ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Πόσο εύκολα μπορείτε να ξεγελαστείτε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 10:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ ωχ, περίπου 1 λεπτό έκανα, μάλλον πρέπει να βλέπω περισσότερα κινούμενα σχέδια απ' ότι μέχρι τώρα χιχιχι

Καλημέρα

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 17:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο! καλά τα πήγες
Κι εγώ τόσο περίπου έκανα (βασικά το είχα πάρει λάθος στην αρχή, νόμιζα πως η κρυμμένη εικόνα ήταν τρισδιάστατη και προσπαθούσα να κάνω το κόλπο με τα μάτια που χρησιμοποιείται για να δεις τρισδιάστατες εικόνες).

Πάντως, η πικρή αλήθεια είναι πως θα πρέπει να βλέπουμε λίγο περισσότερο Μπόλεκ και Λόλεκ και να αγοράσουμε κάνα Ποπάυ, μπας και βελτιωθεί η αντίληψή μας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 20:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά δεν ξέρω γιατί, αλλά το βρήκα σχεδόν αμέσως... Το μπάσκετ φταίει... κοντρολάρω και σουτάρω λίγο πιο εύκολα με το δεξί... Είδατε? Μπάσκετ και δεν είμαι καλά!!!

Όμως γιατί παίρνουμε αποτελέσματα μόνο για το δεξί μέρος του εγκεφάλου... Η εικόνα βρίσκεται αριστερά της σελίδας οπότε δε χρησιμοποιούμε το αριστερό μέρος? Ή μήπως ένα όργανο που έχει σχέση με την συγκέντρωση βρίσκεται στο δεξιό μέρος? Όντως έτσι πρέπει να είναι... 'Εχω ένα φίλο αριστεροχέρα στο σουτ και στην τρίπλα (και στο γράψιμο και γενικά σε ότιδήποτε έχει να κάνει με την άμεση επιλογή μεταξύ δεξιού-αριστερού χεριού), αλλά ο ίδιος παραδέχεται πως μπορεί να τριπλάρει την μπάλα σε πολύ χαμηλό ύψος από το έδαφος (1-2 εκατοστά) πιο έυκολα με το δεξί χέρι.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 20:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως έκανα κάπου στα 20 δευτερόλεπτα.
Πλάκα είχε πάντως!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 00:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βρήκα αμέσως, κερδίζω κάτι….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 03:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όμως γιατί παίρνουμε αποτελέσματα μόνο για το δεξί μέρος του εγκεφάλου... Η εικόνα βρίσκεται αριστερά της σελίδας οπότε δε χρησιμοποιούμε το αριστερό μέρος? Ή μήπως ένα όργανο που έχει σχέση με την συγκέντρωση βρίσκεται στο δεξιό μέρος? Όντως έτσι πρέπει να είναι...


Στην πραγματικότητα, ο τρόπος με τον οποίο είμαστε καλωδιωμένοι με τον εγκέφαλό μας είναι τέτοιος, ώστε κατά βάση το δεξί ημισφαίριο είναι υπεύθυνο για την αριστερή πλευρά του σώματός μας και το αριστερό για τη δεξιά. Γι'αυτό το λόγο κιόλας, εάν κανείς πάθει κάποια βλάβη στο ένα ημισφαίριο, οι συνέπειες (κυρίως κινητικο-αισθητικές) θα αφορούν στην αντίπλευρη μεριά του σώματός του.
Ωστόσο, υπάρχουν περιοχές, όπως το κέντρο λόγου, που βρίσκονται στους περισσότερους ανθρώπους στη μια πλευρά του εγκεφάλου, έτσι θα μπορούσαμε να πούμε πως τα δυο εγκεφαλικά ημισφαίρια μπορεί να διαφοροποιούνται λειτουργικά σε κάποιο βαθμό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 10:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το βρήκα αμέσως, κερδίζω κάτι….



Τι να πω, είμαι ανεπίδευκτη τελικά, προσπάθησα να σου προσφέρω σοκολατάκια, αλλά... δεν τα κατάφερα...
τελικά το δεξί μου ημισφαίριο μάλλον δεν δουλεύει ούτε αυτό καλά χιχιχι

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 17:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."


Ο "Σπορέας Άστρων" είναι ένα άγαλμα που βρίσκεται στο Kaunas, Lituania. Την ημέρα περνάει απαρατήρητο:


όμως σαν φτάνει η νύχτα, το άγαλμα ξαναβρίσκει τ' όνομα του...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 20:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι καταπληκτικό Αμαλία μου? Τέλειο, το έχω βάλει κι εγώ στο pc μου

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 02:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταπληκτικό, δε λες τίποτα!
Εμένα μου το έστειλαν προχθές με email και μόλις είδα την ψηφιακή σου υπογραφή σκέφτηκα ότι ταίριαζε πάρα πολύ!

Άσε που πάει και με το θέμα μας: το τι βλέπουμε κάθε φορά, έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό με το πλαίσιο (context dependant) όπου βρίσκεται αυτό που κοιτάμε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 09:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, ναι πραγματικά έτσι είναι νομίζω ότι το μάτι μας μπορεί να ξεγελαστεί πολύ εύκολα.
Το είχα σαν απόφευγμα, αλλά το έβαλα σαν ψηφιακή υπογραφή μετά που μου έστειλαν κι εμένα αυτό το μαιλ (νομίζω ότι και η φίλη που μου το έστειλε το είχε σαν τίτλο του μαιλ)
Έχω κάτι τέτοιες εικόνες που ξεγελάν το μάτι αλλά είναι σε pps και δεν μπορώ να τα βάλω εδώ Εξάλλου όπως είδες κάτι σοκολατάκια πήγα να στείλω στον "δάσκαλο" elo (ο καημένος προσπάθησε να μου δείξει πως να βάζω φωτογραφίες) που με βοήθησε και άλλαξα την ψηφιακή μου εικόνα, αλλά πάλι δεν τα κατάφερα... άστα να πάνε δηλαδή... γι' αυτό είπα ότι δεν δουλεύει τίποτα στον εγκέφαλό μου χιχιχι

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 15:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νεμεσις χρησιμοποιησε το "κωδικα-εντολες" που εχεις γραψει για την υπογραφη και απλα αλλαξε το σημειο που αφορα την εικονα , ριξτο μεσα στο μυνημα και λογικα θα πρεπει να βγει ... τωρα ... οσο αφορα τα σοκαλατακια

πριν απο χρονια (οχι πολλα) ειχε γινει μια προσπαθεια για μια συσκευη που θα ηταν διπλα απο τον υπολογιστη και οταν πχ μου εστελνε καποιος μια φωοτογραφια με ενα τριανταφυλο οριζε και το αρωμα του και ετσι η συσκευη παρηγαγε το σχετικο αρωμα και το ψεκαζε ... φυσικα τα πραγματα δεν πηγαν μαλλον καλα και απο οσο ξερω δεν βγηκε στο εμποριο ... τωρα στο μελλον (στο κοντινο ελπιζω) φανταζομαι οτι οταν θα στελνεις την φωτο με τα σοκολατακια θα απλωνουμε το χερι και θα παιρνουν απο ενα .... φαντασια μου πλανευτρα !! χαχα

επι του θεματα , δεν ξερω εαν εχει περασει ... ελπιζω πως οχι ..

ολοι εχουμε δει το φεγγαρι να ανατελει σωστα ? το εχουμε δει ΠΟΣΟ μεγαλο ειναι ... οσο ανεβαινει ποιο ψηλα τοσο το βλεπουμε να μικραινει ... συνηθως μιλαμε για παραμορφωση απο την ατμοσφαιρα ή για οφθαλμαπατη , στην ουσια δεν ειναι τιποτα απο τα δυο και αποτελει το ΠΩΣ ο εγκεφαλος μας αντιλαμβανεται αυτο που βλεπουμε οταν αυτο ειναι ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ και οταν αυτο βρισκεται ποιο ψηλα ... μια οφθαλμαπατη ειναι ευκολο να αποτυπωθει σε φωτογραφια (οπως αυτες που εχουν σταλει) ομως το φεγγαρι οποιος δοκιμασει να το βγαλει φωτογραφια , ειτε στην ανατολη ειτε οταν μεσουρανει θα ανακαλυψει ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο μεγεθος !!!

στην επομενη πανσεληνο ας σκεφτουμε τελικα τι και πως βλεπουμε, με τα ματια ή με τον εγκεφαλο ? χμμμ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 13:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

νεμεσις χρησιμοποιησε το "κωδικα-εντολες" που εχεις γραψει για την υπογραφη και απλα αλλαξε το σημειο που αφορα την εικονα , ριξτο μεσα στο μυνημα και λογικα θα πρεπει να βγει ... τωρα ... οσο αφορα τα σοκαλατακια

πριν απο χρονια (οχι πολλα) ειχε γινει μια προσπαθεια για μια συσκευη που θα ηταν διπλα απο τον υπολογιστη και οταν πχ μου εστελνε καποιος μια φωοτογραφια με ενα τριανταφυλο οριζε και το αρωμα του και ετσι η συσκευη παρηγαγε το σχετικο αρωμα και το ψεκαζε ... φυσικα τα πραγματα δεν πηγαν μαλλον καλα και απο οσο ξερω δεν βγηκε στο εμποριο ... τωρα στο μελλον (στο κοντινο ελπιζω) φανταζομαι οτι οταν θα στελνεις την φωτο με τα σοκολατακια θα απλωνουμε το χερι και θα παιρνουν απο ενα .... φαντασια μου πλανευτρα !! χαχα

....
στην επομενη πανσεληνο ας σκεφτουμε τελικα τι και πως βλεπουμε, με τα ματια ή με τον εγκεφαλο ? χμμμ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]



Άσε καλέ μου φίλε makfor κι αυτό το δοκίμασα και τίποτα... άστα σου λέω... μάλλον "Έμενταλ" έγινε ο εγκέφαλός μου χιχιχι
όσο για αυτό με τα... σοκολατάκια... καλό θα ήταν να γίνει αλλά που... ακόμα έχουμε δρόμο μπροστά μας χιχιχι

Τελικά νομίζω ότι βλέπουμε με τον... εγκέφαλο και γι' αυτό εγώ δεν βλέπω και τίποτα χιχιχι

Σοβαρά τώρα πάντως μου φαίνεται ότι είναι πιο σωστό να βλέπουμε με τα μάτια μεν, μέσω του εγκεφάλου όμως, αν και δεν έχω καμία σχέση με ιατρική και ανατομία, τελείως άσχετη.

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 21:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

makfor

ολοι εχουμε δει το φεγγαρι να ανατελει σωστα ? το εχουμε δει ΠΟΣΟ μεγαλο ειναι ... οσο ανεβαινει ποιο ψηλα τοσο το βλεπουμε να μικραινει ... συνηθως μιλαμε για παραμορφωση απο την ατμοσφαιρα ή για οφθαλμαπατη , στην ουσια δεν ειναι τιποτα απο τα δυο και αποτελει το ΠΩΣ ο εγκεφαλος μας αντιλαμβανεται αυτο που βλεπουμε οταν αυτο ειναι ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ και οταν αυτο βρισκεται ποιο ψηλα ... μια οφθαλμαπατη ειναι ευκολο να αποτυπωθει σε φωτογραφια (οπως αυτες που εχουν σταλει) ομως το φεγγαρι οποιος δοκιμασει να το βγαλει φωτογραφια , ειτε στην ανατολη ειτε οταν μεσουρανει θα ανακαλυψει ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο μεγεθος !!!

στην επομενη πανσεληνο ας σκεφτουμε τελικα τι και πως βλεπουμε, με τα ματια ή με τον εγκεφαλο ? χμμμ


Όντως φίλε makfor. Η σελήνη στα μάτια μας φαίνεται πιο μικρή όταν βρίσκεται ψηλά παρά στον ορίζοντα. Αυτό συμβαίνει, εξ'όσων άκουσα, απειδή όταν η σελήνη βρίσκεται στον ορίζοντα, μπορούμε να συγκρίνουμε το φαινομενικό της μέγεθος με άλλα σώματα κοντά, όπως είναι μια πολυκατοικία, έναν ανεμόμυλο, ένα βουνό ή ακόμα κι ένα δέντρο. Όταν, όμως, βρίσκεται ψηλά και βυθίζεται στη μαγεία του απόλυτου σκοταδιού με μόνα σώματα προς σύγκριση τα λαμπάκια του ουρανού, είναι κάπως δύσκολο να αντιληφθούμε το μέγεθός της, αφού δεν υπάρχει τίποτα συγκρίσιμο της μεγαλειότητάς της, γι'αυτό και ο εγκέφαλός μας την αντιλαμβάνεται πιο μικρή.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

για να δουμε εδω τι βλεπουμε και πριν προλαβεις να πεις κατι εσυ μικρη και βιαστικη λεω το εξης .... τα αθωα μυαλα βλεπουν...... ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΝΕΡΟ !!!!! γκουχ γκουχ !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 23/02/2010 15:49:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 23:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
…..

Ας κάνουμε ένα τεστ..

Πόσοι είδαν δελφίνια και πόσοι είδαν…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 00:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρείστε την φωτογραφία με το ηλιοβασίλεμα και πείτε μου αν βλέπετε κάτι «παράξενο»…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 09:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, εγώ πάντως δελφίνια δεν είδα
Αλλά σε δεύτερη ανάγνωση, ε, είδα και κάτι δελφινάκια χιχιχι
Όσο για σένα "δάσκαλε" elo κοντεύω να αλληθορίσω κοιτώντας τη φωτογραφία, αλλά δε νομίζω να είδα τίποτα "παράξενο"

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 09:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω σιγα μην εβλεπα δελφινια ... χαχαχα ... αν και στην συνεχεια βρηκα 9 (νομιζω) δελφινια ....

στην φωτο του ελο , κατι παραξενο δεν ειδα , εκτος και εαν αυτο ειναι το κολπο, δηλαδη η προτροπη για "παραξενο" να μας βαζει να ψαχνουμε και την φαντασια μας να δημιουργει διαφορα !!!! χαχαχα

τωρα ενα πρεπει να δουμε κατι ... χμμμ 2 πραγματα
α) καποια χορτα μοιαζουν να αφηνουν σκια στον ουρανο !!!
β) καποια χορτα μοιαζουν να δημιουργουν γραμματα , D C E F αλλα ορκο δε παιρνω ΧΑΧΑΧΑ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 12:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα 7 δελφίνια αν και για το έβδομο δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
Βέβαια με μια πρώτη ματιά το μάτι μου δεν πήγε στα δελφίνια...
Τώρα όσον αφορά την φωτογραφία με το ηλιοβασίλεμα, κάποια χόρτα μου φαίνεται να σχηματίζουν το γράμμα C ενώ κάποια άλλα να σχηματίζουν μουσικές νότες.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 19:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε elo, δεν ξέρω αν είναι λόγω κάποιας παράνοιάς μου, αλλά βλέπω τη λέξη F*CK Επίσης φαίνονται διάσκορπα κάποια Fs, Es και Ts.

Όσο για τα δελφίνια... δεν λέω, τα είδα... μετά από μια ανάλυση μόριο προς μόριο... αλλά είδα την άλλη εικόνα πρώτα...


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 19:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που το ξαναβλέπω, μοιάζει παραπάνω με fall παρά f*ck


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 19:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπα! Βλέπω ένα πρόσωπο στα αριστερά της εικόνας λίγο πιο κάτω από τη μέση, εκεί που ο ουρανός αγγίζει τη γη!!!


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 22:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελάτε ρε παιδιά , είπα να ταλαιπωρήσω εγώ εσάς και όχι εσείς εμένα…

Που τα είδατε όλα αυτά και μου έχουν βγει τα δικά μου μάτια να ψάχνω να τα βρω…

Τέλος πάντων, ας βοηθήσω να δείτε το … πρόσωπο.. στην εικόνα…

LQG έπεσες μέσα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 23:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1-Πάμε σε ένα παλιό κόλπο που είχα γράψει σε ένα άλλο θέμα.

Διαβάστε τις χρωματιστές λέξεις και πείτε δυνατά το χρώμα και όχι την λέξη…!!!
Υ.Γ- αν μπορείτε δοκιμάστε το διαβάζοντας το, γρήγορα…


2- Κοιτάξτε το τοπίο και πείτε τι βλέπετε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 11:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ βλέπω μια κυρία με μακρύ φόρεμα δίπλα σε ένα ποτάμι δίπλα σε δύο δέντρα απέναντι μια γέφυρα και κτίρια
Μετά από αυτά που βλέπω πρέπει να επισκεφτώ γιατρό? χιχιχι

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 11:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα δελφινια ειναι 9


και εμφανιζεται και μια ουρά στο δεξί ποδι της κοπελας (ως 10το)

ελο σωστο το προσωπο ...


οσο αφορα τη νεα εικονα , εκτος απο αυτα που ειχα η νεμεσις , εγω ολα αυτα τα βλεπω ως ενα προσωπο αριστερα του δεντου οπου η μυτη ειναι το "κεφαλι" της κοπελας και στομα τα "ρουχα της"

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 13:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το πρωτοτυπο ηταν μια ολοκληρη παραγραφος , αλλα δεν μπορεσα να το βρω ... οποτε εκανα μια προσπαθεια να αναπαραγω μια γραμμη ... ελπιζω να παει καλα ...


λοιπον , μπορει να διαβασετε τα παρακατω σχετικα ευκολα ?

"Κμαηλρεα φιολι μου , οωπς βτεπλετε για να δταβσαιετε κται δεν εανιι ακανιγαο να εαινι στωσα γμαρεμνο αεκρι το πωτρο και τυτελεατιο γμαρμα να ειανι στην σστωη θσεη τα υλιποποα δεν εοχυν και τσοο σασημια γιται ο εφαγελκος μας κνεαι την υλιποιπη δειολια."

εαν δεν το εκανα σωστα ζηταω συγνωμη !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τέλος πάντων, ας βοηθήσω να δείτε το … πρόσωπο.. στην εικόνα…

Όντως στη μικρή φωτογραφία φαίνεται πιο ξεκάθαρα το πρόσωπο.
Στη μεγάλη δυσκολεύτηκα λίγο, παρόλο που διάβασα ότι κρύβεται ένα πρόσωπο.

Όσον αφορά αυτό με τα χρώματα, μπόρεσα να το διαβάσω και γρήγορα και χωρίς να μπερδευτώ.
Βέβαια κόντεψα να ξεχάσω ποιό χρώμα είναι ποιό.

Για την δεύτερη φωτογραφία, είδα μια γυναικεία φιγούρα όμως πιο πριν είδα ότι σχηματίζεται ένα γυναικείο πρόσωπο κι η φιγούρα είναι η μύτη του προσώπου αυτού.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για την δεύτερη φωτογραφία, είδα μια γυναικεία φιγούρα όμως πιο πριν είδα ότι σχηματίζεται ένα γυναικείο πρόσωπο κι η φιγούρα είναι η μύτη του προσώπου αυτού

Γυναικείο είναι το πρόσωπο? Μου φαίνεται για ανδρικό... χμμμ


quote:

"Κμαηλρεα φιολι μου , οωπς βτεπλετε για να δταβσαιετε κται δεν εανιι ακανιγαο να εαινι στωσα γμαρεμνο αεκρι το πωτρο και τυτελεατιο γμαρμα να ειανι στην σστωη θσεη τα υλιποποα δεν εοχυν και τσοο σασημια γιται ο εφαγελκος μας κνεαι την υλιποιπη δειολια."

Όχι, σωστά το έγραψες φίλε makfor... Είναι από τις λίγες φορές που λέμε "τελικά έχουμε μυαλό"...


Πόσα πρόσωπα βλέπετε?

Επίσης...

Κι όμως δεν υπάρχουν καμπύλες γραμμές


Και κοιτάξτε αυτό... ίσως γι'αυτό σχετίζουμε το φως με το θάνατο όταν βρισκόμαστε σε κόμμα


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy