ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 11:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne
Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να θες να γραψεις μια φιλοσοφικη διατριβη εξειδικευμενου περιεχομενου……

Παιζει και αυτό..

Είναι όμως ο καταλληλος χωρος ένα δημοσιο φορουμ για κατι τετοιο???

Φιλικα και παλι

Golden ariadne


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 12:39:32  Εμφάνιση Προφίλ
Προβληματισμοί... Προβληματισμοί... Προβληματισμοί...

Διαπιστώσεις...Διαπιστώσεις...Διαπιστώσεις...

Παράπονα...Παράπονα...Παράπονα...

Κάτι καινούργιο ίσως?
Κάτι που να μην το έχουμε ξαναθίξει σε τόσα άλλα τόπικ?
Εγώ θα εξακολουθώ να αναρωτιέμαι για τον πραγματικό λόγο ύπαρξης αυτού του τόπικ...

Επανάληψη μητήρ πάσης ΑΝΙΑΣ!...
Καλή συνέχεια...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη ΑΤΜΑ, απάντησες στο σχόλιό μου, που απευθυνόταν αποκλειστικά στον admin, γράφοντας «να προσπερνάμε.... & να μην χαλιόμαστε με το στανιό» και θα ήθελα να καταλάβω το τι προσπαθείς να μου υποδείξεις με αυτό?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 14:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 16:14:16  Εμφάνιση Προφίλ
Να παραθέσω και ‘γω λοιπόν μία φωτογραφία (σκληρή μεν) που ταιριάζει στο θέμα μας:

Το ερπετό αυτό έχει 2 χέρια στο κάθε (από τα δύο) άκρο του σώματός του. Το όνομά του στα Ελληνικά σημαίνει «και από τις δύο πλευρές».

Εγώ όμως θα το ονόμαζα ... σε ελεύθερη μετάφραση και διπρόσωπο... θα μπορούσαμε όμως να το «μεταφράσουμε» ... με 2 nicknames!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 03/03/2004 17:37:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 17:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Mήπως είναι αυτό που λένε ΔιΜουΤσουΝη και ΑκαΤαΜΑχητη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 17:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.
Γιατι τρωνε τα κορακια τον κλοουν?
Γιατι σταματησε να ειναι αστειος (να ειναι ο εαυτος του) και προσποιηθηκε τον σοβαρο.
Διδαγμα: Η σοβαροφανεια βλαπτει σοβαρα την υγεια και ταιζει τα ¨κορακια¨.


Φιλικα......Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 18:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Το ΠΤΩΜΑ δημιουργεί τα κοράκια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 22:13:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φίλη ΑΤΜΑ, απάντησες στο σχόλιό μου, που απευθυνόταν αποκλειστικά στον admin, γράφοντας «να προσπερνάμε.... & να μην χαλιόμαστε με το στανιό» και θα ήθελα να καταλάβω το τι προσπαθείς να μου υποδείξεις με αυτό?

Eσύ τι λες οneiric?
Noμίζω ότι είναι από τις λίγες φορές που ήταν ξεκάθαρη...

Εσύ όμως από την άλλη τι υποννοείς για τα διπλά nicknames? Γιατί απ'ότι θυμάμαι σε άλλα τόπικ που έκανε τη διαπίστωση ο admin ότι ο selected - ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - Karvouno2004 είναι το ίδιο πρόσωπο... με μεγάλη μου απογοήτευση σε είδα που έσπευσες να τον παρακαλέσεις να μη φύγει αλλά να μείνει και να συνεχίσει την πορεία του εδώ... Αυτό νομίζω λέει πολλά για το πως αντιμετωπίζεις αυτή τη γάγγραινα που τρώει το esoterica και που τώρα τελευταία έχει γίνει πολύ της μόδας...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 23:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή Avallon,

επειδή όσα δεν φτάνει η αλεπού...

Το esoterica λανσάρει νέα μόδα: "Χώστε" τα, αρκεί να εκτονωθείτε!

Έτσι, κάποιοι θεώρησαν καλό να κρυφτούν πίσω απ' το δαχτυλάκι τους και να "χτυπήσουν" αλλού... έτσι, για αντιπερισπασμό.

Παρακαλώ, η καλή λάσπη τώρα και εδώ: "ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ" ΧΟΝΤΡΑ ΕΔΩ


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 03:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Zadok, σας ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία! Είμαι σίγουρος πως προσθέτει στην ιδέα του γόνιμου διαλόγου που προωθείτε!

Το παρόν Θέμα θα απενεργοποιηθεί όπως έχω πει και πιο πάνω.
Αυτό θα γίνει μέσα στο επόμενο 24ωρο.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 09:15:44  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν υπονοώ Avallon! Είμαι ξεκάθαρη στο ότι εδώ μέσα υπάρχουν άτομα με διπλά ψευδώνυμα που «μπαίνουν» και ευλογούν τα γένια τους και είναι τόσο φανερό!

Μήπως δεν είδες καλά? Για ξανακοίταξε λοιπόν, ΠΡΙΝ μπεις σε κάποιο τόπικ και γράψεις λανθασμένες πληροφορίες! Απευθυνόμουν στον SONAP και όχι στους KARVOUNO, SELECTED, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ. Και θα σε παρακαλέσω στις προσωπικές σας διαφωνίες (γιατί είχα διαβάσει την αντιπαράθεσή σας) να μην με μπλέκεις! Τι θα πει με μεγάλη σου απογοήτευση είδες? Αν σε απογοήτευσε η γνώμη μου δεν με ενδιαφέρει καθόλου γιατί ακριβώς αυτό είναι Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και είναι αδιαπραγμάτευτη!

Α... και για να μην το ξεχάσω: Αν κάνεις τον κόπο και μπεις σ’ αυτά τα «τοπικ» που γράφουν αυτοί που αναφέρεις, θα δεις ότι γράφω: «μωρέ μπράβο ταχύτητα» που σημαίνει ότι και δική μου άποψη είναι ότι αυτά τα 3 ψευδώνυμα είναι το ένα και το αυτό πρόσωπο.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 04/03/2004 09:40:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 11:59:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι θα πει με μεγάλη σου απογοήτευση είδες? Αν σε απογοήτευσε η γνώμη μου δεν με ενδιαφέρει καθόλου γιατί ακριβώς αυτό είναι Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και είναι αδιαπραγμάτευτη!

Καλή μου σε ενδιαφέρει - δε σε ενδιαφέρει η γνώμη μου, μου είναι παντελώς αδιάφορο... από την άλλη όμως μήπως υπάρχει κανένας κανονισμός εδώ μέσα που απαγορεύει να γράφουμε τι αισθανόμαστε?
Ηρέμησε λοιπόν...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 12:48:35  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιος μίλησε για συναισθήματα? Υπάρχει όμως κανονισμός για το ότι δεν πρέπει να διαστρευλόνουμε τα γραφόμενα των συμμετεχόντων!

Επιμένω λοιπόν (ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΜΕ «ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ» ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ)να μου παραθέσεις εδώ το μήνυμα που έγραψα σε αυτό που μου καταλογίζεις:

Γιατί απ'ότι θυμάμαι σε άλλα τόπικ που έκανε τη διαπίστωση ο admin ότι ο selected - ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - Karvouno2004 είναι το ίδιο πρόσωπο... με μεγάλη μου απογοήτευση σε είδα που έσπευσες να τον παρακαλέσεις να μη φύγει αλλά να μείνει και να συνεχίσει την πορεία του εδώ...

Αναμένω.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 04/03/2004 12:53:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 20:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel
elpizw oloi na pernane toso kala oso ki egw .
exw liwsei sta gelia me tous 'diaksifismous'.
sunexiste etsi oloi pedia.

p.s.elpizw na sunexistoun kai ta xtupimata katw apo ti zwni,
vgalte ta ola sti fora!!!!!!!
pamee!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 20:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
elpizw oloi na pernane toso kala oso ki egw .
exw liwsei sta gelia me tous 'diaksifismous'.
sunexiste etsi oloi pedia.

p.s.elpizw na sunexistoun kai ta xtupimata katw apo ti zwni,
vgalte ta ola sti fora!!!!!!!
pamee!!!!!!


Και που είσαι ακόμα! Εδώ να δεις τι γίνεται!
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3460

Τι ριαλιτι σοου και σαπουνόπερες μου λες...
Εδώωωω esotericaxaxaxaxaxaxaxaxa

"Κωμωδία ή δράμα...η σκηνή αυτή έχει ψωμί!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 21:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
"Αυλαία" λοιπόν και σε αυτό το Θέμα όπως είχαμε προαναγγείλει!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy