ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 09:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα εαρινε αφου το θελεις θα το παμε ετσι...εννοω τα προσωπα εκεινα αιρετα ή μη που καθονται σε ψηλες καρεκλες κ αποτελουν την εξουσια του κρατους..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 14:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλα εαρινε αφου το θελεις θα το παμε ετσι...εννοω τα προσωπα εκεινα αιρετα ή μη που καθονται σε ψηλες καρεκλες κ αποτελουν την εξουσια του κρατους..

d.k


Θα επιμείνω και έχω τους λόγους μου ..

Πές μου λοιπόν ...ποιοί είναι αυτοί..ποιές είναι οι θεσμοθετημένες εξουσίες..???

Αυτός...αυτός και αυτός και μετα θα έχουμε μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 14:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια...ας αρχισουμε απο την νομοθετικη..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 09:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ωραια...ας αρχισουμε απο την νομοθετικη..

d.k


Ποιές είναι...όχι ποιά είναι ..ας τις καταγράψουμε..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 19:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξετασεις στο δικαιο μου κανεις φιλαρακι μου?

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 21:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εξετασεις στο δικαιο μου κανεις φιλαρακι μου?

d.k


Μ'εκανες και γέλασα...νά'σαι καλά!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2010, 12:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια εκανα μια καλη πραξη δηλαδη...

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 13:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα μας είναι γραμμένο μια εποχή που η Ελλάδα ήταν στις δόξες της. Σήμερα αρκετά χρόνια μετά η Ελλάδα δεν είναι όπως τότε. Όλοι λέμε ότι την αγαπάμε αλλά δυστυχώς δεν το δείχνουμε με τις πράξεις μας. Η Ελλάδα αιμορραγεί, πονά, βρίσκεται στην εντατική κι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να την σώσουμε. Μένει μόνο το λαμπρό μας παρελθόν να μας θυμίζει ότι αγωνιστήκαμε για να την ελευθερώσουμε. Η έκφραση πολεμά σαν Ελληνας σίγουρα στις μέρες μας δεν ισχύει. Καθημερινά παίρνει ύπουλα χτυπήματα από μια Μέρκελ που είναι η μετεμψύχωση του Χίτλερ. Είδατε, με επηρεάσατε κι εμένα αλλά χωρίς πλάκα το έργο του δεν συνεχίζει; Θέλει να κατακτήσει όλη την Ευρώπη και θα το καταφέρει γιατί είναι γυναίκα και έχει περισσότερες αντοχές. Δεν βασανίζει με πράξεις αλλά με λόγια και πάντα γίνεται το δικό της γιατί έχει σθένος. Συμφωνείτε; Εμένα πάντως μου ανακατεύει τα έντερα όταν την δω, εσάς;

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 13:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα παρακάτω προέρχονται σαν απάντηση απο το θέμα:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=10&TOPIC_ID=11312


quote:

Μου αρέσει να βάζω τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.

Όχι σου αρέσει να παίζεις με τις λέξεις.. :)

quote:

Προσωπικά θεωρώ ότι συγκεκριμένες θέσεις της Χρυσής Αυγής είχαν σαν στόχο τους ψηφοφόρους του ΛΑΟΣ και προσαρμόστηκαν προς την κατεύθυνση αυτή.

Δεν τους κάνει λιγότερο ψεύτες αυτό ούτε αποτελεί δικαιολογία..

quote:
H "διαφορετικότητα" που σημειώνεις ενδεχομένως να υπάρχει σε δευτερεύοντα και ανούσια ζητήματα, όπως π.χ. οι θρησκευτικές πεποιθήσεις των στελεχών ή το αν τους αρέσει το ιμάμ μπαϊλντί. Η βασική ιδεολογία της Χ.Α. παρουσιάστηκε όπως ακριβώς είναι.

ΑΝΟΥΣΙΑ? δεν μιλάς σοβαρά τώρα γιατί αν μιλάς σοβαρά μιλάς με τα δικά σου και μόνο πιστεύω, η χρυσή αυγή δεν απευθύνθηκε σε εσένα μόνο. Αν κάτι είναι ανούσιο για εσένα δεν είναι για κάποιον άλλο οπότε αυτό που λες είναι τακτική του δικομματισμού ή της εκτρωματικής δημοκρατίας που είμαι σίγουρος ότι απεχθάνεσαι.

quote:

Κανείς δεν ισχυρίστηκε το παραπάνω, και κανείς δεν είναι υπεύθυνος για το τι καταλαβαίνει η καθαρίστρια της δουλειάς σου από τα προγράμματα των υποψηφίων.

Άρα είπαν ψέμματα ότι είναι καλοί Χριστιανοί αλλά το ότι κορόιδεψαν τον ΧΨ άνθρωπο δεν είναι ευθύνη της Χρυσής Αυγής αλλά του ΧΨ ανθρώπου.
Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή όχι τώρα.. σεμινάρια με το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ έκανε η Χρυσή Αυγή σε τέτοιες τακτικές?

quote:

Το έχω ξαναγραψει σε άλλο θέμα: Δεν υπάρχει "περισσότερο ή λιγότερο" εθνικιστής.

Θεωρώ πως έχεις την απαραίτητη νοημοσύνη να καταλάβεις πότε κάποιος γράφει κάτι ειρωνικά και πότε όχι, αλλιώς πάμε πίσω στο "παίζεις με τις λέξεις" (με την πολύ κακή έννοια όμως εδώ..) Θέλω να πιστεύω πως ίσως σου ξέφυγε.

quote:
Ίσως γιατί αυτοί προβάλλονται από τα κανάλια. Προσωπικά έχω συναντήσει αξιολογότατα άτομα με πολλές θεωρητικές γνώσεις και με τους οποίους μπορείς να κάνεις μια αξιοπρεπέστατη συζήτηση.

Δεν μιλάω για τα κανάλια, μιλάω για όσα γνωρίζω εγώ (αφού το ξέρεις, γιατί παίζουμε?). Φυσικά υπάρχουν και αξιολογότατα άτομα με πολλές θεωρητικές γνώσεις (προφανώς είσαι ένα απ αυτά ακόμα και αν αποφεύγεις τεχνηέντως πολλά σε μια συζήτηση) άλλωστε γιαυτό δεν είπα 10 στους 10. Δεν παύει όμως να υπάρχει μια στρατιά απο φουσκωτούς που μάλιστα απ όσο γνωρίζω εγώ ακόμα και αν δεν ήταν φουσκωτοί τους έκαναν σε ελάχιστο χρόνο (ας είναι καλά τα αναβολικά που πήραν με τα τσουβάλια τα φιλαράκια μου για να μπουν τότε).

quote:
Θα μπορούσες να είσαι πιο σαφής ώστε να σου απαντήσω; Όταν λες π.χ. "η βία στη Χρυσή Αυγή", τι ακριβώς εννοείς;

Έχεις δίκιο.. με το βία εννοώ τυφλή βία προς κάποιον που δεν σε πείραξε (και εννοώ κυριολεκτικά όχι να νομίζεις εσύ πως σε πείραξε επειδή υπάρχει ή μιλάει). Έναν μικροπωλήτή δηλαδή ή αυτά που έβλεπα εγώ με τους πακιστανούς που καθόντουσαν στα παγκάκια και τους την έπεφταν τα φουσκωτά καμάρια. Συμφωνείς? Αν συμφωνείς προς την τυφλή βία προς κάθε μετανάστη και ισχύει και η δήλωση (με τα αυτάκια μου το χω ακούσει πολλές φορές) ότι δεν υπάρχει ούτε ένας νόμιμος μετανάστης τότε τι θεωρείς εσύ πως θα έπρεπε να γίνει? να φύγουν όλοι (και όταν λέω όλοι εννοώ όλοι που λέει και η διαφήμιση)? Δεν με νοιάζει αν δέρνουν όλοι οι κάποιοι. Απ την στιγμή που αυτό είναι αποδεκτό απο έναν σύνδεσμο τότε είναι δική του ευθύνη να το κόψει (όπως είναι ευθύνη και σε ρωτάω συμφωνείς με αυτό? Επιμένω πως τον πραγματικό εγκληματία αλλοδαπό (έναν δολοφόνο αλβανό πχ) δεν τον έχουν ακουμπήσει ποτέ τα καμάρια της Χρυσής Αυγής αλλά εγώ απ όσα είδα εξαντλούσαν πάντα τον "θυμό" τους σε κάποιον αδύναμο πακιστανό (ήταν της μόδας τότε οι Πακιστανοί). Θέλω λοιπόν την άποψη σου χωρίς να πιαστείς στα δικά μου βιώματα αν ισχύουν η όχι για το αν συμφωνείς με την βία που περιέγραψα ή όχι. Ρωτάω ειλικρινά γιατί θέλω να δω την άποψη ενός σκεπτόμενου του χώρου.

quote:
Ο δε Καμμένος είναι απλά ένας καιροσκόπος που προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τις παρούσες συνθήκες και τίποτε περισσότερο.

Τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει η περιγραφή... α ναι.. αυτά που λέγαμε παραπάνω. Να σου απαντήσω λοιπόν πως:
Ο "εκμετάλλευση" που σημειώνεις ενδεχομένως να υπάρχει σε δευτερεύοντα και ανούσια ζητήματα.
Επίσης: κανείς δεν είναι υπεύθυνος για το τι καταλαβαίνει κάποιος από τα προγράμματα των υποψηφίων.
(δεν ακούγεται όμως τόσο ωραίο τώρα ε?)

quote:
Εθνικισμός με την έννοια της πολιτικής επιστήμης: Συγκεκριμένη πολιτική θεωρία, συγκεκριμένη οικονομική θεωρία, συγκεκριμένη κοινωνική θεωρία. Αυτός που τα ακολουθεί είναι εθνικιστής. Αυτός που δεν τα δέχεται, δεν είναι.

Όκ αν και θα μπορούσα να παίξω και εγώ με τις λέξεις εδώ αν έπερνα την στυγνή ερμηνεία της λέξης αντί για την δική σου με την προσθήκη σάλτσας γύρω απ την απλή έννοια του όρου (εθνική ταυτότητα και διατήρηση της). Αυτό που περιέγραψες είναι εθνικισμός μαζί με σοσιαλισμό.. να δεις πως λέγεται.. α ναι εθνικοσοσιαλισμός :) Άλλο όμως πράγμα το ένα και άλλο το άλλο (που χρησιμοποιεί το πρώτο σε ένα υπερσύνολο). Εσύ τα ξέρεις καλύτερα όμως απο εμένα αυτά καθώς ίσως να έχω και εντελώς λάθος οπότε απο εμένα πάσο :)

Αν σε ενδιέφερε κάποια στιγμή να αναπτύξεις ποιες είναι αυτές οι συγκεκριμένες θεωρίες (πολιτική, οικονομική, κοινωνική) θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον πάντως για να ξεφύγουμε και απ τα περί Χρυσής Αυγής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 22:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ήδη μια ενεργή συζήτηση για τη Χ.Α. εδώ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11424&whichpage=2&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχει ήδη μια ενεργή συζήτηση για τη Χ.Α. εδώ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11424&whichpage=2&ARCHIVE=

Οκ.. το μεταφέρω εκεί λοιπόν για να είναι μαζεμένα :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexandraRose
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2012, 11:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κρατος λεγεται το πιο ψυχρο απ' ολα τα ψυχρα τερατα. Και ψυχρα επισης ψευδεται και τουτο το ψεμα βγαινει σερναμενο απο το στομα του: "εγω, το κρατος, ειμαι ο λαος".
Ψεμα ειναι αυτο! Δημιουργοι ηταν εκεινοι που δημιουργησαν τους λαους και που κρεμασαν μια πιστη και μια αγαπη πανω απ' αυτους: ετσι υπηρετησαν τη ζωη.
Καταστροφεις ειναι εκεινοι που στηνουν παγιδες για τους πολλους και ονομαζονται κρατος: κρεμουν απο πανω τους ενα σπαθι κι εκατο ορεξεις.
Οπου υπαρχει ακομα λαος μιλα τη γλωσσα του σχετικα με το καλο και το κακο: ο γειτονας του δεν την καταλαβαινει. Η γλωσσα του, επινοηθηκε μεσα στα ηθη και στα δικαιωματα.
Αλλα το κρατος ψευδεται σε ολες τις γλωσσες του καλου και του κακου και οτι και να πει, ψευδεται - και επισης οτι εχει, το εχει κλεψει.
Ολα ειναι ψευτικα στο κρατος με κλεμμενα δοντια δαγκωνει, το δαγκανιαρικο. Ψευτικα ειναι και τα σπλαχνα του."


-Φριντριχ Νιτσε.

My beerdrunk soul is sadder than all the dead Christmas trees of the world.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 01:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά. Συμφωνούμε.

Αυτό όμως που περιγράφει ο Νίτσε είναι ο φασισμός. Ο εθνικισμός έχει άλλες προτεραιότητες.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 18:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ σωστά. Συμφωνούμε.

Αυτό όμως που περιγράφει ο Νίτσε είναι ο φασισμός. Ο εθνικισμός έχει άλλες προτεραιότητες.


Όσες φιλότιμες προσπάθειες και να κάνεις για να ξεχωρίσεις τον Φασισμό και τον Ναζισμό από τον Εθνικισμό τόσο στη θεωρία τους όσο και στην πρακτική τους εφαρμογή είναι καταδικασμένες να αποτύχουν...

Δες και το Κομμουνιστικό ανάλογο το οποίο από κάποια ποστς σου φαίνεται να το έχεις αξιολογήσει σωστά ίσως γιατί είχες κάποια απόσταση απ'αυτό.

Το ίδιο συμβαίνει και με το αντίθετο (?) άκρο που υποστηρίζεις αλλά είσαι πολύ κοντά του για να μπορέσεις να το "διαβάσεις" σωστά...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2012, 02:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Όσες φιλότιμες προσπάθειες και να κάνεις για να ξεχωρίσεις τον Φασισμό και τον Ναζισμό από τον Εθνικισμό τόσο στη θεωρία τους όσο και στην πρακτική τους εφαρμογή είναι καταδικασμένες να αποτύχουν...

Το παραπάνω θα είχε νόημα αν:

1. Ήξερες τι είναι το καθένα
2. Έκανα κάποια προσπάθεια να πείσω κάποιον ώστε αυτή (η προσπάθεια) να στεφθεί με επιτυχία ή αποτυχία.

Από τη στιγμή που δεν ισχύει τίποτε από τα παραπάνω, η δήλωσή σου προστίθεται απλά στο σωρό των ανοησιών με τον οποίον έχεις φιλοδωρήσει το φόρουμ μέχρι τώρα.

Βέβαια, γι' αυτούς που αγνοούν τα βασικά και δεν κατανοούν τα αυτονόητα θα πρέπει να συμπληρώσω πως στο σχόλιό μου ο όρος "εθνικισμός" αναφέρεται στον λαϊκό εθνικισμό που αποτελεί το βασικό ιδεολογικό πυρήνα του ελληνικού εθνικιστικού κινήματος.

Το να ταυτίζει κανείς τον ναζισμό με το φασισμό είναι σα να ταυτίζει τον μαρξισμό με το λενινισμό. Επιπλέον το να ταυτίζει κανείς δύο μορφές εθνικισμού που εφαρμόστηκαν σε δύο διαφορετικούς λαούς, σε διαφορετικά κράτη με διαφορετικές αρχές και διαφορετικές ιδεολογικές ταυτότητες, αποτελεί τουλάχιστον ομολογία παντελούς άγνοιας ακόμη και των βασικών στοιχείων του εθνικισμού. Η δε ταύτιση των παραπάνω με τον ελληνικό λαϊκό εθνικισμό είναι τουλάχιστον ατυχής, αν δεν είναι βλακώδης.

Ο ναζισμός, που ήταν η έκφραση του γερμανικού εθνικισμού (και συγγενής ιδεολογικά με το καθεστώς της 4ης Αυγούστου) πολύ λίγα κοινά σημεία είχε με τον φασισμό της Ιταλίας (που συγγένευε περισσότερο με τους φαλαγίτες του Χοσέ Αντόνιο).

Σε κάθε περίπτωση, οι παραπάνω συγκρίσεις, ταυτίσεις και αναγωγές που επιχειρούνται από τους εκπροσώπους της παλαιοκομματικής αστικής δημοκρατίας και των υπηρετών τους (οι περισσότεροι εκ των οποίων έχουν άμεσο οικονομικό όφελος από τις θέσεις που εκφράζουν) θα έπρεπε τουλάχιστον να τεκμηριώνεται.

Κατάθεση τέτοιων θέσεων χωρίς καμία τεκμηρίωση, δεν αποτελεί παρά ένα μάτσο προπαγανδιστικά σκουπίδια, απ' αυτά που γεμίζουν καθημερινά τους τηλεοπτικούς σκουπιδότοπους από τους οποίους τρέφεται μεγάλο πλήθος αντιεθνικιστών.

quote:
Το ίδιο συμβαίνει και με το αντίθετο (?) άκρο που υποστηρίζεις αλλά είσαι πολύ κοντά του για να μπορέσεις να το "διαβάσεις" σωστά...

Οι όροι "δεξιά", "αριστερά", "άκρα", "κέντρο" δεν είναι παρά τεχνητοί διαχωρισμοί των κομμάτων ώστε να ελέγχεται καλύτερα ο λαός.

Ο εθνικισμός μπορεί να αποτελεί αντίποδα του μαρξισμού αλλά αποτελεί και αντίποδα του φιλελευθερισμού, οπότε η κατάταξή του σε κάποιο "άκρο" εξυπηρετεί μόνον την τηλεοπτική προπαγάνδα, ενώ είναι πρακτικά αδύνατη. Ταυτόχρονα, μια τέτοια "κατάταξη" θα πρέπει να δηλώσει αρχικά τα κριτήρια με τα οποία καθορίζονται τα "άκρα" και να ερμηνεύσει γιατί ο σοσιαλισμός και ο αντικαπιταλισμός τοποθετείται ταυτόχρονα σε δύο αντίθετα άκρα, ερχόμενος σε σύγκρουση ... με τον εαυτό του.

Η συμβουλή μου:

Μάθε τι είναι ο εθνικισμός πρώτα!

Εκτός αν έχεις την "πολιτική γνώση" του μέλους "ΠΛΑΤΩΝΑΣ" που χαρακτηρίζει ως "εθνικισμό" οτιδήποτε δεν του αρέσει, οπότε έχεις εξ αρχής δίκιο σε ό,τι λες, μια και κανείς δεν μπορεί να παραθέσει αντεπιχειρήματα σε μια αρλούμπα.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2012, 06:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακεδωνας
Εκτός αν έχεις την "πολιτική γνώση" του μέλους "ΠΛΑΤΩΝΑΣ" που χαρακτηρίζει ως "εθνικισμό" οτιδήποτε δεν του αρέσει, οπότε έχεις εξ αρχής δίκιο σε ό,τι λες, μια και κανείς δεν μπορεί να παραθέσει αντεπιχειρήματα σε μια αρλούμπα.
.......

Η πολιτικη γνώση του μέλους Πλατωνα, είναι εξακριβωμενη μέσα στη ζωη, οχι μονο θεωριτικη, μα βιωμενη στο πετσί του, και εξακριβωμενη.

Η προσπάθεια σου μακεδονα, να ξεχωρησεις η δικαιολόγησεις τα δηλητήρια, γιατι περί τέτοιων πρόκεται, έχει την τύχη κάποιου που τον έχει δαγκωσει το φίδι, το δηλητήριο έχει περάσει στο σώμα του, εχει ολος μουδιασει, δεν διαθέτει αντίδοτο, ουτε και την αναγκαια εξυπναδα να το δει, (στο εχω ξαναγραψει και συνεχως το διαπστωνω, πως δεν διαθετεις εξυπναδα, γιατι δεν ξερεις τι ειναι) και οχι μονο, μα προσπαθείς να μας πείσεις για το αδιέξοδο και τι μαυρίλα που έχεις περιελθει,  λέγοντας μας πως πριν πεθάνεις, χρειάζεται να γνωρίζεις τα δηλητηρια, πως δεν είναι ίδια. 

Διλ. Δεν είναι δηλητήριο cobras, μα είναι όχιας!

Αυτη η διάφορα του εθνικισμού, απο τον Ναζισμο και τον φασισμό.

Κατάλαβες μικρέ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2012, 13:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η προσπάθεια σου μακεδονα, να ξεχωρησεις η δικαιολόγησεις τα δηλητήρια, γιατι περί τέτοιων πρόκεται, έχει την τύχη κάποιου που τον έχει δαγκωσει το φίδι, το δηλητήριο έχει περάσει στο σώμα του, εχει ολος μουδιασει, δεν διαθέτει αντίδοτο, ουτε και την αναγκαια εξυπναδα να το δει, (στο εχω ξαναγραψει και συνεχως το διαπστωνω, πως δεν διαθετεις εξυπναδα, γιατι δεν ξερεις τι ειναι) και οχι μονο, μα προσπαθείς να μας πείσεις για το αδιέξοδο και τι μαυρίλα που έχεις περιελθει, λέγοντας μας πως πριν πεθάνεις, χρειάζεται να γνωρίζεις τα δηλητηρια, πως δεν είναι ίδια.
Μα βρε παιδιά, αν δεν είναι το ανωτέρω δηλητήριο, τότε τί στο διάολο είναι δηλητήριο;

Τι δηλητήριο όμως...; κόμπρας ή οχιάς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2012, 18:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Αυτη η διάφορα του εθνικισμού, απο τον Ναζισμο και τον φασισμό.

Κατάλαβες μικρέ?


Τι να καταλάβω παππού; Σάμπως είπες και τίποτε;
Αλλωστε το ερώτημα δεν είναι αν κατάλαβα εγώ. Το ερώτημα είναι αν κατάλαβες εσύ τι είπες...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 13:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon άσε τις λογικές ακροβασίες καθώς όοοοοολες οι προηγούμενες σε οδήγησαν σε κωλοτούμπες και εξαφανίσεις από το esoterica...

Ισχύει η πρόταση που σου έχω κάνει.

Δώσε μου ένα-ένα τα βασικά στοιχεία του Εθνικισμού (ή ένα σχετικό link που να παραπέμπει σε παλιά σου ποστς που έχεις τοποθετηθεί στο παραπάνω) και εγώ θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, όπου αποτελεί κατά σε ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και θα σε καταρρίπτει πλήρως!

Ήδη έχεις κάνει ΓΑΡΓΑΡΑ τα περί ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ της Χρυσής Αυγής για το θέμα ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ και "διαφώνησες κάθετα" με ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΛΑΔΑΣ κατέσέ πάντα πάλι για το ίδιο θέμα...

Ίσως στα επόμενα που θα μας ποστάρεις να έχεις καλύτερη τύχη ταλαίπωρε macedon...

Υ.Γ Ενώ από προσωπικές επιθέσεις μας έχεις χορτάσει όλους εμάς που διαφωνούμε με τις απόψεις σου (καθαρά ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που ξέρουμε πλέον από που πηγάζει), από ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΤΙΛΟΓΟ μας έχεις απογοητεύσει εντελώς ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 15/06/2012 13:37:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 16:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Ισχύει η πρόταση που σου έχω κάνει.

Δώσε μου ένα-ένα τα βασικά στοιχεία του Εθνικισμού (ή ένα σχετικό link που να παραπέμπει σε παλιά σου ποστς που έχεις τοποθετηθεί στο παραπάνω) και εγώ θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, όπου αποτελεί κατά σε ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και θα σε καταρρίπτει πλήρως!


1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.
2. Οι εργάτες να συμμετέχουν στα κέρδη των επιχειρήσεων
3. Δημιουργία εθνικής παραγωγής προς τον σκοπό της εθνικής αυτάρκειας
4. Συμμετοχή όλων των παραγωγικών τάξεων στη λήψη των αποφάσεων
5. Εθνική παραγωγή με βάση τις ανάγκες της χώρας και όχι τις ανάγκες της Ευρώπης
6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
7. Κρατικοποίηση των οργανισμών που άπτονται της εθνικής ασφάλειας
8. Ειδικό καθεστώς φορολόγησης των Ελλήνων εφοπλιστών.
9. Εκμετάλλευση του εθνικού πλούτου από ελληνικά συμφέροντα.

Αυτά είναι μερικά από τα στοιχεία που σχετίζονται με την οικονομία. Αύριο θα σου βάλω για την παιδεία και μεθαύριο για την υγεία.

Περιμένω την απάντησή σου, ταλαίπωρε συμμέτοχε της εθνικής καταστροφής.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 16:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/quote] Macedon

1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.
2. Οι εργάτες να συμμετέχουν στα κέρδη των επιχειρήσεων
3. Δημιουργία εθνικής παραγωγής προς τον σκοπό της εθνικής αυτάρκειας
4. Συμμετοχή όλων των παραγωγικών τάξεων στη λήψη των αποφάσεων
5. Εθνική παραγωγή με βάση τις ανάγκες της χώρας και όχι τις ανάγκες της Ευρώπης
6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
7. Κρατικοποίηση των οργανισμών που άπτονται της εθνικής ασφάλειας
8. Ειδικό καθεστώς φορολόγησης των Ελλήνων εφοπλιστών.
9. Εκμετάλλευση του εθνικού πλούτου από ελληνικά συμφέροντα.


macedon

=========================================================

-ΣΥΡΙΖΑ!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 17:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι. Χρυσή Αυγή!

Για να μην έχεις απορίες και μπερδεύεσαι, οι θέσεις αυτές (εκτός αυτών που άπτονται της ΕΕ) έχουν πρωτοδιατυπωθεί από τις αρχές της δεκαετίας του '70...

Σε ποιό σημείο του προγράμματός του ο ΣΥΡΙΖΑ μιλάει για συμμετοχή των εργαζομένων στα κέρδη των επιχειρήσεων και για συντεχνιακό κράτος;

Γιατί, αν μιλάει, τότε είναι εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα και σας δουλεύει...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 21:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Όλοι μας δουλεύουν ρεεεεεεε...Ξυπνήστεεεεεε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 22:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ευχαριστώ ειλικρινά που απάντησες macedon.

Για πάμε στην ουσία τώρα.

quote:

macedon

1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.


Μας τα έχουν πει και οι Κομμουνιστές σε Ρωσία Κίνα και Κούβα πολύ πριν από τη Χρυσή Αυγή αγορίνα μου.

Πες μου από ποια χώρα θες να ξεκινήσουμε για να δεις το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ της "Ολικής σύγκρουσης"?

Καλές οι βαρύγδουπες ατάκες στα βιβλία αλλά η πράξη είναι αυτή που ξεχωρίζει το ΕΦΙΚΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΕΦΙΚΤΟ...

Αλήθεια, γιατί έλεγες ότι ο Κομμουνισμός ήταν καταδικασμένος εξ'αρχής να αποτύχει (και είχες δίκιο βέβαια)?

quote:

2. Οι εργάτες να συμμετέχουν στα κέρδη των επιχειρήσεων

Ποιών επιχειρήσεων εννοείς αφού θα έχεις συγκρουστεί "ολικά" με το Κεφάλαιο???

quote:

3. Δημιουργία εθνικής παραγωγής προς τον σκοπό της εθνικής αυτάρκειας

Να σου υπενθυμίσω ότι ούτε σπόρους δεν θα μπορείς να αγοράσεις αδερφέ αν συγκρουστείς "ολικά" με το Κεφάλαιο...
Αν δε με πιστεύεις, ρώτα και το ΝΙΚΟΜΑΧΟ.

quote:

4. Συμμετοχή όλων των παραγωγικών τάξεων στη λήψη των αποφάσεων

Μπα?
Ποιο Εθνικιστικό κόμμα το έκανε αυτό???
Μήπως το έκανε ο Μεταξάς???

Άλλο η ίδρυση των Εργατικών Κέντρων και άλλο η συνδιαβούλεση για τη λήψη αποφάσεων δε νομίζεις???
Και αν οι περισσότεροι είναι π.χ Κομμουνιστές τότε τι κάνεις???

quote:

5. Εθνική παραγωγή με βάση τις ανάγκες της χώρας και όχι τις ανάγκες της Ευρώπης

Σωστό στη θεωρία αλλά στην πράξη μιλάμε για εκτός Ευρώπαικής Ένωσης. Το αντέχεις ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ εσύ και η οικογένειά σου?

Το εκτός Ε.Ε ούτε η Χρυσή Αυγή δεν το λέει ακόμα πάντως...

quote:

6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.

Και πως θα κρίνεις ποιο είναι το παρασιτικό κεφάλαιο με τον Κασιδιάρη τον Καιάδα και τον Περίανδρο???

quote:

7. Κρατικοποίηση των οργανισμών που άπτονται της εθνικής ασφάλειας

Σωστό, Κομμουνιστικό, Ελληνοπρεπές, αλλά εκτός Ευρωπαικής Ένωσης...

quote:

8. Ειδικό καθεστώς φορολόγησης των Ελλήνων εφοπλιστών.

Σορρυ, δε σε εννόησα.
Εννοείς να πληρώνουν ή να συνεχίζουν να μην πληρώνουν ούτε τα ελάχιστα που πληρώνουν?

quote:

9. Εκμετάλλευση του εθνικού πλούτου από ελληνικά συμφέροντα.

Με ποια Κεφάλαια και με ποιο Know-How θα το κάνεις αυτό είπαμε???

quote:

Αυτά είναι μερικά από τα στοιχεία που σχετίζονται με την οικονομία. Αύριο θα σου βάλω για την παιδεία και μεθαύριο για την υγεία.

Τα περιμένω με ειλικρινή αγωνία αλλά θα σε παρακαλέσω να ολοκληρώσεις πριν από τις εκλογές μπας και τα δει και κανένας άλλος ταλαίπωρος που σκόπευε να ψηφίσει Χρυσή Αυγή...

Εγώ κατ'εξαίρεσιν ενδέχεται να στα σχολιάσω και αύριο που κανονικά έχω ρεπό από τους..."παππάδες"

quote:

Περιμένω την απάντησή σου, ταλαίπωρε συμμέτοχε της εθνικής καταστροφής.

Πες μου ότι μου κάνεις πλάκα και ότι έχεις και κάτι πιο σοβαρό για την Οικονομία...

Υ.Γ Είμαι γεννημένος το 1971 και τελευταία φορά που ψήφισα "μεγάλο κόμμα" ήταν το 1993
Do the maths...

Ερευνάτε τας Γραφάς


Edited by - PanosT on 15/06/2012 22:19:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 22:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπες να σου παραθέσω εθνικιστικές θέσεις και θα με διαψεύσεις με βίντεο.

Πριν απαντήσω τις ερωτήσεις που θέτεις (το σύνολο των οποίων αποδεικνύει πως δεν έχεις ιδέα από την ουσία του εθνικισμού) περιμένω να παραθέσεις τις διαψεύσεις...

Μετά θα σου απαντήσω... Αντε μπράβο...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 22:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είπες να σου παραθέσω εθνικιστικές θέσεις και θα με διαψεύσεις με βίντεο.

Πριν απαντήσω τις ερωτήσεις που θέτεις (το σύνολο των οποίων αποδεικνύει πως δεν έχεις ιδέα από την ουσία του εθνικισμού) περιμένω να παραθέσεις τις διαψεύσεις...

Μετά θα σου απαντήσω... Αντε μπράβο...


Α, σόρρυ νόμιζα ότι ήθελες κουβεντούλα επί των "Εθνικιστικών" θέσεων.

Επειδή μιλάς για Οικονομία πάρε ένα βιντεάκι.
http://www.youtube.com/watch?v=bABj0VPRdIU

Θα σε ρώταγα και για τα κονδύλια που υποστηρίζουν οικονομικά τη Χρυσή Αυγή αλλά από το αντίστοιχο βιντεάκι του Φουράκη σε είδα ότι "πνίγηκες" και το απέφυγα.

Έχεις βιντέκια λοιπόν να σχολιάσεις δε νομίζεις???

Υ.Γ Τα "άντε μπράβο" στους κλακαδόρους σου και ΟΧΙ στον άνθρωπο ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΣΟΥ....

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 15/06/2012 22:44:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 23:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλώντας πάντως για βιντεάκια και Χρυσή Αυγή έχεις και αυτό εδώ, για να μην ξεχνιώμαστε

Πήγαινε κατ'ευθείαν στο 5.27 ΑΚΡΙΒΩΣ macedon.
http://www.youtube.com/watch?v=7aA69HSG_A0

Είναι για το ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ της Χρυσής Αυγής σχετικά με την Ορθοδοξία και το Χριστιανισμό όπου είχαμε μια διαφωνία και ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ.

Γράφει στο Καταστατικό της η Χρυσή Αυγή περί Χριστιανισμού/Ορθοδοξίας ΝΑΙ Η ΟΥ ???

Ορίστε και ο Φουράκης.
ΦΟΥΡΑΚΗΣ Π. ΙΩΑΝΝΗΣ ''ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΙΝΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ''
http://www.youtube.com/watch?v=FKlcUBLJUFA

Παραμαζεύονται οι συμπτώσεις δεν νομίζεις macedon???

Άντε να σε χαρώ όψιμε λάτρη των βίντεο...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2012, 23:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Είπες να σου παραθέσω εθνικιστικές θέσεις και θα με διαψεύσεις με βίντεο.

Πριν απαντήσω τις ερωτήσεις που θέτεις (το σύνολο των οποίων αποδεικνύει πως δεν έχεις ιδέα από την ουσία του εθνικισμού) περιμένω να παραθέσεις τις διαψεύσεις...

Μετά θα σου απαντήσω... Αντε μπράβο...


Α, σόρρυ νόμιζα ότι ήθελες κουβεντούλα επί των "Εθνικιστικών" θέσεων.


Edited by - PanosT on 15/06/2012 22:44:16


Επειδή μιλάς για Οικονομία πάρε ένα βιντεάκι.
http://www.youtube.com/watch?v=bABj0VPRdIU[/quote]

θα μας λύση τις αποριες ο Μακεδων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 00:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Α, σόρρυ νόμιζα ότι ήθελες κουβεντούλα επί των "Εθνικιστικών" θέσεων.

Για να κάνουν 2 συνομιλητές "κουβέντα" θα πρέπει να έχουν μια κοινή βάση που έδράζεται στην κοινή γλώσσα και στην κατανόηση του θέματος. Θα κάνουμε και κουβέντα περί εθνικιστικών θέσεων σε ιδεολογικό επίπεδο (όσο μπορείς δηλαδή) και θα σου αναλύσω σε βάθος αυτά που δεν καταλαβαίνεις, αφού πρώτα βάλουμε σε μια σειρά τις προτεραιότητες και ακολουθήσουμε την πορεία που εσύ πρότεινες.

quote:
Επειδή μιλάς για Οικονομία πάρε ένα βιντεάκι.

Για να θυμηθούμε τι είπες:

"Δώσε μου ένα-ένα τα βασικά στοιχεία του Εθνικισμού (ή ένα σχετικό link που να παραπέμπει σε παλιά σου ποστς που έχεις τοποθετηθεί στο παραπάνω) και εγώ θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, όπου αποτελεί κατά σε ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και θα σε καταρρίπτει πλήρως!"

1. Με ποιό τρόπο το βιντεάκι που πόσταρες σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή; Επειδή το λέει ο ηλίθιος και βλακωδώς ανιστόρητος που το έφτιαξε;

2. Με ποιόν τρόπο "καταρρίπτονται πλήρως" οι οικονομικές θέσεις που παραθέτω; Σε ποιό σημείο;

Εκτός αν θεωρείς τα σκουπίδια που κυκλοφορούν στον ιντερνετικό αντιεθνικιστικό σκουπιδότοπο (απ' όπου φαίνεται να τρέφεσαι) αξιόπιστα, οπότε μάλλον τα σχόλιά σου πρέπει να πάνε στη στήλη με τα ανέκδοτα.

quote:
Ήδη έχεις κάνει ΓΑΡΓΑΡΑ τα περί ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ της Χρυσής Αυγής για το θέμα ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

Φέρτο μου να το δω τι λέει και το συζητάμε.

quote:
"διαφώνησες κάθετα" με ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΛΑΔΑΣ κατέσέ πάντα πάλι για το ίδιο θέμα...

Έχει τις απόψεις του κι έχω τις απόψεις μου και ο κάθε εθνικιστής έχει τις απόψεις του πάνω σε δευτερεύοντα ζητήματα. Το ζήτημα της θρησκείας άπτεται των προσωπικών απόψεων και θεωρείται οπωσδήποτε ήσσονος σημασίας. Το ίδιο και οι ποδοσφαιρικές απόψεις.

Ένα πράγμα είναι μόνο μείζονος σημασίας για έναν εθνικιστή.

quote:
Ίσως στα επόμενα που θα μας ποστάρεις να έχεις καλύτερη τύχη ταλαίπωρε macedon...

Ίσως. Προς το παρόν όμως, ο μόνος ταλαίπωρος παραμένεις εσύ, που στις θέσεις για την οικονομία έφερες ένα αστείο βίντεο που υποστηρίζει πως ο Χίτλερ ήταν Εβραίος (!), πως η Χρυσή Αυγή είναι μασονική (!!) και πως ο Μιχαλολιάκος είναι εωσφοριστής.

Περιμένω το βίντεο που θα αναιρεί τις θέσεις για την οικονομία, όπως υποσχέθηκες. Εκτός αν μπουρδολογούσες, όπως κάνεις συνήθως...

quote:
Θα σε ρώταγα και για τα κονδύλια που υποστηρίζουν οικονομικά τη Χρυσή Αυγή αλλά από το αντίστοιχο βιντεάκι του Φουράκη σε είδα ότι "πνίγηκες" και το απέφυγα.

Δεν "πνίγηκα", απλά δεν το είδα. Όταν διάβαζα εγώ Φουράκη, εσύ κατουρούσες τα παντελόνια σου ακόμη. Είχα λοιπόν αρκετό χρόνο ώστε να κατανοήσω πως πολλά απ' αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του, μια που υπάρχουν χάχες που χάφτουν ό,τι τους λένε.

quote:
Υ.Γ Τα "άντε μπράβο" στους κλακαδόρους σου και ΟΧΙ στον άνθρωπο ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΣΟΥ....

Ο "άνθρωπος που έχει αποκαλύψει τόσα πολλά για το ποιόν μου" ... είσαι εσύ;

quote:
Μιλώντας πάντως για βιντεάκια και Χρυσή Αυγή έχεις και αυτό εδώ, για να μην ξεχνιώμαστε

Αυτό μιλάει για την ορθοδοξία. Εγώ περιμένω τις θέσεις για την οικονομία. Δείξε μας το βίντεο με θέσεις που "καταρρίπτουν πλήρως" αυτά που σου έγραψα, και θα πάμε και στο θέμα της θρησκείας...

Αντε μπράβο μικρέ...

quote:
Γράφει στο Καταστατικό της η Χρυσή Αυγή περί Χριστιανισμού/Ορθοδοξίας ΝΑΙ Η ΟΥ ???

Σε κανένα κατασταστικό κανενός κόμματος δεν αναφέρονται ιδεολογικές θέσεις, ανίδεε. Τα καταστατικά συντάσσονται ώστε να είναι σύμφωνα με τον Αστικό Κώδικα, ώστε να προβλέπονται οι νόμιμες διαδικασίες για τη λειτουργία του σχηματισμού.

Εν πάσει περιπτώσει, σε ποιό άρθρο λέει κάτι τέτοιο;

Α, και μην ξεχάσεις το βίντεο για τις θέσεις της οικονομίας...

macedon

Edited by - macedon on 16/06/2012 00:30:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 00:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stiv

quote:
θα μας λύση τις αποριες ο Μακεδων

Τι απορίες έχεις ακριβώς;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy