ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ. ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2013, 14:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΚ ΤΟΥ ΙΔΡΥΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ: «ΙΣΛΑΜΙΚΕΣ ΑΠΟΙΚΙΕΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ»
εεεε... λίγη ψυχραιμία - όντως είπε κάτι τέτοιο; παραπέμπεις σ'ένα μπλογκ και όπως είναι τα πράγματα - το'να μπλογκα αναμασά το άλλο και τα δυο μας τρίβουν στο πρόσωπο ότι νά'ναι - Ο μπλογκογράφος από που το έμαθε; Το άκουσε με τ'αυτιά του; Το είδε σε πρακτορείο ειδήσεων; ή (πιθανότερο) απλά αντέγραψε άλλο μπλογκ που αναπαρήγαγε κατασκευασμένη είδηση;

Η Ελλάδα έχει καταντήσει σε 'εργοστάσιο' φημολογιών και κατασκευασμένων ειδήσεων

Edited by - panpam on 21/05/2013 14:46:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2013, 15:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αντιρατσιστικό νομοσχέδιο , είναι μέρος ενός γιγαντιαίου σεναρίου , στο οποίο περιλαμβάνονται όλα τα ανησυχητικά φαινόμενα που παρατηρούμε να εξελίσσονται τα τελευταία χρόνια στην κοινωνικοοικονομική κατάσταση του πλανήτη και που τίτλος του - του σεναρίου- είναι : ‘’παγκοσμιοποίηση εδώ και τώρα’’. Μία φάση της παγκοσμιοποίησης ονομάζεται από τους εμπνευστές της ‘’Βάλτε τους γκοχίμ* να σκοτωθούν μεταξύ τους ’’.(Στην Ελλάδα με το αντιρατσιστικό νομοσχέδιο).

*Γκοχίμ στα εβραϊκά σημαίνει σμήνος ενοχλητικών εντόμων .Έτσι λένε τους ανθρώπους οι σιωνιστές.

Διευκρίνηση : Πλάκα κάνω, μη τα παιρνεται στα σοβαρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2013, 21:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Διάβασα αυτό εδώ:

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231249800

και συγκεκριμένα το κομμάτι του:

"....Πρώτον, το υφιστάμενο νομικό πλαίσιο είναι επαρκές στα θέματα αντιμετώπισης του ρατσισμού, όπως για παράδειγμα ο Ν. 927/79 και το άρθρο 79 παράγραφος 3 του Ποινικού Κώδικα (η τέλεση εγκληματικής πράξης από φυλετικό μίσος κλπ συνιστά επιβαρυντική περίπτωση).

Δεύτερον, η ΝΔ δεν θεσπίζει ιδιώνυμο.

Τρίτον, η τυχόν θέσπιση ιδιώνυμου θα αποτελούσε παραβίαση της θεμελιώδους συνταγματικής αρχής της ελευθερίας της έκφρασης που θα μπορούσε θεωρητικά να γενικευθεί κατά πάντων.
...."

σε αυτή τη φάση βλέπω το επιτελείο της ΝΔ να το θέτει πολύ σωστά.

Η Ελλάδα έχει "αντιρατσιστικό" νόμο τουλάχιστον από το 1979.
Που καλύπτει (και) αυτές τις περιπτώσεις.

Αν πας σε κάποιον μελαψό πχ. και του πεις 'άντε ρε σκατό-μαυρε είσαι για φάπες' μπορεί να σου κάνει απευθείας μήνυση ήδη και με το υπάρχον νομικό πλαίσιο, με την ίδια λογική που μπορεί να σου κάνει ο Πάγκαλος αν του πεις 'άντε ρε κωλόχοντρε είσαι για κρέμασμα' και ο κάθε ένας που θίγεται (ή θεωρεί ότι θίγεται) από ρατσιστική, επιθετική ή υβριστική συμπεριφορά.

Δεν ξυπνήσαμε ξαφνικά στο 2013 για να θυμηθουμε τώρα ότι χρειαζόμαστε τετοιους νόμους, και το κλου είναι αυτό που έχω με bold στην παραπομπή,και ορθώς το επισημάναμε και εδώ σε αυτό το τόπικ ήδη, και τα αρμόδια στελέχη της ΝΔ κατόπιν.

Τώρα γιατί λυσσάξανε ο Βαγγέλας με τον κυρ-Φώτη να περάσουνε το συγκεκριμένο νομοσχέδιο, αντί να κοιτάνε τα πραγματικά και σοβαρά προβλήματα είναι απορίας άξιον.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2013, 21:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PY8AGORAS
Τώρα γιατί λυσσάξανε ο Βαγγέλας με τον κυρ-Φώτη να περάσουνε το συγκεκριμένο νομοσχέδιο, αντί να κοιτάνε τα πραγματικά και σοβαρά προβλήματα είναι απορίας άξιον.

Ίσως φίλε PY8AGORA επειδή βλέπουν ότι με τις ψήφους των Ελλήνων πάνε φούντο , και προσβλέπουν στις ψήφους των Πακιστανών που ελληνοποίησαν , μπας και κατορθώσουν να μπουν τα κόμματα τους στην επόμενη βουλή . Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2013, 09:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Απ'ότι φαίνεται, μπλοκάρει προς το παρόν το νομοσχέδιο...

Μπράβο στον Αντωνάκη, (που είναι από τις λίγες φορές που με εκπλήσσει ευχάριστα).
Μακάρι να το πάει μέχρι τέλους και να μην υποκύψει στη λύσσα του Φώτη Βενιζέλη &Σία....

quote:
quote:
PY8AGORAS
Τώρα γιατί λυσσάξανε ο Βαγγέλας με τον κυρ-Φώτη να περάσουνε το συγκεκριμένο νομοσχέδιο, αντί να κοιτάνε τα πραγματικά και σοβαρά προβλήματα είναι απορίας άξιον.

Ίσως φίλε PY8AGORA επειδή βλέπουν ότι με τις ψήφους των Ελλήνων πάνε φούντο , και προσβλέπουν στις ψήφους των Πακιστανών που ελληνοποίησαν , μπας και κατορθώσουν να μπουν τα κόμματα τους στην επόμενη βουλή . Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται .


Μάλλον αυτή θα είναι η αιτία...

Κι επειδή είδα για λίγο κάποια στιγμιότυπα της συνέντευξης του Βενιζέλου στη Στάη (φυσικά δεν θα υπέβαλα τον εαυτό μου στο μαρτύριο να την δει ολόκληρη!)
σε κάποια φάση υπερασπιζόμενος με "σθένος" το νεο νόμο, είπε ο χοντρός ότι "πρέπει να εναρμονιστούμε με την ΕΕ, και έπρεπε να το είχαμε κάνει από καιρό! "

Και λέω εγώ τώρα, μόνο σε αυτό πρέπει να εναρμονιστούμε? Στο φορολογικό ή σε άλλα θέματα δεν πρέπει? Ό,τι φανεί του Λωλοστεφανή δηλαδή, όπου γουστάρουμε να εφαρμόζουμε ό,τι θέλουμε.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2013, 16:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα όμως που οι κυβερνητικές τσόντες σηκώνουν μπαϊράκι και κινούνται αυτόνομα :

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211992&catid=9

Εδώ κολλάει και η σοφή ρήση περί κόσμου που χάνεται και αιδοίου που χτενίζεται...
Έχουμε λύσει όλα μας τα προβλήματα και ξαφνικά θα μας σκάσει κυβερνητική κρίση για τα βίτσια του Ρουπακιώτη, του Μπαρμπα-Φώτη και του Μπέννυ...

Και όλως τυχαίως, πάει να σκάσει η κρίση στην φάση που η ΔΕΠΑ πάει στους Ρώσους....

Τυχαίο άραγε ????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2013, 16:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ισχύουν και οι φήμες περί επιστολής της Ρεπούση προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.inews.gr/227/engrafo-vomva-apo-repousi-se-syriza-1.htm), καθώς και το μάτι που κλείνει ο Βενιζέλος προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211856&catid=9), μας βλέπω σύντομα για άλλα κόλπα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2013, 00:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ισχύουν και οι φήμες περί επιστολής της Ρεπούση προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.inews.gr/227/engrafo-vomva-apo-repousi-se-syriza-1.htm), καθώς και το μάτι που κλείνει ο Βενιζέλος προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211856&catid=9), μας βλέπω σύντομα για άλλα κόλπα....

quote:
Εδώ κολλάει και η σοφή ρήση περί κόσμου που χάνεται και αιδοίου που χτενίζεται...
Έχουμε λύσει όλα μας τα προβλήματα και ξαφνικά θα μας σκάσει κυβερνητική κρίση για τα βίτσια του Ρουπακιώτη, του Μπαρμπα-Φώτη και του Μπέννυ...

Και όλως τυχαίως, πάει να σκάσει η κρίση στην φάση που η ΔΕΠΑ πάει στους Ρώσους....


Έλα ντε....!!!

Ειλικρινά είμαι πολύ περίεργος να δω πού θα καταλήξει το όλο στόρυ....

Δηλαδή, έλεος ρε παιδιά,
δεν γίνανε εκλογές λόγω 4500 αυτοκτονιών και ατόμων που αυτοπυροβολούνται μέρα μεσημέρι στο Σύνταγμα, δεν γίνανε εκλογές λόγω 30% ανεργίας (και 60% στους κάτω των 30 ετών), δεν γίνανε εκλογές για τόσους και τόσους άλλους σοβαρούς λόγους,
και θα γίνουν για μιά λόξα για ένα κωλονομοσχέδιο που είναι άσχετο και σε άσχετη χρονική στιγμή???

Γ@μώ την (ελληνική κυβερνητική) μπουρδελοκρατία μου γ@μώ....

(και ζητώ δημοσίως συγγνώμη που προσβάλλω και τα ευαγή ιδρύματα του αγοραίου έρωτα υποβαθμίζοντάς τα στη σύγκριση με αυτό που αποκαλείται τρικομματική κυβέρνηση στην Ελλάδα σήμερα.....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2013, 01:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING
Αν ισχύουν και οι φήμες περί επιστολής της Ρεπούση προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.inews.gr/227/engrafo-vomva-apo-repousi-se-syriza-1.htm), καθώς και το μάτι που κλείνει ο Βενιζέλος προς τον ΣΥΡΙΖΑ (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211856&catid=9), μας βλέπω σύντομα για άλλα κόλπα....

Η Ρεπούση φίλε KERRY KING προσπαθεί να σώση το τομάρι της σε περίπτωση που κατατεθεί τελικά το νομοσχέδιο , γιατί βάσει αυτού του νομοσχεδίου μπορεί κάλλιστα να βρεθεί κατηγορούμενη για ρατσισμό , για τη στάση και τις θέσεις της στη γενοκτονία του ποντιακού ελληνισμού .
Όσο για τον Μένι , ψάχνει απεγνωσμένα για σωσίβιο αλλά δεν είναι τόσο βλάκες οι συριζαίοι να μπλεχτούν μαζί του και να χάσουν τις διαρρεύσασες ψήφους των πασόκων προς τον Σύριζα .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2013, 02:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

Η Ελλάδα είναι το σπίτι μας, η Γη μας, η Ζωή μας.
Οι αλλοδαποί ως ξένοι έχουν έρθει εδώ για μια καλύτερη ζωή, αυτή την καλύτερη ζωή το 90% των αλλοδαπών προσπαθούν να την κερδίσουν μέσα απο την παραβατικότητα που τους χαρακτηρίζει, το ελάχιστο έγκλημα που κάνουν είναι η πλαστογραφία.

Εγώ δεν πήγα στη Χώρα τους να τους κάνω ζημιά, αυτοί ήρθαν εδώ και μάλιστα απρόσκλητοι.
Και όχι μόνον έρχονται με το "έτσι γουστάρω" αλλά έρχονται με το θράσος και τον τσαμπουκά να αρπάξουν ό,τι βρεθεί μπροστά τους.

Για παράδειγμα κάποιος φουκαράς έφαγε μαχαιριές τη μέρα που γεννήθηκε το παιδί του και πέθανε για μια βιντεοκάμερα.

Οι αλλοδαποί μας έχουν ανοίξει πόλεμο γιατί βλέπουν οτι το κράτος μας είναι πατσαβούρα και οι πολίτες της είναι πρόβατα.

Όχι όλοι όμως...

Η Χρυσή Αυγή θα ανέβει κι άλλο, αν ο αντιρατσιστικός νόμος ψηφιστεί το 45% των ψηφοφόρων της ΝΔ θα πάει να προστεθεί στο 14% της Χρυσής Αυγής, μετά ξέρεις τι θα γίνει, δε χρειάζεται να σου πω εγώ...

Η Χρυσή αυγή δεν πήγε με το "έτσι θέλω" στο κοινοβούλιο, έχει ψηφιστεί απο μιά πολύ μεγάλη μερίδα του ελληνικού λαού, δηλαδή τι θα πούμε τώρα?
Πως όταν ο κόσμος ψήφιζε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ήταν καλά, τώρα που στρέφεται σε εθνικιστικό Κόμμα δεν μας αρέσει και πάμε να το εκτοπίσουμε?
Αυτό είναι ασέβεια προς τη Δημοκρατία και την επιλογή μιας πολύ μεγάλης μερίδας των πολιτών.

Έχουν γαντζωθεί απο τις καρέκλες και δε λένε να ξεκουμπιστούνε, βλέπεις τον Βενιζέλο με 4% και συγκυβερνάει, ΜΕ 4% ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

Ρε φίλε καταλαβαίνεις τι σου λέω? Με 4% δε κάνεις τον συν-προθυπουργό, κλείνεις το μαγαζί και πας σπίτι σου, είναι ανήθικο να βρίσκεσαιι σε κυβερνητικό σχηματισμό με 4% όπως είναι ανήθικο να σχηματίζεις κυβέρνηση με 20%.

Αυτή τη στιγμή κυβερνά η συντρηπτική μειοψηφία του 28%, βάση του νόμου Παυλόπουλου και άλλων αλχημειών που αποτελούν ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ.


Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 14:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Aitherovamon
αυτό που εχει να κάνει ο Λαος, είναι να δώσει ξεκάθαρο μήνυμα στους ήδη υπάρχοντες

Ποιός λαός Aitherovamon?

O ηλίθιος λαός?

Πώς θα γλυτώσεις απο την τυραννία, όταν στις κάλπες,εκτός απο σένα προσέρχονται και οι regulus και οι Χριστος Ελ,όλης της χώρας?

Και επιτέλους,δεν μπορεί να είσαι τόσο τυφλός και να μην βλέπεις,τον μακροπρόθεσμο στόχο αυτού του νομοσχεδίου.

Αν το βλέπεις και προτείνεις ώς μέσο αντιμετώπισης τις κάλπες,τότε μας δουλεύεις αγρίως.

Αν δεν το βλέπεις, τότε θα αναλάβεις τις ευθύνες σου,αλλά θα είναι πλέον αργά.Θα έρθει το παιδί σου στο σπίτι και θα σου πεί: Αλλάχ Ακμπάρ!

Και θα ζωσθεί το γιλέκο με την βόμβα,ψάχνοντας τον παράδεισο.


Και για να μην ξεχνιόμαστε...

http://www.katohika.gr/2013/05/antartis-troei-kardia-siriou-stratioti.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Χάρη στον Lock Smith, που ήθελε να ανοίξει ένα νέο θέμα περί "ρατσισμού", ακολούθησα το σύνδεσμο και έπεσα τυχαία σε αυτό το μύνημα(και το αμέσως απο πάνω).

Κost περιμένω τοποθέτηση για αυτές τις εμετικές φασιστικές δηλώσεις του Νικόμαχου.

Να και το αμέσως προηγούμενο μήνυμα του Νικόμαχου.

quote:
Aitherovamon
Εχω αρχίσει να φοβάμαι,πώς η ανοχή και η κάθε είδους πολυπολιτισμικότητα,σε συνδυασμό με την προδοτική διακυβέρνηση της χώρας,δεν διορθώνεται με κανένα γνωστό ειρηνικό τρόπο.

Χάθηκε το τραίνο,της δια των εκλογών εκπόρθησης,των δοσίλογων πολυτομαριών.Αφού 40 χρόνια δεν ήταν αρκετά,ας δούμε και την άλλη πλευρά.

Την πλευρά του αγανακτισμένου οικογενειάρχη,που έχει αποφασίσει να τα παίξει όλα για όλα με το μπενέλι του.Αυτοί ή αυτός!

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Και όσοι δεν το βλέπουν,καλή ώρα όπως εσυ,θα υποδουλωθούν δια παντός,επειδή θα μείνουν αμέτοχοι.

Απορώ ακόμη,πώς παρακείμενα χωριά στις Σκουριές,αλλά και απο όλη την Ελλάδσα δεν βρίσκονται ήδη εκεί.

Τώρα για το θέμα του Κερυ,ουδόλως έχουμε ξεφύγει.
Είναι μια ακόμη παρενέργεια των προδοτών που κυβερνούν,έχοντας εξασφαλίσει τα ελικόπτερά τους,για την ύστατη ώρα.
Τουλάχιστον έτσι νομίζουν.

Προσωπικά,δεν βλέπω άλλη λύση.Διαιωνίζεται η παρούσα κατάσταση,ή αποτινάσεται βιαίως.


Ώστε φίλε Νικόμαχε λες... κίνδυνος η ανοχή, η πολυπολιτισμικότητα, η προδοτική διακυβέρνηση. Δεν διορθώνεται με ειρηνικό τρόπο, 40 χρόνια!(
ύμνος προς την Χούντα ε;)

Και μετά μου λέτε γελοιότητες. Αυτές είναι καθαρά δηλώσεις Χρυσαυγίτη. Επομένως γιατί να κατηγορηθώ εγώ συγκεκριμένα ως "φασίστας" επειδή ψήφισα μια φορά Χ.Α;

Τα έχεις μπερδέψει Νικόμαχε. Λες πως θα πάει η χώρα μπροστά όταν ψηφίζουν Χρίστοι Έλ και Regulus, όμως εσύ προδόθηκες μόνος ότι ψήφισες Χ.Α

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 15:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα έχεις μπερδέψει Νικόμαχε. Λες πως θα πάει η χώρα μπροστά όταν ψηφίζουν Χρίστοι Έλ και Regulus, όμως εσύ προδόθηκες μόνος ότι ψήφισες Χ.Α

Ησουν τελείως μαλάκας.
Τώρα έβαλες και την περικεφαλαία!

Το τι ψηφίζω, το ξέρω μόνον εγώ, ανεγκέφαλε μαλάκα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 16:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Τα έχεις μπερδέψει Νικόμαχε. Λες πως θα πάει η χώρα μπροστά όταν ψηφίζουν Χρίστοι Έλ και Regulus, όμως εσύ προδόθηκες μόνος ότι ψήφισες Χ.Α

Ησουν τελείως μαλάκας.
Τώρα έβαλες και την περικεφαλαία!

Το τι ψηφίζω, το ξέρω μόνον εγώ, ανεγκέφαλε μαλάκα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σου έριξα και εγώ βρισίδια αλλά προτίμησα να τα σβήσω, γιατί θα μου την πει ο Aitherovamon. Μην φτύνεις σάλια γιατί θα αποβληθείς.

Δεν έχω πρόβλημα με τις πολιτικές σου πεποιθήσεις, όποιες κι αν είναι. Ούτε με ενδιαφέρει αν είσαι Χρυσαυγίτης, Συριζαίος, Πασοκτζής, ΝΔημοκράτης, Ανελ, Κκε.

Αλλά έχω κάτι να σου πω. Ουαί εις εσάς Γραμματείς και Φαρισαίοι, ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ!Αυτό μου την δίνει, η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

ΥΓ Καλά σας τα έχωνε ο Αλέξης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 18:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ παρότι γνωρίζεις τους κανόνες,
δυστυχώς σε κάθε ευκαιρία τους αγνοείς,
γράφοντας τους (μαζί με τις παρατηρήσεις) στα παλαιά σου υποδήματα.
Το οξύμωρο είναι οτι κατά καιρούς κόπτεσαι για την εικόνα του φόρουμ προς τους αναγνώστες.
Εαν ακολούθησες κάποιο link, απο αυτά που έδωσε το μέλος ΜΥΘΗΡΑ,
και ζήλεψες την ελευθέρια που παρέχουν άλλοι χώροι στη χρήση γλώσσας πεζοδρομίου,
είσαι ελεύθερος να τους ακολουθήσεις.
Εδω μέσα θα κάνεις χρήση μόνο της απεριόριστης ελευθερίας που παρέχουμε σε επίπεδο ιδεών και απόψεων.
Προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί δεν είναι αποδεκτοί!

Η στάση σου θα εξεταστεί



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 19:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι Aitherovamon, αλλά δεδομένης της αμεροληψίας μου, απέναντι σε πολιτικά κόματα, δεν δέχομαι απο κάποιον που χρησιμοποιεί το κεφάλι του, μόνο για πλοήγηση, να μου προσάπτει βαρύτατους χαρακτηρισμούς, εμφανίζοντάς με, ώς ψηφοφόρο της ΧΑ.Ενός κόματος, που βρίσκεται στο στόχαστρο της δικαιοσύνης αφ' ενός και οι θέσεις του αφ' ετέρου, δεν συνάδουν με την κοσμοθέαση ενός λογικού ανθρώπου.

Παίρνω λοιπόν από την...σημαία 15 μέρες κίτρινη και θα επανέλθω την 27-1-2014 και ώραν 19:10.

Εκτός βέβαια, αν έχετε υπ' όψιν σας, βαρυτέρα των 15 ημερών ποινή!
Εν αναμονή ενημέρωσης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 20:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λυπάμαι Aitherovamon, αλλά δεδομένης της αμεροληψίας μου, απέναντι σε πολιτικά κόματα, δεν δέχομαι απο κάποιον που χρησιμοποιεί το κεφάλι του, μόνο για πλοήγηση, να μου προσάπτει βαρύτατους χαρακτηρισμούς, εμφανίζοντάς με, ώς ψηφοφόρο της ΧΑ.Ενός κόματος, που βρίσκεται στο στόχαστρο της δικαιοσύνης αφ' ενός και οι θέσεις του αφ' ετέρου, δεν συνάδουν με την κοσμοθέαση ενός λογικού ανθρώπου.

Παίρνω λοιπόν από την...σημαία 15 μέρες κίτρινη και θα επανέλθω την 27-1-2014 και ώραν 19:10.

Εκτός βέβαια, αν έχετε υπ' όψιν σας, βαρυτέρα των 15 ημερών ποινή!
Εν αναμονή ενημέρωσης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Είχες πει επίσης:

quote:
Ομολογουμένως, είναι τουλάχιστον γελοία η προσπάθεια των ΜΜΕ, να φορτώσουν ένα ποινικό αδίκημα, έστω και φόνο, σε πολιτικό κόμα, εξ αιτίας μιας απλής δήλωσης του δράστη.


Δεν εξετάζω ποιό κόμα είναι αυτό, αλλά την φαιδρότητα των ΜΜΕ και των εντολοδόχων τους, στην καταφανέστατη προσπάθεια, χειραγώγησης της κοινής γνώμης.

Με τα ίδια κριτήρια, που τα ΜΜΕ χαρακτηρίζουν το έγκλημα πολιτικό, θα μπορούσε κανείς να ισχυρισθεί, ότι είναι μια προβοκάτσια ( συνηθες στην ελληνική πολιτική σκηνή ), ώστε να τεθεί εκτός νόμου, ένας εν δυνάμει ισχυρός πολιτικός αντίπαλος!!


Για μένα δεν είναι βαρύτατος χαρακτηρισμός το "Χρυσαυγίτης" και απ' ότι φαίνεσαι δεν είσαι, αλλά οι παράπανω δηλώσεις σου υποστήριξης κατά της δίωξης της ΧΑ, και εκείνες κατά της πολυπολιτισμικότητας, των μουσουλμάνων κτλ. δεν χαρακτηρίστηκαν ως εμετικές και συμπαθητικές προς τον ρατσισμό. Ας μην ξεχνάμε και τις υπόνοιές σου για άτομα με νοητική στέρηση.

Οι δικές ΜΟΥ γιατί να χαρακτηριστούν, επειδή απλά και μόνο είμαι διαφορετικών πεποιθήσεων(χριστιανός και όχι εωσφοριστής); Δηλαδή αν ήμουν χρυσαυγίτης των πεποιθήσεών σου(άθρησκος αντίχριστος "με υψηλό iq"), αξίζω σεβασμό ότι και να λέω;

Όσο για την κίτρινη, δεν την ήλπιζα και δεν συμφωνώ. Ανεξάρτητα αν εσύ είχες σκάσει να κάνουν κάποιοι το "καθήκον" τους, με το να με αποβάλλουν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2014, 14:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι διώξεις εναντίον της Χρυσής Αυγής όχι μονάχα δεν διώχνουν τους ψηφοφόρους απο αυτήν αντίθετα την βοηθούν να αυξήσει ταχύτατα τα ποσοστά της. Το ενδιαφέρον του κόσμου στρέφεται έντονα προς το συγκεκριμένο κόμμα δημιουργώντας ενα τεχνητό δίπολο του στυλ η Χρυσή Αυγή και οι άλλοι, στην θέση των άλλων μετακινούνται όλοι ακόμα και ο ΣΥΡΙΖΑ και οι ΑΝΕΛ.
Δέν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν οι δικαστές τα κάνουν απο μόνοι της ή κατευθύνονται, στην δεύτερη περίπτωση αυτοί που τους κατευθύνουν ή θέλουν σκόπιμα να βγάλουν την Χρυσή Αυγή πρώτο κόμμα με πλάγιο τρόπο ή είναι εντελώς ηλίθιοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2014, 15:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Abbaeion
Το ενδιαφέρον του κόσμου στρέφεται έντονα προς το συγκεκριμένο κόμμα δημιουργώντας ενα τεχνητό δίπολο του στυλ η Χρυσή Αυγή και οι άλλοι, στην θέση των άλλων μετακινούνται όλοι ακόμα και ο ΣΥΡΙΖΑ και οι ΑΝΕΛ.

Ένας από τους λόγους φίλε Abbaeion, ίσως ο κυριότερος, που σπρώχνει τους ψηφοφόρους προς την Χρυσή Αυγή, είναι κατά τη γνώμη μου η στάση των κομμάτων της αριστεράς στο μεταναστευτικό και οι επιπτώσεις του στην ελληνική κοινωνία.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2014, 16:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένας από τους λόγους φίλε Abbaeion, ίσως ο κυριότερος, που σπρώχνει τους ψηφοφόρους προς την Χρυσή Αυγή, είναι κατά τη γνώμη μου η στάση των κομμάτων της αριστεράς στο μεταναστευτικό και οι επιπτώσεις του στην ελληνική κοινωνία.

Η συνεισφορά των μεταναστών στην Ελληνική κοινωνία είναι αρνητικότατη δεν αμφιβάλλει κανένας ούτε οι ίδιοι πέρα απο αυτό το να τους χρεώνουμε τα πάντα ακόμα και τις κλεψιές των πολιτικών του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που είναι Έλληνες έχει καταντήσει ανάλατη σούπα. Η Χρυσή Αυγή είχε αφοσιωθεί αποκλειστικά στους μετανάστες και είχε ξεχάσει τα υπόλοιπα που είναι χειρότερα τα λένε τώρα που τους έβαλαν στην φυλακή για τα μάτια του κόσμου, όταν ήταν στην παντοδυναμία τους παρίσταναν τους τυφλούς οτι δεν τους ενδιέφεραν αυτά γι'αυτό απο κεί την πάτησαν ο Σαμαράς τους έβαλε φυλακή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2014, 18:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι πως τα πολλά "αντί" έχουν καταντήσει κουραστικά στα αυτιά, ειδικά όταν προέρχονται από τα στόματα των πολιτικών. Οι πάντες και τα πάντα βρίσκονται σε ανταγωνισμό, ακόμη και η ίδια λέξη "αντί" δείχνει αντίθεση και μη ανοχή. Δεν πιστεύω πως υπάρχει αυτή την στιγμή κάποια οργάνωση στην Γη που να πιστεύει στην αρμονική συμβίωση των πάντων.

Μιλώντας παλαιότερα με Χρυσαυγίτη μου είχε πει πως "ρατσισμός" είναι η μάχη για την διατήρηση της ράτσας, ενάντια σε ότι απειλεί την συνοχή και την ευημερία της. Επίσης πως οι αρχαίοι Έλληνες ήταν πολύ πιο παθιασμένοι ρατσιστές από εμάς.

Ανεξάρτητα αν ο ρατσισμός είναι κάτι θετικό ή αρνητικό, φαίνεται πως είναι πανάρχαιο φαινόμενο. Ο άνθρωπος οργανώθηκε σε ομάδες, οι οποίες ερχόντουσαν σε σύγκρουση με άλλες ομάδες, όλα μέσα στα πλαίσια της επιβίωσης.

Μόλις τώρα διάβαζα ένα βιβλίο "Όμηρος και Βίβλος" που μιλάει για την κοινή πολιτιστική παράδοση των λαών της Ανατολικής Μεσογείου. Μέσα σε αυτό λέει πως σκοπός που γράφτηκε η Ιλιάδα δεν ήταν η μήνις του Αχιλλέα, αλλά το χτίσιμο του Ελληνικού Έθνους από τις συγγενικές φυλές, όπως η Πεντάτευχος ήταν το χτίσιμο του Εβραϊκού Έθνους από τις διάφορες φυλές. Η συνειδητοποίηση του συναισθήματος της ένωσης μεταξύ των ομοίων και συνάμα του διαχωρισμού από τους διαφορετικούς.

Δεν υπάρχει "αντιρατσιστικό" νομοσχέδιο, μόνο ρατσιστικά συμφέροντα.

Άλλωστε οι οπαδοί της εξέλιξης δέχονται πως τα πάντα στην φύση είναι ένας αδυσώπητος και άσπλαχνος πόλεμος για επιβίωση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2014, 20:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:
[...]Παίρνω λοιπόν από την...σημαία 15 μέρες κίτρινη και θα επανέλθω την 27-1-2014 και ώραν 19:10.

Εκτός βέβαια, αν έχετε υπ' όψιν σας, βαρυτέρα των 15 ημερών ποινή!
Εν αναμονή ενημέρωσης.



Πολλές δεν είναι οι 15 μέρες αυτομπαναρίσματος;
Μπορείς αν θέλεις να τις ανταλλάξεις με 5 μέρες αυτομπανάρισμα και 10 βουρδουλιές (αυτομαστίγωμα).
Έχουμε εμπιστοσύνη ότι θα το τηρήσεις, φτάνει να μας διαβεβαιώσεις σχετικά.
Ενήλικοι άνθρωποι είμαστε άλλωστε... Δεν είμαστε και παιδιά!

Πέρα από την πλάκα ΝΙΚΟΜΑΧΕ, καταλαβαίνεις νομίζω πως σε κάποιες "ασθένειες" όταν μπορεί να δράσει η πρόληψη, το να προσφύγει κανείς σε εκ των υστέρων συμπτωματική θεραπεία είναι μια εντελώς επικίνδυνη πρακτική...
Σκέψου το αυτό και επέστρεψε όταν θεωρείς ότι το κατάλαβες και μπορείς να το τηρήσεις. Την πρόληψη εννοώ.

(Κατά τα άλλα, είναι κατανοητή η ενόχλησή σου για το θέμα της πολιτικής σου προτίμησης)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2014, 15:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγώ διαφωνώ σε κάποια πράγματα.

Διακρίνω κάποια αναίτια αυστηρότητα κατά του Νικόμαχου. Εκείνος λόγω αυτής της αυστηρότητας, ψιλομάσησε τα πιστεύω του.

Είμαι υπέρ της ελεύθερης έκφρασης των ιδεών. Αν ο Νικόμαχος υποστηρίζει την Χ.Α είναι δικαίωμά του. Αν όχι, πάλι το ίδιο. Δεν χρειάζεται όμως να δίνει εξηγήσεις στο ότι δεν είναι Χρυσαυγίτης. Δεν μου άρεσε να δώσει εξήγηση στον διαχειριστή ότι δεν είναι.

Δεν πρέπει να καταδικάζονται οι ιδέες, αρκεί να μην προσβάλλει ο ένας τον άλλο. Αυτό είναι το λάθος μας.

Και εγώ συμφωνώ με κάποια πράγματα που πιστεύει και αυτός, άλλωστε το ψευδώνυμο "Έλ" που διάλεξα δεν είναι τυχαίο. Κάποτε πίστευα πιο πολύ στα σενάρια των Έψιλον, όμως έχω διαφοροποιήσεις σε κάποια θέματα, γιατί βλέπω να θεωρούν τον Χριστιανισμό δρακονιανό προϊόν. Και εγώ δεν πολυπάω την εβραική φυλή, και εγώ στην συνωμοσία κατά των Ελλήνων(απλώς ο καθένας την ερμηνεύει αλλιώς την συνωμοσία). Και εγώ είμαι Έλληνας, και εγώ τρέφω συμπάθεια στο Δωδεκάθεο, αλλά τυχαίνει να είμαι Χριστιανός, πιστεύω στον Ιησού Χριστό.

Οι ιδέες δεν πρέπει να καταδικάζονται σε μια δημοκρατία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2014, 14:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μιλώντας παλαιότερα με Χρυσαυγίτη μου είχε πει πως "ρατσισμός" είναι η μάχη για την διατήρηση της ράτσας, ενάντια σε ότι απειλεί την συνοχή και την ευημερία της. Επίσης πως οι αρχαίοι Έλληνες ήταν πολύ πιο παθιασμένοι ρατσιστές από εμάς.

Οι Έλληνες από την φύση τους δεν είναι ρατσιστές είναι ατομιστές βάζουν δηλαδή τον εαυτό του πάνω από όλα και όλους τους άλλους σε κατώτερη μοίρα ή ανήκουν στην ίδια ράτσα ή σε άλλη γι'αυτό η ιστορία τους καταγράφει αμέτρητες διχόνοιες μεταξύ τους. Ο ρατσισμός προϋποθέτει να βλέπεις τους υπόλοιπους συνέλληνες με ένα πνεύμα αλληλεγγύης σαν να βλέπεις κάποιον συγγενή σου ας πούμε διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα βλάπτοντας σοβαρά την χώρα σαν σύνολο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 12:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έφτασε 27-1-2014 και επανέρχομαι...
ώπα, μπερδεύτηκα. Ο Νικόμαχος ήταν που είχε αυτοεξοριστεί; Φτου γαμώτο, τσάμπα έλλειψα δέκατόσες μέρες.

quote:
Χρίστος Έλ
Είμαι υπέρ της ελεύθερης έκφρασης των ιδεών. Αν ο Νικόμαχος υποστηρίζει την Χ.Α είναι δικαίωμά του.
Σσσστ! Θες να πας όλο το φόρουμ μέσα; Αυτό έλειπε να αρχίσουν τώρα να ψάχνουν τους σέρβερς του εσωτέρικα για τα όπλα (airsoft) της Χρυσής Αυγής. Και όλα αυτά επειδή ένας άνθρωπος τόλμησε να εκφραστεί ελεύθερα! Φευ!


quote:
Abbaeion
Οι Έλληνες από την φύση τους δεν είναι ρατσιστές είναι ατομιστές βάζουν δηλαδή τον εαυτό του πάνω από όλα και όλους τους άλλους σε κατώτερη μοίρα ή ανήκουν στην ίδια ράτσα ή σε άλλη γι'αυτό η ιστορία τους καταγράφει αμέτρητες διχόνοιες μεταξύ τους. Ο ρατσισμός προϋποθέτει να βλέπεις τους υπόλοιπους συνέλληνες με ένα πνεύμα αλληλεγγύης σαν να βλέπεις κάποιον συγγενή σου ας πούμε διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα βλάπτοντας σοβαρά την χώρα σαν σύνολο.
Πολύ καλή η παρατήρηση, εκτός αν είσαι ΣΥΡΙΖΑ. Τότε είναι αριστεριστικη ανοησία (αστειεύομαι).
Στα περι ατομισμού θεωρώ οτι δεν έχεις άδικο. Όμως αναφέρεσαι στον ατομισμό, λες και κάποιος που είναι ατομιστής, αποκλείεται να είναι και ρατσιστής. Μα τι είναι ο ρατσισμός, αν όχι ατομισμός σε εθνικό επίπεδο; (μεγαλύτερη δηλαδή κλίμακα)
Θεωρώ οτι οι έλληνες έχουν στοιχεία ρατσισμού (αν όχι κάτι περισσότερο) στο χαρακτήρα τους, απλά όχι στο σημείο να γίνουν μαχαιροβγάλτες.
Αυτά τα κάνουν ρατσιστικές οργανώσεις τύπου Χρύση Αυγή, που μέχρι πριν τρία χρόνια ούτε που θα τις φτύναμε.

Η αντίδραση τώρα προς τη Χρυσή Αυγή, να γίνει ένα νέο νομοσχέδιο (το οποίο θα κάνει τι; Θα ποινικοποιεί απόψεις;) είναι για μένα παιδαριώδης.


Υποψιάζομαι μάλιστα οτι ο στόχος τους τελικά είναι να εξαγριώσουν τον ελληνικό λαό, όχι με δολοφονικές επιθέσεις, αλλά με την ίδια την ποινικοποίηση της Χρυσής Αυγής.

Θέλουν να απαξιώσουν τόσο πολύ τη δημοκρατία στη χώρα μας, ώστε να μην έχουμε άλλη επιλογή παρά να αρχίσουν διάφορα κομμάτια της Ελλάδας να αυτονομούνται, να φτιάχνουν δική τους βουλή, νόμους κλπ.
Σημείωσε την ημερομηνία που το είπα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2014, 19:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ καλή η παρατήρηση, εκτός αν είσαι ΣΥΡΙΖΑ. Τότε είναι αριστεριστικη ανοησία (αστειεύομαι).

Αριστερός δεν είμαι αλλά πολύ πιθανό να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ όταν γίνουν εκλογές.

quote:
Στα περι ατομισμού θεωρώ οτι δεν έχεις άδικο. Όμως αναφέρεσαι στον ατομισμό, λες και κάποιος που είναι ατομιστής, αποκλείεται να είναι και ρατσιστής. Μα τι είναι ο ρατσισμός, αν όχι ατομισμός σε εθνικό επίπεδο; (μεγαλύτερη δηλαδή κλίμακα)

Ο ρατσισμός είναι μια εξέλιξη του ατομισμού αλλά για να γίνεις σωστός ρατσιστής πρέπει να έχεις ξεπεράσει τα όρια του ατομισμού

quote:
Θεωρώ οτι οι έλληνες έχουν στοιχεία ρατσισμού (αν όχι κάτι περισσότερο) στο χαρακτήρα τους, απλά όχι στο σημείο να γίνουν μαχαιροβγάλτες.
Αυτά τα κάνουν ρατσιστικές οργανώσεις τύπου Χρύση Αυγή, που μέχρι πριν τρία χρόνια ούτε που θα τις φτύναμε.

Σαν ατομιστές οι Έλληνες έχουν στο υποσυνείδητο τον ρατσισμό υπό μορφή ύπνωσης, η Χρυσή Αυγή προσπαθεί να τον ηλεκτρίσει αλλά το κάνει με λάθος τρόπο παραβιάζοντας τους κανόνες και την Ελληνική νομοθεσία αυτό οδηγεί σε βέβαιη αποτυχία.

quote:
Η αντίδραση τώρα προς τη Χρυσή Αυγή, να γίνει ένα νέο νομοσχέδιο (το οποίο θα κάνει τι; Θα ποινικοποιεί απόψεις;) είναι για μένα παιδαριώδης.


Υποψιάζομαι μάλιστα οτι ο στόχος τους τελικά είναι να εξαγριώσουν τον ελληνικό λαό, όχι με δολοφονικές επιθέσεις, αλλά με την ίδια την ποινικοποίηση της Χρυσής Αυγής.


Η αντίδραση τώρα προς τη Χρυσή Αυγή έχει σκοπό να την κάνει πρώτο κόμμα είναι ήδη δεύτερο.

quote:
Θέλουν να απαξιώσουν τόσο πολύ τη δημοκρατία στη χώρα μας, ώστε να μην έχουμε άλλη επιλογή παρά να αρχίσουν διάφορα κομμάτια της Ελλάδας να αυτονομούνται, να φτιάχνουν δική τους βουλή, νόμους κλπ.
Σημείωσε την ημερομηνία που το είπα.

Δέν νομίζω να φτάσουμε μέχρι εκεί πλησιάζουν εκλογές που θα φέρουν σίγουρα μεγάλες ανατροπές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 14:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δέν νομίζω να φτάσουμε μέχρι εκεί πλησιάζουν εκλογές που θα φέρουν σίγουρα μεγάλες ανατροπές.
Καλά, ας κοιτάμε σε βάθος χρόνου, και το τι ανατροπές θα γίνουν με εκλογές που καμία αξία σχεδόν δεν έχουν, το συζητάμε..
..Εμένα με ενδιαφέρουν περισσότερο οι ανατροπές που θα γίνουν όταν καεί και το επόμενο φύλλο του συστήματοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 14:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(το ΣΥΡΙΖΑ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 15:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..Εμένα με ενδιαφέρουν περισσότερο οι ανατροπές που θα γίνουν όταν καεί και το επόμενο φύλλο του συστήματος

Ο ΣΥΡΙΖΑ μέχρι τώρα δεν το δείχνει αλλά τελοσπάντων αν ο Τσίπρας γίνει Σαμαράς Νο2 η επόμενη λύση δεν το συζητώ αυτοδύναμη Χρυσή Αυγή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 15:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε και καεί και το 3ο χαρτί του συστήματος (ΧΑ)
μετά τι ?



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 15:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άντε και καεί και το 3ο χαρτί του συστήματος (ΧΑ)
μετά τι ?

Μετά θα με χρειασθείτε, να σας αναπτύξω, την θεωρία του...χάους!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy