ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
midnight
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 20:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΙΘΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΔΕ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΔΙΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΙΑ ΑΛΛΑ ΧΟΘΗΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΥ ΚΑΤΑ ΤΑ 14 ΚΑΙ ΣΤΑ 15 ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΛΙΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΒΓΙΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΚΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΚΙΚΛΟΣ..Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΕΚΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟΔΟΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙ ΝΕΚΡΟ ΧΟΡΙΣ ΤΗ ΠΑΡΑΜΚΡΗ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ ΑΚΟΥΑΣΝ ΠΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
RANS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 20:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RANS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΙΡΕΑΣΕ ΟΣΤΕ ΝΑ ΠΑΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟ,ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΠΕΙΕΣ ΙΣΤΩΡΙΕΣ ΦΙΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ [ΥΠΟΨΙΝ ΣΗΚΟΝΟ ΦΕΡΕΤΡΑ]Η ΔΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΠΙΟ ΣΑΙΤ ΜΕ ΠΟΛΗ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ ΣΤΗΛΤΕ ΝΑ ΜΠΟ ΟΚ ΤΑ ΛΕΜΕ

DEVILΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 14:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ midnight αυτό εννοώ ότι "πατάμε ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή". Αόρατος κόσμος υπάρχει αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει Σατανάς σαν κοσμικό κακό, σαν οντότητα. Μπορεί να τρελλαθείς, να πάθεις ανακοπή και πολλά άλλα για το οποίο φυσικά δε φταίει ο Σατανάς, αλλά εσύ που παίζεις με πράγματα που δεν θαπρεπε.

Να καλωσορίσω το νέο μέλος και να ρωτήσω:
ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ? ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕΙ?

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ.

Να τονίσω ότι για να διαβάσει και μόνο κανείς τη Σολομωνική καλό είναι να έχει μια ηλικία δηλ. γυρω στα 25 π.χ. για να μπορεί να διαχωρίσει τη Σολομωνική από τον τσελεμεντέ.

Η περιέργεια είναι κακός σύμβουλος και οδηγεί σε γλιστερά μονοπάτια.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
midnight
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 22:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLOYS.KALISPERA KAI SENA KENOYRIO MELOS.MIPOS DOYLEBEIS STA NEKROTAFIA STH PERIOXH ZOGRAFOY??? THA SE SYMBOYLEBA PRIN KANEIS OTIDIPOTE NA PSAXTEIS LIGO AKOMA DE EINAI KAKO NA MELETAS H NA PSAXNESE KAKO EINA NA KSEFEBGEIS APO TA ORIA KALO THA HTAN NA PAS STO AGIO IOANH STO KAREA NA PARAKOLOYTHISEIS ENA EKSORKISMO GIA NA PAREIS MIA MIKRH GEYSH PERI TINOS PROKITE.GRETEL AN PARATIRISEIS SOY EIPA OTI APLA BGIKE APO TO KIKLO ENOOYSA TO MAGIKO KIKLO O OPOIOS KATA KAPOIO TROPO SE PROSTATEBEI H MANA TOY DE AKOYSE MONO EKINON POY SPARAZE AYTA THA TA DIIGITHO KAPIA ALH STIGMH. C YA.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 01:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους
Παιδιά ας μην τρελαινόμαστε
και για να πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή
Ακουσα για αυτό το βιβλίο πρηωτη φορά οταν μπήκα στο συγκεκριμένο θέμα (υπάρχουν και τα post μου που το επιβεβαιώνουν) και πήγα και το πήρα αυτο το βιβλίο.
Νοιόθω τόσο γελοίος που ξόδεψα χρόνο και χρήμα για αυτό το βιβλίο
απο την ώρα που άρχισα να το διαβάζω με πιάσανε κάτι γέλοια αν είναι δυνατον στην Ελλάδα του 21ου αιώνα να κυκλωφορούν τέτοιες μπακατέλες.
ΕΛΕΟΣ

και παραπητόντος το διάβασα και μέρα και νύχτα και όπως βλέπεται είμαι ακόμα εδω και σας μιλάω( μάλλον γράφω)
Α και είμαι λάτρεις του παραφυσικού και του ανεξιγήτου.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 15:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σε όλους
Παιδιά ας μην τρελαινόμαστε
και για να πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή
Ακουσα για αυτό το βιβλίο πρηωτη φορά οταν μπήκα στο συγκεκριμένο θέμα (υπάρχουν και τα post μου που το επιβεβαιώνουν) και πήγα και το πήρα αυτο το βιβλίο.
Νοιόθω τόσο γελοίος που ξόδεψα χρόνο και χρήμα για αυτό το βιβλίο
απο την ώρα που άρχισα να το διαβάζω με πιάσανε κάτι γέλοια αν είναι δυνατον στην Ελλάδα του 21ου αιώνα να κυκλωφορούν τέτοιες μπακατέλες.
ΕΛΕΟΣ

και παραπητόντος το διάβασα και μέρα και νύχτα και όπως βλέπεται είμαι ακόμα εδω και σας μιλάω( μάλλον γράφω)
Α και είμαι λάτρεις του παραφυσικού και του ανεξιγήτου.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος


Aσε που για να κάνεις ένα μαγικό χιτώνα πρέπει να βρεις 7 παρθένες να τον υφάνουν


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 16:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και που να βρείς την σήμερον ημέρα παρθένα πάνω απο 10 ετών και να ξέρει να μπλέκει κι'όλας.

Και όχι μία αλλα 10
μμμμ κάπως χλομό.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RANS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 23:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RANS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΩ ΜΕΝΟ ΝΙΚΑΙΑ.ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΙΛΑΔΗ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΨΕΜΑ ΤΟ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΓΕΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΗΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΗΣΤΕΥΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΠΙΣΤΕΨΑ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΟΥΦΑ ΒΙΒΛΙΟ [ΒΑΛΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΙΣ ΧΟΡΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΡΑΣΙ ΚΑΙ ΦΑΤΕ ΟΛΟΙ ΟΣΕΙ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΤΙΡΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΙΝ ΤΟ ΑΓΚΟΥΜΠΙΣΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΣΟΥ ΠΡΟΣΟΧΕΙ ΟΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΕΙΝ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟ ΚΑΝΕΙ]ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΡΟΤΗΣΕ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟ ΜΙΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΗΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΥ ΣΙΖΕΙΤΑΜΕ ΤΕ ΤΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΜΕ

DEVILΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 08:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ RANS, η απλή ανάγνωση από την εφαρμογή των γραφομένων στη Σολομωνική απέχει πάρα πολύ.
Το να την διαβάσεις από απλή περιέργεια και μόνο δεν είναι κακό.
Προσωπικά θα σε συμβούλευα κι εσένα και τον οποιοδήποτε να μην καταφεύγει σε τέτοιες εφαρμογές καθώς μπορεί να αποβούν ιδιαίτερα επικίνδυνες...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 14:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Rans θα συμφωνίσω με τον φίλο Dying incubuc και θα σου πώ πως κάποιοι σε αυτό το τόπικ ανέφεραν πως μόνο που το διάβασαν συνεβησαν περίεργα π΄ραγματα.Αυτο ήθελα να πω.
Οσο για το αν έχω το πραγματικό βιβλίο κάνεις δεν μπορει να ξέρει αν έχει το πραγματικό βιβλίο ή ένα πιστο αντίγραφο.Αφου δεν υπάρχουν αποδίξεις όχι για το αν έχει κάποιος το πιστό αντίγραφο αλλα και μόνο για το άν το πραγματικό βιβλίο υπάρχει.
Εχεις σκευτή μήπως μεγάλο μέρος όλων αυτών που συμβαίνουν παίζει η υποβολή που δέχεσαι απο τον εαυτό σου άλλα και απο τους γύρω σου είται το αντιλαμβάνεσαι είται όχι, και τις περισσότερες φορές δεν αντιλαμβάνεσαι.

Φιλικά πάντα.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RANS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 20:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RANS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΤΑΙ ΔΙΚΙΟ ΟΣΟ ΓΙΑΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΦΙΛΑΓΜΕΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΞΑΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΙΣ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΞΕΠΕΡΑΣΗΣ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΙΝΑΜΙΕΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΙΤΟΣ. ΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΗ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

DEVILΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 08:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΗ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

1 στους 100, έ?
Κι οι υπόλοιποι 99 τι γίνονται, φίλε μου?
Τι θα γίνει με αυτούς?
Για να σου ξεκαθαρίσω τα λεγόμενα μου, δε λέω πως είναι λάθος να διαβάζεις βιβλία τέτοιου περιεχομένου.
Να τα διαβάζεις με ανοιχτό μυαλό και κριτική σκέψη.
Αρκεί να είσαι πνευματικά ώριμος για να μπορείς να κατανοήσεις τα όσα διαβάζεις.
Και χρησιμοποιώ το β' ενικό πρόσωπο απευθυνόμενος γενικά κι όχι σε σένα.
Το να διαβάσεις όμως ένα τέτοιο βιβλίο για να κάνεις επικλήσεις ή να κάνεις κακό σε κάποιο άτομο το θεωρώ τουλάχιστον ανώριμο, ανούσιο κι άκρως επικίνδυνο...
Καλό θα είναι να μην απελευθερώνουμε δυνάμεις που δε μπορούμε να ελέγξουμε και που ενδεχομένως δεν έχουν να μας προσφέρουν και κάτι...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 11:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι καλά η αντίφαση Ναός του Θεού φτιαγμένος από δαίμονες και όχι από αγγέλους σας λέει κάτι?

Εκτός κι αν ο Παντοδύναμος προκειμένου να κουράσει τους δικούς του χρησιμοποίησε τους στρατιώτες του αντιπάλου...

Περίεργα πράγματα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 21:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ


Σολομονική λέγεται η επίκληση δαιμόνων μέσα από ανάλογα εγχειρίδια
(για ευνόητους λόγους δεν αναφέρω ονόματα.Λέγεται πως την περιόδο που ο Βασιλιάς Σολομόντας έχτιζε τον περίφημο ναό του, στον οποίο και φυλάσσει τον περιβόητο θησαυρό του,έκανε επίκληση σε μια λεγεώνα δαίμονων οι οποίοι και τον βοήθησαν να τελείωσει το δύσκολο έργο ενός τέτοιου επιβλητικού ναού. Ο ίδιος για να αποτίσει φόρο τιμής σε αφτά τα δαιμόνια συνέγραψε ένα εγχειρίδιο στο οποίο περιλαμβάνει επικλήσεις αλλά και τους τρόπους με τους οποίους κανείς μπορεί να απομακρύνει αυτά τα δαιμονικά όντα.Το αυθεντικό(δεν είμαι σίγουρος) χειρόγραφο εγχειρίδιο φυλάσσεται σε βιβλιοθήκη του Λονδίνου.Η σολομονική επικλητική αυτή τέχνη δεν έπαψε να χρησιμοποιείται από ανθρώπους που ήθελαν, και θέλουν ανάλογη βοήθεια.


ΣΥΝΙΣΤΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗΣ!!!


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 09:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το τόπικ του skeptic μας έρχεται βέβαια και μια νέα θεωρία:

"O ΓΙΑΧΒΕ και ο Σατανάς τα έχουν κιμιάσει και αλή από μας που πιστεύουμε στο θέατρο ότι είναι αντίπαλοι"

Ετσι μάλλον εξηγείται και το γεγονός ότι ο ΓΙΑΧΒΕ συνέστησε στο Σολωμόντα να φτιάξει το Ναό του με τη βοήθεια των δαιμόνων από την σολομωνική... Ηταν και αυτοί "δικοί" του...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 13:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από το τόπικ του skeptic μας έρχεται βέβαια και μια νέα θεωρία:

"O ΓΙΑΧΒΕ και ο Σατανάς τα έχουν κιμιάσει και αλή από μας που πιστεύουμε στο θέατρο ότι είναι αντίπαλοι"

Ετσι μάλλον εξηγείται και το γεγονός ότι ο ΓΙΑΧΒΕ συνέστησε στο Σολωμόντα να φτιάξει το Ναό του με τη βοήθεια των δαιμόνων από την σολομωνική... Ηταν και αυτοί "δικοί" του...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Τί μου θυμίζει? Πολιτικούς? Ιερατεία?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 04:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας,
Κάπου έχω διαβάσει ότι το lord of the rings περιέχει στοιχεία της Σολομωνικής…
Ποια είναι αυτά τα στοιχεία? Εγώ δεν την έχω διαβάσει ακόμα και έτσι δεν τα γνωρίζω, θα μπορούσατε επίσης να μου πείτε που μπορώ να βρω την Σολομωνική?

thanks a lot

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 07:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σολομονική λέγεται η επίκληση δαιμόνων μέσα από ανάλογα εγχειρίδια
(για ευνόητους λόγους δεν αναφέρω ονόματα.Λέγεται πως την περιόδο που ο Βασιλιάς Σολομόντας έχτιζε τον περίφημο ναό του, στον οποίο και φυλάσσει τον περιβόητο θησαυρό του,έκανε επίκληση σε μια λεγεώνα δαίμονων οι οποίοι και τον βοήθησαν να τελείωσει το δύσκολο έργο ενός τέτοιου επιβλητικού ναού. Ο ίδιος για να αποτίσει φόρο τιμής σε αφτά τα δαιμόνια συνέγραψε ένα εγχειρίδιο στο οποίο περιλαμβάνει επικλήσεις αλλά και τους τρόπους με τους οποίους κανείς μπορεί να απομακρύνει αυτά τα δαιμονικά όντα.Το αυθεντικό(δεν είμαι σίγουρος) χειρόγραφο εγχειρίδιο φυλάσσεται σε βιβλιοθήκη του Λονδίνου.Η σολομονική επικλητική αυτή τέχνη δεν έπαψε να χρησιμοποιείται από ανθρώπους που ήθελαν, και θέλουν ανάλογη βοήθεια.


ΣΥΝΙΣΤΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗΣ!!!



Ας το δούμε λίγο βήμα-βήμα

Είναι αρκετα δύσκολο για τους αρχαιολόγους να επιβεβαιώσουν τις ιστορίες από τη Βίβλο. Έτσι μπορούμε να φτάσουμε και στο ερώτημα, άν πράγματι υπήρχε και ο βασιλιάς Σολωμόντας ...
Πάντως "Βασίλειο" και "βασιλιάς" είναι λίγο μεγαλόσχημα, γιατί εκείνη την εποχη το Ισραήλ ήταν μάλλον σε μορφή ... ανύπαρκτου κράτους φυλής νομάδων. Τσαντήρια και μπέεεε μπέεε....

Ο Ναός του Σολωμόντα υποτίθεται οτι φτιάχτηκε μέσα σε χρόνο ρεκόρ και ήταν τόσο μεγαλοπρεπής που ... και που... Μοναδική πηγή που τα αναφέρει όλα αυτά είναι η βίβλος. Υπάρχει και άλλη πηγή που να τα λέει αυτά ? Για δείξτε μου και κανέναν άλλο Ναό, έτσι για να αποκτήσουμε μια άποψη αρχαιοεβραϊκού ναού ...
Ορίστε ? Ποιόν ναό. Δεν υπάρχει και κανένας. Τι το περάστε, αρχαία Ελλάδα, που όπου και να πάς θα βρείς μεγαλοπρεπείς ναούς... ?
Δεν υπάρχει ούτε ένας εβραϊκός Ναός. Ούτε εδώ, ούτε εκεί, ούτε παραπέρα ! Και αυτό ήταν βασίλειο του Ισραήλ ??? Κράτος ???
Ή μήπως τελικά ήταν απλά φυλή νομάδων, ξέρετε τώρα, μπέ-μπέεε, που ούτε σπίτια δεν είχε καλά καλά και θέλαν και ναό. Άν έβλεπαν έναν οποιονδήποτε ελληνικό Ναό οι τότε εβραίοι, ποιός λέτε ότι θα πίστευαν ότι τον έφτιαξε ? Οι εξωγήινοι ????

Σήμερα, στο σημείο όπου υποτίθεται οτι υπήρχε ο μεγαλοπρεπής Ναός υπάρχει ένα μουσουλμανικό τέμενος, που καμία σχέση δεν έχει με το ναό του Σολομώντα. Αυτός καταστραφηκε μέχρι τα θεμέλια. Γιατί άραγε ? Μήπως καταστράφηκε ο Παρθενώνας μέχρι τα θεμέλια ? Το Πάνθεο της Ρώμης ? το Κολοσσαίο ? Σιγά. Η Ισραηλιτική θρησκεία δεν απετέλεσε ποτέ παράγοντα θρησκευτικής αστάθειας στα ρωμαϊκά χρόνια, για να πεί κανείς ότι το μένος κατά αυτής θα δικαιολογούσε τη συθέμελη καταστροφή του τόσο μεγαλοπρεπούς ναού ! Άν όποιος κατακτούσε έναν άλλο λαό κατέστρεφε συθέμελα τα Ιερά του και ότι αξιόλογο, τότε γιατί δεν κατεδάφισαν οι Σελτζούκοι την Αγία Σοφία ?

Με διάφορες τεχνικές μεθόδους διαπιστώθηκε ότι κάτω από το μουσουλμανικό τέμενος υπάρχουν κάποια ίχνη από άλλο κτήριο που προϋπήρχε. Αυτό όμως δεν λέει τίποτε παραπάνω, από το "έχουμε βρεί κάποια ίχνη από κτήριο που προϋπήρχε". Δε λέει τίποτα για το πότε, το πώς και το γιατί. Δεν λέει άν ήταν μεγαλοπρεπές ή όχι, δε λέει άν αποπερατώθηκε ή άν ήταν ψηλό ή χαμηλό. Λέει ότι βρέθηκαν ίχνη από κτήριο που προϋπήρχε. Ϊσως και να ήταν κάτι που να αποδίδεται στον Σολομώντα.

Άν λοιπόν ο Ναός ήταν τόσο μεγαλοπρεπής και αξιόλογος, πιθανότατα θα σωζώταν, έστω και με μερική καταστροφή (π.χ. ο Παρθενώνας της Ακρόπολης) ή με ολική μετατροπή από κατακτητές (π.χ. Αγία του Θεού Σοφία στην Κωνσταντινούπολη). Άν ο Ναός αυτός στήθηκε με δαιμονική δύναμη, τότε γιατί εξαφανίστηκε από ανθρώπινο χέρι ?

Άν λοιπόν υπάρχει μια απτή απόδειξη ότι όντως υπήρξε ο Ναός αυτός, μπορούμε να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα, δηλ. εικασίες για το πώς και με ποιό τρόπο κατασκευάστηκε. Με επίκληση δαιμόνων ? Και γράφτηκαν αυτές σε βιβλίο ? Γιατί ? Για να υπάρχει ένα ανάλογο με την λεγόμενη Αγία Γραφή, που εξιστορούσε τα πάθη και τα λάθη των Εβραίων ? Ή για να δημιουργήσει ένα δίπολο, πάνω στο οποίο θα στηρίζεται η εξλης ιστορία : Να, υπάρχει ο Θεός, υπάρχει το βιβλίο που τα λέει, αλλά υπάρχει και η άλλη πλευρά, η δαιμονική, να ορίστε, υπάρχει και το άλλο βιβλίο. Τόσο η Αγία Γραφή, όσο και η λεγόμενη Σολομωνική ήταν για τον απλό λαό Α-ΠΟ-ΚΡΥ-ΦΑ. Άμα ήθελες να τα δείς, η ποινή ήταν ο θάνατος.

Να είναι φυλλαγμένο το προτότυπο σε βιβλιοθήκη του Λονδίνου ?
Και γιατι στο Λονδίνο και όχι στο Ισλαμαμπάντ ? Τιμπουκτού ? Βόρειος Πόλος ? Ή στο καλυβάκι της κύρα Φροσύνης της χαρτορίχτρας ?

Πόση πιθανότητα υπάρχει, να έχει μείνει ανέπαφο ένα βιβλίο που γράφτηκε το 600π.Χ. ?
Βιβλίο ? Τι βιβλίο ? Δεμένο και με εξώφυλλο ?
Αυτά είναι πολύ μεταγενέστερη εφεύρεση, να μην πώ μεσαιωνική !
Τη εποχή του Σολομώντα, όσι Εβραίοι ήξεραν να γράφουν και να διαβάζουν ήτνα μετρημένοι στα πέντε δάχτυλα. Την εποχή εκείνη, οι Εβραίοι ασχολούνταν με άλλα πράγματα από το να γράφουν και να διαβάζουν. Έβρισκαν μεγαλύτερη ευχαρίστηση να κάνουν ακριβώς ότι τους έιχε απαγορεύσει ο Γιαχβέ. Για ψάξτε λίγο και βρέστε τι έκανε ο Σολομώντας...

Και ότι γράφονταν τότε ήταν τυλιχτό, σε πάπυρο και όχι με τη μορφή βιβλίου.

Επειδή η όλη ιστορία σχετικά με τον Ναό στέκεται σε πάρα πολύ αμφισβητούμενα πόδια και η ιστορία με βιβλία του διαβόλου προέρχεται μαλλον από μεσαιωνικές δοξασίες σκοταδιστών, η ιστορία με τις σολομωνικές κλπ. με παραπέμπει περισσότερο σε σκηνοθετημένη προπαγάνδα διάδοσης αστήριχτων πραγμάτων.

Γι αυτό, στην ερώτηση "που μπορώ να βρώ τη Σολωμονική" φοβάμαι ότι θα την βρείτε όπου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Και θα τα χρυσοπληρώσετε κιόλας.

Ανδρέας "Βρίλ"


Edited by - Δύναμη Βρίλ on 12/12/2005 07:53:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 09:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mέρα!

Να θέσω μία ερώτηση κι εγώ; Υπάρχει ειδικό ξόρκι στη σολωμονική για κάθε επιθυμία; Δηλαδή για μένα που μεγαλύτερη επιθυμία μου είναι ένα βάραθρο 2000 μέτρων στην Ελλάδα υπάρχει ειδική επίκληση; Σας παρακαλώ απαντήστε μου... Ελείψει παρθένας ο Vril είμαι σίγουρος πως θα δεχτεί να τον θυσιάσω κάτω από το φως της πανσελήνου και με μαύρα βρωμερά κεριά τριγύρω!

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 09:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ελείψει παρθένας ο Vril είμαι σίγουρος πως θα δεχτεί να τον θυσιάσω κάτω από το φως της πανσελήνου και με μαύρα βρωμερά κεριά τριγύρω!

Ρε τι θα ακούσω πρωί-πρωί ο άθθθρωπος ... !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 11:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Βριλ, μιλας βασιζομενος σε προσωπικες γενικολογες υποθεσεις και με καποια απαξιωτικη διαθεση καταληγεις σε καποια υποκειμενικα εσφαλμενα ιστορικα συμπερασματα.

quote:
Σήμερα, στο σημείο όπου υποτίθεται οτι υπήρχε ο μεγαλοπρεπής Ναός υπάρχει ένα μουσουλμανικό τέμενος, που καμία σχέση δεν έχει με το ναό του Σολομώντα. Αυτός καταστραφηκε μέχρι τα θεμέλια. Γιατί άραγε ? Μήπως καταστράφηκε ο Παρθενώνας μέχρι τα θεμέλια ? Το Πάνθεο της Ρώμης ? το Κολοσσαίο ? Σιγά. Η Ισραηλιτική θρησκεία δεν απετέλεσε ποτέ παράγοντα θρησκευτικής αστάθειας στα ρωμαϊκά χρόνια, για να πεί κανείς ότι το μένος κατά αυτής θα δικαιολογούσε τη συθέμελη καταστροφή του τόσο μεγαλοπρεπούς ναού ! Άν όποιος κατακτούσε έναν άλλο λαό κατέστρεφε συθέμελα τα Ιερά του και ότι αξιόλογο, τότε γιατί δεν κατεδάφισαν οι Σελτζούκοι την Αγία Σοφία ?

Υπηρξαν δυο ναοι του Σολωμωντα. Ο πρωτος ναος καταστραφηκε το 586π.Χ. κατα την αιχμαλωσια των Εβραιων απο τους Βαβυλωνιους και την εξορια τους. Τοτε επι Ναβουχουδωνοσωρα οι Βαβυλωνιοι εκαψαν τον ναο και πηραν ολους τους θησαυρους που ειχε.Για τον πρωτο ναο πληροφοριες μπορουμε να παρουμε οντως μονο απο την Βιβλο και την Τορα. Οι πληροφοριες αυτες παντως ειναι πολυ αναλυτικες και εκτεινονται σε μεγαλο βαθμο.

Ο δευτερος ναος (515πΧ. μεχρι 70 μ.Χ.) καταστραφηκε απο τους Ρωμαιους το 70μΧ. οπως και ολοκληρη η Ιερουσαλημ, τελειωνοντας ετσι την Εβραικη επανασταση εναντιων των Ρωμαιων που ειχε ξεκινησει το 66μΧ , γνωστη και ως 1ος Εβραιο-Ρωμαικος πολεμος.Το γεγονος της Υπαρξης του δευτερου ναου καθως και της καταστροφης αυτου και ολοκληρης της Ιερουσαλημ και τα σχετικα ειναι ενα μη αμφισβητισιμο ιστορικο γεγονος πολυ καλα στοιχειωθετημενο απο πολλες ιστορικες πηγες.

Ο Josephus{*} που ειχε παιξει το ρολο του μεσολαβητη μεταξυ Εβραιων και Ρωμαιων κατα τη διαρκεια της πολιορκειας της πολης της Ιερουσαλημ, οταν τελικα οι διαπραγματεψεις απετυχαν παρακολουθησε την ολη καταστροφη που επακολουθησε και εγραψε σχετικα¨
Now as soon as the army had no more people to slay or to plunder, because there remained none to be the objects of their fury (for they would not have spared any, had there remained any other work to be done), [Titus] Caesar gave orders that they should now demolish the entire city and Temple, but should leave as many of the towers standing as were of the greatest eminence; that is, Phasaelus, and Hippicus, and Mariamne; and so much of the wall as enclosed the city on the west side. This wall was spared, in order to afford a camp for such as were to lie in garrison [in the Upper City], as were the towers [the three forts] also spared, in order to demonstrate to posterity what kind of city it was, and how well fortified, which the Roman valor had subdued; but for all the rest of the wall [surrounding Jerusalem], it was so thoroughly laid even with the ground by those that dug it up to the foundation, that there was left nothing to make those that came thither believe it [Jerusalem] had ever been inhabited. This was the end which Jerusalem came to by the madness of those that were for innovations; a city otherwise of great magnificence, and of mighty fame among all mankind. And truly, the very view itself was a melancholy thing; for those places which were adorned with trees and pleasant gardens, were now become desolate country every way, and its trees were all cut down. Nor could any foreigner that had formerly seen Judaea and the most beautiful suburbs of the city, and now saw it as a desert, but lament and mourn sadly at so great a change. For the war had laid all signs of beauty quite waste. Nor had anyone who had known the place before, had come on a sudden to it now, would he have known it again. But though he [a foreigner] were at the city itself, yet would he have inquired for it.
Οι ρωμαιοι ειχαν εξοργιστει απο τις τακτικες και τις συνεχεις επιθεσεις των Εβραιων. Κατα τη διαρκεια του πρωτου πολεμου σκοτωθηκαν γυρω στο 1 εκ. Εβραιοι' 100 χιλιαδες περιπου κατα την πολιορκια και καταστροφη της Ιερουσαλημ. Αλλοι 100 χιλιαδες Εβραιοι γιναν σκλαβοι. Χαρακτηριστικο της οργης του Τιτο ειναι και η διαταγη του να παλεψουν 2500 Εβραιοι εναντιον αγριων θηριων σε ενα αμφιθεατρο σαν μερος των εορτασμων για τα γενεθλια του αδερφου του.
Υπαρχουν διαφορετικες αποψεις που εχουν να κανουν με το αν ο Τιτος, ο τοτε αυτοκρατορας της Ρωμης ηθελε την καταστροφη του ναου η οχι καθοτι πολλες επεκτασεις του ναου ειχαν γινει απο τον Ηρωδη. Η πιο πιθανη εκδοχη ειναι οτι ηθελε μονο να τον καταλαβει και να τον μετατρεψει σε παγανιστικο ναο αφιερωμενο στον αυτοκρατορα και στο ρωμαικο πανθεο. Αλλα η φωτια εξαπλωθηκε πολυ γρηγορα και δεν μπορουσαν πλεον να την σβησουν. Αλλες πηγες αναφερουν οτι ο Τιτος επιθυμουσε κι ο ιδιος την καταστροφη του ναου οπως αναφερει ο Sulpicius Severus στο βιβλιο του Chronica. Παντως δεν μπορει να αμφισβητειται η υπαρξη αυτου του ιδιου του ναου ουτε και η καταστροφη του.
Επισης υπαρχουν καποια απομιναρια του δευτερου ναου.
Τον Νοεμβριο 1999 επισης κατα τη διαρκεια πολυ εκτεταμενων εσκαφων που εγιναν στο χωρο απο την Ισλαμικη ομαδα Wakf εφεραν στο φως για πρωτη φορα καποια απομιναρια του πρωτου ναου.

quote:
Η Ισραηλιτική θρησκεία δεν απετέλεσε ποτέ παράγοντα θρησκευτικής αστάθειας στα ρωμαϊκά χρόνια, για να πεί κανείς ότι το μένος κατά αυτής θα δικαιολογούσε τη συθέμελη καταστροφή του τόσο μεγαλοπρεπούς ναού

First Jewish-Roman War (66�73 μΧ)
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Jewish_Revolt
Kitos War )115�117μΧ)
http://en.wikipedia.org/wiki/Kitos_War
Bar Kokhba's revolt (132-135μΧ)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bar_Kokhba%27s_revolt

{*}... the former Jewish commander of Galilee who switched over to the Roman side. Since Josephus had been granted citizenship and a pension in Rome and was well accepted at the courts of Vespasian, Titus and Domitian, his work is likely to be biased in favor of his imperial patrons, especially Titus.

Υ.Γ. Ο Σολωμωντας με το βιβλιο αυτο δεν εχει καμια μα καμια σχεση (ψευδεπιγραφο). Το βιβλιο αυτο γραφτηκε μετα Χριστον (1-3 αιωνα περιπου). Α, και το original κειμενο ειναι στα ελληνικα.
Ριξτε μια ματια.
http://www.st-andrews.ac.uk/~www_sd/date_tsol.html
http://www.geocities.com/Wellesley/Garden/4240/solomon.html
http://www.users.globalnet.co.uk/~pardos/ArchiveSolReview.html

Edited by - centric on 12/12/2005 12:10:07

Edited by - centric on 12/12/2005 12:27:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 17:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σολομωνική.

Ένα κομμάτι είναι μόνο αυθεντικό.
Και αυτό βρίσκεται στο Βατικανό.
Όλα τα άλλα που θα βρείτε να πουλάνε .. δεν κάνουν ..

Ο θεός όμως να σας κρατήσει μακριά απο αυτο ..

Για όλους τους παραπάνω που έχουν διαβάσει ...
Ένα εχω να πώ..

ΔΕΝ έχουν διαβάσει τίποτα.

Φιλικά cassiopeia

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 18:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω συμφωνω με την Δεσποινις.

Μακρυα!!!!!

Να ειστε καλα.

Ο Λεοναρντο ο Σκεπτικιστης.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, σολωμονική δεν παίζει...
Απο την στιγμή που οι παρθένες "πήραν άδεια" σολωμονική γιοκ.

Πέρα απο την πλάκα, αυτά τα "παιχνιδάκια" κρύβουν άσχημες εκπλήξεις και οι γιατροί δεν μπορούν μετά να κάνουν τίποτα για να διορθώσουν τα "δωράκια" που θα λάβετε.

Παίχτε κανα video game magic style και αφήστε τα αυτά στην άκρη...

quote:
παρακαλω μπορει καποιος να με ενημερωσει για την σολωμονικη?

Ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι αυτά δεν έχουν θέση στα δελτία ειδήσεων...

Φιλικά και προειδοποιητικά.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 02:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς ένας βασιλιάς γιδιών, λιστών, βοσκών, εμπόρων και δήθεν κουλτουριάρηδων μονοθεϊστών, όχι μονό δεν μπορεί να έχουν σχέση με την πραγματικότητα τα όσα γράφει αλλά…τα όσα έκανε (ΑΝ!! έκανε.) δεν θα μπορούσαν να μην είναι τίποτα άλλο από μέθοδοι εκφοβισμού των «απιστών» και ανανέωση της μεθόδου επιβολής της κυριαρχικής του δύναμης.

Φανταστείτε και μονό το «μέγεθος» του εγκεφάλου ενός όντος εκείνης της εποχής. Αναλογισθείτε της «Έννοιες» του, και τις φιλοσοφικές του παρατηρήσεις(που πέρα από του Ελληνικού πολιτισμού και μερικών του ανατολικού, η λέξη ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ για όλους τους φιλάργυρους αγύρτες «γυφτουλάδες» φάνταζε «πουγκί με χρήμα», η χειρότερα κανένας νέος Θεός.) ποιες θα ήταν….το τι θα φάει σήμερα, που θα τα κάνει, ποιανού θεού τον «εξαποδό»…θα φιλήσει για να μην τον κατακεραυνώσει, με πια Sara-Mara θα ζευγαρώσει για να πέραση ώρα, τι άλλη προφητεία θα βγάλει για να πειστεί πως είναι εκλεκτός του θεού!!!.

Αυτά και μονό αρκούν για να αποδείξουν στον «Υπέρσοφο» άνθρωπο του 21αι. πως δεν κουβαλάει τα ίδια «ηλίθια» μυαλά με αυτά ενός ανθρώπου μιας «Νομαδικής» φυλής. Και πως θα «έπρεπε» μετά από την γνώση που έχει διδαχθεί σήμερα….να σκέφτεται λογικά και να μην έχει ανάγκη από «μπαμπούλες» και «καραγκιοζάκια» για να έχει νόημα η ανιαρή ζωή του.

Και έρχεται το Golden Dawn και κάποιοι «εξυπνούληδες» του Νέου-Ο.Τ.Ο, και μας λένε θα μας διδάξουν «σκέψη». (πώς να το παίζεις εξυπνάκιας μάγος, πώς να καταστρέφεις την ζωή τον συνανθρώπων σου, σαν να είσαι ΙΟΣ στη ζωή τους, με απλά λόγια το μήλο πέφτει κάτω από τη μηλιά.)
Και ο «καμένος» μύθος περί της πραγματικής τοποθεσίας του βιβλίου, ότι τάχα μου βρίσκεται σε «ιερά» χεριά ιερέων του Θεού σε Βατικανά, μοναστήρια, ψαροκάικα, βιβλιοπωλεία, ζαχαροπλαστεία patisserie, σουβλατζίδικα κτλ. Κτλ., πέρα από γελοίος είναι για να διεγείρει την περιέργεια των περιέργων και να δίνει «Αξία» στην μηδαμινότητα του γεγονότος ύπαρξης τέτοιου βιβλίου.


ΑΡΑΠΗΣ ΑΠΟ NYLON

"Made in Greece"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 16:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ Ή SCHELOMO=ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ

ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΔΑΥΙΔ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΗΤΑΝ ΥΙΟΣ ΜΕ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΒΗΡΣΑΒΕΕ.

ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο «ΠΡΟΦΗΤΗΣ» ΝΑΘΑΝ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ «ΜΟΡΦΩΣΕ»ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΣΕ JEDIDJA= ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΤΟΥ ΙΑΒΕ.

ΖΩΝΤΟΣ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ ΟΝΟΜΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΑΔΩΝΙΟΥ.

«ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ» ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙKΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟ ΙΩΑΒ ΚΑΙ ΑΡΧΙΕΡΕΑ ΑΒΙΑΘΑΡ.

ΕΤΣΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕ ΓΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΡΑΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞΥΠΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΦΟΙΝΙΚΩΝ ΧΕΙΡΑΜ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ.

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ 183.000 ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 7,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΤΟΝ ΛΟΦΟ ΜΩΡΙΑ ΤΟΝ «ΝΑΟ ΕΙΣ ΤΟΝ ΙΑΒΕ.»

ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΕΤΑΜΕΛΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΥΧΩΝ ΛΕΓΕΤΕ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟΝ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3.000 ΠΑΡΑΒΟΛΕΣ ΚΑΙ 5.000 ΩΔΕΣ. ΚΑΙ ΛΟΓΟΙ ΦΥΣΙΚΟΪΣΤΟΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ 4 ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΗΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΟΠΩΣ «ΤΟ ΨΑΛΤΗΡΙΟΝ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΟΣ» ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΩΝΥΜΕΣ ΩΔΕΣ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΩΣΗΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΡΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΩΝ.

ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΛΑΟΙ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ ΣΩΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ!

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΟΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΒΙΒΛΙΟΝ ΙΑΜΑΤΩΝ ΠΑΘΟΥΣ ΠΑΝΤΟΣ»

ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ «ΔΙΑΘΗΚΗ ΣΟΛΟΜΩΝΤΟΣ ΥΙΟΥ ΔΑΥΙΔ» ΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΟΜΙΣΕ Ο ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΜΗΧΑΗΛ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝΤΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΥΠΟΤΑΞΗΣ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΩΝ.
ΛΕΓΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΠΕΤΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΛΥΦΗ ΤΗΝ ΠΕΝΤΑΛΦΑ.

ΟΙ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΑΛΧΗΜΙΣΤΗΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΩΝ ΣΥΝΤΑΓΩΝ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ , ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΥΠΟΤΑΓΗΣ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ Ή ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΟΘΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΧΗΜΙΣΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΑΝ ΕΚΔΟΤΕΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΚΙΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ .
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΕΙΡΑΣ ΕΞΑΣΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΤΗΣΕΙΣ.

ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΩΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΔΑΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΑΘΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΑΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ.


ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΣΟΥΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ «ΜΕΓΑΛΟΥΣ», ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΠΟΙΟ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΈΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ.

ΠΡΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ. Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΩΝ ΝΙΑΤΩΝ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ Ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ «ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ» ΣΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ C ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ
ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ…

ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ!


ΦΙΛΙΚΑ…




ΕΠΙΣΗΣ Ο ΜΑΚΡΥΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΠΑΣ ΕΘΝΙΚΟ ΦΡΟΝ Ή ΦΡΩΝ = ΠΡΟΔΟΤΗΣ


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 13:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xronia polla. lipon xanamazeutite kapoioi apo sas oi opoioi mporite na milisete sovara. ida oti kapoioi apo sas exete tin solomoniki. thelo na me voithisete ligo na ti vro kai na mou exigisete kapia pramata. tnx

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 16:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

xronia polla. lipon xanamazeutite kapoioi apo sas oi opoioi mporite na milisete sovara. ida oti kapoioi apo sas exete tin solomoniki. thelo na me voithisete ligo na ti vro kai na mou exigisete kapia pramata. tnx

tco99


Nα σε καλωσορίσω και να σου ευχηθώ καλή πλοήγηση στο εσωτέρικα.
Θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά που είναι ευανάγνωστα απ'όλους.
Να επαναλάβω την ερώτηση που έκανα σε ένα άλλο νέο μέλος προτύτερα.

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΣΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 09:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

xronia polla. lipon xanamazeutite kapoioi apo sas oi opoioi mporite na milisete sovara. ida oti kapoioi apo sas exete tin solomoniki. thelo na me voithisete ligo na ti vro kai na mou exigisete kapia pramata. tnx

tco99


Nα σε καλωσορίσω και να σου ευχηθώ καλή πλοήγηση στο εσωτέρικα.
Θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά που είναι ευανάγνωστα απ'όλους.
Να επαναλάβω την ερώτηση που έκανα σε ένα άλλο νέο μέλος προτύτερα.

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΣΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"



gia sou file sorry alla etsi eho mathi na grafo pio grigora.lipon apla eho asxolithi me kati filous mou me ena allo eidos magias kai apla thelo na vro kai ti solomoniki.tha ithela na miliso kai me ton ananouaki. mpaini akoma?

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 10:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ tco99, θα σε παρακαλούσα κι εγώ να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες για τους λόγους που σου είπε η gretel.
Καταλαβαίνω οτι με λατινικούς χαράκτήρες έχεις μάθει να γράφεις πιο γρήγορα αλλά σκέψου λίγο οτι σε διαβάζουν τόσα άτομα και δυσκολεύονται στην ανάγνωση.
Νομίζω οτι θα άξιζε να κάνεις μια προσπάθεια...

Όταν λές οτι έχεις ασχοληθεί με άλλου είδους μαγεία τι εννοείς, φίλε μου?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy