ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Υπάρχουν άγγελοι? Τι είναι? Πιστεύετε σ' αυτούς?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει ρε συ γιάπετ, συμβολικά είναι τα φτερά για να δείξουν ότι κινούνται γρήγορα. Αν τους ζωγράφιζαν σήμερα θα τους ζωγράφιζαν με έλικες η κινητήρες τζετ. Και η κατάληξη -ηλ(μιχα-ήλ, ραφα-ήλ κτλ) νομίζω σημαίνει ακριβώς αυτό. Όχι τίποτα άλλο αλλά σαν "άγγελος" και εγώ οφείλω να υπερασπιστώ τους συναδέλφους. Το ότι κάποιος πιστεύει σε υπαρκτά πλάσματα με φτεράκια είναι σημάδι ψυχολογικών προβλημάτωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει ρε άγγελε, να δεχθώ τη συμβολικότητα, αλλά τόσες λεπτομέρειες, γι' αυτούς, πού τις ξέρετε;;;

Εσύ να τις ξέρεις, ως εις εξ' αυτών, για τους υπόλοιπους το λέω.


quote:
Το ότι κάποιος πιστεύει σε υπαρκτά πλάσματα με φτεράκια είναι σημάδι ψυχολογικών προβλημάτων

Α... μη λες βαρεμένο τον πελάτη μου... σε παρακαλώ.

Θα δικαιώσεις την Άρια, που λέει ότι ήρθε στο μαγαζί μου ένας βαρεμένος χριστιανός;;;

Υ.Γ. Ο πελάτης μου πάντως δεν βρίσκει στις τσέπες του πυραύλους και έλικες. Φτερά βρίσκει, έτσι λέει τουλάχιστον και μάλιστα περιμένω να ξανάρθει για να μου τα δείξει και, όπως μου είπε, θα μου αποδείξει την ύπαρξη αρχαγγέλων.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλλος απο δω , τι πεταγεσαι εσυ τωρα ? εσυ δε ξερς λεμε ... και τι μας λες δηλαδη οτι ο μιχα-ηλ θα γινοταν μιχα-jet 10000hp ? αντε αμαρτωλε ...

εδω τα πραγματα ειναι απλα τελικα .. τωρα το επιασα

ειναι οντα που δε τα βλεπουμε ουτε θα τα δουμε ποτε αλλα πρεπει να τα πιστευουμε και να ακουμε ασχετα εαν δεν εχουν φωνη ,εμεις πρεπει να τα ακουμε
ειναι ασωματα αλλα για να τα περιγραψουμε καπως τα δινουμε εμεις σωμα και αλλα
ειναι διπλα μας και μας λενε για το καλο αλλα εμεις κανουμε του κεφαλιου μας γιατι ισως εχει πολυ φασαρια και αυτοι μιλανε πολυ σιγα και δεν ακουγονται ... και κατσε τωρα ... ρε συ τρεχαγυρευε , και εαν ο δικος μου δε ξερει το σωστο και μου λεει το α-σωστο , εγω τη πατησα δηλαδης ? τεσπα
εχουμε ελευθερη βουληση αλλα για να ειμαστε σωστοι πρεπει να κανουμε οτι μας λενε τα αγγελακια , δηλαδη να μην εχουμε ελευθερη βουληση και οταν κανουμε κατι καλο το κανουμε γιατι μας το ειπαν αυτα, οταν κανουμε κατι κακο το κανουμε γιατι δεν τους ακουσαμε εμεις ... οτι και να κανουμε χαμενοι ειμαστε
αληθεια , ως πνευματα μπορουν να μπουν μεσα μου και να παρουν τον ελεγχο του σωματος μου ? ή αυτα δεν τα κανουν αγγελοι ? και εαν μπει τοτε για να το βγαλω πρεπει να παω σε εξορκιστη παπα ή σε εξορκιστη σατανιστη ? χμμμ


επισης απο οσο ξερω ειναι και καποιοι αγγελοι ποιο μαγκες και τσαχπινηδες , αυτοι επειδη ειναι "νουμερα" δεν τους γουραστουμε και ενω τους πρωτους τους καλους και αγαθους τους θεωρουμε ντυμεους στα λευκα ,με ξανθα μαλια και ομορφα ματια και οραια φτερα , αυτοι παλι ειναι κοκκινοι , με κερατακια αντι για μαλλια και με μαυρο προσωπο ... και τα λεμε διαβολακια .... το παραξενο τωρα ειναι οτι ο μπαμπας και τον δυο ειναι ο ενας και μοναδικος θεος ...

τωρα ομως παλι εχω θεμα , εαν διπλα μου εχω 2 αγγελους , εναν ασπρο και εναν κοκκινο με κερατακια ... τι θα κανω ? και γιατι ο καλος θεουλης δε δινει μια να τα κανει τα κοκκινα λευκα να τελειωνουμε ? ή λετε να γινω ολυμπιακος οποτε νο προμπλεμα ? χμμμ

ως αντε αρκετα προβληματιστηκα και σημερα ... αυριο παλι...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Και η κατάληξη -ηλ(μιχα-ήλ, ραφα-ήλ κτλ) νομίζω σημαίνει ακριβώς αυτό.

Η βικιπέδια λέει ότι Μιχαήλ σημαίνει "συνδεδεμέμος με το θεό" και ραφαήλ "ο κύριος θεραπεύει".

Αυτό που λες, ότι τρέχουν γρήγορα, δεν το γνωρίζω...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αρα και εφοσον εχουμε την ελευθερια να επιλεξουμε τοτε ποιος ο ρολος των αγγελων τελικα ? και εφοσον εμεις δε γουσταρουμε να τους ακουμε παλι ποιος ο ρολος τους ? και αφου ο θεος μας εκανε οπως μας εκανε και αφου ηξερε οτι θα τον γραφαμε που θα τον γραφαμε , τοτε τι νοημα εχει να βαλει τους αγγελους διπλα μας ? με εχεις κατα μπερδεψει

και τι θα πει εμεις δεν κανουμε το σωστο ? εαν πρεπει να κανουμε το σωστο γιατι δεν μας εκανε σωστους και μας εκανε στραβους ? και τι θα πει σωστο , ως προς τι ? εγω μπορει να ειμαι ενας ΣΩΣΤΟΣ κακος ... και εαν το δικο μου σωστο ειναι αλλο απο αυτο του θεου εφοσον εχω την ελευθερη βουληση που αυτος μου εδωσε τοτε τι τον κοβει αυτον ? πω πω μπερδεμα ... ζαλιστηκα


υγ... φαγωθεικατε με το μυγακι χαχαχαχα ,,,, ειναι το μυγακι απο το μυγιασμα ... οποιος εχει την μυγα μυγιγαζετε εεε κατι τετοιο χαχαχαχαχαχαχα και ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ εεε χαχαχα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Πρέπει να τους καλέσεις για να έρθουν...αλλα.... αν έρθουν όμως και αντιστρέψουν τα πράματα και δεν έρθουν όπως τα είχε για μας ο θεός προβλέψει -ως πάνσοφος- τότε θα φάνε σούτ απο τον θεό , διότι θα τον έχουν εκθέσει...αυτόν και την πανσοφία του!

Εσύ αμαρτωλέ , τους κάλεσες ποτέ????

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 17:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι βιομηχανικός άγγελος και έχω και μεταλικά φτερά και ηλεκτρική κιθάρα...χεχε.

Για τις ερμηνείες των ονομάτων ενδεχομένως να έχει δίκιο ο γιάπετ, απλώς έχω παρατηρήσει ότι όλα τα αγγελικά ονόματα έχουν την κατάληξη ηλ. Ας δεχτούμε ότι δεν είναι έτσι όπως το λέω εγώ, δε νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο.
Δεν είπα ότι ξέρω ή ότι έχω δει αγγέλους. Είπα απλώς ότι οι καλλιτέχνες θέλανε να αποτυπώσουν 2 ιδιότητες των αγγέλων που προκύπτουν ή που πιστεύουν ότι έχουν: καλοσύνη και ταχύτητα. Ταξιδεύουν παντού πολύ γρήγορα και είναι καλοί. Θα μπορούσαν να είχαν χρησιμοποιηθεί στην απεικόνιση φτερά άλλων ζώων αλλά ας πούμε τη μύγα και τη νυχτερίδα δεν τα αποκαλείς εύκολα αγαθά ζώα σε σχέση με το περιστέρι.

Επιμένω ότι όποιος λέει ότι βλέπει αγγέλους δε στέκει καλά στα μυαλά τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 17:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά παιδιά... Σας παραθέτω τι γράφει το βιβλίο των θρησκευτικών της 1ης Λυκείου, που είναι αρκετά για να λυθούν οι περισσότερες απορίες:

<<Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ

Για τους αγγέλους μιλά η Αγία Γραφή. Αυτά που μας λέει, τα εξήγησαν και τα ανέπτυξαν οι Πατέρες της Εκκλησίας κι εκείνη τα πέρασε στους ύμνους και στις ευχές της. Έγιναν διδασκαλία της.

Οι άγγελοι ανήκουν στον πνευματικό κόσμο, είναι δημιουργήματα του Θεού και ήρθαν στην ύπαρξη πριν από τον υλικό κόσμο. Ως πνεύματα είναι ασώματοι και αεικίνητοι, αλλά όχι πανταχού παρόντες. Σε δύναμη και γνώση είναι ανώτεροι από τον άνθρωπο και κατώτεροι από το Θεό, που τους χάρισε τα υπερφυσικά προσόντα τους και την αθανασία τους, Διαιρούνται σε εννιά τάξεις ή τάγματα, τα εξής: Σεραφίμ, Χερουβίμ, Θρόνοι, Κυριότητες, Δυνάμεις, Εξουσίες, Αρχές, Αρχάγγελοι, Άγγελοι. Οι τάξεις αυτές αναφέρονται στις ακολουθίες της Εκκλησίας και ιδιαίτερα σε κείνη της γιορτής τους (8 Νοεμβρίου). Ο αριθμός τους είναι "μυριάδες μυριάδων και χιλιάδες χιλιάδων", δηλαδή αναρίθμητος. Τρεις από αυτούς είναι γνωστοί από την Αγία Γραφή με τα ονόματά τους: ο Μιχαήλ, ο Γαβριήλ και ο Ραφαήλ. Από την Αγία Γραφή μαθαίνουμε για το έργο των αγγέλων. Υμνούν ακατάπαυστα το Θεό, είναι αγγελιαφόροι του, εκτελούν ολοπρόθυμα το θέλημα και τις εντολές του, φροντίζουν τους ανθρώπους. Γι' αυτό ονομάζονται άγγελοι και λειτουργοί του Θεού. Για τη δοξολογία του Θεού από τους αγγέλους, μάς μιλούν παραστατικά ο Προφήτης Ησαΐας και ο Ευαγγελισής Ιωάννης. Και οι δυο τους παρουσιάζουν το θρόνο του Θεού κυκλωμένο από τους υμνητές αγγέλους (Ησ. 6, 1-4 - Αποκ. 4, 8-7, 11). Στη Θεία Λειτουργία, λίγο πριν από τον καθαγιασμό (μεταβολή) των Τιμίων Δώρων σε Σώμα και Αίμα Χριστού, ψάλλουμε τον ύμνο των αγγέλων "Άγιος, άγιος, άγιος, Κύριος Σαβαώθ (= των δυνάμεων), πλήρης ο ουρανός και η γη της δόξης σου..."

Ως διάκονοι του Θεού οι άγγελοι είναι παρόντες στη ζωή του Κυρίου και των αποστόλων. Όπως διαβεβαίωσε ο Χριστός, συμμετέχουν στη χαρά του ουρανού, όταν μετανοεί ο αμαρτωλός άνθρωπος και μεσιτεύουν για μας. Ωραία περιγράφη ο Δαβίδ πώς συμπαραστέκονται οι άγγελοι σ' αυτόν που ελπίζει στον Κύριο. Η μάστιγα των κακών δεν τον αγγίζει, λέει, "γιατί ο Θεός διατάζει τους αγγέλους του για χάρη σου να σε φυλάνε όπου κι αν πας. Θα σε σηκώσουν στα χέρια τους, για να μη σκοντάψει το πόδι σου σε πέτρα" (Ψαλμ. 90, 11-12). Δίκαια λοιπόν η Εκκλησία μας έχει ιδιαίτερη ευχή στο φύλακα άγγελό μας και παρακαλεί τον Κύριο να μας δίνει "άγγελον ειρήνης, πιστόν οδηγόν, φύλακα των ψυχών και των σωμάτων ημών".


ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΣΤΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Στη Θεία Λειτουργία δεν είμαστε μόνοι. Είναι μαζί μας ο Κύριος, η Υπεράγια Θεοτόκος, οι άγιοι. Είναι και οι άγγελοι και ψάλλουμε μαζί τους τον Τρισάγιο ύμνο. Ως άλλα Χερουβίμ υποδεχόμαστε το βασιλιά του σύμπαντος τον οποίο αόρατα δορυφορούν (περιβάλλουν) οι αγγελικές δυνάμεις. Στη Θεία Λειτουργία, δηλαδή, οι πιστοί συμψάλλουμε και συνυπηρετούμε το Θεό μαζί με τους αγγέλους, όπως πολύ ωραία αναφέρετε στο Χεουβικό ύμνο: (ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ) "Εμείς που εικονίζουμε μυστικά τα Χερουβίμ και ψάλλουμε στη ζωοποιό Τριάδα τον τρισάγιο ύμνο, ας αφήσουμε κάθε βιοτική φροντίδα, για να υποδεχτούμε το Βασιλέα των όλων, που αόρατα συνοδεύεται από τις αγγελικές τάξεις. Αλληλούια"

Έτσι, η Λειτουργία που τελείται στη γη ενώνεται με την ακατάπαυστη λειτουργία που τελείται στους ουρανούς. Ένα μάλιστα τμήμα της Θείας Λειτουργίας, εκείνο μετά την απαγγελία του Συμβόλου της Πίστεως, ονομάζεται Αναφορά, γιατί η θυσία αναφέρεται στο Θεό, στο υπερουράνιο θυσιαστήριο, και σ' αυτά που την ίδια ώρα γίνονται στον ουρανό.
(ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ) "Σ' ευχαριστούμε και για τη λειτουργία αυτή, που καταδέχτηκες από τα χέρια μας (των ιερέων), αν και σου παραστέκονται χιλιάδες αρχάγγελοι και μυριάδες άγγελοι, τα Χερουβίμ και τα Σεραφίμ, εξαπτέρυγα, πολυόμματα, μετάρσια (μετεωριζόμενα), πτερωτά"

Αυτός είναι ο λόγος που στη βυζαντινή τέχνη εικονίζεται στη γύρω ζώνη κάτω από τον Παντοκράτορα του τρούλου η ουράνια Θεία Λειτουργία. Την τελεί ο ίδιος ο Χριστός με αρχιερατική αμφίεση. Δεξιά και αριστερά του βλέπουμε τους αγγέλους στην πομπή της Μεγάλης Εισόδου να κρατούν τα Τίμια Δώρα και ιερά σκεύη.

Η πίστη για την παρουσία των αγγέλων στη Θεία Λειτουργία επιβεβαιώνεται και από την παράδοση της Εκκλησίας. Έτσι π.χ. διαβάζουμε στο βίο του Αγίου Σπυρίδωνα ότι ο ιεράρχης αυτός είχε συλλειτουργούς αγγέλους, όπως άλλωστε αναφέρεται στο απολυτίκιό του. Το ίδιο γινόταν και με τον Άγιο Ιωάννη το Χρυσόστομο, καθώς και με νεότερους αγιασμένους κληρικούς που είχαν -και έχουν- τρόπους απλούς, καρδιά ταπεινή και καθαρή.

Ύστερα από αυτά, είναι φυσικό όλοι οι ορθόδοξοι πιστοί να τιμούν, να σέβονται και να αισθάνονται την παρουσία αγγέλων. Υψώνουν περικαλείς ναούς προς τιμή τους (είναι οι ναοί των Ασωμάτων, των Αρχαγγέλων, των Ταξιαρχών), καθιέρωσαν γιορτέςμ ασπάζονται τις εικόνες τους με τις μορφές και τα θαύματά τους, παίρνουν το όνομά τους: Άγγελος, Αγγελική, Μιχαήλ, Γαβριήλ, Ραφαήλ, Ταξιάρχης. Ακόμα εύχονται να 'χουν τον άγγελο φύλακα της ζωής τους και προπομπό στην αιώνια μακαριότητα.


ΤΑ ΠΟΝΗΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ

Εκτός από τους φωτεινούς αγγέλους, υπάρχουν και οι σκοτεινοί, τα πονηρά πνεύματα. Σύμφωνα με τη διδασκαλία της Εκκλησίας, ήταν αρχικά αγαθοί. Εξέπεσαν όμως από τη δόξα και τη θέση που κατείχαν, γιατί υπερηφανεύτηκαν και θέλησαν να μοιάσουν στο Θεό. Αρχηγός τους είναι ο σατανάς (=κατήγορος) ή διάβολος (=διαβολέας, συκοφαντής). Ο σατανάς, όπως λέει η Αγία Γραφή, είναι από την αρχή ανθρωποκτόνος, γιατί από το φθόνο του για τον άνθρωπο γευτήκαμε την πτώση και τη φθορά.

Έργο του διαβόλου είναι να μας παγιδέψει στην αμαρτία. Ο πιστός όμως δεν έχει κανένα λόγο να αισθάνεται αδύναμος και ανασφαλής, γιατί έχει ισχυρά πνευματικά όπλα για να αντιμετωπίζει το κακό και τους πειρασμούς του πονηρού. Η συμμετοχή του στα μυστήρια της Εκκλησίας και η προσευχή τον ενώνουν με το Θεό, τον θωρακίζουν, ώστε νικηφόρα να πορεύεται στη ζωή του. Το διάβολο τον πολεμάμε νικηφόρα όχι όταν τον αγνοούμε, αλλ' όταν ξέρουμε τα τεχνάσματά του.

Ο Κύριος γι' αυτό έγινε άνθρωπος: "για να καταστρέψει τα έργα του διαβόλου". Εύστοχα ψάλλει η Εκκλησία μας: "Κύριε, όπλον κατά του Διαβόλου τον Σταυρόν σου ημίν δέδωκας φρίττει γαρ και τρέμει μη φέρων καθοράν αυτού την δύναμιν..." (Από τους Αινούς του πλ. δ' ήχου).

Το έργο του φύλακα αγγέλου: "Παρακαλούμε για τον άγγελο φύλακα, όχι για να μας δοθεί τότε, γιατί έχει δοθεί σε όλους τους πιστούς από την αρχή άγγελος, αλλά για να είναι άγρυπνος, να κάνει το έργο του και να μας οδηγεί στον ίσιο δρόμο και να μας φρουρεί...">>


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 19:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που έχει σημασια, πάντως, ειναι οτι άγγελοι, υπήρξαν σε όλες τις θρησκείες, όλες τις εποχές, γεγονός, που, αν προστεθεί ότι δεν αφορούν παρά σε πνευματικά πεδία,γινεται κατανοητό, ότι αφορούν στην ψυχική πορεία του ανθρώπου,στο να γινει ένα καλύτερο πλάσμα, που είναι και ο σκοπός του...
Και,όσο για το πως είναι οι άγγελοι, ειπαμε, υπάρχουν χιλιάδες μαρτυρίες,απο πολλούς λαούς, όχι μόνο απ τους χριστιανούς....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 21:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα με τρελανεις .... τι θα πει οποιος βλεπει αγγελους δεν ειναι καλα ... δηλαδη εγω που βλεπω αυτον τον αγγελο ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ? θα μας τρελανεις ρε φιλαρακι ?
χαχαχα



[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 23/02/2010 21:08:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 21:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ πας να μας τρελάνεις αγόρι μου makfor,αφού δεν έγραψα, ότι δεν είναι καλά όποιος βλεπει αγγέλους,αλλά ότι αφορά σε ψυχικές καταστάσεις,η παρουσία αγγέλων...Τότε είναι που παρισταται και βοηθά ο άγγελος,συνήθως,όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο,όπου αναφέρθηκαν,καταγράφηκαν, ή αναφέρονται περιστατικά..
Αλλά,με τετοιο άγγελο,που δείχνεις,τι την ψάχνεις με τους ....πολλούς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 22:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά είναι όσα λέτε για τους αγγέλους, εκείνο που δεν έχω δει ακόμη να δώσετε, είναι και καμία απόδειξη για την ύπαρξή τους.

Απορία, άραγε γιατί τους αγγέλους τους βλέπουν πάντα οι πιστοί....?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 22:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως,καλή μου ar_ia, αγγέλους έχουν δει πολλοί...Εκτός απο πιστούς, ειδαν και ....ποιητές, συγγραφείς,αλλά και κάθε είδους ανθρωποι σε όλο τον κόσμο, επαναλαμβάνω,σε διάφορες χρονικές περιόδους...
Δεν έχουν σχεση με αυτόν τον κόσμο,γι αυτό και δεν επλέκονται,κυριολεκτικα και μεταφορικά..Είναι απο τον επομενο κόσμο,
αποτελούν ένα τέλειο πλασμα κι εμεις ως ατελείς, δεν μπορούμε να τους δούμε....
Να στην πω αλοιώς: Εμείς,αντέχουμε την ομορφιά τους;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 23:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexa καταλαβαίνεις την διαφορά "το είπε η συμπεθέρα της ξαδέρφης της γειτόνισσας του μπακάλη του κουμπάρου" από την λέξη "Απόδειξη"?

Η γιαγιά μου έλεγε πως ο παππούς μου είχε δει την Παναγία κάποιες φορές που γυρνούσε αργά στο σπίτι από την ταβέρνα. Η γιαγιά βέβαια επειδή ήταν γυναίκα της εκκλησίας το πίστευε δίχως να της περνά καν από το μυαλό πως ο παππούς ήταν ντίρλα και θα μπορούσε να έβλεπε ακόμη και τον Χριστό φαντάρο.

Αν εσένα σε καλύπτει τι λέει ο κάθε αγγελοκρουσμένος προσωπικά κανένα πρόβλημα, από την στιγμή όμως που προσπαθείς/προσπαθείτε να μας πείσετε πρέπει να έχετε και αποδείξεις.

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αποδεικνύεται η ύπαρξη τους. Αν αποδεικνυόταν θα ήταν εξαναγκασμός και όχι πίστη το να ακολουθήσουν οι άνθρωποι το λόγο του Θεού. Το μόνο που μπορείς να συναντήσεις (πολύ δύσκολα όμως) στη ζωή σου είναι άνθρωποι που είναι καλοί σαν άγγελοι. Αυτό μόνο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαπετ
τρεχα....
, είναι δυνατόν οι ασώματοι να έχουν φτερά στο α-σώμα τους;;;

Άμα φίλε γιαπετ είναι α-φτερά ειδικά κατασκευασμένα για α-σωμάτους , όλα γίνονται .

*

Edited by - Sesostris on 24/02/2010 01:20:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριέσπερος
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τριέσπερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
24/02/2010
___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τριέσπερος
Και φτερά και ψωλή έχουν.

Κάτι θα ξέρης εσύ για να το λές .......


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris


quote:
Άμα φίλε γιαπετ είναι α-φτερά ειδικά κατασκευασμένα για α-σωμάτους , όλα γίνονται .


Φίλε Σωτήρη, ο γιαχβέ όλα τα μπορεί. Εδώ έχει φτιάξει τον τρεχα...., σε φτερά για ασώματους θα κολλήσει;;;

Ο λούπους, όμως τους έχει κάνει ανατομική εξέταση, απ' ό,τι φαίνεται. Προφανώς, στην Καραϊβική υπάρχουν πολλοί άγγελοι, όλων των χρωμάτων.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριέσπερος
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 01:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τριέσπερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
24/02/2010
___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 08:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχαγυρευε , δεν απαυθυνθηκα σε σενα με το μυνημα μου αλλα στον "βιομηχανικο" !!! γιατι θελει να με βγαλει τρελο οτι δεν βλεπω αγγελους ... μωρε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ βλεπω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

το ζητουμενο ομως με ολα αυτα ειναι ΠΩΣ μπορεις να "πιστευεις" σε κατι που δεν "βλεπεις" με οποιον τροπο και οτι αυτο που "βλεπεις" πιθανοτατα αποτελει δημιουργημα της φαντασιας και τους εγκεφαλου ... ΠΩΣ ΔΗΛΑΔΗ κανει καποιος την διακριση στο ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΤΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΙΣΩΣ" ΣΤΑΛΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΟ (το ποιος ειναι αυτος ο θεος ειναι αλλο θεμα) ... οκ μπορω ευκολα να επικαλεστω οτι ΛΟΓΩ της ΠΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΒΑΘΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΜΟΥ στα ιερα κειμενα (οχι δεν ισχυει , παραδειγμα φερνω) χτες το βραδυ ηρθε στο σπιτι μου αγγελος κυριου και μου ειπε να σας πω
"πρεπει να αγαπαμε αλληλους και οχι να βριζουμε ο ενας τον αλλον και οτι η διαφορετικοτητα ειναι επιθυμια του κυριου!!! και κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να πιστεψει και πως ολοι θα βρεθουν στην αγγαλια του γιατι ειναι παιδια του και αυτα περι τιμωριας και κολασης και διαβολου ειναι μπουρδες " !!!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΣΥ πως αμφισβητεις και με τι ΚΡΙΤΗΡΙΑ , ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ αυτο που μου ειπε ο αγγελος ? ? ?

οι αγγελοι ως φανταστικες οντοτητες αντικαταστησαν τις εκατονταδες οντοτητες των αλλων θρησκειων , οπως οι αρχαιοι ελληνες ειχαν μια σειρα απο οντοτητες εκτος των θεων , ετσι και ο χριστιανισμος επρεπε να εχει κατι , οπως εχουμε πει αποτελει συνεχεια και ενωση των τοτε θρησκειων ... και υποθετω οτι αγγελους ειχε η τοτε θρησκεια των εβραιων!!!


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 09:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa
Κι όμως,καλή μου ar_ia, αγγέλους έχουν δει πολλοί...Εκτός απο πιστούς, ειδαν και ....ποιητές, συγγραφείς,αλλά και κάθε είδους ανθρωποι σε όλο τον κόσμο, επαναλαμβάνω,σε διάφορες χρονικές περιόδους...
Δεν έχουν σχεση με αυτόν τον κόσμο,γι αυτό και δεν επλέκονται,κυριολεκτικα και μεταφορικά..Είναι απο τον επομενο κόσμο,
αποτελούν ένα τέλειο πλασμα κι εμεις ως ατελείς, δεν μπορούμε να τους δούμε....
Να στην πω αλοιώς: Εμείς,αντέχουμε την ομορφιά τους;...

Αφού δεν μπορείς να τους δεις πως τότε τους έχουν δει και μάλιστα πολλοί??????
Και αφού δεν μπορείς να τους δεις πως ξέρεις πως είναι στην όψη και είσαι και βέβαιος πως δεν θα αντέξεις την ομορφιά τους????
Με ακτίνες Χ τους εντοπίζετε????
Πόσα θέλετε να μας τρελάνετε????????????????

ΥΓ. Ποιός είναι ο επόμενος κόσμος.........?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 10:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, αγαπητή μου ar_ia, δεν τους βλέπουν όλοι,τους αγγέλους, αλλα λιγοι,σε όλη την ανθρώπινη ιστορία και σε όλους τους λαούς και θρησκείες υπάρχουν,.....Δεν εμφανίζονται για πλάκα,ούτε για να πουν καλημέρα...Εμφανίζονται,είτε σε ναθρώπους αθώους αρκετα ώστε να τους δουν, είτε επειδή εντέλονται απο τον Θεό να το κάνουν....Οπότε, δεν παίζουν ρόλο στην ζωή μας, επίτηδες, για να μην επηρεάζουν..
Η ομορφιά τους,σαν τέλεια πλάσματα, σίγουρα δεν αντέχετα,αφού λάμπουν, απο το φώς της δόξης του Θεού,πως θα μπορούσαν να είναι ορατοί, δια γυμνού οφθαλμού;Υπαρχει η εξήγηση, οπως βλέπεις, για όλα...Οπότε, μην βιάζεσαι να τρελαθείς....Υπαρχουν οι επαφές αυτές στην ιστορία και μπορείς να καταλάβεις τι όντα είναι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 10:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΣΥ είδες ποτέ κανέναν?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριέσπερος
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 10:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τριέσπερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγγελοι και δαιμονες οπως και δαιμονισμενοι, υπαρχουν σε ολες τις παραδοσεις.

Για τους Ινδουιστες ειναι τα devas(κοινη ριζα με το Deus-Θεος)-αγγελοι και τα Asuras-δαιμονες.

Οι περσσοτεροι αρχαιοι κιναιδοι (οπως και εσεις αλλωστε) ηταν δαιμονισμενοι, καθως εφεραν και τα εξης qualities:

pride, arrogance, conceit and ignorance.

Γνωση για τους αγγελους και τους δαιμονες ειχαν οι οπαδοι του Μιθρα-Απολλωνα, οπως πχ ο Πλατων, που προετοιμασαν το εδαφος για τους χριστιανους οπως λενε και τα καημενα τα εθνικα. Αλλωστε ο Κωνσταντινος της Ελενης ηταν Μιθραϊστης και μυημενος στα Ελευσινια μυστηρια τα οποια προσπαθουσαν να διασωσουν οι Πλατωνιστες απο τους δαιμονισμενους ειδωλολατρες.

Edited by - Τριέσπερος on 24/02/2010 12:11:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριέσπερος
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 10:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τριέσπερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
24/02/2010
___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 11:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αγαπητή μου ar_ia, είδα....Κια όχι μία μόνο...Αλλά,το θέμα με τους αγγέλους, είναι ότι πρέπει και να τους σκέφτεσαι γι να τους δεις...΄Η να μπεις σε πεδία που συχνάζουν..
Όπως στην άκρη του δεξιού οφθαλμού...Μπορεί να δεις κινήσεις τους, καμιά φορα...Και δεν κάνω πλάκα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 11:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αγαπητή μου ar_ia, είδα....Κι όχι μία μόνο...Αλλά,το θέμα με τους αγγέλους, είναι ότι πρέπει και να τους σκέφτεσαι γι να τους δεις...΄Η να μπεις σε πεδία που συχνάζουν..
Όπως στην άκρη του δεξιού οφθαλμού...Μπορεί να δεις κινήσεις τους, καμιά φορα...Και δεν κάνω πλάκα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 12:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μην ανυσηχειτε για τους αγγελους, για εσας υπαρχουν μονο καυλια και δαιμονες και κανεις δεν μπορει να σας σωσει απο τον εαυτο σας, μια καλη λυση ειναι να αυτοκτονησετε. Ισως να ειστε πιο τυχαιροι next time και να μην γεννηθειτε ανεμσα στα σκουπιδια των Ελληνων.


Για τους αγγέλους δεν ανησυχούμε , αν υπάρχουν καλώς να ορίσουν , αν δεν υπάρχουν και πάλι καλά διότι ούτως ή άλλως ποτέ -κάποιοι- δεν τους είδαμε , για κείνο που ανησυχούμε είναι για κάποιους σαν και σένα ψυχομαλακωμπουκωμένους ανώμαλους που κρυβόμενοι πίσω απο την ανωνυμία και την φιλοξενία που τους προσφέρεται προβάλλουν την τρικυμία της ψυχής τους και η οποία ασφαλώς δεν έχει τις ρίζες της στην γνώση αλλα σε ανωμαλία ψυχολογική , η οποία συνετελέσθη σε πολύ μικρή ηλικία!

Αναρρωτιέμαι τι είδους συζήτηση μπορεί κάποιος να κάνει μαζί σου και να ανταλλάξει απόψεις επίσης , όταν το κυρίως θέμα σου δεν είναι άλλο απο τα κομπλεξικά σύνδρομα απο τα οποία διακατέχεσαι και διαχέεις στο περιβάλλον σου , μόνο επι τη εμφανίσει σου!

Μάλλον απουσιάζεσαι ο πατέρας σου , όταν χρειαζόσουν -και το ζητούσες επιμονα- σφαλιάρες σον πισινό σου και ασφαλώς θα γνωρίζεις ότι ... αν κάποιος γίνει ψυχωτικός , ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΨΥΧΩΤΙΚΟΣ!

Όσο και αν το απωθήσεις πλέον δεν πρόκειται να υπάρξει καμμιά θεματική αλλαγή ή ίαση στο ψυχομαλακωμπουκωμά σου ...

Το μόνο που πραγματικά συμβαίνει είναι και το αναπόδραστο -για σένα- , να προβάλλεις την ψυχομαλακωμπουκωμένη φύση σου , όντας πεπεισμένος ότι οι άλλοι φταίνε για ότι είσαι ... σε λυπάμαι προσωπικά και αν μπορούσα έστω κα με κλωτσιές να σε συνεφέρω , ευχαρίστως θα το έκανα!

Με την μαμά , τα συζητάς όλα αυτά???

Ηλίθιε...!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 12:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηρεμία...Μεσημεριάζει....Λίγη σιέστα,ένα ποτό,τσίπουρο, μπύρα,μαλακώστε λίγο...Πιο μαλακά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τριέσπερος
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 12:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τριέσπερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
24/02/2010
___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1757813
Maintained by Digital Alchemy