ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ελληνες.Ο εκλεκτος λαος (Ενα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 06:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ Η ΠΗΓΕΣ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ;
ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ;
ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΠΟΧΗΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΝΙΒΑΛΙΣΜΟ;

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 11:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρατηρώ μια τάση έμφυτης "ενοχής" σε κάποιους να μή...τους πούν ρατσιστές.

Τουλαχιστον ειναι ρατσιστης και το παραδεχεται.

quote:
στον αποτρόπαιο ισοπεδωτισμό (αυτό είναι πράγματι ρατσισμός)


Θεωρει ρατσισμο το οτι δεν του επιτρεπουν να ειναι ρατσιστης.Του οτι δεν του αναγνωρίζουν την ανωτερότητα του.

quote:
ΑΚΟΜΑ και όταν το κοινωνικοοικονομικό περιβάλλον ήταν το ίδιο για αμφότερες ομάδες... Οι διαφορές μεταξύ Νέγρων και Λευκών επιμένουν

Εγω και ο αδελφός μου μεγαλώσαμε στο ίδιο κοινωνικοοικονομικό περιβάλλον. Πρέπει να είμαστε το ίδιο έξυπνοι;; Τα παιδιά κάποιου που μεγαλώσανε στο ίδιο κοινωνικοοικονομικό περιβάλλον και ανήκουν και στη ίδια φυλή είναι ίδια; Πρέπει κύριε να είμαστε ίδιοι σύμφωνα με τους ΒΛΑΜΜΕΝΟΥΣ επιστήμονες που επικαλείσαι; Εκτός απο το κοινωνικοοικονομικό περιβάλον πως μπόρεσαν να βάλουν στις μελέτες τους και να εξομοιώσουν (στους ανθρώπινους εξομοιωτές τους) οι καραγκιόζηδες που επικαλείσαι την ψυχική διάθεση ή προδιάθεση, τις συνιστώσες φοβιών από παράγοντες που ούτε μπορεί κανείς να φανταστεί, τη διαφορετικότητα λόγω Θείας θελήσεως, το λόγο που ακριβώς ο κάθε ένας δέχθηκε μέσα του; Και την αγάπη; Αυτή την άγνωστη λέξη για εσένα πως την μετρήσανε οι μεγάλοι επιστήμονες; Ή μήπως η αγάπη δεν επιδρά στο IQ και την ανθρώπινη νοημοσύνη; Ας σκεφθεί ο κάθε ένας τις στιγμές της ζωής του που ζούσε μέσα σε θαλπωρή πόσο πιο συγκεντρωμένος και ακριβής ήταν πόσο η μνήμη του καθάριζε. Ή μήπως τα συμπλέγματα, ο εσωτερικός πόνος από την έλλειψη της ευαισθησίας της αγκαλιάς του πατέρα, από μια στιγμή απόρριψης από τη μητέρα, ακόμα και της διάθεσης της μαμής που σε ξεγενά δεν είναι παράγοντες που επιδρούν στα βλακώδη πειράματα που επικάλείσαι;; Μήπως μπορούν να μας πουν οι μεγάλοι αυτοί επιστήμονες την δύναμη που μπορεί να έχει σε ένα παιδί όταν αγαπημένο πρόσωπο το αποκαλέσει βλάκα;; Και μετά για ποια στατιστική μιλάνε;;; Δεν δέχομε την στατιστική όταν μιλάμε για λογικά όντα. Όταν υπάρχει η περίπτωση κάποιος να φωνάξει ΘΕΕ ΜΟΥ και να κατεβάσει τον ουρανό στη γη για ποια στατιστική μιλάτε;;Με τη γελοία λογική σας κάνατε τον άνθρωπο όχι μόνο ζώο άλλα και μηχάνημα, μηχανισμό έτοιμο να σας δώσει όλα τα αποτελέσματα για να γεμίσεται το ελικωειδές κρανίο σας με τη χολή και το δηλήτηριο της ξεχωριστικότητας.
ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΑΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΠΟΧΑ!!!!!!!

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 13:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OI LEYKOI XRHSIMOPOIHSAN TON ANWTERO POLITISMO TOYS ANA EPOXES SE BAROS TWN MAYRWN THS AFRIKHS.TO IDIO PROSPA8HSAN NA KANOYN KAI ME TOYS INDIANOYS,TOYS KINEZOYS,KAI ALLOYS LAOYS.AYTO POY DEN MPORW NA KATALABW EINAI GIATI ADYNATOYN NA ANTIDRASOYN OI NEGROI THS AFRIKHS,GIATI SE TOSOYS AIWNES POY EPIKRATEI AYTH H A8LIA GIA AYTOYS KATASTASH,DEN BRE8HKE OYTE MIA PROSWPIKOTHTA GIA NA HGH8EI ENOS AGWNA EPANASTATIKOY KAI APOTINAKSHS AYTHS THS KATASTASHS.POLLOI LAOI EXOYN ANTIDRASEI SE ANALOGES KATASTASEIS.OI ELLHNES PARA TA 400 XRONIA SKLABIAS APO TOYS TOYRKOYS KATAFERAN TA AKATOR8WTA.DIATHRHSAN POLITISMO,8RHSKEIA,GLWSSA KAI APOTINAKSAN TON TOYRKIKO ZYGO.TO IDIO KAI OI EBRAIOI.KATAFERAN NA DHMIOYRGHSOYN KRATOS META APO AGWNES.TWRA ELEGXOYN TO KOSMO OLO.AKOMA KAI OI TOYRKOI EXOYN TA DIKA TOYS KATOR8WMATA MESA APO TH DIPLWMATIA TOYS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 14:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω ότι η τακτική των ύβρεων και της ειρωνείας, δεν είναι χαρακτηριστικό μόνο του kelsou αλλά και άλλων "εσωτεριστών"(!) που η ανυπαρξία επιχειρημάτων , αλλά και η αδυναμία εκφράσεως, τους κάνει να μοιάζουν τόσο μικρόψυχοι και αγενείς. Τί έγινε; Χάσαμε την ψυχραιμία μας; Εγώ απάντησα με αξιοπρέπεια και σοβαρότητα. Κάποιοι αρέσκονται στην τακτική της στείρας αμφισβήτησης.

Ας είναι. Η σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη, είναι κατά κανόνα, για τον βλάκα, στο έπαρκο προκλητική. Το μίσος και το θράσος, συμπλέκονται κατά τρόπο που δηλώνει - με την υποτίμηση και την ειρωνεία - μια κατάσταση άμυνας. Η ένστικτη καχυποψία του βλακός, είναι τέτοια, ώστε μια πραγματική ειλικρινεια να εκλαμβάνεται ως υποκρισία.

Αλλά "δυο κεφαλές για να συνεννοηθούν πρέπει να είναι ή εξ ίσου κενές, ή εξ ίσου πλήρεις", είπε κάποτε ένας σοφός. Η "ευφυϊα" του βλακός, την οποία πιστεύει ότι κατέχει, συνίσταται στο να ακόύει τα λεγόμενα των άλλων, συνοδεύων αυτά με ένα ειρωνικό ηλίθιο μειδίαμα...Και έχει την..."ευφυέστατη" άποψη ότι όλοι οι έχοντες γνώμη, οι επιστήμονες, οι γράψαντες βιβλία, διέπραξαν ηλιθιότητα!!! Μα έτσι είναι. Ο βλάξ "σκέπτεται" όχι με νοητικούς μηχανισμούς, αλλά με χονδροειδείς έξωθεν εντυπώσεις, δεν ερευνά τις αιτιοκρατικές σχέσεις, αλλά περιορίζεται στο γεγονός μιας επιτυχούσης απάτης, αλλά και στην κολακία άλλων βλακών.

Να, γιατί ο βλάξ σκορπά την υποτίμηση, τις ειρωνείες και τις ύβρεις προς όσους δεν μπορεί να κατάλάβει. Είναι μια "προστατευτική" στάση...Ως τέτοια, δεν την αποδέχομαι, αλλά την κατανοώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΙΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ο ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΩΝ ΠΗΓΩΝ ΤΟΥ.

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΑΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΤΥΠΟΠΟΙΟΝΤΑ ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ Η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΔΙΑΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΔΕΙΓΜΑ.
ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Υ.Γ. ΑΧ ΠΟΣΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ! ΕΔΩ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΨΟΦΟΚΡΥΟ!!!

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τι τραβάμε κι εμείς οι Ρωσίδες οι χορεύτριες !!!!
Λοιπόν ποιος είναι ανώτερος ;

Ο Γιατρός που μας κάνει καλά ή ο σκουπιδιάρης που δεν αφήνει να αρρωστήσουμε ;
Ο πρόεδρος μιας χώρας ή ο στρατιώτης που φυλάει τα σύνορα ;
Αυτός που έγραψε το τραγούδι ή αυτός που το τραγουδάει ;
Κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ

Αν δεν υπάρχει ο Μηχανικός δεν υπάρχει εργάτης αν δεν υπάρχει εργάτης δεν υπάρχει Μηχανικός, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ, ο εύστροφος χρειάζεται το δυνατό, τα πάντα είναι αλληλένδετα και δεν διαταράσσουν τον παγκόσμιο και αναλλοίωτο νόμο που θέλει την αρμονία το κάλλος και τη γνώση σε ισορροπία.

Ας κοιτάξουμε εμείς μέσα μας προσπαθώντας να φτιάξουμε τους εαυτούς μας και μετά ας νιώσουμε υπεράνω κάποιου άλλου.

ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE RAMOGLOU TA LES POLI SOSTA.OMOS TO EROTIMA PU EXO 8ESI EGO KE AKOMA DEN MU EXUN APADISI,INE TO EXIS.MA KANIS DEN TO KATALAVENI?

SIMFONO OTI OLI VAZUME TO XERI MAS NA FTIAXUME KATI.OPOS IPE OMOS KE O PAN PU PISTEVO OTI KATALAVENI TIN EROTISI MU KE ROTAI ME PARAPLISIO TROPO.....INE:

GIATI TOSA XRONIA RE PEDIA,MILAME GIA XILIADES XRONIA MEXRI KE EKATOMIRIA,AUTES OI FILES EXUN MINI STASIMES?KATO TROGANE , KATO TRONE.ME TA XERIA TROGRANE ME TA XERIA TRONE.DEN TUS KRINO EROTIMA 8ETO.IMASTE IDIOI ALA IPARXUN DIAFORES ANAPTIXIS.O 8EOS IPE NA MEGALURGISUME MAS EDOSE MIALO KE MAS IPE NA TO EKMETALEFTUME.

TORA MIN MU APADISETE OTI EKMETALEFTIKAME TO MIALO GIA NA SKOTONUME O ENAS TON ALO.

8ELO MIA APADISI SOVARI.OPOS E8ESE EROTIMA KE O PAN KE KANIS DEN TU APADISE.GIATI TOSA XRONIA DEN EPANASTATUN NA KANUN DIKA TUS KRATI NA KANUN DIKO TUS POLITISMO NA ANAPTIX8UN NA VALUN KE ENA LI8ARAKI STIN TEXNOLOGIA TIN IATRIKI TIS IPOLIPES APISTIMES!


FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ SILVERWOLF ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΕΟΝ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ. Η ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΟΥ. ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΑΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΨΥΧΟΥΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΣΑΠΟΥΝΙΑ.
ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΑΝΤΗΣΕ;;;; ΞΕΡΟΙ ΚΑΙ ΣΤΕΓΝΟΙ ΜΟΝΟΛΟΓΟΙ ΜΠΟΧΑ ΚΑΙ ΔΥΣΩΔΙΑ. ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΤΟΥ ΑΝΑΞΙΟΥ........ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΛΙΑΚΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ......

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας είναι. Η σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη, είναι κατά κανόνα, για τον βλάκα, στο έπαρκο προκλητική. Το μίσος και το θράσος, συμπλέκονται κατά τρόπο που δηλώνει - με την υποτίμηση και την ειρωνεία - μια κατάσταση άμυνας. Η ένστικτη καχυποψία του βλακός, είναι τέτοια, ώστε μια πραγματική ειλικρινεια να εκλαμβάνεται ως υποκρισία.
Αλλά "δυο κεφαλές για να συνεννοηθούν πρέπει να είναι ή εξ ίσου κενές, ή εξ ίσου πλήρεις", είπε κάποτε ένας σοφός. Η "ευφυϊα" του βλακός, την οποία πιστεύει ότι κατέχει, συνίσταται στο να ακόύει τα λεγόμενα των άλλων, συνοδεύων αυτά με ένα ειρωνικό ηλίθιο μειδίαμα...Και έχει την..."ευφυέστατη" άποψη ότι όλοι οι έχοντες γνώμη, οι επιστήμονες, οι γράψαντες βιβλία, διέπραξαν ηλιθιότητα!!! Μα έτσι είναι. Ο βλάξ "σκέπτεται" όχι με νοητικούς μηχανισμούς, αλλά με χονδροειδείς έξωθεν εντυπώσεις, δεν ερευνά τις αιτιοκρατικές σχέσεις, αλλά περιορίζεται στο γεγονός μιας επιτυχούσης απάτης, αλλά και στην κολακία άλλων βλακών.
Να, γιατί ο βλάξ σκορπά την υποτίμηση, τις ειρωνείες και τις ύβρεις προς όσους δεν μπορεί να κατάλάβει. Είναι μια "προστατευτική" στάση...Ως τέτοια, δεν την αποδέχομαι, αλλά την κατανοώ...


ΩΡΑΙΑ Η ΑΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ;;;


**Η ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ. ΘΑ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΩ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ «ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ» ΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO PARAKATO APEF8INETE SE AUTUS PU SINEXIZUN NA IRONEVODE XORIS NA PROSPA8UN NA VRUN KAPIA LISI.AUTO SIMENI OTI DEN EXUN EPIXIRIMATA.AUTO MU DIXNI EMENA.


"Iparxun anthropi pu gremizun me

ton xaraktira tus oti ftiaxnun me to mialo tus"


FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.


Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΦΙΑΛΤΗ ΤΟΥ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ!!!!!!!! ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.....ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ:" "Εγώ είμαι εσύ κι εσύ είσαι εγώ, και λατρεύοντας εσένα, εγώ λατρεύω τον εαυτό μου. Και λατρεύοντας τον εαυτό μου εγώ λατρεύω εσένα." Εκεί βρίσκουμε την ανώτατη εκδήλωση, από την οποία ο άνθρωπος ξεκινάει.

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΕΙΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΟΝ Βιβεκανάντα ΝΕΓΡΟ......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΜΕΣΩΣ. ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΕΛΛΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΩΚΤΟ (ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΓΡΟΥΣ ΠΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ (ΜΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ)ΕΑΝ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΓΡΟΥΣ....

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!! ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 17:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι...
Το Κυανώδες αγόρι ρώτησε:
quote:
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ Η ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ?
ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ

Μα καλά, τι ρώτάς φίλε μου;;;
Δεν κατάλαβες ΑΚΟΜΑ;;;
ΟΛΑ είναι μια "ελεύθερη μετάφραση" του ΕΡΓΟΥ των ΕΡΓΩΝ ΟΛΩΝ των ΕΠΟΧΩΝ και ΟΛΩΝ των ΛΑΩΝ (μιλάμε ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΝΟ για τους ΑΡΙΟΥΣ γιατί οι "άλλοι" οι ΧΛΕΜΠΕΣ, τα ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ, τα ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ του πειραματικού σωλήνα που χρησημοποιούΝΕ για την ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, δεν έχουν και ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ...) "Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ" του ευλογημένου εκείνου Αρχηγού της ΑΡΙΑΣ φυλής που άκουγε ΤΟΤΕ στο όνομα ΑΔΟΛΦΟΣ ΧΙΤΛΕΡ...
Επίσης φίλε μου είναι μια ακόμα "ελεύθερη μετάφραση" των ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ του Ντόκτορα ΜΕΝΓΚΕΛ καθώς και των έργων που άφησαν ΕΠΟΧΗ στην ιστορία της ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ, εκείνων του ΓΚΕΜΠΕΛΣ...

Τα αποκαλώ δε "ελεύθερη μετάφραση" μιάς και απο την πολύχρονη και επισταμένη μελέτη του "Γκάστα μπάϊτερ" Παρμενίωνα, αυτά είναι ότι ΕΚΕΙΝΟΣ υποκειμενικά με τον ΑΝΩΤΕΡΟ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟ τον ΠΛΗΡΕΣ κατα τα λεγόμενά του αντελήφθηκε ότι οι ανωτέρω συγγραφείς-ΦΟΝΕΙΣ των Λαών ήθελαν να πούνε στην ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΟΛΗ και να που έτρεξε ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ βρήκε ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ να ξεκινήσει μια πλύση εγκεφάλου ξεχνώντας ότι, όπως μας αποκαλεί ο ΙΔΙΟΣ, είμαστε ανεγκέφαλοι!!!

Αλήθεια φίλε "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα, ΜΟΝΟ αυτό ζήτησαν απο εσένα οι 'Αριοι φίλοι σου για να σε "αφήσουν" να ζήσεις και να ανατραφείς στην τόσο φιλόξενη χώρα τους;;;
'Η μήπως έχουμε και τίποτα άλλες "εκπλήξεις" στη συνέχεια;;;

Καλά, για το παπαγαλάκι του "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα τον επίσης (μάλλον) "Γκάστα Μπάϊτερ" Σκιεροφέγγαρο, τι άλλο να πώ;;;
Απλά καλέ μου 'Αριε φίλε, ΟΛΟΙ κατάλαβαν τι ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να μας πείς, όχι επειδή το διάβασαν στην Greiklish γραφή σου, αλλά επειδή ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ να μας το περάσεις ως μήνυμα....

Καλοί μου φίλοι που πήρε ΚΑΙ εσάς η μπάλα του "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα, είναι ΜΑΤΑΙΟ καλοί μου να προσπαθείτε να ανοίξετε τα μάτια του κάθε ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥ...

Απλό το ΓΙΑΤΙ...

Γιατί είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΤΟΥΣ, που η υπεροψία της Αριας φυλής τους θεωρεί τοσο μα ΤΟΣΟ αυθαίρετα ΦΩΣ...
Ο Καλός Ποιμήν που ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΠΟΤΕ τους αμνούς Του σε άσπρους και μαύρους, δεν ήρθε να θεραπεύσει τους ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΣ, αλλα τους ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΤΥΦΛΟΥΣ...
Ποιοί είμαστε ΕΜΕΙΣ που θα φτιάξουμε την όραση εκείνων που ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΟΣ;;;;

Αχ! Κε Σοφέ Καθηγητά μου "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα...
Ο ΛΟΓΟΣ δια του οποιόυ τα ΠΑΝΤΑ ΕΓΙΝΑΝ, καταντά στα χείλη σου ΒΛΑΣΦΗΜΙΑ κατά του Ανθρώπου και του Οντως εκείνου που αποκαλούμε τόσο φτωχά ΘΕΟ...
Δεν είμαι φίλε μου Ιεροεξεταστής, ένας ρόλος που τόσο επάξια των τιμάται εδώ και αιώνες ΕΣΥ και ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ κατά εκείνων των ΦΩΝΩΝ που ΚΑΤΑΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, όπως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ την αντιλαμβάνονται...
Τούς θανατώνεται σε ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΥΡΑ όταν ΤΟΛΜΟΥΝ να εκφέρουν την άποψή τους ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ...

Επειδή όπως τόσο σοφά προανέφερες εγω είμαι ένας ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ που ούτε τα παπούτσια σου τα δερμάτινα (απο δέρμα μαύρου κατώτερης φυλής) δεν είμαι ΑΞΙΟΣ να σου καθαρίσω σου προτίνω το εξής...

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥ...
ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΣΥ ΟΡΙΣΕΙΣ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ...

Στο προτίνω δε αυτό, γιατί στον ΠΡΟΦΟΡΙΚΟ και ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΔΙΑΛΟΓΟ δεν θα σε ενοχλούν τα ΤΩΣΑ ΠΟΛΑ ΩΡΘΩΦΡΑΦΟΙΚΑ ΜΟΥ ΛΑΘΕΙ...

Θα είμαι ΟΜΩΣ αμίληκτος μαζί σου Σοφέ μου καθηγητά και θα σε κάνω να ψάχνεις να βρείς λαγούμι να κρυφτής...
Θα παρακαλάς τον θεό του Μίσους που λατρεύεις να σε έκανε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ τυφλοπόντικα... Ξέρεις, εκείνα τα ΤΡΩΚΤΙΚΑ που ΔΕΝ τολμούν να ζήσουν στον ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ της Γής γνωρίζωντας (ίσως) την ΑΣΧΗΜΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΡΩΜΙΑ ΤΟΥΣ...

Μέχρι τώρα το λόγο είχε η ΕΙΡΩΝΙΑ...
Απο εδώ και πέρα θα συμπεριφερθώ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ γιατί είμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ένας Αμόρφωτος, Αγενής, Αγράμματος... ΑΝΘΡΩΠΟΣ όμως...
'Οχι ΓΟΥΡΟΥΝΙ με πτυχία και τίτλους που κάνουν μόνο για το ΒΟΥΡΚΟ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ...

Περιμένω ακόμα την απάντηση στην ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα, αλλά η ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΦΑΝΕΡΗ...
Θα αρχίσεις να μου ξαναλές για τον Γονίδιό σου... το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΟΝΙΔΙΟ, γιατί ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έχουμε το ΙΔΙΟ ΓΟΝΙΔΙΟ, ΕΣΥ και οι ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ με ΕΜΕΝΑ και τους ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΟΥ...

Κέλσος ο Γονιδιοκαταστροφέας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 17:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

OI LEYKOI XRHSIMOPOIHSAN TON ANWTERO POLITISMO TOYS ANA EPOXES SE BAROS TWN MAYRWN THS AFRIKHS.TO IDIO PROSPA8HSAN NA KANOYN KAI ME TOYS INDIANOYS,TOYS KINEZOYS,KAI ALLOYS LAOYS.AYTO POY DEN MPORW NA KATALABW EINAI GIATI ADYNATOYN NA ANTIDRASOYN OI NEGROI THS AFRIKHS,GIATI SE TOSOYS AIWNES POY EPIKRATEI AYTH H A8LIA GIA AYTOYS KATASTASH,DEN BRE8HKE OYTE MIA PROSWPIKOTHTA GIA NA HGH8EI ENOS AGWNA EPANASTATIKOY KAI APOTINAKSHS AYTHS THS KATASTASHS.POLLOI LAOI EXOYN ANTIDRASEI SE ANALOGES KATASTASEIS.OI ELLHNES PARA TA 400 XRONIA SKLABIAS APO TOYS TOYRKOYS KATAFERAN TA AKATOR8WTA.DIATHRHSAN POLITISMO,8RHSKEIA,GLWSSA KAI APOTINAKSAN TON TOYRKIKO ZYGO.TO IDIO KAI OI EBRAIOI.KATAFERAN NA DHMIOYRGHSOYN KRATOS META APO AGWNES.TWRA ELEGXOYN TO KOSMO OLO.AKOMA KAI OI TOYRKOI EXOYN TA DIKA TOYS KATOR8WMATA MESA APO TH DIPLWMATIA TOYS.


Μάρτιν Λούθερ Κινγκ

http://www.mlkonline.com/

I have a dream...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλωντας στο τέλος για γουρούνια, ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ και δεν σας ζήτησα συγγνώμη για τον τρόπο μου και το ύφος μου ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...
Είμαι σίγουρος ότι ΔΕΝ με παραξηγήτε ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή με ΞΕΡΕΤΕ και με έχετε ΞΑΝΑΣΥΝΑΤΗΣΕΙ και σε ΑΛΛΕΣ συζητήσεις εδώ στο ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ESOTERICA.GR...

Αλλά όπως ΗΔΗ είπα θα πρέπει ΚΑΠΟΙΟΣ να βουτήξει ΜΕΣΑ στο βούρκο και να μιλήσει την γλώσσα που ΕΚΕΙ μέσα κατανοούν...
Ας ΜΗΝ το κάνετε εσείς αυτό...
Μην χαλάτε τον ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ πολύτιμο χρόνο σας με ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ και προπαντώς ΜΗΝ ΕΚΤΙΘΕΣΤΕ στα άσφαιρα μεν, σκάγια δε του κάθε νέου Φύρερ...

Αφήστε με να το κάνω ΕΓΩ που είμαι και κομμάτακι πιό υπέυθηνος λόγο της θέσης του ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ (και ΜΟΝΟ γι'αυτό το λόγο, για να εξηγούμε) που τόσο πολύ ενοχλή τον Σκιεροφέγγαρο με τα Greeklish του...

Ο Σκιεροφέγγαρος λέει:

quote:
8ELO MIA APADISI SOVARI.OPOS E8ESE EROTIMA KE O PAN KE KANIS DEN TU APADISE.

Σοβαρές απαντήσεις δίνουμε καλέ μου 'Αριε φίλε, σε ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ...

'Οσο για τον φίλο μας τον ΕοΝ, την απάντηση ΟΦΕΙΛΗ να τη δώσει ο "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίων μαζί και με ΤΟΣΕΣ άλλες που του έχουν απευθήνει...
Οσμίζομαι όμως στην ατμόσφαιρα, ΟΤΙ ΜΑΤΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. Και λέω ΟΣΜΙΖΟΜΑΙ επειδή με έχετε ΚΑΤΑΤΑΞΕΙ στη κατώτερη των ανθρωπίνων φυλών, αυτή των ΜΑΥΡΩΝ...

ΤΙΜΗ ΜΟΥ... ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Κέλσος ο Μπουλτόζας

Υ.Γ Φίλε μου ΑΝΤΩΝΙΕ, πάρα πολύ καλό αυτό που παρέθεσες, μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANTONIOS1997

Aναρωτιέμαι αν το κομπλεξικό σου ύφος έχει τη ρίζα του στην αδυναμία σου να εκφραστείς με την Ελληνική γλώσσα, στην διανοητική σου μειονεξία (πράγμα που δεν είναι κακό) ή στη φυλετική σου καταγωγή. Αν συμβαίνει το τελευταίο, ψάξε μια άλλη διέξοδο των υπαρξιακών σου προβλημάτων, από το να ειρωνεύεσαι αυτό στο οποίο ΔΕΝ ανήκεις.

Την ανωτερότητα - η οποία δε σημαίνει κατ' ανάγκη και καταπίεση, όπως ηλιθιωδώς κάποιοι επιμένουν - είναι φυσικό να τη φθονούν μόνο όσοι δεν έχουν την ελπίδα να την έχουν. Δεν έχω π.χ. δει κανέναν να διεκδικεί τον τίτλο του γνήσιου Γύφτου!

Το αν δεν μπορείς ΕΣΥ να καταλάβεις τις απαντήσεις μου, δεν σημαίνει κι ότι δεν υπάρχουν. Ψάξε αλλού να βρείς την αιτία. Ίσως στους δασκάλους που σου έμαθαν - αν σου έμαθαν - να μιλάς και να γράφεις ελληνικά. ΄Ισως στους "εσωτεριστές" της παρεούλας σου , για να χρησιμοποιήσω μία λέξη σου. Όσο για τη μπόχα, αυτή μάλλον είναι χαρακτηριστικό δικό σου, από το "πλουσιο" σε "επιχειρήματα" λεξιλόγιό σου. Διότι και μόνο η ποιοτική ανάλυση των όσων λές, προδίδει τον συμπλεγματικό σου χαρακτήρα.

Και μια που βρισκόμαστε στην περίοδο του καρναβαλιού, που καθημερινώς φιγουράρει ως βασική είδηση στα "δημοκρατικά" δελτία ειδήσεων, μια εικόνα μόνο μου τρέφει την άλκιμη ελπίδα: Η εικόνα των φουστανελάδων αρματολών της Νάουσας, που χορεύουν παραδοσιακύς μακεδονικούς χορούς, κραδαίνοντας τα γιαταγάνια: αδημονώ , καθώς τους βλέπω ανάμεσα στους αλαλάζοντες λατινοτσιγγάνους και σκεμπεδοκαρνάβαλους των "ελληνάδικων", πότε θα πάρουν το χορό τους στα σοβαρά και θα ζωντανέψουν, μαζί με τα θανασίμως και λυτρωτικώς περιφερόμενα ηρωικά γιαταγάνια - αυτά που κάποτε ξεκίνησαν το έργο της Ελευθερίας του Γένους αλλά, αλλοίμονο, το άφησαν ημιτελές...

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 01/03/2003 18:12:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE ANTONIE,ARXIZIS KE PAREKTREPESE,EGO EKANA MIA EROTISI.KE ESI APADISES ALA DI ALON.LIPON DIAVASE TIN EROTISI MU KE ESI FILE KELSO.

"O XIROTEROS KOUFOS INE AUTOS PU DEN 8ELI NA AKUSI"


FILE KELSO,8A SE PARAKALUSA NA XRISIMOPIIS TO SKIES TOU FEGARIOU....KE OXI TO SKIEROFEGAROS DEN XERO KE EGO POS TO LES.METAXI TUS DEN EXUN KAMIA SXESI.SE EUXARISTO 8A MU EKANES TIN TIMI.GIATI EGO DEN SE APOKALO DIAFORETIKA APO AUTO PU EXIS.

FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.


EPISIS.....AN PISTEVIS OTI DEN INE SOVARI I APADISI MU TOTE KALOS.AUTO PU MU DIXNIS INE OTI DEN EXIS EPIXIRIMATA NA MU APODIXIS KATI OS APADISI KE PETAS ADIA GIA NA KALIPSIS GEMATA.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΥΣ.......ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ........

ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΟΥ ΜΥΝΗΜΑ.....ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ.....ΓΙΑ ΤΑ ΓΙΑΤΑΓΑΝΙΑ ΣΟΥ...
ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ ΤΟΥ ΛΟΓΙΟΥ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τστστστστστστς "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίωνα, με εκπλήσεις!!!!
ΕΣΥ ο ΠΑΝΣΟΦΟΣ καθηγητάκος απο κάποιο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, να μιλάς έτσι!!!ΕΣΥ με το super D.N.A. σου και τοα κόμα πιό ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΟ Γονιδιο σου;;;;

Αχ αχ αχ θα σε μαλώσουν βρέ ατιμούλη (με συγχωρείς για την απρέπεια της λέξης μου πρός εσαί) τα ΟΜΟΙΑ ΣΟΥ ανθρωπόμορφα ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ της ελιτιστικής κοινωνίας που ζείς και που μπορεί απο εμπρός σου να σε χαιρετούν οι του κοινωνικού σου περίγυρου και να σε τιμούν ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΟ ΦΟΒΟ μη και τους πετάξεις σε τίποτα φούρνους, αλλά που απο πίσω απο τη πλάτη σου, σε λούζουν ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και ΣΥΝΕΧΕΙΑ με τα καλύτερα επίθετα και προσεξε, δεν μιλώ για ΚΟΣΜΙΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ, αλλά για ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΙΚΑ...

Τι να πώ... Σε φτύνουν τόσοι πολλοί που ΕΣΥ νομίζεις πως βρέχει!!!
Είναι ΚΑΙ αυτό γνώρισμα της ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ D.N.A σου...
Ευτυχώς ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑΛΕΩ πού ΔΕΝ έχουμε το ίδιο...
Θα είχα κόψει το λαιμό μου με μιά γυάλα...

Τι να πώ, παρά ότι ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ...

Κέλσος ο Φουρνισμένος

Edited by - Kelsos on 01/03/2003 18:42:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΥΣ.......ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ........

quote:
Αλλά "δυο κεφαλές για να συνεννοηθούν πρέπει να είναι ή εξ ίσου κενές, ή εξ ίσου πλήρεις", είπε κάποτε ένας σοφός.


ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΩ ΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΤΩ. Ο ΣΟΦΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΣΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ εεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!
ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ.....


quote:
κραδαίνοντας τα γιαταγάνια: αδημονώ , καθώς τους βλέπω ανάμεσα στους αλαλάζοντες λατινοτσιγγάνους και σκεμπεδοκαρνάβαλους των "ελληνάδικων", πότε θα πάρουν το χορό τους στα σοβαρά και θα ζωντανέψουν, μαζί με τα θανασίμως και λυτρωτικώς περιφερόμενα ηρωικά γιαταγάνια - αυτά που κάποτε ξεκίνησαν το έργο της Ελευθερίας του Γένους αλλά, αλλοίμονο, το άφησαν ημιτελές...

ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΣ.......ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΕΣ....

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E8ESA ENA ERWTHMA GIA TOYS NEGROYS THS AFRIKHS KAI O KELSOS BIASTHKE NA TO XARAKTHRISEI ASOBARO.DEN MAS 8ETEIS ESY ENA SOBARO 8EMA KELSE;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΥΣ.......ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ........


quote:
Αλλά "δυο κεφαλές για να συνεννοηθούν πρέπει να είναι ή εξ ίσου κενές, ή εξ ίσου πλήρεις", είπε κάποτε ένας σοφός.


ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ "δυο κεφαλές για να συνεννοηθούν πρέπει να είναι ή εξ ίσου ΑΝΩΤΕΡΕΣ Ή ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ........ ΠΑΡΑΦΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΟΦΟ ΜΠΑΓΑΣΑΚΟ............


ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΗ ΜΟΥ;;;;;;ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΑΕΡΙΑ Ή ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟ........ΜΠΑΓΑΣΑΚΟ..........ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ Q ΤΕΣΤ;;;;


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 18:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Σκιές του Φεγγαριού...
Φυσικά και ΔΕΝ εννοούσα ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο αυτό που ΕΣΥ δηλώνεις ως όνομα... Αυτό που ονομάζεται Σκιές του Φεγγαριού είναι ο Σκιεροφέγγαρος...
Φυσικά και δεν θα σε ξαναποκαλέσω με άλλο όνομα, ΣΥΓΓΝΩΜΗ αν σε ενόχλησα...

Επί της ουσία τώρα... Λές:

quote:
AN PISTEVIS OTI DEN INE SOVARI I APADISI MU TOTE KALOS.

Λοιπόν κάτι παράξενο συμβαίνει...
Ερώτση μας απευθήνεις ή κατευθείαν δίνεις απάντηση;;;

Πάντως επειδή ΔΕΝ συνιθίζω να ΜΗΝ απαντάω, ξεκαθάρισε τι θέλεις και μετα απο το πάρτυ μασκέ που θα πάω, θα σου απαντήσω...

Καλοί μου φίλοι ξέρετε ΤΙ θα ντυθώ;;;
D.N.A λέω να ντυθώ και μάλιστα εκείνο του Παρμενίωνα...
Που θα βρώ όμως ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΟΛΗ;;;;

Κέλσος ο Μασκαράς

Υ.Γ φίλε μου Αντώνη... ΑΦΕΣ ΑΥΤΟΙΣ ΝΑ ΘΑΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΙΣ ΝΕΚΡΟΥΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kelso,

Δεν έχω κανέναν λόγο να κρύψω, όχι απλώς την αηδία μου για τον συρφετό των ανάλκιδων "εσωτεριστών" του τύπου σου - αλλά και την ακόμη μεγαλύτερη περιφρόνησή μου για τον δουλικό και ευτελέστατο συρφετό των χειροκροτητών σου, των "ευφυϊών" "προσαρμοσμένων" αρρώστων κι αναξίων ανδραπόδων, που έτυχε, τργική τη μοίρα, να συνδυάζουν την ά-ρρρωστη ανεπάρκεια του ανδρικού θυμικού και της στοιχειώδους πνευματικής διαυγείας με τη τιμή να γεννηθούν Έλληνες... Τιμή την οποία εξευτέλισαν και ντρόπιασαν, της οποίας απεδείχθησαν ανάξιοι. Αντί να να αναγνωρίσουν και ν' αντιμετωπίσουν την αλήθεια και το καθήκον που η ιδιότητα του Έλληνα συνεπιφέρει, προσαρμόζονται αηδιαστικώς στις ανάξιες ανδρών και Ελλήνων τυμπανοκρουσίες και υποβολές των ντελάληδων του Συστήματος!

Είθε το γιαταγάνι κάποιου αφυπνισμένου αρματολού της Νάουσας, ν' απαλλάξει τ' άψυχα κι ανάξια κουφάρια τους από την περαιτέρω ταλαιπορία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουπς!!! Πάν φίλε μου δεν αντελήφθηκα ότι ΕΣΥ έθεσες θέμα...
Νομίζω ότι είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ ότι απευθήνθηκα στον Σκιές του Φεγγαριού...

Γιατί ενοχλήσαι, μίλησα εγώ για εσένα και ΔΕΝ το πήρα χαμπάρι;;;
Εαν το έκανα ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ...

'Οσο για ερωτήσεις ΝΑΙ έχω θέση μία ΕΞΑΡΧΗΣ, αλλά ο καθηγητούλης ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΣΚΟΠΙΜΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...
Επειδή όμως ΔΕΝ την έχεις δεί σου την ΞΑΝΑΠΑΡΑΘΕΤΩ και εσένα αλλά και του "Γκάστα Μπάϊντερ" Παρμενίωνα και ίσως και για τον Σκιές του Φεγγαριού...
Ποιός ξέρει... όλο και κάποια απάντηση μπορεί να λάβω...

quote:

'Ολοι "εκείνοι" που "κόπτονται" για τον ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ, έχουν καθήσει να σκεφτούν το εξής σοβαρό, σε σχέση με αυτό που αποκαλούν με τόση υπερηφάνεια (και ΟΧΙ αδίκως) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ.
'Οτι η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΛΛΟ καθώς και πώς ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΦΥΛΕΣ!!!

'Ολα αυτά περί D.N.A. και ΓΟΝΙΔΙΩΝ έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΕΛΥΦΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, το σώμα και ΜΟΝΟ με αυτό...

Θα μπορούσα να μάθω παρακαλώ την ΣΧΕΣΗ Ψυχής και D.N.A...
Υπάρχει κάποια σχέση και ΑΝ ναι ποιά είναι αυτή;;;

Πιστευεται με το θέμα των κλώνων μπορούν να παραχθούν ΕΛΛΗΝΕΣ ή ΕΒΑΡΑΙΟΙ ή ΓΕΡΜΑΝΟΙ ή ΤΟΥΡΚΟΙ ή .... ή .... ή ....



Δεν το θέτω εγώ σοβαρό το ερώτημα, αλλά η ΕΚΤΡΑΧΗΝΣΗ ΤΗΣ ΣΥΖΉΤΗΣΗΣ...

Κέλσος ο Παραμένων εν απορία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι να πώ, παρά ότι ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ...

Κέλσος ο Φουρνισμένος


ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ...

ANTONIOS1997 Ο ΓΥΦΤΟΣ
ΠΑΡΑ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΑΓΑΝΙ.....

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ.

Πρίν πώ αυτά που θέλω να πώ, παρακαλώ μερικούς να κάνουν τον κόπο να ρίξουν μια ματιά στα παρακάτω:

Τι εστί Ρατσισμός: Διάκριση και διαχωρισμός των ανθρώπων ανάλογα με το χρώμα ή με την καταγωγή τους.
Από την λέξη 'ράτσα' που σημαίνει: Σύνολο ανθρώπων ή ζώων που ανήκουν στην ίδια φυλή, έχουν κοινά χαρακτηριστικά και τις ίδιες ρίζες καταγωγής. Συνώνυμα της λέξης αυτής: γένος, φυλή, φάρα.
Ρατσιστής: Αυτός που κάνει φυλετικές διακρίσεις ή πιστεύει σε αυτές.

Έννοιες όπως ρατσισμός, εθνικισμός, ακόμη και φεμινισμός (για να δοθεί κι ένα παράδειγμα ενός '-ισμού' που δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο θέμα) είναι παρεξηγημένες και παρ'όλα αυτά μερικοί δεν λένε να μάθουν τι σημαίνουν. Όσοι λοιπόν δεν κάθησαν ποτέ να μάθουν μερικές έννοιες και δεν άνοιξαν ποτέ τους ένα λεξικό, είχαν σήμερα την ευκαιρία να μάθουν τι σημαίνει 'ρατσισμός'. Ας την αρπάξουν (την ευκαιρία)..

Δυστυχώς λόγω προ-παγάνδας και ημι-μάθειας έχει επικρατήσει να αποκαλούνται Εθνικιστές και Ρατσιστές οι αλητόβιοι που βγαίνουν έξω και σπάνε στο ξύλο όποιον αλλοδαπό βρεθεί μπροστά τους.

Δηλώνω περήφανος Εθνικιστής και Ρατσιστής, με το πραγματικό νόημα των λέξεων, και θα παρακαλούσα όσους συμφωνούν να μην φοβούνται να αυτοαποκαλεθούν έτσι επειδή μερικοί ημιμαθείς μπορεί να τους βρίσουν λόγω άγνοιας. Επίσης δηλώνω 'Ελληνοκεντρικός' και οτι διαβάζω 'Ελληνοκεντρικά περιοδικά και βιβλία, τυπου Δαυλός'. Εκτός από Δαυλό διαβάζω και τα εξής: Ιχώρ, Ελληνική Αγωγή, Ελλήνων Ιστορία. Φυσικά και πολλά άλλα, μα τώρα μιλάμε για 'Ελληνοκεντρικά περιοδικά και βιβλία, τυπου Δαυλός'. Συνιστώ στον Kelso να διαβάσει το τελευταίο τεύχος του Ελλήνων Ιστορία, για να διαβάσει κι αυτός 'λίγο ΙΣΤΟΡΙΑ'. Το συγκεκριμένο τεύχος μιλάει για την πραγματική κάθοδο των Δωριέων, αν σε ενδιαφέρει. Κι επί τη ευκαιρία δε νομίζω οτι τα προβλήματα των Ρώσων με τους Τσετσένους είναι τα ίδια με αυτά που είχαν οι Έλληνες με τους Τούρκους (!)... Το ακούσαμε κι αυτό...

Όσον αφορά το φυλετικό θέμα, συμφωνώ απόλυτα με τον Παρμενίωνα:

quote:
Ποιός , λοιπόν, είπε οτι οι Φυλές καταργήθηκαν; Τις φυλές δεν τις έφτιαξαν ούτε "ρατσιστές", ούτε βιολόγοι. Υπάρχουν στη Φύση και διατηρούνται ως αυτοεξελισσόμενες ομάδες. Γιατί λοιπόν τέτοια εμπάθεια, ημιμάθεια και διαστρέβλωση της πραγματικότητος;

Αυτοί που δε δέχονται ότι οι φυλές είναι μεταξύ τους διαφορετικές, είναι εξω-πραγματικοί, αυτά που πιστεύουν είναι εκτός πραγματικότητας, ή μπορεί και οι ίδιοι να είναι εκτός πραγματικότητας.. Όσο γι αυτούς που υποστηρίζουν πως όλες οι φυλές είναι ίσες μεταξύ τους επειδή δεν θέλουν να πιστέψουν στο αντίθετο, είναι απλά ανειλικρινείς. Από τη στιγμή που οι άνθρωποι εντός μιας φυλής είναι άνισοι μεταξύ τους όχι μόνο σε έναν αλλά σε όλους τους τομείς, είναι απόλυτα λογικό και οι ίδιες οι φυλές να είναι άνισες μεταξύ τους. Αφού οι φυλές είναι διαφορετικές τότε είναι και άνισες, και όπως είπε ο Παρμενίων, παρατηρείται αυτή η περιβόητη Ιεραρχία της Φύσης που δεν αρέσει καθόλου σε μερικούς. Όμως είτε τους αρέσει είτε όχι δεν μπορούν να την αλλάξουν και είναι καιρός να καταλάβουν τέλος πάντων πως ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος.

Μέσα σε όλες αυτές τις φυλές η ανώτερη είναι η Ελληνική, σε όλους ανεξαιρέτως τους τομείς. Αυτό μας το δίδαξε η Ιστορία. Όπως και να το κάνουμε έτσι έχει η φυσική κατάσταση των πραγμάτων. Επίσης δεν υπάρχει πολιτισμός που να μην είναι βασισμένος στον Ελληνικό, και δυστυχώς μόνο οι "ψαγμένοι" γνωρίζουν ότι ακόμα και αυτός των Αζτέκων και των Μάγια έχει Ελληνικές ρίζες. Κι επειδή μερικοί μιλάμε για ανωτερότητα της Ελληνικής φυλής δεν σημαίνει οτι θέλουμε να σαπίσουν όλοι οι άλλοι όυτε οτι αυτά που έπαθαν οι μαύροι τα άξιζαν(!!).. Αυτά τα λένε όσοι έχουν εγκεφαλικό πρόβλημα και αδυνατούν να κατανοήσουν αυτά που γράφονται.

Ο χαρακτηρισμός 'εκλεκτός λαός' που χρησιμοποίησε ο Ιχνηλάτης δεν ήταν σωστός, αν και καταλαβαίνω τι εννοούσε. Όντως, εκλεκτός λαός ποιανού? Η ιδέα της 'εκλεκτής' φυλής είναι μία Ιουδαϊ(στι)κή αντίληψη, κι ελπίζω να μην χρησιμοποιούμε εμείς οι Έλληνες τέτοιους γελοίους χαρακτηρισμούς, αλλά να αφήσουμε την Εβραϊκή φυλή να τους κρατήσει για δικούς της (και είναι άλλωστε)..

Πρός τον Ερμή τον Τρισμέγιστο (thoth): Η αρχαία ελληνική γραμματεία δεν μιλάει περί 'ανωτερότητας' διότι ήταν αυτονόητο για τον τότε Έλληνα. Τόσο αυτονόητο όσο είναι για μας αυτονόητο το οτι θα μας φωτίζει ο Ήλιος το επόμενο πρωί που θα ξυπνήσουμε. Αν δεν το ήξεραν δεν θα υπήρχε το 'Πας μη Έλλην βάρβαρος' και γενικώς αυτή η αντίληψη περί μη-Ελλήνων βαρβάρων (κι αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με το γεγονός οτι δεν μιλούσαν την Ελληνική γλώσσα, άσχετα αν αυτό θέλουν να μας κάνουν να πιστεύουμε σήμερα).

Δυστυχώς δεν θα προλάβω να ζήσω τον καιρό του αλβανικού ή ινδικού παγκόσμιου πολιτισμού το 10.012 (αν υπάρχουν άνθρωποι πάνω στην Γή τότε).. Αλλά μάλλον λόγω της μετεμψυχώσεως θα βρεθώ κι εγώ εκεί και ίσως να σε δώ και να μπορέσουμε να συζητήσουμε για τον ανθρωποκεντρικό άλβανικό υπερ-πολιτισμό στον οποίο θα ζούμε αυτά τα μελλοντικά χρόνια.. Φυσικά ο Ελληνικός πολιτισμός τότε θα είναι για τα σκουπίδια!

Αλήθεια γιατί διάλεξες αυτή την συγκεκριμένη ημερομηνία? Λόγω όλων αυτών που λέγονται περί Ελληνικής αφύπνισης το 2012? Γιατί τόση ειρωνεία προς τους 'φασίστες' συμπατριώτες σου που ελπίζουν σε μια επαν-ελλήνιση των Νεο-Ελλαδιτών?

Κέλσε συγχαρητήρια, είσαι πολύ καλός συντονιστής. Αφήνεις να εξελιχθεί η συζήτηση (αν μπορει να χαρακτηριστεί έτσι πλέον) με πολύ όμορφους ρυθμούς και με καθυστερημένα 'παιδάκια' σαν τον ANTONIO1997 που δεν ξέρουν που βρίσκονται να γράφουν δεκάδες άσκοπα μηνύματα με ειρωνίες και σαχλαμαρίτσες. Αλλά κι εσύ με αυτόν τον τρόπο συμπεριφέρεσαι οπότε Μπράβο στον Συντονισμό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχααααα ο "Γκάστα Μπάϊτερ" Παρμενίων προσπαθέι να μιλήσει για ΓΙΑΤΑΓΑΝΙΑ!!!
Κάποτε ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΡΩΑΣ της Ελληνικής Επαναστάσεως του 1821 σε μία μάχη που είχε ξεκινήσει απο το πρωί, έσπασε ΤΡΙΑ σπαθία στα κουφάρια των εχθρών της πατρίδας του...
Συλλογιζόμενος επάνω στη μάχη κρατώντας το ΤΕΤΑΡΤΟ σπαθί το οποίο είχε κολλήσει επάνω στο χέρι του, είχε γίνει μια ΦΟΝΙΚΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ του Λιονταρίσιου του κορμιού, είπε στον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ...
Κούράγιο Νικήτα... Τούρκους σφάζεις...

Είμαι ΕΓΩ ο Νικήτας που θα πώ ΣΗΜΕΡΑ...
Κουράγιο Κέλσο, ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΦΑΓΗ...

Μην προσπαθής να βάλεις ΑΛΛΟΥΣ να κάνουν αυτό που ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΣ να κάνεις...

Καθηγητούλη μου... στη φάκα σε έχω ΤΥΦΛΟΠΟΝΤΙΚΑ...
Περιμένω να ορίσεις τον ΖΩΝΤΑΝΟ ΔΙΑΛΟΓΟ όπου και όταν ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ

Κέλσος ο Νικηταράς


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ.........

quote:
Είθε το γιαταγάνι κάποιου αφυπνισμένου αρματολού της Νάουσας, ν' απαλλάξει τ' άψυχα κι ανάξια κουφάρια τους από την περαιτέρω ταλαιπορία...

ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΣΦΑΓΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ....

ΤΟΛΜΩ ΝΑΙ ΤΟΛΜΩ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑ ΣΑΝ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑ ΣΟΦΙΑΣ ΕΝΟΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥ, ΡΑΤΣΙΣΤΗ, ΦΑΣΙΣΤΟΕΙΔΟΥΣ ΛΑΖΟΓΕΡΜΑΝΟΥ....

ΕΑΝ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ. ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΥΣ.......ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ........

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 19:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και με καθυστερημένα 'παιδάκια' σαν τον ANTONIO1997


ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗΣ;;;;;;;;;;;;;;

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy