ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ξόρκια και άλλα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2014, 14:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΓΕΙΑ, ΛΕΥΚΗ ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2014, 14:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλησπέρα μολις γραφτηκα παιδια στο forum σας και τις τελευταιες μερες πολυ γυρναει το μυαλο μου σέ αυτα τα θεματα περι μαγειας και οπως εψαχνα βρηκα το forum .. θα ηθελα ομως καποιες συμβουλες για το πως θα μπορεσω να ξεκινησω και εγω να κανω καποια Spells ...

Πρώτα πρέπει να μυηθείς σε καμιά 30αρια μυήσεις, να σε τσεκάρουμε και έπειτα θα δούμε!

Γιατί με ένα λάθος πάει, τέρμα! Μπορεί να αλλάξεις τον άξονα τις γης! Εμείς τι φταίμε;

Επίσης πρέπει να δεις πρώτα όλες της ταινίες με μάγισσες σε βιντεοκασέτα (αν γνωρίζεις τι είναι το βίντεο) και μετά να θυμηθείς μία έστω ζωή που ήσουν μάγισσα. Εκτός αν έχεις κάποιον συγγενή από πάππου προς πάππου. Άλλα τι λέω; αν είχες, εμάς τους φωστήρες θα εμπιστευόσουν.
Τέλος πάντων, κάνε μια αίτηση, θα σε αρχειοθετήσουμε και βλέπουμε την περίπτωσή σου.
Πρέπει να γίνουν συμβούλια κόντρα συμβούλια, τι νομίζεις; Έχει και η μαγεία την γραφειοκρατία της. Mε μια ερώτηση πήγες να την βγάλεις καθαρή; Στην ουρά παρακαλώ! Τόσες μάγισσες τόσο καιρό γιατί περιμένουν; Δεν τις βλέπεις γύρο σου; Όταν πας να ψωνίσεις στο super market, όταν βγαίνεις για καφέ, όταν πας για spa!

Edited by - liamn on 21/05/2014 16:01:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2014, 17:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα μολις γραφτηκα παιδια στο forum σας και τις τελευταιες μερες πολυ γυρναει το μυαλο μου σέ αυτα τα θεματα περι μαγειας και οπως εψαχνα βρηκα το forum .. θα ηθελα ομως καποιες συμβουλες για το πως θα μπορεσω να ξεκινησω και εγω να κανω καποια Spells ...

Αυτά τα θέματα δικαιολογημένα γοητεύουν. Για να κάνεις spells πρέπει να ξέρεις, το είναι και πως γίνεται – αλλά αυτό που μπορούν άλλοι να σου πουν (το είναι και πως γίνεται) δες το σαν ένα ταξίδι που σχεδιάζεις να κάνεις. Μπορώ να σου πω πως είναι στη Γερμανία και πως να πας – αλλά αν δεν ξεκινήσεις να πηγαίνεις δεν μαζεύεις με τα λόγια παρά άχρηστες γνώσεις (γιατί δεν θα χρησιμέψουν αν δεν πας).
Έτσι και για spells θέλει παραπάνω από λόγια.


...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 00:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά τα θέματα δικαιολογημένα γοητεύουν. Για να κάνεις spells πρέπει να ξέρεις, το είναι και πως γίνεται – αλλά αυτό που μπορούν άλλοι να σου πουν (το είναι και πως γίνεται) δες το σαν ένα ταξίδι που σχεδιάζεις να κάνεις. Μπορώ να σου πω πως είναι στη Γερμανία και πως να πας – αλλά αν δεν ξεκινήσεις να πηγαίνεις δεν μαζεύεις με τα λόγια παρά άχρηστες γνώσεις (γιατί δεν θα χρησιμέψουν αν δεν πας).
Έτσι και για spells θέλει παραπάνω από λόγια.


panpam,
Από την πόλη έρχομαι..............κολοκυθόπυτα!


Εγώ απλά θα σου πω ότι μου λες μπούρδες!

Edited by - liamn on 22/05/2014 00:52:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 12:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να το σοβαρέψουμε και λίγο το ζήτημα!


http://www.youtube.com/watch?v=UszhjuL_lms

Edited by - liamn on 22/05/2014 12:11:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 16:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτά τα θέματα δικαιολογημένα γοητεύουν. Για να κάνεις spells πρέπει να ξέρεις, το είναι και πως γίνεται – αλλά αυτό που μπορούν άλλοι να σου πουν (το είναι και πως γίνεται) δες το σαν ένα ταξίδι που σχεδιάζεις να κάνεις. Μπορώ να σου πω πως είναι στη Γερμανία και πως να πας – αλλά αν δεν ξεκινήσεις να πηγαίνεις δεν μαζεύεις με τα λόγια παρά άχρηστες γνώσεις (γιατί δεν θα χρησιμέψουν αν δεν πας).
Έτσι και για spells θέλει παραπάνω από λόγια.


panpam,
Από την πόλη έρχομαι..............κολοκυθόπυτα!


Εγώ απλά θα σου πω ότι μου λες μπούρδες!

Edited by - liamn on 22/05/2014 00:52:07


Γιατί νομίζεις ότι απευθυνόμουν σε σένα; εσύ ρώτησες; -

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 17:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OldSchool345
Καλησπέρα μολις γραφτηκα παιδια στο forum σας και τις τελευταιες μερες πολυ γυρναει το μυαλο μου σέ αυτα τα θεματα περι μαγειας και οπως εψαχνα βρηκα το forum .. θα ηθελα ομως καποιες συμβουλες για το πως θα μπορεσω να ξεκινησω και εγω να κανω καποια Spells ...


Και εσύ να κάνεις κάποια Spells...?
Αχα!
Υπάρχει τρόπος.
Καταρχάς, θα πρέπει να βρεις τουλάχιστον έναν που κάνει "spells" και αποδεδειγμένα του πετυχαίνουν. Γιατί ξέρεις, η όλη ιστορία με τα "spells" προϋποθέτει το να μυηθείς από έναν πραγματικό μάγο. Τύπου Γκάνταλφ καλύτερα κι όχι κάποιον δευτερότριτο. Μόλις τον βρεις, έλα να σου πούμε και τα υπόλοιπα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 20:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί νομίζεις ότι απευθυνόμουν σε σένα; εσύ ρώτησες; -

Έχω φτάσει σε τέτοιο υψηλό επίπεδο μύησης που μερικές φορές ενοποιούμε με το σύμπαν. Όπως είπε και ο χρηστός όταν κάνεις ένα καλό σε κάποιον συνάνθρωπό μου είναι σαν να το κάνεις και σε μένα.
(Ακριβώς τέτοιες μπούρδες λέγανε τότε που δεν είχανε ίντερνετ.)

Να με συχωράς , κατάλοιπα εσωτερισμού είναι αυτά, δεν φεύγουν έτσι εύκολα. Θα κάνω κάνα 10αρια ζωές να το ξεπεράσω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 20:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το θέμα "Ξόρκια και άλλα" πέστε μου την αλήθεια, πλάκα έκανε αυτός που το άνοιξε έτσι;

Εμένα μου φαίνεται σαν θέμα παγίδα χαζαμάρας, το πετάς κι όλοι οι "ότι νάνε" πέφτουν μέσα.

Edited by - liamn on 22/05/2014 21:07:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Witch Craft Spells
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2015, 09:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thank you for sharing. Love spells work, believe it or not. I have been reading about them at http://www.lovestreethearts.com/how-and-when-to-make-use-of-witchcraft-spells-with-regard-to-adore/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stellaki13
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2016, 08:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα βεβαια εχουν περασει χρονια α[πο την δημοσιευση σου αλλα θα ηθελα να επικοινωνησεισ μαζι μου

s.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.399414E-02
Maintained by Digital Alchemy