ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 03:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα στην ανοργανωσιά της εκπομπής εγώ να προσθέσω και ένα μικρό κερασάκι . Το εκπληκτικό "αδειασμα" του R.Williams απο την πρώην συμβία και συνεργάτιδά του Αργυράκη.
Μα κι`αυτός ο χριστιανός δεν την έπαιρνε ένα τηλέφωνο πρώτα;;;;!!!!!

Συμφωνώ με την διαπίστωση του O.Tiger για την είδηση περι επικίνδυνης αίρεσης...

Όταν προβάλλεται κάτι κατ`αυτήν την ακολουθία , Εσωτεριστές , παραεσωτεριστές , Εξωτεριστές και αμφοτεριστές τραβάνε όλοι μαζί στο trash can του ανυποψίαστου τηλεθεατή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GMK
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 06:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GMK  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος GMK  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ ΚΑΙ Η ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΗΤΑΝ Η ΔΡΟΥΖΑ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΑΛΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑ, ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ, ΤΟ SITE ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ..

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΝΑΛΙ, ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΤΗΛ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΥΡΥΤΕΡΑ ΓΝΩΣΤΟΙ, ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΜΕ, ΤΗΝ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ!!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ.....

ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΦ'ΕΝΟΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΑΝΩ Σ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΦ' ΕΤΕΡΟΥ ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΕ ΜΙΑ "ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ" ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ...

GMKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 07:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΠΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΝΑ ΔΡΑΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΜΕ ΤΟΝ Dan Aykroyd ?
ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ,ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕ ?
ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΠΙΚΟΣ ΙΝΔΙΑΝΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ,ΓΙΑΤΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ..
ΙΔΟΥ ΚΑΙ TO STORY :
File #288128: "Anasazi Cave"

Written by Sherman Snukal
Directed by Marc Voizard

Chaco Canyon, New Mexico, USA

Archaeologist Simon Bonito (Peter Gaudreault), and two associates Paul (Mark Burgess) and Darren (Don Carrier) discover the remains of a single hut belonging to the ancient Anasazi Indian Tribe. The discovery could illuminate the mysterious disappearance of the Tribe 300 years ago. But upon entering the cavernous chamber hidden behind a wall, Darren and Paul both choke violently and die. The Office of Scientific Investigation and Research (O.S.I.R.) arrive and learn that two Disease
Control Center (DCC) agents wearing hazardous material gear also died within the cave. According to an autopsy report, all four men mysteriously suffered massive internal hemorrhaging and severe rupturing of the organs. The O.S.I.R. are confounded since no chemical or biological substance known to man could penetrate the DCC protective suits.

That evening Bonito, a descendant of the Anasazi, dreams that an Indian woman beckons him to follow her into the chamber. The next day, Bonito arrives at the cave in a trance-like state and, unable to resist his compulsion, enters the chamber. An operative tries to retrieve him, but dies in the attempt. Bonito wakes from his trance to realize that he is standing safely inside the deadly chamber.

Meanwhile, the O.S.I.R. learns that Anasazi folklore teaches that a god led the Tribe to a peaceful time and place, preventing evil-doers from following them by leaving a guard at the doorway to destroy all those that threatened their way of life. Bonito agrees to equip himself with monitoring gear and re-enter the cave. Whether this is a brave attempt to prevent further tragedy or a compulsion he can no longer contain, Bonito knows that he may be the key needed to unlock the mystery of the Anasazi Tribe.


Edited by - beyond on 19/09/2003 07:42:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 07:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GMK ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 07:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σας μέρα (πρωϊνιάτικα...χρρρρρρ...zzzzzz)

Με μεγάλη μου χαρά βλέπω νέα μέλη να δίνουν το παρόν σ'αυτό εδώ το τόπικ, κι εύχομαι να δώσουν και να πάρουν από το εσωτέρικα το βέλτιστο!

Συμφωνώ κι εγώ με πολλά άτομα που θεωρούν καλή την ιδέα να υπήρχε ένας οργανωμένος κύκλος εκπομπών (έστω και σε μικρό κανάλι), με θεματολογία ανάλογη του εσωτέρικα, οι οποίες θα μπορούσαν να γίνουν με την συμβολή πολλών φίλων. Εύχομαι κάποια στιγμή αυτό να γίνει πραγματικότητα. Δυστυχώς δεν μπορώ να εκφράσω σιγουριά για το συγκεκριμένο ενδεχόμενο, δηλαδή ότι κάποια στιγμή θα γίνουν, κι αυτό, γιατί βλέπω όπως και οι περισσότεροι συνομιλητές, την δίψα του τηλεθεατή να δει θέαμα μόνο, χωρίς ουσία.
Ωστόσο, μέσα από την προχθεσινή εκπομπή, παρά τα ευτράπελα - πλην όμως αναμενώμενα για την τηλεοπτική πραγματικότητα - φαινόμενα, πιστεύω ότι οι δύο αντιπρόσωποι του διαδικτυακού χώρου μας, κατάφεραν μία μικρή νίκη: Να δείξουν σε χιλιάδες τηλεθεατές, ότι η ενασχόληση με τον χώρο του παράξενου και ανεξήγητου, μπορεί να αγγίζει και να αφορά πολύ σοβαρούς και ισορροπημένους ανθρώπους. Κατ'επέκτασιν, το να ψάχνεις και να ερευνάς την κρυμμένη πραγματικότητα μέσα από κόσμους ρευστούς και αόρατους, δεν σε κάνει αυτόματα και θύμα της Ανίτας ή των σκανδαλοθηρικών δελτίων ειδήσεων. Αντίθετα, μπορεί να προσδώσει σε μία καλλιεργημένη προσωπικότητα, μία νότα ευρύτερης και πληρέστερης αντίληψης των πραγμάτων, γιατί όχι και ενός ορθολογισμού, ο οποίος δεν λειτουργεί ως παρωπίδα και φραγμός της αντίληψης, αλλά συνδράμει στην περιήγηση και κατανόηση του κόσμου, που είτε θέλουμε είτε δεν θέλουμε να το πιστέψουμε, βρίσκεται και δρα μέσα στον γνωστό και οικείο δικό μας κόσμο, δρώντας με τους αόρατους, αλλά σίγουρα καθοριστικούς του τρόπους.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 13:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΗΜΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ(*_-)

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ;
ΧΜ...
(FORGET IT...)

TRENDS!
ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΖΟΝ...
ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΕ ΝΕΑ...TRENDS

O ΛΑΟΣ ΚΟΙΝΩΣ Η ΜΑΖΑ ....ΛΙΓΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ....ΜΑ ΛΥΣΟΜΑΝΑΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ...
ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...ΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΡΟ...
ΓΙΑΤΙ Η ΑΤΡΑΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΤΡΙΝΑ ΣΤΟ "ΖΑΡΑ"


+ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα, αγαπητή ΑΤΜΑ, δεν νομίζεις ότι είναι λίγο αλαζονικός ο διαχωρισμός που κάνεις πιο πάνω;

quote:
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ;
ΧΜ...
(FORGET IT...)


Δεν μπορούμε πιστεύω να γνωρίζουμε εκ των προτέρων τί είναι έτοιμος να δεχτεί ο καθένας και τι όχι...Και το κυριότερο, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πόσα και ποια παράδοξα κρύβει ο κάθε "απλός καθημερινός ανθρωπάκος" στο δικό του κεφάλι...Μπορεί αυτά να κρύβουν πολλές εκπλήξεις...

Και προς την αγαπητή Αμαλία που είπε ότι :

quote:
βλέπω όπως και οι περισσότεροι συνομιλητές, την δίψα του τηλεθεατή να δει θέαμα μόνο, χωρίς ουσία.

να πω ότι, ναι μεν έχεις δίκιο σ' αυτό, όμως ο τηλεθεατής εκπαιδεύεται. Αν κάποιοι εκπαίδευσαν τα μάτια του να δέχονται σκουπίδια, μπορούν αυτά κάλλιστα να εκπαιδευτούν ώστε να δέχονται διαμάντια...Και η προσπάθεια αυτή, αν και δύσκολη, πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικές πληροφορίες για τον κύριο Γαλανο. Ο συγκεκριμένος κύριος λέγεται Πασχος και όχι Γαλανός. Το Γαλανός προφανώς είναι καλυτεχνικό...χιχιχιχι. Ο συγκεκριμένος ανθρωπος είχε εκπομπή στο κανάλι του Λεβέντη πρίν γίνει ΕΞΤΡΑ και επισκεπτόταν διαφορα μέρη της ΑΤΤΙΚΗΣ που ήταν παράξενα. Χρησιμοποιηουσε διαφορες μεθόδους (κουταλια σε αλοθμινοχαρτο, μαγνητες και πυξίδες) για να πίσει τον κόσμο για τα λεγομενά του. Είναι κάτοικος Περισσου ή Λαμπρινής. Απο μαρτυρίες κατοίκων λέγεται οτι κυκλοφορουσε με ενα CITROEN PALLAS (ξερεται αυτα τα παλία με τις περίεργες αναρτήσεις) στο οποίο είχε τοποθετήσει μια κεραία και μηλούσε καθώς έλεγε με Βραζιλία. Ολα αυτά τα έμαθα απο συγγενη μου που τον γνώριζε όταν έμενε στην περιοχή. Μαλιστα ψαχνωντας στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ ανακάλυψα οτι έχει φτιαξει ένα μουσείο του παραξενου και εκθέτει τα ευρήματα απο τις εξερευνήσεις του. Έχει επίσης βγάλει και Βιβλιο για τις ανακαλύψεις του και για αλλα θέματα. Ελπίζω να σας διαφώτησα και να σχηματίσατε γνωμη για τον συγκεκριμένο κύριο Γαλανο (Πασχος)

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΓΕΛΑΙΑ ΖΩΑ...ΜΑΚΡΥΑ!

ΑTMA... 100% MAZI ΣΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ;
ΧΜ...
(FORGET IT...)



Μπομπ_α!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 17:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Θέλω αρχικά να ΣΥΓΧΑΡΩ τα παιδιά που εκπροσώπησαν (επάξια) το esoterica. Να τους συγχαρώ για την όλη "στάση" τους και για την σοβαρότητά τους, που πραγματικά ανέδειξε με τον καλύτερο τρόπο το site.
Η άποψή μου (όχι,που θα σας άφηνα), είναι ότι δεν πρέπει να επικρίνετε την Δρούζα για την τροπή που πήρε η εκπομπή. Απλά την δουλειά της κάνει και ο στόχος (μην το ξεχνάμε) είναι πάντα τα "νούμερα". Αφήστε που δεν συγκρίνεται με την Πάνια, όπου τα λεγόμενα των συντονιστών μας θα είχαν υποβαθμιστεί κατά πολύ.
Αυτό που θα ήθελα βέβαια (όπως όλοι μας) θα ήταν να "ακούγαμε" περισσότερο τα παιδιά, πράγμα που δεν ήταν στο χέρι τους φυσικά.
Όσο για τον Γαλανό δεν θα εκφέρω άποψη, διότι με "καλύψατε".

Μια ερώτηση. Θα είστε και την επόμενη Τετάρτη καλεσμένοι? Είπαν ότι θα συνεχιστεί το θέμα.

Αφού διάβασα πολλές ωραίες ιδέες (τηλεόραση-μεταφυσικά), ένα είναι το συμπέρασμα: Πρέπει να οργανωθούμε φίλοι μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 18:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Opios psaxnete vriskei auto pou thelei.. den xreiazete vohtheia apo thn ekpomph ths drouzas xexexe :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 19:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΓΩ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο PCI ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ!
"ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ?"
ΕΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΝΑΛΙ! ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!
ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΝΕ!
ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ,ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΑΝ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!

ΦΙΛΙΚΑ


The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 19:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα βρε Lencolas,
2 ολόκληρα τόπικ ανοίξανε την Τρίτη!!!
χαμπάρι δεν πήρες?

πάντως, νομίζω ότι ακόμη και αυτοί που δεν έχουν δει την εκπομπή, θα το καταφέρουνε σύντομα, μιά που όπως πληροφορούμαστε υπάρχει πληθώρα ατόμων που την κατέγραψε σε βίντεα!!!

εξάλλου, έχει και συνέχεια!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 20:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ lencolas ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ Ο ΚΕΛΣΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.

ΕΠΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΟΙ.
Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ.
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ...
ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 21:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΡΥ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ!!ΟΚ!ΠΑΩ ΠΑΣΟ!
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΒΡΕ AVATARGR, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ!ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!ΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΩ!ΕΧΩ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ-ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥ-ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗ ΔΩ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗ ΔΩ!!!!!ΗΘΕΛΑ!!!!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΙΛ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΔΙΨΑ ΓΙΑ ΓΝΩΣΗ!!!

ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 21:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι
Η εκπομπή αυτή έγινε αιτία σίγουρα να γίνετε πιο γνωστοί και αν και επισκεφτόμουν τη σελίδα σας στο παρελθόν ,μετά την εκπομπή την κοίταξα λίγοκαλύτερα και έγινα μέλος κι εγώ.Οι εκπρόσωποι του σάιτ ήταν αξιοπρεπέστατοι σε σχέση με τους καραγκιόζηδες που παρέλασαν και που ευθύνονται για την γελιοποίηση κάποιων πραγμάτων.
Γενικότερα όμως η τηλεόραση είναι ένα μέσο γελιοποιήσης και παρότι γίνεσαι ευρύτερα γνωστός απο εκεί μέσα δεν παύεις να δέχεσαι και ένα σοβαρό πλήγμα στη σοβαρότητα σου.Η Δρούζα και οι συνεργάτες της έστησαν πάνω σε αυτό το κόνσεπτ της γελιοποιήσης την εκπομπή αυτή και κατα τη γνώμη μου οι σοβαροί δε πρέπει να πατούν εκεί μέσα.Οι αγύρτες που φέραν και αυτοσχέδιες συσκευές να επικοινωνήσουν με τα φαντάσματα δεν ήταν τίποτα άλλο απο ανθρώπους που είχαν την ανάγκη να τραβήξουν την προσοχή των άλλων.Άν θα πρέπει να αρχίσουμε να μιλούμε κάποτε για μεταφυσική θα πρέπει να την ξεχωρίσουμε απο φαντασιωσικούς χώρους φυγής ανθρώπων με ανώριμες προσωπικότητες ή και αρρωστημένες ίσως.
Υπάρχουν όργανα φυσικής που μπορούν να καταμετρήσουν τις ενέργειες που ρέουν σε εάν περιβάλλον...τα κουταλάκια,οι κεραίες και τα φεί-βολάν αν μη τι άλλο παρά σαν σχιζοφρενικά φετίχ μπορούννα ειδωθούν.
Ακριβώς γι αυτό δέον θα ήταν όποιος θέλει να ασχοληθεί με τη μεταφυσική να αναρωτηθεί γιατί το θέλει.Προσπαθεί να διευρύνει τον γνωστικό του ορίζοντα ή μήπως ψάχνει να βρεί έναν τόπο να αυτοεξορίζεται να φαντάζεται οτι θέλει ως αλήθεια.Εγώ περισσότερο τους δεύτερους βλέπω στα τηλεοπτικά προγράμματα και είναι λογικό αυτό μιας και το γυαλί απασχολεί ναρκισιστικές προσωπικότητες κατα βάση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NetdeviL_GR
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 23:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NetdeviL_GR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PAIDIA o galanos eixe "dikia" xtes to bradi ka8os girnaga spiti apo club exasa to spiti DEN to ebriska!!!!!!!!!!xriastike na kano 5-6 fores to tetragona gia na to bro!prepei na pige se ali diastasi LLLLLLLOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 00:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Για λόγους σκοπιμότητας ΔΕΝ την είδα την εκπομπή.Ήμουν άν θέλετε
από την αρχή σίγουρος για το "νταβαντούρι" που θα γινόταν με την
προσέλευση των "κλασσικών","θλιβερών" και "γελοίων" που μαζεύουν
διάφορα "δημοσιογραφάκια" για προσωπικό όφελος.
Πάντως από ότι με πληροφόρησαν τα ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ESOTERICA ήταν ΑΨΟΓΑ!!!!
Συγχαρητήρια σε όλους.Τουλάχιστον διαψεύσθηκαν οι φόβοι μου.
Συμπληρωματικά θα ήθελα να αναφέρω ότι αυτός ο "γραφικός" ανθρωπάκος
ο Γαλανός ή Πάσχος κάποτε σε κάποια μικρά κανάλια "τό παιζε και χαρτο-
ρίχτρα"!!!!!!!!!Δεν θα ήθελα βέβαια να αναφερθώ σ'αυτό το χιλιομαση-
μένο του τρυκ με τον "βιοκύλινδρο" κλπ απλώς και μόνο για να μην θίξω
την νοημοσύνη των φίλων του esoterica.Ο άνθρωπος βρίσκει τρόπους και
"πλασσάρεται".Σε κάποια παλιά εκπομπή ενός άλλου καναλιού,κάποιος
ψυχίατρος τον θεώρησε μάλλον διασαλευμένο,γενικά,άτομο!!!
Πάντως το πρόβλημα είναι ότι σε τέτοιου είδους εκπομπές.όποιος λαμβά-
νει μέρος θα πρέπει να είναι προσεκτικός.Δυστυχώς οι τηλεπαρουσιαστές
των συναφών εκπομπών είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ να διευθύ-
νουν τέτοιου είδους συζητήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 01:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΚΑΤΙ!
ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Η ΖΟΓΚΛΕΡΙΚΟ...

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΗ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ...

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΙ ΕΙΔΕ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ,ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ...ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ...

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΜΕ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ,Η ΜΑΝΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ ΝΑ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΛΑΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΥΛΕΣ...

ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΡΑΔΕΙΑΖΟΥΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΩΝ...

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΞΙΣΩΣΗ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ...ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΩΣ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΑΣ Η ΚΥΡΗΚΑΣ Η ΡΗΤΟΡΑΣ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 02:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και όμως, φαντασθείτε....... Γαλανό με σκούφο μάγειρα, το χέρι ψηλά …και την ζύμη καθώς θα πάλλεται και θα στριφογυρνάει με την μέθοδο της εγκεφαλογλυπτικής με τηλεπαθητικά κύματα, να γελάει ευτυχισμένος από την διαφήμιση που οικονόμησε από το αιθεροβάμων κοινό του Αlpha !!!!!!!!

Edited by - cat on 20/09/2003 02:40:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 10:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν ειδα την εκπομπη (σνιφ αυτη η δουλεια μου πλεον!!!) χαιρομαι να διαβαζω και να ακουω απο γνωστους οτι οι εκπροσωποι της ιστοσελιδας μας εδειξαν με την σταση τους τοσο το δικο τους επιπεδο οσο και το επιπεδο esoterica και γιαυτο τους αξιζει ενα μεγαλο συγχαρητηρια!

Μετα ομως απο τα τοσα τραγελαφικα που διαβασα (και ακουσα) θεωρω πως θα πρεπει να σκεφτουν πολυ πιο σοβαρα το γεγονος του να παραβρεθουν ξανα σε τετοιου ειδους εκπομπες - ειναι πλεον πεντακαθαρο οτι το ολο παιχνιδι δεν εχει να κανει με την ενημερωση του τηλεθεατη αλλα με τα "νουμερα" που πρεπει να πιασουν σαν τηλεθεαση (γεγονος που εχει σημειωθει και απο αλλα μελη)

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 11:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως θα ήταν καλό να επικεντρωθούμε λίγο στο video της σπηλιάς;

Λοιπόν το είδα και χτες και σήμερα και έχω κάποιες πρώτες παρατηρήσεις.
Πρώτα μία ερώτηση άσχετη ως προς το "φάντασμα". Είδα την "παλάμη". Οποιος την έχει δει από κοντά ας απαντήσει. Το σκάλισμα της είναι προς τα μέσα ή προς τα έξω; Στο βίντεο μοιάζει προς τα έξω, αλλά αυτό μπορεί να είναι ένα τρυκ του φακού ή του ματιού, έχω δει εικόνες από την Σελήνη και τον Αρη όπου ένας κρατήρας φαίνεται σαν "λόφος" ενώ στην πραγματικότητα είναι κρατήρας (κοιλότητα).

Στο "φάντασμα" τώρα. Η εικόνα που έχω δεν είναι καθαρή, οπότε δεν μπορώ να μιλήσω για τίποτα με απόλυτη σιγουριά. Πόσο χαμηλά παρουσιάστηκε; Στην εικόνα φαίνεται να είναι αρκετά χαμηλά, λίγο πιο πάνω από το πάτωμα της σπηλιάς.
Πάντως εμένα η εικόνα αλλά και η κίνηση μου θυμίζουν πολύ καταγραφή καπνού, όχι τσιγάρου μάλλον γιατί φαίνεται να είναι πιό "πυκνή".
Στο δεξί κάτω μέρος της εικόνας υπάρχει στο πάτωμα της σπηλιάς κάτι που δεν κατάφερα να διευκρινήσω τί είναι, πέτρα ή ξύλο ή κάτι άλλο. Αρχικά μοιάζει σαν να βγαίνει "ο καπνός" από εκεί και να κινείται προς τα αριστερά, σαν από κάποιο ρεύμα αέρα.

Πριν πω για τον "χαμένο χρόνο", ας μου πει κάποιος τι επεξεργασία έγινε στο βίντεο που είδαμε. Και από το time code φαίνεται ότι έχουν συρραφεί σκόρπιες σκηνές που τραβήχτηκαν σε άσχετο μεταξύ τους χρόνο.
Η "στιγμή" που μας ενδιαφέρει έχει αλλοιωθεί σίγουρα, έχει ανέβει η φωτεινότητα της εικόνας σε σχέση με την αμέσως προηγούμενη σκηνή-στιγμή, και προφανώς παρουσιάζεται σε αργή κίνηση για να μπορέσουμε να παρακολουθήσουμε το "φάντασμα". Εχω λοιπόν την εντύπωση ότι σε αυτό που είδα, υπάρχει "πήδημα" εικόνας και χρόνου, άρα δεν μπορώ να βγάλω ένα συμπέρασμα για την ομαλή ροή και των δύο, στο αρχικό βίντεο.

Και δεν μου απάντησε κανείς αν έχει δει το αρχικό βίντεο σε επαγγελματική μουβιόλα. Εκεί μπορεί να γίνει ειδική επεξεργασία γιά να φανούν πολλές λεπτομέρειες. Αν όχι, ίσως πρέπει να το κάνετε, αν θέλετε βοήθεια μπορώ να προσπαθήσω να κανονίσω να επισκεφτούμε ένα εργαστήριο επεξεργασίας εικόνας να δούμε αν μπορούμε να "καθαρίσουμε" την εικόνα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 14:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria χαιρε!
αγαπημενο ξωτικο-GLORFINDEL- χαιρε!

-το βιντεο στην Πεντελη/ ναι, ηταν παραξενο/μου θυμησε το πλασμα που οδηγουσε τους ηρωες στους "δυο Πυργους"...
-το σπιτι που εδειξε ο κυριος"Κ"/ ναι, ειχε "αρνητικη"-ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ- ενεργεια
-ο κυριος "Γ", ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΕ την ενεργεια που προανεφερα πριν μερες...
αλλα κανεις δεν"ειδε"...

3 επι αιγοκερω ...

η δυναμη του ανθρωπου...

666

(γι'αυτο ηταν το κλου της υποθεσης...επειδη κανεις δεν τον περιμενε...)

...οτι δεν καταλαβαινει ο ανθρωπινος νους
-που δεν εχει "αποδειξεις"-
το κοροιδευει...
μα η αποδειξη ερχεται μονο οταν νοιωθεις+εχεις εμπιστοσυνη ...)
ενταξει εχει ψευτικο ονομα-γιατι αραγε...μηπως δεν υπαρχει στ'αληθεια;χμ!-ειναι χαρτοριχτρα-το χαρτι απο τι ηταν...
(ολα τα ειπατε!)

σα δε ντρεπεστε ! ...σπευσατε ολοι να κατηγορησετε!
ολα ηταν παραξενα
ολα δεν εχουν ομως "χειροπιαστες" αποδειξεις...
ολα δεν τα εξηγει η λογικη σας...

εσωτεριστες + μλκιες...

θωμαδες μου ...

αν σας ρωτησει ο ιδιος γιατι τον κατηγορησατε με τετοιο τροπο (ενω δεν εκανε εκεινος το ιδιο...αναρρωτιεμαι τι θα εχετε να πειτε)...

(...μην τολμησει κανεις + πει οτι επικροτω αυτο που εκανεo κος"Κ" μπροστα στους αδαεις/δεν συμφωνω με τη διαφωτιση χωρις προσωπικο"μοχθο".
-αυτο για το φιλο που εγραψε περι αλαζονιας(!)
...δεν "πληρωσα" για να γινω "εσωτεριστης"......
η φωτιση ειναι δωρο που δινεται μετα απο πολυ...δρομο....
οπου κεφαλι βαλε οποιο θες!
δεν ανεφερα οπωσδηποτε το πολυτιμο δικο μου..

καλημερα :)


*"οσοι σου χαιδευουν τ'αυτια μ' ομορφα λογια, δεν ειναι παντα αληθινοι φιλοι..."

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/09/2003 14:15:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΙΧΑΗΛ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 14:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΙΧΑΗΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
3 επι αιγοκερω ...
η δυναμη του ανθρωπου...
666 .

ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ? ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ MAIL ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 15:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλη Ostria,
αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι αναφέρεται το τι ακριβώς έγινε με τον χαμένο χρόνο.

επαναλαμβάνω:
δεν έχουμε -ακόμη- αποδείξεις ότι ο χαμένος χρόνος ήταν κάποιο χωροχρονικό κενό. αυτό που μιά πρώτη ανάλυση -του ήχου- έδιξε είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα απλά πρόκειται γιά δύο διαφορετικές λήψεις.
αυτό βέβαια, αν δεις την πρωτότυπη κασσέτα με τον ήχο, φαίνεται, γιατί αλλάζουν τα πλάνα, αλλά όταν ακούς τον ήχο, συμβαίνει το περίεργο. δηλαδή, ο ήχος της φωνής -γιατί εκείνη τη στιγμή κάποιος μιλούσε- φαίνεται να συνεχίζεται. τουλάχιστον μιλάει το ίδιο άτομο, αυτό είναι σίγουρο 100%. η ηχητική ανάλυση λοιπόν έδειξε ότι ναι μεν είναι η ίδια φωνή και στα δύο πλάνα, αλλά ότι συμπτωματικά μιλάει το ίδιο άτομο και στα δύο πλάνα αλλά με διακοπή!
αυτό που θα προσπαθήσουμε να επανεξετάσουμε είναι το αν η φωνή τελικά συνεχίζεται και στα δύο πλάνα ή όχι. αν συνεχίζεται, τότε τα πράγματα είναι πολύ μηστύρια. αυτή τη στιγμή όμως, δεν μπορούμε ακόμη να μιλάμε γιά κάτι τέτοιο, μιά που η πρώτη ανάλυση ήταν αρνητική.

είναι δύσκολο να προσδιορισθεί ακόμη το ακριβές μέγεθος και η θέση του φαντάσματος, γιατί δεν ξέρουμε πόσο μακριά από την κάμερα βρισκότανε.

το έδαφος της σπηλιάς είναι χώμα -λάσπη γιά την ακρίβεια.

η περίπτωση να είναι το φάντασμα καπνός αποκλείεται, έχουμε κάνει σχετικά πειράματα με καπνούς και αναπνοές και δεν είναι. στην παραγματικότητα, αυτό που φαίνεται είναι και κάπως φωτεινό, όχι μόνο νεφελοειδές.

όσον αφορά την παλάμη, το σκάλισμα είναι προς τα μέσα. νομίζω ότι στο φόρουμ γιά το όρος Πεντελικό υπάρχουν -σελίδες 3,4- και κάποιες φωτογραφίες της παλάμης και μπορείς να τις δεις.

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 16:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη φίλοι μου αλλά αν κατάλαβα καλά σε περασμένο μήνυμα αναφέρθηκε ότι αυτά τα 20" που έλειψαν από το βίνετο τα "έφαγε" η παραγωγή της εκπομπής για να γίνει το βίντεο πιο εντυπωσιακό!

Τότε τι καθόμαστε και το συζητάμε?

Πάντως αν αληθεύει αυτό θεωρώ ότι είναι ένας παράγων πολύ σοβαρός αφού αν μαθευτεί εκτός από το ότι θα γίνουμε "ρόμπες" θα αμφισβητηθεί το κύρος του esoterica.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΑΥΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 18:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΥΛΟΣ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ΠΑΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα. Την Πέμπτη, 18 Σεπ. που έγινε η εκπομπή της Δρούζα με την παρουσία υπευθύνων του forum, επαγγελματικές υποχρεώσεις με εμπόδισαν να υην παρακολουθήσω. Ετσι λοιπόν δεν είδα το περίφημο βίντεο από την σπηλιά στην Πεντέλη.

Αραγε με ποιο τρόπο θα μπορούσα να το δω; Είναι αδύνατο;

Καλή δύναμη και υγεία.

Φιλικά

ΠΑΥΛΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 21:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...έλα Arzuna!
Πες κι εσύ...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 00:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μετα απο μια μικρη αναζητηση βρηκα το βιβλιο που αφορα την μηχανες του μυαλου! το ειχα δει πολυ παλια και οταν ειδα τον κυριο Γαλανο στην εκπομπη μου ηρθε στο μυαλο!!!!
εδω θα δειτε ενα λινκ με το εν λογω βιβλιο!
http://www.greekbooks.gr/books/showbook.asp?BookID=94251

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy