ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΜΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 18:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαι μια κατίνα που γνωρίζει 3 ξένες γλώσσες, έχει σπουδάσει μάρκετινγκ και παράτησε συνειδητά την καριέρα της για να αφοσιωθεί σε αυτό που δίνει νόημα στη ζωή της...στο παιδί της...

ΕΥΓΕ!ΑΝ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΙΓΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΑΤΕΥΩ ΤΑ ΝΟΗΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΤΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΕΙΣΑΙ! WHO DO U LIKE THAT ?

ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΟΤΙΜΗ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ/ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΣΥΡΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΚΑΤΑΚΛΕΒΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ....ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
ΟΛΑ Τ'ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΗΔΕΙΑ.
ΕΧΩ ΜΙΑΝ ΕΒΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ν'ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙΝΑΒΑΛΟΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΕΝΘΗΜΙΣΑ....ΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΠΛΑΤΩΝ ΘΙΧΤΗΚΕ ΕΧΜ..ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ...

ΝΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ!
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ...ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΖΩΔΙΟ ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣΤΗΚΕ ΟΠΟΥ ΗΘΕΛΕ.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ;
ΚΑΥΣΤΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ -εκτος κι αν ξεχνας-
ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ.
ΑΝ ΘΕΣ ΠΕΣΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΣ ΑΛΛΟΥ;
ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΠΑΕΙ;
ΕΔΩ ΣΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΙΩ;
ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ;

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΑΡΑΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΤΙΜΗ ΑΒΑΛΛΟΝ..ΘΑ ΑΚΟΥΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΣΑ ΕΔΩ/ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΣΑ ΛΕΓΩ.
ΑΝΟΗΤΗ ΘΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ...ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΥΣΥΧΙΑ ΜΑΣ.
ΑΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!
Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑΝΤΙΩΝΤΟΝΤΑΙ.
ΕΓΩ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ/ ΙΣΩΣ ΕΦΕΥΡΕΤΙΚΗ....
ΜΟΝΑΧΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΟΡΜΑΝΕ ΜΙΑ ΑΓΕΛΗ ΜΕ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΑ ΣΚΥΛΙΑ/ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΛΥΣΣΑΞΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΩ Η ΨΥΧΗ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΟΣΟ Μ'ΕΘΙΞΕΣ.
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΥΓΝΩΜΗ/
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΙΩΠΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙΟΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΝΕΝΟΧΗ.
ΚΑΙ Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ....ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΑΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΗΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΛΑΤΩΝΑ/ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ...
ΚΙ ΑΝ ΕΧΩ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ "ΚΥΡΙΑ" ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ Ν'ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΟΛΩΣ ΤΟΥΤΩΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;

ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΤΜΑ Η ΤΗΝ ΠΟΤΑΠΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ;

ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ + ΙΔΟΥ..ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ...

ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ...+ ΜΥΡΙΖΟΥΝ....'Η ΓΥΡΙΖΕΙ.-




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 19:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΩ ΤΟΝ ΕΣΩ-ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΔΩ ΕΣΩ.
ΚΑΤΙ ΚΡΙΟΙ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ.
ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΑΝΟΕΙ ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ/ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ,ΑΛΛΩΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ...ΑΛΛΟΣ ΠΑΡΑΦΡΑΖΕΙ ΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ,
ΑΛΛΟΣ ΠΡΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ,ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ Ν'ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,Η ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΦΑΝΕΡΟΣ...
ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΝΤΕΛΗ..

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΜΕΣΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΝΙΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΩΝ ΕΣΩ...
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΕΙ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ....
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΛΑΒΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΙΑΣΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ.

...ΔΥΝΑΜΗ ΛΟΙΠΟΝ...
ΜΗ ΒΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΜΗ ΔΡΑΣΗ
ΣΙΩΠΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΑΓΕΡΟ ΛΟΓΟ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΗΣΥΧΙΑ ΕΝΤΟΣ...
ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΩ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ;

ΠΛΑΤΩΝΑ ΟΣΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ/ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ...
ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ... Η ΤΑΥΤΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.

ΑΜΗΝ



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 22:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΙΓΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΑΤΕΥΩ ΤΑ ΝΟΗΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΤΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΕΙΣΑΙ! WHO DO U LIKE THAT ?

Θα ήθελες μήπως να αναφέρεις ποια είναι τα πνευματικά σου τέκνα...αυτά των οποίων η υποφαινόμενη διεκδικεί την "κηδεμονία"?
Μήπως να μας εξηγούσες και τον τρόπο με τον οποίο προσπαθώ να το πετύχω αυτό?

quote:
ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΟΤΙΜΗ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ/ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΣΥΡΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΚΑΤΑΚΛΕΒΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ....ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Για την οντότητά σου δεν είπα κάτι πέραν τούτων και τα οποία θεωρώ ότι είναι καιΛΙΓΑ για κάποια που προσπαθεί να αμυνθεί όταν έρχονται μέσα στο σπίτι της και κάνουν κατάχρηση της φιλοξενίας της αποκαλώντας τη:
- Kατίνα
- Ανόητη
- Αντιγραφέα
- Παλιοχαρακτήρα
- Αντίλαλο και πολλά άλλα...

Γι'αυτό μάζεψέ τα ...και τράβα να συζητήσεις στο Αχλαδότυρο για το Ρουβά σου γιατί η υπομονή μου έχει εξαντληθεί...Αει χάσου...μυρμηγκάκι...

quote:
ΑΝ ΘΕΣ ΠΕΣΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΣ ΑΛΛΟΥ;
ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΠΑΕΙ;
ΕΔΩ ΣΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΙΩ;
ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ;

Θέλεις αντικειμενικότητα ή τυφλή φιλία?
Αν θέλεις κάποιο ρομποτάκι να σου λέει πάντα ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ και να πηδάει όποτε του λες είναι και αυτό μιαν άποψη...(υπάρχουν κάτι πολύ ωραία στο JUMBO για ανθρώπους σα και σένα...)
Οσο για σταθερότητα...άσε μη μιλάς γιατί δε σε παίρνει...
Τα περισσότερά σου μηνύματα έχουν αλλαχθεί 2,3 μέχρι και 6 φορές!
Για τέτοια σταθερότητα μιλάμε...

quote:
Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑΝΤΙΩΝΤΟΝΤΑΙ.

Nα μια ακόμα διαφορά μας... Η δική μου φιλοσοφία είναι απόσταγμα στάσης απέναντι σε ΟΛΑ... στο ΟΛΟ...

quote:
ΕΓΩ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ/ ΙΣΩΣ ΕΦΕΥΡΕΤΙΚΗ....

Oσο γι'αυτό δεν αμφιβάλλω...

quote:
ΜΟΝΑΧΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΟΡΜΑΝΕ ΜΙΑ ΑΓΕΛΗ ΜΕ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΑ ΣΚΥΛΙΑ/ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΛΥΣΣΑΞΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΩ Η ΨΥΧΗ.

...και λυσσασμένη η Avallon....και μετά ζητάς να σου ζητήσω συγνώμη??? Για πήγαινε μέχρι τη γωνία να δεις αν έρχομαι...
Το ότι κανένας άλλος συμμετέχοντας δεν θίχτηκε και ότι είσαι η μόνη με τέτοια απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι στο συγγραφέα του τόπικ αυτού θα πρέπει να σου λέει κάτι...
Αντε... κάνε τώρα τα συνηθισμένα σου mail για να έρθουν οι ...δικηγόροι σου...
Μην ανησυχείς όμως...κι αν ακόμη δεν έρθουν το φιλέσπλαχνο δικαστήριο θα σε απαλλάξει λόγω βλακείας...

quote:
ΚΙ ΑΝ ΕΧΩ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ "ΚΥΡΙΑ" ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ Ν'ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Τι να σου πω "κακή" μου... Μόνο ότι συνεχίζεις να εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα με τις βλακείες που γράφεις...και να φανταστείς ότι έχουμε διαφορά ηλικίας μόνο 8 μήνες...
Μήπως τώρα να μας έκανες ένα copy-paste για να δούμε πόσο πολύ σε κοπιάρω?...Θα πάρω καμμιά απάντηση ή πριν ο αλέκτωρ λαλήσει 3 φορές θα μ'αρνηθείς????


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 22:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ "ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΑ" ΒΕΒΑΙΑ/ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ:
quote:
...Θα πάρω καμμιά απάντηση ή πριν ο αλέκτωρ λαλήσει 3 φορές θα μ'αρνηθείς???

ΑΥΤΟ ΜΕ "ΤΟΝ ΑΛΕΚΤΩΡ" ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΑ/ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ.-
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Ε-ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ;

ΑΤΜΑ :Η ΚΑΚΙΩΤΑΤΗ!

ΣΧΟΛΙΟ 1:
ΥΛΗ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ...ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΩ ΕΠΑΡΚΩΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ:))))

2-ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΛΟΓΩ ΠΑΤΡΟΝΑΡΙΣΜΑΤΟΣ:)
("ΑΛΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ" ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ..-ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑΣ///Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΗ;_;)

ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΣΗΣ
ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ;..
ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ../ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ...
ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ -
ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Σ'"ΕΞΑΡΣΗ"
ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ Μ'ΕΘΙΞΕΣ ΜΕ ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ/ΕΝΩ ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΣΑ ΣΥ ΕΙΠΑΣ...:)

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΤΜΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑ-Ν-ΤΙΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ:));

-ΩΡΑΙΑ9ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!)
ΚΛΑΚΕΤΑ ΝΟ..ΤΑΔΕ
ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ..

(ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΣ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ !
ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ +ΓΙΑΤΙ...:)

ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ "ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ"
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΗΣΕΣ:)


ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟ ... ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΣΟΥ...
ΜΑ ΔΕΝ ΓΕΛΑΣΑ ΑΚΟΜΗ /ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΑ ΟΣΤΙΣ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ/


ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΞΗΜΕΡΩΜΑ..+ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ(ΕΓΩ ΠΑΝΩΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΒΡΑΔΥΕΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΜΕΤΑΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ/ΓΙΑ ΠΕΣΤΟ:) ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΥΣΕΣ ΤΗΣ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΟΡΙΣΕ Η ΦΥΣΗ.
+ ΠΑΨΕ ΝΑ ΡΩΤΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ /ΕΙΝΑΙ ΦΡΟΝΙΜΟΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.
ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ/ ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΩΡΟ -ΑΓΑΠΗΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ!
ΕΠΕΛΕΞΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ +ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ! ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ.-
ΩΣ ΕΔΩ.
ΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΤΡΑΠΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΘΕΤΕΙΣ ΕΣΩ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ/ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ..
ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΚΑΚΙΑ ΕΣΤΩ ΑΣ ΕΙΜΑΙ/ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ:)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΕΣΥ...
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ.-


ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.
ΜΑ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΠΩ.
ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΕΘΕΝΑΣ ΕΝΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΡΟΛΟ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ.
ΚΑΙ ΜΗ ΕΞΑΙΡΕΤΕΟ.
ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΕΙΣΑ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΜ,ΓΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.
ΟΤΑΝ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ.
ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ /ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.
ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 31/05/2004 22:48:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 22:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JAST A MAN!!!!

ΣΑΓΑΠΩ ΣΑΓΑΠΩ....Που με βαζεις?

Σε ενα ψηλο δενδρο?

Οχι εκει βρε...θα πεσω!!!

Jast A Man!

Εσυ με αγαπας?

ΝΑΙ!!!!

Δεν ειμαι ομως Χριστιανος....αλλα εκανα προσπαθεια να καταλαβω το Χριστο!!!

Αληθεια λεω!!!!

Βρε.... Μ αγαπας.... που δεν προσευχομαι ποτε μου???

Και εκεινος δεν ειχε πει...

Οχι οποιος με φωναζει Κυριε Κυριε....αλλα οποιος πραττει το θελημα του?

Και το Θελημα του ειναι.... Αρμονια, Αγαπη!!!

Αυτο εμενα πιανει η ΓΚΛΑΒΑ ΜΟΥ!!!!!

Που να πηγε Jast...που να πηγε????

Αντε....Πιες ενα ποτυρακι παραπανω....και περνω εγω την Αμαρτια σου...

Jast... Σαγαπω εσυ?

Δεν ειμαι βρε... ΓΚΕΥ!!!!

Λεω να αποσυρθω στην ερημια μου και εγω!

Δυσκολες εποχες Jast...

Να εισαι καλα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 22:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 23:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως τώρα να μας έκανες ένα copy-paste για να δούμε πόσο πολύ σε κοπιάρω?...
To ερώτημα δεν είναι ρητορικό και χρήζει άμεσης απάντησης!!
η μάλλον τι λέω... ένα ακόμη τρυκ στο βωμό των εντυπώσεων...

Ατμα...όταν κοιτάζεις τον καθρέπτη αυτό που βλέπεις σε ικανοποιεί?(ρητορικό ερώτημα)Γιατί εγώ ξέρω μερικούς από αυτούς που εσύ επικαλείς φίλους σου και αυτή τη στιγμή έχουν βγει από τα ρούχα τους με σένα... Εξ' ου και η σιωπή...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 00:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα,
Σας έχω όλους στην καρδιά μου. Αν και ξέρω ότι δεν γίνομαι πιστευτός.
Και ενώ άλλοι το λένε αγάπη ο just το λέει ευγνωμοσύνη.

Γιατί, μαζί με όλα τα μέλη και ο just μοιράζετε στιγμές σοφίας, φωτισμού και αγάπης μέσα στην αιωνιότητα.

Πίστεψε Πλάτωνα ότι εδώ μέσα υπάρχουν Ψυχές που είναι περισσότερο Χριστιανοί από τους Χριστιανούς.
Εξάλλου:
Ο ΘΕΟΣ δημιουργεί μόνο πρωτότυπα.
Δεν του αρέσουν τα αντίγραφα.


Τώρα αν δεν προσεύχεσαι ο just δεν βρίσκει λόγω γιατί να μην σε αγαπάει αλλά και στενοχωριέμαι για σένα φίλε μας καλέ.
Όπως και για κάθε Ψυχή που δεν προσεύχεται.

Και ό λόγος είναι, όχι ότι αν προσεύχεσαι θα είσαι στα μάτια μου χριστιανός η εν θεό η όπως το αισθάνεται ο καθένας, αλλά για τα οφέλη που χάνει όποιος δεν προσεύχεται.

Είναι σαν κάποιος να κάθεται στον ήλιο 12:00 χωρίς αντηλιακό. Όσο και να θέλει να είναι υπέρ άνω μάλλον τελικά ό ήλιος θα τον μαυρίσει λίγο παραπάνω.

Αχ καλέ μου φίλε δύσκολο να κάνουμε πάντα το θέλημα του Κυρίου μας.
Θέλει πολύ δουλειά. (Και πολύ κουβέντα) Και επειδή αύριο θα πρέπει να ξυπνήσω από 6:00 θα πρέπει να είμαι σύντομος.

Κάνεις δεν έχει σκεφτεί έστω για λίγο στα σοβαρά μια και το τοπιc είναι η Σκέψη,

Ποιος είναι ο σκοπός της Χριστιανικής Ζωής!!!!
Να μια καλή ερώτηση.

Αλλά για να μην σας κουράσω και επειδή δεν είναι στο χαρακτήρα μου να βάζω σε δοκιμασία κανένα, με απλά λόγια ο σκοπός είναι να αποκτήσει Πνεύμα Άγιο.!!!

Δηλαδή τις Δωρεές και Τα χαρίσματα του Αγίου Πνεύματος. (Πολύ μπλά μπλά και εδώ)

Και Πολλές φορές αισθάνομαι άσχημα γιατί πολύ πιστεύουν ότι κάνω κατήχηση.
Μα τελικά λίγη θα έχουν καταλάβει, ότι κάνω το κάνω από Ευγνωμοσύνη και Αγάπη.

Με κανένα από εσάς δεν έχω γνωριστεί προσωπικά. Και το ποιο πιθανό είναι ότι ποτέ δεν θα γίνει. Άρα γιατί να έχει κάποια ιδιοτέλεια η πρόθεση μου?

Το θέλημα του Δημιουργού είναι Αγάπη Δικαιοσύνη και Αρμονία. Είναι Αλήθεια.

Η Αγάπη σαν πρώτο νόμο έχει την Ελευθερία. Για αυτό λένε ότι η Αρχή είναι το μισό του πάν-τ-ως. Όταν όμως γίνεται κακή χρήση …

Εδώ είμαι και διαβάζω. Διαβάζω και Αποδέχομαι όλα όσα Διαβάζω.
Είμαι σε φάση να κάνω περισσότερες αποδοχές και λιγότερες επεμβάσεις.

Και ο just δεν είναι Γκey. Και αν ήσουνα πάλι εσύ, μια Ψυχή του Δημιουργού μας θα ήσουν. Αν και είναι άσχετο με το topic και γενικά με την κουβέντα. Να μου πεις βέβαια ένα ακόμα μέσα στα τόσα…

Αχ η Έρημος. Πόσα ωφέλει έχει καλοί μου φίλοι. Μόνο όποιος αποφοιτήσει από την Έρημο μπορεί να ξέρει την αξία της.

Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η έρημος είναι μόνο μέρος για άσκηση και όχι να απομονωθούμε από τους συνανθρώπους μας.

Αν δεν θέλουμε να μείνουμε μόνοι μας θα πρέπει να αρχίσουμε να μας αρέσει και λίγο ο πόνος.!!! (Μεγάλο και αυτό το κομμάτι)

Καλοί μου φίλοι ας αντικαταστήσουμε όπου το πρέπει, με το μπορώ και τότε όλα αλλάζουν.

Καλό και Ευλογημένο Μήνα να έχουμε. Και τον περίμενα πως και πως.
Αρχίζουν τα Μπάνια. Και η Θάλασσα βοηθάει πολύ στην Πνευματική μας Ζωή.

Μόνο το αλάτι να έχεις, που καθαρίζει την Αύρα από όλες τις – ενέργειες είναι αρκετό.

Και εδώ πάλι θέλει κουβέντα.

Παίδες πάω για ύπνο!!
Φιλάκια σε όλους και να αρχίσετε να βλέπετε τους συνομιλητές σαν Ψυχές και όχι φιλοσοφίες θρησκείες μηνύματα και …..

Just aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Χασμουρητό.

Edited by - Just_A_Man on 01/06/2004 01:01:58

Edited by - Just_A_Man on 01/06/2004 01:06:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 00:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 02:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο βωμο των εντυπωσεων που θελεις να δημιουργησεις..
συνεχισε οπως πας!

τα καταφερνεις τοσο καλα :)

εγω παλι αποφασισα να σου δινω τροφη μεχρι σκασμου-σου.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ !
ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ;
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΓΝΟΩ;
ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΓΟΡΕΥΕΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ;
ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΟΥΣ;ΠΑΡΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ...ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ;;;;ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΕΥΕΝΕΙΑ/ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ ΛΕΞΗ!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:
ΜΙΛΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ /ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΙΔΕΜΑΤΑ ΣΤ'ΑΥΤΙΑ...
ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΓΚΑΦΑ ΤΟ ΛΕΝΕ/ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΛΕΝΕ/
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΑΒΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΛΑΔΩΝΟΝΤΑΙ.
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ.
ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΜΟΥ ΤΙ ΒΛΕΠΩ;
ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΣΤΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ.
ΕΔΩ ΕΣΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ.
ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΙΕΚΡΙΝΑ.
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ,ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΟ ΣΕΝΣ ΟΦ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ...
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ/ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΟΠΙΑΡΙΖΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ.-


Ωραια εικονα φιλε μου Αποστολε,αν την καταλαβαιναν ολοι θα ηταν καλο:)
τωρα μαλλον επειδη μιλω επιβεβαιωνει την αλλη μερια/αλλα ετσι ειναι..

ΑΝ ΚΑΘΙΣΑ ΕΤΣΙ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ ΜΙΑΝ ΑΝΟΗΤΗΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΣΥΡΕΙ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΓΝΧΩΡΕΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΞΕΙ.
ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΥΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ...ΘΑ ΜΕΦΕΡΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑΤΕΡΜΑΤΗΣΩ ΤΗ ΑΧΑΡΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΝΩΜΟΤΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ.
ΚΑΙ ΣΥΝΝΟΜΜΩΤΗΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ-

ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΑΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ (ΝΑ ΣΑΝ ΤΟΥΤΟ Τ ΑΧΑΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:)
ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ.ΟΡΟΥΣ.
ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΗ/ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ.
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

(ΝΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ)

Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΙΩΠΗ +ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ ΦΙΛΩΝ/ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΣΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΕΙΣΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ.

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ!
ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΘΑ ΣΤΕΚΕΙΣ ΩΣ ΕΧΘΡΟΣ ΜΟΥ/ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΧΕΡΙ...ΤΩΡΑ ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ...
ΜΑ-Χ-Ε-ΡΙ.-




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 02:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Φίλη" ΑΤΜΑ,
Αντί να καταστρέφεις τα topic του κόσμου, δεν έχεις άλλη δουλειά να κάνεις 12 ώρες τώρα απο το να κατηγορείς και να ρίχνεις το επίπεδο ενός θέματος;
Ή δεν έχεις να φροντίσεις τα "πνευματικά σου τέκνα" απο το δικό σου καναπέ σήμερα λόγω του Αγίου Πνεύματος;

Συγνώμη που επέμβαίνω Avallon, αλλά βαρέθηκα κάτι τέτοιους τύπους όπως της κυρίας αυτής που αντί να συνεισφέρουν σε ένα topic του Esoterica, εισβάλουν με το έτσι θέλω και και τα κάνουν μπάχαλο.... με τα ψυχοσωματικά τους και τις μικρότητες που δεν ταιριάζουν σ'αυτό το site!

Επιτέλους ας λάβουν κάποια μέτρα οι συντονιστές και ας πειθαρχήσουν τα τέτοιου είδους άτομα με τη κακή συνήθεια να κανιβαλίζουν τα topic των μελών του site "μας".

Ευχαριστώ

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 03:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

εσενα τωρα ποιος σου ζητησε να επεμβεις;

εισαι συνηγορος της Αβαλλον;ΑΝ ΝΑΙ!
τοτε θα γνωριζεις πως κατι εκανε για να την "κραζω" /επειδη αδικως δεν μιλω ποτε.
ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ "ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ" ΝΑ "ΓΙΝΩ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΣΕ ΣΕΝΑ"
(ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ, ΕΙΠΑΜΕ;
ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ
+ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ/
ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΜΑΛΛΟΝ,ΕΤΣΙ;)
ΣΟΥ ΕΦΙΣΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ:

Προσεξε πως μου μιλας ιδιως αν δεν γνωριζεις τι ακριβως συμβαινει.-
Επειδη δεν σε γνωριζω δεν θα σου ζητησω παρα να απεχεις
Σκεφτηκες πως ισως δεν ερχονται οι συντονιστες επειδη ακομη +εγω δεν τα καταφερνω με τουτη τη κατασταση
ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΛΛΟΜΑΙ
+ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ "ΕΝΟΧΛΕΙΣΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΤΙΔΡΩ ΟΤΑΝ ΒΑΛΛΟΜΑΙ";;;;;
...ΤΙ ΘΕΩΡΕΙΣ "ΣΩΣΤΟ" ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ "ΤΙΣ ΤΡΩΩ+ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΣΗΜΑ ΤΟΝ "ΜΑΤΑΚΙΑ";

ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ!
"ΑΣ" μαλωσουν "ΕΜΕΝΑ"!
ΕΤΣΙ ΘΑ χαρειτε ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ(ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ;
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΤΑ 4500...ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ...ΝΕΡΟ!)
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΕ ΜΑΛΩΣΟΥΝ!
θα εχετε ακομη περισσοτερη ΑΝΕΣΗ να καταστρεψετε οχι μονο ενα τοπικ που φτιαχτηκε με δολο αλλα ολακερο το φορουμ...!
αφου τιποτε αλλο δεν εχετε να κανετε εσω.
εγω παλι, εχω καθε δικαιωμα να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου/
ΕΙΤΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ/
ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ +
ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΤΕΡΑ +ΓΙΑ ΜΕΝΑ...
ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΑΛΩΝΟΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΑΣ...
(ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ, ΕΔΩ )
ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝΕΦΤΑΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΑΣ ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΔΩ.-
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΓΩ ΜΠΡΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ....ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΜΟΝΑΧΑ ΕΤΣΙ:)

ΑΣ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΛΙΓΟ...ΩΣ ΑΝΩΤΕΡΟΙ!
ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΩΤΕΡΗ....
-ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ...-


ΜΕΡΟΣ Β'

το site "μας" ηταν + πριν να ερθεις ..."μας"!

η κτητικη ομως εξαρταται απο πολλους παραγοντες...
+ το ποιος ειναι ο καθενας απο ολα οσα αφησε παντου στο φορουμ + οχι μεσα στο θεμα της αβαλλον!

(εσυ μαλλον μονο αυτο εχεις διαβασει:)
αντε και τον σπερματοπολεμο...
δενλεω ενδιαφερον θεμα που ανταγωνιστηκε τη αθωα χιονονυφαδα...
απο φιλοσοφια παντως ειδαμε επακριβως που οριοθετηθηκε η πελατης σου...

η χιονονυφαδα παντως ηταν ενα επικοδομητικο διαλλειμμα φτιαχνοντας μανταλα...
αληθεια ξερεις τι ειναι μανταλα;

ναι εστερικοτερο απο τον πολεμο που προτεινε "η καημενη η αδικηθησα".

και ΝΑΙ! "χαλαω το θεμα" επειδη δεν εχει ΑΛΛΟΝ ΛΟΓ ΥΠΑΡΞΗΣ υπαρξης ΠΑΡΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΙ.


ΣΕ ΑΚΟΥΩ :)




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/06/2004 03:15:32

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/06/2004 03:31:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 03:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Φίλη" ΑΤΜΑ,
Αφελής; ΝΑι , ίσως , αφού με αναγκάζεις να σου απάντήσω.
Παρεπιπτόντως ούτε και συ με γνωρίζεις , και δεν πιστέυω να είναι η πιο κατάλληλη λύση να λύνεις τις διαφορές σου με αυτόν το τρόπο μέσα απο ένα topic που εκ των πρωτέρων δεν είναι δικό σου.... αλλά με ενόχλησε η παρουσία σου , με αυτά που γράφεις και με τον τρόπο που τα γράφεις ...

Οσο για τη κτητικότητα του site "μας" , έγινε απο την γενναιόδωρη φιλοξενία των παιδιών που συντονίζουν και κρατάνε αυτή τη σελίδα ανοιχτή για "όλους" .... οπότε όσο παλιά και αν είσαι ( ο παλιός είναι αλλιώς ...) θα έπρεπε να δινεις εσύ πρώτη το παράδειγμα καλής συμπεριφοράς στο esoterica ....

Anyway, δε θα το συνεχίσω αυτό που κάνεις εσύ (να κανιβαλίζω τα ξένα topic των άλλων μελών) οπότε μάλλον σου απάντησα όντας αφελής όπως είπες παρασύροντας με σε μια κουβέντα μαζι σου που δεν οδηγεί μάλλον πουθενά....

Καλή συνέχεια "φίλη" ΑΤΜΑ, και σου εύχομαι να βρεις τη πολυπόθητη δικαιοσύνη που αναζητάς με όποιο μέσο και αν χρησιμοποιήσεις....

Avallon , sorry, τα επόμενα post μου στο topic soy θα είναι σχετικά με το θέμα σου και όχι σχολιασμοί τύπου "κατηγορώ"....

Φιλικά

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 03:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΑΤΤΩ ΑΔΙΚΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩ Τ'ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΩ.
ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ/ΚΑΙ ΕΠΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΙΣ ΚΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΝΩΜΟΤΕΣ./ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ; ΡΩΤΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ/ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΩΜΜΟΣΙΕΣ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,
ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΙΑ ΨΥΧΗ ΕΙΜΑΙ...(χμναιακομη!)
ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΑΧΑ Ο,ΤΙ ΑΠΟ ΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΔΩΣΑΜΕ-ΔΩΣΑΜΕ...

ΑΚΟΥ ΚΑΝιΒΑΛΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!
ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΙΒΑΛΛΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΧΜ;;;;;...
ΑΧ (Π)ΑΡΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΔΩΣΤΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ.-




Technoshamanism


ΓΙΑ ΠΑΡΤΟ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΤΗΣ ΤΑΥΤΙΣΗΣ....ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΚΑΝΙΒΑΛΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ "ΚΡΑΞΩ"!...

quote:
Σας χαιρετώ.
Σκέπτομαι άρα υπάρχω.
Λοιπόν γλυκιά φιλεναδούλα Avallon, το έκανες και πάλι το "θαύμα" σου!
Έτσι για να δούνε μερικές/οι πως είναι αρκετά όμορφο να υπάγεσαι "αφοσιωμένα" στην εξέλιξη του πνεύματος.

Μεταβάλλονται όλα εκείνα,(όσα παράγονται απο τις σκέψεις που δηλώνουν την εν-ύπαρξη έσω), τα καθημερινά και ανθρώπινα καθώς αναγνωρίζουμε μέσα από την σκέψη την δική μας υπαρκτή "ζωή"...

Kι όμως ο διαχωρισός της ανθρώπινης ταυτότητας, του ένλογου απ'το άλογο ζώο, μπορεί να πραγματοποιηθεί με την σκέψη!
Είναι το μόνο "μηχάνημα" που διαφοροποιείτε στα σπονδυλωτά ζώα, ένω σχεδόν τα άλλα γνωρίσματα είναι αρκετά κοινά.

Μια "μερίδα" ανθρώπων πιστεύει ότι η ψυχή/πνεύμα είναι δημιουργημα της ανθρώπινης νόησης. Έτσι χρησιμοποιεί το: Cogito ergo sum. Για να δηλώσει την ορθολογιστική ψυχοκτόνα ροή της σκέψης στην κουλτούρα της Δύσης που έχει θεμελιωθεί όμως στην αρχαία Ελληνική πνευματική αχτίνα που έχει πλέον αναγνωρισθεί από όλους τους επιστημονικούς κύκλους σαν την μόνη ΔΗΛΟΥΣΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΥ! Δηλαδή υπάρχει διάφορο της ψυχής/πνεύματος η μηχανική ενέργεια του εγκεφάλου σκέψη.

Τώρα για μένα η ύπαρξη είναι πολυσύνθετη μα όντως υπάρχω σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ για να σκέπτομαι!

Σε χαιρετώ γλυκιά μου και αγαπημένη Avallon.
Σας χαιρετώ.


ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΑ....ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ..ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ....
ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΠΕΙΞΑΜΕ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ;

ΝΑ ΚΑΝΙΒΑΛΙΖΕΤΕ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΑΞΕΤΕ;...(ΕΧΜ...ΝΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΩΣ ΝΑ ..ΞΕΝΥΧΤΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΕΜΕΝΑ:))
ΟΚ....ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ "ΘΥΣΙΑΖΟΜΑΙ" !
"ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΠΟΝΤΟΥΣ"!....(ΜΗΝ ΦΑΡΔΥΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΑΛΛΟ ..ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΣΑΣ:)

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/06/2004 03:53:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμα
Η συμπεριφορά σου είναι προσβλητική και απαράδεκτη.
Το συνηθίζεις άλλωστε .
Να πας στην κουζίνα σου να κάνεις κουμάντο .
Ποιός έβαλε εσένα να μιλάς εξ ονόματος του φόρουμ;
Ποιός σου είπε να διεκδικείς τη μητρότητα όλων των ιδεών εδώ μέσα;
Το σύμπαν σε έστειλε και σένα;
Παράτα και την Αβαλον ήσυχη γιατί δεν σου έκανε τίποτα.
Μόνη σου γίνεσαι ανόητη και διασύρεις τον εαυτό σου και δεν σου φταίει κανένας.
Τουλάχιστον εμένα θα με ακούσεις μια που "γνωριζόμαστε" και απο άλλες ευχάριστες ανταλλαγές απόψεων στο παρελθόν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apollwnios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apollwnios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ανοίξω ένα θέμα που λέγετε ειρήνη θα μπορέσετε να μου αναλύσετε τις διάφορες σας?

Είμαι παιδί του πόλεμου και η Άτμα το ξέρει, αλλά δεν μου αρέσει η φίλη μου και η μέλλουσα φίλη μου να πολεμάνε για λόγους εγωισμού.

Δεν ξέρω τι παίζεται απλά μαντεύω, κάνω λάθος?

Αν υπάρχει ουσία πίσω από έναν πόλεμο τότε και εγώ να συμμετάσχω αν όμως η ουσία είναι υποκειμενική εγώ είμαι κάτι σαν τον Αναν ας πούμε, θέλετε να μου πείτε και εμένα του ειρηνοποιού τι συμβαίνει η δεν μου πέφτει λόγος?

Δεν το κάνω για το καλό του φόρουμ που το έχω χεσμ… για σας το λέω και για την ψυχούλα σας.

Στρίβε Απολλώνιε τα βγάζουμε πέρα μόνες μας, δεν θα σας πιστέψω, πάντα χρειάζεται ένας ειρηνοποιός η ένας δικαστής και ποιος θα ήταν καλύτερος από τον πατέρα της αναρχίας για να βρει την ουσία ενός πόλεμου?

Από ότι κατάλαβα είσαστε και γριούλες σε σχέση με την βιολογική μου ηλικία, θα μου ήταν πολύ ευχάριστο και επιμορφωτικό να ασχοληθώ με τον πόλεμο σας.

Να βάλω μια δόση χιούμορ η βλέπετε την κατάσταση να σοβαρεύει καθώς περνάνε τα χρόνια?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ΠΟΤΕ.
ΝΑΙ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ-ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣΜ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΞΕΧΝΑΣ ΟΥΤΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ!

quote:
Να πας στην κουζίνα σου να κάνεις κουμάντο . [/quote
]ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ!
ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ+ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ.

quote:
Ποιός έβαλε εσένα να μιλάς εξ ονόματος του φόρουμ;

ΤΙ ΕΚΑΝΑ;;;;;;;;
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΛΑΩ+ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΕΙΣ ΤΟΣΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ;ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΙΤΘΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΚΑΚΟΗΘΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ;

ΤΟ "ΣΑΙΤ ΜΑΣ" ΕΙΠΕ Ο ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΣ ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΕΝΑ...
ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ;
ΤΟ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙΜΑΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩ.
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ/ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΑ ΤΑ ΧΑΖ ΠΟΥ ΛΕΣ;

quote:
Ποιός σου είπε να διεκδικείς τη μητρότητα όλων των ιδεών εδώ μέσα;

ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ ΙΔΕΩΝ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΙΠΑ!
ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ;

ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!/ΤΙ ΘΡΑΣΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ;

quote:
Το σύμπαν σε έστειλε και σένα;

ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ +ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑΣ;
ΑΡΓΗΣΕΣ...:Ρ
ΝΑΙ! ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ!ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙΣ.

quote:
παράτα και την Αβαλον ήσυχη γιατί δεν σου έκανε τίποτα.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ;
ΤΟ ΑΝ ΕΚΑΝΕ "ΚΑΤΙ" ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ + ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ .
ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΝΟΜΙΖΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ...,ΑΝΟΗΤΕ!...
ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙΣ ΚΡΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΥΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ.

ΕΚΕΙ ΠΟΝΤΑΡΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!
ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ..ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΛΛΟΣ ΜΕΤΑ..ΑΛΛΟΣ....ΚΑΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ "ΨΧ"...!


[quote]Μόνη σου γίνεσαι ανόητη και διασύρεις τον εαυτό σου και δεν σου φταίει κανένας.



ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΑ ΗΔΗ.
ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ!
ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ;;;;;

ΞΕΡΕΙΣ, ΤΟ "ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΑΝΟΗΤΗ" ΣΕ ΤΥΠΟΥΣ "ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ" ΔΕΝ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΣΩΣ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΤΕ ΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΤΕ ΟΣΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ.-
ΑΝ ΟΣΑ ΕΔΩΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ,ΚΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΕΡΗΣΑ ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΤΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΠΑΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΝΟΙΩΘΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ...
ΑΛΛΑ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΕΝ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΤΡΑΦΗΚΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΔΩΣΑ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ/ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΠΑΙΤΩ.-

...ΤΕΛΙΚΑ ...ΕΣΕΝΑ ΝΑΙ!
ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ!
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ "ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ" ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ + ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΝΧΡΩΘΕΙΣ ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΙ ΑΥΤΗ...
ΕΣΤΩ!
ΟΛΟΙ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜ ΕΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΞΩ :)

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΑΛΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΑΙ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΝΑΤΕ....ΤΕΣΣΕΡΙΣ....
ΠΕΝΤΕ;
ΕΞΙ;
ΣΤΑ 4500....ΧΙΛΙΑΔΕΣ...(ΜΕΛΗ)
ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ ΜΟΥ.-

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΑΣ...

ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ...

ΝΑ ΚΑΤΑΤΡΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ + ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ "ΛΟΓΟ" ΧΩΡΙΣ Ε-ΡΩΤΑ

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΠΑΚΕΤΟ;

ΕΡΡΩΣΘΕ! ΑΝΕΡΑΣΤΟΙ.


ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΟΥ...
ΟΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ + Η ΑΝΟΙΞΗ!

Ο ΜΗΝΑΣ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ.-ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΒΑΛΛΟΝ.
ΒΡΕΣ ΑΛΛΟ ΘΥΜΑ:)))


Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΘΕΛΕΙ "ΚΑΙΝΗ" ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...
ΕΣΕΙΣ ΜΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΚΛΙΠΑΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΟΗΜΑ..
ΑΠΟ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ...
ΣΑΝ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ
ΠΟΥ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΦΑΝΤΑΖΟΥΝ.-

ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.-

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΙΑ...ΑΠΛΑ ΚΥΛΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΩΤΕΡΗ ΕΙΜΑΙ ΗΑ ΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ...ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΛΕΠΩ ΣΕ ΣΑΣ....ΣΑΣ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΑΜΣΑΡΑ...
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ ΣΑΣ.

ΚΕΝΟΤΗΣ ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ.
ΟΛΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ΑΠΟΛΛΩΝΙΕ....ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ;...
ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ...:))
ΕΔΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ..ΥΠΝΟ.....:)
ΚΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΔΩ....:)
"ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ" ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ"...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ:)




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον εαυτό σου καθρεφτίζεις Ατμα και κανέναν άλλον .
Το καθρέφτισμα αυτό σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου κολακευτικό.
Για μιά φορά έστω πάρε την ευθύνη των όσων λές , και μήν εφευρίσκεις καθρέφτες για να αντανακλάς τις ευθύνες σου στους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 05:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΣΧΥΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συνγχωρείτε που χαλάω την ροή σας μα το σύμπαν μου συνέστισε να σας πω:
Μερικοί εδω έσω νομίζετε, πως έχετε πιάσει τον παππα απ τ[ην] αρχη΄[του] Δία.
Κατ άρχηv δεν αναφερόμουν σε κανέναν οταν είπα ανόητα πλάσματα,
αν πλατωνάκο μου έχεις συνηθίσει στο άκουσμα να χαίρεσαι το έντομο..
καλο είναι να βλέπεις ανάμεσα απο τις γραμμές αλλά πιο χρησιμο είναι,
να βλέπεις τα ίδια τα γράμματα..
Δεν έκρινα κανέναν σας παρά μόνο εξέθεσα την αποψή μου,
για μένα η φιλοσοφία είναι ένα παιχνίδι,που την χρησιμοποιώ σαν ενδιάμεσο,
και νομίζω πως δεν πρέπει να τα παίρνουμε πολύ στα σοβαρά.
Τουλάχιστον με τον τρόπο μου αυτό γελάσαμε,το αποτέλεσμα της πρακτικής φιλοσοφίας..
Δεν με ενδιέφερε να κάνω διά-λογο,παρα μόνο να πω αυτο που θέλω,
ενώ εσείς που κάνετε <<διάλογο>> με μάσκα καθρεπτίζεται την αγνοιά σας
θέλωντας και επιβαιβαίωση.
εννοώ μονο αυτούς που το κάνουν αυτό και ο καθένας ξέρει καλά.
Τι να πω τοσους σας έστειλα και ακόμα δεν..
Απο ποιον να ξεκινήσω τον Ερμή τον Πλάτωνα το Σωκρατη τον Τυανεα
τον Βούδα τον Κρίνα τον Χριστό;

H ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΑΡΞΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 09:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΑΝ ΕΚΑΝΕ "ΚΑΤΙ" ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ + ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ

Kαλημέρα!
Κάποιοι απ'ότι βλέπω το ξενύχτησαν πάλι... ξύνοντας νύχια στη δική μου πλάτη...
Λοιπόν έχουμε και λέμε και είναι το τελευταίο μήνυμα που σου απευθύνω:

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΣΙΩΠΗΣΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...
ΠΕΣ ΜΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...
ΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΕ ΕΧΩ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ...
ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ!!

Συγνώμη για το ύφος φίλοι μου αλλά δε μου αφήνει περιθώριο...
Και ο τελευταίος καταδικασμένος σε θάνατο φαντάζομαι έχει μια τελευταία ευχή: Nα κάνει ένα τσιγάρο αν είναι καπνιστής... ή να μάθει το λόγο που πήγε στη γκιλοτίνα αν δεν είναι...

quote:
ΜΙΛΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ /ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΙΔΕΜΑΤΑ ΣΤ'ΑΥΤΙΑ...

Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου τελικά?
Γιατί "Τάδε έφη Αβαλλον" πριν λίγο καιρό όταν της έστελνες προσβλητικά μηνύματα... Τι λες για το θεαματικό φινάλε του τόπικ να τα ανεβάσω και να δούνε κάποιοι ποιός είναι ποιός?
Να δούνε κάποιοι τι μου έγραψες και τι σου απάντησα...
Να δούνε ποιός κοπιάρει ποιόν όταν σου έλεγα ότι οι φίλοι δεν είναι για να χαϊδεύουν αυτιά...

Κάποτε σε ρώτησα πολύ ευγενικά και με σεβασμό ως συγγραφέας του τόπικ που ήσουν αν ήθελες να αποχωρήσω και θα το έκανα...(δεδομένης της προκατάλλειψή σου και της υποκειμενικότητας με την οποία αντιμετωπίζεις το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γράφω...)
Σήμερα σου ζητώ να κάνεις το ίδιο...
Να δείξεις αξιοπρέπεια και να αποχωρίσεις με το κεφάλι ψηλά ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ...
Ακόμη και συ νομίζω μπορείς να το κάνεις αυτό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 18:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι το χω πει ουκ ολιγες φορες
εδω εσω:
Ειναι αρετη να λες την αληθεια
μα ειναι αρετη και να μην την λες
εκει που δεν υπαρχουν αυτια να την
ακουσουν...
γι'αυτο σωπασε καλη μου Ατμα.
αν και δεν με πηρες τηλεφωνο ουτε μου εστειλες μηνυμα
για να σε υποστηριξω μιας και αναγκη δεν εχεις τσακιζεις
κοκκαλα οταν μιλας,θελω να σου πω οτι ο χειροτερος
εχθρος του ανθρωπου ειναι η αχαριστια...εδω εσω
εχω δει να ρουφανε ολημερις τα λογια και τα τοπικ
σου και τωρα πια μαλλον δεν εισαι χρησιμη...
αλλα φευγοντας θα σου προτεινα να σβησεις και ολα
τα μηνυματα σου...ετσι για να δουμε τον βαθμο
αναπηριας που θα διεπει το εσωτερικα μετα...πνευματικης εννοειται...

steelspring...εσυ δεν εφυγες φιλε;
εδω εισαι ακομα;αφου το τοπικ ειναι
κωμωδια...θελεις να σου πω για κωμωδια;

κωμωδια ειναι στον καθενα που μπαινει
να λες κοιτα τι ειπε ο Ryche....
που δεν καταλαβαινει απο φιλοσοφια...
μα ειναι σοβαρα πραγματα αυτα;
και με τον Ryche δεν μιλησε κανεις
και ας ηταν εδω και ας προσπαθησε
πολλες φορες να εξηγησει τι σημαινουν
αυτα που γραφει...

αλλα οχι οτι και να εγραψε,οτι και
να ειπε οτι και να εξηγησε
προσπεραστηκε απ'ολους...
το μονο χρησιμο ηταν αυτο
που ερεθιζε τα αυτακια σας
και σ'αυτο μεινατε...
και ας προσπαθησα να προχωρησω
το θεμα...με τα λιγα που ξερω απο προσωπικη εμπειρια.
αυτο ειναι φιλε μου κωμωδια...
κωμωδια ειναι οτι ο φιλος 1900 ειπε οτι ειπε για να με υποστηριξει.
γιατι μαλλον απαγορευεται να εχεις μια αποψη που απλα συντηχει
με καποιον αλλο...αυτο ειναι κωμωδια.
steelspring κωμωδια στην τελικη ειναι να μην καταλαβαινεις
οτι εχεις και εσυ ρολο σ'αυτην...

τουλαχιστον ο Φωσχυτος φαινεται ξεκαθαρα οτι μας δουλευει ολους
και καλα κανει...ανατρεπει πιο πολλα τελικα απο αυτα που προσπαθησα
να ανατρεψω εγω...και επειδη τον γνωριζω προσωπικα...ετσι κανει σε ολα...και τον συγχαιρω γι αυτο...γιατι κατεθεσε την φιλοσοφικη του αποψη για την ζωη πιο πρακτικα απ'ολους μας...επαιξε μαζι μας...και αυτο κανει παντου...και τι ειναι η φιλοσοφια αν δεν ειναι ανατροπη;

φιλη Αvallon μια ερωτηση:
αληθεια γιατι ανοιξες το θεμα;
Για να κριθουμε για τον τροπο που καταθετουμε την αποψη μας;
Για να μιλησουμε για την ΔΙΚΗ μας φιλοσοφια;
Για να σχολιασουμε απλα το ποσο αρμονικοι
ειμαστε με τα παντα και τετοια μελια...;
για την θεωρια της εξελιξης...;
ή για αλλους λογους;

νομιζω παντως οτι το θεμα δεν χαλασε μιας
και ο καθενας μεχρι τωρα συνομιλουσε μονος του
κρινοντρας αλλους...ας δουμε αν θα φτιαξει παρακατω...

και ας απαντησω τωρα και σε ενα ερωτημα σου ετσι για να προχωρησουμε.


quote:
Εχουμε λοιπόν το θάρρος να πούμε, να ομολογήσουμε τι είναι αυτό που μας κάνει να αισθανόμαστε ζωντανοί?

Είναι ο Ερωτας?
- η Αγάπη?
- η Αδρεναλίνη?


Εμενα προσωπικα η ιδια η υπαρξη ειναι μια υδονη και θα προσθετα στον
παραπανω καταλογο το μισος,τον πολεμο(εστω και στον διαλογο)και πολλα
αλλα...βασικα δεν ειναι αυτα τα ιδια τα αισθηματα που με κανουν να νιωθω ζωντανος...αλλα οι δυναμεις που τα διεπουν και οι στενες σχεσεις που αναπτυσσονται και αλληλοεπιδρουν στο πεδιο του κοσμου μου...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 19:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι δεν ήθελα να επιστρέψω , αλλά ας μην το βλέπουμε έτσι.
Έπρεπε να γίνει έτσι γιατί η ΟΝΤΟΤΗΤΑ μου ταυτίστηκε με την συμπαντική νομοτέλεια για να βιώσω επιστροφή στον κωμικό μου ρόλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 21:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φιλη Αvallon μια ερωτηση:
αληθεια γιατι ανοιξες το θεμα;
Για να κριθουμε για τον τροπο που καταθετουμε την αποψη μας;
Για να μιλησουμε για την ΔΙΚΗ μας φιλοσοφια;
Για να σχολιασουμε απλα το ποσο αρμονικοι
ειμαστε με τα παντα και τετοια μελια...;
για την θεωρια της εξελιξης...;
ή για αλλους λογους;

Αγαπητέ ryche...
Συνηθίζεις να ρωτάς το συγγραφέα του κάθε θέματος γιατί το άνοιξε?
Συνηθίζεις να ρωτάς το συγγραφέα του θέματος γιατί το άνοιξε αφού έχεις καταθέσει καμμιά δεκαριά μηνύματα και μετά από τόσες σελίδες?
Συνηθίζεις να γράφεις πρώτα για ένα θέμα και μετά να ρωτάς?
ή συνηθίζεις να κάνεις τον αντίλαλο της Ατμα?(γιατί μέχρι πριν λίγες μέρες που ανέπτυσσες το θέμα δεν είχες τέτοιου είδους απορίες...)

Στην τελική αν εσύ αισθάνεσαι άσχημα εδώ μέσα...
ότι δηλαδή σε κατακρίναμε,
σε προσβάλλαμε,
αν αισθάνεσαι ότι βρίσκεσαι ανάμεσα σε "εχθρούς" και όχι ανάμεσα σε φίλους που απλά θέλουν να συνδιαλέγονται δεν έχεις παρά να γυρίσεις την πλάτη σου σε αυτό το τόπικ... Δε θα σε παρεξηγήσω...
Εσύ δεν έχεις ποτέ καθίσει με την παρέα σου την ώρα που πίνετε τον καφέ σας ή το ποτό σας να κάνετε αυτή τη συζήτηση?
Τι είναι αυτό που σε "φτιάχνει"? Τι είναι αυτό που σε τρελλαίνει ρε φίλε? Τι είναι αυτό που σε κάνει να νοιώθεις ζωντανός?
Απλά πράγματα!
Απλές ερωτήσεις που κάνουμε με φίλους...
Τώρα που βρήκες εσύ το κακό...μάλλον ξέρει καλύτερα η φίλη σου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 23:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στην πραγματικοτητα το μονο που
μπορειτε να κανετε ειναι να με
προσπερασετε αντε και το πολυ
να με κατηγορισετε για αντιλαλο...

γιατι μου λες

quote:
Εσύ δεν έχεις ποτέ καθίσει με την παρέα σου την ώρα που πίνετε τον καφέ σας ή το ποτό σας να κάνετε αυτή τη συζήτηση?
Τι είναι αυτό που σε "φτιάχνει"? Τι είναι αυτό που σε τρελλαίνει ρε φίλε? Τι είναι αυτό που σε κάνει να νοιώθεις ζωντανός?
Απλά πράγματα!
Απλές ερωτήσεις που κάνουμε με φίλους...
Τώρα που βρήκες εσύ το κακό...μάλλον ξέρει καλύτερα η φίλη σου.

ναι ισως ξερει καλυτερα εκεινη...
εγω δεν μιλησα για κακο απλα σε ρωτησα...
και εσυ μαλλον βλεπεις μονο με τον φακο μονο
μιας και απο οτι εγραψα απο το προηγουμενο
μηνυμα παλι μονο ενα πραγμα ειδες...αλλωστε
αυτο κανει η δεσμη φωτος...δειχνει ελαχιστη αληθεια...
ολη την αλλη την αφηνει στο σκοταδι.

τσαμπα μαλλον εγραψα οτι εγραψα μεχρι τωρα
μιας και ενω σου δειχνω την προθεση μου
να συνεχισω να γραφω και ηδη απαντησα για
αρχη στην ερωτηση σου συνεχιζεις να ρωτας εμενα
που ηδη απαντησα ενα μηνυμα πιο πριν!

αληθεια "φιλοι μου" δεν βλεπετε;

quote:
Εμενα προσωπικα η ιδια η υπαρξη ειναι μια υδονη και θα προσθετα στον
παραπανω καταλογο το μισος,τον πολεμο(εστω και στον διαλογο)και πολλα
αλλα...βασικα δεν ειναι αυτα τα ιδια τα αισθηματα που με κανουν να νιωθω ζωντανος...αλλα οι δυναμεις που τα διεπουν και οι στενες σχεσεις που αναπτυσσονται και αλληλοεπιδρουν στο πεδιο του κοσμου μου...




να το γραψω ξανα;μετα απο ποσες φορες δεχεστε
οτι η απαντηση μετραει ως απαντηση;
αχ βρε Avallon ξερεις να διακρινεις τελεια τους
φιλους μου αλλα δεν ξερεις να βλεπεις Εμενα...
τελος παντων...
ετσι για να σε ευχαριστησω και να σε δικαιωσω...
ακου αυτο.
ειναι και εμενα ο γενεθλιος μηνας μου...

φιλε steelspring...
δεν χρειαζεται να φυγει κανεις...
εγω λεω να μου μεινουμε εδω
και να μην απαντας σε τιποτα απο οσα
λεω...αλλα να ρωτας τους αλλους
την γνωμη τους για τα δικα μου λογια...
μακαρι να μπορουσαμε να παιξουμε κωμωδια
αυτο θα σημαινε οτι μπορουμε και να παιξουμε
τραγωδια...αλλα ειπαμε μακρια απο την Ποιηση...

αντε μακια...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 03:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου τελικά?

αν βγαλεις καποιο μειλ προσπαθησε να ειναι εκεινο που σου εξηγω τι ακιρβως συβαινει επειδη σου εστειλα πολλα μειλ επιεξηγηματικα και παρολα αυτα εσυ συνεχισες την ιδια σταση εσω κανοντας της παλαβη για τις επξηγησεις.αν θεωρεις οτι σε κατηγορησα σε κατι ειναι οσα ακριβως παρατηρω το γεγονος να ομολογηθουν δεν ειναι απο μενα αλλα απο σενα.
θεωρω πως αυτη που θα επρεπε να αποχωρησει αποχωρησε ηδη και αν ΔΕΝ το αταλαβες καμμια μας δεν φευγει.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;

ΟΤΙ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΑ ΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΠΩΣ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ!
ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ.
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙΜ ΑΖΙ ΜΟΥ/ΚΙ ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ;
ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΙΗΣΕ ΠΡΙΝ
ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΣΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΣ ΩΣ ΔΡΑΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ.
ΑΝ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑ ΝΑΙ! ΣΕ ΕΒΡΙΣΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ ΕΣΕΝΑ.
ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΕΔΩ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΙΚΟΝΕ ΣΠΟΥ ΕΘΕΣΑ/ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕ;


ΤΩΡΑ ΠΕΣΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΠΕΣΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ/ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ>>ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ:)

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙΣ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΔΡΩΜΕΝΟΥ
ΤΟΥ ΕΔΩ ΤΟΠΙΚ...
ΠΟΙΟΣ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΔΡΩΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ....
ΑΥΤΟ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩΝΟΙΩΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΧΑΤΕ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΓΙΑΜΕΝΑ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ 'ΒΓΑΛΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΛΑΦΡΩΣΕΙΣ...'
ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΑΡΚΕΤΑ...ΒΟΗΘΑΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΜΕΝΑ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ ΩΣ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...ΑΛΛΑ ΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ.-
ΠΟΣΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΝ ΑΛΛΑΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ;
ΠΟΣΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΨΙΛΑΦΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ "ΔΟΥΝ"
ΑΠΕΝΑΝΤΙ;

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ;

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΗΝ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ.
ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ>>>ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΣΥ!
ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ>>ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ;
ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΤΟΥ ΝΑ ΖΕΙΣ>>>
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ>>>ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΑΡ.-

ΙΣΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ Ν' ΑΦΕΘΕΙΣ ΣΤΗ ΡΟΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΠΩΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΦΕΘΗΚΑ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΣΥΡΕ ΧΑΜΗΛΑ/ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!...ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΣΑΚΡΑ IF KNOW THE COLOREDWHEELS:)

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΒΑΛΛΟΝ :)
ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗ ΧΑΝΤΡΑ ΜΟΥ:)
(ΟΥΠΣ ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΙΚ!_!)



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 10:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν βγαλεις καποιο μειλ προσπαθησε να ειναι εκεινο που σου εξηγω τι ακιρβως συβαινει επειδη σου εστειλα πολλα μειλ επιεξηγηματικα και παρολα αυτα εσυ συνεχισες την ιδια σταση εσω κανοντας της παλαβη για τις επξηγησεις.αν θεωρεις οτι σε κατηγορησα σε κατι ειναι οσα ακριβως παρατηρω το γεγονος να ομολογηθουν δεν ειναι απο μενα αλλα απο σενα.

Πρώτον δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο...

Δεύτερον επεξηγηματικά μηνύματα δεν υπήρξαν... μόνο παραλογισμοί και πολλές μα πάρα πολλές προσβολλές οι οποίες ωχριούν μπροστά σε αυτά που μου έσουρες εδώ ...

Γι'αυτό το λόγο σου είπα ότι αυτά που σου λέω να προσέχεις στον τρόπο που εκφράζεσαι και πολλές φορές είναι προσβλητικός για άλλους ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΙΚΑ... γιατί οι πραγματικοί φίλοι δε θέλουν να σε βλέπουν να ξεκατινιάζεσαι και να ρίχνεις το επίπεδό σου... ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΙΔΕΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ...
ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...

quote:
ΟΤΙ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΑ ΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΠΩΣ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ!ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ.

Θεώρησα δεδομένο την ευγενική αυτή κίνηση από μέρους σου!
Λάθος μου!
quote:
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙΜ ΑΖΙ ΜΟΥ/ΚΙ ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ;
ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΙΗΣΕ ΠΡΙΝ
ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.

Αυτό τώρα είναι απόσπασπα από το DREAMLAND?
Για να ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω...
quote:
ΤΩΡΑ ΠΕΣΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΠΕΣΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ/ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ>>ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ:)

Eίδες γλυκιά μου που εκτός από υποκειμενική και προκατειλημένη απέναντί μου είσαι ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΗ?
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ...Διάβασε το μήνυμα ξανά ΜΠΑΣ και καταλάβεις...

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟΠΙΚ (Ξ Ε Ρ Ο Ν Τ Α Σ ΠΌΣΟ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΣΑΙ ΟΤΑΝ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ)HMOYN EΓΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΑΠΌ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ...
Περίεργο είναι OXI ότι τελικά δε διάβασες σωστά αυτό που έγραψα αλλά και ότι έχεις διαγράψει το αληθές γεγονός από τη μνήμη σου...

quote:
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Tώρα εγώ είμαι που περιμένω απάντηση (Αν είσαι σε θέση να δώσεις έστω και για μια φορά μια ευθύ απάντηση...)

- Που σε αντέγραψα...

- Τι είναι αυτό που σου έχω κάνει...(εκτός από το ότι πάω κόντρα στο ρέμα...αν τώρα το ρέμα είσαι συ σε κάποιες περιπτώσεις...nothing personal my dear...το έχω ξαναπεί...σε κάποιες άλλες περιπτώσεις το ρέμα μπορεί να μην είσαι εσύ να'ναι ο steelspring ή ο ΑΙΟΝ...δε χαρίζομαι... όταν έχω αντίθετη άποψη απλά τη λέω...)
και τέλος

- Ποιά μύγα σε τσίμπησε ξαφνικά σε αυτό το τόπικ ενώ όλα κυλούσαν ομαλά και άρχισες τις υστερίες... Η δικαιολογία της προσβολλής "δεν πιάνει" βρες κάτι άλλο μια και δεν είπα τίποτα παραπάνω από οτι είπε ο φίλος μας ο Ράμογλου...

Aν δεν πάρω σαφείς απαντήσεις για μένα παύεις να υπάρχεις και απλά σε προσπερνώ... Εκανα ήδη αρκετή πρακτική εξάσκηση στο θέμα του Σάκη όταν απέφυγα έντεχνα όλα τα δηλητηριώδη βέλη σου χωρίς να σου απαντήσω...Τώρα όμως που το σκέφτομαι ίσως είναι αυτό που σε πείραξε...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 11:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει πειράξει μερικούς αυτό το θέμα. Εγώ το θεωρώ πολύ πιό ενδιαφέρον από πολλά άλλα, και αντί να λέει ο καθένας την δική του προσωπική άποψη και να γίνεται μία επικοδομητική συζήτηση πάνω σε αυτές τις απόψεις, αναλωνόμαστε πάλι στην κριτική των απόψεων των φιλοσόφων και στην κριτική της ίδιας της φιλοσοφίας. Και όταν πάμε να γίνουμε πιό προσωπικοί, τότε αρχίζουν οι "αφορισμοί" και τελικά μπαίνουμε στην διαδικασία "τίνος το χέρι είναι το πάνω-πάνω".

Αυτή η αδυναμία να φανούμε καλύτεροι μειώνοντας τους άλλους, δείχνει ότι είμαστε σε πολύ αρχικό στάδιο αυτογνωσίας. Αυτό πιστεύω. Οτι έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας, αν ποτέ αποφασίσουμε να μπούμε στην πραγματική διαδικασία της αυτογνωσίας και του πιό ρεαλιστικού αυτοπροσδιορισμού μας.

Αυτό το θέμα, κάτω από σωστές προϋποθέσεις συζήτησης και μακριά από εκχυδαϊσμούς, θα μπορούσε να μας βοηθήσει να αφαιρέσουμε το φανταστικό
ή φαντασιωτικό πλαίσιο μέσα στο οποίο έχουμε τοποθετήσει τον εαυτό μας, να ρίξουμε το βάθρο πάνω στο οποίο τον έχουμε ανεβάσει και να δούμε την "γυμνή" αλήθεια μας.
Ετσι η προσωπική μας φιλοσοφία, είτε θα γκρεμιστεί μαζί με όλα τα φαντασιακά στοιχεία που έχουμε δημιουργήσει για μας, είτε θα μπει σε μια πιό σταθερή και αποτελεσματική βάση και θα πάψει να λειτουργεί ως ευχολόγιο αλλά θα γίνει μέρος της καθημερινής μας πραγματικότητας.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 12:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτά που έγραψα ισχύουν πρώτα-πρώτα για μένα. Οταν κάθησα να γράψω την προσωπική μου "φιλοσοφία" ανακάλυψα ότι ένα μεγάλο ποσοστό από αυτά που έγραψα ως "αρχές που διέπουν την ζωή μου" δεν είναι τίποτε άλλο από "ευχολόγια" ή και αναλήθειες, εφ όσον πρακτικά δεν βαδίζω πάνω σε αυτά τα χνάρια, παρά εν μέρει και περιστασιακά.

Γι αυτό και πιστεύω ότι η επαφή με τους άλλους ανθρώπους (ειδικά τους άγνωστους ή τους ελάχιστα γνωστούς που σε πλησιάζουν ανιδιοτελώς), μπορεί να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους. Η γνώμη τους για μας είναι συνήθως πιό αδογμάτιστη από αυτή που έχουμε εμείς για τον εαυτό μας.
Αλλά και από την γνώμη αρκετών φίλων-κολλητών, οι οποίοι είτε σε πλησιάζουν ιδιοτελώς, είτε αποφεύγουν να σε κρίνουν επειδή σε γνωρίζουν και σε αγαπούν και γνωρίζουν τις δικαιολογίες που χρησιμοποιείς και εσύ ο ίδιος, για να αποφύγεις τελικά να δεις και να διορθώσεις τα λάθη και τις αδυναμίες σου.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 12:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γι αυτό και πιστεύω ότι η επαφή με τους άλλους ανθρώπους(ειδικά τους άγνωστους ή τους ελάχιστα γνωστούς που σε πλησιάζουν ανιδιοτελώς), μπορεί να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους.

++++++

Με αγαθή Αγάπη 7Χ7,

just a man

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy