ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Βλεπετε "προφητικα" ονειρα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lol!!
Δεν παίζεις κάνα στοιχηματάκι.... ??

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pierikos_Freak
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 14:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χεχε, είδατε; Το όνειρο βγήκε..
Νίκη του Άρη εκτός έδρας. (όχι με 2-3)
Συνολικό σκορ των 2 αγώνων Ξάνθη - Άρης 2-3, το ξαναλέω, 2-3!! (1-2 η Ξάνθη στη Θεσσαλονίκη κ 0-2 ο Άρης στην Ξανθη)
Οι αριανοί δυσαρεστημένοι επειδή στο τελικό 8α συναντήσουν τον 20 φορές κυπελούχο Ολυμπιακό Πειραιώς...
Αυτά.. Μου εύχομαι κ άλλες ανάλογες επιτυχίες:P
Το κακό είναι ότι το στοίχημα δεν έχει ελληνικούς αγώνες:(Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αννίκερις
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 01:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αννίκερις  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ μάλλον είναι το κατάλληλο τόπικ για να διαμαρτυρηθώ. Πριν ένα μήνα είδα όνειρο ότι κρατούσα στα χέρια ένα δελτίο τζόκερ που κέρδισε. Μόλις ξύπνησα σημείωσα αμέσως τους αριθμούς εκτός από έναν που δε θυμόμουν. Πήγα την ίδια μέρα σε προποτζήδικο και έπεξα τους αριθμούς και έπαιξα κι έναν στη τύχη. Μόνο αυτόν έπιασα!!!! Αν είναι δυνατόν. Τέτοια γκαντεμιά???

Κάποτε ίσως μάθω κι εγώ να πετάω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ω
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 04:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ω  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ασχολούμαι με τα παραφυσικά, δεν διαβάζω βιβλία σχετικά με θρησκεία και γενικότερα. Ομολογώ πως ελάχιστες φορές διάβασα κάποια βιβλία με προφητείες και διάφορα τέτοια, αλλά 2 με 3 το πολύ τα οποία δεν ολοκλήρωσα και ποτέ διότι δεν είμαι φανατικός αναγνώστης.
Θέλω να σας γράψω για ένα τρελό Όνειρο που είδα, (Ιούλιο 2003) παρ’ότι τρελό μου φάνηκε πιο ζωντανό από την καθημερινοί μου ζωή.
Ένα καλοκαιρινό πρωινό μετά από διασκέδαση σε οικία γνωστού προσώπου (στο Όνειρο, δεν ξέρω που είναι αυτό το σπίτι, ούτε γνωρίζω στην πραγματικότητα το πρόσωπο αυτό, αλλά ξέρω πως είναι στο νησί που γεννήθηκα στο όπιο ξανά γύρισα πρόσφατα) κατά την έξοδο μου από το σπίτι αυτό μαζί με κάποια αλλά άγνωστα πρόσωπα ώρα πρωινή μόλις είχε φέξει, ακούγεται ένας έντονος ήχος από ψηλά
Βουητά παράξενα απόλυτη ηρεμία και ένα απόκοσμο συναίσθημα όλοι σήκωσαν τα κεφάλια και τα κοίταξαν ψηλά
Έκανα το ίδιο. είδα ένα σχήμα από αντικείμενα που έμοιαζαν με μικρά αστερία κοντά στην ατμόσφαιρα της γης τα οποία περιστρέφονταν με ταχύτητα και ακτινοβολούσαν μια δέσμη λευκού Φώτος ακανόνιστα, μάλιστα η δέσμη αυτή ιρίδιζε στα όρια της ακτίνας. Τα αντικείμενα αυτά ήταν περίπου 14 στον αριθμό, μετά από λίγα λεπτά
Άρχισε να πέφτει σταχτή από τον ουρανό και η ατμόσφαιρα γινόταν όλο και πιο αποπνικτική και η σταχτή όλο και πιο καυτή, όλο και πιο πυκνή, ώσπου άρχισαν να πέφτουν πυρωμένα κομμάτια γης σαν αυτά που βλέπουμε σε έκρηξης ηφαιστείου.
Ένα με έκαψε στον δεξιό ωμό, έτρεξα αμέσως να βρω μέρος να προφυλαχθώ γιατί το
φαινόμενο γινόταν όλο και πιο έντονο, μπήκα σε μια υπαίθρια τουαλέτα
με σιδερένια πόρτα παλιού τύπου, από κάτω είχε κενό αρκετά εκατοστά,
μετά από λίγα λεπτά ένιωθα να λιώνω από την ζεστή, άκουγα απ΄εξω κραυγές πόνου και τον χαρακτηριστικό ήχο του καψίματος του ξύλου, μετάξι των ήχων αυτών ένα θρόισμα που δυνάμωνε όλο και πιο πολύ ώσπου νερό Άρχισε να περνά βιαία από το κενό της πόρτας ,έβαλα αμέσως τα ποδιά μου κόντρα στην πόρτα και την πλάτη μου στον τοίχο αλλά η πόρτα στράβωσε και το νερό γέμισε άμεσος την τουαλέτα ένιωσα να πνίγομε αλλά κατάφερα να βγω από εκεί και κολυμπώντας περίπου 3 μέτρα από την πλάκα της τουαλέτας βγήκα στην επιφάνια. Και πιάστηκα από κάγκελα μάλλον μπαλκονιού η κάποιο μεταλλικό ιστό. “τρομοκρατημένος σκεφτικά είναι το τέλος.. η περιοχή που βρισκόμουν είχε μεγάλο υψόμετρο “
Η στάθμη του νερού κατέβηκε μέσα σε λίγα Δευτέρα παρασύροντας αμάξια, δέντρα και αλλά μεγάλα αντικείμενα, εγώ κρατήθηκα με όλη μου την δύναμη μέχρι που τα χέρια μου παράλυσαν και έπεσα κάτω διαπιστώνοντας ότι το νερό είχε υποχωρήσει.
Σηκώθηκα και κοίταξα γύρο μου τα φωτεινά αντικείμενα είχαν χαθεί, αρκετά άτομα είχαν επιβιώσει ενώ κανένας από αυτούς δεν έδειχνε τάσεις πανικου, ο ένας κοιταζε τον αλλον σαν να μην πιστευε τι εγινε ..Μαζευτηκαμε όλοι μαζί και μιλαγαμε αλλά δεν θιμαμε τι ακριβος λέγαμε κάτι για την πόλη και πρωτεύουσα του νησιού που είναι λιμάνι και όταν κοιτάξαμε ήταν κάτω από το νερό, τότε όλοι ξεκίνησαν με τα ποδιά να πάνε κάτω ακολούθησα αλλά ένιωθα πως ήταν λάθος και το φώναξα , με αγνoισαν όλοι εκτός από 8 άτομα
3 θηλή και 5 άρρεν που φαίνονταν να είχαν και αυτοί κάποιες ανησυχίες. Αποφασίσαμε όλοι μαζί να πάμε αντίθετα όσο πιο ψηλά μπορούσαμε στο βουνό γιατί νιώθαμε
πως έχει και συνεχεία ενό στην πρωτεύουσα δεν είχε τίποτα να δούμε ξέραμε πως
δικοί μας άνθρωποι είχαν χαθεί αλλά ήμασταν όλοι περίεργα ψύχραιμοι.
Στην πορεία Αποφασίσαμε να πάμε σε ορεινό οικισμό που διέθετε και παντοπωλείο για να προμηθευτούμε τρόφιμα και νερό, όταν φτάσαμε λίγοι χωριανοί είχαν απομείνει και τριγυρνούσαν σαν χαμένοι ενώ τα περισσότερα σπίτια ήταν άδεια και οι πόρτες ανοιχτές , διαλέξαμε ένα σπίτι με έναν όροφο με γέρα παράθυρα και πόρτες γιατί έπρεπε να σφραγίσουμε τον χορό αεροστεγώς και να έχουμε πολυ νερό και τροφή. Το σπίτι δεν είχε μέσα τίποτα κάποιες κουβέρτες τις μαζέψαμε από τον δρόμο βρεγμένες και μέσα στην λάσπη ίσα να ακουμπάμε κάπου, στο παντοπωλείο του χωριού δεν είχαν μινει πολλά πράγματα, πήγα εγώ με έναν άλλον έναν αφού οι άλλοι γρήγορα έπρεπε να στεγανοποιήσουν τον χώρο ώστε να μην μπαίνει αέρας μέσα “δεν ξέρω για πύων λόγο” αρπαξα καμπόσες εξάδες νερό και ο άλλος διάφορα τρόφιμα και ξεκινήσαμε βιαστικά να τα πάμε στο σπίτι για να προλάβουμε να κουβαλήσουμε όσα πιο πολλά μπορούμε, όταν ομος βγήκαμε από το παντοπωλείο ακούσαμε πάλι το παράξενο βουητό και κοιτάξαμε πάνω πάλι τα ίδια αντικείμενα και οι δέσμες Φώτος,
αρχίσαμε να τρέχουμε προς το σπίτι φορτωμένοι εγώ μπροστά και ο άλλος ακολουθούσε λίγα βήματα πίσω μου, έφτασα μέχρι την πόρτα και το Όνειρο
τελείωσε ξύπνησα με ταχυπαλμία και μου φαινόταν όλα πολυ ψεύτικα σε σύγκριση με το Όνειρο, Έκανα αρκετές ώρες να συνέλθω και διαρκώς έβγαινα στο μπαλκόνι να κοιτάξω τον ουρανό….πάνε χρόνια που είδα αυτό το Όνειρο και δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο αλλά πρόσφατα μου μίλησε κάποιος για την αποκάλυψη του Ιωάννη
και είδα πολλές ομοιότητες….Για 27 χρόνων μαντράχαλος δικαιολογούμε να μην έχω διαβάσει τίποτα για την αποκάλυψη?? Ίσος το είδα σε καμία ταινία μικρός επηρεάσθηκα και μου έσκασε υποσυνείδητα στον ύπνο μου μετά από χρόνια ..τι να πω?
…εύχομαι να μην έχει να κάνει με κάτι στο μέλλον ήταν φρικαλέο..


ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΣ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Christin
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 02:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Christin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κ εγώ βλέπω προφητικά όνειρα κ μάλιστα αρκετά συχνά. με έχουν βοηθήσει στο να προετοιμαστώ ψυχολογικά για κάποιες καταστάσεις :)

--- Christine ---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2007, 21:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς δεν χάθηκε το θέμα αυτό που είναι πολύ ενδιαφέρον για αρκετούς πιστεύω...
Λοιπόν έχω να σας πω ένα ΠΟΛΥ παράξενο όνειρο που είδα πριν 1 μήνα,ξέρω ότι κάτι σημαίνει αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη..
Είδα ότι βρέθηκα σε ένα μέρος όπου ήταν σαν τοποθεσία σε χωριό μακρυά απο τα σπίτια, χώμα κάτω και μερικά χόρτα και γύρω λίγα δέντρα και θάμνοι.. εγώ βρέθηκα εκεί πεσμένη (ξυπόλητη αλλά δεν μου ΄φάνηκε περίεργο κ φορούσα ρούχα απλά σαν να 'χα ένα ύφασμα μόνο),λες και έπεσα απο τον ουρανό,λες και μεταφέρθηκα μέσω ουρανού... τελοςπάντων, σηκώνομαι και κοιτάζω γύρω γύρω να βρω απο που θα πάω ώστε να βρεθώ σε κόσμο.Δεν ήμουν προβληματισμένη ή ανήσυχη,σαν να ήταν αυτή η πορεία μου.Λοιπόν όταν σηκώθηκα ήταν δίπλα μου πεσμένες μια πάπια και μια χήνα οι οποίες ήταν παρέα μου.Το περίεργο είναι ότι μιλούσαμε.Καθώς περπατούσαμε (διαλέξαμε τυχαία μια διαδρομή) βλέπουμε ένα κλειστό χωράφι και χαρήκαμε ότι κοντά θα είνα χωριό, πήγαμε άκρη άκρη απο το συρματόπλεγμά του να συνεχίσουμε το δρόμο, μα δίπλα απο το συρματόπλεγμα ήταν ένα τομάρι απο κριάρι.. ή το ζώο αλλά νεκρό, ένιωσα ότι είναι ΚΑΚΟ εκεί.. αλλά θαλλαρέα συνεχίσαμε ώσπου είδαμε ότι έβγαινε σε αδιέξοδο και έπρεπε να πάμε απο την άλλη μεριά του χωριαφιού, δηλαδή να ξαναπεράσουμε από το κριάρι... Η πάπια φοβήθηκε και την έβαλα στην πλάτη μου και καθώς γυρνούσαμε και περνάγαμε δίπλα απο το κριάρι ,απο κάτω του το έδαφος κουνιόταν σαν κάτι να ήθελε να βγει απο το χώμα,κάτι κακό... αλλά συνέχιζα να περπατάω και ευχόμουν να μην προλάβει και βγει ώσπου να περάσουμε.Μετά ξύπνησα ,όχι ιδιαίτερα τρομαγμένη αλλά πολύ ανήσυχη...
Δεν μπορώ να το ερμηνεύσω με τίποτα... ούτε είδα κάτι σχετικό με ζώα τελευταία ώστε να έχω επηρεαστεί...
Όσο για τα ζώα -αν σας φάνηκε αστείο- να σας πω ότι μου φάνηκε πολύ φυσιολογικό που μιλούσαμε και ακόμα και όταν ξύπνησα δεν μου φάνηκε αστείο αλλά μάλλον κάτι συμβολίζουν..

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aggeloudaki19
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 18:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aggeloudaki19  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EGO DYO ONEIRA THYMAMAI OTI MOY BGHKANE AKRIVOS OPOS TA EIDA STON YPNO MOY

TO ENA EINAI:

OTAN PHGAINA TRITH LYKEIOU THA GRAFAME ENA DIAGWNISMA STO MATHIMA TWN KEIMENWN THN PARASKEVI
KAI O KATHIGITIS MAS EIXE BALEI NA DIABASOYME PARA POLLA PRAGMATA.
EGO TO BRADY STON YPNO MOY EIDA OTI HRTHE H ORA THS EKSETASHS KAI OTI O KATHIGITIS MAS MIRASE TA THEMATA!
EIDA ENA KEIMENO APO TA POLLA POY MAS EIXE DOSEI...
TO PROI SIKOTHIKA KAI LEO POTE DE KSEREIS TI GINETAI KATSE NA RIKSO MIA MATIA PARAPANO STO SIGKEKRIMENO KOMMATI.
ME TO POU PIGA SXOLEIO
EPIASA TIS FILENADES MOY K TIS EIPA TO ONEIRO MOY...EKINES GELOYSAN KAI KOROIDEVANE...
E ENTAKSEI LOGIKO HTANE....
ME TO POU MPENOYME STHN TAKSH KAI O KATHIGITIS MAS MOIRAZEI TA THEMATA BLEPO POS HTAN AKRIVOS TO THEMA POY EIDA STON YPNO MOU KAI TO SIGKEKRIMENO KEIMENO...
TI NA PO????

TESPA
KAI TO ALLO MOY ONEIRO HTAN OTAN PERIMENA NA BGOYNE TA APOTELESMATA TON PANELLHNIWN...(EGRAPSA ME THN KATHGORIA TON OMOGENWN) PERIMENA OLO TON OKTOBRH NA MATHW POIA MERA THA BGOYNE..
DEN HKSERA STANTER... ENA BRADY VLEPO STON YPNO MOU OTI ANEVENA KATI SKALES KAI EMPENA SE ENA TERASTIO KTIRIO POY DEN YPIRXE PSIXI MESA... KAI SE MIA STIGMI LEO MONI MOU ALLA DINATA
TI EINAI EDO MESA??? KAI AKOUO MIA FONI NA MOU LEEI
KALA DE KSEREIS TI EINAI EDO? H NOMIKH SXOLH ATHINWN( H PROTH EPILOGH STO MHXANOGRAFIKO MOY LEME)
PEDIA PAGOSA ME TO POU KSYPNISA.... ARXISA NA PERNO THL THN GIAGIA MOY NA THN ROTAO KAI DIAFORA...
TO APOGEUMA ME PERNOYN TILEFONO KAI MOY LENE BGHKAN TA APOTELESMATA TON EKSETASEON MAS....
MPAINO STO INTERNET KAI TI NA DO???
PERASA STHN PROTH MOU EPILOGH OPOS TO EIDA K STO ONEIRO :-)


ta dika mou oneira bebea den exoyn na kanoyn me asxima pragmata eutuxws...
mi me koroidepsete poy den exoyn kamia sxesi me ta dika sas :)
eipa apla na to moirastw mazi sas

kalo kalokairi!

'Εχει η ζωή γυρίσματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 20:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή aggeloudaki19, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις των Forums του Esoterica!

Θα σε παρακαλούσα να χρησιμοποιείς ελληνικούς κι όχι λατινικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 04:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι κάποιες φορές που έχω δει και γω προφητικά όνειρα στη ζωή μου,και πάντα είχαν σχέση με κάτι σημαντικό.Άλλες φορές ευχάριστα και άλλες φορές προμηνύματα άσχημων γεγονότων,αυτό που θα σας περιγράψω είναι ένα ουδέτερο ούτε καλό ούτε κακό,απλώς είναι ένα όνειρο που το έβλεπα πολύ συχνά συνέχεια το ίδιο όταν ήμουν στο δημοτικό, το όνειρο ήταν το εξείς:οδηγούσα με μεγάλη ταχύτητα ένα αυτοκίνητο στην εθνική οδό έστριβα σε μια γέφυρα δεξιά για να με οδηγήσει αριστερά στην Θήβα όπου υποτίθεται δούλευα εκεί.Αυτό ήταν το όνειρο τίποτα το σπουδαίο θα πει κανείς.
Μέχρι τα 23 μου χρόνια στην πραγματικότητα δεν είχα πάει ποτέ στην Θήβα, έρχεται ο διορισμός μου και ήταν εκεί όταν οδήγησα για πρώτη φορά αισθάνθηκα ότι ήξερα πολύ καλά τον δρόμο κάθε στροφή και κάθε ευθεία του ήταν όπως στο όνειρο όλα ίδια.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drsuza
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2007, 14:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drsuza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γεγονός αγαπητοί φίλοι ότι τα όνειρα καμιά φορά επαληθεύοντε στην πραγματικότητα, δε σημαίνει ότι είναι προφητικά, πολύ απλά γιατι τα όνειρα εκφράζουν είτε τις βαθύτερες επθιμίες μας είτε τους φόβους μας. Στο κάτω κάτω το όνειρο είναι όπως το είχε ορίσει ο ίδιος ο Freud ένα βασιλικό μονοπάτι για το υποσυνείδητο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2007, 22:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καμια φορα, βλεπω στον υπνο μου οτι βαδιζω σε ενα αρχαιο νεκροταφειο με σπασμενες πλακες, το οποιο ειναι σε λοφο και οι ταφοι σε επιπεδα...

δεν νομιζω ομως οτι εχει καποια προφητικη σημασια...

τα ονειρα που χω δει παντως και εχουν προηγηθει σημαντικων γεγονοτων στην ζωη μου, ειναι ολοκληρες ταινιες με εφε....

θα σας πω για ενα που ειχα δει οταν ειμουν 14 ετων δυο τρεις μηνες πριν περασω ενα σοβαρο προβλημα υγειας που παραλιγο να κοστισει την ζωη μου και με ταλαιπωρησε αρκετα χρονια...

ειδα, οτι ειμουν στο δωματιο μου κυριακη μεσημερι και ο πατερας μου σκουπιζε και μου ειπε οτι η φιλη μου ειχε πεθανει. εβαλα τα κλαματα και εκατσα μονη στο δωματιο. η ωρα περασε στο ονειρο και ειδα οτι οι γονεις μου κοιμοντουσαν στο δωματιο τους για μεσημερι. ακουσα καποιους θορυβους στην κουζινα και πηγα να δω.
τοτε εμφανιστηκε μπροστα μου η φιλη μου, με τα μαλλια της μακρυα (τα ειχε κοψει) και μια ασπρη κορδελα σε αυτα.
αρχισε να μου μιλα και να μου λεει, οτι ο διαβολος θελει να παρει την ζωη μου, ομως θα μου εδινε εκεινη ενα φυλακτο και θα με προστατευε. πραγματι, μου φορεσε εναν μεγαλο χρυσο σταυρο στον λαιμο που ελαμπε και εξαφανιστηκε.
οπως καθομουν στο χωλ, στο ονειρο παντα, ενιωσα εναν μικρο πονο στον δεξι καρπο μου. ηταν ενα βελος που ειχε καρφωθει και ενιωσα να πεφτω σε ενα πηγαδι με μαυρο πατο. οπως επεφτα και επεφτα, ενιωσα τον σταυρο να λαμπει δυνατα με χρυσο και ασπρο φως και να μεγαλωνει.

εκει ξυπνησα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

best_19_man
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 13:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους best_19_man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω δει 3 περίεργα όνειρα που τα θυμάμαι....το ένα το είδα πριν 3 χρόνια περίπου,ήταν ένα τρένο που μετέφερε όλα τα σπίτια και τους ανθρώπους σε μια άλλη γη,όπου ο καθένας θα έκανε μια νέα αρχή...ο ουρανός ήταν μωβ,είχε πολλά δέντρα...και γενικά θα έπρεπε να είναι κάποιος καλός (πχ αν ψώνιζες σε σουπερ μαρκετ έπρεπε οπωσδήποτε να αφήσεις 1e....αυτό θυμάμαι χαρακτηριστικά).....το δεύτερο όνειρο έχει να κάνει με το τέλος του κόσμου...ήταν μια λίμνη οπου σε οδηγούσε απέναντι....στην αρχή να βλέπω καλόγριες νεκρές μέσα στη λίμνη....ήταν ανατριχιαστικό,μετά όταν βούτηξαν γνωστοί μου βγήκαν ζωντανοί απ'τη λίμνη όπως και όταν βούτηξα εγώ...εκεί όμως ξύπνησα...το τρίτο όνειρο το είδα χτες και ήταν πολύ περίεργο και ανατριχιαστικό...ήταν 31 κοριτσάκια(ο αριθμός 31 δεν ξέρω αν είναι προφητικός)τα οποία ήταν νεκρά και ο καθένας κάνοντας μια σκέψη γύρω απ'το καθένα μπορούσε να δει τον τρόπο που πέθανε αλλά επίσης και πως είναι τώρα....ήταν τρομακτικό...εβλεπα ότι μερικά κορίτσια στριφογύριζαν γύρω από κεριά (μανουάλια) και ήθελαν να κάνουν και τον οποιοδήποτε να στριφογυρίζει...φορούσαν άσπρα ρούχα όλες....κατά τη μέση του ονείρου είδα ότι οι ψυχές των κοριτσιών ανέβαιναν στον ουρανό σαν μπαλόνιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
best_19_man
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 13:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους best_19_man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...να συνεχίσω το όνειρο γιατί καταλάθος αποθηκεύτηκε το προηγούμενο post:

λοιπόν οι ψυχές των κοριτσιών ανέβαιναν σαν μπαλόνια στον ουρανό μόνο που μετά συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν έξω αλλά ήταν ένα κλειστό δωμάτιο και αυτά τα μπαλόνια που ανέβαιναν προκαλούσαν στον καθένα ασφυξία (να προσθέσω ότι στο δωμάτιο ήταν κι άλλοι)...μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αν είναι προφητικά...για μένα είναι πολύ περίεργα!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

faih-tonia
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 18:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους faih-tonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aν βγουν κ άλλοι ωροσκόποι Zυγοί θα αρχίσω να αναρωτιέμαι...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
akkiko princesss
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 23:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akkiko princesss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεία σας ,εχω δει και εγώ πολλά όνειρα προφητικού χαρακτήρα που συνήθως προμυνήουν κάτι κακό. (δόντια να πέφτουν και την άλλη μέρα πληροφορούμαι κάποιο θάνατο ή να βρίσκομαι σε καράβι και την άλλη μέρα να γίνετε κάτι που μου χαλάει την ψυχική υγεία). Αλλά αυτό που μου συνέβη πριν δύο μήνες έχει να κάνει με ένα click πρίν με πάρει ο ύπνος.

Βρίσκομαι στο κρεββάτι μου έχω χαλαρώσει τελείως και είμαι έτοιμος να κοιμηθώ.(Αντιλαμβάνομαι ακόμα το περιβάλλον και είναι η ώρα που χαράζει , δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σχέση.) Νιώθω ένα σκούντιμα στα παπλώματα δεξιά μου αλλά δεν δίνω σημασία ,αυτό γίνετε άλλες δυο - τρείς φορές χωρίς όμως να νιώσω φόβο ή να γυρίσω να κοιτάξω. Ξαφνικά και ενώ είμαι με κλειστά μάτια σχηματίζω στο μυαλό μου την εικόνα του δωματίου και βλέπω μία γυναίκα ντυμένη στα λευκά με σγουρά μαλλιά να μισο καλύπτουν το πρόσωπό της να έρχεται προς το μέρος μου. Νιώθω απάθεια και δεν με φοβήζει το γεγονός, όσπου με μια αέρινη κίνηση ξαπλώνει δίπλα μου. Μέχρι εκείνη την στιγμή ήμουν με κλειστά μάτια και ακίνητος, την στιγμή που ξαπλώνει δίπλα μου νιώθω το στρώμα του κρεββατιού να γέρνει δεξιά σαν να έχει ξαπλώσει κάποιος και τότε με μια αστραπιαία κίνηση γυρίζω το κεφάλι μου και κοιτάζω δίπλα μου ,φυσικά δεν είδα τίποτα. Μετά απο μερικά λεπτά νιώθω ενα σεισμό μικρής έντασης που δεν ήταν ιδέα μου γιατί πάνω στο προσκέφαλό του κρεββατιού είχα τοποθετήση πρόχειρα κάτι καθρέφτες απο την μηχανή μου οι οποίοι κουνήθηκαν και χτύπησαν μεταξύ τους. Τελικά δεν κοιμήθηκα και μετα απο κάνα δύωρο ανέβηκα στο διαμέρισμα που μένουν οι γονείς μου και τους ρώτησα αν κατάλαβαν τον σεισμό. Μου είπαν οτι δεν ένιωσαν τπτ και στις ειδήσεις που παρακολούθησα εκείνη την μέρα δεν αναφέρφηκε τπτ.

Είχε κανείς καμία παρόμοια εμπειρία; και πως την εξηγεί;


akkiko princessΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alikaki
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 21:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alikaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου Κριστα. η μαμα μου βλεπει προφητικα ονειρα εδω και χρονια. δεν ξερω αν θα κληρονομισω το χαρισμα της ποτε αλλα αυτο που συμβαινει με εμενα ειναι τα ονειρα μου να ειναι ζωντανα.
πχ. ειχα δει μια φορα οτι γινοταν πολεμος χριστιανων και διαμονων και μου δαγκωσε ενασ δαιμονας το μεγαλο δαχτυλο του αριστερου χεριου και ξυπναω και ειχε σημαδια απο δοντια
.οσο για την γιαιγια σου ειναι πολυ πιθανο να κανει μαγια και μπορεις να ψαξεις τα ντουλαπια της αν υπαρχουν βοτανα γιατι τα βοτανα ειναι το κυριο συστατικο στα μαγια καθως και τα κερια.
μαγια δεν κανω αλλα γνωριζω πολλα και καλα λυσιματα χωρισ να τα χρησιμοποιω. αν τυχον ανακαλυψεις τιποτα μπορω να σου προτεινω κανενα για να σπασουν.
πρεπει να εισαι ομως σιγουρη οτι εχει κανει μαγια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 16:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απο μικρη εγω συνεχια μου συνεβαιναν παραχενα.για παραδειγμα συχνα οταν αυθορμιτα λεω την φραση ΦΑΝΤΑΖΕΣΕ ΝΑ... στην συνεχια γινεται βεβαια αυτο δεν εχει σχεση μετα ονειρα αλλα και ομως...τα βραδια οταν κοιμαμαιστη φαση ρεμ βλεπω ονειρα που την επομενη μερα σημβενουν.ενα οωειρο που βλεπω καθε βραδι ειναι ενα σπιτι με κρυπτες και μπλε τοιχους με σχεδιακια.αλλα το πιο παραχενο ειναι οτι ολο το σπιτι ειναι μπλε και οταν μπαινω μεσα σε μια κρυπτη χαφνικα ερχονται εικονεσ διαφορες με προσωπα...τοπια...που δεν εχω μπει ποτε μεσα αλλα τα χερω.ομωσ συνηθως βλεπω και εσθανωμαι καπιος να ειναι απο πανω μου συνεχια...οταν κοιμαμαι.μηπωσ ειναι μωρα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 04:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια καλησπερα και συγνωμη που πεταγομαι ετσι αλλα πραγματικα εχω μπερδευτει και χρειαζομαι την βοηθεια καποιου....εχω κι εγω ενα θεμα σοβαρο με τα ονειρα??? πιστευετε πραγματικα στην ενοραση μεσω ονειρου? κατι σαν οραμα? εχω αρχισει και τρομαζω με τον εαυτο μου...ειναι εξελισημο αυτο?? ειναι καποιο χαρισμα? καποια καταρα? ξερει κανεις λεπτομεριες? μπορει να με βοηθισει?? πως μπορω να το ψαξω πιο εξειδικευμενα και που? γνωριζει κανεις???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 09:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν άνθρωποι που κατά καιρούς ισχυρίζονται ότι προειδοποιούνται κατά κάποιον τρόπο για τα μελλούμενα της ζωής τους ή των οικείων τους μέσα από ορισμένα όνειρα τα οποία είναι τόσο έντονα ώστε να τα θυμούνται αφού ξυπνήσουν.

Το «φαινόμενο» αυτό έχει παρατηρηθεί από παλιά και μάλιστα στην πλούσια λαογραφία μας έχουν επισημανθεί και συγκεκριμένοι «ονειρικοί» συμβολισμοί με επιδεχόμενες ερμηνείες. Για παράδειγμα, λέγεται ότι αν δεις στον ύπνο σου κάποιον νεκρό συγγενή σου τούτος σε επισκέπτεται είτε για να σε προειδοποιήσει για κάτι κακό ή για κάτι καλό που θα συμβεί σε εσένα ή την οικογένεια σου. Μάλιστα λέγεται ότι η είδηση που θα λάβεις την πρώτη φορά αφού δεις τον νεκρό καθορίζει και το εάν θα είναι κομιστής ευχάριστων ή δυσάρεστων νέων στο διηνεκές.

Σε ρεαλιστικό επίπεδο τώρα, υπάρχουν διάφορες εκδοχές για το φαινόμενο. Για παράδειγμα θα μπορούσε να πρόκειται για ένα είδος Αποφάνιας (Apophenia) δηλαδή η τάση ορισμένων ανθρώπων να βλέπουν συσχετισμούς σε εντελώς τυχαία περιστατικά απλά διότι έχουν στρέψει την προσοχή τους «εκεί». Για παράδειγμα πόσες φορές συμβαίνει κάτι καλό ή κακό στην ζωή μας δίχως να έχουμε δει ένα «προφητικό όνειρο» δηλαδή δίχως να έχουμε προειδοποιηθεί; Αν τύχει και δούμε όμως κάτι που θεωρούμε ότι είναι «προφητικό» τότε στρέφουμε την προσοχή γύρο μας και αν συμβεί το οτιδήποτε αμέσως το εκλαμβάνουμε ως συσχετιζόμενο με το όνειρο μας θεωρώντας το ως άμεση ή έμμεση επιβεβαίωση. Εδώ θα είχε ενδιαφέρον μια στατιστική προσέγγιση / καταγραφή του πότε μας συμβαίνει κάτι καλό ή κακό και πόσες φορές είχαμε δει κάποιο όνειρο προφητικό που επιβεβαιώθηκε ή όχι.

Για να μην γίνομαι όμως εντελώς αφοριστικός πάνω στο θέμα, καθώς έχω δει στην ζωή μου πράγματι 2 ιδιόρρυθμα και συνάμα πολύ χαρακτηριστικά όνειρα (θα ήταν εθελοτυφλία να τα αγνοήσω!) που επιβεβαιώθηκαν πλήρως, σε σχέση με άλλα που δεν επιβεβαιώθηκαν ποτέ, δεν απορρίπτω σε καμία περίπτωση το «φαινόμενο» αν και θεωρώ ότι τις περισσότερες φορές είναι υπερτιμημένο. Έτσι σε μεταφυσικό επίπεδο φαίνεται ότι πράγματι κάποιοι άνθρωποι είναι πιο ευαίσθητοι από κάποιους άλλους και βλέπουν συχνότερα τέτοιου είδους όνειρα. Το αν θεωρούν το χάρισμα αυτό ευλογία ή κατάρα άπτεται του εαυτού τους και πόσο συμφιλιώνονται με αυτό. Σε στην περίπτωση λοιπόν που δεχτούμε την ύπαρξη ορισμένων (έστω και ελάχιστων) προφητικών ονείρων, το θέμα γίνεται εξαιρετικά περίπλοκο. Αφενός διότι άραγε τι είναι αυτό που σε προειδοποιεί και αφετέρου πως γνωρίζει το τι πρόκειται να συμβεί στο μέλλον για να σε προειδοποιήσει; Στην πρώτη περίπτωση υπάρχουν δυο εκδοχές, να πρόκειται για πνευματικές οντότητες (νεκροί συγγενείς, πνεύματα, άγγελοι κτλ) οι οποίες λέγεται ότι κινούμενες με μεγαλύτερη ταχύτητα στον χρόνο–χώρο έχουν την ικανότητα να βλέπουν σε βαθύτερο χρονικό ορίζοντα τα γεγονότα οπότε για «τους λόγους τους» (μην ρωτάς γιατί..) αποφασίζουν να σε προειδοποιήσουν. Η δεύτερη εκδοχή θέλει το μήνυμα του ονείρου να προέρχεται από τον ίδιο μας τον εγκέφαλο ο οποίος μέσα από κάποιο απροσδιόριστο μηχανισμό ενημερώνεται για το μελλοντικό ενδεχόμενο (διαίσθηση) σε ασυνείδητο επίπεδο και κατά την διάρκεια του ύπνου όπου απελευθερώνεται από το συνειδητό τούτο εκφράζει την διαίσθηση του μέσα από ορισμένους συμβολισμούς με βάση την κουλτούρα που κουβαλά το άτομο δημιουργώντας ένα «ιδιόρρυθμο» όνειρο. Και οι δυο περιπτώσεις μας οδηγούν σε μεγαλύτερο πρόβλημα πάντως. Αυτό της ύπαρξης της ειμαρμένης! Αν το όνειρο γίνει αιτία να διασωθείς σημαίνει ότι μπορείς να αντιβείς στην ειμαρμένη σου ή ήταν μέρος της ειμαρμένης σου να πιστέψεις στο όνειρο και να σωθείς; Ύστερα το μέλλον θεωρείται αόρατο, αλλά τελικά αν υποθέσουμε ότι κάποιος μηχανισμός ή «κάτι» γνωρίζει και επιλέγει να σε ενημερώσει για αυτό ώστε να καθορίσεις ανάλογα την πορεία σου, μήπως δεν είναι; Και τελικά όλα τα «προφητικά όνειρα» είναι για καλό; .. Όπως καταλαβαίνεις αν το φαινόμενο εξετασθεί σε βάθος δημιουργούνται τεράστια φιλοσοφικά, θεολογικά ερωτήματα που δύσκολα μπορούν να απαντηθούν.

Edited by - XD on 09/03/2010 10:36:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 14:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε xd
καταρχας να σε ευχαριστησω για τις πλουσιες και χρησιμοτατες πληροφοριες σου...ομως με μενα δεν ξερω τι γινεται και αν αυτο το υποσυνηδειτο σε ακολουθει και στον ξυπνιο σου τοτε πως το εξηγεις?? εχω τρομαξει αληθεια αλλα δεν ξερω αν πρεπει να τρομαζω ή να χαιρομαι τελικα μηπως αυτο αν τοπ παρουμε σας χαρισμα μπορει να βοηθισει κοσμο καλα ακουστηκε πολυ superman αυτο αλλα πραγματικα δεν ειναι ι περιπτωση ενος νεκρου συγγενη που προειδοποιει για κατι....ειναι το ονειρο αυτο καθε αυτου να βγει πραγματικοτητα μετα απο καποιες ωρες.....δεν ξερω τι να κανω πια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2010, 00:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι εγω βλεπω προφητικα ονειρα ,βασικα αν ειναι προφητικο το καταλαβαινω και μετα απο 1-2 μερες η και την ιδια συμβαινει αυτο που εχω ερμηνευσει απτο ονειρο, διοτι δεν γινονται ακριβως οπως στο ονειρο παντα .βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν συμβαινει αυτο που βλεπω και το συμπερασμα αυτου αλλα δεν βλεπω συχνα.

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2010, 17:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετούμεν και από εδώ!

Απλά να προσθέσω και εγώ τις εξωνυχιστικές αποκαλύψεις που συναντάω κάθε μέρα. Το μόνο στο οποίο μπορούμε να συμφωνήσουμε όλοι είναι, πιστεύω, η ανικανότητά μας να θυμόμαστε τα προφητικά όνειρα. Μπορεί να τα θυμόμαστε ως ένα βαθμό όταν ξυπνήσουμε αλλά τα ξεχνάμε παντελώς μέχρι τη στιγμή που επαληθεύονται. Δε ξέρω για εσάς παιδιά, αλλά εμένα συνήθως μου βγαίνουν στη καθημερινότητα ακριβώς με κάθε λεπτομέρια που τα ονειρεύομαι. Χωρίς καμία μα καμία διαφορά και αυτό είναι το σοκαριστικό. Το γεγονός έχει πάρει μεγαλύτερη συχνότητα τώρα τελευταία και η διάρκεια των γεγονότων έχει μεγαλώσει μέχρι και τα 2 λεπτά! Εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ ισχυρό να ξαναζείς μια στιγμή 2 ολόκληρων λεπτών. Ίσως έτσι να λειτουργούσαν και οι αρχαίοι προφήτες με μόνη διαφορά το ότι οι προφήτες μπορούσαν να θυμούνται την προφητεία του ονείρου μέχρι και τη στιγμή επαλήθευσης.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2010, 21:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλά εμένα συνήθως μου βγαίνουν στη καθημερινότητα ακριβώς με κάθε λεπτομέρια που τα ονειρεύομαι.

OΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ..
ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΑΤΙΑΣΩ ΧΑΧΑΧΑ!!!

quote:
Εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ ισχυρό να ξαναζείς μια στιγμή 2 ολόκληρων λεπτών.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ DEJA VU ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ
"ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ"
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΠΑΝΙΟ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΖΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ DEJA VU ΜΙΑ
ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2010, 18:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

OΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ..
ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΑΤΙΑΣΩ ΧΑΧΑΧΑ!!!

Ε τι να κάνω? Είμαι στην ανάπτυξη και στη συμβολή ιδιοτήτων. Όλοι οι γιατροί έτσι λένε, σωστά? Ο έφηβος αρχίζει να εμφανίζει καινούριες ικανότητες και ενδιαφέροντα ώστε να έχει πλήθος επιλογών για τη διαμόρφωση της απόλυτης προσωπικότητας ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ...


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2010, 19:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ....
ΧΑΧΑΧΑ!!

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 18:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο μενα..αν και εχει περασει αρκετος καιρος απο το τελευταιο μηνυμα θα ηθελα να σας πω για 2 ονειρα που δεν ξερω αν θεωρουνται προφητικα αλλα μου αφησαν καποια μηνυματα...
Το πρωτο ονειρο το ειδα πριν αρκετα χρονια οπου βρεθηκα σε ενα μερος εξω απο τη γη οπου βρισκονταν σταυροι με ανθρωπους πανω αλλα δεν φοβομουν..απλα δεν ηξερα τι γυρευα εκει...Και ξαφνικα εμφανιστηκε ο Θεος και με ρωτησε τι εκανα εκει και πως επρεπε να επιστρεψω γρηγορα στη γη γιατι εχω πολλα πραγματα να κανω..μετα εγω γυρισα πισω μη ξεροντας τι πρεπει να κανω...

Το δευτερο ονειρο ηταν πολυ συντομο και απλα ενημερωθηκα με καποιο τροπο οτι τη μανα του μελλοντα αντρα μου θα τη λενε Σοφια!!!!Βεβαια δεν ειμαι παντρεμενη ακομα και προσφατα γνωρισα καποιον και ηξερα μεσα μου οτι τη μαμα του τη λενε Σοφια και οταν μ το πε τρελαθηκα!!!!!αλλα τσακωθηκαμε....Ισως ειναι καποιος αλλοσ...

Τι πιστευετε για αυτα τα 2 ονειρα???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2011, 19:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι εχω δει ονειρα προφητικα... κ παντα βγαινουν.... οποτε βλεπω οτι μου λειπουν μπροστινα δοντια ξερω οτι θα περασω στεναχωρια.... οποτε δω φιδια ξερω οτι ειναι εχθροι.... εχω κ διαισθηση.... κ μονο που βλεπω τον αλλον τον ΄΄διαβαζω΄΄.
επισης πολλες φορες εχω νιωσει αυτο που λεγεται deja vu.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2011, 12:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρωτο ονειρο το ειδα πριν αρκετα χρονια οπου βρεθηκα σε ενα μερος εξω απο τη γη οπου βρισκονταν σταυροι με ανθρωπους πανω αλλα δεν φοβομουν..απλα δεν ηξερα τι γυρευα εκει...Και ξαφνικα εμφανιστηκε ο Θεος και με ρωτησε τι εκανα εκει και πως επρεπε να επιστρεψω γρηγορα στη γη γιατι εχω πολλα πραγματα να κανω..μετα εγω γυρισα πισω μη ξεροντας τι πρεπει να κανω...

ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ
ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ,ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΟΝΕΙΡΑ,
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΛΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΜΗΝΕΥΟΝΤΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ.


quote:
Το δευτερο ονειρο ηταν πολυ συντομο και απλα ενημερωθηκα με καποιο τροπο οτι τη μανα του μελλοντα αντρα μου θα τη λενε Σοφια!!!!Βεβαια δεν ειμαι παντρεμενη ακομα και προσφατα γνωρισα καποιον και ηξερα μεσα μου οτι τη μαμα του τη λενε Σοφια και οταν μ το πε τρελαθηκα!!!!!αλλα τσακωθηκαμε....Ισως ειναι καποιος αλλοσ...

ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΣΕ ΕΚΠΛΗΣΟΥΝ, ΣΕ ΤΑΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΝ.
Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΛΔ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ)
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ (ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ) ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ "ΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ?"
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.


CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2011, 20:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου charmed..
Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ πώς είχε ακριβώς το όνειρο..απλά ενημερώθηκα με κάποιο τρόπο στο μυαλό μου για αυτό το όνομα...τίποτα παραπάνω..Αλλά ούτε και το παιδί που γνώρισα του οποίου τη μητέρα έλεγαν Σοφία,έπαιξε κάποιο ιδιαίτερο ρόλο στη ζωή μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2011, 22:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα κι από μένα.Εμένα αυτό που μου τυχαίνει είναι μία μέρα πριν από (μεγάλο) σεισμό να τον βιώνω στον ύπνο μου.Πολύ άσχημο όνειρο όμως.Νιώθεις χάλια εκείνη την ώρα.Δε λέω ότι "προβλέπω" όλους τους σεισμούς βέβαια.Αλλά όταν θα ονειρευτώ σεισμό, την επομένη πάντα γίνεται.Ο τελευταίος ήταν αυτός που έγινε στη Ν.Ζηλανδία. Μπορεί να είναι και σύμπτωση βέβαια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy