματι πιστεύεις πως αυτά που γράφει έχουν "πιάσει τόπο", [...]


Συνεπώς, όπως βλέπεις, κατανοώ πλήρως τα κριτήρια που θέτει ο Admin και όλα τα μηνύματά μου που αφορούν εσένα elo και την Διαχείριση, τηρούν αυτά τα κριτήρια και είναι σύμφωνα με όσα αναφέρει ο Admin.

Την καλημέρα μου.

Edited by - zip on 16/06/2011 12:56:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 16:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
zip

1) Η κριτική που γίνεται από μέρους μου είναι καλοπροαίρετη και ασφαλώς σκοπό έχει την βελτίωση των Συζητήσεων αλλά και την βελτίωση του συντονισμού στις Συζητήσεις γιατί : α) Έχω κάνει πολλές αναφορές παλαιότερα (όπως π.χ με την υπόθεση "trexagireve") στην εύρυθμη λειτουργία των φόρουμς αλλά και γενικότερα στην θεματολογία τους που πολλές φορές δεν συνάδει με την γενικότερη φιλοσοφία του χώρου. β) Έχω κάνει επίσης τώρα τελευταία και μία ένσταση - όχι με σωστό τρόπο και ασφαλώς δέχτηκα τις σωστές διορθώσεις και τις σωστές παρατηρήσεις της amalias γιατί ο τρόπος μου ήταν απαράδεκτος, βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5416&whichpage=41&ARCHIVE= - που αφορούσε μια διάθεση chatting που εμφανίζεται εδώ και λίγες μέρες στα topics. Παρά τον εσφαλμένο τρόπο που παρέθεσα αυτήν την ένσταση, αποτέλεσμα ήταν η πολύ σωστή επέμβαση του συντονιστή Dying_Incubus στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=9&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2649 ,πράγμα που - αν μη, τι άλλο ; - δείχνει πως με ενδιαφέρει πολύ η βελτίωση των Συζητήσεων, ασχέτως αν κάποια φορά δεν εκφράζω αυτό το ενδιαφέρον μου σωστά.


γ) Έχω κάνει πολλές αναφορές σε θέματα τα οποία αναρτώνται από κάποια μέλη σε λάθος Ενότητες. Κατά την γνώμη μου είναι λάθος π.χ ένα θέμα όπως αυτό > http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11014&whichpage=1&ARCHIVE= να αναρτάται - και να παραμένει - στην ενότητα "Η ΣΟΦΙΑ" του φόρουμ. Νομίζω κάποια στιγμή το συγκεκριμένο θέμα της ανάρτησης κάποιων θεμάτων σε λάθος Ενότητες, το είχαμε κουβεντιάσει και με τον Admin, ο οποίος εν μέρει είχε συμφωνήσει μαζί μου.

Όλα τα παραπάνω λοιπόν δείχνουν πως με ενδιαφέρει η βελτίωση των Συζητήσεων αλλά επίσης με ενδιαφέρει και η γενικότερη εικόνα του φόρουμ. Σε όλα αυτά τα χρόνια που υπάρχει το esoterica.gr forums ελάχιστα μέλη έχουν κάνει κάτι ανάλογο, όμως αυτή η "πλευρά" μου ποτέ δεν προβλήθηκε, ποτέ δεν αναφέρθηκε και ποτέ δεν σχολιάστηκε θετικά από κανέναν. Αντιθέτως, ως τώρα κρίνομαι συνεχώς αρνητικά με μοναδικό κριτήριο το πως λέω κάτι, τον τρόπο δηλ. που λέω κάτι και όχι την ουσία αυτού που λέω σε κάποιους και επίσης με κριτήριο ενός παρελθόντος, για το οποίο εγώ ο ίδιος έχω αναγνωρίσει σ' αυτό, τα σημεία των σφαλμάτων μου. Παρά τούτα, δικαιολογώ την δυσπιστία της καλής μου πρόθεσης από κάποιους υπεύθυνους του χώρου γιατί γνωρίζω πως οι άνθρωποι δίνουν πολύ μεγάλη σημασία στο παρελθόν και πως πολύ δύσκολα μπορούν να ξεφύγουν και να απελευθερωθούν απ' αυτό.


Edited by - zip on 16/06/2011 17:08:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 17:15:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Zip
Παρά τούτο και για να μην θεωρηθεί ότι σ' αυτό το σημείο παρεκλίνω της οπτικής του Αdmin, προτείνω στο συγκεκριμένο μέλος ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, να μην ξανα-ασχοληθεί μαζί μου & να μην με ξανα-προκαλέσει με κανέναν τρόπο, άμεσο ή έμμεσο, με υπονοούμενα ή όχι, έστω κι αν διαφωνεί μαζί μου ή έστω κι αν πιστεύει πως είμαι 10πλος λογαριασμός. Άλλωστε, του έχω πει πως έχει κάθε δικαίωμα να θεωρεί πως είμαι 10πλος λογαριασμός, αλλά δεν έχει δικαίωμα να το γράφει στα φόρουμς γιατί όπως ο ίδιος λέει, δεν έχει ουδεμία απόδειξη γι' αυτό.


Για να γίνει αυτο,πρώτα θα ζητήσεις συγνώμη εσυ Ζιπ για τα κάτωθι:

Α.Με αποκάλεσες τενεκέ.

Β.Ισχυρίζεσαι οτι δεν εχω δει πανεπιστήμιο απο μέσα.

Γ.Με εχεις ειρωνευτεί,πολλάκις.

Δ.Με προκαλείς και ευθέως και δια των κλώνων σου.


Και ναι θα σου φορτώνου τους 10πλούς σου λογαριασμούς
όσο τουλάχιστον λειτουργεί η νοημοσύνη μου,επειδή:

Αποδεδειγμένα στο παρελθόν εχεις χρησιμοποιήσει διπλούς
λογαριασμούς και λογικά αφου δεν σου εχει επιβληθεί καμμία
ποινή,θεωρείτε πως δεν έχεις σωφρωνιστεί.
Αρα είναι ευκολο λόγω παρελθόντος μη σωφρονισμένου να εξακολουθείς
το ιδιο βιολί,όπως και κάνεις.[βλ.Πελεγκρίνο]

Ετσι μαζί σου θα ασχολούμαι οσο υπάρχει ανοικτό το θέμα της συγνώμης
επειδή ακριβώς εσυ ξεκίνησες την κόντρα.
Είναι θεσμικό δημοκρατικό δικαίωμά μου να απαιτώ να επανορθώσεις.

Αλλοιώς ο πόλεμος αυτός θα συνεχισθεί κάθε φορά που εσυ ΠΡΩΤΟΣ,θα
περιπλέκεις το ονομά μου,όπως επιδεικτικά και δήθεν αθώα κάνεις
πιό πάνω!

Θίχθηκες ΖΙΠ?
Ποιός,εσύ?
Ο υβριστής των όλων,ακόμη και της διαχείρησης?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 17:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Α.Με αποκάλεσες τενεκέ. [ Και μ' αυτά που συνεχίζεις να γράφεις σε ξανα - αποκαλώ, με την διαφορά αυτή την φορά πως βάζω και κάτι άλλο > Τενεκές ξεγάνωτος ]

Β.Ισχυρίζεσαι οτι δεν εχω δει πανεπιστήμιο απο μέσα. [ Πολύ θα το 'θελες αλλά δυστυχώς αγόρι μου ... όχι Πανεπιστήμιο δεν έχεις δει, ούτε καν στο κυλικείο ενός Πανεπιστημίου δεν έχεις πάει για καφέ ]

Γ.Με εχεις ειρωνευτεί,πολλάκις. Δ.Με προκαλείς και ευθέως και δια των κλώνων σου. [ Παρομοίως ]


Το τραγουδάκι σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 18:10:07  Εμφάνιση Προφίλ
Tα κάτωθι δυστυχώς δεν αποτελούν στοιχεία και συμπεριφορές του παρελθόντος...μόλις σημερινά είναι , αν δεν κάνω λάθος....
Και ο Admin , όσο και ο Elo..έχουν απόλυτο δίκιο σε ότι λένε , άλλα λέν τα λόγια σου που προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις και άλλα οι πράξεις σου....


quote:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Α.Με αποκάλεσες τενεκέ. [ Και μ' αυτά που συνεχίζεις να γράφεις σε ξανα - αποκαλώ, με την διαφορά αυτή την φορά πως βάζω και κάτι άλλο > Τενεκές ξεγάνωτος ]

Β.Ισχυρίζεσαι οτι δεν εχω δει πανεπιστήμιο απο μέσα. [ Πολύ θα το 'θελες αλλά δυστυχώς αγόρι μου ... όχι Πανεπιστήμιο δεν έχεις δει, ούτε καν στο κυλικείο ενός Πανεπιστημίου δεν έχεις πάει για καφέ ]

Γ.Με εχεις ειρωνευτεί,πολλάκις. Δ.Με προκαλείς και ευθέως και δια των κλώνων σου. [ Παρομοίως ]


Το τραγουδάκι σου



Συνέχισε τώρα....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 16/06/2011 18:10:48

Edited by - Εαρινός on 16/06/2011 18:11:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 18:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Και ο Admin , όσο και ο Elo..έχουν απόλυτο δίκιο σε ότι λένε [ Τι λένε δηλ. ; Μέχρι στιγμής δεν έχουν πει κάτι ... μια απάντηση του elo έχω για μια εικόνα, μια απάντηση του Admin για μια παραπλάνηση και τίποτε άλλο. Προς το παρόν δηλ. ] , άλλα λέν τα λόγια σου [ Και τι ακριβώς κατάλαβες εσύ φωστήρα μου πως λένε τα λόγια μου για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ ; ] που προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις [ Καμία εντύπωση. Την αλήθεια λέω. ] και άλλα οι πράξεις σου.... [ Κι αυτές, την αλήθεια λένε ... ]


Κάνε τουμπέκα τώρα ... είπαμε, με σένα, αργότερα. [ άσε δηλ. που ήδη είσαι κάτω απ' το χώμα ]

To δικό σου τραγουδάκι

-
-
-


[*Εαρινέ, σας βλέπω, σας βλέπω ... "παναγίες" στα άλλα θέματα ... βελτιώσατε και τον τρόπο που απευθύνεστε στα άλλα μέλη ( ειδικά ο "αστροφυσικός", με το "σεις" και με το "σας" μιλάει μετά από την όλη φάση ) ... μπράβο, μπράβο ... ε, κάτι είναι κι αυτό ... ]

Edited by - zip on 16/06/2011 18:56:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 18:58:07  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο αγόρι μου , έτσι συνέχισε....
Και μ' αυτά που συνεχίζεις να γράφεις και ξανα - αποκαλώ, με την διαφορά αυτή την φορά πως βάζω και κάτι άλλο > Τενεκές ξεγάνωτος


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 16/06/2011 19:00:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 19:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Μπράβο αγόρι μου , έτσι συνέχισε....


Βελτίωση ε ; Από τα "μαλακιστήρι, μαλακάκος, μαλακισμένο, παλιομαλα(λα)κισμένο κ.ο.κ" πήγαμε στο "αγόρι μου" ...

Συνέχισε έτσι φίλε. (και το εννοώ)

zip_A®T

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 19:10:16  Εμφάνιση Προφίλ
Nαι Ζιπ

συνέχισε,μην μας αφήνεις σε αναμονή.

πες μας κι άλλα!!

Μπορείς να κοπιάρεις και τα νεα μου πόστ και να
προστρέξεις στη διαχείρηση,ώς ο άμωμος καταγγέλων
ο θιγμένος κύριος,η καταπιεσμένη απο τον Νικόμαχο
προσωπικότητα που ακούει στο όνομα/τα,Ζιπ,Ντέβα,Π.Βουλ..
Πελεγκρίνο και κάμποσα ακόμη.

Οσο για το τενεκές ξεγάνωτος,ας είναι καλά η Αφροδίτη που
σου έμαθε καλά ελληνικά!!!

Οσο για το πανεπιστήμιο και το κυλικείο εχεις δίκιο,δεν πάτησα
ποτε το πόδι μου.Πήγαινα στή λέσχη,παρέα με τους απογόνους των
λόρδων!Και φυσικά απο Α.Π.Θ,δεν εχω ιδέα,όπως δεν εχεις κι εσυ
απο κάποια άλλα πραγματικά ιδρύματα!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 20:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Νικόμαχε,η κόντρα σου με τον zip άρχισε σε εκείνο το θέμα που άνοιξες σχετικά με τις υπερφυσικές εμπειρίες.Αν ήσουν ειλικρινής απο την αρχή,το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν θα είχαμε την έναρξη της κόντρας (τουλάχιστον σε εκείνο το σημείο).

Τόσο δύσκολο να πείς,"ναι sorry έχεις δίκιο,άλλο ήθελα να γράψω και μπερδεύτηκα,σωστή η παρατήρησή σου!" ή κάτι άλλο τέλος πάντων που θα δικαιολογήσει το λάθος που έγραψες.Αντί να παραδεχτείς το λάθος σου,προσπαθείς να το καλύψεις.

Δεν φαντάζομαι να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει οτι επιβίωσες με ΕΝΑ σακίδιο τόσες μέρες όσες μας είπες.Άρα ή είχες περισσότερους πόρους επιβίωσης ή εμεινες μία μέρα,το πολύ δύο εκεί πέρα.

Βέβαια αυτό συμβαίνει όταν κοιτάμε πρώτα να μην λερώσουμε την εικόνα μας και μετά όλα τα άλλα.

Οσο για αυτό που κάνεις με το να αποκαλύπτεις την ταυτότητα του zip,(άν είναι όντως η δική του ταυτότητα) θεωρώ οτι είναι μια κίνηση απελπισίας να τον "χτυπήσεις" με όποιον τρόπο μπορείς.Κάνουμε κινήσεις απελπισίας μόνο όταν δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε.

Επίσης,το "τενεκέ" δεν σημαίνει τίποτα,μπορείς και εσύ να τον αποκαλέσεις έτσι.Μην μου πείς τώρα οτι θίγεσαι με κάτι τέτοιο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 20:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Και φυσικά απο Α.Π.Θ,δεν εχω ιδέα, όπως δεν εχεις κι εσυ απο κάποια άλλα πραγματικά ιδρύματα!!


Για το Δρομοκαΐτειο λες ; Ε, ναι, sorry αλλά από τέτοια ιδρύματα, ναι, δεν έχω ιδέα.

Αχ, Ελενίτσα!

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

[...]η καταπιεσμένη απο τον Νικόμαχο προσωπικότητα που ακούει στο όνομα/τα,Ζιπ,Ντέβα,Π.Βουλ..Πελεγκρίνο και κάμποσα ακόμη. [ Το κόλλημα, κόλλημα ... Μην ξεχνιόμαστε ... Αυτός δεν έχει καταλάβει ακόμη κάτι : Μέχρι στιγμής αυτός κατηγορεί εμένα για πολλαπλούς λογαριασμούς. Και καλά, αυτόν δεν τον παίρνει και κανένας στα σοβαρά. Η ερώτηση όμως είναι : ]

Τι θα γίνει αν βγω εγώ και κατηγορίσω αυτόν για πολλαπλούς λογαριασμούς ; Ε, ρε γλέντια τότε ....

http://www.youtube.com/watch?v=VDHMicLzMic


Edited by - zip on 16/06/2011 21:14:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 20:57:41  Εμφάνιση Προφίλ

quote:
Alex
Δεν φαντάζομαι να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει οτι επιβίωσες με ΕΝΑ σακίδιο τόσες μέρες όσες μας είπες.Άρα ή είχες περισσότερους πόρους επιβίωσης ή εμεινες μία μέρα,το πολύ δύο εκεί πέρα.

Η γλώσσα σου προτρέχει της διανοίας σου!

Ναι υπάρχουν σακιδια επιβιωσης οχι 30 αλλά 120 ημερων,με ολα
τα απαραιτητα εκτός νερου!

Αν εσυ κΑΙ Ο ζΙΠ δεν το ξέρετε δεν σας φταίω εγω!

Μπορεις να βρεις στο διαδικτυο οσα τετοια θέλεις.
ενδεικτικα κοιτα τα σακιδια επιβιωσης του βρετανικου στρατου
με 45 σακουλάκια των 4.000 θερμιδων ημερησιως,για 45 μερες.
Και εκεινη την εποχη μην ξεχνας ημουν Αμερικη,οπου η τεχνολογια
ηταν μακροθεν της Ελλάδος.
Το σακιδιο λοιπόν ειναι αστεια δικαιολογια και το βασικο σε
αυτην την ιστορια ηταν που δεν την ειπε πρωτος και δεν την βιωσε
ο διεστραμενος εγκέφαλος ζιπ!!

Αστο Alex,ο Ζιπ δεν χρειάζεται υποστήριξη.
Μια χαρα κατακρημνίζεται μόνος του.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Μπορεις να βρεις στο διαδικτυο οσα τετοια θέλεις. ενδεικτικα κοιτα τα σακιδια επιβιωσης του βρετανικου στρατου με 45 σακουλάκια των 4.000 θερμιδων ημερησιως,για 45 μερες.


Ε, το είχα πει εγώ τότε, πέσαμε σε OYKά.

quote:
zip, Απεστάλη: 09/02/2011

Ναι, άμα είναι κάποιος OYK 5, δεν διαφωνώ.


Αλλά στο ίδιο post, του είχα πει και κάτι άλλο που το πέρασε στα ψιλά (δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή ήταν γραμμένο στα ψιλά) :

quote:
zip

Α, φίλε, και δεν απορώ ... έχω διαβάσει τόσα στο esoterica.gr που 'ντάξει ... τι να απορήσω ; Αφού λες πως το έκανες, ε, ok, κανένα πρόβλημα από μένα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Ε, ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ;;; Για πες μου ...

Τι θα γίνει αν βγω εγώ και κατηγορίσω εσένα για πολλαπλούς λογαριασμούς ;;;

Καληνύχτα Αφροδίτη, η ζωή μου μ' ανήκει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:29:20  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ζιπ.

Βγές και πές οτι γουστάρεις!!

Ετσι κι αλλοιώς,εχεις το ακαταλόγιστο!

λόγω πνευματικής ισσοροπίας,ή ανισσοροπίας?

εσυ ξερεις καλύτερα τα κόμπλεξ σου.

Οπότε μίλα ελεύθερα και άσε τους άλλους να
κάνουν το ιδιο και μην τρέχεις να φωνάζεις
την μαμά σου κάθε φορά που σε κολάνε στον τοίχο!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ζιπ.

Βγές και πές οτι γουστάρεις!!


Είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες ;;; [ εγώ θα βγω ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, όχι έτσι όπως εσύ, στα κουτουρού ... ή έτσι επειδή σου "σφύριξε" κάποιος κάτι στ' αυτάκι σου ]

Καληνύχτα Δημάκο, η ζωή σου "στο τάκο"!


Edited by - zip on 16/06/2011 22:04:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:44:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός

Μπράβο αγόρι μου , έτσι συνέχισε....


Βελτίωση ε ; Από τα "μαλακιστήρι, μαλακάκος, μαλακισμένο, παλιομαλα(λα)κισμένο κ.ο.κ" πήγαμε στο "αγόρι μου" ...

Συνέχισε έτσι φίλε. (και το εννοώ)

zip_A®T



Το ένα δεν αναιρεί το αλλο αγόρι μου...
Όλα έχουν το σωστό timing...
Πάντως είσαι παραπονιάρης οφείλω να ομολογήσω , "παραπονιάρικο παιδί"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 21:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες ;;; [ εγώ θα βγω ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, όχι έτσι όπως εσύ, στα κουτουρού ... ή έτσι επειδή σου "σφύριξε" κάποιος κάτι στ' αυτάκι σου ]

Αυτό είναι βόμβα που σκάει,μάλλον που πάει να σκάσει,αν σκάσει τελικά.

Λοιπόν Νικόμαχε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 22:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Το ένα δεν αναιρεί το αλλο αγόρι μου... [ Έτσι μπράβο, "αγόρι σου" να με λες ... ]


Μόνο για σένα ισχύει αυτό ;

quote:
Εαρινός

Όλα έχουν το σωστό timing...


Κι αυτό ; Κι αυτό μόνο για σένα ισχύει ;

quote:
Εαρινός

Πάντως είσαι παραπονιάρης οφείλω να ομολογήσω , "παραπονιάρικο παιδί"..


Πως γίνεται όταν αναφέρει κάποιος τις δικές σας μαλακίες να είναι πάντα "παραπονιάρης", "κλαψιάρης", "φοβιτσιάρης" κτλ ... ; αυτό δεν το έχω καταλάβει ακόμη ... αλλά που θα πάει, θα το καταλάβω και θα σου πω ...

Καληνύχτα Λωξάντρα και τράβα βρες άντρα

-
-
-


*παρεπιπτόντως ρε Λολίτα μου, σου έχουνε πει να μην κάνεις αλόγιστη χρήση των quotes, ειδικά όταν τα μηνύματα των άλλων μελών εμπεριέχουν εικόνες. Τι έγινε ; "Γραμμένους" τους έχεις ; ή στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ;

Edited by - zip on 16/06/2011 22:14:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 22:22:31  Εμφάνιση Προφίλ
Alex και Ζιπ

πείτε οτι θέλετε,ελεύθερα.


επι τη ευκαιρία έχετε κανένα σχόλιο για αυτό?

http://katohika.blogspot.com/2011/06/blog-post_5401.html#more

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 22:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
πείτε οτι θέλετε,ελεύθερα.

Εγώ πάντως δεν έχω αποδείξεις.

Το blog που αναφέρεις το έχω επισκεφτεί,με μια ματια φένεται καλό.Για το συγκεκριμένο αρθρο τί να πώ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 22:45:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλεξ
Εγώ πάντως δεν έχω αποδείξεις.

Κρίμα φίλε μου!

Ας δούμε τον άλλον που έχει,ή θα κατασκευάσει!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy