ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 18:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
rotisa kai pali 2 ka8igites fisikis kai mou eipan oti auto me tous magnitikous polous tis gis pou eipa prin (oti einai antistrofoi apo tous geografikous) isxeiei, rotisa kai ton ka8igiti astronomias mou kai arxika auta pou eipe upstiri3an ta lemena sou alla otan tou eipa gia tous fisikous pou mou eipan oti mou eipan sikose ta xeria psila kai leei den 3ero

na dimiourgisoume 3exoristo 8ema gia auto to pragma?



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 18:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΑΓΑΠΗΤΕ nitro912gr,

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΒΟΡΕΙΟΣ Η ΘΕΤΙΚΟΣ ΠΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΗ ΤΗΣ ΠΥΞΙΔΑΣ ΕΛΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΤΙΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΟΛΟ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΟΡΡΑ.
ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΛΚΟΝΤΑΙ ΚΙ ΕΤΣΙ Ο ΜΑΓΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ (ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ) ΤΟΥ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟΥ ΒΟΡΡΑ.

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 19:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
Η πυξίδα δε λειτουργεί έτσι. Σε αντίθεση με τον ηλεκτρισμό, στον μαγνητισμό δεν υπάρχουν αρνητικά και θετικά φορτία, ηλεκτρόνια και πρωτόνια που να έλκονται ή απωθούνται.

Η φορά του μαγνητικού πεδίου είναι από το νότιο πόλο προς το βόρειο, και αυτήν δείχνουν οι πυξίδες.

Παραθέτω ακόμη μία ιστοσελίδα ενός ερευνητικού κέντρου του γεωμαγνητικού πεδίου.

http://www.ngdc.noaa.gov/seg/potfld/faqgeom.shtml#q4

Φίλε nitro912gr, αν θες πολύ ευχαρίστως να συμμετάσχω σε ένα τέτοιο θέμα, μα για να είμαι ειλικρινής μας υποτιμά. Μου φαίνεται τέτοιου επιπέδου, όσου και του να υπήρχε μια συζήτηση σχετικά με το αν υπάρχει ή όχι οξυγόνο στην ατμόσφαιρα..

Κι επειδή αναγνωρίζω το ότι να σου πω ότι σπουδάζω ηλεκτρονικός μηχανικός με πτυχιακή πάνω στη μελέτη της ιονόσφαιρας και κατεύθυνση Τηλεπικοιωνίες (ηλεκτρομαγνητισμό) δεν αποτελεί επιχείρημα, διότι ούτε οι αδαείς φυσικοί που επικαλέσθηκες αποτελούν επιχείρημα, σου παρέθεσα ορισμένες εγκυκλοπαίδειες και ιστοσελίδες ερευνητικών κέντρων.

Προσωπικά πιστεύω ότι τεκμηρίωσα όσο μπορώ τη θέση μου. Από κάποιο σημείο και έπειτα τίθεται θέμα εγωισμού και δογματισμού στο ποιά αντίληψη ακολουθείται.

Λυπάμαι φίλε μου, θα ξαναπαντήσω όταν πάψουν οι αοριστολογικές αναφορές σε φυσικούς, αστρονόμους, δήθεν εγκυκλοπαίδειες, και "προσωπική φυσική" περί λειτουργίας της πυξίδος και με στοιχεία τεκμηριώθεί, αν γίνεται, το αντίθετο.

Edited by - Ευθύμης on 11/02/2004 19:51:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 20:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΑΓΑΠΗΤΕ Ευθύμη,

ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΟΥΣ.
ΚΑΙ ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ:
ΘΕΩΡΩ ΒΟΡΕΙΟ ΠΟΛΟ (Η ΘΕΤΙΚΟ) ΕΝΟΣ ΜΑΓΝΗΤΗ ΤΟΝ ΠΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΞΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟ ΠΟΛΟ (Η ΑΡΝΗΤΙΚΟ) ΤΟΝ ΠΟΛΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ Ο ΜΑΓΝΗΤΗΣ. ΔΙΕΘΝΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ Ν ΚΑΙ S (Η + ΚΑΙ -).
ΤΟΤΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ):
"Η φορά του μαγνητικού πεδίου είναι από το νότιο πόλο προς το βόρειο, και αυτήν δείχνουν οι πυξίδες."
Ο ΒΟΡΕΙΟΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΝΟΤΙΟΣ (Η ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ) ΠΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΗ. ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟΝ ΝΟΤΙΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΟΛΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΟΡΡΑ, ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΒΟΡΕΙΟΣ (Η ΘΕΤΙΚΟΣ) ΠΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΗ.

ΕΑΝ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΣΤΟ ΒΟΡΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΒΟΡΕΙΟΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΟΣ ΤΟΤΕ:
ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΒΟΡΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΤΟΝ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΒΟΡΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΝΟΤΙΟΣ (Η ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ) ΠΟΛΟΣ ΤΗΣ ΠΥΞΙΔΑΣ.

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΕΜΑ ΟΡΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΟΛΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;
Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΠΥΞΙΔΑΣ;

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ
Υ.Γ. ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 21:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
"ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ"

Αυτό φαίνεται να συμβαίνει, και οφείλω να ζητήσω συγνώμη διότι τελικά, οι δικές μου πηγές φαίνονται να είναι αδαείς, με πρώτη την εγκυκλοπαίδεια Encarta της Microsoft και όσες άλλες ιστοσελίδες επικόλλησα στις προηγούμενες καταχωρήσεις ερευνητικών κέντρων.

Σύμφωνα με την παρακάτω εγκυκλοπαίδεια η αλήθεια έχει ως εξής.

The Magnetic North Pole is the northern point at which the geomagnetic field points vertically, i.e. the dip is 90°. This definition was proposed by Sir William Gilbert, a courtier of Queen Elizabeth I, in 1600 and is still used. Despite its name, it is a south magnetic pole, because the north pole (labelled N) of every other magnet is attracted to it, and opposite magnetic poles attract each other. Its location (in 2003) is 78°18' North, 104° West, near Ellef Ringness Island, one of the Queen Elizabeth Islands, in Canada.

http://en.wikipedia.org/wiki/North_pole

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 22:08:27  Εμφάνιση Προφίλ
Ρεζιλίκια πράγματα!
Και να φανταστείτε ότι είμαστε στον 21ο αιώνα, φλερτάρουμε τον Αρη και οι έλληνες εκπαιδευτικοί είναι αυτού του επιπέδου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 17:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
diladi auto pou elega toso kairo isxeiei i oxi? na 3ero na ana8eoriso tis apopseis mou .



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 09:02:33  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά έχει κάνει κανείς τον συνειρμό που έκανα και γώ?
2012=Χρονιά του Δράκου του καταστροφικού αυτού ζώου που πετάει φωτιά από το στόμα... Πολύ σύμπτωση δε βρίσκεται? Υπήρχαν τόσα ζώδια: πίθηκος, πρόβατο κ.α. και όμως το 2012 είναι το πιο καταστροφικό απ'όλα... Για να μην προχωρήσω σε σύνδεση με την θεωρία της ήδη ύπαρξης Δρακονιανών εξωγήινων που σκοπός τους είναι η κατάληψη της γης...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 12:36:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Για να μην προχωρήσω σε σύνδεση με την θεωρία της ήδη ύπαρξης Δρακονιανών εξωγήινων που σκοπός τους είναι η κατάληψη της γης...

Καλά τώρα..τί μου θύμισες!
Πριν λίγα χρόνια διάβασα ένα βιβλίο σχετικά με αυτό.Κι έβλεπα εφιάλτες..
Δεν ξέρω βεβαια αν αναφέρεσαι στο ίδιο που διάβασα.
Αυτό έλεγε για κάποια όντα,μεγαλόσωμα που έμοιαζαν με δράκους, αλλά και με μεγάλα ερπετά.Το κοινό πάντως είναι,πως και στο βιβλίο έλεγε για πιθανή κατάληψη της γης από αυτά σε λίγα χρόνια.Αφού αυτό επιδιώκουν...
Δεν ξέρω,μου φάνηκε παρατραβηγμένο και αρκετά ευφάνταστο.
Θα ήθελα πάντως και το εύχομαι,να μη γίνει τίποτε από όλα αυτά,παρα μόνο να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε,η επίγνωση,αυτό που αναφέρεται στην <Ουράνια προφητεία>,για το άυλο και αόρατο επίπεδο.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 20:47:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θα ήθελα πάντως και το εύχομαι,να μη γίνει τίποτε από όλα αυτά,παρα μόνο να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε,η επίγνωση,αυτό που αναφέρεται στην <Ουράνια προφητεία>,για το άυλο και αόρατο επίπεδο.

Ελευθερία μου όπως έχω ήδη αναφέρει ξανά και γω πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί με την συνδρομή των indigo children και των crystal children...
Απλά δεν μπόρεσα να μην σκεφτώ ότι είναι μια "περίεργη" σύμπτωση ότι το 2012 είναι η χρονιά του δράκου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 23:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II
Viking ki Ey8ymh geia sto stoma sas!


Dekembrios 3011, A8hna. Oi Ellhnes katoikoi en mesw proeklogikhs periodou opou basikoi antipaloi einai ta tris-tris eggona twn gnwstwn oikogeneiwn, exoun ws basiko 8ema syzhthshs to Kypriako pou akoma den exei ly8ei, ka8ws kai to kostos metoikesias stis neoktistes apoikies tou Arh... Kai oi 2 upopshfioi uposxontai "fthna oikopeda me 8ea ton Fobo" gia ton aplo mis8wto, enw kapoioi periergoi katebainoun stis ekloges proeidopoiontas gia "katastrofh tou kosmou to 3012"...

Osoi "antixristoi" kai na er8oun, oses synwmosies kai na kanoun oi "siwnistes" oi "tektones" oi "pefwtismenoi" kai oi loipes synwmotikes dynameis, ton Ellhna kai to frapogalo tou den 8a ta taraxei kaneis, osous "polous kai n anastrepsoun" kai osous planhtes X,ψ,ω na feroun pros ta edw...


______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 18:03:09  Εμφάνιση Προφίλ
Σωστός ο Φαντομάς!
Αν δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με τις γραμματοσειρές κλπ,θα μπορούσες να γράψεις ελληνικά?
Κουραστικά αυτά τα Greeklish!!!

Avallonoula,ναι έχω διαβάσει την άποψή σου για το θέμα
Απλά με την αναφορά σου στους Δρακονιάνες,θυμήθηκα κάτι που διάβασα....Και μάλλον κάναμε την ίδια σκέψη:

quote:
Απλά δεν μπόρεσα να μην σκεφτώ ότι είναι μια "περίεργη" σύμπτωση ότι το 2012 είναι η χρονιά του δράκου...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 20:31:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ελευθερία πως λεγόταν το βιβλίο που διάβασες για τους Δρακονιανούς? Ηταν στα ελληνικά?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 21:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring
quote:
Τελικά έχει κάνει κανείς τον συνειρμό που έκανα και γώ?
2012=Χρονιά του Δράκου του καταστροφικού αυτού ζώου που πετάει φωτιά από το στόμα... Πολύ σύμπτωση δε βρίσκεται? Υπήρχαν τόσα ζώδια: πίθηκος, πρόβατο κ.α. και όμως το 2012 είναι το πιο καταστροφικό απ'όλα...

Ο Δράκος βέβαια για τους Κινέζους συμβολίζει τη σοφία και την τελειότητα , αλλά το ζήτημα είναι ποιούς θα φάει ο δράκος τελικά εκείνη τη χρονιά. ....
Εγώ που είμαι γεννημένος σε χρονιά του ποντικού, δεν έχω ουρά και στρόγγυλα αυτιά (παρόλο που μου αρέσουν τα τυριά), αλλά και δεν σημειώθηκε και καμμιά έκρηξη πληθυσμού των τρωκτικών τη χρονιά αυτή.

quote:
Για να μην προχωρήσω σε σύνδεση με την θεωρία της ήδη ύπαρξης Δρακονιανών εξωγήινων που σκοπός τους είναι η κατάληψη της γης...


Η θεωρία των Δρακονιανών λέει ότι η γή ελέγχεται απο αυτούς ήδη κατα ένα μεγάλο ποσοστό , αλλά θα γίνει απόπειρα να υπάρξει ολική κυριαρχία.
Και μιά που το αναφέραμε , ξέρει κανείς με τι τρέφονται οι Δ;
Αλλά ας μήν προχωρήσω και γώ περισσότερο όπως άλλωστε ευφυέστατα
κράτησες και σύ την "οικονομία" του λόγου Φίλη Avallon.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 00:52:49  Εμφάνιση Προφίλ
Ο τίτλος του είναι:
Εξωγήινοι.Ναι,υπάρχουν.
Του Γεωργίου Νανόπουλου.Στο βιογραφικό του συγγραφέα αναφέρεται πως
ζει και εργάζεται στις ΗΠΑ ως αστροφυσικός.
Δίνει διαφόρους <τύπους> εξωγήινων,ανάμεσά τους και τους REPTOIDS(ερπετοειδής ή δρακονιανοι)

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 19:38:42  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 21:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio
Απο ποιες εκδόσεις Ελευθερία ?

(αφου έκανες το καλό , πες τα ολα )

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 22:07:19  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόνννν, είναι εκδόσεις <ΚΑΔΜΟΣ> .
Επίσης θέλω να συμπληρώσω κάτι που είδα μόλις τώρα!!
Το όνομα που έδωσα ,του συγγραφέα είναι ψευδώνυμο.
Συγκεκριμμένα γράφει:
Η εργασία αυτή έχει σχεση με την ιδιότητά του ως αστροφυσικού αφού είναι μέλος μιας διεθνής ερευνητικής ομάδας με αντικείμενο την εξωγήινη ζωή.
Για τον παραπάνω λόγο ζήτησε να διατηρηθεί η ανωνυμία του.
Δεν ξέρω,αν το βρείτε,θα δείτε,είναι παρατραβηγμένο...Είμαι δύσπιστη..


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring
Μη φοβάσαι Ελευθερία.
Σήμερα το παρατραβηγμένο είναι να μήν πιστεύεις στην ύπαρξη εξωγήινων.

Κάτι σαν επέκταση για το ρητό σου:
Θάρρος είναι η τόλμη μετα γνώσεως. Οποιαδήποτε άλλη τόλμη μπορεί να οφείλεται σε αλόγιστο ξέσπασμα θυμού ή εξ αγνοίας Θράσος και οπωσδήποτε δεν είναι θάρρος αλλά οτιδήποτε άλλο.

Θα επεκταθώ λίγο παραπάνω αν μου επιτρέπετε.
Κάθομαι και σκέφτομαι μερικές φορές τι είδους θάρρος ήταν αυτό του Λεωνίδα των 300 ή των Αθηναίων στο Μαραθώνα.
Προσπαθώ να αποβάλλω όλο αυτό το νέφος της ηρωικότητας που όλοι κουβαλάμε απο παιδιά , για να μπορέσω να μπώ στην ψυχή αυτών των ανθρώπων και να τους καταλάβω . Δεν μπορώ να τα καταφέρω .
Περι τι γιγάντων επρόκειτο ;
Ένας Αθηναίος στρατιώτης (οπλίτης) , περιμένει την κατάλληλη στιγμή για να επιτεθεί. Βλέπει μπροστά του ένα τεράστιο πλήθος απο εχθρούς οπλισμένους σαν αστακούς . Αισθάνεται την παλάμη του να ιδρώνει στη λαβή του ξίφους του και περιμένει.Ο στρατιώτης αυτός είναι και μορφωμένος είναι και ρήτορας μάλιστα αλλά όπως και ο Σωκράτης και πολοί άλλοι δίχως άλλη σκέψη παρατάχτηκε για τον κοινό σκοπό . Ξέρει πολύ καλά να πολεμάει γιατι αυτό που μαθαίνεις στο Γυμνάσιο απο παιδί , δεν ξεχνιέται. Στα 20 βήματα αριστερά του βλέπει τον στρατηγό του , χωρίς κανένα διακριτικό , κι αυτός με ένα σπαθί με μισοφαγωμένη λαβή αλλά καλά ακονισμένο.Ρήτορας κι `αυτός και μάλιστα αντίπαλός του.
Ο στρατιώτης ξέρει πολύ καλά ότι πρέπει να νικήσει δέκα αντιπάλους για να είναι νικητής . Καί καθένας απο τους συντρόφους του πρέπει να κάνει το ίδιο γιατί αυτή είναι η φρικτή και απελπιστικά άνιση αναλογία.
Ξέρει ότι πρέπει να είναι γρήγορος , πιό γρήγορος κι`απο τον άνεμο .
Να γίνει σχεδόν αόρατος . Να έχει ήδη σκοτώσει τους πέντε πρίν οι υπόλοιποι πέντε καταλάβουν καλα καλα τι έγινε , γιατι αλλοιώς δεν έχει καμμιά ελπίδα ούτε αυτός ούτε η αγαπημένη του οικογένεια και η πόλη του. Ψιθυρίζει το όνομα της τιμημένης κόρης του μεγάλου Δία , που τους δίδαξε την πολεμική αρετή. Αισθάνεται να τον πλημυρίζει μια θεική ενέργεια και αισθάνεται τον βαρύ δερμάτινο θώρακα σαν πουπουλένιο χάδι. Το πρόσωπο της γυναίκας του εμφανίζεται μπροστά του
και ένα ρίγος διαπερνάει το σώμα του. Μα δεν κρατά πολύ. Τώρα μπροστά του περνάει το πρόσωπο της κοκινομάγουλης δούλας ...Δεν συγκρατεί ένα χαμόγελο. Χωρίς να τον νοιάζει άν ακουστεί , μονολογεί : "Ναί . Και για σένα Πανδώρα.!".
Πίσω ακούγεται το σύνθημα και ορμάει μπροστά αφήνοντας μια κραυγή που ανατρίχιασαν και οι πέτρες .Έπαψε πιά να σκέφτεται και αφέθηκε στην ελεύθερη πτώση ένας με το χώμα , ένας με τον άνεμο ένας με το φονικό λεπίδι προς το θάνατο , προς τη ζωή.

Κάπως έτσι μπορώ να αισθανθώ το θάρρος .
Μόνο σαν ανώτερη ανθρώπινη εκδήλωση.Σαν θεικό δώρο

Όχι παιδιά.
Δεν ήμουν εκτός θέματος.
Ίσως τη χρονιά εκείνη να βιώσουμε παρόμοιες καταστάσεις....
Ας ελπίσουμε όχι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:08:17  Εμφάνιση Προφίλ
steelspring μου θυμίζεις Στήβεν Πρέσφιλντ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:46:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάπως έτσι μπορώ να αισθανθώ το θάρρος .
Μόνο σαν ανώτερη ανθρώπινη εκδήλωση.Σαν θεικό δώρο

Να συμπληρώσω...ανδρεία και γενναιότητα!
Το θέμα όμως φίλε μου είναι,το πώς στις μέρες της δειλίας,του θράσσους,της μαλθακότητας και της ευκολίας,θα μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε(αν συμβεί οτιδήποτε),όπως οι ήρωες του παρελθόντος και της ιστορίας μας...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 21:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
gia na upostiri3o ligo akoma ti 8esi mou peri magnitikou paidiou tis gis : to oti oi magnitikoi poloi einai anti8etoi apo tous geografikous to leei kai sto biblio fisikis genikis paidias tis deuteras likiou



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 00:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring
quote:
steelspring μου θυμίζεις Στήβεν Πρέσφιλντ...

Σίγουρα πρόκειται περι διπλής μετενσαρκώσεως.Το βεβαιώνω ανεπιφύλακτα
Τι να κάνουμε βρε Avallon;
Καμμιά φορά πρέπει να δώσουμε και εικόνες.
Άλλο είναι να λες "Θάρρος είναι η κατάσταση κατα την οποίαν........."
και άλλο να αφήσεις τον άλλον να το ακούσει ,να το πιάσει , να το μυρίσει..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 11:23:44  Εμφάνιση Προφίλ
Σωστός ο παίχτης!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 01:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
http://world.flash.gr//cosmosl/2004/3/2/20519id/
Ξεκίνησε το ταξίδι της «Ροζέτα»

Ο πύραυλος Αριάν εκτοξεύτηκε νωρίς το πρωί από το διαστημικό κέντρο Κουρού της Γαλλικής Γουιάνας. Η διαστημική κάψουλα μετάδοσης δεδομένων που κατασκευάστηκε από την EADS-Astrium στο πλαίσιο του προγράμματος εξερεύνησης του ηλιακού συστήματος της Ευρωπαϊκής Διαστημικής Υπηρεσίας, αναχώρησε για το μεγάλο μοναχικό ταξίδι της προς τον κομήτη, τον οποίο αναμένεται να προσεγγίσει τον Αύγουστο του 2014.

?????????

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 13:29:20  Εμφάνιση Προφίλ
Σουριούμοφ-Γκερασιμένκο!!
Κοιτάχτε εκεί όνομα για κομήτη!
Άλλος κομήτης τώρα είναι αυτός?
Ή εκείνος που περιμένουν κοντά στο 2012?
Πάω για έρευνα και επανέρχομαι με στοιχεία(ελπίζω)

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john22
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 13:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john22
Γεια σας!
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΟΝ ΓΡΙΓΟΡΙΑΝΟ!
ΒΡΕΣΥ ΓΡΙΓΟΡΙΑΝΕ, ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟ DEVIL'S ADVOCATE!!!!MA ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ??Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ???????!!!!!!!
ΣΕ 10 VIDEO CLUBS ΡΩΤΙΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑΝ!ΗΘΕΛΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΙΤΛΟ!ΚΑΛΑ,ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ??

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΤΑΙΝΙΕΣ: ΤΟ ΜΕΣΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ LOST SOULS(ΧΑΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ. ΣΤΑ VIDEO CLUBS ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΑ ΤΟΝ ΑΓΓΛΙΚΟ ΤΙΤΛΟ)ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΓΟΥΙΝΟΝΑ ΡΑΙΝΤΕΡ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ!
ΦΙΛΙΚΑ, JOHN22

to avrio ine ena menomeno teras,pou kapia stigmi prepi na to adimetopisis...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 07:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
"Ο πύραυλος Αριάν εκτοξεύτηκε νωρίς το πρωί από το διαστημικό κέντρο Κουρού της Γαλλικής Γουιάνας. Η διαστημική κάψουλα μετάδοσης δεδομένων που κατασκευάστηκε από την EADS-Astrium στο πλαίσιο του προγράμματος εξερεύνησης του ηλιακού συστήματος της Ευρωπαϊκής Διαστημικής Υπηρεσίας, αναχώρησε για το μεγάλο μοναχικό ταξίδι της προς τον κομήτη, τον οποίο αναμένεται να προσεγγίσει τον Αύγουστο του 2014. "

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ??

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 22:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ " ΙΗΣΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 2012 "
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΤΟ
ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΣΤΙΑΖΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΕΦ ΟΛΟΥ ΤΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΕΧΕΤΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ.
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕ
ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ, ΟΤΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ
ΟΤΑΝ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ, ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΓΟΡΓΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΜΑΡΤΥΡΩΝ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΣΑΣ ΟΜΑΔΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ
ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ.
ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.
ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΕΝΑΝ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ
ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΤΑΙ ΦΘΑΝΟΝΤΑΣ
ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ. ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΕΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΑΘΕ-
ΣΙΜΗ ΜΙΑ ΒΙΒΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΠΩΣ
ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

1ος ΧΡΟΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ
--------------------
ΔΑΝΙΗΛ ΙΑ 1-2: ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝ ΤΩ ΠΡΩΤΩ ΕΤΕΙ ΔΑΡΕΙΟΥ ΤΟΥ ΜΗΔΟΥ ΙΣΤΑΜΗΝ ΔΙΑ
ΝΑ ΚΡΑΤΑΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΩ ΑΥΤΟΝ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΣΟΙ ΑΝΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑΝ.
ΙΔΟΥ ΕΤΙ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΓΕΡΘΗ ΕΝ ΤΗ ΠΕΡΣΙΑ
ΚΑΙ Ο 4ος ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΩΤΕΡΟΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΤΑΣ
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΡΑΤΑΙΩΘΗ ΕΝ ΤΩ ΠΛΟΥΤΩ ΑΥΤΟΥ,ΘΕΛΕΙ ΔΙΕΓΕΙΡΕΙ
ΤΟ ΠΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.

ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.
ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο
4ος ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΤΥΠΗΣΕ.
ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΦΘΑΝΕΙ Η
ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ.
ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ Ο ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΜΗΔΟΣ
ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΒΑΒΥΛΩΝΟΣ [ ΣΑΝ ΤΟΠΙΚΟΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ]
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΟ Β' ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΣΙΑΣ.
[539 π.Χ.]
ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΔΑΝΙΗΛ. [ΔΑΝΙΗΛ ς 28 ]

ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΥΡΟ
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο 4ος!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ
ΙΣΤΟΡΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ
ΤΟ 2012!

ΜΕ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ Ο ΝΕΟΣ ΣΑΣ ΦΙΛΟΣ

ΣΤΑΘΗΣ



MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 23:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II
Αυτό λέγεται spamming...

Και φυσικά όλη η φιλολογία για το θέμα πάει περίπατο μιάς και ο Χριστός γεννήθηκε γύρω στο 4 "π.Χ.", οπότε όλοι οι προγραμματισμοί δεν έχουν βάση...

Σάν πολλοί δε μαζεύονται για να μας "σώσουν"... Τί στο καλό, μέλι έχουμε...???

Οποιανού του βαστάει, άς κοπιάσει...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy