ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 07:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλους!
Χαιρετώ ιδιαιτέρως και την φίλη angi που είχαμε καιρό να βρεθούμε σε κάποιο θέμα.

Εγώ δεν τους ψήφισα για τον απλούστατο λόγο οτι δεν ήμουν σπίτι και δεν είδα τηλεόραση.
Μου έστειλε μήνυμα μια φίλη αλλά ήμουν τόσο αφοσιωμένος σε μια συζήτηση που ήθελα να απαντήσω αργότερα.
Τελικά δεν απάντησα καν μετά.
Το ξέχασα...
Γέρασα!

Χαίρομαι πάντως που πέρασαν οι Lordi στον τελικό!

Φίλε μου KERRY KING, φυσικά κι έχω ακούσει Draconian!
Το Arcane rain fell είναι όντως ένα album το οποίο βγάζει μια μαυρίλα.
Έχω αρχίσει πάντως να εκτιμώ ιδιαιτέρως το εν λόγω συγκρότημα και περιμένω την επόμενη δουλειά τους.
Αν θυμάμαι καλά θα βγάλουν ένα album μέσα στο 2006, σωστά?

Φίλε Savaoth, συμφωνώ οτι οι Goethes Erben βγάζουν θεατρικά στοιχεία.
Εχθές που κοίταξα το υλικό μου είδα οτι έχω σχετικά λίγα τραγούδια τους...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 10:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
quote:

Εμενα μου ειναι πολυ συμπαθη τα παιδια, αλλα οχι και να τους ψηφισω ρε...
Οταν ακουω μουσικη θελω να χαλαρωνω...ν΄ακουω μελωδικους ηχους και φωνες...
Λυπηθηκα που αποκλειστηκε η Κυπρος με ενα τοσο γλυκο και ρομαντικο τραγουδι...
Η αληθεια ειναι οτι το μονο τραγουδι που πραγματικα μ΄εχει συγκινησει στη Eurovision, ειναι το "Hold me now" του J.Logan...86 ή 87...
Ωραιες εποχες..

Mιά γυναίκα δε πρέπει ποτέ να δείχνει την ηλικία της φίλη angi..Σκέψου δηλ.να ζούσες σε μιά κοινωνία που το μεταλ θα κυριαρχούσε ,και η μυοχαλαρωτική μουσική σου ήταν θαμμένη από τα ΜΜΕ,επί 20ετίας..
Διοτί οι κατέχοντες της εξουσία,προωθούν και διαμορφώνουν συνηδήσεις,κουλτούρα,πολιτισμό.....
ΟΙ LOrdi πατάνε απλά πάνω στη κληρονομιά των Kiss..κλπ..κλπ..και οι απολιτιστοι ιθαγενείς,που πιστεύουν ακόμη στο μάγο της φυλης ,μπαστουνόβλαχοι(στη νοοτροπία) τους κατηγορούν γιά να προστατεύσουν, την ΥΓΕΙΗ κοινωνιά της ξεφτύλας και της κατάντιας που χτίσαν,ΣΥΝΤΗΡΗΣΑΝ,ΥΠΟΤΑΧΘΗΚΑΝ......γιατί ???????
Κυνηγάνε τα μακιγιαρισμένα τέρατα,επειδή είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ ,να τα βάλουν με ΑΥΤΟΥΣ που του πίνουν πραγματικά το ΑΙΜΑ καθημερινά.......
ΚΑι αν νομίζεις ότι το μέταλ είναι απλά μιά μουσική,να τα πείς στους 8χρονους.......
Ηρθε η ώρα με τους Lordi η κοινωνία των ,μαριονετών του θεάτρου σκηών που στήθηκε,να πληρώσει γιά τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ που διέπραξε....
Τα Monster να φάνε τον καθιωσπρεπισμο και τον ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΣΜΟ,των ΓΕΛΙΩΝ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΩΝ,που μόνο αγγούρια και ραπανάκια μας σερβίραν τόσα ΧΡΟΝΙΑ,στον υπνωτισμένο όχλο,που διασκεδάζει με τη ξεφτύλα που του κουνάνε τα μπούτια της καθεμιανής,Ο ΚΑΡΑΒΑΡΕΜΕΝΟΣ...ΤΕΛΟΣ Ο ΕΜΕΤΟΣ...γμτ...μέασ
και δεν απευθύνομε στο σχόλιο σου angi Προσωπικά...Στους καθωσπρεπιστες΄...Με αγάπη...the Priest
Μπράβο Gretel...keep on rocking ,και άσε τους άλλους στο Βιλαμπαχο να τρίβουν τα ταψιά...

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 13:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Dying Incubus κι εγώ έχω μονο τα δύο πρώτα albums απο Goethes Erben.
Τους Enigma να υποθέσω ότι τους ξέρεις..?Δεν είναι gothic αλλά έχουν μια πιο μελωδική-ηλεκτρονική προσέγγιση στη μουσική.

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Λέτε τώρα που το 12αρι μας δεν θα πάει συστημένο στην Κύπρο, να υπάρξει για πρώτη φορά στα ελληνικά χρονικά, τίμιο televoting ????

Αν είναι έτσι : ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ - ΟΛΟΙ LORDI !!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 16:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

Μα έχει μελωδία βρε Άντζυ και το κομμάτι των Lordi....ροκ-ροκ-χαλιλούια...άκου τι μελωδικά που το λένε τα παλικάρια..
Αλήθεια τι ακούς πάνω κάτω?

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...


Τα παντα ακουω agnostic, ο,τι διεγειρει το αυτι μου και εκφρασει την ψυχολογικη μου διαθεση...
Δεν μ΄ενδιαφερει το ειδος της μουσικης...
Τωρα οσο για τους Φιλανδους, εαν νομιζετε οτι αντικειμενικα, θα ειναι το ωραιοτερο τραγουδι της Eurovision, να το ψηφισετε...
Δεν διαφωνω με τις επιλογες κανενος.
Απλως εχουμε διαφορετικα γουστα.
Εαν εχω νευρα αυριο το βραδυ και νιωθω απογοητευμενη και θυμωμενη με το κοινωνικο-πολιτικο-πολιτιστικο γιγνεσθαι, πολυ πιθανο να υποστηριξω κι εγω τους Φιλανδους...(αλλωστε το να κρυβονται πισω απο τις μασκες,χλευαζοντας και κανοντας παιχνιδια με τη γλωσσα τους, ειναι μια υγιης αντιδραση και εξυψωνει τον αρρωστημενο πολιτισμο μας...)

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 17:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!

The saints are crippled
On this sinners' night
Lost are the lambs with no guiding light

The walls come down like thunder
The rocks about to roll
It's the Arockalypse
Now bare your soul

All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
In God's creation supernatural high

The true believers
Thou shall be saved
Brothers and sisters keep strong in the faith
On the day of Rockoning
It's who dares, wins
You will see the jokers soon'll be the new kings

All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
In God's creation supernatural high

Wings on my back
I got horns on my head
My fangs are sharp
And my eyes are red
Not quite an angel
Or the one that fell
Now choose to join us or go straight to Hell

Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!

Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
In God's creation supernatural high

Hard Rock Hallelujah!

αν και τεινουν προς το εμπορικο, μονο και μονο εξαιτιας της περιστασης, θα ελεγα οτι το μεταλ βρηκε το νεο υμνο του... η τελος παντων το νεο paranoid... με την ενοια οτι το προσκηνανε και οι τρεντουλες!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 16:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου Savaoth, τους Enigma τους γνωρίζω.
Έχω ένα album τους αλλά δυστυχώς δεν ξέρω καν που είναι.
Ίσως το έχω καταχωνιάσει κάπου, ίσως το έδωσα κάπου και δεν το πήρα πίσω...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 16:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο,απλά το ανέφερα ως ένα από τα λιγοστά "μοντέρνα" ακούματα που μου αρέσουν.

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 02:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic


απονέμεται μετά τιμής...


Τα θερμά μου συγχαρητήρια.....

Καμιά φορά το ρίσκο οδηγεί στην επιτυχία...

Και το διαφορετικό συναρπάζει....

Παλαμάκια για τους νικητές παρακαλώ...


Εύγε....


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 03:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εσυ το βλεπεις ετσι...σαν πανηγυρι...
Θελω να δω οταν μεγαλωσεις και ισως κανεις οικογενεια, πως θα το δεις σαν οικουμενικη νοοτροπια (η οποια θα συμπεριλαμβανει και εσενα τον ιδιο...)

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 04:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
quote:

Εσυ το βλεπεις ετσι...σαν πανηγυρι...
Θελω να δω οταν μεγαλωσεις και ισως κανεις οικογενεια, πως θα το δεις σαν οικουμενικη νοοτροπια (η οποια θα συμπεριλαμβανει και εσενα τον ιδιο...)


Αγαπητή φίλη,Ποιά έιναι αυτή η οικουμενική νοοτροπία ....????? Του να βλέπεις στο μασκάρεμα και τις φορεσιές,συμβολικά ακριβώς τη κοινωνία που υπάρχει σήμερα της ΑΝΑΞΙΟΠΚΡΑΤΙΑΣ και της ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ....Που μας κυβερνάνε οι στρούγκες και τα μαντριά που μας κλεβουν τα λεφτά και μεις λιώνουμε καθημερνα στη δουλειά εγαταλείποντας τα κοινά,και το μέλλον μαυρίζει καθημερινά????
Και αν θες να ξέρεις έχω και 2 παιδιά,άλλα δεν υπνωτίζομαι στο καναπέ.,για να τους προσφέρω υλικά και φθαρτά υλικά....Σκέψη χρειάζεται γιά να φιλτράρουν μόνο όλα αυτά....

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 10:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Η Angi ίσως προτιμάει το κοριτσάκι της να λικνίζεται σαν χανουμάκι πάνω στα τραπέζια και το αγοράκι της να λέει "όταν μεγαώσω θέλω να γίνω σαν τον Νίνο - ή την Κωνσταντίνο ή και γω δεν ξέρω τι.....".

Η Αngi κουβαλάει την νοοτροπία του 67χρονου πατέρα μου που metal = σατανάς και όσοι ακούνε αυτή την μουσική είναι καταδικασμένοι για την κόλαση.

ANGI ΞΥΠΝΑ !!!!! ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΕΙΝΑΙ !!!!!

Ενωθήκανε απλά όλοι οι metal fans της Ευρώπης (που δεν ασχολούνται ΚΑΝ με την Eurovision) και ψηφίσανε. Είμαι σίγουρος ότι πάνω από το 50% των ψήφων που πήρανε οι Lordi προέρχεται από άτομα κάτω των 18, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΓΩΝΙΩΝ ΤΟΥΣ !

Και αν δεν το έχεις καταλάβει, ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ που θα βγει ο κάθε σεξουαλικά στερημένος στα παράθυρα να προσπαθεί να εξηγήσει τι έγινε χτες βράδυ και που βαδίζει η κοινωνία μας. Και εμείς, θα ακούμε και θα σπάμε πλάκα, μέχρι που θα βαρεθούμε ή θα εκνευριστούμε με την μα@@@@κια που δέρνει τον κόσμο και θα αλλάξουμε κανάλι (ή ακόμα καλύτερα θα την κλείσουμε την ρημάδα).

Τι να πω ρε παιδιά, άμα τα όργανα άρχισαν μέσα σε ένα χώρο που υποτίθεται αντιμετωπίζουμε την πραγματικότητα με μια άλλη οπτική, αναρωτιέμαι τι έχει να γίνει στα κανάλια, τις εφημερίδες και γενικά τις συζητήσεις μας έξω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 10:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μ' αρεσει παντως που αυτη η συζητηση παιζει δε διπλο ταμπλο...
και συγνωμη που ξαναμπαινω σφηνα, αλλα προσεξατε οτι σε ολα τα πρωιναδικα οι σχολιαστες ηταν συγγραφεις, σκηνοθετες, θεολογοι, ανθρωποι ασχετοι με τη μουσικη, και ανω των 70, και κατηγορουσαν τη νεολαια που παρασυρεται ευκολα και ψηφιζει...

ομολογω οτι παρασηρθηκα απο τον ισιο δρομο του φωτος, αλλα μετανοω... του χρονου, αν γινει κατι αντιστοιχο, θα αδειασω αλλες δυο καρτες!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 12:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!
Συγχαρητήρια στους Lordi για την πρωτιά, μπράβο τους!
Επειδή το θέμα της Eurovision συζητείται ήδη σε άλλο topic, νομίζω πως δεν θα ήταν καλό να αναλυθεί και σε αυτό το topic.
Τι λέτε?

Επίσης, θα ήθελα να συστήσω ψυχραιμία στα μέλη.
Ο καθένας μας έχει τις προσωπικές του προτιμήσεις, την δική του αντίληψη ακόμα και για την Eurovision.
Οπότε ας το σεβαστούμε αυτό κι ας μην προβαίνουμε σε υποθέσεις επί προσωπικού χαρακτήρα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 13:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Παιδιά του χρόνου παίρνω μέρος στη Eurovision.....
Black Metal.....
Στη Φιλανδία δε θα γίνει εξάλλου??

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 21:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
LORDI RULES

Πήρανε 9 12αρια. Σκίσανε τις φουστίτσες των χαζοχαρούμενων τραγουδακίων και σάρωσαν την φλωριά που λέγεται Γιουροβίζιον.

Μπράβο.

Του χρόνου στο Ελσίνκι στη θέση του Σακις -ως τραγουδιστή- και της Παπαρίζου θα δούμε μπαντες όπως οι Αποκαλύπτικα, οι Πηρ Ζηντ, οι Στρατοβάριους κ.λ.π.

Μια και μιλάμε για καλή μουσική.

Βλέποντας το δρώμενο 4000 χρόνια ελληνικής μουσικής αναρωτήθηκα γιατί ένα Ελληνικό Μέταλ συγκρότημα δεν έχει ενσωματώσει τη μουσική μας παράδοση στη μουσική του. Θα ήταν άκρως ενδιαφέρον.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 21:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Έχω την εντύπωση πως υπήρξε ελληνικό γκρουπ με την ονομασία Κάβυρος και που είχε κάποιο χακτηριστικό στοιχείο, ή στην μουσική - ή στον στοίχο που νομίζω πως ήτανε στα αρχαία ελληνικά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 05:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Και για να μην ξεχνιόμαστε, απόψε παίζει ο θρυλικός King Diamond στο Gagarin. Εγώ ήδη φωρτώνω τις μπαταρίες μου και ευελπιστώ να απολαύσω μια καλή συναυλία αντάξια του μεγέθους του King.Θα πάει κανείς σας??

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 12:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Καλή ακρόαση Agnostic, εγώ κατευθείαν στις 6 Ιουνίου στο γήπεδο της Ριζούπολης για Dio, In Flames, Hatebreed & Trivium.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 13:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Κάτι για να κλάψετε απο τα γέλια... και από θλίψη για την βλακεία που δέρνει κάποιους ανθρώπους :

http://www.paskedi.gr/UserPages/NewsLetterPreview.aspx?ID=58


Προτείνω να μην μπούμε στην διαδικασία να το σχολιάσουμε, θα μπορούσαμε όμως να στείλουμε τα συγχαρητήριά μας στην Φινλανδική Βουλή !!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 16:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult
Wasp θα ερθει κανενας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 19:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
KERRY KING τι ήθελες κι έβαλες το λινκ..??
Με τις μ@#!*κίες που διάβασα μου έρχεται να τους στείλω γράμμα με άνθρακα.
Γουστάρουν τώρα που κέρδισαν οι Lordi???
Πάρτε να έχετε...
Κάτι τέτοιοι με νευριάζουν.Βγαίνει και μετά στην τηλεόραση η κάθε αποτυχημένη Μαντώ,Μπέσυ Αργυράκη,Πασχάλης και διάφοροι ξεπεσμένοι που αποτύχαν παταγωδώς να κατακτήσουν την πρωτιά και βγάζουν τη χολή τους στους Lordi...Τι να πώ...
Και μετά λένε "εμένα δε με νοιάζει η θέση,γιατί ο διαγωνισμός της eurovision έχει καταντήσει να τον ενδιαφέρει μόνο το show"
Ε τότε τι πήγες?????Για πλάκα????Αμα νομίζεις ότι έισαι πετυχημένη κάτσε έκει που είσαι.
Εγώ δε θα πήγαινα...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 03:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ρε παιδιά τι να πω. Γύρισα από την αποψινή συναυλία του άρχοντα του τρόμου King Diamond στο gagarin και είμαι ενθουσιασμένος!! Το θεατρικό metal είχε την τιμητική του. Εξαιρετική σκηνική παρουσία με τη θηλυκιά ύπαρξη στη σκηνή να υποδύεται άλλωτε τη μαργιονέτα, άλλωτε τη γρια και άλλωτε την έγκυο Miriam από την ιστορία του Abigail. Λικνιζόταν σε μερικά κομματια η τύπισσα στοιχειωμένα και σε μάγευε. Και από δίπλα ο βασιλιάς του τρομου παρέα με τον γίγαντα της κιθάρας Andy La Roque να δίνουν το δικό τους Show.

Ακούστηκαν μεταλλικοί ύμνοι τρόμου που έχουν αφήσει τη δική τους στάμπα στο χώρο, όπως τα μνημειώδη A Mansion In Darkness, Sleepless Nights, Eye of the Witch και Welcome Home. Για πολλούς, ίσως και για μένα, η κορυφαία στιγμή ήταν το Come to the Sabbath από Mercyful Fate, στο οποίο όλο το Gagarin χειροκροτούσε και τραγουδούσε. Στο εν λόγω κομμάτι δε, η τύπισσα που υποδυώταν διάφορους χαρακτήρας άναβε μερικά κεριά, τα κράταγε τελετουργικά και μετά σήκωσε μια κεφαλή τράγου ενώ ο κόκκινος φωτισμός έδινε ένα διαβολεμένο χρώμα στην όλη φάση(που είσαι Ψηλέ να το δεις). Wonderful!!!
Είχα αράξει πίσω ήρεμα και κουλαριστά και το απόλαυσα, παρότι εγώ συνήθως στα live χώνομαι στο μπούγιο για ξυλίκι και τσάμπα γυμναστική.

Στα highlighs της βραδιάς:
1)Κάτι 10-χρονα πιτσιρίκια που τραγούδαγαν λίγω πιο πέρα από το Gagarin το Hard Rock Hallilujah
2)Το τραγούδι Halloween σε ένα από τα encore
3)Ο ενθουσιώδης κόσμος κατά τη διάρκεια της συναυλίας
4)Η απίστευτη κωλοφαρδία μου να βρώ πάρκινγκ, εύκολα παράλληλα στις γραμμές του ηλεκτρικού πολύ κοντά στο club
5)Το μνημειώδες σάντουιτς με ζαμπόν,τυρί,πατάτες,αυγό,μπιφτέκι και τυροσαλάτα που πήρα από τα everest της γειτονιάς μου επιστρέφοντας από τη συναυλία.

Αυτά τα ολίγα.. Αντε να μας ξανάρθει ο Βασιλιάς και να παίξει περισσότερο την επόμενη φορά διότι 1.30 ώρα δεν αρκεί και μου φαίνεται έχουνε καλομάθει λίγο τα συγκροτήματα που έρχονται εδώ για live.

ALL HAIL...

Ολοι In Flames και Dio τώρα, αν και αδημονώ περισσότερο για την ανερχόμενη συγκροτηματάρα τους Trivium....
Και Wasp,Twisted Sister εννοείται είμαι από τώρα μέσα...


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 23/05/2006 03:23:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 07:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ, βρε παιδιά, όσο και ν' ακούσω WASP γιατί δε μου αρέσουν...?

Άσχετο αλλά έχει ακούσει ποτέ κανείς σας Love Is Colder Than Death?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 10:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

KERRY KING τι ήθελες κι έβαλες το λινκ..??

Μα γιατί έχει την διεύθυνση του φινλανδικού κοινοβουλίου.

Εγώ έχω στήλει ήδη τα συγχαρητήριά μου για την μαγκιά τους και για τις επιλογές του λαού τους !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 10:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Εγώ, βρε παιδιά, όσο και ν' ακούσω WASP γιατί δε μου αρέσουν...?

Προσπαθησε να ακούσεις το HEADLESS CHILDREN και ίσως βρεις κάτι που να σου αρέσει.

Love Is Colder Than Death? - Ψιλό electro δεν είναι αυτοί ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 11:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, οι Love Is Colder Than Death δεν είναι ακριβώς electro...
Έχουν διάφορα στοιχεία μέσα τους.
Gothic, darkwave, electro.
Προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 12:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Πάντως ο Blackie Lawless των Wasp είναι πολύ βασανισμένος άνθρωπος..
Και μόνο που βρήκε τη δύναμη να κάνει όλα αυτά που έχει κάνει του αξίζει ένα μπράβο....

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 15:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult
Ακομα κραταω το μπουκαλι που πεταξε στο gagarin o Blackie και την πενα των nightwish.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 11:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
12 Ιουλίου, Crimson Glory (με Midnight επιτέλους!) στο Rockwave στη Μαλακάσα!! Αν και δεν είμαι fan των festival δεν υπάρχει περίπτωση (εκτός βέβαια συγκλονιστικού απροόπτου) να απουσιάσω από το συγκεκριμένο! Τα υπόλοιπα συγκροτήματα : The Cult (headliners), Celtic Frost και Moonspell..

The hour of Midnight grows near...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy