ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 "Ηρωινη " ΦΥΓΗ ...MONAΞΙΑ...ΕΞΑΡΤΗΣΗ...ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 20:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O συνολικός αριθμός των χρηστών ηρωίνης σε όλον τον κόσμο τη δεκαετία του 1990 εκτιμάται ότι φτάνει τους 8 εκατομμύρια ανθρώπους (ετήσια επικράτηση). Tο ποσοστό αυτό αντιστοιχεί στο 0.14% περίπου του συνολικού πληθυσμού του πλανήτη........

Edited by - 8odwris on 25/02/2004 14:10:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 00:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν(αναρωτιεμε) η Ελλαδα ητανε παντα εναντιον της μαστουρας... τοτε τι δουλεια ειχε o Διονυδος στους 12 Θεους?


TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 20:18:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 00:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ τωρα σε ολους σας Ειχατε ποτε εμπειριες ειτε εσεις οι ιδιοι ειτε γνωστοι σας ??

TodοR

Edited by - 8odwris on 25/10/2003 19:20:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 00:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...δύο περιπτώσεις:

1. Στα 18 μου δοκίμασα "τσιγάρο"...
Δεν κατάλαβα τίποτα! Οι άλλοι τρώγαν μετά σοκολάτες να συνέλθουν, κι εγώ δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα (και ναι, το "ήπια" όπως έπρεπε, δεν το κάπνισα απλά!)... Συμπέρανα ότι όλα είναι στο μυαλό μας...

2. Εδώ και τρία χρόνια συγγενικό μου πρόσωπο συζεί με έναν άνθρωπο που "καπνίζει" πάνω από 10 χρόνια. Πάντα λέει ότι θέλει να το κόψει, πάντα το υπόσχεται και πάντα μια απ' τα ίδια... Είναι ώρες ώρες ιδιαίτερα νευρικός, ξοδεύει λεφτά για να βρει αυτό που θέλει και έρχεται σε επαφή με κάποιο "επικίνδυνο" μαγαζί στο οποίο αν γίνει κάνα ντου θα βρει κι αυτός τον μπελά του και το ξέρει. Όμως αναγκάζεται να ρισκάρει χρήμα, σχέσεις, ζωή. Συμπέρανα ότι όντως στο μυαλό, είναι καί στο αίμα...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 01:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε Θοδωρή,

Δεν θέλησα να γράψω ολόκληρο το σύνθημα και χρησιμοποίησα τα αποσιωπητικά διότι τα λόγια του στρέφονται κατά της πολύ συμπαθούς κατά τα άλλα τάξης των αστυνομικών.

Κι επειδή λίγο απέχω από το να ξεπεράσω τα όρια—αν δεν το έχω ήδη κάνει—και να παρεξηγηθώ και δικαιολογημένα μάλιστα, δηλώνω ξεκάθαρα ότι η χρήση του παραπάνω συνθήματος ήταν καθαρά συμβολική κι ότι σαφώς και δεν πιστεύω ότι ανταποκρίνεται απόλυτα στην πραγματικότητα.

Όμως, όπως κι εσύ είπες προηγουμένως, το εμπόριο των ναρκωτικών είναι από τις πολύ επικερδείς «επιχειρήσεις» του πλανήτη. Είναι γεγονός ότι τα πλοκάμια του κυκλώματος αυτού που έχει διαβρώσει την παγκόσμια κοινωνία φθάνουν ψηλά, πολύ ψηλά. Είναι γεγονός ότι οι πραγματικοί Έμποροι του «λευκού θανάτου» είναι «κύριοι» με πολύ ακριβά κοστούμια και «μερσεντέ» και ουδεμία σχέση δεν έχουν με τα ταλαιπωρημένα «πρεζόνια—βαποράκια» που προσάγονται καθημερινά στα κατά τόπους αστυνομικά τμήματα. Είναι γεγονός ότι υπάρχουν κράτη ολόκληρα των οποίων η οικονομία στηρίζεται κατά πολύ στο εμπόριο του οπίου. Η περίπτωση του Αφγανιστάν είναι πιστεύω λίγο πολύ γνωστή : Η χώρα αυτή παρήγαγε το 80% της παγκόσμιας παραγωγής οπίου, το οποίο φυσικά προοριζόταν για τις πιάτσες Ευρώπης κι Αμερικής υπό μορφή λευκή σκόνης. Οι ομολογουμένως βάρβαροι κατά τα άλλα Ταλιμπάν, μόλις ήρθαν στην εξουσία απαγόρευσαν την παραγωγή αυτή. Με το που η φιλάνθρωπος και ελεήμων χώρα πέραν του Ατλαντικού ολοκλήρωσε τη σταυροφορία αγάπης κατά του λαού του Αφγανιστάν, το πρώτο πράγμα που έκανε ποιο ήταν; Νομιμοποίησε ξανά την παραγωγή οπίου! Είδατε βρε; Οι άνθρωποι νοιάζονταν για την τοπική οικονομία!

Είναι τέλος γεγονός ότι λύσεις για τη μάστιγα υπάρχουν, ΛΥΣΕΙΣ, όχι ημίμετρα κατόπιν εορτής, όμως δεν εφαρμόστηκαν ποτέ κι ούτε και πρόκειται να εφαρμοστούν, στο άμεσο μέλλον τουλάχιστον. Γιατί; Μα απλούστατα! Το βρώμικο χρήμα από το θάνατο τόσων χιλιάδων παιδιών είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και θρέφει πολλούς καλοζωισμένους κώλους—συγγνώμη για την έκφραση—εκεί ψηλά.

Αυτό που μπορούμε εμείς να κάνουμε είναι μόνο να ενημερωνόμαστε, να περιμένουμε…και να ελπίζουμε! Αν η προσπάθειά σου, αγαπητέ Θοδωρή, μπορεί να αποτραβήξει έστω κι έναν άνθρωπο από το θάνατο…τι να πω…ΜΑΚΑΡΙ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 01:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα δεν είναι η σύριγγα, Αλλά το αδιέξοδο...............

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 09:10:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 02:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΚΑΡΙ Δε Θα πει τπτ φιλε μου durden alie ...Τωρα οσο αναφορα ολα αυτα που ειπες συμφονω ..και φυσικα ειναι παρα πολοι μπατσοι oπου ειναι μπλεγμενοι με εμποριο ..αλλα και με χρηση... θα σου περιγραψω δυο εμπιριες οπου ειχα απο την χρηση¨. Με ειχανε πιασει ΛΙΠΟΝ πριν 3 χρονια για εξακριβοση στον δρομο καπου στην Αθηνα ,ετσι στα καλα καθουμενα και για κακη μου τυχη, ειχα πανω μου πρεζα(ηρωινη), με ψαξανε ομως και μου την βρικανε και την βαλανε στην τσεπι τους και δε με πηγανε στο τμημα....αλλα με Αφησαν. Αλλη μια φορα ειχα παει σε ενα παρκο στην ΑΘΗΝΑ...για να κανω χρηση... και σε μια στιγμη περναει ενας μπατσος (εγω? τα χασα) με πειρε χαμπαρι ,και μου λεει μη φευγεις κανε δουλεια σου.Τοτε λεω απο μεσα μου (ευτιχως επεσα σε καλο..)..αλλα που να ξερα οτι μετα θα μου λεγε να του βγαλω την μιση απο την ηρωινη που ειχα για να μην μου κανει τπτ....................

TodοR

Edited by - 8odwris on 25/01/2004 03:41:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 02:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.......ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ............ Μια κοπέλα, όχι παραπάνω από 20 χρονών χαλια το πρόσωπό της από την ηρωίνη. Πρωί, γύρω στις 8.30. Σ' ένα βρόμικο στενάκι του Ψυρρή. Εκεί που δεν έχει φτάσει ακόμα η αξιοποίηση. Aθλια, με άλουστα μαλλιά, κουρελιασμένα ρούχα και μια ανάσα που με κόπο βγαίνει από τα στήθη της, προσπαθεί να σταθεί στα πόδια της. Ενας εξίσου χαλια νεος απο την καταντια της ΗΡΩΙΝΗς , προσπαθεί με τους ώμους του να της δώσει στήριγμα. Μερικά βήματα. Τα πόδια λυγίζουν, η προσπάθεια του φίλου της μάταιη και σωριάζεται στο ψυχρό πεζοδρόμιο. Ούτε ένας από τους βιαστικούς διαβάτες εκείνου του πρωινού δεν στάθηκε να προσφέρει κάποια βοήθεια...ολοι τους κιταγανε σαν να βλεπανε ειδησεις στην τηλεωραση..... Εξάλλου, τι να κάνει; Πώς να σώσεις έναν τέτοιον άνθρωπο; Η εικόνα γρήγορα ξεχάστηκε. Ηταν και τα γεγονότα σπουδαία εκείνες τις ημέρες. Χρηματιστήριο, οικονομικά άλματα, μεγάλες προσδοκίες. Ηρθαν άλλα, ακόμα πιο σπουδαία ποδοσφαιρικοι αγωνες,χαρές και πανηγύρια, καπνογόνα. Σήμερα, η κοπέλα έγινε πρωτοσέλιδο. Μαζί με τους άλλους χιλιάδες νέους που αφήνουν με τον ίδιο τρόπο τη ζωή τους στα απόμερα δρομάκια των μεγάλων πόλεων. Το τίμημα της ευημερίας. Απλώς διαπίστωση. Κανένας δεν θα κάνει και σήμερα τίποτα. Κανένας από αυτούς που Μπορούν. Η πολιτική ασχολείται με άλλα.




TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 09:13:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 09:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mες Στην ουσια... ειχα χασει την ουσια

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 09:15:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 13:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξημερώματα στο Σταθμό Λαρίσης…πάνε τώρα 3 χρόνια…

Ψηλός, γεροδεμένος, καλοντυμένος, με γυαλιά, όχι πάνω από 25 χρονών περιμένει όρθιος το τραίνο, με την παραφουσκωμένη του τσάντα μπροστά στα πόδια του. Λίγα ακόμη άτομα στέκονται γύρω γύρω, αλλά αυτός ξεχωρίζει…στέκεται μόνος…δεν κοιτάζει κανέναν…Δεν έχει προσέξει το ζωντανό—νεκρό ον που τον πλησιάζει σερνόμενο από το πλάι. Περίπου συνομήλικός του θα ‘τανε, όμως τα σημάδια της χρήσης είναι έντονα επάνω του…ο χρόνος έχει χάσει κάθε νόημα πια γι’ αυτόν…Όταν είχε πλησιάσει αρκετά, τείνει στον άλλο το χέρι…ξέρετε αυτή τη γνώριμη κίνηση που όλοι μας έχουμε δει. Ο άλλος απλά τον κοιτάζει αγριεμένος. «Κανά ψιλό ρε φίλε…ξέρεις…», ναι, κατάφερε να ψελλίσει το ον. Με μια αστραπιαία κίνηση, το δυνατό χέρι του καλοντυμένου νεαρού του αρπάζει το λαιμό και τον στέλνει κάμποσα μέτρα πιο κάτω—ήταν δεν ήταν βλέπετε 40 κιλά—πολύ πιο κάτω…παραλίγο να πέσει στις γραμμές…Στιγμιαία, όλα τα μάτια γύρισαν…κι είδαν…κάποια παγωμένα γελάκια ακούστηκαν από μια παρέα φαντάρων λίγο πιο πέρα…Για λίγα δευτερόλεπτα μόνο κι έπειτα όλα τα βλέμματα επέστρεψαν στην αρχική τους απάθεια…Το ον μάζευε ό,τι είχε απομείνει από αυτό κι εξερχόταν «ηρωικά» από το σκηνικό.

Κι αναρωτιέμαι…Ποια θα ήταν η αντίδραση των παρευρισκομένων αν οι ρόλοι ήταν διαφορετικοί; Πόσοι θα είχαν ορμήξει να φάνε ζωντανό το κωλοπρεζόνι που τόλμησε να απλώσει χέρι; Αλλά, ναι, φίλε Θοδωρή…Έτσι έχουμε μάθει…Σαν να βλέπουμε ειδήσεις…σαν να βλέπουμε ταινία…Πάντα έξω απ’ το χορό!

Από τις φορές που ΝΤΡΑΠΗΚΑ πραγματικά…Και δεν έκανα τίποτα γι’ αυτό…Διότι η πολύτιμη ουρά μου δεν είναι για πολλά ζόρια…

Κι η πολιτική εξακολουθεί να ασχολείται με ΑΛΛΑ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 19:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

TodοRΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 20:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..........H Ψυχη μου αναποδογυρισμενο αυτοκινητο η ζωι μου ολη μεσα στην χρηση συντριμια μεσα σε βροχη χαλαζι! το βλεμα μου ταξιδευε ακινητο..το προσωπο μου? κοιταζα στον καθρεφτη και δεν υπηρχε..... H καρδια μου Αντιπαροχη παρο ολα αυτα ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ στιγμες η καριολα η Ηρωινη με καλει.... και εκει ειναι που πρεπει να φανω δυνατος! και εκει που προσπαθω να πω οχι δε θα διαλεξω παλι εσενα σε ξερω πια! ΕΡΧΕΤΕ μεσα στο μυαλο μου και μου μηλαει ΝΑΙ ΤΗΝ ακουω καθως συνεχεια ολοι ποναμε ολοι! και γω ξερεις οτι μπορω να σου σβισω τον ΠΟΝΟ (μου λεει )Εγω που σ Αγαπησα διχως ορια με απαρνιεσε ?? ξεχασες τον ερωτα που ζησαμε? και γω? τι να κανω? (προσπαθω να αλαξω θΕΜΑ μεσα μου)!!!!!!!!! και εκεινη συνεχιζει δε σταματαει..Εγω λεει που οτι και αν εκανα ηταν για εσενα ?, Εγω που οπωτε με ζητουσες ειμουνα εκει με απαρνιεσε? εγω που ειμουνα στις δυσκολες παντα διπλα σου? λεει η καριολα η ηρωινη και μου τρυπαει το μυαλο ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΠΟΝΑΩ!!!!!! και ειναι αβασταχτος ο πονος .. και εκεινει συνεχιζει να μου τρελενει ΤΟ ΜΥΑΛΟ και την ΨΥΧΗ ΜΟΥ μου λεει αν δεν ειναι τωρα θα ναι καποτε......ΚΑΙ αυτο ΣΑΝ σκεψη και μονο τα ποδια μου γινονται τοσο βαρια λες και εχουνε πεσει πανω τους σιδερα βαρια και τα λιγανε! Ομως προσπαθω! ακομα συνεχιζω και θα συνεχιζω να ΑΝΤΕΧΩ!!!!!!!!!! κι ας ΦΟΒΑΜΑΙ ακομα...........

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 20:22:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 15:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ<< μεγαλους>> Αν! με βλεπεται αν με διαβαζεται!(που χλωμο το κοβω ,αλλα δε ξερεις καμια φορα...σε ολους εσας λιπον Μικρα ανθρωπακια, Ντροπη! ντροπη για ΤΑ ματια σας να ειναι αδια! ΣΑΝ τα Ποτηρια σας............................

Edited by - 8odwris on 15/02/2004 16:46:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 20:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεται ακουσει ποτε για την λεγομενη ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ? ( ΕΙΝΑΙ ενας απο τους λογους που με οδηγησαν στο Υπερβολικο ανχος ,στην Καταθλιψη, και στην συνεχεια στην Χρηση.......) σας εχω αναφερει πως και τι.. στην πρωτη Σελιδα που εξηγω απο τη προ ηρθανε ολα αυτα οπως απο την χαμηλη αυτοεκτιμηση.... κ.α Αν δεν το εχεις νιώσει λιπον δεν μπορείς να το καταλάβεις. Ξαφνικά, εκεί που όλα πήγαιναν καλά υστερα απο καπιο περιστατικο Αγοραφοβιας και νόμιζες ότι επιτέλους το άγριο θηρίο που είχες μέσα σου αποφάσισε να φύγει, εκείνο λες και είχε στήσει αυτί και ήθελε να σε διαψεύσει προκαλεί την γνωστή σου πλέον τρικυμία..... Τι κι αν εσύ αποφάσισες να βγείς λίγο έξω να φας η βρεθηκες καπου σε ενα δρομο μεταξυ αγνωστων, η γενικα σε ανιχτους χωρους ,σε σινεμα ,σε μποτιλιαρισμα ,σε λεωφορεια , ΣΕ ενα μαγαζι,σε κοσμο γενικως, το Σώμα σου φαίνεται να μην σε υπακούει πλέον ,ενα ξαφνικο τρεμουλο στα χερια, αλλα και στην φωνη σε κυριεβει....Εξελισετε σε ενα ειδος πανικου ποΥ ονομαζετε Διαταραχή πανικού χαρακτηρίζεται από απρόσμενα επεισόδια πανικού-φόβου χωρίς εξωτερικό ερέθισμα που συνοδεύονται από ποικίλα σωματικά ενοχλήματα.
Τα συμπτώματα που μπορούν να συνοδεύουν τις κρίσεις πανικού μπορεί να είναι δύσπνοια, ζάλη, ταχυπαλμία, τρεμούλα, εφιδρώσεις, αίσθημα πνιγμονής, ναυτία, αποπροσωποποίηση, μουδιάσματα ή τσιμπήματα, αίσθημα ζέστης, ρίγος ή φούντωμα, πόνος ή πλάκωμα στο στήθος, φόβος θανάτου, φόβος απώλειας ελέγχου ή επέλευσης τρέλας, αίσθημα αδυναμίας, αστάθειας ή επερχόμενης λιποθυμίας, αίσθημα επερχόμενου καρδιακού εμφράγματος ή εγκεφαλικού, σφίξιμο, πόνος ή τράβηγμα στην περιοχή του αυχένα συχνά θεωρούμενο σαν αυχενικό σύνδρομο, σπαστική κολλίτιδα, μυαλγίες κλπ. Η παραμικρή άνοδος ή πτώση της αρτηριακής πίεσης θεωρείται σαν προειδοποίηση γιά εγκεφαλικό ή έμφραγμα.Ο εντονος
λιπον φοβος οταν εισαι σε χωρο με πολυ κοσμο και ειναι και δυσκολο να φυγεις απο κει Σε τρελενει!!Το αποτέλεσμα της αγοραφοβίας είναι ότι περιορίζει πολύ την καθημερινή δραστηριότητα τού πάσχοντα: πώς θα πάει κανείς στην δουλειά του, πώς θα βγεί έξω να διασκεδάσει, να κάνει απλος τα ψωνια του....Εκτός από τις προφανείς κοινωνικές επιπλοκές που γνωρίζουν καλά οι πάσχοντες, σημαντικός αριθμός μπορεί να παρουσιάσει και κατάθλιψη στην πορεία ιδιαίτερα αν τα συμπτώματα επιμένουν για μεγάλο χρονικό διάστημα. Ετσι καπως ειμουνα και γω μεχρι πριν λιγο καιρο θα λεγα (Το αντιμετοπισα Ομως με αντικαταθλιπτικα~ αλλα φυσικα σε συνδιασμο με ψυχοθεραπεια την οπια ακομα συνεχιζω)Στόχος των φαρμάκων είναι να εξαλείψουν τα αγχώδη συμπτώματα που έχουν οι ανθρωποι εκεινοι την ώρα των κρίσεων.... Έτσι! δίνεται η ευκαιρία στον πάσχοντα να ξαναρχίσει τις δραστηριότητες που έχει σταματήσει, να ξανακερδίσει την χαμένη εμπιστοσύνη στον εαυτό του !και να επαναφέρει την διάθεσή του σε φυσιολογικά επίπεδα εάν είναι πεσμένη. Η επιτυχής αντιμετώπιση των αγχωδών συμπτωμάτων δίνει επίσης την ευκαιρία στον πάσχοντα να συμμετέχει στο πρόγραμμα ψυχοθεραπείας που θα ακολουθήσει πιό ενεργά και έτσι να έχει πιο γρήγορα αποτελέσματα. Η αγοραφοβία δεν οφείλετε οπως καπιοι λενε σε αδυναμία του χαρακτήρα ούτε σε έληψη θέλησης. Η συχνή φράση των συγγενών, δεν προσπαθείς να το ξεπεράσεις ή δεν θέλεις είναι απόλυτα Λανθασμένη.Οι ανθρωποι εκεινοι που εχουνε αγοραφοβια ισα ισα λιπον εχουνε μεγάλα αποθέματα Δύναμης! Αφού πολλές φορές καταφέρνουν να λειτουργούν παρά τα τεράστια εμπόδια που αντιμετωπίζουν.... ΕΤΣΙ λιπον η ατομικη αλλα και η ομαδικη ψυχοθεραπεια που εκανα αλλα και συνεχιζω να κανω στο προγραμμα απεξαρτησης (18 ΑΝΩ ) με εχει βοηθησει πολυ στο κοματι τις Αγοραφοβιας και οχι μονο ......................................................

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 10:46:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηλιοφόρος
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 09:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηλιοφόρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συνειδητοποιηση της εξαρτησης ανοιγει το δρομο για την ελευθερια....μερικες φορες αν δεν πιασεις πατο δεν ξυπνας....ο "πατος" ταρακουναει και αν εχει μεινει εστω και λιγη φλογα για ελευθερια στην καταπονεμενη υπαρξη τοτε αναζηταει παλι την ακεραιοτητα, την ενοτητα......
Ενας αναζητητης ειχε παει σ'εναν δασκαλο του ζεν που ζουσε κοντα σε μια λιμνη....."δασκαλε, θελω να βρω την αληθεια, να φωτιστω"του λεει με μια βαριεστημενη εκφραση...."καλα"του λεει ο δασκαλος "ελα μεσα στη λιμνη"....απορημενος ο αναζητητης ακολουθησε το δασκαλο στη λιμνη....οταν το νερο ειχε φτασει στο υψος της θωρακα αστραπιαια ο δασκαλος βουτηξε το κεφαλι του αναζητητη στο νερο της λιμνης και το κρατησε μεσα.... ο αναζητητης προσπαθησε να αντιδρασει μα δεν μπορουσε....λιγο πριν λυποθημησει, ο δασκαλος τον αφησε να παρει αναπνοη.......αφου συνηρθε καπως ο αναζητητης, ο δασκαλος του λεει "φυγε, και ξαναελα οταν η προθεση σου για φωτιση και ελευθερια ειναι τοσο ισχυρη οση ηταν η επιθυμια σου να αναπνευσεις οταν το κεφαλι σου ηταν κατω απο το νερο"
οταν αναζηταμε την ελευθερια μηπως πρεπει να εξεταζουμε το προθεσιομετρο πρωτα? ειμαστε ετοιμοι να πληρωσουμε το τιμημα, οποιο κι αν ειναι αυτο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 12:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τους συνομιλητές...

Πραγματικά πολύ δύσκολος ο αγώνας των παιδιών που προσπαθούν να ξεφύγουν από τον <<ψεύτικο>> κόσμο της ηρωϊνης...Παρ'όλα αυτά,δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,πόσο επίπονη και κουραστική είναι η προσπάθεια των γονέων και όσων βρίσκονται γύρω από τους τοξικόμανείς.

Παιδιά μιλάμε για πραγματικό μαρτύριο!!!Και τούτο το λέω διότι κάποτε είχα και εγώ μια φίλη που έμπλεξε με τα ναρκωτικά και προσπαθήσαμε να την κρατήσουμε <<καθαρή>>.Η καθημερινότητα μας είχε μετατραπεί σ'ένα μαρτύριο!!!Πάντα έπρεπε κάποιος να είναι μαζί της,να την ελέγχει - χωρίς όμως να έχει το ύφος του επιτηρητή - να την παρακολουθεί κρυφά και άλλα τόσα που όλοι φαντάζεστε...

Με την δική μου περίπτωση , δεν καταφέραμε τίποτα διότι η κοπελιά δεν είχε θέληση - σε αντίθεση με τον αγαπητό φίλο Θοδωρή - και κατέληξε,γεμίζοντας τις ψυχές μας με ενοχές,ευθύνες και ένα τεράστιο γιατί...Χρεώσαμε όλοι στον ευατό μας ένα μερίδιο ευθύνης και πολλές φορές υπήρχαν στιγμές που έμμεσα αλληλοκατηγορούμασταν για τον χαμό της...

Όπως και να 'χει τα χρόνια πέρασαν και αυτό το σκέπτομαι τώρα,σαν μια εμπειρία της ζωής που μου δίδαξε ορισμένα πράγματα...Δεν σκοπεύω με το μήνυμα μου να αποθαρρύνω κανέναν που κάνει την προσπάθεια να ξεφύγει από τον <<πλαστικό>> κόσμο των ουσιών,απλά παραθέτω τη δική μου <<έμμεση >> εμπειρία...

Να είμαστε όλοι καλά και μακριά από κάθε τι που μας κάνει να ζούμε μια ψεύτικη ζωή...Άλλωστε εδώ μέσα βρισκόμαστε όσοι ψάχνουμε την προσωπική μας αλήθεια.Έτσι όπως αυτή νοείται για τον καθέναν,έτσι όπως αυτή πλάθεται για την ευτυχία του καθενός,τα υπόλοιπα είναι απλά εικονικά...

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nobodyisme
Νέο Μέλος

Cyprus
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 20:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nobodyisme  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

θα ηθελα καταρχην να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον θεοδωρη..ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ οχι μονο γιατι καταφερες να ξεφυγεις απο το πλοκαμια του λευκου θανατου αλλα γιατι βρηκες την δυναμη και το θαρρος να παρεις την αποφαση οτι θελεις να ζησεις!! γιατι καταφερες να παραμεινεις καθαρος παρολα τα εμποδια και ειμαι σιγουρη πως εσυ δεν προκειται να ξανακυλησεις!!ειναι δυσκολο αφου οπως λες ακομα νιωθεις την αναγκη της ηρωινης αλλα ΕΙΣΑΙ ΝΙΚΗΤΗΣ!!πετυχες να αγνοησεις την φωνη που σε θελει να πας κοντα της!!η αποφαση ηταν δικη σου σωστα; για μενα αυτο ειναι το πιο σημαντικο γιατι αν αποφασισουν αλλοι για σενα το πιο σιγουρο ειναι οτι θα ξαναρχισεις..ευτυχως δεν εχω ερθει σε αμεση επαφη με τις ουσιες.βρισκομουν πολυ κοντα ομως.γνωρισα ενα στρατιωτη μεσο ιντερνετ που ειναι χρηστης..βγηκαμε μαζι αρκετες φορες και οταν μου αποκαληψε πως ηταν χρηστης μου ζητησε να σταματησουμε οτι εχουμε.εγω ενιωθα πως ηταν καθηκον μου να τον βοηθησω.ενιωθα πως ειχα την δυναμη να τον σωσω και πως αν πεθαινε θα εφταιγα εγω που δεν τον βοηθησα..εφευγα κρυφα απο σπιτι για να τον δω..συνεχεια του μιλαγα για κεντρα αποτοξινοσης..για τοπους απο οπου μπορει να βρει βοη8εια..πολλες φορες εκανε χρηση ενω ημουν μαζι του και 1-2 φορες με χτυπησε αγρια για να δοκιμασω και εγω.ειχα μαθει το κουμπι του ομως και εκανα κατι αλλο που ηθελε σαν να ημουν μια κοινη του δρομου.. οταν αρνιομουν σε καποιο σταδιο να προχωρησω αλλο...εκεινος ξανα ξυλο..επεστρεφα σπιτι γεματη μωλωπες..ηθελα ομως με το ζορι να τον βοηθησω..ανεχομουν τα παντα λογο της ανωριμοτητας μου σε εκεινη την ηλικια (15) και λογο του οτι δεν ηξερα πολλα πραγματα..
μετα απο μια επισκεψη μου σε ενα ειδικο αποφασισα να τον αφησω μονο του..ενιωθα ομως οτι τον αφηνα να πεθανει..
δυο μηνες μετα με βρηκε και αρχισε τον ψυχολογικο πολεμο.. σταματησε δηθεν για μενα (αργοτερα εμαθα απο φιλο του οτι ακομα συνεχιζε)και οτι ηθελε να ειναι μαζι μου και οτι εγω τον εσωσα και οτι επρεπε να τον παντρευτω αλλιως θα ξαναρχιζε και θα εφταιγα εγω..ολα αυτα με εκαναν ρακο...πηγα να παιξω τον θεο και παρολιγο να καω..
θα ηθελα να πω σε ολους οσους θελουν να βοηθησουν τους φιλους τους να σκεφτουν σοβαρα τι πανε να κανουν και να δουν ολους τους κινδυνους καλυτερα ειναι νομιζω να απομακρηνθειται αν μετα απο προσπαθειες σας βλεπεται οτι δεν γινεται τπτ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ
φιλικα,
Ελενα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 01:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ απεξαρτησης 18 ΑΝΩ τηλ¨ 210 3611803

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 09:34:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 00:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.. υπαρχει μονο ΔΕΝ ΘΕΛΩ ............

TodοR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 09:30:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 15:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ,ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Edited by - 8odwris on 29/10/2003 20:30:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 20:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρεζες... υπαρχουν πολλες ,ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!

ΠΑΥΛΟΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
Ο μόνος που τραγούδησε τη μοναξιά της ηρωίνης τόσο έντονα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukoulos
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 16:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukoulos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν πιστεύω ότι γλιτώνει κάποιος από την ηρωίνη,σε οποίο πρόγραμμα και αν είναι.Στατιστικά από φίλους που δουλεύουν σε κέντρα απεξάρτησης γλιτώνει το 2-3 της εκατό από αυτούς που κάνουν το πρόγραμμα,διότι μόλις τελειώσουν το πρόγραμμα πολύ γρήγορα πάλι πέφτουν στην ηρωίνη και ξανά από την αρχή.

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΑΜΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΠΕΣ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 18:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I TAPEINI MOU GNWMI PANW STO THEMA, GIATI EIDIKOS DEN EIMAI...:
PISW APO KATHE EKSARTISI YPARXEI KAI MIA (PSYXOLOGIKI) AITIA. GIA NA GINEI SWSTI-KAI MONIMI-I APEKSARTISI THA PREPEI NA KATAPOLEMITHEI I AITIA, GIATI TO SWMA MPOREI NA APEKSARTITOPOIITHEI, I PSYXI OMWS PIO DYSKOLA.

KATI ALLO! POLY ENDIAFERON TO THEMA TIS AGORAFOVIAS KAI TWN PSYXIKWN DIATARAXWN GENIKOTERA (KRISEIS AGXOYS, PANIKOU KLP) POU ETHIKSE O 8ODWRIS...MIPWS NA ANOIKSOUME KI ENA THEMA GI'AYTO, AN ENDIAFEREI KI ALLOUS?

FILIKA,
ALEXANDRA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 21:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

I TAPEINI MOU GNWMI PANW STO THEMA, GIATI EIDIKOS DEN EIMAI...:
PISW APO KATHE EKSARTISI YPARXEI KAI MIA (PSYXOLOGIKI) AITIA. GIA NA GINEI SWSTI-KAI MONIMI-I APEKSARTISI THA PREPEI NA KATAPOLEMITHEI I AITIA, GIATI TO SWMA MPOREI NA APEKSARTITOPOIITHEI, I PSYXI OMWS PIO DYSKOLA.

KATI ALLO! POLY ENDIAFERON TO THEMA TIS AGORAFOVIAS KAI TWN PSYXIKWN DIATARAXWN GENIKOTERA (KRISEIS AGXOYS, PANIKOU KLP) POU ETHIKSE O 8ODWRIS...MIPWS NA ANOIKSOUME KI ENA THEMA GI'AYTO, AN ENDIAFEREI KI ALLOUS?

FILIKA,
ALEXANDRA



Θελεις ΦΙΛΗ μου να το ανοιξουμε εδω το θεμα?? να το συνεχισουμε εδω σε αυτο το τοπικ δηλαδη? η καλητερα σε ενα καινουργιο τοπικ? εσεις αποφασιζεται! Oμως και δω να συζητησουμε για την Αγοραφοβια δεν ειναι κακο! Διοτι οπως ειπα ειναι αιτια για να οδηγηθει καπιος Στην χρηση......

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Edited by - 8odwris on 03/11/2003 22:34:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 22:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ δεν πιστεύω ότι γλιτώνει κάποιος από την ηρωίνη,σε οποίο πρόγραμμα και αν είναι.Στατιστικά από φίλους που δουλεύουν σε κέντρα απεξάρτησης γλιτώνει το 2-3 της εκατό από αυτούς που κάνουν το πρόγραμμα,διότι μόλις τελειώσουν το πρόγραμμα πολύ γρήγορα πάλι πέφτουν στην ηρωίνη και ξανά από την αρχή.

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΑΜΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΠΕΣ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ



Εσενα φιλε μου θα σε παρω στο Γαμο μου και θα μου πεις και Του Χρονου.ΕΛΕΟΣ !!! Ειπαμε και το εχω αναφερει και εγω αυτο πιο πανω οτι ναι απο τους ΕΚΑΤΟ οι τρεις παραμενουνε καθαροι Για την υπολιπη Ζωη τους, ΑΥτο ομως τι σημαινει φιλε μου??? οτι πρεπει να παρετιθω απο την Ζωη?? ΟΧΙ βεβαια !! ΔΗΛΑΔΗ ειναι σαν να μου λες οτι επειδη ο ανθρωπος απο την φυση του πεθαινει καπια στιγμη, και εφοσον το Γνωριζει αυτο ε Τοτε καλυτερα να παει αν αυτοκτονισει να Τελειωνει μια ωρα αρχητερα , ΑΥΤΟ μου ΛΕΣ? ΤΑ προγραμματα ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ δεν ειναι μαγικα ραβδακια ,αλλα Σου δειΧνουνε δρομους και Τροπους... Τα υπολιπα τα κανεις εσυ ...........ΟΛΑ στο χερι Σου ειναι, να Ζησεις η να παραιτηθεις.Οποτε αυτο που λες για την ΑΛΗΘΕΙΑ.. μαλον Η ΑΛΗΘΕΙΑ η δικη σου ειναι και μην το γενικευεις καλυτερα..

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Edited by - 8odwris on 20/11/2003 14:26:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 11:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE 8ODWRI,
DOKIMASA NA ANOIKSW THEMA GIA TIN AGORAFOVIA KLP ALLA ME PLIROFORISAN OTI YPARXEI IDI KATI SXETIKO, KAPOU XAMENO STO SITE (I "ANAZITISI"POU EKANA APODEIXTIKE AKARPI).
AN DEN SE PEIRAZEI MPOROUME NA TO SYZITISOUME EDW, NO PROB!

THA GRAPSW SYNTOMA!

FILIKA,
ALEXANDRA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 01:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον κοσμο δεν μπορω να τον φτιαξω ΕΓΩ.. μπορω ομως!! να μην χαλασω εγω μαζι Του.......

Edited by - 8odwris on 25/01/2004 03:45:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 21:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΑΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΙΡΙΑ ΣΟΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ,ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΜΕΤΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΑ ΜΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 03:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΑΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΙΡΙΑ ΣΟΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ,ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΜΕΤΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΑ ΜΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΕΙΣ.



ΚΑΤ αρχας ΣΕ ευχαριστω φιλη ΚΑΤΙΑ που εγραψες. Τωρα οσο αφορα την ερωτηση σου αν καταλαβανε.. η απαντηση ειναι ΟΧΙ και δε ξερω αν θα καταλαβουνε και ποτε ,ακομα και αν τους εξηγησω.Το μονο που τους νοιαζει ειναι να μην ξαναρχισω τα ναρκωτικα (ΑΣΧΕΤΑ ΠΙΑ θΑ ΝΑΙ Η αιτια) και στην αλλη ερωτηση η απαντηση ειναι ΝΑΙ με βοηθησαν οταν Τους πρωτοζητησα την βοηθεια τους οταν δεν ειχα αντεξει πια τι ζωη των ναρκωτικων και ειχα φταση στο ΑΜΗΝ .Δε με φερνεις σε δυσκολη θεση εσυ , και Χαιρομαι αν μπορω και βοηθαω μεσα απο τα γραπτα μου

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Edited by - 8odwris on 07/02/2004 09:46:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

losted
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 23:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους losted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θοδωρή συγχαρητήρια για την προσπάθει που κάνεις. Και την προσωπική σου αλλά και γι' αυτό το θέμα που έχεις ανοίξει εδώ.Βοηθάει πολλούς να το ξέρεις!!!!
Θα ήθελα να μου πεις την άποψή σου (ή και όποιος άλλος θέλει)για τον δικό μου προβληματισμό. Είμαι 30 χρονών και ο για 7 χρόνια σύντροφός μου 29. Ήταν χρήστης χασίς και τα τελευταία χρόνια και ηρωίνης (μυτιές όπως λέει γιατί φοβάται τις βελόνες). Λέω ήταν γιατί είναι σε ανοιχτό πρόγραμμα και τον Ιανουάριο μπαίνει στην επανένταξη. Αυτές τις μέρες πρόκειται να βρεθούμε μετά από πάρα πολλούς μήνες και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!! Θέλω πολύ να είμαι μαζί του και για όλη μου τη ζωή! ΑΛΛΑ!!! Έχω όνειρα και θέλω να πραγματοποιηθούν! Λόγω περισσότερο της ηλικίας μου με αγχώνει το θέμα της οικογένειας! Δηλαδή για να κάνω οικογένεια πρέπει να περιμένω 10 χρόνια για να βεβαιώθω ότι ο φίλος μου είναι σε καλό δρόμο και μετά να προχωρήσω; Ίσως φαίνεται εγωιστικό από την πλευρά μου αλλά νομίζω ότι η αποφασή μου να είμαι μαζί του είναι πολύ σημαντική και πρέπει να σκεφτώ πολλά πράγματα γαιτί μετά από χρόνια για μένα ως γυναίκα θα είναι αργά!!! Δεν θέλω να του κάνω κακό γι' αυτό πρέπει να αποφασίσω τώρα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy