ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο ΜΥΘΟΣ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΩΝ ΚΡΑΝΙΩΝ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 12:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προκατάληψη? Καμία!!!!

"Η λογική είναι η τέχνη να πείθει για κάποια αλήθεια."

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 18:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kάλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος αν και αρκετό καιρό περιφέρομαι απλώς διαβάζοντας.
Εχω λοιπόν να πω ότι αυτό το τόπικ είναι από τα πιο αξιόλογα που έχω δει τόσο γιατί είναι ενδιαφέρον όσο και για την προσπάθεια του "δημιουργού" να μεταδώσει τα όσα ξέρει και να τα αφήσει στην κρίση μας.

Μέχρι στιγμής δεν είδα ούτε να προσβάλει κανένα ούτε και να έχει καταλήξει σε κανένα συμπέρασμα γιατί λοιπόν δεν την αφήνετε να μιλήσει και αφού συγκεντρωθούν όλα τα στοιχεία να βγάλετε μια ετυμηγορία?

Προφανώς για κάποιους από σας η ετυμηγορία έχει ήδη βγει αλλά εγώ σαν έξω από την εδώ μέσα "παρέα" περισσότερο βλέπω μια προκατάληψη προς το άτομο που δημιούργησε το τόπικ και λιγότερο μια σκεπτικιστική τάση.

Ελπίζω να επιστρέψει ο συγγραφέας αλλιιώς με βλέπω να αγοράζω βιβλίο σχετικό με το θέμα :-))



Συμφωνό απολύτος.....
Ισως ένα από τα καλύτερα θέματα που έχουν δημιουργηθεί και με καταπληκτική ανάπτυξη από τονην Avallon
Μπράβο και πάλι μπράβο Avallon
Ελπίζω στην επιστροφή σου και τη συνέχεια του θέματος.....
Οσο για το αν όλα αυτά ανταποκρίνονται στην αλήθεια ή όχι ας το αφήσουμε για το τέλος ή για άλλο topic.
Κοιτάχτε την πρώτη σελίδα του θέματος. Είναι τόσο όμορφη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 21:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαν τα κρανια ειχαν τοση δυναμη και εκρυβαν πληροφοριες, οι επιστημονες θα τις ειχαν βρει. πλεον εχουμε φτασει σε ενα σημειο οπου μπορουμε να αποδειξουμε αρκετα πραγματα. δεν νομιζω οτι τα κρανια προλεγουν το τελος του κοσμου. ακομη και αν οντως συμβει αυτο, εκεινη την ωρα θα τρεχουμε να φυλαξουμε τον .... μας και δεν θα δινουμε προσοχη στις ανεξηγητες (?) δυναμεις τους....

πι.ες.
αυτο που σκεφτομαι και με τρομαζει ειναι, οτι ολα αυτα τα ατομα που πιστευουν τοσο ευκολα τετοιες ιστοριες, παιρνουν στα χερια τους τιμονι.....


A mari usque ad mare

Edited by - astral-project on 30/09/2005 21:55:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 22:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

εαν τα κρανια ειχαν τοση δυναμη και εκρυβαν πληροφοριες, οι επιστημονες θα τις ειχαν βρει.

Αστραλ χαιρετώ σε . Πως θα τις είχαν βρεί δλδ? Εδώ υπάρχουν κατασκευάσματα των ίδιων των σύγχρονων επιστημόνων.. που ακόμη και οι ίδιοι κάποιες φόρες όταν χρειαστεί να πειραματιστούν μαζί τους αδυναμούν να βρούν την απάντηση.

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deepest_Emotion
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 09:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deepest_Emotion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα...
Δεν ξέρω τιποτα για αυτο το θέμα γιατι δεν εχω ξανα ακουσει τιποτα σχετικο. Πρώτη φορα μαθαινω κατι για κρυσταλλινα κρανία μεσα απο αυτο το τοπικ...
Είναι αρκετά ενδιαφέρον και όμορφο θέμα...Έκατσα που λέτε και το διάβασα και ξαφνικά μου ήρθε στο μυαλό...Κρύσταλος που μιλάει και έχει γνώσεις...Κάτι μου θυμίζει...Κάτι μου θυμίζει...Και τελικά κατάλαβα τι μου θυμίζει...
Δεν ξέρω αν ειναι γελοίο αυτό που θύμισε, αλλά εγώ θα σας το πω...Δεν ξέρετε καμιά φορα!! Ελπίζω να μη τις φάω μαζεμένες μετα απο αυτο που θα πω!!
Κρύσταλλος (όχι σε σχήμα κρανίου) που να "βγάζει φωνή" και να έχει γνώσεις(τωρα αν ήταν χαλαζίας δεν ξέρω) είδα στην ταινία superman όταν μεταφέρονταν μωρό από τον πλανήτη του στη Γη και μέσα απο αυτό μάθαινε πληροφορίες για τη Γη και αργότερα όταν μεγάλωσε, πάλι μέσα από κρύσταλλο έμαθε απο που προήλθε και άλλα πολλά.
Αυτό λοιπόν μου θύμισε το όλο σκηνικό...Καλά ντε μη βαράτε όλοι μαζί!!Απλά είπα να σας το πώ. Μπορεί και να βοηθήσει βρε αδερφέ!
Πάντως είναι ωραίο να μαθαίνεις καινούρια πράγματα και μπράβο Avallon και φυσικά κ οι υπόλοιποι (Συγχωρέστε με που δεν θυμάμαι τα nick σας) για την υπομονή κ το κουράγιο σας να μας μεταφέρετε τοοοοσες πληροφορίες.

If in the dark, you lose your friends, hold my hand and have no fear...Cause I will be there...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deepest_Emotion
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 09:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deepest_Emotion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α....Και καλο μήνα σε όλους σας

If in the dark, you lose your friends, hold my hand and have no fear...Cause I will be there...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 14:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηπως κατα τυχη η μοδα των κρανιων ξεκινησε μετα την ταινια του σουπεργκουφυ? εχμ.... σουπερμαν ηθελα να πω?


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 02:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ωρε που το ξεθαψατε τουτο το θεμα;(ενδιαφερον παραυτα.)

--astral pr. τι ομορφιες ειν'τουτες;)--


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 10:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 11:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Από Mary Thunder -

Το μύνημα του κρυστάλλινου κρανίου Μαξ:

"Θέλετε να ξέρετε ποιος είναι ο σκοπός μου"? Είμαι για πολλά πράγματα αν και αυτό εξαρτάται απο την "ωριμότητα" και την αντίληψη του καθενός. Έίμαι εδώ για την αλήθεια, την ακεραιότητα και τον σεβασμό. Η αλήθεια και η ακεραιότητα είναι αυτα που με αντιπροσοπεύουν. Ο σεβασμός είναι για τα κρυστάλλινα κρανία και για τους ανθρώπους που με δημιούργησαν".

"Είμαι εδώ σαν δάσκαλος. Όταν με κοιτάτε στα μάτια βλέπετε μέσα τον ίδιο σας τον εαυτό".

"Είμαι εδώ για την είρήνη, την αρμονία και για να ενώσω όλους τους ανθρωπους και για να γεφυρώσω το χάσμα μεταξύ των φυλών, των πολιτισμών και των θρησκειων". Όπως επίσης και για την θεραπεία, αν και υπάρχουν πολλά επίπεδα θεραπείας. Υπάρχει η φυσική,η διανοητική, η πνευματική, και η συναισθηματική θεραπεία - Όλα αυτά τα επίπεδα πρέπει να αντιμετωπιστούν".

'Ολα αυτά τα κάνω με την βοήθεια της Τζόαν Παρκς η οποία βοηθά στο να μάθετε ποίος είμαι και εξηγεί τους λόγους που ταξιδεύω σε αυτόν τον πλανήτη. Με την βοήθεια της Πάρκς δεν είμαι πλέον ένα απλό κρανίο - αλλά ένα πασύγνωστο κρανίο που υποστηρίζει την ενότητα σε όλο τον κόσμο".

Το μύνημα του Μαξ για την Ειρήνη προς τον κόσμο:

P είναι για τα λάθη του παρελθόντος που εξαιτίας τουςκαταστράφηκε η γή

Ε είναι για την προσπάθεια της αναγέννησης της.

Α είναι για όλη την ανθρωπότητα, Κίτρινους, 'Ασπρους, Μαύρους

C είναι για το κουράγιο και την υπομονή που θα χριαστούν μέχρι να πετύχει ο στόχος

Ε δεν είναι για τα εύκολα. Θα πρέπει να παλέψουμε με όλο μας το είναι για να κάνουμε αυτόν τον κόσμο καλύτερο. Μόνο η αγάπη μπορεί να τα καταφέρει.

Πραγματικά έχω μπερδευτεί

-/


Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 11:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Petrene Soames περιγράφει επίσης την εμπειρία της με τον Μαξ - στο Τέξας το 1996.

Στην παρακάτω ιστοσελίδα μπορείτε να ακούσετε (real player) τα όσα καταγράφηκαν εκείνη την ημέρα που η Σοάμες" ήρθε σε επαφή" με το κρυστάλλινο κρανίο.

Είναι πολύ ενδιαφέρον..

http://petrene.com/paranormal/mindmax.html

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpatsok
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 18:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpatsok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avalon που πηγες??????
Περιμενουμε νεα στοιχεια για τα κρανια!
Εγω χτες στον υπνο μου ειδα ενα διαφανεσ κρανιο που να με καλει να παω να το βρω!!!!

<--- αχ ναι!!!θελω το κρανιο μου!!!

Edited by - mpatsok on 03/10/2005 18:24:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 18:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

<--- αχ ναι!!!θελω το κρανιο μου!!!

Μπατσοκ? 'Εσυ είσ' αυτή? - Βάλε κάτι απάνω σου μάνα μου θα κρυώσεις -Αμπρρ!!
Θα ναι πολύ κρίμα την ώρα που θα συναντηθείς με το διαφανές κρανίο να είσαστε όμοια. Τζάμπα το ταξιδάκι?

Ε ρεεεε γμτ .. η τρέλλα δεν πάει στα βουνά.

Κί έχει και ενδιαφέρον το θέμα!


Better to save the mystery than surrender to the secret..

Edited by - Didorium on 03/10/2005 18:51:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpatsok
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 00:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpatsok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειμαι εγω αυτη.. μα καποια κοπελα που της αρεσουν τα αλογακια..
χιχι!!!
Ελπιζω σημερα να δω τη συνεχεια του ονειρου για να σας την διηγηθω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 00:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ειμαι εγω αυτη.. μα καποια κοπελα που της αρεσουν τα αλογακια..
χιχι!!!
Ελπιζω σημερα να δω τη συνεχεια του ονειρου για να σας την διηγηθω!!!

Ι Γ Κ Ν Ο Ρ Τ

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yπάρχουν πολλοί τρόποι για να εκδηλώσει κάποιος την αντίθεσή του σε κάποιο θέμα.

Συνήθως η επιχειρηματολογία είναι η πιο αποδεκτή και σαφώς η πιο αποτελεσματική αφού δίνει ώθηση για επικοδομητικό διάλογο... ο κυνισμός όμως και η ειρωνία που συνοδεύονται από κακή αίσθηση του χιούμορ και προσβολλές του τύπου:

quote:
πι.ες.
αυτο που σκεφτομαι και με τρομαζει ειναι, οτι ολα αυτα τα ατομα που πιστευουν τοσο ευκολα τετοιες ιστοριες, παιρνουν στα χερια τους τιμονι.....

ή
...
quote:
Μηπως κατα τυχη η μοδα των κρανιων ξεκινησε μετα την ταινια του σουπεργκουφυ? εχμ.... σουπερμαν ηθελα να πω?

είναι απαράδεκτα για ανθρώπους που θέλουν να λένε ότι ασχολούνται με τον εσωτερισμό και έχουν γενικώς ανοιχτούς ορίζοντες...

Προφανώς αν κρίνω από το όνομά σου άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη...

Οσο για περισσότερα στοιχεία φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένετε λίγο καιρό αφού είχα έτοιμα πάρα πολλά και δυστυχώς πλέον για τεχνικούς λόγους δεν έχω πρόσβαση σε αυτά...
΅
Επίσης έχω και έναν άσσο στο μανίκι μου, ένα ανεξήγητο στοιχείο που προέκυψε από τις εργαστηριακές έρευνες του Βρετανικού Μουσείου και θα το βγάλω στην πορεία για να δω πως θα το εξηγήσουν οι "σκεπτικιστές" της παρέας.

Βέβαια για λόγους ειρμού θα προηγηθούν πρώτα άλλα στοιχεία...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω να μην πειράζει Avallon να συνδράμω και γω λιγάκι...
(δεν άντεξα το πήρα και γω το βιβλίο...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους.. ξανα ζωντάνεψε το θέμα. Πάνω που άρχησα να ανησυχώ.

Αεαννος.. για να δούμε τι θα δούμε μιας και η Αβαλλον είναι άφαντη.

Μας άφησε στα κρύα του λουτρού... εκεί που άρχησε να χει ενδιαφέρον το πράγμα!

Είδομεν

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 23:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Didorium πήρα το θάρρος και της έστειλα μήνυμα.
Απ'ότι μου είπε έχει σοβαρό πρόβλημα με το κομπιούτερ της και δε μπορεί να έχει πρόσβαση στα στοιχεία που έχει ετοιμάσει αλλά είπε επίσης ότι θα προσπαθούσε να μας γράψει από κάποιο ίντερνετ καφέ και να μας δώσει τη συνέχεια της ιστορίας.
Δυστυχώς για μένα όσο καλή διάθεση και να έχω θα πρέπει πρώτα να το διαβάσω το βιβλίο και είναι αρκετά παχουλό

Το σίγουρο είναι ότι θα μας βάλει πάλι σε σκέψεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 12:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να συμφωνησω και εγω οτι το θεμα ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα παρ'ολες τις επεμβασεις καποιων ηλιθιων που δεν εχουν με τι να ασχοληθουν η βαριουνται να επιχειρηματολογησουν.
και απατη να ειναι το ολο θεμα,οι προβληματισμοι που θετει για το αβεβαιο μελλον μας,ειναι αρκετο για να ασχοληθεις μαζι του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 20:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε αεναεεεεε

πολυ με προσβαλεις και προσεχε μην τα παρω στο .... κρανιο.

υ.γ.
το ονομα μου ειναι σοφα γραμμενο. οχι κατα το αστρικη προβολη (astral projectION), αλλα κατα το γκρουπ. φυσικα χρειαζονται καποιες απλες γνωσεις αγγλικων και μουσικης για να το καταλαβει κανεις...

www.astralproject.com το συγκροτημα.

p.s.2

atma

merci merci....

A mari usque ad mare

Edited by - astral-project on 12/10/2005 21:02:51

Edited by - astral-project on 12/10/2005 21:04:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αεναοςς ευελπιστώ στην αέναη συμμετοχή σου στο παρών θέμα

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 12:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υ.γ.
το ονομα μου ειναι σοφα γραμμενο. οχι κατα το αστρικη προβολη (astral projectION), αλλα κατα το γκρουπ. φυσικα χρειαζονται καποιες απλες γνωσεις αγγλικων και μουσικης για να το καταλαβει κανεις...

Δεν έχει να κάνει με τα αγγλικά μου αγαπητή μου αλλά με το ότι δε γνωρίζω ότι υπάρχει γκρουπ με αυτό το όνομα.
Βέβαια χρειάζεται κανείς να κάνει κάποιες διεργασίες με το μυαλό του για να το καταλάβει αυτό(λέγε με και κοινή λογική)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 13:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστώ τους φίλους για την ευγενική τους "παρενόχληση" κατά τη διάρκεια της απουσίας μου

Και συνεχίζω την ιστορία του Μαξ για να περάσουμε επιτέλους στο επόμενο "διάσημο" κρανίο.

"...
Ένα χρόνο αργότερα το κρυστάλλινο κρανίο άρχισε να εμφανίζεται στα όνειρα της Τζόαν. Στην αρχή η εικόνα του ερχόταν περιστασιακά, δυο χρόνια όμως αργότερα άρχισε να της «μιλά» αλλά όπως η ίδια είπε όχι με φωνή αλλά τηλεπαθητικά.

Η Τζόαν μέχρι τότε δεν είχε ποτέ άλλη τέτοια εμπειρία. Πάντα θεωρούσε τον εαυτό της λογικό και τα πόδια της να πατούν γερά στο έδαφος. Στην αρχή η τηλεπαθητική επικοινωνία δεν ήταν συχνή γι’αυτό και δεν έδειχνε ιδιαίτερη σημασία , σταδιακά όμως άρχισε να συμβαίνει πιο συχνά και σε περίεργες στιγμές της ημέρας όπως για παράδειγμα όταν ετοίμαζε για φαγητό τα εγγόνια της ή όταν έκανε τα λογιστικά τους. Το κρανίο στο τέλος κατέληξε να της μιλά ακόμη κι όταν οδηγούσε λέγοντάς της συνεχώς : “Θέλω να βγω απ’αυτό το ντουλάπι» (εδώ επιτρέπεται να ρίξουμε το γέλιο της αρκούδας)

H γυναίκα άρχισε να σκέφτεται ότι το χάνει. Σκέφτηκε μάλιστα να επισκεφτεί το γιατρό της μέχρι που τα πράγματα γίναν πιο παράξενα αφού το κρανίο της έλεγε ότι έπρεπε να έρθει σε επαφή με τον «άντρα» χωρίς να της διευκρινίζει ποιος είναι αυτός ο άντρας…

Τελικά μας λέει: “… ένα απόγευμα βρέθηκα να κάθομαι στο πάτωμα της ντουλάπας συζητώντας μ’αυτόν τον κρύσταλλο. Aφησέ με του είπα νοερά αλλά αποφασιστικά … δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σου… φύγε από τη ζωή μου. Και έπειτα ξανάκλεισα το βαλιτσάκι όπου το είχα τοποθετήσει και το έσπρωξα πίσω στο βάθος της ντουλάπας καταχωνιασμένο πίσω από κάτι βαλίτσες. Το κρανίο όμως επέμενε… καθώς κατέβαινα τις σκάλες το κρανίο είπε: O κόσμος θα μάθει για μένα… Είμαι κάτι πολύ σημαντικό για την ανθρωπότητα και παρεπιπτόντως το όνομά μου είναι «Μαξ» και όχι «κρανίο»…”

Λίγο αργότερα η Τζόαν παρακολούθησε στην τηλεόραση ένα ντοκυμαντέρ για τα UFO το οποίο παρουσίασε και μια φωτογραφία του κρανίου Μίτσελ-Χέτζες.
Πραγματικά έμεινε έκπληκτη αφού μέχρι τότε δεν ήξερε ότι υπήρχαν και άλλο άνθρωποι που είχαν στην κατοχή τους τέτοιους κρυστάλλους που μιλούν…
Όταν τηλεφώνησε στον τηλεοπτικό σταθμό για περισσότερες πληροφορίες, της έδωσας το τηλέφωνο κάποιου Νίκ Νοσερίνο που νόμιζαν ότι θα μπορούσε να τη βοηθήσει. Ο «Μάξ» ο οποίος της «μιλούσε» τώρα περισσότερο παρά ποτέ την διαβεβαίωσε πως αυτός ήταν ο άντρας για τον οποίο της είχε μιλήσει, ο άνθρωπος που ήθελε να τον συναντήσει.

Η Τζόαν τηλεφώνησε στο Νίκ ο οποίος με απόλυτη φυσικότητα και σοβαρότητα τη διαβεβαίωσε ότι αναζητούσε το Μαξ από το 1949. Είχε συνδεθεί νοητικά μαζί του και «είδε» με έκπληξη την παρουσία Θιβετανών μοναχών. Η Τζόαν ήταν κατάπληκτη. Μόλις είχε περιγράψει τηλεφωνικά στον Νικ το κρανίο και να που εκείνος της έλεγε ένα κομμάτι της ιστορίας του. Ετσι κανόνισε να τον συναντήσει κοντά την επόμενη βδομάδα στο αεροδρόμιο του Χιούστον."[/i]



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 13:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Νικ Νοσερίνο αποδείχτηκε ένας από τους κορυφαίους ειδικούς σε παγκόσμιο επίπεδο πάνω στα κρυστάλλινα κρανία αφού είχε αφιερώσει όλη του τη ζωή πάνω στο θέμα. Ηταν διευθυντής της Διεθνούς εταιρείας κρυστάλλινων κρανίων.

Μετά το Β’ Παγκόσμιο πόλεμο είχε σταλεί από τις ΗΠΑ σε μια αποστολή κατασκοπείας στην Κεντρική Αμερική. Εκεί σε ένα απομακρυσμένο χωριό της Γουατεμάλας είχε δει ένα κρανίο από ροζ χαλαζία με κινητή γνάθο και είχε ακούσει για ένα άλλο με σταθερή γνάθο που ταίριαζε στην περιγραφή του «Μαξ».

Του είχαν πει ότι το δεύτερο αυτό κρανίο το χρησιμοποιούσαν για θεραπείες και ότι δεν ήταν τόσο όμορφο αφού ήταν κατασκευασμένο από κρύσταλλο που σε κάποια σημεία ήταν διαυγής και σε κάποια άλλα πολύ θολός ενώ στο πάνω μέρος του είχε μια λωρίδα σαν καπέλο. Πιστευόταν ότι αυτό είχε ανακαλυφθεί σε έναν τάφο των Μάγια στη Γουατεμάλα το 1924 και ότι είχε δοθεί προς τα έξω για άγνωστους λόγους από έναν ιθαγενή σαμάν...

Ο Νικ Νοσερίνο βεβαίωσε την Τζόαν Παρκς ότι τα κρανία επικοινωνούν τηλεπαθητικά με τα άτομα με τα οποία συνδέονται και προσπάθησε να την ηρεμίσει λέγοντάς της ότι θα έπρεπε να μοιραστεί τις εμπειρίες της και με άλλους ανθρώπους που έχουν στην κατοχή τους κρυστάλλινα κρανία... Της εξήγησε ότι στη διάρκεια των ερευνών του είχε ανακαλύψει πως τα κρανία είχαν πολλές ιδιότητες που φαίνονταν να αντέχουν στη λογική αλλά και πως ήταν απόλυτα φυσιολογικό να βλέπει κανείς οράματα μέσα στα κρανία ή να τα «ακούει» να μιλούν...

Και είναι αλήθεια ότι εμείς οι άνθρωποι τρομάζουμε στην ιδέα ενός ψυχικού φαινομένου ή κάποιας εσωτερικής εμπειρίας που δεν μπορούμε να εξηγήσουμε με τη λογική και αυτό είναι φυσιολογικό...είναι ο φόβος του άγνωστου...

- Από την άλλη πόσοι από μας δεν είχαν κάποτε έστω και μια τέτοια εμπειρία
- Πόσες φορές δεν είδαμε ένα όνειρο που ήθελε να μας πει κάτι? Ένα προφητικό όνειρο
- Πόσες φορές δεν αισθανθήκαμε ότι κάτι κακό θα συμβεί πριν ακόμα αυτό γίνει
- Και ας μην ξεχνάμε ότι μόνο το 10% του ανθρώπινου εγκεφάλου χρησιμοποιείται (κατά κοινή ομολογία όχι των New Agers αλλά των επιστημόνων) άρα το άλλο 90% σε τι μας χρησιμεύει


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 13:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο τέλος για να καθισυχάσει την Τζόαν Πάρκσς ο Νοσερίνο την διαβεβαίωσε πως το γεγονός ότι ο «Μαξ» της «μιλούσε» δεν ήταν τίποτα το διαφορετικό από αυτό που θα μπορούσαν να βιώσουν και άλλοι μαζί του. Ετσι η Τζόαν άνοιξε το σπίτι της σε ανθρώπους που είχαν την περιέργεια να δουν κρυστάλλινα κρανία.

Στην αρχή μετά από καιρό ήρθαν ένας ή δυο, με τον καιρό όμως έφταναν όλο και περισσότεροι, μέχρι που έφταναν από όλο τον κόσμο για να δουν τον Μαξ όπως έκαναν και με το κρανίο Μίτσελ-Χέτζες…

Η Τζόαν άρχισε να ταξιδεύει σε όλες τις πολιτείες των ΗΠΑ πηγαίνοντας τον Μαξ να συναντήσει τους ανθρώπους κάτι που ο ίδιος της είπε ότι λατρεύει να κάνει.
Εχει ακούσει επίσης πολλούς ανθρώπους να λένε ότι μαζί του είχαν εκπληκτικές εμπειρίες, αυτό όμως που ακούει συχνότερα είναι η αίσθηση ευημερίας που τους δίνει έτσι πιστεύει ότι τώρα πια καταλαβαίνει τα λόγια που της είπε ο Νόρμπου Τσεν πριν πεθάνει ξέροντας ότι έχει πια ανακαλύψει τον προορισμό του Μαξ και ότι «Αυτός κάνει ότι θα έπρεπε να κάνει»

Πιστεύει ακόμα ότι το κρανίο είχε βοηθήσει την κόρη της ενώ λέει ότι τόσο αυτή όσο και η Αννα Μίτσελ-Χέτζες έχουν πάρει πολλά γράμματα από ανθρώπους που αναφέρουν ότι τα κρυστάλλινα κρανία είχαν θεραπευτικές επιδράσεις πάνω σε κείνους που πέρασαν κάποιο διάστημα μαζί τους (γιατί υπήρχαν άνθρωποι που από μια εσωτερική παρόρμηση επισκέπτονταν τα κρανία συχνά όπως πολλοί κάνουν με τη σπηλιά του Νταβέλη...) Εκείνη θεωρεί ότι το κρυστάλλινο κρανίο της επιδρά άμεσα σε σωματικές ασθένειες . Είναι σίγουρη πως όχι μόνο την διατήρησε σε καλή κατάσταση υγείας αλλά και πως έχει θεραπεύσει και άλλους ανθρώπους.

H Tζόνσεν Μόζερ ζούσε σε μια απόμακρη φάρμα στο Μιζούρι όταν το 1987 γνώρισε τον «Μαξ» που άλλαξε ριζικά τη ζωή της:
“... Mόλις η Τζόαν έφερε το κρανίο δεν μπορούσα καλά καλά να καταλάβω τα συναισθήματά μου επειδή δεν είχα ξαναδεί κρυστάλλινο κρανίο… Εκείνη όμως ακριβώς τη στιγμή κάτι σκιρτησε μέσα μου. Ηταν λες και συναντούσα κάποιον από καιρό χαμένο φίλο κι ένιωσα μια καταλυτική αγάπη γι’αυτό το κρύσταλλο, γι’αυτό το κρανίο. Όλα συνέβησαν σε ένα πολύ βασικό συναισθηματικό επίπεδο… Λίγο αργότερα βρέθηκα να μιλώ αυτή την παράξενη γλώσσα εντελώς αυθόρμητα και σκέφτηκα:
Tι στο καλό συμβαίνει?
Τι θα σκέφτονται οι φίλοι μου?
Τι θα σκέφτεται η οικογένειά μου?
Κάτι όμως που έλεγε ότι το κρυστάλλινο κρανίο καταλάβαινε αυτή τη γλώσσα.

Πήγα λοιπόν να το δω ξανά και άρχισα να μιλώ εκείνη τη γλώσσα. Υστερα έβλεπα να αρχίζουν να συμβαίνουν διάφορα πράγματα μέσα στο κρανίο. Και ξαφνικά αυτή η «παρουσία» φάνηκε να αναδύεται από το κρανίο με μια τέτοια δύναμη που σχεδόν με έριξε κάτω.

Ενιωσα να παραλύω από αυτό τον αφόρητο πόνο. Δεν ήταν όμως σωματικός πόνος. Δεν μπορούσα να κινηθώ και σκέφτηκα:
Tι μου συμβαίνει?
Τη στιγμή όμως εκείνη που είχε γίνει σχεδόν αφόρητη η ένταση της ενέργειας, φάνηκε να βγαίνει από το κρανίο κάτι που έμοιαζε με μια δυνατή ακτίνα φωτός, σχεδόν σαν ακτίνα λέϊζερ και να πηγαίνει κατευθείαν στην καρδιά μου κι έπειτα κάτω στη γη. Ενιωσα να ρέει μέσα μου μια φογερή ενέργεια και δύναμη και ήταν σα να επρόκειτο να εκραγώ μέσα σε φλόγες ή κάτι παρόμοιο. Τότε η παρουσία που υπήρχε μέσα στο κρανίο άρχισε να μιλά σε εκείνη την ίδια γλώσσα που τώρα πια μπορούσα να αναγνωρίζω και να κατανοώ. Ηταν μια θαυμάσια εμπερία»

Η Tζόνσεν Μόζερ είπε επίσης ότι από κείνη τη μέρα είχε τηλεπαθητική επικοινωνία με την παρουσία που υπάρχει μέσα στο κρανίο και ότι επίσης η γλώσσα στην οποία μιλούσε το κρανίο ήταν η αρχαία θιβετανική γλώσσα «Τακ». Η γλώσσα αυτή (είπε) πήρε το όνομά της από έναν αρχαίο πολιτισμό που υπήρχε πριν από 36.000 χρόνια πρωτού να χωριστούν οι ήπειροι σε μια περιοχή του κόσμου που είναι τώρα γνωστή ως έρημος Τάκλα Μακάν, στην Κεντρική Ασία. Διευκρίνησε ότι η λέξη «Τακ» ήταν η αρχαία θιβετανική λέξη για τον αστερισμό του Ωρίωνα.
Και εξήγησε:
Oλοι ήρθαμε από το αστρικό σύστημα των Πλειάδων και του Ωρίωνα… όλοι ήρθαμε από την ίδια πηγή και τώρα βρισκόμαστε στο ταξίδι της επιστροφής. Τα αστέρια αυτά επίσης είχαν κάποια σχέση με τη δομή των οστών και με το DNA.

H Tζόνσεν Μόζερ είχε επίσης εμπειρία και με το κρανίο Μίτσελ-Χέτζες όταν το συνάντησε. Η παρουσία αυτού του κρανίου την έκανε να βιώσει την ολοκληρωτική καταστροφή ενός πλανήτη ονόματι Μαλντεκ, ο οποίος υπήρχε κάποτε στο ηλιακό μας σύστημα και που είχε εκραγεί λόγω της κακής χρήσης της δύναμης του λόγου κάτι το οποίο είχε οδηγήσει και τους κατοίκους του στην κατάχρηση της τεχνολογίας.

Δίνοντας κάποια συνέντευξη είπε:

«… Είναι πολύ δύσκολο να πω με λόγια όσα έμαθα και βίωσα.

Περισσότερο μοιάζει με μια αίσθηση ή ένα συναίσθημα. Εκείνο που άρχισα να νοιώθω είναι ότι αυτή η παρουσία είναι κάτι σαν το δικό μας υπέρ-εγώ. Είναι σαν το μέρος εκείνο του εαυτού μας που βρίσκεται υπεράνω και πέρα από τον καθένα μας ξεχωριστά. Μου έχει όμως δοθεί η ιδιαίτερη εντύπωση ότι αυτός ο υπερ-εαυτός ήρθε σε αυτήν εδώ τη φυσική μας διάσταση και διαχωρίστηκε μέσα σε ξεχωριστά σώματα με την κάθοδό της στην ύλη.

Και κάποτε οι πολιτισμοί μας όπως ο Τακ, βρίσκονταν σε πλήρη επικοινωνία με αυτή την ανώτερη εξέλιξη, με αυτή την ανώτερη πηγή, αλλά με το πέρασμα του χρόνου πάνω στη Γη λησμονήσαμε πώς να επικοινωνούμε σωστά ο ένας με τον άλλο και με την αρχική πηγή

Όταν εργάζεσαι με το κρυστάλλινο κρανίο είναι σα να ανιχνεύεις ένα νήμα φωτός το οποίο αποτελεί τη σύνδεσή μας με την αρχική μας πηγή. Νοιώθεις σα να κινείσαι κατά μήκος αυτού του νήματος φωτός και να επιστρέφεις στην πηγή περνώντας καθ’οδόν μέσα από διάφορες άλλες διαστάσεις.

Ηρθε ο καιρός να αφυπνιστούμε σε μια ολοκληρωμένη συνειδητότητα και να επαναδραστηριοποιήσουμε τη σύνδεσή μας με την πηγή της προέλευσής μας.»[/i]


Επόμενος σταθμός στο ταξίδι μας το κρανίο Sha-Na-Ra του Νικ Νοσερίνο...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 14:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
"...
Ένα χρόνο αργότερα το κρυστάλλινο κρανίο άρχισε να εμφανίζεται στα όνειρα της Τζόαν. Στην αρχή η εικόνα του ερχόταν περιστασιακά, δυο χρόνια όμως αργότερα άρχισε να της «μιλά» αλλά όπως η ίδια είπε όχι με φωνή αλλά τηλεπαθητικά.

Η Τζόαν μέχρι τότε δεν είχε ποτέ άλλη τέτοια εμπειρία. Πάντα θεωρούσε τον εαυτό της λογικό και τα πόδια της να πατούν γερά στο έδαφος. Στην αρχή η τηλεπαθητική επικοινωνία δεν ήταν συχνή γι’αυτό και δεν έδειχνε ιδιαίτερη σημασία , σταδιακά όμως άρχισε να συμβαίνει πιο συχνά και σε περίεργες στιγμές της ημέρας όπως για παράδειγμα όταν ετοίμαζε για φαγητό τα εγγόνια της ή όταν έκανε τα λογιστικά τους. Το κρανίο στο τέλος κατέληξε να της μιλά ακόμη κι όταν οδηγούσε λέγοντάς της συνεχώς : “Θέλω να βγω απ’αυτό το ντουλάπι» (εδώ επιτρέπεται να ρίξουμε το γέλιο της αρκούδας)

H γυναίκα άρχισε να σκέφτεται ότι το χάνει. Σκέφτηκε μάλιστα να επισκεφτεί το γιατρό της μέχρι που τα πράγματα γίναν πιο παράξενα αφού το κρανίο της έλεγε ότι έπρεπε να έρθει σε επαφή με τον «άντρα» χωρίς να της διευκρινίζει ποιος είναι αυτός ο άντρας…

Τελικά μας λέει: “… ένα απόγευμα βρέθηκα να κάθομαι στο πάτωμα της ντουλάπας συζητώντας μ’αυτόν τον κρύσταλλο. Aφησέ με του είπα νοερά αλλά αποφασιστικά … δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σου… φύγε από τη ζωή μου. Και έπειτα ξανάκλεισα το βαλιτσάκι όπου το είχα τοποθετήσει και το έσπρωξα πίσω στο βάθος της ντουλάπας καταχωνιασμένο πίσω από κάτι βαλίτσες. Το κρανίο όμως επέμενε… καθώς κατέβαινα τις σκάλες το κρανίο είπε: O κόσμος θα μάθει για μένα… Είμαι κάτι πολύ σημαντικό για την ανθρωπότητα και παρεπιπτόντως το όνομά μου είναι «Μαξ» και όχι «κρανίο»…”[quote]

Κάπου έχω διαβάσει πως η Τζόαν είχε το κρανίο φυλάμενο στο ντουλάπι και ασχολήθηκε μαζί του μόνο μετά που είχε δει το σόου στην τηλεόραση.

Ποιο απ' τα δύο σενάρια να κρατήσω?

Θενκς
-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 16:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμενα αυτο που τελικα με εφτιαξε στην ολη ιστορια ειναι το ονομα του κρανιου.

ΜΑΞ.

και ειναι αρχαιο και υποδηλωνει πολιτισμο των μαγιας,αζτεκων κτλ.


πιθανον προκειται για υποκοριστικο του μοντεζουμα (το οποιο οπως και να το κανουμε ειναι μπαναλ και οχι και τοσο 'πιασαρικο΄ για την καριερα του).

σκεψου δηλαδη πριν να το λεγαν καουπολικαν και τωρα να ζηταγε να το φωναζουν.... Κιτσο.



A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εμενα αυτο που τελικα με εφτιαξε στην ολη ιστορια ειναι το ονομα του κρανιου.
ΜΑΞ.
και ειναι αρχαιο και υποδηλωνει πολιτισμο των μαγιας,αζτεκων κτλ.
πιθανον προκειται για υποκοριστικο του μοντεζουμα (το οποιο οπως και να το κανουμε ειναι μπαναλ και οχι και τοσο 'πιασαρικο΄ για την καριερα του).
σκεψου δηλαδη πριν να το λεγαν καουπολικαν και τωρα να ζηταγε να το φωναζουν.... Κιτσο.

Αυτό θα πεί χιούμορ - πηγή ζωής - να σαι κάλα αστρούλα!

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 21:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εμενα αυτο που τελικα με εφτιαξε στην ολη ιστορια ειναι το ονομα του κρανιου.

ΜΑΞ.



Και μένα μου έκανε εντύπωση και μάλιστα έκανα και γω την παρόμοια αστεία σκέψη αλλά όταν στη συνέχεια διάβασα το βιβλίο κατάλαβα... γιατί κάθε ένα ΚΡΑΝΙΟ υποτίθετε ότι αντιπροσωπεύει 13 διαφορετικούς πολιτισμούς-εξωγήϊνους κόσμους περιλλαμβανομένου και του δικού μας γήϊνου Ατλαντιανού πολιτισμού.

Θα παρακαλέσω το αντμίν αν μπορεί να μου στείλει ένα νέο κωδικό εισόδου μια και τον παλιό τον δάνεισα σε κάποιο μέλος για να μου ανεβάσει τα τελευταία 3 μηνύματα τα οποία και ανέβασε από τον υπολογιστή του. Αν δεν μπορεί να το κάνει θα πρέπει να σταθώ στα λόγια υπόσχεσης του μέλους αυτού να μην το χρησιμοποιήσει αν και νομίζω ότι δεν έχει λόγους να το κάνει...

Σήμερα λοιπόν έχω ξανά το μηχανηματάκι μου και από αύριο πιστεύω ότι θα αρχίσω να ξαναποστάρω info για το θέμα μας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy