ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Τι είναι φιλοσοφία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 02:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο δεν θα εχουμε περπατησει τον δρομο που οδηγει προς την σοφια ,η τουλαχιστον ενα μερος του δρομου ικανο να διευρυνει την κατανοηση μας ,θα ειναι αδυνατο και ανευθυνο να μιλαμε για σοφια αγαπη δικαιοσυνη κλπ


Ακομα και οταν ερευνουμε με ολη μας την δυναμη να βρουμε τον δρομο ,και παλι ανευθυνο θα ηταν να μιλαμε για σοφια


Ισως θα μπορουσαμε σε αυτην την περιπτωση να μιλουσαμε για αυτα που εχουμε δει !!!!!

Οχι ομως για σοφια !!!


Ειναι οντως σοφος αυτος που εφτασε να αγαπα !!!


ΝΑΙ..ΑΙ..ΑΙ..ΑΙ!!!!

Αλλα τι σημαινει αγαπη βρε παιδια ,τι ειναι δικαιοσυνη και ολοι οι αλλοι οροι που εχουμε μαθει να επαναλαμβανουμε


Κατα την αποψη μου οταν επαναλαμβανουμε -μιμουμενοι παρομοιες λεξεις , παρομοιες λεξεις, αλυσοδενουμε ακομα περισσοτερο την προοπτικη κατανοησης και δεν δεχομαστε τον εαυτο μας για χαρη του μιμητισμου


Θα επρεπε επισης να ειμαστε πολυ προσεκτικοι οταν σκορπαμαι τετοια νοηματα ....ακομα και οταν τα εχουμε κατανοησει ,διοτι αυτα ευκολα παραποιουνται !!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2014, 11:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Ειναι οντως σοφος αυτος που εφτασε να αγαπα !!!

ΝΑΙ..ΑΙ..ΑΙ..ΑΙ!!!!

Αλλα τι σημαινει αγαπη βρε παιδια ,τι ειναι δικαιοσυνη και ολοι οι αλλοι οροι που εχουμε μαθει να επαναλαμβανουμε

Κατα την αποψη μου οταν επαναλαμβανουμε -μιμουμενοι παρομοιες λεξεις , παρομοιες λεξεις, αλυσοδενουμε ακομα περισσοτερο την προοπτικη κατανοησης και δεν δεχομαστε τον εαυτο μας για χαρη του μιμητισμου

Θα επρεπε επισης να ειμαστε πολυ προσεκτικοι οταν σκορπαμαι τετοια νοηματα ....ακομα και οταν τα εχουμε κατανοησει ,διοτι αυτα ευκολα παραποιουνται !!


Τετριμμένες κοινοτυπίες είναι αυτά τα "νοήματα" όταν χρησιμοποιούνται έτσι, αλλά δημοφιλέστατα ως "συνθήματα" (αφού δεν κοστίζουν τίποτα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 03:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι.

Ότι κάτσει, όπως κάτσει, όπου κάτσει. 70'ς αντιμετώπιση, πλατεία και ταγάρι, καμιά γκόμενα να βγαίνει, κι έχω κι έναν θείο που θα με διορίσει, να γίνω συνδικαλιστής για χάρη της μάνας μου και της μελλούμενης πεθεράς με τα γίδια και το Datsun.

Άμα μεγαλώσουμε και δε γίνει να είμαστε στελέχη, θα λέμε τουλάχιστον, που ήμαστε η διανόηση της εποχής μας. Και τα παίζαμε στα δάχτυλα όλα αυτά, όχι μαλακίες. Μαλακισμένα είναι τα παιδιά μας, που δεν κατανοούν το μεγαλείο της εσωτερικής, νεανικής μας διαπάλης...

Και δώστου αγάπες, και peace brother, κι ο χριστός γαμώ τους αναρχικούς, κι ο Πλάτωνας συντηρητικούρα, αλλά όπως και να το κάνεις, ολόκληρος Μαρξ τον διδακτόριασε, γαμώ τον Καστοριάδη μου, γαμώ.

Αλλά κανένας πούστης δεν μας καταλαβαίνει πλέον. Το μεγαλείο, το βάθος της σκέψης, την ιστορική κατάρτιση και ιδεολογική συνέπειά μας.

Αχάριστοι είμαστε ρε! Γαμώ τον λαό και τη φάρα μας, δηλαδή. Καμιά αναγνώριση στους αγώνες. Ούτε στις καταλήψεις, ούτε στα ξεβρακώματα, ούτε στις πορείες. Πουθενά! Πουθενάδες... Εμείς ρε τα χτίσαμε τα Χάρβαλντ και τα Πρίτστον. Με τα τίμια φράγκα των επιδοτήσεων, μα τον Άγιο Τρακτέρ τον Βουλγαροβλήτη.

Κι έρχεται ο κάθε άσχετος, και ρωτά για φιλοσοφίες, γενικές, ειδικές, προσωπικές κι απρόσωπες. Οδός τάδε, νούμερο τάδε Α, δυό τετράγωνα από τον Παρθενώνα, και τρία από το τιμημένο Κιλελέρ και το 24ο που μεγαλούργησε ο ήρωας Χριστοδουλόπουλος. Θράσος του κερατά.

Κι αν το παραμύθι έχει θεό, κι αν έχει δράκο, κι αν ο Μέγα Νίντζα νυστεύει τη σαρακοστή, και πόσα κουκούτσια έχει το χασίσι. Και πάρε αγάπες νά' χεις, και κατανόηση, και empathy, κι εσωτερικές αναζητήσεις και του κώλου τα τρίσμοιρα.

Φιλοσοφία ρε, είναι η Πανάθα. Με πολλή αγάπη για όλους, καλό ντουμάνι στη 13, την 7, την 21, την 4, αίμα αδερφικό στους δρόμους και τα πεζοδρόμια, ζήτω οι δικέφαλοι, η Μουνιχία κι ο Κάνθαρος μαζί.

Άμα γουστάρουμε κιόλας, το γυρνάμε και σε λεύκωμα, κι αρχίζουμε και τις μαλακίες του είδους <<αγάπη είναι να αφήνεις τον άλλο να φύγει, κι άμα γυρίσει είναι για πάντα δικός σου>>.

Και μετά θα πετάξουμε κι έναν Μικρό Πρίγκιπα, μια πρέζα Καμύ, και κάτι εξόχως εμπνευσμένο από Τομ Ρόμπινς, θα στίψουμε και δυο σταγόνες Λόμπσαν Ράμπα, μια ιδέα Σάι Μπάμπα, και τρεις δόσεις Καστανιέντα. Κοκτέιλ νιού έητζ φιλοσοφία. Σελίδες και σελίδες, για τον μπούτσο καβάλα, χωρίς Μπέο, χωρίς Ψωμιάδη, χωρίς Φιλιππίδη, Πυθαγόρα, Ηράκλειτο και κλαίουσες του Καυταντζογλείου και του Χαριλάου εσχάτως.

Γιατί μωρέ, δεν απαντάτε στα ίσα? Το πουλί, πουλάκι, να θυμηθούμε τα νιάτα και τα ξεχασμένα μας γηρατειά τα τιμημένα, κι ότι κάτσει στο καλάθι μάνα μου.

Βαρύ το θέμα, ασήκωτα τα μεσάνυχτα. Την είπα κι εγώ την παπαριά μου, να γυρίσω τώρα κι απ' την άλλη. Κάτω απ' την Ακρόπολη και τις πουτάνες του Ερεχθείου, κάνει καλό ύπνο. Βαρύ κι ελληνικό.

Όχι παίζουμε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 08:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πράγματι.

Ότι κάτσει, όπως κάτσει, όπου κάτσει. 70'ς αντιμετώπιση, πλατεία και ταγάρι, καμιά γκόμενα να βγαίνει, κι έχω κι έναν θείο που θα με διορίσει, να γίνω συνδικαλιστής για χάρη της μάνας μου και της μελλούμενης πεθεράς με τα γίδια και το Datsun.

Άμα μεγαλώσουμε και δε γίνει να είμαστε στελέχη, θα λέμε τουλάχιστον, που ήμαστε η διανόηση της εποχής μας. Και τα παίζαμε στα δάχτυλα όλα αυτά, όχι μαλακίες. Μαλακισμένα είναι τα παιδιά μας, που δεν κατανοούν το μεγαλείο της εσωτερικής, νεανικής μας διαπάλης...

Και δώστου αγάπες, και peace brother, κι ο χριστός γαμώ τους αναρχικούς, κι ο Πλάτωνας συντηρητικούρα, αλλά όπως και να το κάνεις, ολόκληρος Μαρξ τον διδακτόριασε, γαμώ τον Καστοριάδη μου, γαμώ.

Αλλά κανένας πούστης δεν μας καταλαβαίνει πλέον. Το μεγαλείο, το βάθος της σκέψης, την ιστορική κατάρτιση και ιδεολογική συνέπειά μας.

Αχάριστοι είμαστε ρε! Γαμώ τον λαό και τη φάρα μας, δηλαδή. Καμιά αναγνώριση στους αγώνες. Ούτε στις καταλήψεις, ούτε στα ξεβρακώματα, ούτε στις πορείες. Πουθενά! Πουθενάδες... Εμείς ρε τα χτίσαμε τα Χάρβαλντ και τα Πρίτστον. Με τα τίμια φράγκα των επιδοτήσεων, μα τον Άγιο Τρακτέρ τον Βουλγαροβλήτη.

Κι έρχεται ο κάθε άσχετος, και ρωτά για φιλοσοφίες, γενικές, ειδικές, προσωπικές κι απρόσωπες. Οδός τάδε, νούμερο τάδε Α, δυό τετράγωνα από τον Παρθενώνα, και τρία από το τιμημένο Κιλελέρ και το 24ο που μεγαλούργησε ο ήρωας Χριστοδουλόπουλος. Θράσος του κερατά.

Κι αν το παραμύθι έχει θεό, κι αν έχει δράκο, κι αν ο Μέγα Νίντζα νυστεύει τη σαρακοστή, και πόσα κουκούτσια έχει το χασίσι. Και πάρε αγάπες νά' χεις, και κατανόηση, και empathy, κι εσωτερικές αναζητήσεις και του κώλου τα τρίσμοιρα.

Φιλοσοφία ρε, είναι η Πανάθα. Με πολλή αγάπη για όλους, καλό ντουμάνι στη 13, την 7, την 21, την 4, αίμα αδερφικό στους δρόμους και τα πεζοδρόμια, ζήτω οι δικέφαλοι, η Μουνιχία κι ο Κάνθαρος μαζί.

Άμα γουστάρουμε κιόλας, το γυρνάμε και σε λεύκωμα, κι αρχίζουμε και τις μαλακίες του είδους <<αγάπη είναι να αφήνεις τον άλλο να φύγει, κι άμα γυρίσει είναι για πάντα δικός σου>>.

Και μετά θα πετάξουμε κι έναν Μικρό Πρίγκιπα, μια πρέζα Καμύ, και κάτι εξόχως εμπνευσμένο από Τομ Ρόμπινς, θα στίψουμε και δυο σταγόνες Λόμπσαν Ράμπα, μια ιδέα Σάι Μπάμπα, και τρεις δόσεις Καστανιέντα. Κοκτέιλ νιού έητζ φιλοσοφία. Σελίδες και σελίδες, για τον μπούτσο καβάλα, χωρίς Μπέο, χωρίς Ψωμιάδη, χωρίς Φιλιππίδη, Πυθαγόρα, Ηράκλειτο και κλαίουσες του Καυταντζογλείου και του Χαριλάου εσχάτως.

Γιατί μωρέ, δεν απαντάτε στα ίσα? Το πουλί, πουλάκι, να θυμηθούμε τα νιάτα και τα ξεχασμένα μας γηρατειά τα τιμημένα, κι ότι κάτσει στο καλάθι μάνα μου.

Βαρύ το θέμα, ασήκωτα τα μεσάνυχτα. Την είπα κι εγώ την παπαριά μου, να γυρίσω τώρα κι απ' την άλλη. Κάτω απ' την Ακρόπολη και τις πουτάνες του Ερεχθείου, κάνει καλό ύπνο. Βαρύ κι ελληνικό.

Όχι παίζουμε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


WTF.. ti sto? re sy ti eipies xthes

tha vgaleis tous xristianous noimones me auta ti diaolo grafeis edo

re seis sovareuteite epitides to kanete na geloun ta xristiana?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 13:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
luciferian666
Για τελευταία φορά σου εφιστώ την προσοχή!
Αν θέλεις να συνεχίσεις να είσαι μαζι μας, πρεπει:
α) Να χρησιμοποιείς Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου
β) Να σέβεσαι και να μην μιλάς υποτιμητικά για Θρησκευτικές ομάδες!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 13:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρεσιταλ DSM!!!

γουστάρω κάργα να ούμε!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 14:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

luciferian666
Για τελευταία φορά σου εφιστώ την προσοχή!
Αν θέλεις να συνεχίσεις να είσαι μαζι μας, πρεπει:
α) Να χρησιμοποιείς Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου
β) Να σέβεσαι και να μην μιλάς υποτιμητικά για Θρησκευτικές ομάδες!


tha prospathiso diaxeirista giati exo sinitheisi ta greeklish
h elliniki glossa ekselissetai den einai stasimi

pote mou eipes akribos na sebomai??? den prosbala kanena ti akribos ennoeis leo afto pou pistevo aplos

an enoeis tin apantisi mou sto pano xristi dsm
den se apasxolei to parapano paralirima tou??
exei mesa kai ybrismous pollous alla den vgazo noima gia to ti tou ftaei

den ton ybrisa ton rotao ti epathe

grafei akatasxeta mperdemena

an katalabes tipota pes mou kai emena


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 14:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

luciferian666
Για τελευταία φορά σου εφιστώ την προσοχή!
Αν θέλεις να συνεχίσεις να είσαι μαζι μας, πρεπει:
α) Να χρησιμοποιείς Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου
β) Να σέβεσαι και να μην μιλάς υποτιμητικά για Θρησκευτικές ομάδες!


tha prospathiso diaxeirista giati exo sinitheisi ta greeklish
h elliniki glossa ekselissetai den einai stasimi...


Και τα greeklish είναι η... εξέλιξη...;;;

Τα λατινικό αλφάβητο - μπορούμε να το δούμε ως Ελληνογενές από ένα Ευβοϊκό νομίζω του 7ου-6ου πΧ αιώνα - επιστροφή λοιπόν σ'αυτό μετά από 2600 χρόνια πισωγύρισμα... είναι, εκφυλισμός... μάλλον είναι... εξέλιξη δεν μπορεί να είναι (αφού αφορά επιστροφή σε κάτι που εγκαταλείφθηκε εκατοντάδες χρόνια πριν...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 15:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θερμή παράκληση προς την Δ.Ο, να θέσει άμεσα τέλος, σε αυτό το ανοσιούργημα της παραποίησης της ελληνικής γλώσσας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 17:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θερμή παράκληση προς την Δ.Ο, να θέσει άμεσα τέλος, σε αυτό το ανοσιούργημα της παραποίησης της ελληνικής γλώσσας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ελληνικα οπως τα θες οριστε

λοιπον και γω τωρα επειδη αρχισα να τραβω τα μαλια μου με σας σε ρωτω

τα greeklish σε πειραξαν??? κοιτα τι εγραψε ο αλλος


<<Και μετά θα πετάξουμε κι έναν Μικρό Πρίγκιπα, μια πρέζα Καμύ, και κάτι εξόχως εμπνευσμένο από Τομ Ρόμπινς, θα στίψουμε και δυο σταγόνες Λόμπσαν Ράμπα, μια ιδέα Σάι Μπάμπα, και τρεις δόσεις Καστανιέντα. Κοκτέιλ νιού έητζ φιλοσοφία. Σελίδες και σελίδες, για τον μπούτσο καβάλα, χωρίς Μπέο, χωρίς Ψωμιάδη, χωρίς Φιλιππίδη, Πυθαγόρα, Ηράκλειτο και κλαίουσες του Καυταντζογλείου και του Χαριλάου εσχάτως>>


<<Αλλά κανένας πούστης δεν μας καταλαβαίνει πλέον. Το μεγαλείο, το βάθος της σκέψης, την ιστορική κατάρτιση και ιδεολογική συνέπειά μας.
Αχάριστοι είμαστε ρε! Γαμώ τον λαό και τη φάρα μας, δηλαδή. Καμιά αναγνώριση στους αγώνες. Ούτε στις καταλήψεις, ούτε στα ξεβρακώματα, ούτε στις πορείες. Πουθενά! Πουθενάδες... Εμείς ρε τα χτίσαμε τα Χάρβαλντ και τα Πρίτστον. Με τα τίμια φράγκα των επιδοτήσεων, μα τον Άγιο Τρακτέρ τον Βουλγαροβλήτη.>>

<<Κι έρχεται ο κάθε άσχετος, και ρωτά για φιλοσοφίες, γενικές, ειδικές, προσωπικές κι απρόσωπες. Οδός τάδε, νούμερο τάδε Α, δυό τετράγωνα από τον Παρθενώνα, και τρία από το τιμημένο Κιλελέρ και το 24ο που μεγαλούργησε ο ήρωας Χριστοδουλόπουλος. Θράσος του κερατά.>>

<<Κι αν το παραμύθι έχει θεό, κι αν έχει δράκο, κι αν ο Μέγα Νίντζα νυστεύει τη σαρακοστή, και πόσα κουκούτσια έχει το χασίσι. Και πάρε αγάπες νά' χεις, και κατανόηση, και empathy, κι εσωτερικές αναζητήσεις και του κώλου τα τρίσμοιρα.>>

συγνωμη φιλε μου αλλα τι σου λενε αυτα???

ειναι πολυ σημαντικη η ερωτηση μου

αν απαντησεις που σου φαινονται ενταξει και λογικα τοτε οπως καταλαβενεις δε μπορω να σε παρω στα σοβαρα...

εκτος και αν αστειευσε
περιμενω απαντηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 18:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

συγνωμη φιλε μου αλλα τι σου λενε αυτα???

πάρα πολλά!!

Μια ζωή ολόκληρη, μέσα σε δυό γραμμές.

Μια φιλοσοφία της απτής πραγματικότητας, όπως την έζησαν κάποιες γενιές.

Τι δεν καταλαβαίνεις απο την "συνταγή" κοκτεϊλ του DSM?

μόνο αν είσαι αμόρφωτος και απαίδευτος, δικαιολογείσαι να αγνοείς, την ομορφη παρουσίαση αυτού του κοκτέϊλ.

Εν συνεχεία κάνει μια ειρωνική "βουτιά" μέσα στις ασυναρτησίες μερικών εδώ στο φόρουμ, που διακατεχόμενοι απο ημιμάθεια και άγνοια, προσπαθούν να πάρουν θέση επι παντός επιστητού.

Δίνει έμφαση στις μαλακιούλες που γράφουν και γενικά τους "ξεφωνίζει".

Εσυ όμως δεν εννόησες, όχι επειδή δεν καταλαβαίνεις, αλλά επειδή προφανώς δεν θέλεις να το...κουράσεις!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 18:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

συγνωμη φιλε μου αλλα τι σου λενε αυτα???

πάρα πολλά!!

Μια ζωή ολόκληρη, μέσα σε δυό γραμμές.

Μια φιλοσοφία της απτής πραγματικότητας, όπως την έζησαν κάποιες γενιές.

Τι δεν καταλαβαίνεις απο την "συνταγή" κοκτεϊλ του DSM?

μόνο αν είσαι αμόρφωτος και απαίδευτος, δικαιολογείσαι να αγνοείς, την ομορφη παρουσίαση αυτού του κοκτέϊλ.

Εν συνεχεία κάνει μια ειρωνική "βουτιά" μέσα στις ασυναρτησίες μερικών εδώ στο φόρουμ, που διακατεχόμενοι απο ημιμάθεια και άγνοια, προσπαθούν να πάρουν θέση επι παντός επιστητού.

Δίνει έμφαση στις μαλακιούλες που γράφουν και γενικά τους "ξεφωνίζει".

Εσυ όμως δεν εννόησες, όχι επειδή δεν καταλαβαίνεις, αλλά επειδή προφανώς δεν θέλεις να το...κουράσεις!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



AMAN!!!!!! δε τρολαρεις?????? μαμα μια!!!

ελα ρε φιλε ολα θα τα δουμε σημερα!!! γραφτο αυτο!!!

κοκταιηλ??? σφηνακια ιπιατε???

ωστε ειστε συνετεροι δηλαδη (((στο σκεπτικο)))

ασυναρτισειες μερικων??? διακατεχομενοι απο τι??? μαλακιουλες???

ναι ναι φιλε μου δεν εννοω απολυτως τιποτα

με ολη τη ευγενια και στο τονιζω!!! θα θελα να μαθω εγω ο αγραματος

ποιος να ναι ο μεγα νιντζα που νηστεευι τη σαρακοστη???
η πρεζα Καμυ???
ο αγιος Τρακτερ βουλγαροβλητης???

θα θελα να μαθω και αν αυτα προκαλουν την εμπνευση του dsm και τη δικια σου
<<στίψουμε και δυο σταγόνες Λόμπσαν Ράμπα, μια ιδέα Σάι Μπάμπα, και τρεις δόσεις Καστανιέντα>>

ψιτ κοιτα δε σε δουλευω στο τονιζω αυτο
ειλικρηνη απορια ενος αφιλοσοφιτου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 19:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε περιμενα πολυ αλλα αστο μαγκα δε πειραζει
αστο σου λεω

μη μπενεις στο κοπο δε θα καταλαβω ετσι κι αλιως τη βαθια εξηγηση
τι περιμενες ειμαι αγραματος

αλλα ειλικρινα
ε ρε πουστη ηρθα δω να πειραζω τους χριστιανους αλλα σημερα πεφτω απ τα συνεφα δεν ειναι δυνατο ρε μαγκα μου!!!

δινω εξιτιριο στους χριστιανους ταχουν τετρακοσα!!!

περνω συνταξη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 20:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με ολη τη ευγενια και στο τονιζω!!! θα θελα να μαθω εγω ο αγραματος

Δεν είμαι καθηγητής.
Η γνώση στις βιβλιοθήκες!


quote:

περνω συνταξη

Αντε, γιατί έρχεται όμορφο, ζεστό μπάνιο, με άνθη Καμύ, άλατα Λόμπσανγκ Ράμπα και τρίψιμο Μέγα Νίντζα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 21:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM,

Μου φαίνεται ότι κατάλαβα πότε σε πιάνει η έμπνευση.Δυστυχώς.Πρέπει να βρούμε υποκατάστατο... έστω σε χάπια.

Το κείμενο είναι το καλύτερο των τελευταίων μηνών.Τουλάχιστον.

Η μπυροκατάνοιξη που θα ακολουθήσει το Σάββατο, έχει πλέον και νέο αντικείμενο έρευνας.

Όσοι δεν καταλαβαίνετε,περιμένετε μέχρι να βγάλουμε στην αγορά τα παραπάνω χάπια.Θα είναι ακριβά όμως.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 21:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM,

Μου φαίνεται ότι κατάλαβα πότε σε πιάνει η έμπνευση.Δυστυχώς.Πρέπει να βρούμε υποκατάστατο... έστω σε χάπια.

Το κείμενο είναι το καλύτερο των τελευταίων μηνών.Τουλάχιστον.

Η μπυροκατάνοιξη που θα ακολουθήσει το Σάββατο, έχει πλέον και νέο αντικείμενο έρευνας.

Όσοι δεν καταλαβαίνετε,περιμένετε μέχρι να βγάλουμε στην αγορά τα παραπάνω χάπια.Θα είναι ακριβά όμως.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.


εγω θα θελα να μαθαινα πως συνδεονται τ αλατα με το Ραμπα τα ανθη και η πρεζα με το Καμυ

επισης για το μεγα νιτζα που νιστευει καθε σαρακοστη

και τελος πως θα καταφερω και γω να παραγω τετια τεχνη

τι χαπια προκαλουν αυτες τις εκριξεις εμπνευσης??
τι ποτο??

στρεφομα στο αυθεντικο συγραφεα dsm αφου ο αλλος απετυχε

http://www.diamondway-buddhism.gr/notradition.htm

<<Στη Δύση έχετε διαβάσει πολύ σχετικά με τους «Θιβετανούς λάμα.» Κάποιοι Δυτικοί λόγιοι ταξίδεψαν στο Θιβέτ για περιπέτεια. Αργότερα στην Αμερική, ο Λόμπσανγκ Ράμπα έγραψε βιβλία γεμάτα από φαντασίες, περιλαμβάνοντας ιστορίες με αστρικά ταξίδια όπως π.χ να ταξιδεύει το
πνεύμα κάποιου για να συναντήσει κάποιο άλλο πνεύμα και να του μεταβιβάζει μηνύματα.>>


http://el.wikipedia.org/wiki/Αλμπέρ_Καμύ
<<Ο Αλμπέρ Καμύ (Albert Camus, προφέρεται: [alb?? kamy], 7 Νοεμβρίου 1913 - 4 Ιανουαρίου 1960) ήταν Γάλλος φιλόσοφος και συγγραφέας>>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 21:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι χαπια προκαλουν αυτες τις εκριξεις εμπνευσης??

Μάζευε φράγκα φίλε.Μόλις τα κυκλοφορήσουμε,θα σε προμηθεύσουμε από τους πρώτους.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 21:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι χαπια προκαλουν αυτες τις εκριξεις εμπνευσης??

Τά χάπια << Ν.Καζαντζάκης >> απο την BAYERN Farmacia of Creta!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2014, 22:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαπια μαλιστα

ειδα ρε συ το προφιλ
γραφει <<αναεροβια λεξηπλασια>>

δηλ το κειμενο πανω ειναι ταπεινο διγμα της???

συγνωμη αλλα στο κειμενο το ιδιο λες
<<<δε μας καταλαβενει κανεις γαμω τη φαρα μας>>>
στο τελος ομως <<<την ειπα τη παπαρια μου>>>

δε ξερεις και συ τι ειπες???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 07:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δε πορουμε να κοιμιθουμε
εξω συνεχιζει να βρεχει ασταματητα
κι μεσα εδω συνεχιζει βρεχει καταρακτωδως

αγαπητη μηθηρα λυπαμαι χανεις το τιτλο λεξιτρικιμιας
ο <<dsm>> σ αφηνει πισω με διαφορα και αγγαλιαζει το τιτλο
τα συχαρητηρια μου μεγαλε

και μη κωλωνεις οι μεγαλες φυσιογνωμιες παντα παρεξγουνται απο αμαθεις ασχετους ανιμπορους καθυστεριμενους αμορφωτους αγραματους τεμπεληδες γαμω τη φαρα μας!!!

θελουν να μαθουν κιολας τη σημασια!!! ακους θρασος???

προσπαθουν τα αθλια μυρμιγκια να συλαβουν κατιτις
απ το απεριοριστο καλος της δομη του λογου σου
αλλα αποτυχανουν παταγωδως ο εγκεφαλος τους δε μπορει να συλαβει τις ομολογουμενος υπερτατες νυχτερινες
παπαριες λεξιστραγγαλιστων

μη τους απευθινεις το λογο ειναι αφιλοσοφιτα σκουπιδια της θυρας 13 κ 7 παο ολε θρυλε ολε
μονο μπαλα ξερουν σουβλακια να τρωνε ουισκια να πινουν

τι να πεις ρε μεγαλε???
τι καταντια αυτη???
γαμω τη κοινωνια μας!!!

τι να πιασει απτα αριστουργηματα του λογου μας???

α ρε ελλας με τα τεκνα που γενας που λεει κι ο συνετερος απο κατω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 07:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο αμοιρος εκλιπαρουσα!!!
ελεγα ειναι ψεμα ειναι κολπο
ζητουσα ταπινα επιβεβεωση πως ειναι τρολαρισμα
κι ομως ειναι αληθια!!!

και μου λεγε ενα παπουλης στο δρομο τεκνο εμεις οι χριστιανοι δεν εχουμε προβλημα αλλοι το χουν

δε ξερω πια τι να πιστεψω!!! συγκλονιστικα τωρα!!! εχει δικιο η παπαδια???!

αν δεν εχουν βλαβη τα φρενα
μαγκες σοβαρα
πατηστε φρενο δε μας βλεπω καλα καθολου καλα!!!

ρε μπας αυτο το σαιτ φιλοξενει ιδριματα???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 12:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ρε μπας αυτο το σαιτ φιλοξενει ιδριματα???

Προσπαθούμε να μαζέψουμε αυτούς που τους...ξέφυγαν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 14:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ Θέλω Σοφία!!!
Βγάλε το Εγώ , βγάλε το Θέλω...μένει....Σοφία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 16:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για τον πιτσο ολοι!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2014, 23:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσπαθούμε να μαζέψουμε αυτούς που τους...ξέφυγαν!

Που και αυτοι με την σειρα τους,ειχαν,και αυτοι ξεφυγει , και παρομοιως , ειχαν μαζευτει απο καποιους αλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2014, 11:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι φευγάτοι είμαστε.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2014, 15:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι φευγάτοι είμαστε.

Welcome onboard κι εσύ τέκνον μου....

Πάντως αυτός ο ΝτιΕσέμης θα με κάνει να αλλάξω υπογραφή....
(και την έχω χρόνια την κακομοίρα...)

Υπάρχει ο Σωστός τρόπος, ο Λάθος τρόπος, ο δικός μου ο τρόπος και ....του DSM ο τρόπος!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2014, 20:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ρε Πυθαγόρα.

Πρέπει να είναι κανείς ωραίος για να βλέπει το ωραίο,όταν είναι μπροστά του.

Άκου Ντιεσέμης!

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2014, 20:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει ο Σωστός τρόπος, ο Λάθος τρόπος, ο δικός μου ο τρόπος και ....του DSM ο τρόπος!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2014, 00:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά , πού είχαμε μείνει?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy