ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 09:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα δεύτερο θέμα, είναι το θέμα πως αυτός ο άνθρωπος, ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - άγνωστο για ποιο λόγο - με "βλέπει" παντού. Υπάρχουν θέματα στα οποία δεν έχω γράψει καν, δεν έχω συμμετοχή, εντούτις παραδόξως το παλικάρι γράφει απευθυνόμενος σε μένα!!! Αποδείξεις :


1) Θέμα :http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11026


Στην σελίδα 4, γράφει :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 20/05/2011, 00:55:00

Εκείνος ο Πελεγκρίνο με τι να μοιάζει άραγε?

Αν τον ξε-ζιπ-άρουμε τι αρχεία θα εμφανιστουν άραγε?

Μάλλον θα είναι κάποιος απλοϊκός καθηγητής λυκείου,που
μικρός διάβαζε πολύ Τζίμ Ανταμς,Ντιάνα,Τσιπιρίπο και Πεπίτο
Γκονζάλες. Και του έμεινε ο Πελεγκρίνο, ο μοναδικός γαϊδαρος της παρέας! [ Ξανά πρόκληση ]



2) Θέμα :http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11065

Στην πρώτη σελίδα του θέματος - συμμετοχές δικές μου σ' αυτό το θέμα : 0 - γράφει η Spacegirl το εξής : [ επαναλαμβάνω, ποιος γράφει ; η Spacegirl ]

quote:
Απεστάλη: 11/06/2011, 20:46:16

Νικόμαχος? Γιός του Μαχάονα ή ο συγγραφέας του ``εγχειριδίου αρμονικής``?


Και τι απαντάει ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ απευθυνόμενος στην Spacegirl ;;;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 11/06/2011, 21:11:47

Τι μηχανεύτηκε το...άρρωστο μυαλό!!!! [ Ξανά πρόκληση ] Καλά εσυ Ζιπ χρειάζεσαι πέρα απο τις μπανάνες και ενισχυτικά
τσιπ νοημοσύνης!!


ε ; πως είπατε ;;;

3) Θέμα :http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=10&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=300

Συμμετοχές zip : 0, σελ. θέματος : 10

Γράφει ο gianipseftis :

quote:
Απεστάλη: 31/03/2011, 12:25:15

Και αυτό φίλε μου δεν αποτελεί ΜΟΝΟ δική μου άποψη, αλλά και άποψη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ επιστήμης, που εξέτασε επίπονα και επί μακρόν ΟΛΕΣ αυτές τις “υπεραισθητικές αναφορές” χωρίς προκατάληψη και κάτω ΜΟΝΟ από επιστημονικά προσαρμοσμένο περιβάλλον, σε άπλετο φως – και όχι με κεράκια – και απέδειξε πως πρόκειται τυχαίες συμπεριφορές, και τίποτε εξωπραγματικό.


Και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ του απαντάει :

quote:
Απεστάλη: 31/03/2011, 16:58:06

Αυτες ειναι αποψεις του Ζιπ και των συν αυτω κλωνων.[ Πάλι εμένα και τους υποτιθέμενους κλώνους μου βλέπει !!!! Μήπως είσαι εσύ ο πραγματικά άρρωστος αγόρι μου & το πραγματικά άρρωστο μυαλό μήπως το έχεις εσύ ;;; ]



Edited by - zip on 13/06/2011 09:21:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 09:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά λοιπόν τα γράφω, για έναν και μόνο λόγο : Προς ενημέρωση της Διαχείρισης του φόρουμ (που ασφαλώς δεν είναι 24 ώρες το 24ωρο μπροστά στην οθόνη ενός υπολογιστή και πιθανόν να μην έχουν υποπέσει στην αντίληψή της). Μαζί με αυτά που έγραψα παραπάνω, έχω και μια ερώτηση προς την Διαχείριση, προς τον Admin (admin, οπως βλέπεις δικαιολογώ παραπάνω τον λόγο για τον οποίο κάνω αυτή την έρωτηση ), προς τους υπεύθυνους δηλ. αυτού του χώρου :

-
-

Τι θα γίνει με αυτόν τον "τυπάκο" ;;;

-
-

> Θα συνεχίσει ανενόχλητος διαρκώς να με προκαλεί ;

> Θα συνεχίσει ανενόχλητος να με "βλέπει" παντού ;

(καλά, αυτό θα μου πείτε είναι δικό του θέμα εδώ που τα λέμε, θέλω να πω δηλ. δεν μπορείτε να κάνετε και τίποτε εσείς γι' αυτό, αν είναι σαλταρισμένος κατά πάσα πιθανότητα, θα συνεχίσει).

> Θα συνεχίσει ανενόχλητος να με κατηγορεί ως διπλό / τριπλό λογαριασμό ;

> Θα συνεχίσει ανενόχλητος να με αποκαλεί "μεθύστακα", "αλκοολικό" κτλ ;;;

(Σημειώστε πως μια τέτοια "κατηγορία", ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ για κάποιο άλλο μέλος, αρχής γενομένης του esoterica.gr, εγώ δηλ. ποτέ δεν είδα κάποιο μέλος να εκτοξεύει μια τέτοια "κατηγορία" για κάποιον άλλον. Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Βέβαια, όχι πως ο αλκοολισμός είναι κάτι "κακό" ή όσοι άνθρωποι έχουν αυτό το πρόβλημα θα πρέπει να ριχθούν στη πυρά, αλλά πραγματικά μου φαίνεται εντελώς ξεκάρφωτο και άσχετο να μου προσδίδεται ένας, ας το πώ, χαρακτηρισμός που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Θέλω να πω, υπάρχουν τόσοι άλλοι χαρακτηρισμοί - και όχι καλοί χαρακτηρισμοί - που δικαίως θα μπορούσε κάποιος να μου αποδώσει KAI που ανταποκρίνονται και στη πραγματικότητα για μένα. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο επιλέχθηκε ο συγκεκριμένος "χαρακτηρισμός". Σημειώστε επίσης, πως ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ του έχω απαντήσει. Αφ' ενός γιατί δεν τον θεωρώ σοβαρό άνθρωπο ικανό να μπορέσει να "πλήξει" την ακεραιότητά μου με τέτοιες ανοησίες, αφ' ετέρου γιατί δεν εκλαμβάνω τον αλκοολισμό ως βρισιά - έτσι δηλ. όπως το εκλαμβάνει και το χρησιμοποιεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ προς εμένα. Απλά, κάνω αυτή την ερώτηση γιατί πραγματικά μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση).


Edited by - zip on 13/06/2011 10:23:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 10:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρήσεις

> Επειδή η μόνη απάντηση που θα θελήσει να δώσει - αλλά και που μπορεί να δώσει - ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - αλλά και κάποιοι άλλοι καλοθελητές που θα τρέξουν αμέσως να σχολιάσουν αυτά που γράφω - θα έχει και πάλι σχέση με ένα υποτιθέμενο παρελθόν μου με ένα άλλο nick, θέλω για άλλη μια φορά να τον πληροφορίσω - κι αυτόν αλλά κι όσους έχουν την ίδια άποψη με αυτόν - πως τον έχουν "ταίσει" πολύ φούμαρo και πως τον έχουν παραμυθιάσει πολύ "άσχημα" όσον αφορά εμένα. Αν πραγματικά ενδιαφέρεται να μάθει ποιος είμαι, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ρωτήσει εμένα τον ίδιο κι όχι να παίρνει πληροφορίες από άτομα που πιθανώς δεν με ξέρουν καν και στη συνέχεια να της αναμεταδίδει σαν καλό παπαγαλάκι!

> Όλα τα παραπάνω που γράφω, γράφονται με γνώμονα την παρακάτω οπτική και αυτών των κριτηρίων που αναφέρονται από τον ίδιο τον Admin :

quote:
Admin, Απεστάλη: 09/05/2005 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6199


Υπενθυμίζουμε ότι κάποιοι χώροι μέσα στη Δομή των Συζητήσεων του ESOTERICA μπορούν να φιλοξενήσουν Συζητήσεις που έχουν να κάνουν με Κριτική ή κατάδειξη αρνητικών Συμπεριφορών που αφορούν, είτε τον χώρο γενικότερα(Forum "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά."), είτε τη Συμμετοχή Μελών/Προσώπων (Forum "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"). Ειδικά σχετικά με το δεύτερο όμως, οποιαδήποτε τέτοια κριτική θα πρέπει να πληρεί κάποια κριτήρια:

- Να είναι καλοπροαίρετη και με σκοπό τη βελτίωση(και των Συζητήσεων και των ανθρώπων που συμμετέχουν σ'αυτές).

- Να υπακούει στους γραπτούς και άγραφτους κανόνες Ευγένειας καθώς και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.

- Να σχετίζεται με τις ίδιες τις Συζητήσεις και όχι με στοιχεία που προέρχονται από καταστάσεις εξωτερικές αυτών και τα οποία δεν ενδιαφέρουν φυσικά τα υπόλοιπα Μέλη, ή δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι, και οι οποίες θα έπρεπε και θα μπορούσε να διευθετηθούν με άλλους τρόπους επικοινωνίας.

- Να γίνεται με σαφήνεια και να στοιχειοθετείται με επιχειρήματα αλλά και με προτεινούμενους τρόπους επίλυσης των δυσχερών καταστάσεων ή των προβλημάτων. [ Εδώ βέβαια, εγώ δεν έχω προσωπικά να προτείνω κάποιο τρόπο επίλυσης των συγκεκριμένων 2 "προβλημάτων" που αναφέρω παραπάνω. Απλώς τα αναφέρω και τα αφήνω στην κρίση του. Κάτι όπως το "παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες" που γράφουν τα διαβιβαστικά μεταξύ των κρατικών υπηρεσιών δηλ. (χε,χε) ]


> Σε ΌΛΕΣ τις πιο πάνω περιπτώσεις θεμάτων και "διαλόγων" μεταξύ ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και άλλων μελών που παρέθεσα, + των άλλων, ισχύει KAI το παρακάτω :

quote:
[...] ασαφής και γεμάτος υπονοούμενα λόγος, ο οποίος αναμυγνύει υποθέσεις, προσωπικές διαμάχες, μπηχτές, μισόλογα και γενικότερα ακατανόητες για τον κοινό νου εκφράσεις, που μεταφέρουν μέσα στα forums ένα θολό κλίμα και μία εντύπωση υπόγειων κινήσεων, συζητήσεων, αντιπαθειών, κ.λπ, ανάμεσα στα μέλη.

amalia, Απεστάλη: 12/10/2005 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=9&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7147


> Γενικότερα, αναγνωρίζω σε ορισμένα σημεία* και την δική μου ευθύνη για την συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου.

*[ Η όλη ιστορία μαζί του ξεκίνησε από εκείνη την "προσωπική του εμπειρία" που εγώ αμφισβήτησα, όπως επίσης και την αμφιβολία μου - όχι πάντως αβάσιμη - σχετικά με την ιδιότητά του, ιδιότητα την οποία δεν έχανε ευκαρία να "διαφημίσει" και ασφαλώς να την ευτελίσει. Εξακολουθώ να πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος δεν κατέχει κανέναν Πανεπιστημιακό τίτλο, δεν έχει καμία Επιστημονική ιδιότητα (ούτε καν επιστημονική παιδεία) και πως δεν τον απασχολεί στην πραγματικότητα αυτό που ονομάζουμε "Εσωτερισμός". Αλλά αυτό είναι μια προσωπική μου πεποίθηση που ασφαλώς δεν απαιτώ από κανέναν να την υιοθετήσει. ]

Σε ότι αφορά όμως τις αναφορές του σε μένα μέσα σε θέματα που εγώ δεν συμμετέχω καν, αυτό - ειλικρινά, δεν ξέρω - δεν μπορώ να το καταλάβω και ασφαλώς, εγώ δεν φέρω καμία απολύτως ευθύνη. Δεν τον προκάλεσα, δεν απευθύνθηκα σε αυτόν, δεν συμμετείχα καν στο θέμα! Απορώ πραγματικά για τις συγκεκριμένες αναφορές του σε μένα και στους υποτιθέμενους κλώνους μου.

Έφτασε στο σημείο να κάνει ΚΑΙ το εξής :

quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - Ποιός σου δίνει την άδεια να ποστάρεις οτι θέλεις και να μένεις ατιμώρητος μεθύστακα?[Μην μου πείς οτι δεν είσαι!!]

chess - Κι εσενα Νικομαχε ποιος σου δινει το δικαιωμα να κρινεις αν ο Ζιπ ειναι μεθυστακας η οχι?

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - Καλώς την μικρούλα μας συνδίκτυα φίλη! Σε διατεταγμένη υπηρεσία είσαι μικρή,ή ο Ζιπ κήρυξε επιστράτευση?


Κατηγόρησε μια κοπελίτσα, επειδή απλώς είχε το θάρρος της γνώμης της. Κοιτάξτε όμως και ΤΙ ΑΛΛΟ κάνει με αυτό το μήνυμά του : Κατ' αρχήν, ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ στην chess. Αντί να απαντήσει, το γυρνάει σε ερώτηση με σκοπό να αποπροσανατολίσει την chess - πράγμα που εν τέλει το πετυχαίνει.

Edited by - zip on 13/06/2011 11:58:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 15:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προχώρα Ζιπ.
Κράτα άμυνα,έρχεται και το βαρύ πυροβολικό!
Οχυρώσου πίσω απο την υποκρισία.
Πίσω απο την κάλυψη θα επιβιώσεις.
Το έχεις ανάγκη αδερφέ!
Ειναι τρόπος ζωής,αναπνοή ειναι για σένα,
να καταστρέφεις συζητήσεις και θέματα του φόρουμ.
Εξάρτηση!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 15:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ...
Προσωπικά ΔΕΝ πρόκειται να ακολουθήσω την τακτική σου , αυτήν του συνεχώς επιτιθέμενου και διαρκώς προσβεβλημμένου και αδικήμένου...ούτε να κάνω copy-paste κείμενα προκειμενου παραθέτοντάς τα -επιλεκτικά- να προσπαθώ να δημιουργήσω εντυπώσεις....
Εκείνο που γνωρίζω -και δεν χρειάζεται να το αποδείξω..είναι καταγεγραμμένα όλα και δεν θα σου κάνω αυτή τη χάρη να αφιερώσω χρόνο να αποδείξω τα αυτα-πόδεικτα- ελιναι ότι ΔΙΑΡΚΩΣ επιδίδεσαι σε μεθοδευμένες προσπάθειες να ευτελίσεις ... να προσβάλλεις και να αποδομήσεις συνδικτύους σου και μετά το γυρίζεις στο τραλαλά..."Όχι , εγώ αλλα εκείνος και να οι αποδείξεις"...με λίγα λόγια παιχνιδάκια παλαβά...και ανώριμα , ανωρίμου ανθρώπου..!
Αν νομίζεις ότο εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος θα μου/ας υποδείξει τον τρόπο με τον οποίο θα μιλάμε και θα καταθέτουμε τις απόψεις μας ή θα σε καλέσουμε εσένα ή τον οποιοδήποτε άλλο να επικυρώσεις την ορθότητα των απόψεών μας .... απλά πλανάσαι φίλε μου!
Θα σου έλεγα με ευγενικό τρόπο να κόψεις αυτά τα παιχνιδάκια -για μένα είναι προφανείς οι λόγοι για τους οποίους τα κάνεις..και δεν θα τους αναλύσω...- και να έχεις μια ενεργό συμμετοχή σε κάθε θέμα χωρίς κρίσεις και όλα τ'αλλα "υπέροχα" που κατα την φαντασία σου επιδίδεσαι...
Σταμάτα να ειρωνεύεσαι και γνωρίζω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ποιός ήταν αυτός που προκάλεσε τον Νικόμαχο και κείνος ανταπάντησε -το παραδέχομαι ξεφεύγοντας ορισμένες φορές- και μην το παίζεις ως το αδικημένο παιδάκι που το κατηγορούν αδίκως...έλεος δηλαδή...έλεος...
Ολα είναι καταγεγραμμένα και αν κάτι δεν σου αρέσει και δεν σε εκφράζει..δεν πειράζει δα και δεν παίζει κανένα ρόλο αν δεν συμφωνείς εσύ , δεν είσαι δα και κάτι το τόσο σημαντικό που α πρέπει να εκληφθεί ως σημείο αναφοράς...το αντίθετο μάλιστα θα έλεγα...
Τώρα , αν εσύ έχεις ιδιαίτερες εντυπώσεις για τον εαυτό σου , αυτό είναι δικό σου πρόβλημα και ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΔΩ Η ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ!

Άσε λοιπόν την στάση του αδικημένου και του πονεμένου στάρ του Χόλυγουντ...είσαι ο ΜΟΝΟΣ που δεν θα έπρεπε να έχεις αυτή τη στάση , διότι -κατ'εμέ- είσαι και αποτελεί τον κύριο υπεύθυνο για τα όσα δημιουργούνται και η πλάκα είναι ότι το παίζεις και αδικημένος..
Προσωπικά δεν γνωρίζω αν έχεις ρείς και τέσσερις λογαριασμούς και δεν με ενδιαφέρει καθόλου και εικοσι-τέσσερις να έχεις -δεν διαθέτω χρόνο για να το ψάξω αλλα αλλα και δεν με ανδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ..- ΩΣΤΌΣΟ απο την μέχρι τούδε στάση σου , θα σε θεωρούσα ικανό να το κάνεις κάτι τέτοιο και αυτό διότι σε θεωρώ φαιδρό ως άνθρωπο και ασταθή ως χαρακτήρα...και θεωρώ ότι όλη η ζωή σου είναι εκχωρημένη απλά και μόνο στην δημιουργία εντυπώσεων και προβλημάτων προ τους συνανθρώπυς σου αλλα και κυρίως προα τον εαυτό σου τον ίδιο...
Κόψς λοιπόν τις κλάψες και τις διαμαρτυρίες...
Τώρα σου φταίει ο Νικόμαχος , χθές κάποιοι άλλοι και αύριο ένας "Θεός" ξέρει...
Απο την άλλη μας έχει πρήξει τα σύμπαλα με τον "εσωτερισμό"...
Ο Εσωτερισμός και ο εσωτερισμός...
Ο Εσωτερισμός φίλε μου , στην γνήσια και απόλυτη εκφράσή του ρέπει στην σύνθεση και στο αντάμωμα...αν μπορουσα να του δώσω σχήμα και μορφή θα τον περιέγραφα ως μια τεράστια και Οικουμενική αγκαλιά και συνήχηση -πέραν προσωπικών απόψεων ... λάθος και σωστού- και σύ ΚΑΜΜΙΑ σχέση δεν εχεις με αυτό...είσαι ο ορισμός του αντιθέτου...
Θα έλεγα ότι ο γνήσιος άνθρωπος μπορεί να φθάσει σε επίπεδο αντίστοιχα -εσωτερισμού- ..... και σύ μόνο άνθρωπος δεν έχεις γίνει ακόμα...που και εσωτεριστής...
Λοιπόν , άσε τα φαιδρά σου και τα παιδιάστικα παιχνιδάκια και κολπάκια του τύπου "Μαμά , μου πήραν τη μπάλα...μαλλωσέ τους.."
Ο Νικόμαχος -και άλλοι που επικαλείσαι- το λάθος τους είναι που ασχολούνται μαζί σου και υπεραμύνονται του εαυτού τους ή εσύ που πυροδοτείς συνεχώς καταστάσεις άσχημες???
Κάνε μας την χάρη...που θα ζητήσεις και τα ρέστα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 16:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα συμπληρωσω και εγω, Νικομαχε ,Ζιπ αφηστε στην ακρη τις αντιδτικιες και τους οποιους διαξιφισμους που υπαρχουν και ας επανελθουμε στην φυσικη ροοη των συζητησεων του Εσωτερικα,ας αφησουμε στην ακρη τι ειπε ο ενας και τι ειπε ο αλλος,αν διαθετει περγαμινες ο ενας ή ο αλλος κ.τ.λ.
Ας τελειωσει εδω η ιστορια.....και συνεχιζουμε προς θετικη κατευθυνση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 16:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.aisatirbiography.blogspot.com/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 16:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ενδιαφερον λινκ Νικομαχε..... Μιλαει για εναν ακρως ενδιαφεροντα ανθρωπο......................

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 16:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ενδιαφερον λινκ Νικομαχε..... Μιλαει για εναν ακρως ενδιαφεροντα ανθρωπο......................

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 19:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατρέ μου απ' ό,τι διάβασα, νομίζω ότι δεν υπάρχει καμία μύηση...

Τώρα γιατί κάποιος συμμετέχει σε ένα φόρουμ γενικότερα, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι για μένα. Συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ (με μεγάλα διαστήματα απουσίας για διάφορους λόγους) γιατί νομίζω ότι μπορώ να μιλήσω (στα ελληνικά), να ανταλλάξω απόψεις για θέματα που με ενδιαφέρουν με ανθρώπους αρκετά ενδιαφέροντες και με μεγάλη ποικιλία απόψεων.

Καλό βράδυ σε όλους σας.

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 21:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός,

με σένα φλώρε μου, θα τα πούμε άλλη φορά ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 21:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ..ο "αμίμητος Ζίπ"...

" Γενικότερα, αναγνωρίζω σε ορισμένα σημεία* και την δική μου ευθύνη για την συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου.

*[ Η όλη ιστορία μαζί του ξεκίνησε από εκείνη την "προσωπική του εμπειρία" που εγώ αμφισβήτησα, όπως επίσης και την αμφιβολία μου - όχι πάντως αβάσιμη - σχετικά με την ιδιότητά του, ιδιότητα την οποία δεν έχανε ευκαρία να "διαφημίσει" και ασφαλώς να την ευτελίσει. Εξακολουθώ να πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος δεν κατέχει κανέναν Πανεπιστημιακό τίτλο, δεν έχει καμία Επιστημονική ιδιότητα (ούτε καν επιστημονική παιδεία) και πως δεν τον απασχολεί στην πραγματικότητα αυτό που ονομάζουμε "Εσωτερισμός". Αλλά αυτό είναι μια προσωπική μου πεποίθηση που ασφαλώς δεν απαιτώ από κανέναν να την υιοθετήσει. ]

Όποιος διαβάσει λέξη προ λέξη τι λέει αυτός ο "άνθρωπος" ..-προσωπικά αμφιβάλλω για την ανθρώπινη υπόστασή του αλλα δεν απαιτώ απο κανέναν να την υιοθετήσει...- θα διαπιστώσει την εγκεφαλική του τρικυμία..τσουνάμι ήθελα να πώ...
Μόνο και μόνο με το τι ασχολείται δείχνει και την ποιότητά του αλλα και τις εσωτερικές του πειρατείες -συγκινησιακές- απο τι οποίες χειραγωγείται και κατευθύνεται....
Τι είναι εσωτερισμος ρε εγκέφαλε ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 21:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινός,

με σένα φλώρε μου, θα τα πούμε άλλη φορά ...



Ναί , ασφαλώς .... έλα κουτσα-κούτσα-κούτσα....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 13/06/2011 21:12:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην πειραζετε τον αγαθιάρη μας

εντελως... αστροφυσικός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας τελειωσει εδω η ιστορια.....και συνεχιζουμε προς θετικη κατευθυνση.
το γελιο είναι παντα θετική κατεύθυνση

mi mas kovete to gelio

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειχε πει καποτε ο σοφος Σωκρατης

Εαν συναντήσετε στον δρόμο σας ενα ανοικτό σεντούκι, τι πιθανότητες υπάρχουν να βρήτε κάτι αξιόλογο μέσα;
Αν αντικαταστήσετε το σεντούκι με τον εγκέφαλο των 3031 post σε 7 μήνες (15 ημερησίως), το αβίαστο συμπέρασμα που εξάγεται είναι ενα:

αστρopontikokoυrada

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 17:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαϊδαράκο
Ξέρεις την σημασία μιας αστροποντικοκουράδας σήμερα?

Θα ηταν επαρκής απόδειξη εξωγήινης ζωής και θα την
πρόσεχαν και θα την φύλαγαν,καλύτερα και απο τον χρυσό
του Fort Nox.

Αρα καλύτερα την σήμερον ημέραν να είσαι αστροποντικοκουράδας
παρα ενας κοινός...γάϊδαρος!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 11:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αναγνωρισες τον εαυτο σου ΝΙΚΟΜΑΧΕ;

πιστευεις οτι εισαι ο μονος αστρονομος και αγαθιαρης;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 13:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε ξεκινήσει το "ψάξιμο" -ήτοι τεχνικές αναλύσεις- αναφορικά σε διάφορους "ύποπτους" λογαριασμούς-"συμμετοχές" των τελευταίων μηνών που αφορούν βασικά το χρονικό εύρος 2010-2011.

Πολλάκις έχουμε τονίσει πως αυτού του τύπου οι διαδικασίες -πολύπλοκες, ενεργειοβόρες και χρονοβόρες, ψυχοφθόρες ανάμεσα στ'άλλα- δεν μας αρέσουν καθόλου. Τις αποφεύγουμε και καταφεύγουμε σ'αυτές μόνον όταν δημιουργούνται σοβαρά προβλήματα σε επιμέρους χώρους συζητήσεων ή γενικότερα στην Κοινότητα Διαλόγου που καθιστούν αναγκαίες τέτοιες μεθοδολογίες ως τμήματα του ευρύτερου χειρισμού της εκάστοτε περίπτωσης.

Εξάλλου, η συσσωρευμένη εμπειρία τόσων ετών μας έχει δείξει πως πολλές φορές τέτοιες διερευνήσεις δεν οδηγούν σε αδιαμφισβήτητα συμπεράσματα, πράγμα που επίσης έχουμε τονίσει σε διάφορες περιπτώσεις.
Αυτό κυρίως οφείλεται στην πλούσια εφευρετικότητα που επιδεικνύουν οι άνθρωποι ή οι ομάδες ανθρώπων που επιχειρούν να παραπλανήσουν, να δημιουργήσουν κάποιο άσχημο κλίμα στον χώρο των συζητήσεων, να υποσκάψουν την Κοινότητα γενικότερα, να την απαξιώσουν, να επιτεθούν προσωπικά σε κάποιον ή κάποιους με κρυφό και υποκριτικό τρόπο...
Εφευρετικότητα που εκτός από τις διάφορες τεχνικές απόκρυψης της δικτυακής προέλευσης των μηνυμάτων φτάνει ακόμη και μέχρι στο να στρέφονται οι υποψίες προς άλλες κατευθύνσεις.

Θα υπενθυμίσω κάποια σημαντικά σχετικά στοιχεία που νομίζω πως έχουν κάποια ιδιαίτερη αξία σχετικά με τις περιστάσεις διαφόρων συζητήσεων των τελευταίων καιρών και σχετικά με τη στάση κάποιων Μελών καθώς και τη στάση τη δική μας -ως Ομάδα Συνεργατών του χώρου:

- Κάτι που φαίνεται ύποπτο δεν είναι και πάντα τέτοιο. Ειδικά για εμάς μιλώντας, έχουμε αποφασίσει αρκετά χρόνια τώρα να μην υποκύπτουμε στην ευκολία της κατάκρισης και ενοχοποίησης οποιασδήποτε συμμετοχής φαίνεται "παράδοξη", "αντισυμβατική" ακόμη και φαινομενικά "επιθετική"...
Κάτι τέτοιο θα αποτελούσε την εύκολη λύση και θα απομακρύνονταν -κατά την γνώμη μας- από μία δίκαιη αντιμετώπιση μίας τόσο μεγάλης κοινότητας ανθρώπων που επιθυμούν τη διαμόρφωση και διατήρηση ενός ουσιαστικά ελεύθερου περιβάλλοντος διαλόγου -σχετικού πάντα με την γενική θεματολογία του Esoterica.

- Έχουμε προειδοποιήσει πάρα πολλές φορές για τον τεράστιο κίνδυνο της ακατάσχετης συνομωσιολογίας σχετικά με συμβάντα της κατηγορίας αυτής που απασχολεί την παρούσα συζήτηση.
Η δημιουργία ενός τέτοιους κλίματος αποτελεί εξάλλου και έναν από τους στόχους ανθρώπων που επιθυμούν να προξενήσουν βλάβη σε χώρους διαδικτυακού διαλόγου (και όχι μόνον) -κάτι που εντάσσεται πολλές φορές σε μία γενικότερη "καμπάνια" η τεχνική του τύπου του λεγόμενου FUD - "Fear, Uncertainty, Doubt": "Φόβος, Αβεβαιότητα, Αμφιβολία" (λήμμα WikiPedia: Fear, uncertainty and doubt)

Κάποιες δε φορές έχει παρατηρηθεί πως οι επίμονες επίκλησεις για την αντιμετώπιση "διπλών λογαριασμών", "κλώνων" κ.ο.κ. έρχονται για να καλύψουν τέτοιου είδους πρακτικές από την πλευρά των καταγγέλοντων.

Όπως και να έχει πάντως, είναι πολύ σύνηθες τέτοιου είδους δημοσιευμένες με επιμονή υποψίες να είναι άστοχες (και κατ'επανάληψη δε, από Μέλη που έχουν τη συνομωσιολογία "στο αίμα τους") και να καταντούν άδικες και παραπλανητικές, σίγουρα δε καταστροφικές για ένα εύρυθμο πλαίσιο διαλόγου. Η βλάβη που μπορεί να επιφέρει μία τέτοια ανεξέλεγκτη κατάσταση μπορεί να είναι ισόβαθμη ή και μεγαλύτερη από αυτήν που επιφέρουν οι καθεαυτό κακόβουλες "παραπλανητικές συμμετοχές". Γι'αυτό και καλούμε πάντα σε αυτοσυγκράτηση και μέτρο σχετικά με τέτοια ζητήματα. Όλα πρέπει να έχουν κάποια -ειδική για το καθένα- ισορροπία...

Τέτοιοι λόγοι προκάλεσαν και την δική μου παρέμβαση στή 2η σελίδα του θέματος "Ο Μέγας Αγνοούμενος®" με το μήνυμα 13/06/2011, 08:08:57, το οποίο και απευθύνονταν στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ που φαίνεται να συσχετίζει τις μοναδικές "ύποπτες" συμμετοχές που υπήρξαν μέχρι της στιγμής του μηνύματός του με μία πιθανολογούμενη τέτοια δράση από πλευράς του zip. Το ζήτημα βέβαια ήταν πως οι συμμετοχές αυτές πολύ φανερά προέρχονταν από τα γνωστά δύο trolls που μας επιτίθονται τόσους καιρούς τώρα (τα μηνύματά τους στη συγκεκριμένη συζήτηση -για όποιους τυχόν τα αναζητήσουν- έχουν μεταφερθεί, κατά τη συνήθη αντιμετώπιση σε δεσμευμένο μη εμφανώς δημοσίως χώρο). Δεν υπήρχε λοιπόν κανένας λόγος για μία τέτοια δήλωση από πλευράς του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και αυτή μόνον περιτή και βλαβερή αναστάτωση θα μπορούσε να δημιουργήσει.

Και ερχόμενος, με αυτήν λοιπόν την αφορμή, στα ζητήματα που αφορούν αυτή τη διαιωνιζόμενη διαμάχη ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ<>zip, να αναφερθώ και στο "φλέγον" ζήτημα του λογαριασμού "Πελεγκρίνο", που σίγουρα είναι ύποπτος, παρότι -για να είμαστε δίκαιοι- έχει συμμετάσχει και αρκετές φορές με "κανονικές απόψεις" σε συζητήσεις.

Με την έως τώρα λοιπόν ανάλυση, ο λογαριασμός αυτός δεν φαίνεται να συσχετίζεται τεχνικά με υπολογιστή και IPs του zip και η διερεύνηση τείνει να υποδείξει την εμπλοκή άλλων Μελών.
Δεν θέλω να επεκταθώ σε κάτι παραπάνω για την ώρα...
Η ανάλυση δεν έχει τελείωσει... Η έρευνα εξάλλου συνεχίζεται και σε σχέση με άλλες "συμμετοχές".
Θέλω να τονίσω δε: το παραπάνω θα πρέπει να εκλειφθεί ακριβώς όπως έχει διατυπωθεί και να μη θεωρηθεί ότι σημαίνει κάτι παραπάνω από αυτό που αναφέρει, χωρίς να αποκλείει όμως οποιαδήποτε "κοινωνικού" τύπου προέκταση. Είναι δηλ. μία ξεκάθαρα τεχνική δήλωση.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τον ίδιο τον Πελεγκρίνο, για το ποια είναι η πραγματική σκοπιμότητα -ή σκοπιμότητες- της συμμετοχής του; Θα του/της πρότεινα δε να είναι απόλυτα ειλικρινής στην απάντησή του/της. Δεν υπάρχει πραγματικά λόγος για κάτι διαφορετικό αυτή τη στιγμή. Θα ήταν δε και πολύ ενδιαφέρον και ίσως χρήσιμο να εξηγήσει -αν θέλει- στην Κοινότητα για τα αίτια αυτής της σκωπτικής, περιπαικτικής και περισσότερο επιθετικής ενίοτε, στάσης απέναντι στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ.

Παρακαλούμε πάρα πολύ τους άμεσα εμπλεκόμενους να αποφύγουν τις οποιεσδήποτε ακρότητες, όπως για παράδειγμα ήταν αυτή η κατάθεση των εντελώς απαράδεκτων πρόσφατων μηνυμάτων από πλευράς zip.

Επαναλαμβάνω την πεποίθησή μας πως μας είναι δυνατόν να βγάλουμε κάτι πραγματικά δημιουργικό ακόμη και από μία τέτοια κατάσταση.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Δεν υπήρχε λοιπόν κανένας λόγος για μία τέτοια δήλωση από πλευράς του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και αυτή μόνον περιτή και βλαβερή αναστάτωση θα μπορούσε να δημιουργήσει.

[...]

Και ερχόμενος, με αυτήν λοιπόν την αφορμή, στα ζητήματα που αφορούν αυτή τη διαιωνιζόμενη διαμάχη ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ<>zip, να αναφερθώ και στο "φλέγον" ζήτημα του λογαριασμού "Πελεγκρίνο", που σίγουρα είναι ύποπτος, παρότι -για να είμαστε δίκαιοι- έχει συμμετάσχει και αρκετές φορές με "κανονικές απόψεις" σε συζητήσεις.

Με την έως τώρα λοιπόν ανάλυση, ο λογαριασμός αυτός δεν φαίνεται να συσχετίζεται τεχνικά με υπολογιστή και IPs του zip και η διερεύνηση τείνει να υποδείξει την εμπλοκή άλλων Μελών.


Ευχαριστώ πολύ, Admin.

Περιμένω τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, να αναλάβει - όπως είπε - τις ευθύνες του και να ζητήσει συγνώμη - όχι από μένα, εγώ την συγνώμη του δεν την θέλω - αλλά από όλα τα υπόλοιπα μέλη των forums του esoterica.gr γι' αυτήν την αναστάτωση που προκάλεσε.

quote:
Admin

Παρακαλούμε πάρα πολύ τους άμεσα εμπλεκόμενους να αποφύγουν τις οποιεσδήποτε ακρότητες, όπως για παράδειγμα ήταν αυτή η κατάθεση των εντελώς απαράδεκτων πρόσφατων μηνυμάτων από πλευράς zip.


Ζητάω συγνώμη για την κατάχρηση του χώρου και για την αποστολή αυτών των μηνυμάτων, αλλά όλα έχουν το όριό τους. Και μέσα σ' αυτά, είναι και η υπομονή ...

Επί της ευκαιρίας, θα ήθελα σε παρακαλώ να έχω & μια τοποθέτηση από πλευράς σας σχετικά με τα υπόλοιπα που αναφέρω, δηλ. για τις εντελώς απρόκλητες φραστικές επιθέσεις που δέχτηκα από τον NIKOMAXO σε topics που ούτε καν συμμετείχα!

Edited by - zip on 20/06/2011 15:21:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
δεν σκοπεύει να αναμιχθεί περισσότερο στο θέμα.
Η στάση της διαχείρησης τον κάλυψε πλήρως.
Η διπλή υπόσταση του λογαριασμού Πελεγκρίνο,είναι
προφανώς αδύνατον να ανιχνευθεί τεχνικώς και έτσι,
οποια αμφιβολία παραμένει,είναι δια εσωτερική κατανάλωη
και δεν θα βγαίνει πρός το φόρουμ,εκ μέρους μου.

Δέχομαι την συγνώμη σου Ζιπ,για τα οσα φαιδρά έγραψες
τις προάλλες και δεν εχω προσωπικά με τον άνθρωπο Ζιπ,
αλλά με τον χαρακτήρα του,που είναι αυτός που εμφανίζεται
στα κείμενα του φόρουμ.
Στο χέρι σου είναι να τον αλλάξεις,να τον αφήσεις ώς εχει,
ή να τον κάνεις χειρότερο.

Συγνώμη για την αναφορά μου σε διπλούς λογαριασμούς σου,
θα ζητήσω μόνο αν δείξεις δείγματα σωφρονισμού και σταματήσεις
αυτές τις δήθεν,εξυπνάδες του τύπου [κοιτάξτε ο admin με
απαλάσσει,δεν είμαι διπλός λογαριασμός] και ο Νικόμαχος πρέπει
να μου ζητήσει συγνώμη!!!

Και μόνο οτι υποτιμάς την νοημοσύνη μας,είναι δείγμα οτι θέλεις
να διαιωνίσεις την κόντρα.

Οχι όμως με δική μου συμμετοχή.Κάνε το μόνος σου.
Η στάση μου θα είναι πάντα αμυντική.

Δεν θα σου επιτίθεμαι,αλλά και δεν θα κάνω πίσω σε δικές σου
επιθέσεις.Πιστεύω οτι η διαχείρηση θα μου αναγνωρίσει αυτό το
δικαίωμα.

Επομένως η μπάλα είναι στην περιοχή σου!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να αναφερθώ και στο "φλέγον" ζήτημα του λογαριασμού "Πελεγκρίνο", που σίγουρα είναι ύποπτος, παρότι -για να είμαστε δίκαιοι- έχει συμμετάσχει και αρκετές φορές με "κανονικές απόψεις" σε συζητήσεις.
Γιατί είμαι σίγουρα ύποπτος;

Το "φλέγον" Admin είναι κατά φαντασίαν. Δημιουργήθηκε εκ του μη όντος επειδή έτσι βόλευε τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ (κι επειδή τσιμπαγε ασύστολα). Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της εμπλοκής μου ώστε ν' απολογηθώ.
Θα προσπαθήσω όμως για λόγους σεβασμού και για να σταματήσει αυτή η ανοησία.
Δεν παραβίασα τον κανονισμό λειτουργείς του φόρουμ, εκτος από τους χαρακτηρισμούς "αγαθιάρη" για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ - δεν είναι τόσο τρομερό, τον έχουν πει και χειρότερα, και αν αληθευει δεν ειναι χαρακτηρισμος αλλά ιδιότητα - και "τσατ" την Ναρκισα με τα 3 φάσκελα.
Γιατί τέτοιο κόλλημα μαζί μου; Επειδή ετσι γουστάρει ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ; Μηπως δεν ειναι τόσο "αγαθιάρης";

Απορια: γιατί είναι εντός εισαγωγικών το "κανονικές απόψεις"; Δεν σου φανταζουν για κανονικες; αν διαφωνείς σε κάτι δικό μου, γιατι δεν το καταθέτεις;
Πιό κανονικές είναι (πχ) του Εαρινού, του zip, του Dr Jekyll Mr Hyde, ή, κυρίως του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ;;

quote:
Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τον ίδιο τον Πελεγκρίνο, για το ποια είναι η πραγματική σκοπιμότητα -ή σκοπιμότητες- της συμμετοχής του;

Εδω θα πρέπει να μου διευκρινησεις σε πιό θέμα. Στο αχλαδότυρο είναι για πλάκα. Γι αυτό υπάρχει, και δεν φταίω εγώ αν τσιμπάνε οι "αγαθιάρηδες". Στις αλλες ενότητες, για τον ίδιο λόγο με σχεδόν όλους τους άλλους. (εξαιρούνται οι μαϊντανοί.) Για να συμπληρώσω.

Αλλη απορία: Γιατί δεν ρωτας όλους το ίδιο; Είσαι προκατηλημενος μαζι μου;
Γιατί δεν ρωτας τα τσατ;

Να συμπληρώσω ολοκληρώνοντας, ότι υπάρχει και άλλοι λόγοι να έχει κάποιος διπλό λογαριασμό, εκτός από τις ανοησίες Dr Jekyll Mr Hyde και του zip που, μιας και είναι οι πρωτοι διπλοί, περιγράφουν τους εαυτούς των.
Ο Κωστας, παραδείγματος χαριν, που χαζολογάει μόνιμα στο αχλαδοτυρο, δεν θα ελαμβανετο σοβαρά στη "ΓΝΩΣΗ" ακόμα κι αν δεν έλεγε βλακειες. Θα επρεπε να μπει με ενα νικ χωρις ιστορία.
Χωρίς παρελθόν.

δεν ειμαι ο zip ενταξει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Συγνώμη για την αναφορά μου σε διπλούς λογαριασμούς σου, θα ζητήσω μόνο αν δείξεις δείγματα σωφρονισμού και σταματήσεις αυτές τις δήθεν,εξυπνάδες του τύπου [κοιτάξτε ο admin με απαλάσσει,δεν είμαι διπλός λογαριασμός] και ο Νικόμαχος πρέπει να μου ζητήσει συγνώμη!!!


Δεν θέλω τη συγνώμη σου, στο επαναλαμβάνω. Μάθε να διαβάζεις τα μηνύματα που γράφονται!

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δέχομαι την συγνώμη σου Ζιπ,για τα οσα φαιδρά έγραψες τις προάλλες και δεν εχω προσωπικά με τον άνθρωπο Ζιπ, αλλά με τον χαρακτήρα του,που είναι αυτός που εμφανίζεται στα κείμενα του φόρουμ. Στο χέρι σου είναι να τον αλλάξεις,να τον αφήσεις ώς εχει, ή να τον κάνεις χειρότερο.


Η συγνώμη μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ - μην κολακεύεσαι. Για σένα εξακολουθώ να έχω την ίδια γνώμη πως είσαι τενεκές και πολύ μεγάλο τσογλάνι.

H συγνώμη μου είναι προς την Διαχείριση και προς την ομάδα των υπευθύνων του esoterica.gr, καθώς και προς όλα τα υπόλοιπα μέλη για το ύφος των μηνυμάτων μου που αναγκάστηκαν να διαβάσουν - και που συνεχίζουν να διαβάζουν εξ' αιτίας σου και εξ' αιτίας τις ανικανότητάς σου να ερμηνεύσεις τα ολοφάνερα!

Από την μεριά μου καταλαβαίνω απόλυτα το γεγονός πως τα υπόλοιπα μέλη δεν είναι υποχρεωμένα να διαβάζουν δικά μου υβριστικά μηνύματα προς εσένα, και τους ζητώ συγνώμη γι' αυτό - όπως και από την Διαχείριση - αλλά η αγανάκτησή μου έχει φτάσει στο έπακρο. Έφτασες σε σημείο να γράψεις για το ακόλουθο μήνυμά μου :

quote:
zip, Απεστάλη: 18/06/2011

Εδώ και τόσες μέρες, παρακαλώ τη Διαχείριση να βγει και να πει πως δεν είμαι διπλός λογαριασμός. Δηλ. συγνώμη ρε Admin, είναι τόσο δύσκολο να γίνει αυτό ; Δεν μπορείτε να το επιβεβαιώσετε τεχνικά δηλ. ;;; Στο ζητάω για ακόμη μία φορά. Σε παρακαλώ Admin, έλεγξε αν είμαι διπλός λογαριασμός και αν ο λογαριασμός "zip" είναι ίδιος με τον λογαριασμό "Πελεγκρίνο". Σε παρακαλώ.


πως είναι τάχαμ υποκρισία να το ζητάω εγώ αυτό από τον Admin.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 18/06/2011

Ξέρεις καλά οτι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. ποιόν πας να εντυπωσιάσεις? Υποκρισία!!!


Συνεπώς, η γνώμη μου για σένα δεν αλλάζει : Είσαι πολύ μεγάλο τσογλάνι και μεγάλο κωλοπαίδι.

Edited by - zip on 20/06/2011 16:17:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι, δεν έχω κανένα πρόβλημα που με αποκαλείς "τσατ με τα 3 φάσκελα"(), αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω τον λόγο. Επειδή συμμετέχω πολύ συχνά σε θέματα του αχλαδότυρου, συζητώντας "χαλαρά"?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin

Είναι απολύτως κατανοητή η θέση σου απένταντι στην
διαμάχη μεταξύ των μελών.
Είσαι απόλυτα κατανοητός σε αυτα που έγραψες και σε
αυτά που δεν έγραψες.

Κρίνεις οτι η παρουσία του Ζιπ στις σελίδες του φόρουμ
είναι απαραίτητη και καλά κάνεις.Οντως είναι.
Κρίνεις όμως και την δική μου παρουσία το ίδιο απαραίτητη
και δεν επιθυμείς την διαγραφή κανενός.

Φαίνεται αυτό απο:

quote:
Admin
Επαναλαμβάνω την πεποίθησή μας πως μας είναι δυνατόν να βγάλουμε κάτι πραγματικά δημιουργικό ακόμη και από μία τέτοια κατάσταση.


Ελπίζω και επιθυμώ να εχεις δίκιο!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 15:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3385 Μηνύματα Απεστάλη: 20/06/2011, 15:51:05 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτε Email στον Συγγραφέα Send zip a Private Message Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δέχομαι την συγνώμη σου Ζιπ,για τα οσα φαιδρά έγραψες τις προάλλες και δεν εχω προσωπικά με τον άνθρωπο Ζιπ, αλλά με τον χαρακτήρα του,που είναι αυτός που εμφανίζεται στα κείμενα του φόρουμ. Στο χέρι σου είναι να τον αλλάξεις,να τον αφήσεις ώς εχει, ή να τον κάνεις χειρότερο.

Η συγνώμη μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ - μην κολακεύεσαι. Για σένα εξακολουθώ να έχω την ίδια γνώμη πως είσαι τενεκές και πολύ μεγάλο τσογλάνι.

H συγνώμη μου είναι προς την Διαχείριση και προς την ομάδα των υπευθύνων του esoterica.gr, καθώς και προς όλα τα υπόλοιπα μέλη για το ύφος των μηνυμάτων μου που αναγκάστηκαν να διαβάσουν.

==============================================================

Οπως βλέπεις Admin η κατάσταση διαιωνίζεται!
Πές μου,πώς να αντιδράσω σε αυτή την νέα πρόκληση!
Κάνεις καλή προσπάθεια πυρόσβεσης,αλλά η φωτιά είναι
απο πετρελαιοπηγή!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να συμπληρώσω ολοκληρώνοντας, ότι υπάρχει και άλλοι λόγοι να έχει κάποιος διπλό λογαριασμό, εκτός από τις ανοησίες Dr Jekyll Mr Hyde και του zip που, μιας και είναι οι πρωτοι διπλοί, περιγράφουν τους εαυτούς των.
Ο Κωστας, παραδείγματος χαριν, που χαζολογάει μόνιμα στο αχλαδοτυρο, δεν θα ελαμβανετο σοβαρά στη "ΓΝΩΣΗ" ακόμα κι αν δεν έλεγε βλακειες. Θα επρεπε να μπει με ενα νικ χωρις ιστορία.
Χωρίς παρελθόν.

Τι εννοείς "περιγράφουν τους εαυτούς τους"
Και τι εννοείς "οι πρώτοι διπλοί" θεωρείς ότι εγώ ή ο Ζιπ είμαστε οι πρώτοι με διπλό λογαριασμό στο φόρουμ (ή νομίζεις ότι είμαστε οι μοναδικοί διπλοί και ενεργοί αυτή τη στιγμή στο φόρουμ;)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/06/2011 16:10:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πελεγκρίνο

Δημιουργήθηκε εκ του μη όντος επειδή έτσι βόλευε τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ (κι επειδή τσιμπαγε ασύστολα). Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της εμπλοκής μου ώστε ν' απολογηθώ. Θα προσπαθήσω όμως για λόγους σεβασμού και για να σταματήσει αυτή η ανοησία.


Όπως βλέπεις ΝΙΚΟΜΑΧΕ, ο μόνος που δημιουργεί πρόβλημα είσαι ΕΣΥ. Εσύ το ξεκίνησες αυτό με τους διπλούς λογαριασμούς και τους τάχαμ κλώνους μου. Ως και την Spacegirl την θεωρείς κλώνο μου - είναι έτσι ή δεν είναι ; Επειδή λοιπόν εσύ τσιμπάς σαν ψαρούκλα, δεν σου φταιν' τα υπόλοιπα μέλη ώστε να δημιουργείς αναστάστωση στο forum και να λες Ο'ΤΙ ανοησία και φαντασία θες.

Τσίμπα τώρα το πιπέρι που σου έλεγα ... και ... άντε στη σπηλιά σου στο Βέρμοντ.

Edited by - zip on 20/06/2011 16:16:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Πές μου,πώς να αντιδράσω σε αυτή την νέα πρόκληση!


α) Τουμπεκί ψιλοκομμένο και β) Πάρε ένα σακίδιο επιβίωσης - U.S κατά προτίμηση - και βουρ για το Βέρμοντ. Και που 'σαι ; Μην καθίσεις 25 μέρες. Κάτσε καλύτερα 25 μήνες!

Το τραγουδάκι σου

Edited by - zip on 20/06/2011 16:27:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Τσίμπα τώρα το πιπέρι που σου έλεγα ... και ... άντε στη σπηλιά σου στο Βέρμοντ

Εκει που εσυ δεν είσαι ικανός να πάς!!
Θα...φαγωθείς με τον Ζιπ,γιατί δεν θα υπάρχει άλλος,
παρά μόνον ο εαυτός σου!!
και θα είναι αμείλικτος!
Αντε λοιπόν να σε δώ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy