ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Χμ...επιλεκτικές απαντήσεις πάλι?...
quote:
Αλλά τι ρωτάω...την ίδια τακτική εφαρμόζεις με όλους όσους έχεις μαλώσει....θέλεις να τους...ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ να δούμε ποιος τελικά είναι ο Διάβολος της υπόθεσης?!...
Άντε μωρό μου!...Άντε...άρχισε μέτρα...5...10...15...1000 Φτού και βγαίνω!

Προσπαθείς να πάρεις τον ΠΛΑΤΩΝΑ (και άλλους) με το μέρος σου?..
Μα τοσο ποταπή είσαι τελικά....Εγώ μπορώ να τα βγάλω πέρα μαζί σου, δεν είσαι τίποτα για μένα, μπορώ ΜΟΝΟΣ μου να σε βάλω στη θέση σου (ξ να πω στο θρόνο σου?) αρκεί (όπως επιτέλους διαπίστωσα) να σου μιλώ στη γλώσσα σου...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Χμ....ο Πλατωνας μαλλον καπου εδω γυρω...θα ναι....
ας τον καλεσουμε...(οπως λες "σισυφεεεε"...μετα απο ενα ρεντ μπουλ)


Συνταξειδιώτισσα, πώς το κάνεις αυτό;;; Είναι κάτι στην προφορά, ε; Τον ξύπνησες και με απογοήτευσε!!!!

quote:
(:την αγια ισως;...χμ Ζαντοκ ...εχω την εντυπωση οτι μαζι θ'αποσυμβολισουμε ολο το εορτολογιο....:)


Καλώς ήλθες, MagicalDog!

quote:
Γιατί φοβάσαι να δηλώσεις πως οταν αναφέρεσαι σε ΦΩΣ μιλάς για το φως του εωσφόρου????...


Reptile..., γιατί επικαλείσαι την ΑΦΡΟΔΙΤΗ επί ματαίω;;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 17/02/2004 04:00:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

ΑΛΛΟ ΕΩΣΦΟΡΟΣ ΑΛΛΟ ΣΑΤΑΝΑΣ ΑΛΛΟ ΔΙΑΒΟΛΟΣ!
το θεμα μας ο Διαβολος/
αν θελουμε να δουμε εσωτεριστικα το θεμα μα και οχι οπως γινεται το μουσικοχορευτικο μας σου για να καταλαβουν οσοι χρησιμοποιουν την τβ για να κατανοησουν την ψυχη.....(χμ!) τοτε να εξηγησω πως εδωσα τη λεξη εχωντας κατα νου τη δονιση της...το ειπα εξαλλου στο πρωτο ποστ.

οσο αφορα τις γραμματα ...-για να μην προχωρησω σε λεξαριθμους -να πω οτι μαλλον ειναι ψηφιδες απο τη γλωσσα της ψυχης...
ετσι επελεξα αυτην την λεξη.

για μενα ο Εωσφορος δεν ειναι ο,τι και ο διαβολος ετυμολογικα(η ψυχικα) ερευνοντας...

quote:

Reptile..., γιατί επικαλείσαι την ΑΦΡΟΔΙΤΗ επί ματαίω;;;



..εμ! αυτο λεω η "ερμη η Ιερεια"!
....αλλα πως να ερθει αν τη λες "ποταπη"...χμ;
-με τοσα που ειπε σε βαρος της...μαλλον θ'αργησει να τη δει....!
η αφροδιτη κουφαθηκε οταν την επνιξε ενας πυθωνας...-

ΓΡΗΓΟΡΕ:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕΣ....

quote:
(όπως επιτέλους διαπίστωσα)

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ!

ΑΚΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ!
ΔΗΛΑΔΗ ΗΡΘΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ;;;;;
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ..ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ....
ΒΡΕ ΟΥΣΤ!

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ";;;;;;;....
ΕΧΩ ΥΠΟΝΟΙΕΣ(!) ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ Ν' ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ(ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ Η ΓΚΟΜΕΝΑ..ΕΧΜ!..ΙΣΩΣ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ!)
....ΑΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ!ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΒΛΕΠΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟ!!!!!!ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΥΠΟΚΡΙΑ ΜΟΥ;;;;;;Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΕΛΕΕΙΝΕ;;;;;

ΕΠΑΙΖΕΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ...
ΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑΑΑΑΑΑ;;;;;;;;;

ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΒΡΕ! ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...
ΓΕΛΙΕ ΤΥΠΕ....

ΑΚΟΥ "ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ" ....

ΚΙ ΕΓΩ "ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ" ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΑΘΗ ΕΙΜΑΙ /ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ...

ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ:
ΘΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΙΕΡΕΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΤΗ ΝΤΡΟΠΗ ΟΤΙ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΕΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΙΛΟ ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΔΩ....

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΔΕΝ ΣΒΗΝΩ...ΕΙΜΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ/ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ! ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ΤΟΥ Κ*Λ**.

ΑΜΗΝ

(ΑΝΤΜΙΝ ΤΕΛΙΚΑ...Η ΛΗΘΗ ΒΟΗΘΑΕΙ...ΤΗΑΝΧ)


...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 04:15:45

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 04:19:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Οριοθέτησε την αρχή και το τέλος του δεύτερου αποσπάσματος και πες μου απο που είναι αυτά όλα τα αποσπάσματα που γράφεις.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ:
ΘΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΙΕΡΕΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΤΗ ΝΤΡΟΠΗ ΟΤΙ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΕΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΙΛΟ ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΔΩ....

Θα στο ξαναπώ, μην αποκαλύπτεις δικές σου τακτικές...εγω τετοιο παιζάκι ζεν είμαι......
Να στο ξαναπώ?!...επιλεκτική μνήμη? Με πόσους έχεις μαλώσει εδώ στο esoterica....και πόσο σε ανέχεται περνώντας σε για την "παλαβή ιέρεια"
Να την έχεις και να την χαίρεσαι την κακία σου υπερκακιωτάτη...
Θα πρέπει να σκαβεις για όλη σου την υπόλοιπη ζωή για να βρεις ψεγάδι στη συμπεριφορά μου.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 04:21:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
μπαμ!

τα οριοθετησα...τωρα σκεφτηκες τι θ' απαντησεις..'η σε τσακωσα απροετοιμαστο;;;;;

αστο! σκεψου +λιγο μετα απο τετοια γκαφα....
διαπιστωνω πως δεν εκανα λαθος τελικα ....να ξενυχτησω αποψε..

αντε βρε! αυτη η προταση homework....
-κανε μου συντακτικη αναλυση(δεν γραφει πουθενα για τον "σταυρο"..δεν θα σε ενοχλησει!:)
-κλεινε μου τα ρηματα...
-...και γραψε οπως μοναχα εσυ ξερεις....
ενα Ψευδες Κειμενο.

καλημερα ψευτη
φως εν σκοτει!


...the soul of the rose...

..ΓΙ'ΑΥΤΟ Μ'ΕΒΑΛΕΣ ΝΑ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΩ TO ΠΡΟΗΓ.ΠΟΣΤ;....ΕΣΚΑΒΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!
...ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ... ΜΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ.."ΠΑΙΖΑΚΙ"
..ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕ....Ο ΚΟΣΜΟΣ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΤΙΣ ΜΛΚΣ...
ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...
ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΡΙΣΙΑ..ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΜΟΤΙΚΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΤΩΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΛΟΟΟΓΕΣ....ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ....

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 04:29:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
ΚΙ ΕΓΩ "ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ" ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΑΘΗ ΕΙΜΑΙ /ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ...

Αποκαλύθφηκες τώρα...τώρα είναι πλέον αργά...έτσι...ιέρεια του κ--ου?


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:

μπαμ!

τα οριοθετησα...τωρα σκεφτηκες τι θ' απαντησεις..'η σε τσακωσα απροετοιμαστο;;;;;

αστο! σκεψου +λιγο μετα απο τετοια γκαφα....



Άστο...μη κουράζεσαι, θα μου πάθεις και υπερκόπωση...
---
quote:
-κανε μου συντακτικη αναλυση(δεν γραφει πουθενα για τον "σταυρο"..δεν θα σε ενοχλησει!:)
-κλεινε μου τα ρηματα...
-...και γραψε οπως μοναχα εσυ ξερεις....
ενα Ψευδες Κειμενο.

Και λίγες γραμματικές γνώσεις...Είναι "κλίνω" όχι "κλείνω" δεν είναι πόρτα...αυτή την έχεις κλί(εί)σει όσο κι αν προσπαθείς!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

μπαμ!

τα οριοθετησα...τωρα σκεφτηκες τι θ' απαντησεις..'η σε τσακωσα απροετοιμαστο;;;;;

αστο! σκεψου +λιγο μετα απο τετοια γκαφα....
διαπιστωνω πως δεν εκανα λαθος τελικα ....να ξενυχτησω αποψε..

αντε βρε! αυτη η προταση homework....
-κανε μου συντακτικη αναλυση(δεν γραφει πουθενα για τον "σταυρο"..δεν θα σε ενοχλησει!:)
-κλεινε μου τα ρηματα...
-...και γραψε οπως μοναχα εσυ ξερεις....
ενα Ψευδες Κειμενο.

καλημερα ψευτη
φως εν σκοτει!


...the soul of the rose...

..ΓΙ'ΑΥΤΟ Μ'ΕΒΑΛΕΣ ΝΑ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΩ TO ΠΡΟΗΓ.ΠΟΣΤ;....ΕΣΚΑΒΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!
...ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ... ΜΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ.."ΠΑΙΖΑΚΙ"
..ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕ....Ο ΚΟΣΜΟΣ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΤΙΣ ΜΛΚΣ...
ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...
ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΡΙΣΙΑ..ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΜΟΤΙΚΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΤΩΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΛΟΟΟΓΕΣ....ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ....

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 04:29:21



...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
..ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕ....Ο ΚΟΣΜΟΣ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΤΙΣ ΜΛΚΣ...
ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Ξανά επιλεκτική μνήμη? Τόσο πολύ σε τσούζει που σου θυμίζω με ΠΟΣΟΥΣ έχεις μαλώσει και για σενα ειναι ΜΛΚΣ?!....ΧΜ...
Εκτός αν σε...τσούζει για άλλο λόγο...αλλά και για εκείνον...σου είχα απαντήσει στο μειλ πτιν λίγο...άτιμο παιζακι εσύ!!!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
(σκαβε, σκάβε κι άλλο δε θα το βρείς)


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΠΑΛΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..
ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΚΙ ΕΣΥ.
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΑΛΙ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙ-Ω!-ΡΘΩΣΗ ΤΟΥ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟΥ...
ΤΟΥΛΑΧΙΣΟΤΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ...ΕΝΩ ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ...ΥΠΕΡΑΝΩ....ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ....
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ..ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΤΣΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...


ΑΜΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Και μια παράθεση αποσπάσματος απο τον Κανονισμό Λειτουργίας των forums και τις υποχρεώσεις των μελών.
quote:
Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες


Εάν όντως συμφωνείτε με τους Κανονισμούς και τις Πολιτικές που δηλώνονται σ'αυτήν την συμφωνία καθώς και με τα κριτήρια που αναφέρονται, προχωρήστε πατώντας το κουμπί "Συμφωνώ!" παρακάτω, ειδάλλως πατήστε "Ακύρωση".



Η "φωτεινή μας ιέρεια" επι 3.000+πλέον μηνύματα δε μπόρεσε να κατανοήσει (ή για άλλη μια φορά εφάρμοσε την επιλεκτική μνήμη)...
ατμα, αν το κατάλαβες καλά...είσαι άκυρη σύμφωνα με τους κανονισμούς λειτουργίας αυτών των forums.

Y.Γ. Και...δε το βγάζω απο το κεφάλι μου, ούτε αποσκοπώ εκεί όπως θα βιαστεις να συμπληρώσεις, είπαμε, το ΦΩΣ δεν ανήκει σε κανέναν.
Απλά ΕΣΥ πρέπει να το καταλάβεις και να πάψεις να με πολεμάς.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 11:35:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 04:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura
"IZAURA/GRECO RAELIAN* ...ευχαριστουμε για τις πληροφοριες θα χρειαστουν σε περιπτωση συγκρισεων,μα οπως ειπε και η φιλη Ζαντοκ.....:στο θεμα μας....!"

Και ποιο είναι το θέμα ?
Χωρίς την αλήθεια διαδεδωμένη,το ανθρώπινο γένος θα εξαφανιστεί...

Βλέπετε CNN στην τηλεόραση?
Ενημερώνεστε για τα καθημερινά νέα?
Άνθρωποι πεθαίνουν κάθε μέρα(Από την πείνα,πολέμους...)

Για τους Πανέξυπνους Χριστιανούς:
Είναι ο Σατανάς που φταίει...
Αλλά εντάξει εγώ βαφτίστηκα Χριστιανός και λίγο πριν πεθάνω θα μετανοήσω για το τι έφαγα(κρέας),ήπια,είδα(πορνό),γάμησα ή γαμήθηκα και για το ότι άκουσα μουσική(είναι σατανική).

Θα πω στον θεό που δεν ακούει αφού είναι άπειρος:
Μετανοώ...πάρε με μαζί σου...
Και όλα θα είναι εντάξει...

Ρε μα που ζείτε στο στο Αφγανιστάν?
Αυτά λένε και στους μουσουλμάνους...
Λυπάμαι αλλά οι έλληνες Χριστιανοί από τους μουσουλμάνους φανατικούς
δεν έχουν καμιά διαφορά...

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

Κρίμα...

Χωρίς την αλήθεια διαδεδωμένη,το ανθρώπινο γένος θα εξαφανιστεί!

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 05:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura
"Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες"

Θα μπορούσες να γράψεις με συντομία κύριε Κανονιστή:

Δεν δεχόμαστε τον Αρχιεπίσκοπο της Ελλάδος να γράψει στο
FORUM μας και θα ήτανε όλα μέσα!
Θα καταλαβαίναμε με παραδείγματα...

!!!Δεν ειρωνεύομαι κανένα ...Αυτή είναι η γνώμη μου
και την τεκμηριώνω αν θέλεις...



"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 05:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura

Και εσείς οι δύο γιατί τυπωνομαχείτε ποιο πάνω?
Αφού είστε και οι δύο μέλη...
Θέλετε να ανεβάσετε την ακροαματικότητα?


"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 05:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Izaura προσωπικά ποτέ δεν επεδίωκα κάτι τέτοιο, πουθενα στη ζωή μου, σε ο,τι κι αν κάνω. Δε μπορώ όμως να την αφήνω να λασπολογεί σε βάρος μου με πράγματα που βγάζει απο το κεφάλι της και αναλήθειες...
Να με διασύρει και να με υπονομευει κατα τέτοιο τρόπο...
Πρέπει να κατέβω στο επίπεδό της και να την αντιμετωπίσω (και πολύ το αμέλησα τις προηγουμενες μέρες!)
Δε ξέρω που πιστεύεις αλλά ελλπίζω να ασπαστείς το: "Η Αλήθεια λάμπει στο τέλος".


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 05:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura
>"Izaura προσωπικά ποτέ δεν επεδίωκα κάτι τέτοιο, πουθενα στη ζωή >μου, >σε ο,τι κι αν κάνω. Δε μπορώ όμως να την αφήνω να λασπολογεί σε βάρος >μου με πράγματα που βγάζει απο το κεφάλι της και αναλήθειες...
>Να με διασύρει και να με υπονομευει κατα τέτοιο τρόπο...
>Πρέπει να κατέβω στο επίπεδό της και να την αντιμετωπίσω (και πολύ το >αμέλησα τις προηγουμενες μέρες!)
>Δε ξέρω που πιστεύεις αλλά ελλπίζω να ασπαστείς το: "Η Αλήθεια >λάμπει >στο τέλος".


>"Η Αλήθεια >λάμπει >στο τέλος".
Θα δούμε...Αν ο Μπιν Λάντεν πάρει πυρηνικά όπλα και ρίξει της Αμερικής...Τότε το μόνο που θα λάμψει είναι η ραδιενέργεια και η καταστροφή της ζωής.(Κατακλυσμός Νώε...)


"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 05:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura

!!!Αυτά που έγραψα δεν είναι για σένα ATMA ούτε για τον REPTILE

είναι για τους Ορθόδοξους Χριστιανούς!!!


Δεν πρόσεξα ότι σας διέκοψα!!!

Εντάξει?

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 06:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Μέσα σ' αυτο το όργιο που γίνεται εδω πέρα,
ας αναφωνήσουμε όλοι μαζί
ΖΗΤΩ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ!!!


Seeking...Looking...
Listening...
Always moving on...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 07:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Θα παρακαλούσα τα αγαπητά, παλιά και αξιότιμα Μέλη των Forums ΑΤΜΑ και reptilesalonica να σταματήσουν εδώ τους προσωπικούς διαπληκτισμούς και αλληλοχαρακτηρισμούς καθώς και την χρήση σεξουαλικών "υπονοούμενων" καθώς νομίζω πως πρώτα απ'όλα προσβάλλουν τους ίδιους τους εαυτούς τους(πράγμα που δεν το αξίζουν σίγουρα) αλλά προσβάλλουν και την "αισθητική" των υπολοίπων Μελών που διαβάζουν το Θέμα αυτό.

Με συγχωρείτε, δεν θα μπω στον κόπο να προσπαθήσω να καταλάβω ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο, αφού μόλις που διάβασα λίγα μηνύματα με έπιασε πάλι πονοκέφαλος!
Άλλωστε πιστεύω πως σε τέτοιες περιπτώσεις που τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο και των δύο(δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το Θέμα αλλά και σε ένα άλλο που μεταφέρεται η "κόντρα" αυτή) και οι δύο έχουν άδικο, ο καθένας με τον τρόπο του και ο καθένας στον βαθμό που του αναλογεί πραγματικά. Δεν είμαι εγώ λοιπόν που θα το κρίνω αυτό σε καταστάσεις καθαρά προσωπικών αντιπαραθέσεων... αυτοί είστε οι ίδιοι και νομίζω πως ήδη ξέρετε, εάν θελήσετε να δείτε λίγο τον εαυτό σας πιο ξεκάθαρα. Ο καθένας βέβαια στο βαθμό που μπορεί...

Να ευχαριστήσω τον reptilesalonica που παράθεσε το κείμενο από τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums . Είμαι σίγουρος πως μετά από αυτό και ο ίδιος θα τους έχει κατά νου με πιο αδιάλειπτο τρόπο και ότι η ATMA επίσης θα τους προσέξει καλύτερα. Τώρα εάν θα τους κάνουν και πράξη είναι θέμα δικό τους, όπως θέμα δικό μας είναι να τους προασπίζουμε. Η έλλειψη χρόνου βέβαια είναι παράγοντας που δυσχεραίνει το έργο μας και γι'αυτό ζητάμε άλλη μία φορά συγνώμη για την καθυστέρηση της επέμβασης από τους συμμετέχοντες.

Θα ήθελα να επισημάνω πως ένα μέτρο αποσώβησης τέτοιων δυστυχών καταστάσεων - που ακόμη δεν έχουμε βάλει σε εφαρμογή - είναι και η απενεργοποίηση του λογαριασμού κάποιου μέλους για ένα διάστημα κάποιων ημερών. Σίγουρα δεν θα διστάσω ιδιαίτερα να το εφαρμόσω σε περιπτώσεις όπου θα προστάτευα το ίδιο το Μέλος - ειδικά εάν είναι παλιό και Πολύτιμο για τα Forums - από μία περαιτέρω παρεκτροπή που θα μείωνε το ίδιο.

Κάτι άλλο: βρε ATMA μου, με λύπη διαπιστώνω πως πάλι τα έχεις βάλει σε κάποιο σημείο με τους Συντονιστές των Forums, αφήνοντας εντυπώσεις μόνον, που θα προβληματισούν ανθρώπους, χωρίς να τους δίνεις και κάποια στοιχεία...

quote:
ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!
ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥΜΑΘΗΜΑΤΟΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΡΕΥΤΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ....ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑΝ....ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ...(...'Η ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ...ΕΝΟΣ ...ΦΟΡΟΥΜ..ΧΜ...Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΒΛΕΠΕΤΕ...ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΣΗΣ..ΜΑΘΗΣΕΩΣ!ΕΙΔΑ ΞΑΝΑΕΙΔΑ....ΕΜΑΘΑ!)

Γιατί το κάνεις αυτό; Σου έχει κάνει κάποιος από τους Συντονιστές κάποιο κακό; Και τον κακομοίρη τον Admin τι τον μπερδεύεις πάλι;
quote:
(ΑΝΤΜΙΝ ΤΕΛΙΚΑ...Η ΛΗΘΗ ΒΟΗΘΑΕΙ...ΤΗΑΝΧ)

Ακόμη ψάχνω να καταλάβω τι δηλώνει το παραπάνω... είναι καλό ή κακό τελικά;

Τέλως πάντων, ελπίζω η διένεξη να κλείσει εδώ και το Θέμα να συνεχιστεί απρόσκοπτα! Ελπίζω στη συνεργασία - και την ζητάω - και των δύο σας γι'αυτό!!

Προς Izaura:
Βρε Izaura/grecoRaelian, για άλλη μία φορά παραβίασες την υπόσχεσή που μόνος σου έδωσες να μην ξαναστείλεις μήνυμα στα Forums και μάλιστα υποτιμώντας πάλι τους "Ορθόδοξους Χριστιανούς"! Έλεος! Λυπήσου με!!
Διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς Λειτουργίας που παρέθεσε παραπάνω ο reptilesalonica για να δεις ότι είναι κάτι που δεν επιτρέπεται από αυτούς!! ΠΡΟΣΕΞΕ σε παρακαλώ!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xaraugh
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 09:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xaraugh
Izaura γραφειs:

Δεν δεχόμαστε τον Αρχιεπίσκοπο της Ελλάδος να γράψει στο
FORUM μας και θα ήτανε όλα μέσα!
Θα καταλαβαίναμε με παραδείγματα...
!!!Δεν ειρωνεύομαι κανένα ...Αυτή είναι η γνώμη μου
και την τεκμηριώνω αν θέλεις...

Περιμενω να τεκμηριωσειs την γνωμη σου για την συκοφαντια που παραθετειs παραπανω.
Ελπιζω τουλαχιστον να ζητησειs συγγνωμη, γιατι και η υπομονη εχει τα ορια τηs.
Αυτα ειχα να πω για τωρα, και ο καθεναs να αναλαβει τιs ευθυνεs του αν δεν παψουν οι επιθεσειs παντωs ειδουs!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 09:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΟΥΝ ΠΟΣΟ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ!ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ....
ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ!

Ο ΥΜΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

Aκόμα κι αν ήξερα να μιλώ όλες τις γλώσσες των ανθρώπων μα και των αγγέλων, χωρίς όμως να έχω αγάπη, θα είχα γίνει χαλκός που βγάζει σκέτους ήχους ή τύμπανο που δημιουργεί μόνο φασαρία. Kι αν είχα το χάρισμα της προφητείας και κατανοούσα όλα τα μυστήρια και κατείχα όλη τη γνώση, κι αν είχα όλη την πίστη, έτσι που να μετατοπίζω βουνά, χωρίς όμως να έχω αγάπη, θα ήμουν ένα τίποτε. Kι αν ακόμα διάνεμα όλα τα υπάρχοντά μου για να θρέψω τους πεινασμένους, κι αν παρέδιδα το σώμα μου να καεί στη φωτιά, χωρίς όμως να έχω αγάπη, δε θα με είχε ωφελήσει σε τίποτε. H αγάπη μακροθυμεί, επιζητάει το καλό. H αγάπη δε φθονεί.

H αγάπη δεν καυχησιολογεί, δεν αλαζονεύεται, δε φέρεται άπρεπα, δεν κυνηγάει το δικό της συμφέρον, δεν κυριεύεται από θυμό, δεν κρατά λογαριασμό για το κακό που της κάνουν, δε χαίρεται για την αδικία, αλλά μετέχει στη χαρά για την επικράτηση της αλήθειας. Όλα τα καλύπτει, όλα τα πιστεύει, όλα τα ελπίζει, όλα τα υπομένει.

H αγάπη ποτέ δεν ξεπέφτει. Eνώ τα άλλα, είτε προφητείες είναι αυτές, θα καταργηθούν, είτε γλώσσες είναι, θα πάψουν, είτε γνώση, θα καταργηθεί. Γιατί μόνο ως ένα βαθμό γνωρίζουμε και ως ένα βαθμό προφητεύουμε. Mα όταν έρθει το τέλειο, τότε το ατελές θα καταργηθεί.

Παιδάκι όταν ήμουνα, σαν παιδάκι μιλούσα, σαν παιδάκι σκεφτόμουν, σαν παιδάκι έβγαζα συμπεράσματα. Mα όταν έγινα άντρας, σταμάτησα να σκέφτομαι και να ενεργώ σαν παιδάκι. Γιατί, πραγματικά, τώρα βλέπουμε απροσδιόριστα σαν σε θαμπό καθρέφτη. Tότε όμως θα δούμε πρόσωπο με πρόσωπο. Tώρα γνωρίζω μονάχα ως ένα βαθμό, τότε όμως θα γνωρίσω τέλεια, όπως ακριβώς μ' έχει γνωρίσει ο Θεός.

Aυτά, λοιπόν, που μένουν τελικά, είναι η πίστη, η ελπίδα και η αγάπη. Aυτά τα τρία, με κορυφαία τους, όμως, την αγάπη.

(Α' Κορινθίους κεφ. 13)

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 12:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Θέλω να γράψω και να τελειώσω με αυτό το θέμα, κάτι που ίσως να το σκεφτείτε..

Αυτά που γράφτηκαν παρά πάνω, δεν είναι ΟΥΤΕ Η ΑΤΜΑ, ΟΥΤΕ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ…

Σας το λέω, γιατί τους γνώρισα εστω για λιγο, από κοντά….

Παλιά είχα προσέξει στον εαυτό μου, όταν έμπαινα μέσα σε λεωφορείο, πόσο εύκολα άλλαζε η ψυχοσύνθεση μου…Άλλες φορές, έφτανε να καθίσω κοντά σε άτομο που έβριζε,.. και είχα έτοιμη την κουβέντα στο στόμα… Έπρεπε να κάνω ένα Ντουζ.. για να επανέλθω….

Όσο περνάς προς την ευαισθησία, τόσο ανοιχτός και ευάλωτος γίνεσαι, μα άλλο τόσο μαζεύεις εύκολα τις ενέργειες των άλλων….στα δε νοσοκομεία, ότι πόνος υπάρχει….. (κάποιοι) αμέσως τους αισθάνονται… και σαν σφουγγάρια... τους τραβούν πάνω τους…

Τωρα, πλησιάζουν και οι εκλογές, η Ζωή είναι δύσκολη…. η ατμόσφαιρα φορτισμένη… Αν και νομίζουμε τους εαυτούς μας ξέχωρους και διαφορετικούς από τους άλλους, όλοι είμαστε κάτι από τους άλλους…Λίγο Γρηγόρης, λίγο Ατμα, λίγο Ζαντοκ, λίγο Ραμογλου…. λίγο από όλους..

Με λίγα λόγια ο εξωτερικός κόσμος που βλέπουμε, είμαστε εμείς…μα, ξεχωρίζοντας ένα μικρό μέρος ΜΑΣ το ΕΓΩ….νομίζει πως είναι διαφορετικό...

Οι περισσότεροι άνθρωποι, αυτό δεν μπορούν να το διανοηθούν, καν δεν μπορούν να το δουν... και εκεί, αρχίζουν όλα τα προβλήματα!

Αυτά που γράφτηκαν παρά πάνω, είναι ενέργειες..… ΜΑ δεν είναι, ΟΥΤΕ Η ΑΤΜΑ, ΟΥΤΕ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
Δεν ξέρω αν ο επόμενος προφήτης θα είναι ο bin laden αλλά αυτός απο κάτω ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!


γυριστε στα βουνά σας να ησυχάσετε παιδια!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
Ακούστε με λίγο,
δεν κάνω πλάκα παραπάνω που λέω να γυρίσετε στα χωριά σας. Ισως ο αστικός τρόπος ζωής και η απομάκρυνση απο την φύση να σας επηρεάζει και να σας δημιουργεί πολύπλοκες νοητικές δομές...που δεν μπορείτε να ακολουθήσετε. Δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους. Μην πιέζεστε, χαλαρώστε... Ολοι οι Ανθρωποι κάποτε θα επιστρέψουν στην πηγή της εκπόρευσης, μαζί τους και εσείς...Να είστε σίγουροι για αυτό...

Ισως αν πήξετε κανα τυρί - πράγμα που είναι γραμμένο στα γονίδια σας και σαφώς είστε οι περισότεροι προορισμένοι για αυτό - να νιώσετε πιο απελευθερωμένοι.
Δεν καταλαβαίνετε οτι στα αστικά κέντρα χάσατε τον εαυτό σας ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
-..O παπαγαλος παριστανει και τον συντονιστη ...δεν πειραζει συνηθισα-


ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ΜΕ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΩ!...(ΑΣΕ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ! (ΤΙ ΙΔΕΑ ΚΙ ΑΥΤΗ!)ΑΥΤΟΣ +Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ !ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΛΕΠΤΟ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΑ...ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ 15 ΤΟΥ ΑΝΤΥ ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΔΕΙΞΑ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ(ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΔΗΛΑΔΗ!/ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΟ ΑΣΦΥΚΤΙΚΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ..ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΖΑΛΙΣΕΙ.../ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΘΙΓΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
...ΛΕΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ! ΤΙ ΠΟΝΗΡΙΑ...
ΑΝΤΜΙΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ:)
ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΟΝ ΦΤΩΧΟ ΤΟΝ ΕΡΠΕΤΟ..ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ..ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ... ΣΤΟ ΡΟΛΟ...!ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΗΘΕΛΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΤΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ!
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΕΙΧΕ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ....ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ ΣΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ..ΑΛΛΑ ΣΕ ΦΙΛΟ...
ΑΝΤΕ ΒΡΕ! ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΙΔΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ!

ΕΙΜΑΙ "ΑΚΥΡΗ";;;;; ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΜΑΙ!
ΕΣΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΛΕΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ;
....ΣΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ;;;;
ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΓΕΛΙΕ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ .."ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΩ,ΧΩΡΙΣΕ ΜΟΝΗ ΣΟΥ"....ΤΟΞΟΤΗΣ ΗΤΑΝ.... ΠΑΛΙΟΦΙΔΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ! ....
ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΧΑΡΗ! ΝΑ ΣΕΒΡΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.


ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ

ΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ...ΘΑ ΧΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ....

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝΤΜΙΝ ΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ.
ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ....
Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ "ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ ΦΙΔΙΟΥ...."

ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ;


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΙΟΝ (...ΕΨΑΧΝΑ ΕΙΚΟΝΑ ...:)
-HΡEMH EIMAI ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ
ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ
-ΕΙΜΑΙ ΑΕΤΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΤΕ...-
...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ! ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΤΣΙ..;ΦΑΝΤΑΣΜΑΓΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΙΚΟ...
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΜΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ..ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΝ ΣΚΙΩΝ...


ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΟΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΣΗΜΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΡΗΣΜΟ..ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΘΕΜΑ....
(ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ..Η ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΩ ΒΛΕΒΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;;.ΜΠΑΑΑΑΑΑ.ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ....)

ΥΓ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΟΛΕΜΑΣ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΟΥΤΕ ΣΠΙΘΑ...
ΤΟ ΦΩΣ ΔΙΔΕΤΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΟΜΕΜΗΣΑΝ ΥΠΕΡ ΑΥΤΟΥ
(ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΠΕΤ ΜΑΣ -ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ...ΕΧΩ ΓΑΤΑ...ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΟΡΜΑΝΕ ...ΟΡΜΑΩ /ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ..ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΝΟΥΝ;ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ;ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ;...)
ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:
...ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ .
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ "ΒΡΩΜΙΣΩ" ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.
ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΕΣΥ ΠΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ....ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΣΚΑΣΕΙ....ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ..ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ.

ΚΑΝΤΟ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ...

Πλατωνα μου, αυτο με το λεωφορειο...μου θυμισε κατι που μου ειπε ενας φιλος...
"εισαι ολα...τους χωρας ολους..../ναι, σαν "τρενο"....ειπα...
-δεχομαι απλα ολους το ιδιο...αλλο αν αυτοι δεν το εκτιμουν..και παιζουν παιχνιδια σε βαρος μου...-

ολοι μεσα μου λοιπον..αλλα οταν το επιτρεπω!
εκανα το λαθος να δωσω σημασια σε τουτον το ψευτη και να 'μαι εδω ν'απολογουμαι αντι αυτου του ξετσιπωτου...μου ειπαν οτι
το λαθος μου ειναι που συγχωρω τα ατομα που κανουν τετοια αισχη....σε βαρος μου!
ναι γρηγορη ...σε συγχωρω...επειδη τοσα ξερεις τοσα κανεις....
αν ηταν αλλος μαλλον θα ετρωγες ενα γερο χερι ξυλο....εντελως....εσωτεριστικο


YΓ. ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΙΟΝ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΥΡΙΑ..(ΑΚΟΜΗ)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΜΩΣ!ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ...ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ:)
ΩΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ.....ΓΙ'ΑΥΤΟ ΗΡΘΑ...
ΕΙΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ...ΗΤΑΝ.....(ΝΑ ΠΩΣ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΓΝΩΜΩΝΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ "ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ" ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΙΜΑΙ!

-ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ...ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ....ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΒΑΜΠΙΡ.../ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ..ΧΜ;-

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 14:26:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
"Στην αρχή του ταξιδιού τα δέντρα είναι δέντρα, τα βουνά είναι βουνά και το ποτάμι ποτάμι. Μετά τα δέντρα παύουν να είναι δέντρα, τα βουνά δεν είναι άλλο βουνά και το ποτάμι δεν είναι ποτάμι. Μετά τα δέντρα γίνονται πάλι δέντρα, τα βουνά γίνονται πάλι βουνά και το ποτάμι γίνεται πάλι ποτάμι, μόνο που εσύ δεν το πιστεύεις πια. "

για οσους με εκδιαζαν/και τωρα με κατηγορουν....


ειμαι ατμα....ο καθρεφτης της ψυχης...


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μια
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Netherlands
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μια
Αγαπητή Άτμα θα ήθελα να σου κάνω ένα ερώτημα με βάση των όσων διαβάζω και από τους δύο.

Εφόσον έγινε παράκληση απο τους συντονιστές να σταματήσουν οι διιαπληκτισμοί μεταξύ σας για ποιό λόγο συνεχίζεις την συζήτηση σε αυτό το επίπεδο?

Εάν όντως αναφέρεις διαρκώς ότι θα ήθελες να σταματήσει να σε ενοχλεί ο Γρηγόρης γιατί δεν κάνεις το ξεκίνημα πρώτη, από το να συνεχίζείς?

Μα για ποιό λόγο να εξάπτεσαι τόσο και να συνεχίζεις με τρόπο που δεν πρόκειται να οδηγήσει πουθενά?

πάντα φιλικά Μαρία


"Πιο πέρα από τον Κόσμο, από το Χρόνο και το Χώρο, απ'όλα όσα κινούνται και αλλάζουν βρίσκεται η Ουσιώδης πραγματικότητα, η Θεμελιώδης Αλήθεια"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Θα συμφωνήσω με τα μηνύματα του Πλάτων και του ΑΙΟΝ.

Και για να πούμε κάτι και για το Θέμα. Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν αυτό που είχε πει η Διοτίμα στο Συμπόσιο του Πλάτων.

Μέγας!!!!! Δαίμων ο Έρωτας.

Είναι αλήθεια ότι με έπιασε και μένα πονοκέφαλος οπως τον καλός μας Admin με όλα αυτά που διαβάζουμε.
Ένα είναι σίγουρο ότι όλο το παραπάνω δεν αντιπροσωπεύουν τα δύο μας παιδιά ΑΤΜΑ και Γρηγόρη.
Το αστείο είναι ότι όταν οι Ψυχές μας θα συγκεντρωθούνε στον Ουρανό θα γελάμε με ένα σωρό χαζά πού κάναμε όλοι μας σε αυτή την χρονική στιγμή μέσα στην αιωνιότητα.

Να θυμάστε ότι ο Θυμός μας και η Οργή μας είναι μια βόμβα που την κρατάμε στα χεριά μας και ενώ πάμε να την αποθέσουμε σε κάποιον άλλο, της περισσότερες φορές σκάει στα χέρια μας!!!

Ένας μεγαλύτερος μου έχε πει μια φορά κάτι πολύ σοφό (αν και πολλοί θα το ξέρετε). Και βλέπω ότι έχει πολύ δίκιο.

Ο Θεός να μας φυλάει από τα Πάθη μας!!

Θα πρότεινα στα δύο καλά μας παιδιά να σταματήσουν να παιδιαρίζουν και για επτά μέρες και να απομονωθούν και να αναγνωρίσουν τα συναισθήματα που τους οδήγησαν να αντιδράσουν όπως αντιδράσανε. Επτά μέρες Νηστεία. Επτά μέρες εγκράτεια. Επτά μέρες Αγάπης για την Ψυχή και το Σώμα τους.

Που σημαίνει ότι δεν θα καταχωρίσουν δεν θα στείλουν και δεν θα απαντήσουν κανένα forum η mail. Το παραπάνω θα είναι δήγμα μετανοίας εις άφεση αμαρτιών. Και δόξα το Θεό όλοι κάνουμε!!!!! Για να δούμε λοιπόν αν οι πνευματικοί μας αναζητητές θα μπορέσουν να πάρουν αυτή την Πρόκληση!!

Όποιος άλλος από την παρέα σύμφωνη με το παραπάνω, ας το εκφράσει.

Και επειδή ως γνωστό στην παρέα έχω το προσωπικό μου αγαθό πάθος για τα Θεολογικά θα ήθελα να σα προσφέρω το παρακάτω.

Και θα ήθελα να κλείσω με κάτι πολύ ωραίο που διάβασα από Νέο Θεολόγο Συμεών.

Και έχει ως εξής:

Όλους τους ανθρώπους οφείλουμε να τους βλέπουμε σαν έναν, και να σκεπτόμαστε ότι στον καθένα από
αυτούς είναι ο Χριστός.

Και να έχωμε για τον κάθε ένα τέτοια αγάπη ώστε να είμαστε έτοιμοι να θυσιάσουμε για χάριν του και την ζωή μας.

Γιατί οφείλουμε να μην λέμε ούτε να θεωρούμε κανένα άνθρωπο κακό, αλλά όλους να τους θεωρούμε καλούς.

Και αν δεις έναν αδελφό να ενοχλείται από πάθη, να μην μίσησε αυτόν, μίσησε τα πάθη που τον πολεμούν.

Και αν τον δεις να τυρανείται από επιθυμίες και συνήθειες προηγούμενων αμαρτιών περισσότερο σπλαχνίσου τον (συμπάθησε τον/την = συν + πάθος = Πόνεσε για τον πόνο τους = μπες στα παπούτσια τους = κατανόηση = μετάνοια = συγχώρεση = ΑΓΑΠΗ) , μη τυχόν δοκιμάσεις και σύ πειρασμό, αφού είσαι από υλικό που εύκολα γυρίζεις στο καλό στο κακό.

Η αγάπη προς το αδελφό/η σε προετοιμάζει να αγαπήσεις τον Θεό.

Το μυστικό λοιπόν της Αγάπης προς τον Θεό είναι η Αγάπη προς τον αδελφό/η.

Γιατί αν δεν αγαπάς τον αδελφό/η μας που τον βλέπουμε πως είναι δυνατόν να αγαπάμε τον Θεό που δεν τον βλέπουμε!!!

“ Ο ΓΑΡ ΜΗ ΑΓΑΠΩΝ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟΝ ΟΝ ΕΩΡΑΚΕ, ΤΟΝ ΘΕΟΝ ΟΥΧ ΕΩΡΑΚΕΝ ΠΩΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΑΓΑΠΑΝ!!!

ΑΓΙΟΣ ΣΥΜΕΩΝ Ο ΝΕΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ.

Και θα κλείσω με μια τελευταία σκέψη έτσι όπως την μοιράσθηκα μέσα από το Forum: H Θρησκεία της Αγάπης.


Όλοι οι Πνευματικοί Αναζητητές τους αρέσει να κάνουν πνευματικές εργασίες.
Το ερώτημα που θα πρέπει να μας προβληματίσει είναι;
Αυτές τις εργασίες της κάνει για τον ίδιο προσωπικά;
Για τον πλησίον μας;
Για το Θεό. (Με ότι μπορεί να σημαίνει για τον καθένα η λέξη Θεός);
Προσωπικά η για τον Πλησίον μας;
Για το Πλησίον μας και τον Θεό;
Προσωπικά και Θεό;
Η ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω;
Αυτό σαν προβληματισμό για όλους.
Και ένα τελευτώ μήνυμα που έχω αισθανθεί προσωπικά.

Όποιος αληθινά αγαπάει τον Χριστό, Αγαπάει ότι Αγάπησε και ο Χριστός.
Αγαπάει την Ανθρωπότητα. Και κάνει Υπέρβαση και το Ιερό Ευαγγέλιο για χάρη της Αγάπης!!!
Η Αγάπη είναι η αρχή και το τέλος κάθε Νόμου!!!


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy