ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 23:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΝ προς το παρόν δεν βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι άλλο από αυτό που κάνω ήδη...

Και ναι όντως αισθάνομαι "μόνη" μου όπως λες...

Όμως αυτό δεν με θλίβει πια ούτε με συνθλίβει.

Μπορώ να είμαι ελεύθερη και να γελάω ακόμη και με αυτά που μοιάζουν τόσο τραγικά....
...αυτό εννοώ γελάει καλύτερα...

Εγώ για μένα έχω αποφασίσει, αλλά δεν μπορώ να πάρω αποφάσεις για κανέναν άλλο εκτός από εμένα.

Αν καταλαβαίνεις τι λέω...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 23:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ....ΣΠΑΝΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΕΤΟΙΟΙ..ΚΑΙ ΩΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ....ΤΟ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ.........ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ 2 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ.........Ο ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΔΕΧΤΕΙ ΣΑΝ ΒΟΥΔΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΒΟΥΔΙΣΤΗΣ...ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΡΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΤΕΡΑΤΑ...............ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΙΣΩ........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 00:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι Nikon και Βίκυ,

Όπως βλέπετε έχουμε καταλήξει να μιλάμε για ένα τόσο σοβαρό θέμα 3-4 άτομα.
Για μένα πλέον τα πράγματα είναι ξεκάθαρα: υπάρχουν άνθρωποι και μη-άνθρωποι ή αλλιώς έμψυχοι και άψυχοι.
Έμψυχοι είναι όσοι προσπαθούν με όλες τους τις δυνάμεις να κινητοποιήσουν τους άλλους ώστε να αρχίσουν να δρούν και άψυχοι είναι όσοι τους σαμποτάρουν και παραμένουν αδρανείς...

Το ''κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό'' δεν παίζει γιατί όταν κάνεις το καλό, σου επιστρέφει πίσω στο πολλαπλάσιο(όπως και το αντίστροφο), οπότε αν τα κείμενα που γράφεις και όσα λέμε βοηθούν έστω και έναν άνθρωπο αξίζουν όσο όλα τα διαμάντια του κόσμου.

Το κουίζ που είχα βάλει δεν ήταν για σένα φίλη Βίκυ γιατί στο παιχνίδι της ζωής ήδη παίζεις και μάλιστα είσαι και δυνατή παίκτρια, κρίνοντας απ'το blog σου.

Και δεν είμαστε μόνο 116, θα το διαπιστώσεις σύντομα...
Απλά δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας και είμαστε διάσπαρτοι αλλά και αυτό σιγα σιγά θα διορθωθεί γιατί τα όμοια έλκονται...
Το σύστημα λειτουργεί σταθερά και με αθροιστική πρόοδο...
Εμείς λειτουργούμε άστατα και με γεωμετρική πρόοδο...
Ποιός λές στην τελική να επικρατήσει?
Η τάξη ή η αταξία?
Ο πάγος ή η φλόγα?
Η αδράνεια ή η δράση?
Οι νεκροί ή οι ζωντανοί?
Τα στάσιμα ή τα κινούμενα?
Η μια πραγματικότητα ή οι πολλές?
Ακόμα και να επικρατήσει τελικα το σύστημα εμείς θα γελάμε με την ψυχή μας...όπως έκαναν οι 300 πρίν πάνε στις Μάκαρες νήσους του βαθύδινου Ωκεανού...

Και μια ιστοριούλα που μου'στειλε ενας εξαίρετος φίλος αφιερωμένη σε όλους ανεξαιρέτως:

ΚΑΡΟΤΟ, ΑΥΓΟ Ή ΚΟΚΚΟΣ ΚΑΦΕ..

Δεν θα ξαναδείς ένα φλιτζάνι καφέ με τον ίδιο τρόπο ξανά...

Μία νεαρή γυναίκα πήγε στη μητέρα της και της μίλησε για τη ζωή της και πως τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για εκείνη.
Δεν ήξερε πώς να φτιάξει τα πράγματα και ήθελε να εγκαταλείψει κάθε προσπάθεια, να τα παρατήσει.
Είχε κουραστεί να προσπαθεί και να παλεύει.
Της φαινόταν πως μόλις λυνόταν ένα πρόβλημα, ένα άλλο νέο προέκυπτε.

Η μητέρα της την πήγε στην κουζίνα.
Γέμισε τρία δοχεία με νερό και έβαλε το καθένα σε δυνατή φωτιά. Γρήγορα το νερό στα δοχεία άρχισε να βράζει.
Στο πρώτο δοχείο έβαλε καρότα, στο δεύτερο έβαλε αυγά, και στο τελευταίο έβαλε κόκκους καφέ.
Τα άφησε λίγο να βράσουν, χωρίς να πει ούτε μια λέξη.
Περίπου σε είκοσι λεπτά έκλεισε τα μάτια της κουζίνας.
Έβγαλε τα καρότα έξω απ΄το νερό και τα έβαλε σ'ένα μπωλ.
Έβγαλε τα αυγά έξω και τα έβαλε σ'ένα μπολ.
Μετά έβγαλε τον καφέ έξω και τον έβαλε σε ένα φλιτζάνι.
Γυρνώντας στην κόρη της την ρώτησε: 'πες μου τι βλέπεις'.
'Καρότα, αυγά και καφέ', της απάντησε η κόρη.
Η μητέρα της την έφερε πιο κοντά και της ζήτησε να αγγίξει τα καρότα.
Το έκανε και παρατήρησε ότι ήταν μαλακά.
Μετά η μητέρα ζήτησε απ΄την κόρη της να πάρει ένα αυγό και να το σπάσει.
Αφού έβγαλε τα τσόφλια, παρατήρησε ότι το αυγό ήταν σφιχτό.
Στο τέλος, η μητέρα ζήτησε απ΄την κόρη της να πιει μια γουλιά απ΄τον καφέ.
Η κόρη χαμογέλασε καθώς μύρισε το πλούσιο άρωμά του.
Μετά η κόρη ρώτησε: 'τι σημαίνουν όλα αυτά μητέρα;'.
Η μητέρα της της εξήγησε ότι το καθένα απ΄αυτά τα διαφορετικά αντικείμενα είχε αντιμετωπίσει τις ίδιες συνθήκες, δηλαδή βραστό νερό.
Το καθένα όμως αντέδρασε διαφορετικά.
Το καρότο αρχικά μπήκε μέσα στο νερό δυνατό και σκληρό.
Εντούτοις, εφόσον τοποθετήθηκε στο βραστό νερό, μαλάκωσε και έγινε αδύναμο.
Το αυγό ήταν εύθραυστο.
Το λεπτό εξωτερικό του περίβλημα είχε προστατέψει το υγρό εσωτερικό του, αλλά μετά την τοποθέτησή του σε βραστό νερό, το εσωτερικό του σκλήρυνε.
Όμως οι κόκκοι του καφέ ήταν μοναδικοί.
Μετά την τοποθέτησή τους σε βραστό νερό, άλλαξαν το νερό.
'Ποιο απ΄αυτά είσαι εσύ;' ρώτησε την κόρη της.
'Όταν η δυσκολία χτυπάει την πόρτα σου, πώς ανταποκρίνεσαι;
' Είσαι καρότο, αυγό ή κόκκος καφέ;'
Σκέψου το λίγο: Τι απ΄αυτά είσαι εσύ;
Είσαι το καρότο που φαίνεται δυνατό, αλλά με τον πόνο και τις δυσκολίες λυγίζεις και μαλακώνεις και χάνεις τη δύναμή σου;
Είσαι το αυγό που ξεκινάει με μαλακή καρδιά, αλλά αλλάζει με τη
θερμότητα;
Μήπως είχες 'υγρό' πνεύμα, αλλά μετά από έναν θάνατο, έναν
χωρισμό, μία οικονομική δυσκολία ή μια άλλη δοκιμασία σκλήρυνες; Μήπως το περίβλημά σου μοιάζει το ίδιο, αλλά μέσα σου έχεις πίκρα και
σκληράδα, με σκληρό πνεύμα και σκληρή καρδιά;
Ή μήπως είσαι σαν τον κόκκο του καφέ;
Ο κόκκος στην πραγματικότητα αλλάζει το καυτό νερό, δηλαδή τις ίδιες τις συνθήκες που προκαλούν τον πόνο.
Όταν το νερό ζεσταίνεται, απελευθερώνει το άρωμα και τη γεύση του. Εάν είσαι σαν τους κόκκους του καφέ, όταν τα πράγματα δεν είναι στα καλύτερά τους, εσύ γίνεσαι καλύτερος και αλλάζεις την κατάσταση γύρω σου.
Όταν δεν είναι και η καλύτερη στιγμή και οι δοκιμασίες σε συναντούν,
ανυψώνεις τον εαυτό σου σε άλλο επίπεδο;
Πώς αντιμετωπίζεις τις αντιξοότητες;
Είσαι καρότο, αυγό ή κόκκος καφέ;
Ελπίζω να έχεις αρκετή ευτυχία για να σε κάνει γλυκό, αρκετές δοκιμασίες για να σε κάνουν δυνατό, αρκετή λύπη για να παραμείνεις ανθρώπινος και αρκετή ελπίδα για να σε κάνει ευτυχισμένο.
Οι ευτυχέστεροι των ανθρώπων δεν έχουν απαραιτήτως τα καλύτερα απ΄όλα.
Απλώς κάνουν το καλύτερο που μπορούν με αυτά που τους συμβαίνουν στη
διαδρομή τους.
Το λαμπρότερο μέλλον πάντοτε θα βασίζεται σε ένα ξεχασμένο παρελθόν.
Δεν μπορείς να προχωρήσεις στη ζωή μέχρι ν΄αφήσεις πίσω τις αποτυχίες σου και τους πόνους σου.
Όταν γεννήθηκες έκλαιγες και όλοι γύρω σου χαμογελούσαν.
Ζήσε τη ζωή σου έτσι ώστε στο τέλος εσύ να είσαι αυτός που θα χαμογελά και όλοι γύρω σου θα κλαίνε.

Λατρεύω τον καφέ και τα τσιγάρα...Εσείς????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 11:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λατρεύω τον καφέ και τα τσιγάρα...Εσείς????

Κι εμείς!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 14:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις τελευταίες μέρες ''έπεφταν'' στα χέρια μου ''σπασμένες'' πληροφορίες που φαινομενικά δεν είχαν σχέση μεταξυ τους.
Το μόνο που είχα να κάνω ήταν να συνδέσω τα κομμάτια...
Το'κανα λοιπόν και ιδού τ'αποτελέσματα...
3 πράγματα διαπιστώνουμε παγκοσμίως:
1ον: Απάθεια των πολιτών παρότι επικρατεί παγκόσμιο χάος σε όλα τα επίπεδα!
2ον: Παγκόσμιοι ψεκασμοί!
3ον: Παγκόσμια εκστρατεία κατα του καπνίσματος!

Κατάλαβα γιατί έχουν σκυλιάσει με το κάπνισμα...Μια έρευνα που τη διάβασα σε άρθρο(μη φανταστείτε κανά μεγάλο) εφημερίδας έλεγε πως η νικοτίνη των τσιγάρων βοηθάει σημαντικά στην γεροντική άνοια και γενικότερα στην ενίσχυση της μνήμης...!Υπάρχουν γιατροί που συστήνουν το κάπνισμα σε ασθενείς με εξασθενημένη μνήμη...!

Η απαγόρευση του καπνίσματος έρχεται σε ρήξη με τις καπνοβιομηχανίες.
Άρα για να υπάρχει αυτή η παγκόσμια προπαγάνδα κατα του καπνίσματος, κάτι πολύ σοβαρό συμβαίνει που υπερβαίνει και το κέρδος κολοσσών...
Εδώ έρχεται η πολυπόθητη απάντηση...
Το κάπνισμα μειώνει αισθητά τις παρενέργειες των ψεκασμών!
Τους χαλάμε τη μαγιά!
Όταν έχουν δαπανηθεί ασύλληπτα ποσά για τους ψεκασμούς οτιδήποτε στέκεται εμπόδιο απαγορεύεται δια ροπάλου!
Στους εχθρούς των ψεκασμών συγκαταλέγεται και το τσιγάρο οπότε το κυνηγάνε αμείλικτα!

Για μένα τα συμπεράσματα είναι τόσο ξεκάθαρα που, όχι μόνο θα εξακολουθώ να καπνίζω όπως κάνω εδώ και 20 χρόνια(και σημειωτέον με πεντακάθαρους πνεύμονες και αναπνευστικό έπειτα από πρόσφατες ιατρικές εξετάσεις) αλλά θα προτρέπω και τον κόσμο να μην το κόψει!

Μήπως εξακολουθείτε να πιστεύετε πως το τσιγάρο προκαλεί καρκίνο?
Χα, ας καγχάσω δυνατά!
Μετα απ'όλα αυτά ήρθε η ώρα ν'απολαύσω ένα τσιγάρο και να ντουμανιάσω το χώρο μου, παρέα πάντα με ένα φλυτζάνι μοσχομυρωδάτο καφέ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 14:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ήλιε νοητέ, ήλιε της δικαιοσύνης!

Πριν λίγες μέρες μια γνωστή στην καφετερία έβαλε μπροστά να μας "συνετίσει" που καπνίζουμε, ενώ η ίδια το έχει κόψει...

Με πέτυχε ακριβώς σε μια φάση που δεν είχα διάθεση ούτε κυρήγματα να ακούσω, αλλά που ήθελα να φχαρηστηθώ το καφεδάκι μου με το τσιγαράκι μου παρεϊτσα...

Της λέω λοιπόν "εσύ καλά έκανες και το έκοψες το τσιγάρο, αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να πάθω όσα γράφουν πάνω στο πακέτο πολύ απλά γιατί το σώμα μου κάνει ότι του πω εγώ κι εγώ το έχω πείσει πως δεν πρόκειται να πάθω καρκίνο, ούτε να πεθάνω από το κάπνισμα...

Άντε μην πάρω και μυνήσω όλους αυτούς που έγραψαν τέτοιες συκοφαντίες πάνω στα πακέτα, γιατί ξέρεις αν σε πείσουν ότι όντως το "κάπνισμα σκοτώνει" σίγουρα θα σκοτωθείς αφού θα το έχεις πιστέψει και θα κάνεις τα πάντα να το επαληθεύσεις...

Αν νοιαζόταν για το καλό σου, θα είχαν απαγορεύσει την παραγωγή και δεν θα είχαν το θράσος να φορολογούν και να κερδίζουν από το δήθεν "θάνατο" σου... και η απαγόρευση του χασίς δεν είναι για το καλό σου, αλλά απλά για να είναι τα κέρδη πιο μεγάλα -διάβασες τον Κλεάνθη Γρίβα?

Άντε τώρα άσε όλες εμάς να φχαριστηθούμε το τσιγαράκι και το καφεδάκι μας..."

Να' σαι καλά ήλιε μου, που μου το θύμησες!

Εξάλλου: Ότι πιστεύεις και σκέφτεσε αυτό γίνετε η πραγματικότητα σου...
και η σκέψη έχει τεράστια δύναμη!

Απροπό "σκόρπιες-σπασμένες" πληροφορίες... άλλοι τις βάζουν στο πάζλ και άλλοι χάνονται από το "βάρος" του κάθε κομματιού...
Στο χέρι μας είναι να διαλέξουμε που μπαίνουν τα κομμάτια


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 21:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZEITGEIST II ADDENDUM ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ???? ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ .....ΑΞΙΖΕΙ ... ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ 1Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 21:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως πάτε σήμερα από ψεκασμούς?

Το μόνιτορ δείχνει πως πρέπει να "πνίγεστε" ισχύει?

ή μήπως πράγματι απλά τη "συννεφιά" δείχνει ο μπαγάσας?...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 22:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ nikon,
Το zeitgeist 1 το αφιερώνω σε όλους όσους ''σφάζονται'' στο διπλανό θέμα με τίτλο: ''μύθος και θρησκεία''.

Ορίστε και με ελληνικούς υπότιτλους:
http://video.google.com/videoplay?docid=-4539685261180437718&hl=en

Έίναι χωρισμένο σε 3 μέρη και διαρκεί 2 ώρες, αλλά αξίζει όλο...

Δεν ήξερα πως βγήκε και 2 ή addendum και το βλέπω τώρα...
(αυτό χωρίς υπότιτλους) απ'το:http://www.zeitgeistmovie.com/
Ευχαριστώ Nikon

Όσον αφορά τους ψεκασμούς, μόνο μία μέρα σταμάτησαν, και σήμερα πάλι ψέκαζαν, το βράδυ δε...χαμός!
Καλή μου Βίκυ, σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
Δεν κάνω τίποτε περισσότερο απ'το να ''παίζω'' στο παιχνίδι της ζωής όπως και σύ...Έιναι εξάλλου ασύλληπτα ανώτερο απ'το WoW...(για όσους δεν ξέρουν-World of Warcraft!) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 23:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THEZEITGEISTMOVEMENT.COM ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 116 ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΥΠΟΨΙΑΖΩΜΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΑΝ ΟΙ ΠΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ........ΣΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο JOSEPH PETER ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΕΚΤΟΥΤΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΜΑΘΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ.....ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΑ 2 ΦΙΛΜ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ...ΚΑΙ ΑΞΙΑ ΛΟΓΟΥ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...... ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 00:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟΞΟΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟΝ 3 ΨΕΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟΝ.......ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ Η ΟΜΙΧΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΑΘΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΤΕΣΙΝΟΥΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΡΗΤΗ.....ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΝΑ ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ ΠΡΑΓΜΑ...... ΝΩΠΟΙ..... ΥΓΡΑΣΙΑ...ΚΑΙ ΠΝΙΓΗΡΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.......ΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΕΒΙΝ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΞΕΡΟΥΝ............ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ ΠΑΡΑΠΟΝΙΩΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΟΠΩΣΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ...ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 ΜΕΡΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 00:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είχαμε λιακάδα με αραιή συννεφιά, αλλά δεν είχαμε ψεκασμούς... και "συμπίπτει" με το μόνιτορ... αλλά είπαμε ίσως να μας δουλεύει κόλας...
γι' αυτό και είπα να συγκρίνουμε για ένα διάστημα τα δεδομένα, να δούμε στην πράξη τι παίζεται...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 07:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Δεν ξέρω γιατί το "γυρίσαμε" από topic για τους ψεκασμούς σε γραμμή αλληλοϋποστήριξης των καπνιστών, αλλά θα ήθελα πολύ να με ενημερώσουν οι γνώστες για το πως το τσιγάρο αποτελεί αντίδοτο στους ψεκασμούς. Μου φαίνεται ολίγον τι ανούσιο αυτό το συγκεκριμένο "γύρισμα" του topic και θεωρώ ατυχή αυτή τη μεταστροφή. Οι ψεκασμοί αποτελούν ένα παγκόσμιο κοινωνικό φαινόμενο, που έχει συγκεκριμένη (;) πηγή και συγκεκριμένους στόχους, όλους εμάς. Το κάπνισμα αποτελεί μία στάση ζωής, αποδεκτή μεν ως ατομική, κοινωνικά προβληματική και δυσάρεστη όταν επιβαρύνει ή παρενοχλεί ένα άλλο μέρος του πληθυσμού.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 08:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, Κωστάκη μου μια παρένθεση κάναμε στα τόσα χρόνια, έσπευσες να μας την "πεις"

Βέβαια η παρένθεση μόνο επιφανειακά είναι "άσχετη"...

Και αυτό επειδή όπως σε ολόκληρο τον πολιτισμό μας που πρέπει να σκάψεις πίσω από τις "μάσκες", έτσι κι εγώ ισχύει το ίδιο: θέλει ψάξιμο η αλήθεια πίσω από το γενικώς αποδεκτό...

Αν βοηθάνε στις επιπτώσεις του ψεκασμού δεν το γνωρίζω, γνωρίζω όμως τη δύναμη της σκέψης και με αυτό το δεδομένο ανέφερα όσα ανέφερα.

Εννοείται πως ΠΑΝ ΜΕΤΡΟν ΑΡΙΣΤΟΝ

Δέχομαι πως ως καπνιστής μπορεί να ενοχλώ κάποιους και φροντίζω να τους σέβομαι με τις πράξεις μου.

Κι εμένα όμως με ενοχλεί ο φασισμός της απαγόρευσης όπως με ενοχλεί και ο φασισμός των ψεκασμών, που διενεργούνται δίχως να με σέβεται κανείς...

Δεν είναι ακριβώς "άσχετα" αν κοιτάξεις κάτω από την επιφάνεια όλα συνδέονται... (σε κάποιο επίπεδο)



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 09:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κωστάκη τώρα που σε ξαναδιαβάζω... πολύ μου αρέσει αυτό το "παγκόσμιο κοινωνικό φαινόμενο" που γράφεις...

δεν το λες και σε καμία τηλεόραση, εφημερίδα, περιοδικό, γιατί όλοι αυτοί με την καμπάνια εναντια στο καπνισμα -που δεν είναι κοινωνικό πρόβλημα, όπως λες" ασχολούνται, όχι όμως με τη σοβαρότητα των χημικών αεροψεκασμών....

Όλοι μαζί αυτοί το μόνο που κάνουν είναι να "καίνε" θέματα...

Δες και την ομορφιά αυτής της επίδρασης στα αποτελέσματα των ψήφων...

Ελλάδα 10εκατομμυρίων, μόλις 117 ψήφοι...

Τόσο μας ταρακουνάει το θέμα...

Για δες και πόσες ψήφους-γράμματα έστειλαν στον ΟΗΕ για να "σώσουμε την Αγιά Σοφιά" μετά από έκκληση του Χαρδαβέλα?... πόσα χρήματα μαζεύουν τάχα για κοινοφελείς σκοπούς που δεν φτάνουν στο σκοπό τους, επειδή μέσα από την ΤΒ μας έπεισαν πως θα τα δώσουν?...

(οι σκοποί είναι θεμιτοί, ο άκρατος -χειραγωγός Λαϊκισμός σε τι διαφέρει από το φασισμό, όταν μου απαγορεύουν την αυτοδιάθεση...?)


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 09:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορρυ- όπου ψήφος=υπογραφές για το παραπάνω


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 09:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ και πάλι

Αγαπητή toxotis, δε θα ανοίξω αντιπαράθεση επί του καπνίσματος, τουλάχιστον όχι σε αυτό το topic. Απλά μου φάνηκε πολύ περίεργη η αντιθετική συσχέτιση των δύο (chemtrails και κάπνισμα) και ζήτησα στοιχεία που να την τεκμηριώνουν, ώστε να ενταχθεί ως μέρος της συζήτησης. Για μένα προσωπικά, η συζήτηση για το κάπνισμα τελειώνει εδώ, αν θες ανοίγει κάποιο καινούριο topic (αν και προειδοποιώ ότι θα έχουμε φαινόμενα του "Μύθος και θρησκεία" σε μία τέτοια περίπτωση... )
Όσον αφορά στη δύναμη της σκέψης, εγώ θα συμφωνήσω με αυτή τη θέση, γιατί εφαρμόζω εδώ και αρκετά χρόνια μία καθαρά προσωπικής μορφής διαδικασία αυτοϊασης και θετικής "αυθυποβολής" (εντελώς ερασιτεχνική και για συγκεκριμένες καταστάσεις) και όντως είναι απολύτως αποτελεσματική. Το θέμα είναι ότι δυστυχώς είναι ανεπαρκής στο να "καταρρίψει" τα ψεκαστικά... οπότε πρέπει να αντιμετωπιστεί αλλιώς ο "εχθρός".

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 09:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας,

Ομολογώ πως σοκαρίστικα (μάλλον ξενέρωσα) μόλις διάβασα τα ποστ για το κάπνισμα και κάπου ήμουνα έτοιμος να το εγκαταλείψω το θέμα ως ασόβαρο. Ευτυχώς ο "ήρωάς μου" kostakis με την παρέμβασή του έφερε τα πράγματα πάλι σε ίσιο δρόμο

Αγαπητή toxotis δεν είσαι μόνη σου στην προσπάθειά σου. Μπορεί να μην συμμετέχουμε στην κουβέντα και απλά να παρακολουθούμε, μπορεί να είμαστε ανώνυμοι εδώ μέσα και επώνυμοι στις υπογραφές που μαζεύεις, το νερό όμως μπήκε σε κάποιο αυλάκι και σύντομα θα βρεο τον δρόμο του.

Και μπορεί τα μαλακισμένα στην δουλειά μου να προτιμούν να προβληματίζονται για το "κλειδί του παραδείσου" (νομίζω είναι κάποιο καινούργιο σήριαλ) παρά να διαβάσουν τα λινκ από το μπλογκ σου που τους στέλνω προκειμένου να ευαισθητοποιηθούν - εγώ όμως θα συνεχίζω σε κάθε ευκαιρία να τους τσιγκλάω και να τους θυμίζω πόσο ζώα είναι, μπας και φιλοτιμηθεί κανένας τους και αναρωτηθεί αν κάτι συμβαίνει γύρω του...

Οπότε μην απογοητεύεσαι, συνέχισε αυτό που κάνεις και πιστεύεις και να είσαι σίγουρη πως υπάρχει ανταπόκριση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 10:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άγαπητή toxotis, θα συμφωνήσω με τον φίλo KERRY KING,
περί ου ότι πολλοί βλέπουν το θέμα και θα συμπληρώσω ότι
ίσως ..φοβούνται να μπουν, γιατί μετά δεν θα μπορούν να κάνουν πίσω
και θα πρέπει να πάρουν θέση...
Όσο για σένα, φίλη, κάνε υπομονή, είναι η εποχή των μονάδων και των
λίγων αριθμών, όχι των συνόλων, αυτή που ζούμε. Ο καθένας μας όμως κρίνεται
απο τη στάση ζωής, πιο πολύ παρά από ότι από τις τοποθετήσεις του
και εκεί υπάρχουν πολλοί εν δυναμει σύμμαχοι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 11:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου ομολογώ πως τις τελευταίες μέρες γίνομαι αποδέκτης πολύ αισιόδοξων μηνυμάτων συμπαράστασης και
φυσικά θα επαναλάβω πως δεν απογοητεύομαι

απλά διαπιστώνω κάποια πράγματα,
και παίρνω μια θέση.

αυτό δεν σημαίνει πως θα πάψω να προσπαθώ, όσο λίγοι και να είναι αυτοί που ανταποκρίνονται...

Αν περίμενα μεγάλη ανταπόκριση -που ομολογώ το έκανα τα πρώτα χρόνια- θα έπρεπε να είχα πάψει προ πολλού να ασχολούμε με τα θέματα...

Ωστόσο μου δίνει μεγάλη δύναμη που σας βλέπω να υποστηρίζεται αυτές τις προσπάθειες. Και αυτή είναι μια καινούργια διάσταση.

Φαίνεται πως το ποτάμι της αφύπνησης αρχίζει να "συμπαρασύρει" ολοένα και περισσότερους στο διάβα του...

Να' στε καλά
Ευχαριστώ
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 13:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια απορία προς "αγγλομαθείς",

όταν γράφει:"Europe - Reports failed to come in. "

Εννοεί ως ρέπορτς τα προγνωστικά ή τις παρατηρήσεις των κατοίκων που του αποστέλονται?

Ή αφήνει να εννοεί ο κάθε ένας ότι νομίζει από τα συμφραζόμενα?....

Κάτι τρέχει πάντως με τον Κέβιν...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 13:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!
Βρε πως μεγάλωσε έτσι η παρέα!
Καλώς τους και ας άργησαν!
Στο μήνυμά μου στις 9/10, 00.35.52 ανέφερα τους συσχετισμούς καπνίσματος-ψεκασμών-προπαγάνδας και έδωσα την πλέον λογική ερμηνεία!
Όποιος θέλει να ψάξει περαιτέρω τους συσχετισμούς δεν έχει παρά να το κάνει...
Θα ήταν ανούσιο εκ μέρους μου να παραθέσω αποκόμματα από εφημερίδες και ιατρικές έρευνες όταν στόχος μου(και φαντάζομαι αρκετών εδώ μέσα) είναι να ξεκινήσουν οι αναγνώστες μια προσωπική αναζήτηση και να μην θεωρουν τα πάντα ως θέσφατα!
Απ'την άλλη μεριά, αν κάποιος έχει ν'αντιπαραθέσει στοιχεία που ν'ακυρώνουν την ερμηνεία που έδωσα περί καπνίσματος-ψεκασμών θα χαρώ πολύ να το κάνει ή να μου πεί λέξεις-κλειδιά και να το ψάξω μόνος μου.
Και στην τελική οι ψεκασμοί-απαγόρευση καπνίσματος προσκρούουν στην αυτοδιάθεση, αλλά για ποιά αυτοδιάθεση μιλάω?
Η ελευθερία και η δημοκρατία είναι λέξεις κούφιες και ανούσιες στη σημερινή εποχή και όποιος νομίζει πως είναι ελεύθερος είναι απλά βαθιά νυχτωμένος.

Α και για να μην το ξεχάσω: kerry king, η τυχόν εγκατάλειψη παρακολούθησης του θέματος(ως ασόβαρο) μου δείχνει άτομο που δεν έχει την ικανότητα κριτικής σκέψης, γιατί αν την είχες θα προσπερνούσες τη συγκεκριμένη τοποθέτηση ως παρένθεση και θα επικεντρωνόσουν στις υπόλοιπες πληροφορίες των άλλων συνομιλητών!
Τουλάχιστον σοκαρίστηκες, κάτι είναι και αυτό!
Δεν ξέρω πως λειτουργείτε εδω μέσα αλλά εγώ όταν διαβάζω κάτι που με ''σοκάρει'' πρώτα το ψάχνω απ'όλες τις πλευρές και μετά ανοίγω το στόμα μου...
Θα μου πείτε κάτι ''καινούργιο'' που να με σοκάρει?????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 10:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΗΛΙΕ................................ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ..............ΟΙ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΜΟΛΥΝΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ....................ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΙΚΟΝΑ............ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΙ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.....ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΧΗΜΙΚΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΣΚΕΥΑΣΜΑ........ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΕΚΑΣΜΑ......................................ΕΙΚΟΝΑ 2 ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 1 ΠΑΚΕΤΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΧΗΜΙΚΑ...........Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΙΠΟΤΑ.....ΑΛΛΗ ΕΙΚΟΝΑ.......ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....... ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ.......ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΣΗ ΜΟΛΥΝΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ......Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΛΥΝΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΙΝΗΘΙΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΟΛΥΝΣΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ...........ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΙ ΡΙΧΝΟΥΝ ΧΗΜΙΚΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΟΤΙ ΕΔΩ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΥΣΑΕΡΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝ ΜΑΣ ΡΙΧΝΟΥΝ Η ΟΧΙ........ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΛΕΝΕ Κ ΜΙΛΑΝΕ ΣΩΣΤΑ..... ................ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΟΚ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ........ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΤΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΙΤΙΑ ΘΑΝΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΝΕΥΣΤΙΚΟ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΤΛ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΟΙΩΣ ΑΔΡΑΝΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΔΟΠΕΙΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ........... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΡΩΣΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΑΡΩΣΤΕΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΟΙΤΟΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.....................ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΗ ΑΡΡΩΣΤΟ...ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΟΤΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΤΑΝ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΑΡΡΩΣΤΟ.....ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΕΚΣΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΕΣ...................................... ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΟΠΟΙΑ ΑΡΩΣΤΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΩΑΣΗΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙ ΓΑΤΡΟΙ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΕΙΑ.............................ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ .....ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 13:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α και για να μην το ξεχάσω: kerry king, η τυχόν εγκατάλειψη παρακολούθησης του θέματος(ως ασόβαρο) μου δείχνει άτομο που δεν έχει την ικανότητα κριτικής σκέψης, γιατί αν την είχες θα προσπερνούσες τη συγκεκριμένη τοποθέτηση ως παρένθεση και θα επικεντρωνόσουν στις υπόλοιπες πληροφορίες των άλλων συνομιλητών!

Δεν συμφωνώ με το συμπερασμά σου helios2012. Εμένα με ενδιαφέρει να διαβάζω για τα chemtrails, από την στιγμή όμως που κινούμαι σε ένα φόρουμ όπου από την μία λέει "ακολουθείτε υγεινό τρόπο ζωής, αποφεύγετε τις τοξίνες" και μετά συνδέει το κάπνισμα και τις απαγορέψεις για να φτάνουμε και σε συμπεράσματα "καπνίστε για να σωθούμε", ε δεν φταίω εγώ που προσωπικά κρίνω ότι κάτι δεν πάει καλά με την νοημοσύνη αυτών των ανθρώπων...

Για να μην παρεξηγηθούμε, αυτή είναι μια καθαρά προσωπική αντίληψη ενός δηλωμένου αντικαπνιστή - για την ακρίβεια εχθρού του καπνίσματος, που σημαίνει ότι είμαι προκατηλημένος.

Αυτό όμως δεν συνεπάγεται ότι υποβαθμίζω το θέμα των αεροψεκασμών, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές αγαπητέ μου, δεν έχετε την αποκλειστικότητα του θέματος.

Παρόλαυτά δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε άλλο το θέμα, ο διάλογος του kostakis και της toxotis με κάλυψε απόλυτα. Ακόμα και αν μου απαντήσεις στα παραπάνω, δεν πρόκειται να σου απαντήσω γιατί ωφείλουμε να κρατήσουμε το θέμα εκεί που του αρμόζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 13:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΚΟΛΗΜΕΝΟΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.......ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΥΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΙ....ΤΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗ ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ..ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ......ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΑΝ........ΑΣ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΕΟΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΗΜΙΘΕΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ....ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΑ ΧΙΛΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΛΟΙ ΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ......ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ....ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΟΦΑ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ....ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΜΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ .....ΠΡΑΓΜΑ ΑΝΕΦΙΚΤΟ ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΣΩΣΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 13:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,

δεν θέλω να παραστίσω τον "ξερόλα", αλλά σαν να σας βλέπω τελευταία να χάνετε την ειρηνική διάθεση που όλους σας σας διέπει...

Σαν να έχει πάρει κείνο το μικρούτσικο εγώ το πάνω χέρι...

Κείνο που τόσο βοηθάει τους οποιουσδήποτε εξουσιαστές σαν εργαλείο...
κείνο που μας μετατρέπει από συνανθρώπους σε εξουσιαστές ο ένας του άλλου...

όλοι μας έχουμε κομμάτια της αλήθειας,
ας συζητήσουμε λοιπόν με διάθεση να ενώσουμε αυτά τα κομματάκια και όχι με σκοπό να σπάσουμε ο ένας τα κομματάκια του άλλου...

και προ πάντων με διάθεση να βρούμε ποιά κομματάκια είναι πραγματικά δικά μας και δεν είναι "κάλπικα", που μας έδωσαν στο χέρι για να μας μπερδεύουν και να μας κάνουν να αισθανόμαστε διαχωρισμένοι...

Ευχαριστώ


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 13:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΝ φίλε μου, τώρα είδα το μύνημα σου παραπάνω, μάλλον γράφαμε ταυτόχρονα...

και απ' ότι βλέπω στο ίδιο μήκος κύματος...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 14:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑ ΠΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΞΟΤΗ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ.............Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ....ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΣΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΥΧΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΡΛΟΥΜΒΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΟΙ ΟΠΩΣ Η ΒΙΒΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΕΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΑΛΛΟΝ ΣΩΣΤΑ........ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ...........................................................................................................................................

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΑΣΙΑΤΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8 000 ΧΡΟΝΙΑ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΕΥΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΟΤΑΝΑ???? ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ????? ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΒΟΤΑΝΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΣΟΥΝ ΣΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙ ............................ΒΑΖΟΥΝ ΜΙΝΙΜΟΥΜ 3 000 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΩΝ???????????????????? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ...ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ................ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ............ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ.....ΕΜΕΙΣ ...ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...............ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΜΕΝΑΝΕ ΟΠΩΣ ΛΕΩ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 16:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο παράλογο ακούγεται στον κόσμο ότι μας ψεκάζουν μιας και προσκρούει στον εγωκεντρισμό τους(δεν μπορούν και δεν θέλουν να πιστέψουν ότι ελέγχονται κατ'αυτόν τον τρόπο ή κατα οποιονδήποτε τρόπο), άλλο τόσο παράλογο ακούγεται το να κάνει κάπου ''καλό'' το κάπνισμα...
Αν όμως το δούμε μαθηματικά και πέρα από συναισθηματισμούς, τα πράγματα έχουν ως εξής:
Οι ουσίες που χρησιμοποιούνται στους ψεκασμούς στοχεύουν ΚΥΡΙΩΣ το κεντρικό νευρικό σύστημα.
Το ίδιο ακριβώς κάνει και το τσιγάρο γι'αυτό και δύσκολα ''κόβεται''.
Άρα, αν κάποια απ'τις ουσίες του τσιγάρου, μπλοκάρει κάποια απ'τις ουσίες των ψεκασμών, τότε το αποτέλεσμα θα ήταν, όπως και είναι, να ξεκινήσει μια παγκόσμια εκστρατεία απαγόρευσής του.
Δεν πιστεύω πως κανείς από δώ μέσα εξακολουθεί να πιστεύει πως οι κυβερνήσεις νοιάζονται για την υγεία και την ευημερία των πολιτών.
Και άντε πες στους κατοίκους του χωριού(κάπου στη βόρεια Ελλάδα-δε θυμάμαι) που ανακάλυψαν ότι το νερό της κοινότητας ήταν μολυσμένο με κάποιο βαρέο μέταλλο(δεν θυμαμαι ποιό) και έπιναν το μολυσμένο νερό για πολλά χρόνια, ότι αν πάθαιναν καρκίνο, πως φταίει το τσιγάρο.
Θα σας κοιτούσαν αποσβολωμένοι ή θα σας λυντσάριζαν.
Ξεκινάμε με το δεδομένο πως τα πάντα είναι μολυσμένα.
Τεχνικές και μέθοδοι για να προστατευτούμε όσο το δυνατόν καλύτερα απ'τις βλαβερές επιδράσεις τού μολυσμένου περιβάλλοντος, στο οποίο ζούμε, υπάρχουν πολλές.(Φυσικές-χημικές-τεχνητές)

Μόλις κοίταξα έξω απ'το παράθυρο και είδα ενα αεροπλάνο να ψεκάζει με τετραπλή ουρά...
Δεν σταμάτησαν να ψεκάζουν, και δεν τους νοιάζει αν ο κόσμος το καταλάβει ή όχι.
Είναι αδίστακτοι!
Το να ''τρωγόμαστε'' μεταξύ μας είτε γι'αυτό είτε για οτιδήποτε άλλο, τους αφήνει παγερά αδιάφορους.
Και φοβάμαι πως όσο πιο πολλοί διαμαρτύρονται, τόσο θα εντείνονται οι ψεκασμοί.
Ίσως και ν'ακούγεται τρομακτικό, αλλά πολύ φοβάμαι πως στόχος τους είναι να μειώσουν το μέσο όρο ζωής στο όριο της παραγωγικής ηλικίας, ήτοι στα 30 χρόνια.
Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει πως πληθαίνουν δραματικά οι άνθρωποι που πεθαίνουν από διάφορες ασθένειες σ'αυτήν την ηλικία.
Σκεφτείτε το λίγο.
Οι αντιπαραθέσεις στο συγκεκριμένο τόπικ δε χωράνε.
Μόνο προβληματισμός και προτεινόμενες λύσεις.
Άλλα η ιστορία επαναλαμβάνεται...
Ήταν πάντα ''προνόμιο'' των Ελλήνων οι μεταξύ τους διαμάχες και το γκρέμισμα εκ των έσω του πολιτισμού τους.
Είναι θλιβερό να μην παραδειγματιζόμαστε από την ιστορία μας, που μας διδάσκει ότι η διχόνοια μεταξύ μας, μας έχει προκαλέσει τόσα δεινά.( βλέπε όλους τους εμφύλιους, αρχής γενομένης εκ της Ιλιάδος)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 16:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΧΟΝΟΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΟΛΑΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ ΙΛΙΕ........ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΑΕΡΑΣ ΧΗΜΙΚΟΣ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ.......ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ 30 Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΟΥ ΕΡΧΩΝΤΑΝ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΣΧΕΣΗ ΤΕΤΟΙΑ.... ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΨΗΙΟΣ ΓΙΑ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΤΛ ΚΤΛ.... ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.....ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΥΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΘΗ ΛΥΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΝΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ......ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗ ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1894531
Maintained by Digital Alchemy