ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 00:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@augerinos_x.....

καταρχην να σου πω πως ειμαι φιλη

Μια απτη αποδειξη για τις χημικες διεργασιες του εγκεφαλου που κανουν τη καρδια να ''λειτουργει'', ειναι το γεγονος οτι οταν καποιος ειναι σε κωματωδη κατασταση, στον ασθενη διαγνωζεται μονο εγκεφαλικη λειτουργια και τα υπολοιπα οργανα του, υποστηριζονται με μηχανηματα.

Η αναφορα μου , ναι, ειναι επιστημονικη.

....επομενως για να απαντησω στο ερωτημα σου, μεσω της ορασης, (ενας ωραιος αντρας στην περιπτωση μου), στελνεται το ''μηνυμα'' στον εγκεφαλο και αυτος στελνει ''μηνυμα'' στην καρδια.

Τωρα, γιατι αυτος ο αντρας και οχι καποιος αλλος......θα σου πω απλα πως πιστευω οτι ειναι θεμα ''ενστικτου'' για μενα, δεν μπορω να εξηγησω γιατι το μηνυμα της ορασης (οπως ανεφερα παραπανω), ειναι αυτο για τον εναν αντρα και οχι για τον αλλον...

@Dr Jekyll Mr Hyde.....

Οι δυνατοτητες μου, περιοριζονται μεχρι σημερα, μονο στο να προσπαθω να κανω το καλυτερο για μενα και οσο μπορω για τους γυρω μου. Καποιες πεποιθησεις μου ομως, ναι, μου δημιουργηθηκαν απο οσα λεει η επιστημη.

Οσο για τις εκφρασεις περι καρδιας....

...Εφοσον η καρδια ειναι αυτη που ''αισθανεται'' (οχι η πηγη των συναισθηματων, αλλα εκει οπου καταληγουν), τοτε συσχετιζεται με το συναισθημα. Το αυτονοητο δηλαδη. Απλως διαφωνω ως προς την ''πηγη'' αυτων των συναισθηματων...

Για το ενστικτο, δεν ξερω τι ισχυει....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 00:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@Dr Jekyll Mr Hyde.....

Οι δυνατοτητες μου, περιοριζονται μεχρι σημερα, μονο στο να προσπαθω να κανω το καλυτερο για μενα και οσο μπορω για τους γυρω μου. Καποιες πεποιθησεις μου ομως, ναι, μου δημιουργηθηκαν απο οσα λεει η επιστημη.



Θα μπορούσα να το θέσω έτσι: Αν είσαι ο ίδιος επιστήμονας, δεν έχεις ανάγκη απο άλλους επιστήμονες να σου πουν τι ισχύει και τι όχι. Με την 'εννοια δηλαδή, οτι αν ο ίδιος ασκείς την τέχνη της παρατήρησης και του πειραματισμού, δε χρειάζεσαι κάτι περισσότερο. Κάθε πεποίθηση, κάθε ιδέα, που έρχεται μέσα μας απο έναν εξωτερικό παράγοντα, είναι μια αλυσίδα για το μυαλό μας. Και την καρδιά μας ακόμα παραπέρα. Αν πεις στον εαυτό σου "Είμαι ένα ζώο", τότε θα είσαι ένα ζώο. Και να μην ήσουν πριν, απ' τη στιγμή που το πιστέψεις, θα γίνεις. Επομένως πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί με το τι σκεφτόμαστε και τι επιρροές αφήνουμε να μπούνε μέσα μας. Είναι ελάχιστες οι θετικές επιρροές.
quote:

Αν δεν κάνω λάθος η αναφορά σου είναι επιστημονική.
Πάνω σε αυτό που είπα βασίστηκα στις παρατηρήσεις μου αν και έγραψα αυτό για την καρδια μιας και είδα να αναφέρεσαι σε επιστημονικές παρατηρήσεις ως απόλυτες. (Αυτο ισχυει, αν μιλας για συναισθημα.....)
Η επιστήμη έχει ανακαλύψει πολύ περισσότερα για την καρδια μπορώ να σου δώσω κάποια link αν εδιαφερεσε.
Καλο σου βραδυ :)
Ναι θα με ενδιέφερε να δω σχετικά λινκ. Μπορεί αυτό να επαληθεύσει ορισμένα πράγματα που έχω παρατηρήσει από πείρα.
Θυμίζω πάντως ότι όταν αναφέρθηκα στην καρδιά δεν μίλησα μόνο για συναίσθημα, αλλά και για κατανόηση. Κατανόηση που συμβαίνει εκεί.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/08/2012 01:01:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 00:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


φοβαμαι να παραδεχτω, πως για μενα οσο αφορα το ενστικτο της επιβιωσης, αυτο που ειτε το βαζεις στα ποδια, ειτε δρας, δεν ισχυε παντα μεχρι σημερα....

συνηθως ''κοκκαλωνω''.....οταν λειτουργει με την καρδια (εννοω στα συναισθηματικα)....

οταν ομως ερχεται καταπανω μου ενα αυτοκινητο, τοτε δρω....

αυτο γνωριζω για μενα οσο αφορα το ενστικτο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 01:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φοβαμαι να παραδεχτω, πως για μενα οσο αφορα το ενστικτο της επιβιωσης, αυτο που ειτε το βαζεις στα ποδια, ειτε δρας, δεν ισχυε παντα μεχρι σημερα....

συνηθως ''κοκκαλωνω''.....οταν λειτουργει με την καρδια (εννοω στα συναισθηματικα)....

οταν ομως ερχεται καταπανω μου ενα αυτοκινητο, τοτε δρω....

αυτο γνωριζω για μενα οσο αφορα το ενστικτο...



Όταν "κοκκαλώνει" κάποιος, μπροστά σε ένα γεγονός που θα έπρεπε να λειτουργήσει ενστικτωδώς, είναι, όπως το βλέπω, γιατί παρεμβαίνει ο νους. Φυσικά η σκέψη μπορεί να επηρεάσει τα συναισθήματα. Αυτό είναι κάτι που αφορά τον νου και τα βαθύτερα επίπεδά του.

Για παράδειγμα, αν την ώρα που οδηγείς αρχίζεις και σκέφτεσαι, σκέφτεσαι το τιμώνι που κρατάς, σκέφτεσαι το πόδι σου στο πετάλι, σκέφτεσαι την αλλαγή ταχυτήτων κλπ, τότε μπορεί ακόμα και να τρακάρεις. Η σκέψη είναι πολύ αργή, το ένστικτο είναι γρήγορο.
Π.χ. ένας μπασκετμπολίστας βαράει βολές. Αν εκείνη τη στιγμή αρχίζει και σκέφτεται το οτι βαράει βολή κλπ, θα τη χάσει. Αν βάλει το μυαλό στην άκρη και αφήσει το ένστικτό να λειτουργήσει, τότε θα την βάλει.
Ο νους δημιουργεί το πρόβλημα σε αυτή τη περίπτωση. Ο νους, το υποσυνείδητο, μπορεί να επηρεάσει το συναίσθημα, δεν υπάρχει κάτι υπερβατικό σε αυτό.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/08/2012 01:09:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 01:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και πως ξεπερνιεται αυτο? (αυτο ειναι εγωισμος??????)

Θα μου πεις, αλλαξε το αντικειμενο της παρατηρησης σου?

Μα οταν στο μυαλο μου ειναι ο ''ελεφαντας'', ακομα και αν πω ''μην σκεφτεσαι τον ελεφαντα'', παλι τον ελεφαντα θα σκεφτω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 07:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνω μετον φιλο μας jekyl..
Ακομα κ αν υπαρχει ενας ελεφαντας στο κεφαλι μας περα απο το ενστικτο υπαρχει κ η λογικη που αν την εχεις δουλεψει παρενγκωνιζεις τον ελεφαντα κ συνεχιζεις..
Εδω ομως παιζει ρολο κ ο τομεας προσωπικοτητα..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 09:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....καλημερα!

Ξερω οτι αγαπαω τον εαυτο μου, αλλα δεν ειμαι σιγουρη τελικα αν το κανω με την καρδια μου, μα με το νου μου. (επειδη, δηλ, αυτο ειναι λογικο)

Κατανοω, ομως καλυτερα την καρδια μου, οταν προσφερω στους αλλους...

Νομιζω μου χρειαζονται δοσεις αυτοπεποιθησης, ωστε να νιωσω κατανοηση των συναισθηματων μου.

Συμφωνω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο οι συνθηκες ζωης σημερα, ομως εχω αισθανθει αγαπη για τον εαυτο μου και τη ζωη, συνηθως με εμμεσους εξωτερικους παραγοντες (δηλαδη, δεν αφορουσαν εμενα αυτοι). πχ αισθανομαι ετσι, οταν βλεπω τη θαλασσα...

Το παραπονο που εχω με τον εαυτο μου, ειναι οτι δεν ειμαι και τοσο πιστη στο συναισθημα αγαπης μαζι του και αμφιβαλλω συνεχεια....

Πως μπορω να το αντιμετωπισω αυτο?

--------->ΕΚΤΙΜΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ.

--------->ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

Edited by - elixir on 20/08/2012 11:58:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 11:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και πως ξεπερνιεται αυτο? (αυτο ειναι εγωισμος??????)

Θα μου πεις, αλλαξε το αντικειμενο της παρατηρησης σου?

Μα οταν στο μυαλο μου ειναι ο ''ελεφαντας'', ακομα και αν πω ''μην σκεφτεσαι τον ελεφαντα'', παλι τον ελεφαντα θα σκεφτω.....



Όπως το λες είναι... ο νους είναι ελέφαντας. Και επειδή είναι ελέφαντας και ο ελέφναντας είναι ένα μεγάλο και δυσκίνητο ζώο, που πιάνει πολύ χώρο και τρώει πολύ φαί για να ζήσει, εμείς πρέπει να μάθουμε να πειθαρχούμε αυτόν τον ελέφαντα, να τον χειριζόμαστε. Εδώ έρχονται οι διάφορες δυτικές τέχνες, Ζεν, διαλογισμός κλπ.. που έρχονται να μας μάθουν να συνυπάρχουμε με τον ελέφαντα. Ο ελέφαντας δεν είναι κακός απο μόνος του, ο ελέφαντας είναι χαζός, όμως αυτός ο χαζός μας κάνει τη ζωή πατίνι. Θυμήσου έναν ιδιοκτήτη σκύλου για παράδειγμα, που ο σκύλος προχωράει και σέρνει τον ιδιοκτήτη του απο πίσω απο το λουρί που τον κρατάει. Έτσι είμαστε και εμείς με τον νου μας. Ο νους μας προχωράει μπροστά σαν ένα γιγάντιος ελέφαντας και εμείς σερνόμαστε απο πίσω σαν τον Έκτορα στο άρμα του Αχιλλέα. Λοιπόν, αυτό πρέπει να σταματήσει.
Πώς θα σταματήσει;
Θα πρέπει να μάθουμε να χορεύουμε. Ο χορευτής είναι η προσοχή μας. Ο χορευτής αρχικά κοιτάει τα πόδια του και παράλληλα προσέχει μη χτυπήσει κανέναν ή μη σκοντάψει κάπου και πέσει. Έτσι και εμείς πρέπει να έχουμε την προσοχή μας ταυτόχρονα σε δύο μέρη: προς τα μεσα και προς τα έξω.
Μέχρι αυτό να μας γίνει δεύτερη φύση.
Προς τα μέσα μας υπάρχουν όλες οι σκέψεις, τα αισθήματα και τα συναισθήματα. Προς τα έξω μας υπάρχει ο χώρος, οι άνθρωποι, τα πράγματα.
Η προσοχή μας πρέπει να είναι σε κίνήση, αν κάτσει σε ένα σημείο ακίνητη θα την τραβήξει ο ελέφαντας. Σιγά σιγά, όσο ασκείται η αυτο-παρατήρηση, τόσο μειώνονται οι σκέψεις, τόσο πειθαρχεί ο νους. Αλλά δεν μπορούμε να τον πιέσουμε να πειθαρχίσει. Είμαστε χορευτές, ο χορευτής δεν πιέζεται, κάνει αρμονικές κινήσεις. Αν αρχίσει να πιέζει τον εαυτό του γίνεται δυσκαμπτος.
Αυτά για τώρα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/08/2012 11:16:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 11:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατανοω, ομως καλυτερα την καρδια μου, οταν προσφερω στους αλλους...


Αυτό είναι το καλύτερο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 11:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


....καλημερα!

Ξερω οτι αγαπαω τον εαυτο μου, αλλα δεν ειμαι σιγουρη τελικα αν το κανω με την καρδια μου, μα με το νου μου.

Κατανοω, ομως καλυτερα την καρδια μου, οταν προσφερω στους αλλους...

Νομιζω μου χρειαζονται δοσεις αυτοπεποιθησης, ωστε να νιωσω κατανοηση των συναισθηματων μου.

Συμφωνω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο οι συνθηκες ζωης σημερα, ομως εχω αισθανθει αγαπη για τον εαυτο μου και τη ζωη, συνηθως με εμμεσους εξωτερικους παραγοντες (δηλαδη, δεν αφορουσαν εμενα αυτοι). πχ αισθανομαι ετσι, οταν βλεπω τη θαλασσα...



Η θάλασσα, τα βουνα, η φύση γενικώς, έχουν πολλά να μας δώσουν αν τους δώσουμε και εμείς την απαραίτητη προσοχή... η κατάσταση στις πόλεις είναι πολύ τραγική επειδή λείπουν όλα αυτά τα πράγματα. Αν όλοι οι άνθρωποι είχαμε την δυνατότητα να κοιτάμε 5-10 λεπτά τη θάλασσα τη μέρα, ή να βουτάμε τα πόδια μας στην άμμο και το νερό για δυό-τρία λεπτά, η ζωή μας θα έβλεπε κάποια βελτίωση. Αλλά επειδή δεν το κάνουμε ούτε αυτό, τα πράγματα είναι περίεργα. Πώς να ζήσει ένας άνθρωπος, χωρίς καθόλου θετικές επιρροές;
quote:
Το παραπονο που εχω με τον εαυτο μου, ειναι οτι δεν ειμαι και τοσο πιστη στο συναισθημα αγαπης μαζι του και αμφιβαλλω συνεχεια....

Πως μπορω να το αντιμετωπισω αυτο?


Όταν λες αμφιβάλλεις; Τι ακριβώς εννοείς;
Γενικά η γνώμη μου είναι, να μην αμφιβάλλεις! Απλά κάνε ο,τι είναι να κάνεις και μη κάνεις πολλές ερωτήσεις. Βέβαια, με σύνεση ο,τι κάνεις. Σημαντικό αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 11:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
augerinos_x
Συγγνώμη νόμιζα ότι μιλούσα με τον (elixir) Μελετάω εσωτερισμό από μικρός πες μου για το βιβλίο ίσως να έχω την υποδομή που αναφέρεις :)


Οκ, στείλε μου μέιλ μέσω του φόρουμ και θα μιλήσουμε απο εκεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 11:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde....

...οταν νιωθω αμφιβολια, εννοω οτι μερικες φορες νιωθω καλα με τον εαυτο μου, και αλλες οτι εχω διαπραξει κατι κακο και πως πρεπει να τιμωρηθω, δηλαδη να του δειξω οτι δεν τον αγαπαω....

...προσπαθω να ειμαι συνετη, ναι.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το προηγουμενο ποστ σου. Θα φροντισω να διαλογιστω λιγο ακομα πανω σε οσα λες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 21:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη μου εχεις νιωσει ποτε τον αληθινο ερωτα το χαοτικο παθος.;

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2012, 21:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

@hunter1.....

Οχι....

με ποια αφορφη θετεις ενα τετοιο ερωτημα?....

και αν απαντουσα Ναι?......τι θα αλλαζε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2012, 00:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....μαυρα μεσανυχτα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 09:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

@hunter1

...αφου, δεν απαντας εσυ, ας απαντησω εγω...

quote:
Φιλη μου εχεις νιωσει ποτε τον αληθινο ερωτα το χαοτικο παθος.;

Για μενα, και ετσι οπως τα εχω στο μυαλο μου, ο αληθινος ερωτας και το χαοτικο παθος, διαφερουν.

Ο αληθινος ερωτας, μπορει να συμβαινει στη σχεση μας με το αλλο φυλο, στη σχεση μας με τη φυση, στη σχεση μας με τα ζωα, με αντικειμενα πιθανως, δηλαδη γενικοτερα με τη ζωη. Αυτος ο ερωτας, οταν εχει να κανει με το αλλο φυλο, μπορει να εμπεριεχει και το στοιχειο του παθους.

Το χαοτικο παθος, αισθανομαι οτι εχει να κανει κυριως με τη σεξουαλικη σχεση ενος ζευγαριου και παραλληλα μπορει να εμπεριεχει και το ερωτικο στοιχειο μεσα του, απλως σε εντονη μορφη.



Edited by - elixir on 25/08/2012 09:04:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 14:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αληθινος ερωτας, μπορει να συμβαινει στη σχεση μας με το αλλο φυλο, στη σχεση μας με τη φυση, στη σχεση μας με τα ζωα, με αντικειμενα πιθανως, δηλαδη γενικοτερα με τη ζωη. Αυτος ο ερωτας, οταν εχει να κανει με το αλλο φυλο, μπορει να εμπεριεχει και το στοιχειο του παθους.
Το παραπάνω, όπως το περιγράφεις, θα μπορούσε να μην είναι αληθινός έρωτας, αλλά προσκόλληση..

quote:
Το χαοτικο παθος, αισθανομαι οτι εχει να κανει κυριως με τη σεξουαλικη σχεση ενος ζευγαριου και παραλληλα μπορει να εμπεριεχει και το ερωτικο στοιχειο μεσα του, απλως σε εντονη μορφη.

Η λέξη "χαοτικό" θα έπρεπε πρώτα να διευκρινιστεί.. Η λέξη "χαοτικό" μπορεί να ερμηνευτεί και ως απλά "έντονο". Έντονο πάθος μπορεί να ζήσει κάποιος όταν έχει ισχυρή ενεργειακή χημεία με το άλλο άτομο (μπορεί αρχικά να μην ήταν ισχυρή, αλλά να έγινε με τον καιρό).

Έπειτα η λέξη χαοτικό μπορεί ερμηνευτεί με την έννοια οτι η σχέση είναι χαοτική. Με άλλα λόγια, υπάρχει βέβαια έντονη η επιθυμία ενός συγκεκριμένου ατόμου, αλλά υπάρχουν ταυτόχρονα και άλλες επιθυμίες (ερωτικές ή μη) που παρεμβάλονται σε αυτήν την κύρια και μείζονα επιθυμία.
Με άλλα λόγια μέσα στην ίδια τη σχέση υπάρχουν "μίση & πάθη" ανεξάρτητα με το μέγεθος του έρωτα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 25/08/2012 14:11:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 17:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη ελιξιρ αργησα να σου απαντησω γιατι δεν εμπαινα στο φορουμ..
οπως λεει κ ο τζεκιλ ισχυρη ενεργειακη χημεια σε βαθμο που δεν αμφιβαλεις για το συναισθημα σου ξερεις οτι πρεπει να βρισκεσαι εκει χωρις σκεψη..αν θελεις μπορουμε να το αναλυσουμε..
παντως το προβλημα πιστευω οτι ειναι οτι δεν ξερεις κ αμφιβαλεις γιατι δεν εχεις γεμισει απο την σιγουρια του ερωτα που στην πορεια μετατρεπετε σε αγαπη..


d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 19:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde.....

...λες:

quote:
Το παραπάνω, όπως το περιγράφεις, θα μπορούσε να μην είναι αληθινός έρωτας, αλλά προσκόλληση..

Πιστευω οτι ο ιδανικος ''αληθινος ερωτας'', ειναι εκεινος που συνηπαρχει συγχρωνως και στα δυο μελη (ζευγαρι). Οτιδηποτε εξω απο αυτο, συμφωνω οτι ειναι περισσοτερο προσκολληση... (οπως προσκολληση θα αποκαλουσα και το να ειναι καποιος ''αληθινα ερωτευμενος'' με τη φυση, ζωο, πραγμα κτλ)

...επισης λες:

quote:
Η λέξη "χαοτικό" θα έπρεπε πρώτα να διευκρινιστεί.. Η λέξη "χαοτικό" μπορεί να ερμηνευτεί και ως απλά "έντονο". Έντονο πάθος μπορεί να ζήσει κάποιος όταν έχει ισχυρή ενεργειακή χημεία με το άλλο άτομο (μπορεί αρχικά να μην ήταν ισχυρή, αλλά να έγινε με τον καιρό).

Θα συμφωνησω και μαλιστα θα καταθεσω, οτι μπορει καποιος να εχει ισχυρη ενεργειακη χημεια με καποιον, αλλα οταν ερθει η ωρα να την εκφρασει.......να μετατραπει σε μια ''καυτη πατατα''!

...ακομη λες:

quote:
Έπειτα η λέξη χαοτικό μπορεί ερμηνευτεί με την έννοια οτι η σχέση είναι χαοτική. Με άλλα λόγια, υπάρχει βέβαια έντονη η επιθυμία ενός συγκεκριμένου ατόμου, αλλά υπάρχουν ταυτόχρονα και άλλες επιθυμίες (ερωτικές ή μη) που παρεμβάλονται σε αυτήν την κύρια και μείζονα επιθυμία.
Με άλλα λόγια μέσα στην ίδια τη σχέση υπάρχουν "μίση & πάθη" ανεξάρτητα με το μέγεθος του έρωτα.

Παρ'ολα αυτα, η σεξουαλικη σχεση του ζευγαριου, θα ειναι εντονη....μαλιστα ιδιαιτερα οσο κραταει αυτη η σχεση ''μισους-παθους'' και εκδηλωνεται μεσα σ'αυτη. (Δεν μιλαω εμπειρικα, απο απλη παρατηρηση το συμπερανα).

@hunter1....

....αναφερομαι παραπανω στον φιλο Dr Jekyll Mr Hyde οσο αφορα για την ενεργειακη χημεια..... διαβασε αν θες....
(Μαλλον, τελικα, να ειχα μεινει με την αισθηση της ''χημειας'' αυτης, και με το περασμα του χρονου, να εξασθενησε και να μην την εξεφρασα σωστα.... ειναι αυτο που λες: ''χωρις σκεψη''......ε, εγω εκανα δευτερες σκεψεις, οταν μου δωθηκε η ευκαιρια να εκφρασω το συναισθημα μου..... δεν εγινε τιποτα!)

...επισης λες:

quote:
παντως το προβλημα πιστευω οτι ειναι οτι δεν ξερεις κ αμφιβαλεις γιατι δεν εχεις γεμισει απο την σιγουρια του ερωτα που στην πορεια μετατρεπετε σε αγαπη..

Yπηρξα, δεκτης αυτης της αγαπης, αλλα ημουν ανικανη να αισθανθω το ιδιο, καποια στιγμη.....

Παρ'ολα αυτα, δεν εννοω αυτο που λες....εννοω την ανικανοτητα μου να πιστεψω στον εαυτο μου και στα συναισθηματα μου, ιδιαιτερα οταν μερικες φορες δεν τα νιωθω σταθερα....
Μπορει π.χ. να νιωσω καλα μαζι σου τη μια στιγμη και την επομενη, με αφορμη καποιο γεγονος, να αρχισω να αμφιβαλλω.....τοτε αισθανομαι ενοχη (που δεν καταφερα να σταθεροποιησω τα συναισθηματα μου) και να μπω στην διαδικασια να με τιμωρησω....

Edited by - elixir on 25/08/2012 19:11:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 20:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι υπερβολικο το μπερδεμα σου..ολοι μας ειμαστε ξεχωριστες προσωπικοτητες με διαφορετικες αντιμετωπισεις θεματων..σιγουρα στις ανθρωπινες σχεσεις υπαρχουν κοινα σημεια αλλα τις περισοτερες φορες οι διαφορες ειναι που χτιζουν τις σχεσεις.το να θεωρεις υποπτη τη διαφορετικοτητα κ νααμφιβαλεις οταν οαπεναντι σου νιωθεις οτι ειναι καπου καπως τοτε πιστευω οτι πρωτα πρεπει νς δυναμωσεις το δικο σου εγω ωστε να μην νιωθεις τοσο ευαλωτη καθε φορα που καποιος σε φερνει σε δυσκολη θεση ..η τιμωρια που λες ειναι περιττη..εχεις δουλεψει καθολου το εγω σου;

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 20:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@hunter1.....

quote:
....πρωτα πρεπει νς δυναμωσεις το δικο σου εγω ωστε να μην νιωθεις τοσο ευαλωτη καθε φορα που καποιος σε φερνει σε δυσκολη θεση ..η τιμωρια που λες ειναι περιττη..εχεις δουλεψει καθολου το εγω σου;

Προσπαθω να δουλεψω το εγω μου, αλλα καταληγω συνηθως σε ενοχες και κλαματα (για ασημαντα πραγματα πολλες φορες).

Η τεχνικη του Dr Jekyll.... με βοηθησε αρκετα, αλλα ειναι ακομα νωρις για να δω αποτελεσματα....

Εχω δρομο ακομα, το ξερω..... ομως ειμαι αισιοδοξη, οτι τουλαχιστον θα κανω σωστη εκτιμηση των συναισθηματων μου. Θελω να μαθω να συμβιβαζομαι και με τα λαθη μου,.....ομως πολλες φορες ζηταω την επιδοκιμασια απο τριτους.

Δεν θελω να ξαναπληγωσω, και φυσικα δεν ξερω ποσο αντεχω να πληγωθω παλι.... Ξερω οτι για το ποσο μπορει να πληγωθω, δεν εχω το κεκτημενο δικαιωμα, αλλα προς το παρον το αποφευγω....

Δεν θα επεκταθω περισσοτερο....

Ευχαριστω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 22:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hunter1 ίσως μπορείς να μου λύσεις μια απορία, γιατί φαίνεται να έχεις ζήσει πράγματα που δεν έχω ζήσει
quote:
οπως λεει κ ο τζεκιλ ισχυρη ενεργειακη χημεια σε βαθμο που δεν αμφιβαλεις για το συναισθημα σου ξερεις οτι πρεπει να βρισκεσαι εκει χωρις σκεψη..αν θελεις μπορουμε να το αναλυσουμε..
παντως το προβλημα πιστευω οτι ειναι οτι δεν ξερεις κ αμφιβαλεις γιατι δεν εχεις γεμισει απο την σιγουρια του ερωτα που στην πορεια μετατρεπετε σε αγαπη..

Αφού δύο άνθρωποι έχουν απ' αρχής χημεία και ξέρουν οτι πρέπει να βρίσκονται μαζί... γιατί δεν υπάρχει απο την αρχή αγάπη, αλλά αναπτύσσεται με τον καιρό; (αν κατάλαβα λες κάτι τέτοιο)
Μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο αυτό;

elixir

quote:
Πιστευω οτι ο ιδανικος ''αληθινος ερωτας'', ειναι εκεινος που συνηπαρχει συγχρωνως και στα δυο μελη (ζευγαρι). Οτιδηποτε εξω απο αυτο, συμφωνω οτι ειναι περισσοτερο προσκολληση...
Χμμ... και αν είναι απλά... προσκόλληση και απο τα δύο μέλη;

quote:
Yπηρξα, δεκτης αυτης της αγαπης, αλλα ημουν ανικανη να αισθανθω το ιδιο, καποια στιγμη.....
ίσως βέβαια και το άλλο άτομο να μην είχε αγάπη, αλλά.. προσκόλληση. Συμβαίνει συχνά να ποθούμε κάτι πολύ και όταν τελικά το αποκτάμε.. χάνεται η "αγάπη" που είχαμε για αυτό.
quote:
Προσπαθω να δουλεψω το εγω μου, αλλα καταληγω συνηθως σε ενοχες και κλαματα (για ασημαντα πραγματα πολλες φορες).
Ναι.. μάλλον στο παρελθόν, κάτι σου χτύπησε την αυτοεκτίμηση. Ψάξε να βρεις, όλα υπάρχουν στο παρελθόν μας. Και συχνά, κυρίως μέσα στο οικογενειακό μας περιβάλλον. Ένας πατέρας που δεν μας ήθελε, ή δεν μας εκτιμούσε, μια μητέρα απαθής ή μια μητέρα αυταρχική κλπ.. ο τρόπος που μεγαλώνουμε επηρεάζει σε πολλά τη ζωή μας.

quote:
Η τεχνικη του Dr Jekyll.... με βοηθησε αρκετα, αλλα ειναι ακομα νωρις για να δω αποτελεσματα....
Υπάρχουν πολλές τεχνικές, κάποιες απλές, κάποιες πιο πολύπλοκες. Αλλά όποτε τις γράφω μέσα στο φόρουμ συμβαίνει συχνά πολλοί να κοροϊδεύουν, άλλοι να παρεξηγούνε και άλλοι απλά να μη καταλαβαίνουν. Ίσως και λόγω της έμφυτης δυσκολίας στην απρόσωπη επικοινωνία.
quote:
Εχω δρομο ακομα, το ξερω..... ομως ειμαι αισιοδοξη, οτι τουλαχιστον θα κανω σωστη εκτιμηση των συναισθηματων μου. Θελω να μαθω να συμβιβαζομαι και με τα λαθη μου,.....ομως πολλες φορες ζηταω την επιδοκιμασια απο τριτους.
Έχω ορισμένα παρόμοια ψυχολογικά ζητήματα να επιλύσω. Απ' όσο πιο παλιά έρχονται και όσο πιο δυνατά είναι, τόσο πιο δύσκολο να τα εντοπίσεις και να δουλέψεις σε αυτά.
quote:
Δεν θελω να ξαναπληγωσω, και φυσικα δεν ξερω ποσο αντεχω να πληγωθω παλι.... Ξερω οτι για το ποσο μπορει να πληγωθω, δεν εχω το κεκτημενο δικαιωμα, αλλα προς το παρον το αποφευγω....
Ισχύει οτι καλό είναι να μην ψάχνουμε στον άλλον πράγματα. Γενικά, ο άνθρωπος στρέφεται σε εξωτερικές πηγές, για να καλύψει εσωτερικά κενά. Είναι σαν να είσαι κλειδωμένος μέσα στο σπίτι σου, και σε κάποιο δωμάτιο να εχει πέσει το κλειδί. Αλλά επειδή δεν το βρίσκεις, περιμένεις να εμφανιστεί κάποιος να ανοίξει την πόρτα από τα έξω. Όμως το κλειδί είναι μέσα το σπίτι... απλά πρέπει να επαναφέρεις στο μνήμη σου τις σκηνές, για να δεις τελικά πού έπεσε και σε ποιο δωμάτιο.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 25/08/2012 22:50:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 23:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

@Dr Jekyll Mr Hyde.....

quote:
Χμμ... και αν είναι απλά... προσκόλληση και απο τα δύο μέλη;

Tοτε........η ωρα η καλη!!
Δεν ξερω να σου απαντησω! Νιωθω ομως οτι οταν παυει αυτη η χημεια, που αποκαλω εγω ''αληθινο ερωτα'', τοτε μαλλον αρχιζει η προσκολληση, αλλα με την εννοια οτι θελεις να βλεπεις τον αλλον ευτυχισμενο μεσα στη σχεση, χωρις ομως αυτο να αναιρει και την δικη μου ευτυχια. Θα το ονομαζα ''προσκολληση της ελευθεριας'' στη σχεση.

Υπαρχει βεβαια και η ''κακη'' προσκολληση, αυτη που θελω η σχεση να ικανοποιει τη δικη μου ελευθερια, αλλα οχι δικαιωματικα και την ελευθερια του αλλου.....

Δεν γνωριζω ομως εμπειρικα....απο διαισθηση σου απαντησα!


..............οσο για τα υπολοιπα, προτιμω να τα διαχειριστω προς το παρον μονη μου για καποιο διαστημα και να επανελθω αν προκυψει κατι.....
θα σου πω απλα, οτι ακολουθω την τεχνικη σου και βρισκω ανακουφηση απο το αγχος που νιωθω για να επιλησω τα περισσοτερα ζητηματα μου.

Ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 23:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde....

quote:
Υπάρχουν πολλές τεχνικές, κάποιες απλές, κάποιες πιο πολύπλοκες. Αλλά όποτε τις γράφω μέσα στο φόρουμ συμβαίνει συχνά πολλοί να κοροϊδεύουν, άλλοι να παρεξηγούνε και άλλοι απλά να μη καταλαβαίνουν. Ίσως και λόγω της έμφυτης δυσκολίας στην απρόσωπη επικοινωνία.

Πχ, αυτη ειναι η ''μεαιυτικη?''

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 23:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@Dr Jekyll Mr Hyde....

quote:
Υπάρχουν πολλές τεχνικές, κάποιες απλές, κάποιες πιο πολύπλοκες. Αλλά όποτε τις γράφω μέσα στο φόρουμ συμβαίνει συχνά πολλοί να κοροϊδεύουν, άλλοι να παρεξηγούνε και άλλοι απλά να μη καταλαβαίνουν. Ίσως και λόγω της έμφυτης δυσκολίας στην απρόσωπη επικοινωνία.

Πχ, αυτη ειναι η ''μεαιυτικη?''



Ναι, η μαιευτική είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιώ συχνά, μόνο που αντί να παίρνω απαντήσεις παίρνω... διαφορετικές μορφές βίας
Ο Σωκράτης δεν είχε υπόψη του τους.. νεοέλληνες, όταν την εφηύρε
quote:
Δεν ξερω να σου απαντησω! Νιωθω ομως οτι οταν παυει αυτη η χημεια, που αποκαλω εγω ''αληθινο ερωτα'',
Μα.. γιατί να τελειώνει η χημεία;
quote:
Υπαρχει βεβαια και η ''κακη'' προσκολληση, αυτη που θελω η σχεση να ικανοποιει τη δικη μου ελευθερια, αλλα οχι δικαιωματικα και την ελευθερια του αλλου.....
Δεν ήξερα οτι υπάρχει και "καλή" προσκόλληση
Για μένα κάθε προσκόλληση.. είναι ένα κάστρο απο τραπουλόχαρτα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 23:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde......

.....και εγω νομιζα οτι η Βουγιουκλακη, ειναι ετεροχρονισμένη...

quote:
Μα.. γιατί να τελειώνει η χημεία;

...η χημεια τελειωνει οταν ''τριφτει'' μεταξυ της......οταν η ενεργεια γινει πραξη!

Aλλα το δικο μου ερωτημα, ειναι τι γινεται αν δεν ''τριφτει''.....

Πρεφα παιζεις?......και ασε τα καστρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2012, 00:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde.....
+@hunter1......

....καλο βραδυ.

Θα επανελθω καποια στιγμη, οταν τελειωσω με τον διαλογισμο μου!

Ευχαριστω.

Edited by - elixir on 26/08/2012 00:18:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2012, 00:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@Dr Jekyll Mr Hyde......
.....και εγω νομιζα οτι η Βουγιουκλακη, ειναι ετεροχρονισμένη...

Τολμας να με συγκρίνεις; Βρε ουστ. Είμαι απείρως ανώτερος.

quote:
...η χημεια τελειωνει οταν ''τριφτει'' μεταξυ της......οταν η ενεργεια γινει πραξη!
Είναι και αυτό μια λογική... έχω βέβαια μια ερμηνεία δικιά μου για το ζήτημα.. αλλα εντάξει, σωστό ειναι κ αυτό που λες
quote:
Aλλα το δικο μου ερωτημα, ειναι τι γινεται αν δεν ''τριφτει''.....
Άτριφτο;

quote:
Πρεφα παιζεις?......και ασε τα καστρα!
Τα πάντα, εκτός απο τάβλι.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/08/2012 00:52:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2012, 04:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dr Jekyll Mr Hyde.....

....εγινε παρανοηση....βασισμενη σε αυτο:

quote:
Ναι, η μαιευτική είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιώ συχνά, μόνο που αντί να παίρνω απαντήσεις παίρνω... διαφορετικές μορφές βίας.

ειπα:

quote:
.....και εγω νομιζα οτι η Βουγιουκλακη, ειναι ετεροχρονισμένη...


.....εννoωντας απλα οτι ''το ξυλο βγηκε απο τον Παραδεισο''.....

Δεν θα μπορουσα, εξαλλου να σας συγκρινω, δεν ειχα την τιμη να γνωρισω κανεναν απο σας τους δυο!

quote:
Είναι και αυτό μια λογική... έχω βέβαια μια ερμηνεία δικιά μου για το ζήτημα.. αλλα εντάξει, σωστό ειναι κ αυτό που λες.

ok, αστοχο το ''τριψιμο''. Αρα αστοχο και το οτι η χημεια αυτη, χανεται με τον ερωτα. Συμφωνοι τωρα?

quote:
Άτριφτο;

ασχολιαστο....

quote:
Τα πάντα, εκτός απο τάβλι.

Eγω πρεφα δεν παιζω.....χανω στο μετρημα.

quote:
Δεν ήξερα οτι υπάρχει και "καλή" προσκόλληση
Για μένα κάθε προσκόλληση.. είναι ένα κάστρο απο τραπουλόχαρτα

ναι, κι ομως.....η προσκολληση που εχει ενα παιδι στους γονεις του (μεχρι την ενιληκιωση)

οκ, καστρο......για μενα ειναι το γιοφυρι της Αρτας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2012, 12:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι, κι ομως.....η προσκολληση που εχει ενα παιδι στους γονεις του (μεχρι την ενιληκιωση)
Κάστρο απο τραπουλόχαρτα! Σε ένα βαθμό μπορεί να είναι θετική μια τέτοια προσκόλληση αλλά στην αφηβεία, νομίζω, όλα τα φυσιολογικά παιδιά, αρχίζουν και αποκηρύσσουν λίγο-πολύ τους γονείς τους. Βέβαια, οι εξαιρέσεις παιδιών που έχουν μεγαλώσει με πολύ φυσιολογικούς γονείς, μπορεί να έχουν μια πολύ ομαλή μετάβαση απο την παιδική ηλικία στην εφηβεία και μετά στην ενηλικίωση.
Υπάρχει βέβαια και ένα άλλο είδος προσκόλλησης, η προσκόλληση π.χ. που μπορεί να έχει ένα παιδί στους γονείς του, επειδή αυτοί δεν του δίνουν ενδιαφέρον, ή δίνουν περισσότερο ενδιαφέρον/αγάπη σε άλλο μέλος της οικογένειας.
Αυτό είναι που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση, πώς παιδιά που οι γονείς τους τα.. γράφουνε, λόγω κάποιου άλλου παιδιού συχνά, καταλήγουν να θεοποιούν τους γονείς τους ή συγκεκριμένα τον γονέα της οικογένειας που τους δίνει λιγότερο ενδιαφέρον ή που τους συμπεριφέρεται άσχημα.
quote:
ok, αστοχο το ''τριψιμο''. Αρα αστοχο και το οτι η χημεια αυτη, χανεται με τον ερωτα. Συμφωνοι τωρα?
Μα, καλή είναι η ερμηνεία σου. Απλά αυτή που έχω στον νου μου, πάει λίγο παραπέρα και λίγο παραδίπλα αυτό που λες.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/08/2012 12:56:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy