ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 09:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
iisius, όπως είπες μπορεί να είναι απλά η "ενσάρκωση" του άγχους της ημέρας ή των φοβιών μας για το σκοτάδι.
Ωστόσο, έχω ακούσει πολλές μαρτυρίες για τη Μόρα και αρκετοί άνθρωποι την έχουν βιώσει.
Είναι πιθανό να υπάρχει αφού όσοι έχουν παρόμοια εμπειρία λίγο πολύ αναφέρουν τα ίδια πράγματα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΙ
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 13:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΑΙ ΣΥΝΑΙΧΙΑ ΑΝ Η ΦΩΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΟΤΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΟΣ ΕΝΟ ΜΕΦΟΝΑΞΕ ΣΗΚΟΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΝΗΞΑ ΤΟ ΦΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΡΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ.
ΡΟΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ:
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΘΑΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΥΠΕΥΘΗΝΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΗΚΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΠΟ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΝΕΝΕ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΘΑΨΑΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΣΗΧΑΣΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!!
ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΥΣ
!!!!!!!!!1Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 13:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΡΟΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ:
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΘΑΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΥΠΕΥΘΗΝΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΗΚΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΠΟ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΝΕΝΕ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΘΑΨΑΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΣΗΧΑΣΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!!
ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΥΣ
!!!!!!!!!1

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
Πάντως, πιστεύω πως σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας θα υπάρχουν και διαφορετικές εκδοχές της Μόρας...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 13:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΙ Η ΜΑΓΙΣΑ ΤΟΥ BLAIR WITCH...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΙ
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 13:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΤΕ ΣΤΟΥΣ 100 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΟΠΟΥΣ ΟΙ 70 ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΠΕΙΡΙΑ? Η ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΟΥ BLAIR ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ(ΦΙΛΕ ELFEYE) ΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΡΑ ΡΟΤΗΣΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕ ΜΟΝΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!1Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 14:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΕΓΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ...ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ...ΣΚΙΕΡΟ...(?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 15:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKI, αν δεχ8ούμε οτι είναι μία μορφή διαταραχής του ύπνου, ίσως είναι λογικό να είχαν όλοι παρόμοια συμπτώματα.
Για να είμαι ειλικρινής, ποτέ μου δεν άκουσα να λένε οτι η Μόρα τους φώναζε με το όνομα τους.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 15:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελεος! μεγαλυτερες φωτογραφιες δεν μπορουσατε να βαλετε στην υπογραφη.

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 15:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΕΡΝΕΙ ΛΙΓΟ ΣΕ WALLPAPER!ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 16:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω δεί και μεγαλύτερες φωτογραφίες σαν υπογραφή.
Παρόλα αυτά, αν κάποιος διαχειριστής κτλ μου πεί να την αλλάξω, θα το κάνω.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΙ
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 22:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΑΥΤΗΝ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 00:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε σε βάρεσε κανένας, αγαπητή μου!
Απλά σου είπα τι έχω ακούσει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sephirothsw
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 17:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sephirothsw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουργιος στο σιτε αλλα παρακολουθισα και ειδα καποια πολυ ενδιαφεροντα πραγματα.το καλο ειναι οτι θα μαθω για καποια πραγματα που με βασανιζουν.το κακο εινια οτι οσο διαβαζω τοσο περσσοτερο φοβαμαι το σκοταδι(αν και κοιμαμαι με τα παντα κλειστα).θα σας πω καποια πραγματα που εγω εχω βιωσει και θα ηθελα γνωμε οι συμβουλες(ολα ευπροσδεκτα).ξεκιναω.Οταν ημουν μικρος(γυρω 7 χρονων νομιζο)ειχα παει να κοιμιθω στο σπιτι του νονου μου.φοβομουν εκεινι την νυχτα να κοιμιθω μονοσ.πιθανοτατα γιατι δεν κοιμομουν καθολου συχνα σε αλλα κρεβατια εκτος του σπιτιου μου.ετσι λγικοτατα ειπα στον πατερα μου να κατσει μαζι μου.εκατσε μεχρι που κοιμιθικα και εφυγε να παει και αυτος για υπνο.το πρωι λοιπον οταν ανοιγω τα ματια μου αμεσως μπαινει μεσα απο τιν πορτα μια γυναικα μαλλον(δεν καταλαβα σιγουρα αλλα ετσι εμοιαζε)με μαυρα κατσαρα μαλλια να εχει πιασμενα τα μαλλια τισ με λαστιχο(δεν εκατσα να ελξω ημουν λιγο τρομοκρατιμενος)δεκσια αριστερα και πανο απο το κεφαλι της.ασπρο προσοπο σαν πανι ματια νομιζο αμυρα χωρις ασπραδι και κοκινο γυρω απο τα χειλια της (λες και εχε ζωγραφιστει επιτιδες με κραγιον ελπιζω και οχι κατι αλλο)και φορουσε μαι μπλε ρομπα σαν αυτες που φορανε οι νοσοκομες.και οπως μπαινει μεσα μου ορμαει κατευθειαν και με δαγκωνει στο γονατο.φυσικο εγω απο τον πονο μου να κλεισο τα ματια μου και μολις τα ανοιγω ειχε εξαφανιστει αλλα το γονατο μου ποναγε ακομα.πιθανος να ειχα χτυπισει στον υπνο μου και τα υπολοιπα να τα φανταστικα/ονειρευτικα.δεν ξερω.προσοπικα ελπιζω το δευτερο.
αυτο ηταν το πρωτο που μου συβναιβει ακι το πιο χαλαρο κατα τιν γνωμη μου γιατι δεν ξερω αν ηταν αλιθινο.παμε στο δευτερο.η μορα.ναι με επισκευτικε.και αν 8υμαμαι καλα το εκανε δυο φορες.βασικα δεν πολι θυμαμαι την πρωτη γιατι ημουν λιγο μικρος και δεν ειχα δοσει σημασια.αλλα την δευτερη φορα συναιβει πριν λιγα χρονια.κοιμο,οθ και ξαφνικα ξυπνισα στιν μεση της νυχτας και καταλαβα,το ενεοιθα οτι κατι/καποιος/α ηταν εκει.δεν μπορουσα να κουνιθωκαι το χειροτερο δεν μπορουσα να φωναξω.ποιος εγω.εγω που αν βαλω φωνη με ολη την δυναμη μου με ακουνε 3 τετραγωνα παραπερα.και δεν μπορουσα να μιλησω και να ακουστο ουτε στο διπλανο δωματιο.προσπαθουσα να φωναξω."μαμα μαμα"αλλα τιποτα.ηξερα ομως πως αν με ακουγε και ερχονταν τοτε αυτο που ηταν μεσα στο δωματιο θα εφευγε.αλλα δυστιχως τιποτα.τελικα εφυγε και ξανακοιμιθικα.το εχω ομως υποσχεθει πως αν ξανασυμβει θα βαλο ολα τα δυνατα οτι εχω και δεν εχω και θα φωναξω.ατα ειχα να πω σχετικα με την μορα.ευχαριστω πουακοσατε.

Υ.Γ sorry για το μεγαλo post
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι να σου πω sephirothsw, είναι περίεργα αυτά που έγραψες δεν έχω ξανακούσει το πρώτο με την γυναίκα. Νομίζω δεν ήταν στο ξύπνιο σου περισσότερο μου φαίνεται σαν όνειρο.

Για το δεύτερο μπορώ να σου πω κάτι να κάνεις, μην προσπαθήσεις να φωνάξεις εάν ξανασυμβεί, φαντάσου ότι η μητέρα σου το νοιώθει και εμφανίζεται δίπλα σου, μετά αυτό εξαφανίζεται.

Για να το καταφέρεις όταν το χρειάζεσαι εξασκήσου μερικά απογεύματα γιατί μάλλον το βράδυ φοβάσαι.
Κάθησε όπου μπορείς και σε βολεύει, να είσαι κάπως χαλαρά, αφού ηρεμήσεις άρχισε να σκέφτεσαι τα καλά συναισθήματα που σου προκαλεί η παρουσία της μητέρας σου, φέρε στο μυαλό σου την εικόνα της όπως σου αρέσει και νοιώθεις καλά, μετά προσπάθησε να νοιώσεις τα συναισθήματα που σκέφτηκες σε συνδιασμό με την εικόνα της.
Όταν το καταφέρεις αυτό φαντάσου ότι η μητέρα σου εμφανίζεται όταν την έχεις ανάγκη, χωρίς να χρειαστεί να την φωνάξεις. Όλα θα εξαφανιστούν και θα είσαι προστατευμένος.

Οπότε εάν κάνεις όλα αυτά δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα, τώρα θα μου πεις γιατί να με πιστέψεις και να μπεις στον κόπο να τα κάνεις, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο είναι το καλύτερο που μπορώ να πω, δοκίμασέ το ίσως να βρεθείς προ εκπλήξεων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sephirothsw
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sephirothsw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα αυτα που ειπες αλλα εχω πεισμοσει.οπως ειπα και πριν εχω σοβαρα μια φωνη που σε ολη της την ενταση μπορει να ακουστει πολυ πολυ μακρια χωρις πλακα.θελω να φωναξωμονο και μονο για να νιωθο πως μπορω να σπασω των ελεγχο για να νιωθο πως ειμαι κατι ανωτερω.μμονο και μονο γιαυτο θελω να φωναξω.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις αλλα ετσι νοωθω.ευχαριστω παντος για την συμβουλη.την επομενη φορα ισως να το κανω εαν δεν καταφερω να φωναξω.τα λεμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 00:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμένα σαν όνειρο μου ακούγεται...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 10:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι σίγουρο ότι θα κάνεις αυτό που επιθυμείς, γι΄αυτό υπάρχει η ελεύθερη βούληση, εγώ προσπάθησα να σε βοηθήσω να πας πιό γρήγορα στο αποτέλεσμα.

Τον έλεγχο τον αντιλαμβάνεσαι με κάτι υλικό, όμως νομίζω ότι πρέπει να πάρεις την πνευματική κατεύθυνση. Η φωνή που λες, που όπως την αντιλαμβάνεσαι πρέπει να την ακούσεις, δεν έχει δύναμη.

Η δύναμη είναι στην ψυχή σου, φωνάζεις αλλά με άλλον τρόπο, εσύ δεν ακούς αλλά η δύναμη που βγάζεις δεν μειώνεται ότι και να γίνει.

Και εάν θέλεις προσπάθησε και κάτι άλλο, μην πεισμώνεις, εξασθενείς την δύναμη που έχεις. Πάντως καταλαβαίνω γιατί νοιώθεις έτσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moiraida
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 17:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moiraida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα το esoterica.gr πριν λίγες μέρες. Τυχαία. Και καθώς το έψαχνα είδα τον τίτλο: ΜΟΡΑ – μία ανεπιθύμητη επίσκεψη. Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν διάβασα ΟΛΟ το συγκεκριμένο topic και όλα τα οποία παρέπεμπαν σε κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται απίστευτο πως τόσοι πολλοί άνθρωποι έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο με εμένα (χωρίς δυστυχώς να μοιάζει απόλυτα καμία εμπειρία).
Θα ξεκινήσω με την 2η φορά (πριν 2 μήνες περίπου) που μου συνέβη αυτό το οποίο ονομάζεται sleep paralysis. Ήταν όντως αυτό, με ακριβώς τα ίδια «συμπτώματα» που περιγράφονται. Ξύπνησα ξαφνικά μέσα στη νύχτα και ένοιωσα το σώμα μου παραλυμένο, να μην μπορώ να χτυπήσω τον τοίχο να με ακούσει κάποιος, να μην μπορώ να ανοίξω το στόμα μου να φωνάξω… Έκλεισα τα μάτια μου και άρχισα να λέω το: Ιησούς Χριστός νικά και όλα τα κακά σκορπά, το οποίο δεν απέδωσε (όπως είδα να αναφέρει κάποιος σε κάποιο post τελικά) και ξεκίνησα να λέω το Πάτερ Ημών το οποίο με συνέφερε. Τώρα, γιατί «έπιασε» το ένα και όχι το άλλο… ίσως ισχύει αυτό που λένε ότι το Πάτερ Ημών είναι η μεγαλύτερη και πιο δυνατή προσευχή. Ίσως ήταν τυχαίο και απλά ήταν η στιγμή που θα συνερχόμουν έτσι και αλλιώς. Πάντως δεν μου συνέβη την ώρα που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, αλλά ήταν ένα ξαφνικό ξύπνημα το οποίο μπορεί να με τάραξε και να μου προκάλεσε όλο αυτό.
Διευκρίνιση: κοιμάμαι πάντα με το φως αναμμένο. (λόγω του παρακάτω συμβάντος).
Η πρώτη φορά που μου συνέβη (πριν 5 και κάτι χρόνια) ίσως ήταν συνδυασμός του sleep paralysis με κάτι άλλο. Αν θυμάμαι καλά ήταν μεταξύ 3 και 4 τα ξημερώματα. Αισθάνθηκα κάποιος να πατάει πάνω στο κρεβάτι μου, στα δεξιά μου (αισθάνθηκα κανονικά το στρώμα να πιέζεται προς τα κάτω όπως αν πάταγε ένας άνθρωπος κανονικού βάρους), έπειτα να πατάει πάνω στο στήθος μου, και σε κλάσματα δευτερολέπτου που έγινε αυτό και άνοιξα τα μάτια μου και τέντωσα το κεφάλι μου προς τα πίσω να δω, ένα πόδι (γυναικείο, όχι άυλο, το δέρμα φάνηκε καθαρά) έβγαινε από τον τοίχο πίσω μου. Ξαφνικά, συναίσθημα πρωτόγνωρο, σαν η ψυχή μου να έτρεμε ανάμεσα στο σώμα και έξω από αυτό (δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς), δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω τι συμβαίνει, προσπαθώ να φωνάξω αλλά δεν βγαίνει φωνή, προσπαθώ να χτυπήσω το ξύλο του κρεβατιού αλλά δεν κινούμαι, κλείνω τα μάτια και λέω το Πάτερ Ημών (τελικά αυτό μας σώζει;) και επανέρχομαι.
Φυσικά σε εσάς δεν χρειάζεται να τονίσω ότι ήμουν απόλυτα ξύπνια καθ’ όλη τη διάρκεια (πόσοι με κοίταζαν με αμφισβήτηση…) Εν συγκρίσει με αυτά που διάβασα, Δεν είχα βουητό στα αφτιά, Δεν ένοιωσα πλάκωμα-βάρος-πνίξιμο, πέραν του πατήματος, Δεν είχα την αίσθηση κάποιας παρουσίας ή ότι θέλει να μου κάνει κακό πριν ή μετά από τη στιγμή που βγήκε από τον τοίχο μου(!), και κυρίως Δεν είχα ξανακούσει για Μόρα ή κάτι παρόμοιο, οπότε Δεν ήταν επηρεασμένο το υποσυνείδητό μου!
Εν τέλει δεν ξέρω τι ήταν «αυτό», πάντως σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι ήταν Μόρα, έτσι όπως περιγράφεται ή κάποια άλλη βασανισμένη ψυχή που ζητά εκδίκηση. Υπάρχει πιθανότητα να ήταν κάποιος άγγελος – πνεύμα (όχι φάντασμα), οι οποίοι πιστεύω πραγματικά ότι κυκλοφορούν ανάμεσά μας αρκεί να θέλουμε να δούμε. Ίσως. Γιατί ακόμα αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πάτησε πάνω μου για να περάσει. Αν ήταν καλό γιατί τρόμαξα; Αν ήταν κακό γιατί δεν το αισθάνθηκα;

Νιώθω ανακούφιση που το μοιράζομαι με κάποιους που δεν θα με αμφισβητήσουν και θέλω να μοιραστώ και τόσα άλλα μαζί σας, γιατί από τα συμπεράσματα που έβγαλα, κάποιοι είστε απίστευτα μορφωμένοι και οι περισσότεροι ανοιχτόμυαλοι.
Αν σας κούρασα, συγνώμη…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 00:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου, είσαι σίγουρη οτι δεν τα είδες στον ύπνο σου σε κάποιο όνειρο...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Livas_D
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 05:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Livas_D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΑΙ ΣΥΝΑΙΧΙΑ ΑΝ Η ΦΩΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΟΤΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΟΣ ΕΝΟ ΜΕΦΟΝΑΞΕ ΣΗΚΟΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΝΗΞΑ ΤΟ ΦΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΡΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ.
ΡΟΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ:
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΘΑΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΥΠΕΥΘΗΝΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΗΚΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΠΟ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΝΕΝΕ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΘΑΨΑΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΣΗΧΑΣΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!!
ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΥΣ
!!!!!!!!!1

Εμενα αυτο που λες οτι η "μορα" ειναι μια γυναικια που πεθανε απο φωτια μεσα στο σπιτι της.... μου θυμιζει περιπου την ταινια Darkness Fall (φοβος Στο Σκοταδι)!!!!!

Χωρις Να θελω να θειξω κανεναν...!!!
.............!
Παντα Φιλικα...!!!

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 05:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλωσόρισες Μoiraida. Εγώ σε πιστεύω και χωρίς να το'χω πάθει.
Είναι χιλιάδες οι άνθρωποι με την ίδια εμπειρία για να λένε
όλοι ψέμματα. Προσωπικά είμαι όλος μάτια για επόμενά σου posts.

Edited by - ALOS on 25/08/2005 05:42:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 09:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ALOS, δεν είπα οτι λένε ψέμματα.
Απλά αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο να πρόκειται για κάποια διαταραχή του ύπνου που να έχει κοινά συμπτώματα στους ανθρώπους που τη βιώνουν.
Πρόσφατα είχα μία παρόμοια περίπτωση και το ανέφερα εδώ αλλά ίσως πρόκειται για κάποια διαταραχή, χωρίς να αποκλείω την ύπαρξη της Μόρας.
Ο πατέρας μου το είχε βιώσει αρκετά έντονα στο παρελθόν κι απ' ό,τι έμαθα το βίωσε ο αδερφός μου τώρα που είχε πάει διακοπές.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 10:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι και εγώ.
Αρχικά, να πω συγνώμη, αλλά δεν διαβάζω τα περιστατικά που αναφέρετε, γιατί το θέμα αυτό είναι το μοναδικό θέμα που με επηρεάζει από μικρή και δεν κοιμάμαι τα βράδια. Παλιά το συζητούσε με τους φίλους μου και μετά, δεν άφηνα τους δικούς μου να βγαίνουν βράδυ! Τα τελευταία χρόνια που ζω μόνη μου, έχω ξεπεράσει τη βραδινή ανησυχία και είχα αποκτήσει μία βραδινή αναισθησία! Όμως, όταν διάβασα πάλι εδώ, 3-4 σελίδες (στο άλλο θέμα – στο ψυχή), πάλι στριφογυρνάω τα βράδια. Οπότε αποφάσισα, να μην διαβάζω άλλες εμπειρίες για το θέμα και ζητάω συγνώμη αν οι διευκρινήσεις που θα ζητήσω έχουν ήδη δοθεί. (Α! Δεν μου έχει συμβεί – ευτυχώς – ποτέ – αν και όσο το μελετάς…)
Λοιπόν, θέλω να ρωτήσω (χωρίς να μου αναφέρετε εμπειρίες – παρακαλώ!) πόσοι από εσάς είσαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ σίγουρη ότι δεν κοιμόσασταν, δηλαδή δεν ξυπνήσατε μετά και ήταν σαν μα μην έγινε τίποτα. Σε πόσους έτυχε με ΑΝΑΜΕΝΟ το φως. Σε πόσους έγινε ΠΡΙΝ ΤΙΣ 12 το βράδυ ή ΜΕΤΑ ΤΙΣ 6 το πρωί (κόλλημα που έχω με την ώρα, ε? από τις γιαγιάδες μου έχει μείνει!). Πόσοι φορούσαν ΣΤΑΥΡΟ ή κάποιο φυλαχτό τις θρησκείας τους ή δικό τους γενικότερα. Πόσοι ΜΟΝΟ ΕΙΔΑΝ κάτι, πόσοι ΜΟΝΟ ΕΝΙΩΣΑΝ κάτι και πόσοι ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑΝ.
Ρωτάω μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη και κυρίως να βρούμε και κάτι να αρπαχτούμε και να μην φοβόμαστε. Μην μου πείτε ότι και οι υπόλοιποι δεν αγριεύεστε το βράδυ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 10:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bizarre, αν κι η δική μου εμπειρία πιστεύω πως ήταν μία διαταραχή του ύπνου μάλλον, χωρίς να αποκλείω τη Μόρα, θα σου απαντήσω στα στοιχεία που ρωτάς.
Απλά μου έτυχε πρώτη φορά στη ζωή μου και για αυτό μου φαίνεται περίεργο.
Ήταν γύρω στις 4 το πρωΐ (αλήθεια, τι νόημα έχει η ώρα?), είχα αποκοιμηθεί και σηκώθηκα στα ξαφνικά, δεν είδα κάτι παρά μόνο ένιωσα τα συμπτώματα που αποδίδουν κάποια άτομα στη Μόρα, το φώς ήταν σβηστό γιατί δεν κοιμάμαι ποτέ με αναμμένο φώς και δεν φορούσα κάποιο σταυρό κτλ γιατί δεν πιστεύω στον Θεό ή σε κάποιον άλλον Θεό γενικά.
Ελπίζω να σε κάλυψα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moiraida
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 10:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moiraida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή μου, είσαι σίγουρη οτι δεν τα είδες στον ύπνο σου σε κάποιο όνειρο...?

Dying_Incubus αν υπήρχε η παραμικρή υποψία ότι κοιμόμουν εκείνη τη στιγμή, δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να το συζητήσω. Έχω δει όνειρα που μοιάζουν αληθινά, έχω δει οράματα, αλλά αυτό ήταν μια πραγματικότητα. Την ένοιωσα πάνω στο κρεβάτι μου, την ένοιωσα πάνω στο στήθος μου, είδα το δέρμα του ποδιού της, όπως κοιτάς εσύ το χέρι σου και βλέπεις την ροζ, ζωντανή σάρκα.

Ειλικρινά, είμαι ανοιχτή στο να πρόκειται για διαταραχή ύπνου, αλλά θέλω κάποιον να μπορέσει να μου αναλύσει αυτό το φαινόμενο (πώς προκαλείται, γιατί προκαλείται, έρευνες…). Κάτι τέλος πάντων το οποίο θα με πείσει. Γιατί ούτε η ύπαρξη της Μόρας με ικανοποιεί σαν ενδεχόμενο.

Bizarre
Πάντα κάτω από το μαξιλάρι μου, υπάρχει είτε σταυρός, είτε εικόνα.


ALOS σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 11:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ, καλέ μου D.Inc (Θα σε λέω έτσι εν συντομία, μιας και τα λέμε συχνά!).
Φυσιολογικά μου ακούγονται αυτά που λες. Άσε που δεν είσαι και σίγουρος (και είσαι και προφανώς επηρεασμένος!). Πιο πολύ θέλω να δω (γι’ αυτό και έθεσα τις ερωτήσεις αυτές) αν με αυτά που νιώθουμε ασφάλεια (φως-φυλαχτά-ώρα-κ.τ.λ.) προφυλασσόμαστε. Δηλαδή, με νοιάζουν οι περιπτώσεις: Ναι, φορούσα φυλαχτό, υπήρχε φως και ήταν απόγευμα.

Α…κι εγώ πριν μία εβδομάδα ένιωσα κάτι που δεν το ανέφερα για τρεις λόγους. 1ον γιατί πιστεύω ότι το φαντάστηκα από τις εδώ αναφορές. 2ον δεν ήταν ακριβώς έτσι όπως το περιγράφουν. Ήταν σαν μούδιασμα – ακινησία, δεν μπορούσα να μιλήσω (αλλά δεν πνιγόμουν) και δεν έβλεπα καμιά σκιά. Προσπαθούσα να ακουμπήσω τον φίλο μου και τίποτα. Κάποια στιγμή με μουγκρητά, πρέπει να τον έκανα να καταλάβει. 3ον κατάλαβα ότι ονειρευόμουνα, διότι αμέσως μετά ξύπνησα και αφενός ήμουν ήρεμη, αφετέρου ο φίλος μου κοιμόταν κανονικά και καμία ένδειξη δεν έδειχνε να έχει ενοχληθεί.
Δεν του το είπα για να μην τον τρομάξω. Καλύτερα να είναι ένας μόνο αγριεμένος τη νύχτα….
Είμαι σίγουρη όμως ότι ήταν όνειρο και κυρίως γιατί είδα τον άλλο να κοιμάται αμέσως μετά. Μήπως, λοιπόν, κάποιοι από εδώ, ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι δεν ήταν όνειρο ακριβώς γιατί δεν είχαν κάποιο στοιχείο που να τους δείξει τη διαφορά?

Δεν ξέρω αν με κατάλαβες… (…νομίζω ναι!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 11:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ευχαριστώ, καλέ μου D.Inc (Θα σε λέω έτσι εν συντομία, μιας και τα λέμε συχνά!).

Χμμμ!
I like it!
Αυτό που ανέφερες εσύ οτι σου συνέβαινε, καλή μου, είναι όνειρο.
Ίσως ήσουν επηρρεασμένη προφανώς από τις εδώ αναφορές και υποσυνείδητα σου είχες φοβηθεί μην σου τύχει κάτι ανάλογο.
Εγώ πάντως δεν έβλεπα όνειρο κι είμαι 100% πεπεισμένος για αυτό.
Η φίλη μας Moiraida παρέθεσε την δική της εμπειρία κι όπως είπε έχει πάντα κάποιο σταυρό κάτω από το μαξιλάρι της.
Οπότε, αγαπητή Bizarre, νομίζω πως έλαβες μία απάντηση στο ερώτημα σου αν βοηθάει κάποιο φυλαχτό κτλ...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 11:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως θέλω κι άλλες απαντήσεις, για διασταύρωση και συνδυασμό στοιχείων!
Επίσης, θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε σε πόσους έτυχε ΠΡΙΝ ή ΜΕΤΑ την ενασχόλησή τους με το θέμα (εδώ ή αλλού).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 18:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ALOS, δεν είπα οτι λένε ψέμματα.

Είπα οτι είπες οτι λένε; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 18:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μην μου πείτε ότι και οι υπόλοιποι δεν αγριεύεστε το βράδυ?

Mερικές φορές όταν ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ και συγκεντρώνεσαι τι ΜΠΟΡΕΙ να
έχει ένα σκοτεινό σημείο, μια κουρτίνα, ένα ντουλάπι, κάτω
απο το κρεβάτι κ.ο.κ. αγριεύεσαι. Αλλα όταν περάσεις αρκετές
ώρες στο ίδιο σημείο με τις ίδιες συνθήκες και σκέφτεσαι
άλλα πιο σοβαρά δύσκολο να σκέφτεσαι για πιο σκιαχτερά...

Η διαφορά έρχεται με τις ώρες χρήσης που λέω...Μπορεί να είσαι
σε ένα σημείο για ώρες και να μήν έχεις αγριευτεί ενώ άλλες
να αγριεύεσαι χωρίς προφανή λόγο κατ'εσέ...

Όταν συνειδητοποιήσεις οτι όλα είναι στο μυαλό μας, αλλα απο
την άλλη άν είναι όντα τα αφήνουμε να έρθουν μέσα απο τον
φόβο μας τότε είμαστε 100% υπευθυνοι για το τί μας συμβαίνει.

Και ο φόβος δεν είναι μόνο ο συνειδητός αλλα και ο ασυνείδητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy