ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ο μαγικός αριθμός "7"...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 23:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ανατροφη μου φταιει.μου διναν παντα περισσοτερη σημασια απο οτι αξιζα!και βλεποντας την αθλια κατασταση της συγχρονης δυτικης "πολιτισμενης" κοινωνιας,ελπιζω οτι θα καταφερω να κανω κατι για να βελτιωθει η κατασταση.δυστυχως ειμαι λιγο μικρη ακομα,αλλα υπαρχει και η βουλη των εφηβων

μη με κοροιδεψεις,εκατσα κ το σκεφτηκα.αν δεν κανουμε ο καθενας το χρεος μας ως ατομα,αυτη η κατασταση θα μας φερει στο χειλος της καταστροφης...κ δεν εννοω πυρηνικης...θα ανατειλει καποια μερα που οι ανθρωποι δεν θα μιλιουνται μεταξυ τους...και θα φταινε οι ιδιοι.

εχω δικιο?

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 23:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α,και κατι αλλο.

quote:
ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

με εκφραζει απολυτα.

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 17:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν δεν κανουμε ο καθενας το χρεος μας ως ατομα,αυτη η κατασταση θα μας φερει στο χειλος της καταστροφης...κ δεν εννοω πυρηνικης...θα ανατειλει καποια μερα που οι ανθρωποι δεν θα μιλιουνται μεταξυ τους...και θα φταινε οι ιδιοι.

Συμφωνώ με αυτό που γράφεις!!! Δεν έχω σκοπό να σε κοροϊδέψω, ποτέ δεν το έκανα για κανέναν, Αν αυτό σε οδηγεί σε κάτι καλό το κρατάς εώς ότου δεις που σε βλάπτει.
Όμως η θεματολογία που ανοίξαμε δεν είναι αυτή που ζητείται εδώ. Έχεις ψάξει να βρεις τυχόν αναφορές για το 7, μιας και είναι αυτό το θέμα ; Γνωρίζεις από το περιβάλλον σου τη θέση κατέχει το 7(π.χ η Γιαγιά και ο Παππούς σου, οι γονείς και άλλοι) γι΄ αυτούς;

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 18:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
7 Απριλιου του '90:γαμος των γονιων μου
7 Ιανουαριου του '91:γεννηση μου
7 Ιουνιου του '97:γεννηση του αδελφου μου.

και ο αδερφος της γιαγιας μου ειναι γεννημενος στις 7 ιουνιου.αλλα το δικο μου,με το παλιο ημερολογιο ειναι χριστουγεννα!και η μανα μου ειχε κατι περιεργα ονειρα και εμπειριες οταν ηταν εγκυος.
τωρα,σχετικα με περιεργες συγκυριες,οπου και να παμε ταξιδι κατι θα εχει να κανει με 7ρια.7 πηγες,7 το δωματιο...και με εφτα να μην ειναι βγαζει συνολο 7.ειναι σαν να μας κυνηγανε τα 7ρια οικογενειακως.

ευτυχως ειμαι ορθολογιστρια,και πιστευω οτι "αποστολη του ανθρωπου ειναι να αλλαξει τη μοιρα του". I'll do my best!

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 18:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν πρωτοηρθαμε απο το U.S.S.R.,ο δρομος που μεναμε ηταν ευτυχιας και ο αριθμος 7...

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 04:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή φάση με το 7!!!
Αλήθεια στην οικογένειά σου ασχολείται κανείς με τα μεταφυσικά ;

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 15:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια στην οικογένειά σου ασχολείται κανείς με τα μεταφυσικά ;

εεεεεεεεεεεεεε?
ναι.
εγω...

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2006, 23:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρουσα αναφορα για τον αριθμό 7 είναι η παρακάτω ιστοσελίδα
http://users.ira.sch.gr/thafounar/Genika/NumberSeven/numberSeven.htm


ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 23:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στην ουσια ειναι μια συνοψη ολων οσων εχου ειπωθει εως τωρα.

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CrEeP
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 13:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CrEeP  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oxi filh mou tha diafwnhsw..
to thema ayto ksekinhse me ousia kai ksekatharo stoxo.
thn eswterikh shmasia tou arithmou 7
an katelhkse h syzhthsh sto "7 einai oi nanoi sthn xionath" tote fobamai apotyxame ston skopo mas.

Yparxei kati poly magiko pisw apo ton arithmo ayto kai mono mesw "afhrhmenhs" logikhs, dhladh, logikhs diaforetikhs apo aythn pou extise thn dytikh mas koinwnia, mporei na plhsiasoume thn alitheia pisw apo ta emfanh.

Eksakolouthw na pisteyw oti h katanohsh ths alysidas 142857 pou proerxetai apo sxedon opoiadhpote diairesh arithmou me to 7 krybei shmantika mystika ean oxi to "kleidi" ths katannohshs pollwn..

Isws pisw apo ayto brisketai o tropos apokryptografishs fainomenika mysthriwn arithmwn opws to π kai to φ.
isws irthe o kairos na kanoume kati parapanw me aytous tous dyo arithmous apo to na απομνημονεύουμε ekatommyria psifia.

apantaw se ayto to post meta apo 4 xronia.. den exw stamathsei na to parakolouthw.. alla nomizw oti xreiazotan mia entharynsh, ena trabhgma sto swsto dromo. mallon, oxi ston swsto, den yparxei swstos.. ston MONO dromo.
Na'ste oloi kala :-)

Sapere Aude
DARE to be wise!
Axilleas

Oλα είναι ΕΝΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 19:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ CrEeP, θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες τα μηνύματα σου για να μας είναι πιο ευανάγνωστα.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy