ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ζωή εν μάσκα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2020, 13:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τωρα είπαμε οποίος δεν θέλει ή δεν πιστεύει, δεν μπορεί να κανει του κεφαλιού του, υπάρχουν και οι σπηλιές, ελευθερα!

Ναι, συμφωνώ ... "ελεύθερα" ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2020, 13:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επιμενίδης
Τη λέξη "υποχωρούσε" δεν κατανοώ εδώ...

Ναι ζητώ συγνώμη υποχρεούσαι ηθελα να γράψω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 19:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που 'σαι Μαχάτμα Επιμενίδης; Για σενα αφιερωμένη, μια επίκαιρη είδηση:

Αφου δεν τον πάτησε με το αμάξι, τι ήθελε και μίλαγε;

Σε τύπο ο οποίος προφανώς έτοιμος για τέτοιες φάσεις και καλά προπονημένος φυσικά, που σίγουρα ψαχνότανε, οπως εθιξα τις προάλλες. Γι' αυτο και η προκλητική οδήγηση, οπως χιλιάδες άλλα καγκουρο-πυροβολημένα, που εχουν ξαμοληθεί στους δρόμους και ψάχνονται για αντίστοιχες φάσεις.

Κάποιον πατέρα λοιπόν σίγουρα θα έχει κι αυτός, αν δεν είναι φυσικά αδέσποτο. Τοσοι μλκες άλλωστε που έβλεπα τοσα χρόνια γύρω μου, τι βλαστάρια θα έβγαζαν; Τι ανατροφή θα έδιναν; Τέτοια και χειρότερα.

Εχω καταλλήξει λοιπόν, πως η καλύτερη χώρα για να ζήσεις ειναι οι ΗΠΑ, ειδικά αν έχεις να διαλέξεις την προοπτική ζωής σε μια Κολομβία των βαλκανίων. Οπλοφορία νόμιμη και ενας επικίνδυνος μλκας λιγότερος. Πακέτο σε αυτούς που τον έσπειραν, σε περιτύλιγμα δώρου.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 21:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Που 'σαι Μαχάτμα Επιμενίδης; Για σενα αφιερωμένη, μια επίκαιρη είδηση:

Αφου δεν τον πάτησε με το αμάξι, τι ήθελε και μίλαγε;



Και σκέτο Γκάντι να με έλεγες θα άκουγα. Αυτό εννοούσες άλλωστε. Η λέξη Μαχάτμα όμως παραπέμπει αλλού.
quote:

Σε τύπο ο οποίος προφανώς έτοιμος για τέτοιες φάσεις και καλά προπονημένος φυσικά, που σίγουρα ψαχνότανε, οπως εθιξα τις προάλλες. Γι' αυτο και η προκλητική οδήγηση, οπως χιλιάδες άλλα καγκουρο-πυροβολημένα, που εχουν ξαμοληθεί στους δρόμους και ψάχνονται για αντίστοιχες φάσεις.

Κάποιον πατέρα λοιπόν σίγουρα θα έχει κι αυτός, αν δεν είναι φυσικά αδέσποτο. Τοσοι μλκες άλλωστε που έβλεπα τοσα χρόνια γύρω μου, τι βλαστάρια θα έβγαζαν; Τι ανατροφή θα έδιναν; Τέτοια και χειρότερα.

Εχω καταλλήξει λοιπόν, πως η καλύτερη χώρα για να ζήσεις ειναι οι ΗΠΑ, ειδικά αν έχεις να διαλέξεις την προοπτική ζωής σε μια Κολομβία των βαλκανίων. Οπλοφορία νόμιμη και ενας επικίνδυνος μλκας λιγότερος. Πακέτο σε αυτούς που τον έσπειραν, σε περιτύλιγμα δώρου.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου και το τι θέλεις να πεις με αυτό το παράδειγμα.Θεωρείς λογικό να είναι οπλισμένο το θύμα και να πυροβολήσει το νεαρό; Αυτό; Αν το θεωρείς αυτό μάλλον εσύ είσαι από την πλευρά του νεαρού και όχι του θύματος. Δηλαδή από εκείνους που ψάχνουν για φασαρία. Μάλλον για αιτίες καυγά. Εγώ δεν ανήκω σε αυτούς. Οπότε δε θα σου κάνω το χατήρι. Τι είναι αυτά τα "οπλοφορία νόμιμη και ένα επικίνδυνος μλκας λιγότερος"; Είναι εκφράσεις λογικού ανθρώπου ή έστω νομοταγούς; Νομίζεις θα σε δικαιολογούσε ο νόμος αν τον πυροβολούσες και τον σκότωνες επειδή σε χτυπησε; Προτείνεις να γίνει ζούγκλα η κοινωνία;
Αυτά που λες, και ο τρόπος που τα λες, δεν αντιστοιχούν σε λογικό και πολιτισμένο άνθρωπο. Οπότε αφού σε αφήνουν και τα λες κάνε ότι νομίζεις. Εσύ εκθέτεις τον εαυτό σου, την ψευδοπροσωπικότητα αυτού το λογαριασμού, που μπορεί να μην έχει καμιά σημασία για την κανονική σου ζωή όμως παράγει δυσαρμονία στο περιβάλλον με τέτοιες εκφράσεις. Και η δυσαρμονία επιστρέφει πάντα σε εκείνον που την παράγει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 21:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα IQ, δεν εξηγείται διαφορετικά. Σε ειχα παρεξηγήσει τελικά για άλλη μια φορά.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 22:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πρέπει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα IQ, δεν εξηγείται διαφορετικά. Σε ειχα παρεξηγήσει τελικά για άλλη μια φορά.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



Όποιος διαβάσει αυτά που γράφεις και αυτά που γράφω θα καταλάβει τίνος το IQ έχει σοβαρό πρόβλημα. Πρέπει κάποια στιγμή να διαβάσεις και εσύ αυτά που γράφεις για να τα θυμηθείς και να τα καταλάβεις. Εμένα πια δεν μπορείς να με εκνευρίσεις, σε έχω καταλάβει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 22:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Που 'σαι Μαχάτμα Επιμενίδης; Για σενα αφιερωμένη, μια επίκαιρη είδηση:

Αφου δεν τον πάτησε με το αμάξι, τι ήθελε και μίλαγε;

Σε τύπο ο οποίος προφανώς έτοιμος για τέτοιες φάσεις και καλά προπονημένος φυσικά, που σίγουρα ψαχνότανε, οπως εθιξα τις προάλλες. Γι' αυτο και η προκλητική οδήγηση, οπως χιλιάδες άλλα καγκουρο-πυροβολημένα, που εχουν ξαμοληθεί στους δρόμους και ψάχνονται για αντίστοιχες φάσεις.

Κάποιον πατέρα λοιπόν σίγουρα θα έχει κι αυτός, αν δεν είναι φυσικά αδέσποτο. Τοσοι μλκες άλλωστε που έβλεπα τοσα χρόνια γύρω μου, τι βλαστάρια θα έβγαζαν; Τι ανατροφή θα έδιναν; Τέτοια και χειρότερα.

Εχω καταλλήξει λοιπόν, πως η καλύτερη χώρα για να ζήσεις ειναι οι ΗΠΑ, ειδικά αν έχεις να διαλέξεις την προοπτική ζωής σε μια Κολομβία των βαλκανίων. Οπλοφορία νόμιμη και ενας επικίνδυνος μλκας λιγότερος. Πακέτο σε αυτούς που τον έσπειραν, σε περιτύλιγμα δώρου.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)


Καλά, εγώ είχα προειδοποιήσει από καιρό για τις επιπτώσεις της καραντίνας
Όχι δηλαδή ότι δεν συνέβαιναν και πρίν αυτά, αλλά η καραντίνα λειτουργεί σαν εκλυτικός παράγοντας και εκτοξεύει τα ποσοστά. Ειδικά σε περιστατικά οικογενειακής βίας, που ήδη έχουν βγει σχετικές μελέτες.
Δεν ξέρω σε τι κόσμο ακριβώς θα βγούμε όταν επιστρέψουμε στην 'κανονικότητα'...

Καλή χρονιά σε όλους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2021, 22:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Καλά, εγώ είχα προειδοποιήσει από καιρό για τις επιπτώσεις της καραντίνας
Όχι δηλαδή ότι δεν συνέβαιναν και πρίν αυτά, αλλά η καραντίνα λειτουργεί σαν εκλυτικός παράγοντας και εκτοξεύει τα ποσοστά. Ειδικά σε περιστατικά οικογενειακής βίας, που ήδη έχουν βγει σχετικές μελέτες.
Δεν ξέρω σε τι κόσμο ακριβώς θα βγούμε όταν επιστρέψουμε στην 'κανονικότητα'...

Καλή χρονιά σε όλους!



Καλή χρονιά σε όλους και σε σένα! Είναι αναμενόμενα φίλε μου αυτά.
Το προβλήματα υπήρχαν απλά τώρα φαίνονται περισσότερο. Θα μάθουμε να είμαστε πιο συγκρατημένοι , αυτό είναι. Τίποτε άλλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 11:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όποιος διαβάσει αυτά που γράφεις και αυτά που γράφω θα καταλάβει τίνος το IQ έχει σοβαρό πρόβλημα.

Αυτό ακριβώς, μα αδυνατείς να το κατανοήσεις.

quote:

Πρέπει κάποια στιγμή να διαβάσεις και εσύ αυτά που γράφεις για να τα θυμηθείς και να τα καταλάβεις.

Εσύ τα δικά σου τα διαβάζεις;

quote:

Εμένα πια δεν μπορείς να με εκνευρίσεις, σε έχω καταλάβει.

A, πολύ ωραία. Οπότε σου 'χω νέα. Ούτε κι εσύ, τους άλλους. Γι' αυτό εκτός από αυτά τα φτηνά κολπάκια που αραδιάζεις, να πιάνεσαι από λεξούλες που πετάνε οι άλλοι και να προσπαθείς να τους εκνευρίσεις, πχ τυχαία λάθη ορθογραφίας (και καλά δεν κατάλαβες τι εννοούν), να διαφωνείς με τον πιο γελοίο τρόπο που σου κατεβαίνει εκείνη την ώρα και άλλα παιδικά τεχνάσματα. Κάποιο πρόβλημα έχεις με το forum αυτό, μάλλον θα είσαι κάποιος από τους πολλούς που πέρασαν στο παρελθόν αποκλειστικά για να κάνουν την φιγούρα ή την προπαγάνδα τους και δεν τους βγήκε και προσπαθείς τώρα να κάνεις την κουτσουλιά σου όσο πιο ύπουλα μπορείς.

Τρολάκο μου, να σου πω εκ κατακλείδι τη γνώμη μου γι αυτά που γράφεις:

Ένα στόμα που ανοιγοκλείνει χωρίς να βγάζει ήχο είσαι. Συνέχισε να μας διασκεδάζεις και μην το ξεχνάς το παρακάτω: Δεν προκειται να πείσεις κανέναν ότι "ήρθες να συζητήσεις" οτιδήποτε και με οποιονδήποτε.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 12:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι δηλαδή ότι δεν συνέβαιναν και πρίν αυτά, αλλά η καραντίνα λειτουργεί σαν εκλυτικός παράγοντας και εκτοξεύει τα ποσοστά. Ειδικά σε περιστατικά οικογενειακής βίας, που ήδη έχουν βγει σχετικές μελέτες.


Όχι ότι δεν συνέβαιναν και πριν, στην 10ετια της κρίσης έχουν πολλαπλασιαστεί και εδώ και ένα χρόνο που άρχισαν οι καραντίνες, έχουν γεμίσει τα πλημμελειοδικεία. Αν έχει κανένας γνωστό ενεργό δικηγόρο (ή και δικαστικό), ρωτάει και επιβεβαιώνει.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 13:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συνέχισε να μας διασκεδάζεις και μην το ξεχνάς το παρακάτω: Δεν προκειται να πείσεις κανέναν ότι "ήρθες να συζητήσεις" οτιδήποτε και με οποιονδήποτε.


Μα εγώ δεν είπα ότι ήρθα να συζητήσω το οτιδήποτε με οποιονδήποτε. Δεν είναι όλα για όλους. Ήρθα να συζητήσω κάποια με κάποιους. Α υπάρχουν. Για εσένα πχ δεν είναι τίποτε από εκείνα που συζητώ εγώ κατάλληλο και καλά θα έκανες να μην ασχολείσαι μαζί μου. Με κουράζει να γράφω αυτονόητα πράγματα και να αμύνομαι σε άσκοπες επιθέσεις. Να πιο πάνω πάλι μου επιτέθηκες με χαρακτηρισμούς όπως τρολ κλπ. Αφού σε αφήνουν γράφεις ότι θέλεις και δεν έχεις αίσθηση του τι γράφεις και γιατί το γράφεις. Παραδέχτηκες ότι έκανες λάθος στην αρχή, μετά μετάνιωσες που το παραδέχτηκες, όπως φαίνεται και τώρα επανέφερες αόριστα το τρολ άνευ λόγου και αιτίας.Μου αποδίδεις τις σκέψεις σου. Χρειάζεσαι θεραπεία. Δεν αξίζει να ασχοληθώ μαζί σου γιατί δε θέλεις να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

quote:

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)


Μη χρησιμοποιείς για παραπαλάνηση στίχους του Ρούμι γιατί δεν έχεις καμιά σχέση με το σουφισμό. Είσαι αγροίκος ακόμη όπως φαίνεται από τα γραφόμενά σου. Ο Ρούμι ήταν τουλάχιστον πολιτισμένος και φιλόσοφος ενώ εσύ εχθρόσοφος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 14:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα βρε τρολάκο που έμαθες και τον Ρουμί τώρα... άντε διάβασε την αγία γραφή καλύτερα, να γράψεις καμιά καλύτερη κουτσουλιά, μιας και οι απολογητές τραβάνε πιο πολλά πυρά εδώ. Δε μου λες, ένα άλλο τρολ ονόματι Λουκάς Αυγερινός που αλώνιζε προ καιρού, τον ξέρεις; Θητεύσατε πουθενά μαζί;

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 14:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιμενίδης, επιτρέπεις μια παρέμβαση στη συζήτησή σου με τον Heretic;
Λοιπόν, αρχικά εμφανίστηκες ταυτόχρονα (λίγες ώρες μετά, για την ακρίβεια) με τον Μ87*, έναν χρήστη που βασική του ενασχόληση στα φόρα είναι να αποδείξει το πόσο επιζήμια, άχρηστα και αναποτελεσματικά είναι τα επαγγέλματα ψυχικής υγείας. Αρκετά περίεργο ώστε να σε ταυτίσουμε μαζί του. Καπάκι έδειξες ότι οι προθέσεις σου, τόσο στο θέμα που εμφανίστηκες, όσο και σε αυτό για τον διαχωρισμό κράτους εκκλησίας, είναι παρόμοιες με αυτές ενός απολογητή.
Έπειτα, άλλαξες το στιλάκι, σταμάτησες την απολογητική και η συμμετοχή σου φαίνεται να είναι αυτή ενός τυπικού χρήστη στα φόρα, αλλάζοντας αρκετά από τον (φαινομενικό) αρχικό σκοπό σου, γυρίζοντάς το σε λίγο πιο new age μονοπάτια βέβαια, από τα αμιγώς χριστιανικά στην αρχή. Θες να εξηγήσεις κάτι για όλα τα παραπάνω; Ή μήπως δεν χρειάζεται και είμαστε απλά υπερβολικά καχύποπτοι;

*http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=12493

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 15:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επιμενίδης, επιτρέπεις μια παρέμβαση στη συζήτησή σου με τον Heretic;


Φίλε μου εννοείται! Είναι ανοιχτός χώρος και φυσικά επιτρέπω την παρέμβαση. Ειδικά από λογικά άτομα.

quote:

Λοιπόν, αρχικά εμφανίστηκες ταυτόχρονα (λίγες ώρες μετά, για την ακρίβεια) με τον Μ87*, έναν χρήστη που βασική του ενασχόληση στα φόρα είναι να αποδείξει το πόσο επιζήμια, άχρηστα και αναποτελεσματικά είναι τα επαγγέλματα ψυχικής υγείας. Αρκετά περίεργο ώστε να σε ταυτίσουμε μαζί του.


Όπως είδα τώρα αυτός ο M87 είναι μέλος από το 2016! Συγκεκριμένα από 9/11/2016. Οπότε γιατί λες ότι εμφανιστήκαμε μαζί; Μήπως μπέρδεψες το τελευταίο μήνυμα αυτού με το πρώτο δικό μου; Το τελευταίο μήνυμά του είναι που έχει καταγραφεί την ίδια μέρα με το πρώτο δικό μου στις 30-7-2020 (αστείο μου φαίνεται να με ταυτίσετε για αυτό το λόγο) αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε. Υποθέτω θα υπάρχουν και άλλοι με αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν το έχω ψάξει.
quote:

Καπάκι έδειξες ότι οι προθέσεις σου, τόσο στο θέμα που εμφανίστηκες, όσο και σε αυτό για τον διαχωρισμό κράτους εκκλησίας, είναι παρόμοιες με αυτές ενός απολογητή.


Αυτό έγινε από αυτά που διάβασα. πχ. αν διαβάσω κάτι για το Ισλάμ που να λέει κάτι ανιστόρητο παρεμβαίνω και εκεί θα φαίνομαι ως απολογητής του Ισλάμ. Και έχω παρεξηγηθεί πολλές φορές σε συζητήσεις δια ζώσης επειδή ακριβώς ήθελα να μιλάμε με ακρίβεια και στοιχεία και όχι στο αέρα. Όμως δεν είμαι απολογητής γιατί αυτό δεν είναι θέμα πίστης. Ούτε συγκαλύπτω τα όποια κακά βλέπω οπουδήποτε. Αλλά να μιλάμε επί πραγματικού. Θέλω να βάζω τα πράγματα στη θέση τους. Πχ. αν μου έλεγε κάποιος ότι ο Μωάμεθ εμφανίστηκε ή πήγε στο Βόρειο Πόλο φυσικά και θα αντιδρούσα. Αλλά αυτό δεν είναι απολογία διότι δεν είμαι μουσουλμάνος. Αντικειμενικότητα είναι και αυτό θέλω. Σε αυτά που γράφονται πολλές φορές στο ίντερνετ υπάρχει σκόπιμο ή και από άγνοια ψέμα. Ε αν βλέπω κάτι από τα δυό αντιδρώ.
quote:

Έπειτα, άλλαξες το στιλάκι, σταμάτησες την απολογητική και η συμμετοχή σου φαίνεται να είναι αυτή ενός τυπικού χρήστη στα φόρα, αλλάζοντας αρκετά από τον (φαινομενικό) αρχικό σκοπό σου, γυρίζοντάς το σε λίγο πιο new age μονοπάτια βέβαια, από τα αμιγώς χριστιανικά στην αρχή. Θες να εξηγήσεις κάτι για όλα τα παραπάνω; Ή μήπως δεν χρειάζεται και είμαστε απλά υπερβολικά καχύποπτοι;


Νομίζω είστε υπερβολικά καχύποπτοι αλλά παρόλα αυτά να σου εξηγήσω επειδή μιλάς λογικά. Δεν άλλαξα σε τίποτε. Οι αντιλήψεις μου δεν φαίνονται σε μια μέρα ή ένα διάστημα ανάγνωσης από εδώ. Κάποιος (κάποια για την ακρίβεια) μου είπε ότι της πήρε τρία χρόνια να με καταλάβει. Και είχαμε σχεδόν καθημερινή επικοινωνία. Μια άλλη δύο χρόνια με την οποία είχα πιο κοντινή σχέση. Και αυτό επειδή οι περισσότεροι δεν ρωτάνε επειδή νομίζουν ότι ξέρουν , ότι έχουν καταλάβει. Ότι τα κουτάκια τακτοποίησης που έχουν στο μυαλό τους είναι αρκετά για να κατατάσσουν τους άλλους. Ε εγώ φαίνεται δεν μπαίνω εύκολα σε κουτάκια ή και δεν χωράω πια (λόγω κιλών ίσως;;;!!!). Δεν θυμάμαι ποιος πρωτοανέφερε τον Μ87 αλλά διάβασα μερικά από όσα έγραφε. αλλού έχει δίκιο αλλού λάθος μου φαίνεται. Με κούρασαν τα μεγάλα κείμενα αλλά πιστεύω ότι έχουν κάποια αξία. Μόνο που κάπως τα απολυτοποιεί. Αν δεν διαβάσω και τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν θα έχω σωστή άποψη.
Το new age δεν υφίσταται κατ' εμέ. Είναι ένας νεολογισμός που περιγράφει κάποιες ιδέες που υπήρχαν πάντα. Ο τρόπος παρουσίασης αλλάζει. Εμένα μου αρέσουν οι παραδόσεις. Γιαυτό επέλεξα και το ψευδώνυμο αυτό αντί του πιο πιασάρικου ίσως "αστρικός ταξιδιώτης" κλπ που μπορεί και να υπάρχει ήδη εδώ. Είδα ότι υπάρχουν σχετικά θέματα αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω πολύ επειδή είχαν και πολλά άσχετα ανάμεσα. Άλλωστε δεν αξίζουν όλες οι αναρτήσεις το ίδιο. Λίγες αξίζουν. Σε άλλα φόρουμ είναι συνηθισμένο επειδή είναι της μόδας η λέξη "αστρικό". Γιαυτό είπα να πρωτοτυπήσω. Αυτά από μένα. Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες.
Αν δεν τις έλυσα εδώ είμαστε για να διευκρινίσουμε, αν χρειαστεί, κάθε τι.


Edited by - Επιμενίδης on 03/01/2021 15:03:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 15:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα είδα και το σύνδεσμο που έδωσες και διαπίστωσα ότι ο Μ87 απάντησε και μετά από εμένα αν και αρχικά νόμιζα ότι λέτε στον ROZ ότι είναι ο Μ87. Θα απαντούσα στον εαυτό μου; Δεν έχω όρεξη να διατηρώ τόσες ψευδοπροσωπικότητες ταυτόχρονα σε ύπαρξη. Μου φτάνει μία. Αν άλλοι το κάνουν δεν ξέρω. Ίσως το έχουν ανάγκη. Εμένα μου φαίνεται ότι ο ROZ είναι ο Μ87. Αλλά και αν δεν είναι δεν πειράζει. Εκεί με τράβηξε ο τίτλος του θέματος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 15:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως είδα τώρα αυτός ο M87 είναι μέλος από το 2016! Συγκεκριμένα από 9/11/2016. Οπότε γιατί λες ότι εμφανιστήκαμε μαζί; Μήπως μπέρδεψες το τελευταίο μήνυμα αυτού με το πρώτο δικό μου; Το τελευταίο μήνυμά του είναι που έχει καταγραφεί την ίδια μέρα με το πρώτο δικό μου στις 30-7-2020 (αστείο μου φαίνεται να με ταυτίσετε για αυτό το λόγο) αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε. Υποθέτω θα υπάρχουν και άλλοι με αυτό το χαρακτηριστικό. Δεν το έχω ψάξει.


Επιμενίδης, ο συγκεκριμένος είχε αρκετούς μήνες να εμφανιστεί και 'σκάσατε μύτη' μαζί, εξ ου και η ταύτιση.
Τώρα δεν έχω πρόβλημα γενικά με την παρουσία σου, εφόσον δεν προκαλείς και δεν τρολάρεις, αλλά θα ήθελα να αναφέρω ότι, έχω δει τόσα στα τέσσερα χρόνια που είμαι εδώ μέλος, που έχω διαπιστώσει ότι τα τρολ είναι αρκετά περισσότερα από τα φυσιολογικά μέλη. Οπότε προσωπικά είμαι καχύποπτος. Αυτά εν ολίγοις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 16:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα φυσιολογικά μέλη ειναι πια τρεις κι ο κούκος (κυριολεκτικά) και τα troll επίσης πολύ συγκεκριμένα άτομα, τα οποία γράφονται και ξαναγράφονται και κυκλοφορούν με διάφορα ψευδώνυμα, γι αυτό και δίνουν την εντύπωση πολλών. Επαναλαμβάνω πως δεν ειναι τυχαίο που όλο το κοινό του χώρου μετακόμισε στο FB σε κλειστές ομάδες. Παρ' όλη την εγγενή ακαταλληλότητα που έχει σαν το κατ' εξοχήν μέσο κοινωνικής αποβλάκωσης, σου δίνει μια στοιχειώδη μορφή προστασίας.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 20:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic από τα γραφόμενά σου δεν προκύπτει συνοχή. Θα σου κάνω τη χάρη να ασχοληθώ μια φορά ακόμη μαζί σου.
Λοιπόν:
1.Αν λες την αλήθεια τότε είμαι ο πέμπτος που συμμετέχει ως κανονικό μέλος (οι άλλοι 4 είναι οι 3 και ο κούκος τέσσερις). Από τη στιγμή που είμαι το 20% του κανονικού πληθυσμού αυτό είναι κάτι πολύ καλό και μου αρέσει. Έτσι μπορώ να παρουσιάσω όσα θέλω και να γράψω σχεδόν ότι θέλω αφού κανένας δεν θα τα βλέπει ή σχεδόν κανένας. Επίσης να καλέσω φίλους και γνωστούς (τι στο καλό δε θα βρω άλλα 5 άτομα) και έτσι παίρνουμε και τον έλεγχο που λέει ο λόγος!

2.Αν δεν λες την αλήθεια πάλι ουδέν πρόβλημα! Πάλι καλά που υπάρχουν κάποιοι. Δεν αλλάζει τίποτε. Θα υπάρξουν και μερικοί λογικοί και θα μπορεί να γίνει διάλογος. Και από το διάλογο πάντα βγαίνει κάτι χρήσιμο.
Οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς δεν βλέπω κανένα λόγο ανησυχίας. Και δε βλέπω το λόγο που έγραψες το προηγούμενο μήνυμα. Τι ήθελες να πετύχεις άραγε;
Τώρα η αναφορά σου σε τρολ που είναι πολύ συγκεκριμένα άτομα δεν είναι λογική.Γιατί; Γιατί δεν με αφορά κατά πρώτο. Κατά δεύτερο τι νόημα θα είχε να κάνουν αυτό που λες αν εδώ είναι 3 και ο κούκος; Άρα είτε δεν είναι 3 και ο κούκος (3+Κ θα το έγραφα συμβολικά, μοιάζει με 3+Ε αλλά και με πλαγιαστό σύμβολο αλχημικό!) είτε δεν υπάρχουν τα τρολ που λες.οι κόρακες εμφανίζονται όπου υπάρχει κάτι να φάνε. Επομένως και ψυχικά διαταραγμένοι να ήταν μόνο αν υπήρχαν άτομα θα έρχονταν. Ότι και να συμβαίνει εσύ έχεις πει ένα ψέμα και δεν έχεις πετύχει τίποτε. Γιαυτό και δεν αξίζει να δίνει κανείς σημασία σε ότι γράφεις παντελώς, νομίζω. Αυτοδιαψεύδεσαι συνεχώς και αποδεικνύεσαι ανειλικρινής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 23:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε επέμβαση στο μήνυμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 23:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε επέμβαση στο μήνυμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 23:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε επέμβαση στο μήνυμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2021, 23:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε επέμβαση στο μήνυμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 14:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς κάποιος θέλει να γίνει ήρωας
στην επόμενη... πιστέψτε με, δεν θα έχω κανέναν ενδοιασμό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 14:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, ωραία, μπράβο που του επανέφερες το θέμα του. Κι εγώ ειχα αρχίσει αν ανησυχώ.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 17:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για την τακτοποίηση AitheroVamon! Όπως είδες και όπως φαίνεται και από τις διαγραφές δεν ξεκίνησα τίποτε εγώ και δεν ξεκινώ ποτέ.

Ρίχνω στα μάτια μου ένα φως
και κάνω ανάκριση μονάχος,
ο χωρισμένος μου εαυτός
είναι που χώρισε το κόσμο
από λάθος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 19:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφώς και δεν ξεκινάς τίποτα, μα ισχυρίστηκε κανένας το αντίθετο; Φυσικά και οι άλλοι πάντα τα προκαλούν.

Μανία καταδιώξεως πάντως έχει αυτό το παλικάρι....
Από το 2005 που τον παρατηρώ πάντα κάποιος άλλος του φταίει.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 19:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σαφώς και δεν ξεκινάς τίποτα, μα ισχυρίστηκε κανένας το αντίθετο; Φυσικά και οι άλλοι πάντα τα προκαλούν.

Μανία καταδιώξεως πάντως έχει αυτό το παλικάρι....
Από το 2005 που τον παρατηρώ πάντα κάποιος άλλος του φταίει.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



AitheroVamon παρακαλώ για την παρέμβασή σου. Βλέπεις ότι χωρίς να του πω τίποτε μου λέει ότι έχω και μανία καταδιώξεως και ότι με παρακολουθεί από το 2005!!! Αν είχα μανία θα ήταν εγκληματικό να λέει κάτι τέτοιο επειδή θα είχα πρόβλημα υγείας και αυτός θα το χειροτέρευε. Αν πάλι δεν έχω μανία όπως πιστεύω και όντως με παρακολουθεί σημαίνει ότι αυτός έχει κάποιους είδους μανία εναντίον μου χωρίς να ξέρω και ποιος είναι. Αν ήταν γυναίκα θα ήταν καλά. Θα ήταν ερωτευμένη μαζί μου. Δεν ξέρω άτομα που θα υπέθετα ότι με παρακολουθούν επί τόσο διάστημα. Ως τι με παρακολουθεί δε λέει, ούτε το όνομά του λέει. Οπότε όλα όσα γράφει είναι συκοφαντικά. Δεν αξίζει λοιπόν να πάρετε πιο δραστικά μέτρα έναντι τέτοιων φαινομένων;

Ρίχνω στα μάτια μου ένα φως
και κάνω ανάκριση μονάχος,
ο χωρισμένος μου εαυτός
είναι που χώρισε το κόσμο
από λάθος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 20:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι πεις τσολιά μου. Έτσι κι αλλιώς, τα τελευταία χρόνια το μισό φόρουμ είσαι εσύ. Όταν θα βαρεθείς να φτιάχνεις ψευδώνυμα, όλο αυτό θα μαραζώσει, θα κλείσει, θα εξαφανιστεί και κανένας δεν θα το θυμάται πια. Οπότε, αν ψάχνεσαι να εκδικηθείς με κάποιο τρόπο το esoterica για τα κάζα που έχεις πάθει (ή νομίζεις ότι έχεις πάθει), το κάνεις σαφώς με λάθος τρόπο.

Θα σταματήσεις να φτιάχνεις νέα ψευδώνυμα και θα περάσουν όλα. Αν τώρα ήμουν mod/admin θα σου έκανα κάτι άλλο. Θα σου έσβηνα ότι καινούργιο γράφεις/φτιάχνεις και θα άφηνα το παλιό σου nick (αυτό που έφτιαξες μετά την καριέρα σου σαν ... στιχουργός) ανοικτό για πάντα. Θα σε υποχρέωνα δηλαδή να γράφεις (αν θες φυσικά) μόνο μέσα από αυτό, για να καταλάβεις ότι το "θέλει η ... να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει" είναι παντού και πάντα επίκαιρο. Δεν ειναι όλοι χαζοί, ακόμα και σε αυτούς τους χώρους.

Τώρα, κάτι που έθιξες (ανάμεσα στις διάφορες... παπάντζες), στο τι γράφω ή δεν γράφω, σαφώς και δεν σε αφορά. Αυτό έλλειπε κιόλας να ζητούσα τα εύσημα από κάποιους σαν κι εσένα. Τα απλά "φαινόμενα για μελέτη", από τα πολλά του χώρου του "εσωτερισμού". Μαζί με τα υπόλοιπα που περασαν από εδώ, παραδείγματα προς αποφυγή. Για ιδία χρήση πάντα και για ουσιαστικό σχολιασμό, μόνο μεταξύ (πραγματικά) γνωστών. Εσύ πάντως μη δίνεις σημασία στο τι γράφω. Συνέχισε ακάθεκτος και μην ανησυχείς: πάντα θα υπάρχει κάποιος που σου ξέφυγε από το δούλεμα.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 20:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ολίγη θεωρία (όπως πάντα), για μελέτη:

People With 'Dark' Personality Traits Responded to The Pandemic With Key Differences

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2021, 20:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ότι πεις τσολιά μου. Έτσι κι αλλιώς, τα τελευταία χρόνια το μισό φόρουμ είσαι εσύ. Όταν θα βαρεθείς να φτιάχνεις ψευδώνυμα, όλο αυτό θα μαραζώσει, θα κλείσει, θα εξαφανιστεί και κανένας δεν θα το θυμάται πια. Οπότε, αν ψάχνεσαι να εκδικηθείς με κάποιο τρόπο το esoterica για τα κάζα που έχεις πάθει (ή νομίζεις ότι έχεις πάθει), το κάνεις σαφώς με λάθος τρόπο.


Αγαπητέ AitheroVamon απευθύνομαι σε εσένα διότι ο εν λόγω είναι φανερό ότι βρίσκεται σε παραλήρημα. Τον συμπονώ μεν αλλά δεν μπορώ να τον βοηθήσω. Προφανώς τον έχουν εξαπατήσει πολλάκις και στρέφεται κατά πάντων τώρα. Αυτά που γράφει είναι ψευδή και συκοφαντικά. Δεν έχω να εκδικηθώ για κάτι το esoterica. Ούτε αλλάζω ψευδώνυμα. Δεν ξέρω τι όνειρα βλέπει και τι φαντάζεται ο καθένας. Ή και τι καταναλώνει.

quote:

Θα σταματήσεις να φτιάχνεις νέα ψευδώνυμα και θα περάσουν όλα. Αν τώρα ήμουν mod/admin θα σου έκανα κάτι άλλο. Θα σου έσβηνα ότι καινούργιο γράφεις/φτιάχνεις και θα άφηνα το παλιό σου nick (αυτό που έφτιαξες μετά την καριέρα σου σαν ... στιχουργός) ανοικτό για πάντα. Θα σε υποχρέωνα δηλαδή να γράφεις (αν θες φυσικά) μόνο μέσα από αυτό, για να καταλάβεις ότι το "θέλει η ... να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει" είναι παντού και πάντα επίκαιρο. Δεν ειναι όλοι χαζοί, ακόμα και σε αυτούς τους χώρους.


Ποια καριέρα σαν στιχουργός; Δεν υπήρξα ποτέ στιχουργός!!! Μου φαίνονται αστεία όλα αυτά αν δεν ήταν τραγικά. Ονειρεύεσαι!!! Δεν ξέρω για ποιον με νομίζεις. Μίλα ξεκάθαρα να σώσεις το μυαλό σου τουλάχιστον. Βοηθήστε τον και οι υπόλοιποι. Ο άνθρωπος χρειάζεται βοήθεια δεν το βλέπετε;

quote:

Τώρα, κάτι που έθιξες (ανάμεσα στις διάφορες... παπάντζες), στο τι γράφω ή δεν γράφω, σαφώς και δεν σε αφορά. Αυτό έλλειπε κιόλας να ζητούσα τα εύσημα από κάποιους σαν κι εσένα. Τα απλά "φαινόμενα για μελέτη", από τα πολλά του χώρου του "εσωτερισμού". Μαζί με τα υπόλοιπα που περασαν από εδώ, παραδείγματα προς αποφυγή. Για ιδία χρήση πάντα και για ουσιαστικό σχολιασμό, μόνο μεταξύ (πραγματικά) γνωστών. Εσύ πάντως μη δίνεις σημασία στο τι γράφω. Συνέχισε ακάθεκτος και μην ανησυχείς: πάντα θα υπάρχει κάποιος που σου ξέφυγε από το δούλεμα.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι και τι εννοείς.

Ρίχνω στα μάτια μου ένα φως
και κάνω ανάκριση μονάχος,
ο χωρισμένος μου εαυτός
είναι που χώρισε το κόσμο
από λάθος.

Edited by - Επιμενίδης on 04/01/2021 20:27:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1416016
Maintained by Digital Alchemy