ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 11:02:41  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως φίλε Devil advocate, πρέπει να σου πώ ότι αυτή την στιγμή είναι σαν να υποστηρίζεις κάποιον που λέει ότι η γή είναι επίπεδη λέγοντας ότι πρέπει να κρατάμε το μυαλό μας ανοιχτό. Έλεος πια με αυτή την καραμέλα.

Να είμαστε ανοιχτοί αλλά να υπάρχει κρίση αλλιώς θα αλλάζουμε άποψη κάθε φορά που μας λέει κάποιος κάτι και θα είμαστε έρμαια του καθενός, σκετπόμενοι σαν σχιζοφρενείς.

Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Aν ανοίξουν μετά πρέπει να τα συμμαζέψεις για να τα ξαναχρησιμοποιήσεις.


O Μέγας Απο-συντονιστής και σεντονιστής!!!
Περονόσπορος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 11:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΝΕΟΠΟΧΙΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΥΔΟΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΗΡΙΚΤΑ. ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΙΔΕΣ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΕΙΠΕΣ:ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ)

Να συμπληρώσω κάτι ?

Έστω ότι στην αντίληψή του το DNA είναι ότι είναι.

Έστω ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο καταφέρνει και το ενεργοποιεί. ή ότιδήποτε καταλαβαίνει κάτω από αυτή τη λέξη.

Να μας αποδείξει, ότι αυτό που ενεργοποίησε ωφείλεται στο DNA και όχι σε κάτι άλλο. Προσοχή: Στο DNA !

Ευχαριστώ και περιμένω.
(έχω υπομονή...)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 12:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Χθές διάβασα ενα πολύ ενδιαφερον άρθρο που αντιμετώπιζε κριτικά τον διαλογισμό και έλεγε οτι όσοι χρησιμοποιούν τον διαλογισμό για να αποσπάσουν το μυαλό τους,χωρίς να συγκεντρώνονται υποφέρουν απο πρόβλημα συγκέντρωσης,πολλοί μετά απο χρόνια δυσκολεύονται να εκτελέσουν ακόμα και απλές αριθμητικές πράξεις.Προφανώς γιατί και το μυαλό όπως και οι μυες χρειάζεται εξάσκηση ώστε να μην ατροφούν οι λειτουργίες του.Η εξήγηση γιαυτο δεν είναι αποκρυφιστική διότι όσο περισσότερο χρησιμοποιείς το νιονιό σου τόσες περισσότερες συνάψεις μεταξύ των νευρώνων σου δημιουργουνται και τόσο περισσότερο ενεργοποιούνται οι ήδη υπάρχουσες.Γενικά εαν θέλει κάποιος να αυξήσει τις νοητικές του λειτουργίες θα πρέπει να τις εξασκεί (πχ να ασχοληθει με μαθηματικά,να λύνει σταυρόλεξα,να συμμετάσχει σε συζητήσεις κτλ) και όχι να μην τις χρησιμοποιεί επαναλαμβάνοντας με ρομποτική εμμονή μάντρα (ΟΜΜ,ΟΟΟΟΟΜ κτλ) και απαγορεύοντας στον εγκέφαλο του να εστιάσει και να ασχοληθεί με οποιαδήποτε λογική ή συναισθηματική συλλογιστική ακολουθία.
----------------------------------------------------------------------
Επειδη βαρεθήκαμε να ακούμε αυτή την καραμελα περι "ανοικτού μυαλού"...ας τονίσουμε ότι:
Ο καλός σκεπτικιστής εχει ανοικτό μυαλό (και δεν ισχυρίζεται οτι γνωρίζει τα πάντα,αυτό συνήθως το ισχυρίζονται οι αποκρυφιστες και γελοιοποιούνται διαρκώς) αλλά δεν πιστεύει άκριτα και χωρίς την παρουσίαση επαρκών αποδείξεων.Η δε απόδειξη του ισχυρισμού πέφτει σε αυτόν που τον κάνει και όχι στον σκεπτικιστή.Περιμένουμε να μας φέρετε αποδείξεις που να καταδεικνύουν οτι το DNA είναι δωδεκάκλωνο και τον τρόπο συνδεσης του με τις 12 διαστάσεις (ή οσες ισχυρίζεστε οτι υπάρχουν) αλλίως σας καλούμε να παραδεχτήτε οτι οι ισχυρισμοί σας είναι απλά δημιουργήματα της φαντασίας σας και δεν έχουν καμια απολυτως σχέση με την πραγματικότητα και οτι απλως ανακατέψατε επιστημονική ορολογία με αποκρυφιστική (μη επιστημονική και παντελώς άσχετη με την πραγματικότητα) "γνώση" για να δελεάσετε τους αφελείς (ή και για να ξεγελάσετε τον ίδιο σας τον εαυτο).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 12:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ακριβώς έτσι Βριλ!Πες τα.Ο Pano έχει ανακατέψει την αύρα και την αυλη ενέργεια με το χειροπιαστό και αποδεδειγμένα δίκλωνο DNA.Οπως λέει και ο Peronosporos το DNA στο μικροσκόπιο φαίνεται δίκλωνο και αυτό είναι.Η "ενεργοποίηση" του DNA ΔΕΝ ΕΙΝAΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΥΕΞΙΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ!!!!ΤΟ DNA ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.Τώρα όσον αφορά κάτι που ακούστηκε για την Ανάσταση του Χριστού,αφήστε το καλύτερα.Αυτό ανήκει στο κομμάτι της πίστης που δεν είναι λογική ούτε όμως και παράλογη.Είναι υπέρλογη.Έτσι εκεί για τους πιστούς αρκεί μόνο η πίστη...Πάντως επιμένω πως στο θέμα αυτό έχει προσδοθεί μια επιστημονική χροιά από τον Pano για να υποστηρίξει τα λεγόμενά του και να δείξει πως έχει γνώση επι του θέματος.Ο μόνος τρόπος να λυθεί η παρεξήγηση είναι κάποιος που πραγματικά ξέρει για το DNA να παραθέσει μια υπέυθυνη εξήγηση με αποδεδειγμένα δεδομένα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Devil Advocate
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 13:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Devil Advocate
Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι δεν υποστηρίζω κανέναν ούτε και μου είναι εύκολο να πιστέψω ότι το DNA είναι 12 κλωνο ή σαρανταποδαροσάκλωνο το θέμα είναι ότι απλά δεν είναι σωστό να κατακρίνουμε κάτι που δεν το καταλαβαίνουμε
Είναι σαν να ανοίγεις ένα βιβλίο διαβάζεις τις πρώτες 10 σελίδες και μετά το πετάς λέγοντας μα τι μπούρδες είναι αυτές. Το ότι κάποιοι από εσάς αγαπητοί μου φίλοι λειτουργείτε έτσι δεν σημαίνει ότι εγώ που θα κάτσω να διαβάσω όλο το βιβλίο δεν θα καταλάβω αν λέει μπούρδες ή όχι. Ούτε φυσικά θα γίνω σκιζοφρενής αν το διαβάσω γιατί αν ήταν έτσι με όλα αυτά που έχω δει κατά καιρούς στην τηλεόραση θα ήμουν δολοφόνος ή δράκος ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο αν τώρα κάποιος έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα όταν διαβάζει διάφορες θεωρίες καλό είναι να το προσέξει εγώ πάντως δεν έχω.
«Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Aν ανοίξουν μετά πρέπει να τα συμμαζέψεις για να τα ξαναχρησιμοποιήσεις»
Και αν δεν ανοίγουν απλά δεν δουλεύουν.

Αλλά και εσύ ρε φίλε Pano μας πετάς μία κουβέντα για δωδεκάκλονο DNA και μας αφήνεις να τρωγόμαστε γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος πίσω από όλα αυτά που λες κρύβεται κάποια θεωρία έτσι δεν είναι για ξεκαθάρισε λίγο το τοπίο τι είδους θεωρία είναι αυτή ; από πού προέρχεται κτλ. ξέρεις εσύ…
Τώρα όσον αφορά το DNA ελάχιστα πράγματα είναι γνωστά για το τι ακριβός είναι η δε αποκωδικοποίηση το DNA χωρίς ακόμη να γνωρίζουμε το τι ακριβός είναι τα Junk και τι είδους πληροφορίες κρύβονται εκεί (και αυτό το junk ρε παιδία ύποπτο μου φαίνεται αν εκεί υπάρχουν σημαντικές πληροφορίες γιατί και από ποιους ονομάσθηκαν σκουπίδια;;;;)είναι τουλάχιστον σε πρωτόγονο στάδιο. Είναι σαν να ανοίγω ένα κουτί Η/Υ και το αναλύω ενώ είμαι ανίκανος να κατασκευάσω Η/Υ έτσι και η επιστήμη ισχυρίζεται ότι αποκωδικοποίησε κάτι που εκτός του ότι της είναι αδύνατον να το δημιουργήσει της είναι αδύνατον και να το κατανοήσει σε όλο του το σύνολο. Και για να ολοκληρώσω την απάντηση μου κάποιος φίλος γράφει σχολιάζοντας ένα δικό μου ποστ το εξής:

«Αμφισβητείτε αυτά που λέει ο Pano δέχεστε όμως ότι ο χριστός αναστήθηκε


Δε σκέστεσαι όμως ότι αν πιστεύεις το ένα πιθανόν να αναιρείς το άλλο. Η σκέψη σου είναι άτοπη και χωρίς νόημα.»

Καταρχήν ποσώς με ενδιαφέρει αν το ένα αναιρεί το άλλο μια και εγώ από ότι έχω πει αμφισβητώ τα πάντα χωρίς όμως να απορρίπτω τίποτα η σκέψη έχει να κάνει με το γεγονός ότι πολλά πράγματα που φαίνονται παράλογα έχουν γίνει αντικείμενο πίστης από χιλιάδες ανθρώπους (το παράδειγμα της ανάστασης δεν ήταν το μόνο που παρέθεσα). Τώρα όσον αφορά τον διαχωρισμό πίστης και λογικής και την υπερλογία της πίστης ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω εμένα ο δημιουργός μου μου έδωσε λογική για να σκέφτομαι και να ερευνώ αν ήθελε απλά να πιστεύω δεν θα με έφτιαχνε έτσι θεωρώ κατά την ταπεινή μου άποψη ότι όποιος πιστεύει χωρίς να σκέφτεται απλά δεν εκτελεί το θέλημα του δημιουργού του και κάποια μέρα θα λογοδοτήσει για αυτό.


"Πάντα ο άνθρωπος ειρωνεύεται αυτό που δεν καταλαβαίνει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 16:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
quote:
"Πάντα ο άνθρωπος ειρωνεύεται αυτό που δεν καταλαβαίνει"

Ποτε μην γενικευεις μια προσωπικη εκτιμηση.

quote:
AKRIVOS FILE MOU Skies tou Fegariou PRWTH DIASTASH ANTIPROSWPEYH, PRWTO DNA ELIKA, PRWTO MERIDIAN, PRWTO AXIOMLINE, PRWTO AVRA LEVEL, PRWTO CHAKRA,
PRWTO PORTAL,PRWTH ASTROPYLH, DEFTERH DIASTASH, DEFTEROS DNA ELIKAS ......KTL

Τσιου Τσιου Τσιου..
Τι εγινε ρε παιδια;Ξημερωσε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 16:25:41  Εμφάνιση Προφίλ
Μα ρε συ Devil advocate, αυτό σου λέμε τόση ώρα: ξέρουμε ότι δεν είναι δωδεκάκλωνο το ρημάδι το DNA και έγραψα τί ρόλο παίζει το junk DNA. Δεν βλέπεις τί γράφω με κατακρίνεις και από πάνω. Αφού δεν ξέρει τί λέει ο άνθρωπος. Να είμαστε ανοιχτοί ναι, να πιστεύουμε την πρώτη πατάτα που πετά ο οποισδήποτε και χωρίς αποδείξεις, ΟΧΙ!!!

Και συμπτωματικά (?) το άρθρο που παρέθεσε ο pano δεν αναφέρει ποιοί ήταν οι ρώσοι επιστήμονες που βρήκαν το 12κλωνο DNA, το άρθρο είναι ανυπόγραφο και έχει μια παραπομπή (!!) στο τέλος σε ένα site με βιβλία παραψυχολογικού περιεχομένου στη Γερμανία. Τρέχα γύρευε δηλαδή ποιός το βρήκε και που και πότε. Μας δουλεύει ψιλό γαζί ο τύπος.


O Μέγας Απο-συντονιστής και σεντονιστής!!!
Περονόσπορος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 17:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλιστα...
Διαβάζοντας αυτό το topic από την αρχή του έως αυτή την στιγμή δεν έλαβα καμία θέση ούτε υπέρ των γραφομένων του θεματοθέτη ούτε κατά τους.
Και δεν θα το κάνω ούτε τώρα.
Θα ήθελα όμως να πώ μερικά πράγματα που μου έχουν κάνει εντύπωση.

Πρώτα απ' όλα, πρέπει να πώ οτι μου άρεσε η προσέγγιση του φίλου Devil Advocate στο πρώτο του μήνυμα.

Κατά δεύτερον, επειδή παρατηρώ κάποιες αντιδράσεις από μερικούς συμμετέχοντες σ' αυτό το topic (που μερικές φορές ίσως και να φτάνουν στα όρια της ειρωνίας) θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έστω οτι ο φίλος Pano λέει κάτι εξωφρενικό το οποίο κινείται στην σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας.
Για ποιό λόγο λοιπόν συμμετέχουμε οι υπόλοιποι?
Να εκφράσουμε την αντίθεση μας?
Να πούμε οτι κάνει λάθος?
Αυτό μπορεί να γίνει με 2 τρόπους:

1) Απέχουμε από το θέμα αφού δε μας ενδιαφέρει.
2) Σε ένα μήνυμα με τον δέοντα σεβασμό λέμε στον άνθρωπο αυτό σε τί πιστεύουμε οτι κάνει λάθος.

Νομίζω πως είναι κρίμα να γινόμαστε ειρωνικοί με έναν άνθρωπο, τη στιγμή δε που δε νομίζω να έχει απαντήσει ειρωνικά...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 20:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Aν ανοίξουν μετά πρέπει να τα συμμαζέψεις για να τα ξαναχρησιμοποιήσεις.

PISTEVW OTI ENOIS TO PNEYMA GIATI TO MYALO EINAI APLA ENA ERGALIO OPOS H KARDIA, TO SYKWTI KTL.
ONTOS TO PNEVMA EINAI SAN ALEKSIPTOTO KAI DOULEVEI KALYTERA OTAN EINAI ANOIHTO.

TA MIKROSKOPIA STREVLONOUN TO HOROHRONO KAI AFTO POU VLEPIS STIN OUSIA DEN EINAI OTI PRAGMATIKA YPARHEI.SAS EIPA NA DIAVASETE TIS TELEFTAIES ANAKALYPSIS TWN RWSSWN PANW STO DNA KAI APO OTI KATALAVENW DEN MPEIKATE STON KOPO "RUSSIAN DNA DISCOVERIES"
OPIOS 8ELEI EPHSTIMONIKES APODHKSEIS DEN EHEI PARA NA DIAVASEI TO AR8RO.
TO DNA STIN OUSIA EINAI ANNTENA DEKTHS PLHROFORIWN.STA ANGLIKA TO KTTTARO ONOMAZETE "CELL" APO EKEI EHEI BGEI KAI O OROS "CELLPHONE" (KHNITO THLEFWNO)GIATI TA KYTTARA EHOUN ASYRMATH EPIKHNWNIA METAKSY TOUS MESW TWN DEKTWN TOU DNA.EHOUN GEINEI PARA POLLES EREVNES PANW SE AFTO APOMWNONONTAS APO KAPION DEIGMA DNA,TOPOTHETONTAS TO DEIGMA DNA SE ALLO HWRO APO TON DOTI KAI SYNHRWNOS MONITORING KAI TA DYO,OTAN O DOTIS ALAZEI SYNAIS8HMATA TO DNA STO SWMA TOU ALAZEI MORFH.AKRIBWS THN IDIA STIGMH HWRIS EXTRA HRONO METADWSIS TO DNA STO DIPLANO DOMATIO PERNEI THN IDIA MORFH ME TO DNA STO SWMA TOU.TO EPOMENO BHMA HTAN NA MEGALWSH H APOSTASH METAXY TOU DWTI KAI TOU DNA DHGMATOS.H MEGALYTERH KATEGRAMENH APOSTASH HTAN 3000 MILIA KAI PALI TO DIGMA DNA PHRE TO AKRIVOS IDIO SXHMA ME TO DNA STO SWMA TOU DWTH HWRIS EXTRA HRONO METADWSIS.TO APOTELESMA EINAI H ANAKALYPSH ENOS ENERGIAKOU PEDIOU POU OLA GINONTAI STIGMAIA KAI O HRONOS DEN EHEI KAMIA SYMASIA.AFTO TO ENERGIAKO PEDIO ONOMASTHKE "ORGONE ENERGY"
AFTO FYSIKA EXEIGEI KAI PWS DOULEVEI H MAVRH MAGIA EHONTAS DIGMA TRIHAS H FWTOGRAFIAS.EPISIS EXHGEI POS DULEVOUN TA "RADIONIC MASHINES" EPISIS EXHGEI PWS DULEVEI H 8ERAPEIA EKS APOSTASEWS,KAI GIA PIO LOGO EHOUN XTISTEI OI EKATONTADES PYRAMIDES STON PLANHTH.
OTAN KAPIOS MPOREI SYNHDITA NA MPEI SE AFTO TO ENERGIAKO PEDIO TOTE MPOREI NA SYNDE8EI ME OPIONDIPOTE ENERGIAKA OHI MONO STON PLANHTH ALLA SE OLO TO SYMPAN STIGMIEA.

PaNo


Edited by - PaNo on 15/03/2006 21:47:28

Edited by - PaNo on 15/03/2006 21:49:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 21:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
OPIOS EHEI PROVLIMA STO NA DIVAZEI ANGLIKA,MPOREI NA METAFRASEI OLOKLIRA WEBSITES SE AFTHN THN DIEF8INSH COPY PASTE THE URL TO WEBSITE POU 8ELETE NA METAFRASETE KAI EPILEKSTE APO ANGLIKA SE ELLHNIKA. http://babelfish.altavista.com/tr

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 21:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Περονόσπορος μαινόμενος...Γουστάρω!!!

Θα 'θελα μόνο μια διόρθωση να κάνω πάνω σ' αυτό που είπε :

quote:
Και συμπτωματικά (?) το άρθρο που παρέθεσε ο pano δεν αναφέρει ποιοί ήταν οι ρώσοι επιστήμονες που βρήκαν το 12κλωνο DNA, το άρθρο είναι ανυπόγραφο

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια αναφορά σε κάποιον "βιοφυσικό" και "μοριακό βιολόγο" ονόματι Pjotr Garjajev και τους συναδέλφους του στο άρθρο που μας παρέπεμψε ο PaNo. Έκανα επίσης τον κόπο να πάω στο pubmed--ξέρετε, το άντρο όλων των βολεμένων, δογματικών, μη ανοιχτόμυαλων, με παρωπίδες, ΧΑΖΩΝ επιστημόνων, τα έχουμε πει αυτά --για να δω αν ο κύριος αυτός έχει κάποια δημοσίευση επί του θέματος, αν και από πριν είχα κάποια υποψία για το αποτέλεσμα...

Αποτέλεσμα αναζήτησης :

No items found.

Για όσους θέλουν να ελέγξουν και μόνοι τους, ιδού :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=PubMed

Έτσι, για τον αντίλογο που λέγαμε...

Edited by - durden_alie on 15/03/2006 21:49:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 22:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
TO DNA STIN OUSIA EINAI ANNTENA DEKTHS PLHROFORIWN.STA ANGLIKA TO KTTTARO ONOMAZETE "CELL" APO EKEI EHEI BGEI KAI O OROS "CELLPHONE" (KHNITO THLEFWNO)GIATI TA KYTTARA EHOUN ASYRMATH EPIKHNWNIA METAKSY TOUS MESW TWN DEKTWN TOU DNA.

Αυτό είναι η μεγαλύτερη ΑΝΟΗΣΙΑ που έχω ακούσει ποτέ !

Τα κινητά λέγονται CellPhone, γιατί ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΜΕΝΑ, δεν επικοινωνούν "ένα-πρός-ένα" αναμεταξύ τους, αλλά μόνπ με μια κεραία αναμεταδότη, που βρίσκεται κοντά στο έκαστο τηλέφωνο. Το δίκτυο αυτό λέγεται κυψελωτό (cell).

Σε συνέχεια, η κεραία-αναμεταδότητης που επικοινωνεί με το έκαστο "κινητό", διαδρομοποιεί την πληροφορία, ώστε να φτάσει στην αντίστοιχη κεραία, που βρίσκεται κοντά στο άλλο, με το οποίο θέλουμε επαφή.

Τα παραδείγματά σου ΠαΝο έιναι εντελώς αυθαίρετα και ατεκμηρίωτα.

Γενικά δίνεις την εντύπωση, ότι δεν έχεις ιδέα για τί πράγμα μιλάς..

Ο λόγος που αυτά τα πράγματα δεν τα λέω σε προσωπικό μήνυμα είναι, ότι όπως επικαλέισαι το δικαίωμα ελευθερίας της έκφρασης για να διαδόσεις τα δικά σου, έτσι έχω και εγώ διακίωμα να εκφράσω τις ενστάσεις μου. Άν θα προσυλυτίσεις τελικά ή όχι, άν θα βρείς οπαδούς ή όχι, αυτό το αφήνω στην κρίση καθενός που θέλει να πιστεύει ανοησίες σαν τις δικές σου. Στο κα΄τω-κάτω ισχέυι το εξής απλό. Με όποιο δάσκαλο θα κάτσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις.
Χρειάζεσαι ΠαΝο. Όχι μόνο για να γελάμε και να χωνεύουμε δύσπετα φαγητά λόγω παλινδρόμησης του γαστρικού από τα γέλια. Χρειάζεσαι, σαν παράδειγμα πρός αποφυγή, τι εναλλακτικές θεωρίες είναι δυνατό να σκαρφιστεί ο άνθρωπος, όταν είναι αγράματος και αγνοεί τα στοιχειώδη.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 22:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
quote:
TO DNA STIN OUSIA EINAI ANNTENA DEKTHS PLHROFORIWN.STA ANGLIKA TO KTTTARO ONOMAZETE "CELL" APO EKEI EHEI BGEI KAI O OROS "CELLPHONE" (KHNITO THLEFWNO)GIATI TA KYTTARA EHOUN ASYRMATH EPIKHNWNIA METAKSY TOUS

Εκτος του οτι εισαι ντιπ ασχετος σε θεματα βιοχημειας,φαινεται οτι εισαι βαθια νυχτωμενος και σε θεματα τηλεπικοινωνιων...


Μηπως τα κυτταρα αυτα χρησιμοποιουν και λογισμικο της vodafone;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 23:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Μηπως τα κυτταρα αυτα χρησιμοποιουν και λογισμικο της vodafone;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 10:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
OPIOS EHEI PROVLIMA STO NA DIVAZEI ANGLIKA,MPOREI NA METAFRASEI OLOKLIRA WEBSITES SE AFTHN THN DIEF8INSH COPY PASTE THE URL TO WEBSITE POU 8ELETE NA METAFRASETE KAI EPILEKSTE APO ANGLIKA SE ELLHNIKA. http://babelfish.altavista.com/tr

Δεν κάνεις και εσύ ρε PaNo κάτι αντίστοιχο ,για να μπορούμε να διαβάζουμε τουλάχιστον αυτά που γράφεις ,χωρίς να βγάζουμε τα μάτια μας.

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 10:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Etsi mpravo Panos!Χωστα όλα στο μίξερ και βάλε το στην μεγαλύτερη ταχύτητα!

Ιδιαίτερα αυτό με τα μικροσκόπια που στρεβλώνουν τον χωροχρόνο ήταν όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!

Καλέ μου Duying Incubus έχω αρχισει να σχηματίζω την εντύπωση οτι ο Panos σπάει πλάκα μαζί μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 13:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
Καλέ μου Duying Incubus έχω αρχισει να σχηματίζω την εντύπωση οτι ο Panos σπάει πλάκα μαζί μας.


Καλώς τηνε, και άς άργησες ...

Και όμως, εγώ πιστεύω ότι τα πιστεύει. Η πλάκα όμως είναι υπαρκτή και έχει αντίθετο πρόσημο.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 13:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Οι αποκρυφιστές δεν καταλαβαίνουν μάλλον οτι όταν πάνε να παίξουν μπάλα στο γήπεδο της επιστήμης,βάζουν τα χεράκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 13:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
quote:
Ιδιαίτερα αυτό με τα μικροσκόπια που στρεβλώνουν τον χωροχρόνο ήταν όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!

Δεν ηξερες...δεν ρωταγες;Την επομενη φορα που θα αποπειραθεις να κοιταξεις σε ενα μικροσποπιο να εισαι πολυ προσεκτικος/η!Μπορει να σε ρουφηξει καμια χωροχρονικη διαταραχη και να σε βγαλει στην δωδεκατη διασταση!!!Δεν εχουμε και το λογισμικο της vodafone να κανουμε ασυρματη επικοινωνια κυτταρων και να σε ξαναφερουμε πισω!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 18:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
Εκτος του οτι εισαι ντιπ ασχετος σε θεματα βιοχημειας,φαινεται οτι εισαι βαθια νυχτωμενος και σε θεματα τηλεπικοινωνιων...

AGAPITE FILE SE PLHROFWRW OTI STIS THLEPIKOINWNIES EIMAI ARISTOS KAI KYRIOS STIS ASYRMATES.ME MISH WRA "REMOTE VIEWING" THN HMERA BLEPW POIA APOTELESMATA AGWNWN 8A KLEIDWSOUN STO REALITY KAI APLA STEIXOIMATIZW KAI VGAZW APO 500-2,000$ THN HMERA.TWRA EAN DEN TO PISTEVEIS POSOS ME ENDIAFEREI GIATI EGW THN DOULEIA MOU THN KANW ETSI KAI ALLIWS.

TO PARAPANW 8EMA ANAFER8HKE OXI GIA NA MA8ETE POSA LEFTA BGAZW ALLA GIA NA SAS PROSANATOLISW STO NA MELETISETE TIS TERASTIES DYNATOTHTES POY PROSFEREI H REMOTE VIEWING GIATI TO EXOYME OLOI TO XARISMA APO THN GENNA.
STHN TETARTH DIASTASH YPARXEI H OLOGRAFHKH APO8HKH SKEPSEWN TOU TIME MATRIX KAI LEGETE "AKASHIC RECORDS" (PROS SKEPTHKISTES ANATREKSTAI EREYNA STO GOOGLE PERI "AKASHIC RECORDS" MHN PIASTEITE ADIAVASTOI :)
OLES OI SKEPSIS POY EXOYN DIMIOYRGITHEI APO OLA TA ONTA APO TOTE POY DIMIOURGH8IKE AYTO TO TIME MATRIX, PAREL8ON-PARON-MELLON EINAI OLES MEXRI KAI THN TELEYTAIA APO8HKEYMENES EKEI SE MORFH OLOGRAMATWN.
XRISHMOPIONTAS KAPIOS TIS TEXNIKES REMOTE VIEWING KAI SYNHDYTA PEFTONTAS SE THETA STADIO 4-7 KYKLOYS TO DEFTEROLEPTO, MPOREI NA SYNDE8EI ME THN BIBLIO8HKH KAI NA KANEI DOWNLOAD OTI PLHROFORIA THELEI GIATI POLY APLA OLA EXOYN IDEI GEINEI.
H KA8E SKEPSH POY KANEI O KA8ENAS MAS KA8HMERINA KAI POY EINAI PANW KATW 50,000 EAN NOMIZETE OTI PANE STON AERA EISASTE POLY GELASMENOI.
PAREL8ON-PARON-MELLON GINONTAI THN IDIA STIGMH,O GRAMIKOS XRONOS EINAI PARES8HSH.APLA YPARHOUN MYRIADES PI8ANOTITWN KAI XRONOGRAMWN.

TWRA, TO PIOS EINAI BA8EIA NYXTWMENOS SE 8EMATA BIOXHMEIAS AYTO 8A TO KRH8EI STIN POREIA.
AYTA POU DIAVAZIS STA BIBLIA TWN PANEPISTIMIWN,TWN SXOLEIWN KAI AYTA POY AKOUS STO RADIO KAI STHN THLEWRASH EINAI AYTA POY 8ELOYN NA XEREIS.APLA ANARWTEISOY PIOI KYVERNANE THN ELLADA TA TELEYTAIA 60 XRONIA.OI IDIOI KAI OI IDIOI KAI OI APOGONOI TWN IDIWN.
XM! GIATI ARAGE. TO IDIO SKHNIKO FYSIKA YSXHEI KAI STIS YPOLOIPES "DYTIKES XWRES",O KA8ENAS AS BGALEI TA SYMPERASMATA TOY.
TWRA AN O DAVID ICKE EINAI TRELLOS KAI FANTASMENOS KAI AYTO 8A FANEI STHN POREIA.POLLOI EPISIS 8A XYPNHSOUN ENA PRWI TOY 2012 KAI 8A ANAKALYPSOYN OTI PLEON EINAI POLY ARGA KAI AYTO EPISIS 8A FANEI STIN POREIA.
AYTO POY H 8RHSKEIA APOKALEI FALLEN ANGELIC "DIAVOLO, EWSFWRO,SATANA KTL" EINAI RATSA REPTILIAN 3-4 METRA YPSOS KAI H AYTHENTIKO ONOMA TIS RATSAS EINAI DRAGONIAN-SERAPHIN FALLEN ANGELIC KAI PRWERXONTAI APO THN 10TH DIASTASH APO TON ASTERISMO TOY ORIONA.
YPARXOUN AYTOI ME ASPRO DERMA,AYTOI ME PRASINO DERMA,KAI AYTOI ME KOKINWPO DERMA OI TELEYTEOI EHOUN KAI FTERA.
IERARXIKA TA AFENTIKA EINAI OI KOKINOI.OI GRAYS EPISIS TOUS YPHRETOUN.
EDW KAI XILIADES XRONIA ENORXISTRWNOUN TO PWS 8A APOTREPSOUN THN PERIODO ANALHPSEWS(STELAR ACTIVATION CICLE)POY ARXIZEI 21-12-2012 KAI TELEIWNEI 21-12-2017.DEN EINAI OMWS MONO AYTOI EINAI KAI POLLES ALLES RATSES ME DIAFORETIKES ATZENDES H KA8E MIA (SIRIAN ANNUNAKI,DRAGOS,BUDHARA(AYTOI DEN EINAI KAN APO AYTO TO TIME MATRIX)KAI POLLOI POLLOI ALLOI.
STIS YPSILOTERES DIASTASIS YPARXOUN OI RATSES POY LEGONTAI ANGELIC KAI H SYNHDHSH POU EHOUN EINAI OTI EINAI ENA ME OLA(KRISTIC).
YPARXOUN KAI AYTOI POY DIALEGOUN DIAXWRISMO DILADH DEN DEXONTAI OTI OLA EINAI ENA KAI PROERHONTAI APO TIN IDIA PHGH-THEOS. EIMASTE OLOI STHN OYSIA KOMMATIA THS IDIAS THS PHGHS.
AYTOI LEGONTAI FALLEN ANGELIC(PESMENOI ANGELOI)KAI H SYNHDHSH TOUS ONOMAZETE (ANTIKRISTIC).
EPIDEI AFTES OI RATSES DIALEXANE DIAXWRISMO KAI FYSIKA EXOUN AYTO TO DIKEWMA GIATI BRISKOMASTE SE ELEY8ERAS VOULISIS SYMPANTA, ALLA EPIDH KANOYN KAKO SE ALLA ONTA 8A TO PLHRWSOUN ME KARMA. EPISHS DEN MPOROUN PLEON NA ANEBOYN PERA TIS 11TIS DIASTASIS,KAI TOUS EXEI KOPEI H PARWXH ZWTIKHS ENERGIAS.
AYTO EXEI SAN APOTELESMA GIA NA EPIBIWSOUN NA KLEBOUN STIN OUSIA ENERGIA APO ALLA ONTA KAI KYRIWS APO TIS XAMHLWTERES DIASTASIS.
EXOUN DIMIOYRGISEI YMBRIDIA PRIN XILIADES XRONIA POY LEGONTE ILLUMINATI KAI EXOYN AN8RWPINO KAI REPTILIAN DNA.
STIN OUSIA EINAI SLAVOI.OTAN ENERGOPIEI8EI TO REPTILIAN DNA XANOUN AYTOMATA TIN PRWSOPIKOTITA KAI KATALANVANEI TO SWMA H REPTILIAN PSYXH POY MPOREI PLEON NA XREISIMOPIEI KAI TA DYO SWMATA.ALAZWNTAS THN GWNIAKH PERISTRWFH TWN MORIWN MESA STO DNA MPOROUN NA ALAXOUN KAI MORFH (SHAPE SIFTING)
OLA AYTA TA ELENXOUN APO THN 4RTI DIASTASH (ASTRAL PLANE)EMEIS MPOREI NA MHN TOUS BLEPOUME AYTOI ANTI8ETOS KA8ARA KAI KSASTERA.
SKOPOS TOYS EINAI NA KRATHSOUN OSOUS PIO POLLOUS AN8RWPOYS MPOROYNE STON PLANITH (APOTRWPH ANALHPSEWS)GIA NA EXOUN YLIKO NA ROYFANE ENERGIA(BRYKOLAKES STIN OUSIA)
OI ILLUMINATI EINAI PERIPOY 100.000 KAI ELENXOUN TA PANTA PANW STON PLANITH APO OIKONOMIKA POLITIKA PERIOUSIAKA STOIXEIA,MESA ENHMERWSEIS
MEGALOETERIES KAI POLLA POLLA ALLA.EXOUN ALIWSH OLA TA 8RISKEYTIKA BIBLIA EXOUN ANAKATASKEBASEI TH ISTORIA TOY PLANITH KAI MAS EXOUN DIDAXEI NA EIMASTE SLAVOI ME ORARIO 8-6 ME THLEWRASH KTL GIA NA MHN EXOUME XRONO NA KOITAXOYME PROS TA MESA MAS GIATI AN TO KANOUME AYTO TOTE 8A KSIPNOISOUME KAI 8A KATALABOUME PIOI EIMASTE KAI TOTE AYTOI THN "POYTSISANE" (SORRY)
OSO GIA TOUS EKASTOTE SKEPTIKISTES TOU FORUM AS RIKSOUN MIA MATIA STA 8RISKEYTIKA TOUS BIBLIA GIA NA BROUN TIS APODIXEIS POY 8ELOYN.

AN KAPIOS ANATREKSEI LIGO THN ISTORIA ME PROSWXH (SOUMERIES GRAFES,MAYIAS, INKAS,ARXAIA ELLADA,ATLANTIDA,LEMOYRIA,AIGIPTIAKES GRAFES,BIBLOS,KORANI KINEZIKH ISTORIA,IRAK,IRAN AFRIKANIKH KOULTOURA,KTL) TOTE 8A KATALABEI POLY POLY KALA TA GRAFWMENA.
DEN MPOROUN NA MAS PEIRAXOUN PSYXIKA EKTOS AN TOUS DWSOYME TO DIKAIWMA(BLEPE TO LEGOMENO POYLISA THN PSYXH MOU STO DIAVOLO)
H MEGALYTERH TROFH TOUS EINAI O FOBOS(VLEPE XILIADES TENIES TROMOU!)
MHN TOUS FOBASTE DHLADH.
TO MONO MESON POY EINAI PLEON ANEKSELEKTO EINAI TO INTERNET KAI AYTO EINAI TO MEGALYTERO MAS OPLO KAI TO MEGALYTERO TOYS LA8OS KAI 8A TO PLHRWSOUN POLY AKRIBA.
EXOUME AYTO TO POLYTIMO ERGALIO AN TO XRISHMOPIEISOYME SWSTA TOTE MPOROUME NA BROYME OLES TIS ALH8IES.

TA ERGALIA PROSTASIAS KAI TA ERGALIA POY 8A MAS XYPNHSOUN KAI 8A MAS KANOUN NA 8YMH8OYME PIOI EIMASTE YPARXOUN STO INTERNET KAI EINAI "FREE" EINAI APLES TEXNIKES ORAMATISMOY KAI MPHKAN STON PLANHTH TO 2000 APO TA INDIGOS.OLES OI PLHROFORIES OLH H ISTORIA TOU PLANHTH TA TELEFTEA 560.000.000 XRONIA.
EAN PISTEVETE STO PARAMY8I OTI PROERXOMASTE APO TOUS PITHIKOUS E TOTE TI NA PW EXOUN KANEI POLY KALH DOYLEIA OI MANGES!

http://www.keylonticdictionary.org/Words/F/Freedom%20Teachings.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/voyagers/esp_voyagersindex.htm#inicio
http://www.azuritepress.com/new_technique_outline.html

TWRA AN 8ELETE NA PARETE LIGEI DWSEI APO TO TI ESTI ILLUMINATI
DEN EXETE PARA NA DEITE TO PARAKATW VIDEAKI,TWRA BGHKE STO INTERNET KAI EHEI KANEI MPAM STIN AMERIKH GIATI EHEI AKRADANTES APODIXEIS GIA TO PIOI ORGANWSANE TH EPHXHRISH 9/11.
GIATI??
METAXY IRAK KAI IRAN YPARXEI H ASTROPYLH NOUMERO 9 POY ODIGEI STHN ANTROMEDA.EPHXHRISH 9/11 EGINE GIA NA BALOUN PODI OI SYMAXOI (ILLUMINATI) STHN PERIWXH.MONO ETSI 8A MPOROYN NA ELENKSOUN THN ASTROPYLH TO 2012.GIA AYTO TON LOGO ETOIMAZWNTAI NA XTYPHSOUN KAI TO IRAN TWRA.GIATI BASIKA H ASTROPYLH BRISKETE 50 XILIOMETRA MESA STO IRAN. OPIOS ELENXEI TO EDAFOS STO OPIO YPARXEI H PYLH ELENXEI KAI TO PIOS MPENOVGENEI.DEN EINAI MONO EXODOS EINAI KAI EISODOS.
PAREPIPTONTOS OI ASTROPYLES EINAI 12 GIA OPION ENDIAFERETAI.
http://video.google.com/videoplay?docid=-8260059923762628848&q=LOOSE+CHANGE

PaNo


Edited by - PaNo on 16/03/2006 19:27:39

Edited by - PaNo on 16/03/2006 21:23:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 18:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Αγαπητέ PaNo, χωρίς παρεξήγηση, αυτό που είπες :

quote:
AGAPITE FILE SE PLHROFWRW OTI STIS THLEPIKOINWNIES EIMAI ARISTOS KAI KYRIOS STIS ASYRMATES.ME MISH WRA "REMOTE VIEWING" THN HMERA BLEPW POIA APOTELESMATA AGWNWN 8A KLEIDWSOUN STO REALITY KAI APLA STEIXOIMATIZW KAI VGAZW APO 500-2,000$ THN HMERA.TWRA EAN DEN TO PISTEVEIS POSOS ME ENDIAFEREI GIATI EGW THN DOULEIA MOU THN KANW ETSI KAI ALLIWS.

μου θύμισε την ταινία Back to the future II, όπου με το ημερολόγιο με τα αποτελέσματα όλων των αγώνων, ο "κακός" τα κονομάει...

Αν το καταφέρνεις αυτό, τι να πω...σε ζηλεύω!

Θα ήθελα επίσης να σου πω ότι έχεις θέσει πάρα πολλά και διαφορετικά θέματα...Ένα ένα δεν θα ήταν καλύτερα; Για να σε παρακολουθούμε πιο εύκολα το λέω...

Στο βίντεο που μας δίνεις, τι ακριβώς περιέχεται; Κάνε μια περίληψη γιατί μάλλον δεν είναι εύκολο για όλους να το παρακολουθήσουν. (Απ ό,τι είδα έχει διάρκεια 1 ώρα και 20 λεπτά...Καταλαβαίνετε τώρα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 19:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Pano και μόνο που ανέφερες αυτό για τα στοιχήματα και το πόσα βγάζεις τη μέρα μας αρκεί.......Δε χρειάζεται να πεις τίποτα άλλο....Παράτα και τα 12strand DNA και hit the jackpot.Αφού είσαι τόσο καλός τι ασχολείσαι με βλακείες και DNA και επιστημονικά θέματα...??Μπορείς να βγάλεις lot of money..!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 19:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

quote:
Εκτος του οτι εισαι ντιπ ασχετος σε θεματα βιοχημειας,φαινεται οτι εισαι βαθια νυχτωμενος και σε θεματα τηλεπικοινωνιων...

AGAPITE FILE SE PLHROFWRW OTI STIS THLEPIKOINWNIES EIMAI ARISTOS KAI KYRIOS STIS ASYRMATES.ME MISH WRA "REMOTE VIEWING" THN HMERA BLEPW POIA APOTELESMATA AGWNWN 8A KLEIDWSOUN STO REALITY KAI APLA STEIXOIMATIZW KAI VGAZW APO 500-2,000$ THN HMERA.TWRA EAN DEN TO PISTEVEIS POSOS ME ENDIAFEREI GIATI EGW THN DOULEIA MOU THN KANW ETSI KAI ALLIWS.


ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΗΝ ΓΡΑΦΩ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "PaNos ΤΟΟ MUCH NEW YORK HAS "FCUK"ED YOUR BRAIN...."

ΜΕΓΑΛΕ ΒΓΑΖΕΙΣ 500-2000 DOLLARS ΤΟ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΣΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ ESOTERICA.... ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ..... ΕΓΏ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΩ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΣΤΡΟΠΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΣΕΙΡΙΟ..Η ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΓΑΛΑΞΙΑ.....

ANYWAY...ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ...ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ....


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
AZAX ΣΕ ΠΑΩ.Φαίνεται πως ο Pano μπορεί να έχει και λίγο δίκιο.....Το DNA ίσως είναι 12κλωνο.........Το Americaniko.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
quote:


Αγαπητέ μου φίλε θα ήθελα σε παρακαλώ να μου δώσεις τον ορισμό της αμαρτίας όπως την αντιλαμβανόταν ο Σωκράτης(Αν φυσικά τον γνωρίζεις)... συγγνώμη αν η ερώτηση μου είναι εκτός θέματος αλλά δεχτείτε ότι αφορά απάντηση που είναι επίσης εκτός θέματος.


ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ

Κανένας δεν αμαρτάνει επειδή το θέλει παρά μόνο από απερισκεψία, ανοησία και άγνοια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 21:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
quote:
PRWERXONTAI APO THN 10TH DIASTASH APO TON ASTERISMO TOY ORIONA.
YPARXOUN AYTOI ME ASPRO DERMA,AYTOI ME PRASINO DERMA,KAI AYTOI ME KOKINWPO DERMA OI TELEYTEOI EHOUN KAI FTERA.
IERARXIKA TA AFENTIKA EINAI OI KOKINOI.OI GRAYS EPISIS TOUS YPHRETOUN.

Και λεγα πως και δεν μας ανεφερε μεχρι τωρα τους εξωγηινους!
Ξεραμε για γκριζους εξωγηινους,τωρα μαθαμε και για κοκκινους με φτερα!Να προσεχεις οταν επικοινωνεις μαζι τους μην κολησεις γριπη των πτηνων.

quote:
AGAPITE FILE SE PLHROFWRW OTI STIS THLEPIKOINWNIES EIMAI ARISTOS KAI KYRIOS STIS ASYRMATES

Αυτο το εχουμε καταλαβει.Ενας εσυ και μια η vodafone.Και οι δυο δουλευετε με προβληματικο λογισμικο!


quote:
ME MISH WRA "REMOTE VIEWING" THN HMERA BLEPW POIA APOTELESMATA AGWNWN 8A KLEIDWSOUN STO REALITY KAI APLA STEIXOIMATIZW KAI VGAZW APO 500-2,000$ THN HMERA

Αντε και σε ανωτερα!Κανε οικονομιες να κλεισεις σουιτα σε καμια ακριβη ψυχιατρικη κλινικη!

quote:
TWRA, TO PIOS EINAI BA8EIA NYXTWMENOS SE 8EMATA BIOXHMEIAS AYTO 8A TO KRH8EI STIN POREIA.

Ασε να ασχοληθουν με την Βιοχημεια οι αλλοι.Για να καταλαβεις εννοιες οπως το DNΑ χρειαζεται και μυαλο.

Η περιπτωση σου κρινεται ιδιαζουσα και αν οντως τα πιστευεις αυτα που γραφεις χριζεις αμεσης ιατρικης παρακολουθησης


Να προσεχεις τα κυτταρα-σκιες των illuminati γιατι σε παρακολουθουν τι σκεφτεσαι!!!



Edited by - Mantis Religiosus on 16/03/2006 23:31:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Devil Advocate
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 01:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Devil Advocate
quote:

quote:


Αγαπητέ μου φίλε θα ήθελα σε παρακαλώ να μου δώσεις τον ορισμό της αμαρτίας όπως την αντιλαμβανόταν ο Σωκράτης(Αν φυσικά τον γνωρίζεις)... συγγνώμη αν η ερώτηση μου είναι εκτός θέματος αλλά δεχτείτε ότι αφορά απάντηση που είναι επίσης εκτός θέματος.


ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ

Κανένας δεν αμαρτάνει επειδή το θέλει παρά μόνο από απερισκεψία, ανοησία και άγνοια.


Εγώ πάντως στο προσωπικό μου ταχυδρομείο δεν έχω τίποτα και έμπαση περιπτώσει γραφτό δημόσια έχω μεγάλη περιέργεια να το μάθω γιατί εγώ μέχρι τώρα πίστευα ότι η αμαρτία είναι προνόμιο του Ασιάτη Θεού και της θρησκείας του

"Πάντα ο άνθρωπος ειρωνεύεται αυτό που δεν καταλαβαίνει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 03:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
Αδερφέ Devil
Αμαρτία κατα το Σωκράτη είναι οποιδήποτε ενέργειά σου αντίκειται
στη συνείδησή σου. Άρα κατά το Σωκράτη η αμαρτία είναι τελείως υποκειμενική για το καθε άτομο ξεχωριστά και δεν υπόκειται σε αντικειμενικούς νόμους και κανόνες (όπως 10 εντολές και συναφή).

Υ.Γ. Το μαιλ σου το είδα στο προφίλ σου και εκει απήντησα, γιατί είναι όντως άσχετο το θέμα.

Κανένας δεν αμαρτάνει επειδή το θέλει παρά μόνο από απερισκεψία, ανοησία και άγνοια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 07:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καλέ μου Duying Incubus έχω αρχισει να σχηματίζω την εντύπωση οτι ο Panos σπάει πλάκα μαζί μας.

Αγαπητή μου medtech, αναρωτιέμαι τι είναι χειρότερο τελικά.
Το να έχουμε απέναντι μας κάποιον που μας λέει τα πιο τρελά πράγματα του κόσμου κατά τη γνώμη μας ή το να ειρωνεύομαστε σε κάθε μας μήνυμα αυτόν τον άνθρωπο?
Για εμένα χειρότερο είναι το δεύτερο...
Αφού λοιπόν ο φίλος PaNo δεν ξέρει τι λέει, πρός τι αυτή η συμμετοχή στο θέμα του?
Και φυσικά αυτή είναι μια ερώτηση γενική κι απευθυνόμενη σε όλους μας κι όχι μόνο σε σένα.

quote:

Αντε και σε ανωτερα!Κανε οικονομιες να κλεισεις σουιτα σε καμια ακριβη ψυχιατρικη κλινικη!

quote:

Ασε να ασχοληθουν με την Βιοχημεια οι αλλοι.Για να καταλαβεις εννοιες οπως το DNΑ χρειαζεται και μυαλο.


Η περιπτωση σου κρινεται ιδιαζουσα και αν οντως τα πιστευεις αυτα που γραφεις χριζεις αμεσης ιατρικης παρακολουθησης


Αγαπητέ Mantis Religiosus, δεν θα σου συνιστούσα τέτοιον τρόπο διαλόγου κι αντιμετώπισης ενός συνομιλητή σου...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 10:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Dying_Incubus λέει.....

Αφού λοιπόν ο φίλος PaNo δεν ξέρει τι λέει, πρός τι αυτή η συμμετοχή στο θέμα του?
Και φυσικά αυτή είναι μια ερώτηση γενική κι απευθυνόμενη σε όλους μας κι όχι μόνο σε σένα.


Απλό ... άμα εσυ δλδ δείς στο δρόμο έναν καραγκιόζη να λέει καραγκιοζιλίκια και να κάνει καραγκιοζιλίκια... δεν θα σταματήσεις να δεις...;; δεν θα γελάσεις....;; δεν θα σχολιάσεις....;; ΕΕΕΕ....ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...... ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΕΣ ...

ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΙΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ....

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΟΜΩΣ Ο PaNo ΣΥΜΒΔΊΖΕΙ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ Η ΥΠΟΚΙΝΗΣΑΝ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ Η ΣΑΝ ΠΡΟΒΑΤΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ....

ΑΝ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ...;;;; ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.....
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΥΤΟΙ ΤΩΡΑ.....

ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΡΙΟΥΝΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΚΙΝΗΤΗ ΤΥΠΟΥ PaNo ..."ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ACTIVATE TO 12STRAND DNA" ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ....ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....

PaNo... OLES OI APANTISEIS SOY EINAI TOO MUCH MAPA... UNTIL TORA DEN MAS EXEIS DOSEI TIPOTE SYGKEKRIMENO KAI YOU CHOOSE SE PIOYS APANTAS...
MEGALE... NOMIZO YOU ARE TRELOS GIA DESIMO ... CALL 911 KAI KANE REPORT TON EYATO SOY .... ME TA DOLLARS POY VGAZEIS OPOS EIPE KAI O MANTIS.. KLEISE 1ST CLASS SE MENTAL INSTITUTION... EXEI KALA TO NEW YORK....

YOUR FRIEND .... AZAX FROM PLANET ZUILOD (WHERE WE HAVE MANAGED TO ACTIVATE THE 23rd STRAND OF OUR DNA)

....

ΝΤΟΙΝΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1640625
Maintained by Digital Alchemy