ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:13:44  Εμφάνιση Προφίλ
Εδώ είναι και τα σχόλια επί του κλεισίματος από το ίδιο URL, που ανέβασε ο Μάνος.

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/975128/me-simantikes-apoleies-ekleisan-oi-euroagores

Από το παραπάνω άρθρο,λοιπόν:
"Οι ιταλικές τράπεζες υποχώρησαν έως 7% και οι πορτογαλικές βρέθηκαν έως το -6%"

Έγινε προσπάθεια προφανώς, να συγκρατηθεί η πτώση στο ενδιάμεσο της συνεδρίασης.Διότι με ένα μαγικό τρόπο πάντα υπάρχουν λεφτά για αυτό το σκοπό.Προς το τέλος η στήριξη υποχώρησε και έκλεισαν αρνητικά.


Να ληφθεί υπ' όψιν, ότι το -1,5 για τον Dax π.χ.είναι σημαντικό ποσοστό.
Ο Dax αφορά blue chips(ανθεκτικά χαρτιά) και δεν έχει καμμμιά σχέση με το ελληνικό καζινοχρηματιστήριο, που βαράει τα +5 και -5 για πλάκα, ανάλογα με το αν στραβοκατούρησε ο Λίβας στο βουνό ή όχι.


Εμείς με τον ...μονόδρομο πάντως,τους βοηθάμε κιόλας άμα λάχει..να τον συγκρατήσουν τον δείκτη.

ΥΣ: Γελοίο δεν το λες πάντως.Ούτε γκρέμισμα του καπιταλισμού,σαφώς.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:14:09  Εμφάνιση Προφίλ
kost σε παρακαλώ να ξαναδιαβάσεις τι γράφω. Δεν μίλησα για ανεξαρτητοποίηση από τοκογλύφους και τραπεζίτες. Αυτό είναι αδύνατο από αρχής χρόνων, εκτός και γίνει ο πιο αιματοβαμμένος πόλεμος στα χρονικά, σε παγκόσμια κλίμακα. Είπα κάτι πολύ διαφορετικό.

DSM σε βρίσκω υπέρ του δέοντος αρνητικό, και δεν καταλαβαίνω γιατί.
Εχουμε ακόμα 2-3 μέρες να δούμε πως θα πάει το πράμα. Πρώτη μέρα είναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:17:02  Εμφάνιση Προφίλ
Καθίστε να συνεχιστεί αυτό 3-4 μέρες και τότε θα έχουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Και αυτό παίζει το ρολο του:

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/974955/kato-apo-ta-111-dol-to-euro
Αλλά όπως είπα αν δεν περάσουν 2-3 μέρες συμπεράσματα δεν έχει.

Edited by - Italos on 06/07/2015 23:20:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:21:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
DSM σε βρίσκω υπέρ του δέοντος αρνητικό, και δεν καταλαβαίνω γιατί.

Έλα μου ντε. Μάλλον στραβοκοιμήθηκα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:26:49  Εμφάνιση Προφίλ
Real time Dax
http://www.livecharts.co.uk/MarketCharts/dax.php

Στις 17:00 έχουμε το κοινό ανακοινωθέν...
Στις 17:06 ανακόπτεται η κάθετη πτώση του Dax και αρχίζει η θετική διόρθωση μέχρι να σταθεροποιηθεί στο -1,52.

Που και που λέω να στηρίζω με πιο νιανια στοιχεία, αυτά που λέω στο forum .
Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε.


Ο λίγο μαλ@κας που έχει πάντα δίκιο.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:32:25  Εμφάνιση Προφίλ
Υπέροχα. Το σχέδιό μας ήταν τέλειο. Απλώς, υπάρχει σθεναρή στήριξη στις αγορές. Λεπτομέρειες. Αν δεν υπήρχε όμως, θα είχαμε εντελώς δίκιο.

Εμείς γνωρίζουμε πως πετύχαμε τον στόχο μας. Μήπως να το πούμε και στους άλλους?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:33:32  Εμφάνιση Προφίλ
Βασικά στις 19.00 αν δεν με γελάν τα μάτια μου, αλλά δεν αλλάζει κάτι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:38:49  Εμφάνιση Προφίλ
Μπέρδεψα το εφτά το απόγευμα με το ..17.Ενώ σαφώς είναι 19:00.
Σόρυ Γιώργο.

--------------------


Και για κερασάκι..
Όταν λέω ότι οι δείκτες στηρίζονται κάργα,...όταν είναι εφικτό και για όσο είναι εφικτό..

«Βουτιά» 6% έκαναν οι τιμές του πετρελαίου, σημειώνοντας τη μεγαλύτερη ημερήσια πτώση τριμήνου, καθώς το «όχι» στο ελληνικό δημοψήφισμα

>>>και η θέσπιση έκτακτων μέτρων από την Κίνα για τη στήριξη των χρηματιστηρίων της<<<

προκάλεσε κλυδωνισμούς στις διεθνείς αγορές.

Η τιμή του αμερικανικού αργού υποχωρούσε 3,43 δολάρια το βαρέλι στα 53,50 δολάρια, σημειώνοντας πτώση 6%, ενώ μικρότερη ήταν η πτώση (4,4%) για το πετρέλαιο μπρεντ, η τιμή του οποίου διαμορφωνόταν στα 57,65 δολάρια.

Για το αμερικανικό αργό, η πτώση ανέρχεται στο 10% για τις τρεις τελευταίες συνεδριάσεις και για το μπρεντ στο 7% σε δύο συνεχόμενες συνεδριάσεις. Πηγή: Reuters


Κεντρική ιδέα:
Η Κίνα έχει μπόλικα για στήριξη...
Η Ευρώπη έχει πολύ λιγότερα...
Οι Ηπα έχουν τα @ρχίδια τους...
Αυτά για τώρα.


-----------------------

Μάνο,

quote:
Υπέροχα. Το σχέδιό μας ήταν τέλειο. Απλώς, υπάρχει σθεναρή στήριξη στις αγορές. Λεπτομέρειες. Αν δεν υπήρχε όμως, θα είχαμε εντελώς δίκιο.

Εμείς γνωρίζουμε πως πετύχαμε τον στόχο μας. Μήπως να το πούμε και στους άλλους?


Θα μας πεις τι προσπαθείς?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:47:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αμεινίας
Μπέρδεψα το εφτά το απόγευμα με το ..17.Ενώ σαφώς είναι 19:00.
Σόρυ Γιώργο.

Έλα μωρέ τώρα. Πώς κάνεις έτσι. Εδώ ο Αλέξης μπέρδεψε το όχι με το ναι.
Σόρυ γενικώς.

Δεν μου λες Αμεινία, οι τιμές του αργού, πόσο έχουν πέσει τους τελευταίους 18 μήνες? Εκτός και βλέπανε το όχι μας να έρχεται από μακριά.

quote:

Θα μας πεις τι προσπαθείς?

Να δω τα πράγματα ρεαλιστικά. Κουράστηκα από τον χορό εχθές στο Σύνταγμα, και είπα σήμερα να συνέλθω λίγο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:54:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βουτιά» 6% έκαναν οι τιμές του πετρελαίου,

>>>>σημειώνοντας τ η μ ε γ α λ ύ τ ε ρ η η μ ε ρ ή σ ι α π τ ώ σ η τριμήνου<<<<



Θες πιο νιανιά?

Ή περιμένεις να ανεβάσω προσωπικά το πετρέλαιο,έστω στιγμιαία,που όντως πέφτει εδώ και καιρό,για να φανεί πιο εντυπωσιακή η
"μ ε γ α λ ύ τ ε ρ η η μ ε ρ ή σ ι α π τ ώ σ η τριμήνου"

Ρε παπάρα σε προσλάβανε στο Σκάι?
Ή έκλεψε ο Dr το λογαριασμό σου,και μας τρολάρει?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:57:13  Εμφάνιση Προφίλ
@Πυρινος αλλα και Dsm. Ο μονος ασφαλης τροπος να διαβασεις τα χρηματιστηρια, τις αγορες, τους δεικτες και τις ισοτιμιες εινα η τεχνικη αναλυση. Οταν η καρδια της καζινο-οικονομιας, η WS "γυρισει" τοτε θα δεις πανικο. Για την ωρα δινει μονο ενδειξεις, τιποτε αλλο. Πρωτα θα σπασουν οι τασεις, μετα καποια επιπεδα στηριξης, μετα θα δεις αδυναμια επαναφορας και μετα αρχιζουν οι πωλησεις πανικου. Αυτα που εγραψαν οι δεικτες το 2008 μεσα σ ενα μηνα. Οταν δεις κατι τετοιο, τοτε μας πηρε ο διαολος ολους, δεδομενης της ρευστοτητας που παρεχουν οι κεντρικες τραπεζες σημερα. Που γινεται αερας στα πανια τους. Το θεμα ειναι η ενδεχομενη ζημια στις αγορες να θεωρηθει μεγαλυτερη απο το οποιο κουρεμα ζηταμε. Τοτε θα υπαρξει η εντιμη συμφωνια. Ως τοτε... γερα νευρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 23:57:44  Εμφάνιση Προφίλ
Μάνο δεν τα βλέπεις ρεαλιστικά, τα βλέπεις αρνητικά.
Η στήριξη θα έρχεται μόνο όσο το κέρδος από το πλιάτσικο θα ξεπερνάει την ζημία στην "επένδυση". Μετά θα ακουστεί ένα πλτς, και θα ναι από το σκάσιμο της φούσκας.

Νομίζω αν αντί για ποσοστά τα γράφαμε σε ευρώ, θα φαινόταν καλύτερα το τι γίνεται.

Και δεν λεω ότι το χουμε το ματσάκι, λέω ότι παίζουμε άμυνα και πρέπει να κρατήσει αυτή η άμυνα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:00:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Heretic τα πε πιο "ιατρικά", οπότε τσάμπα το μήνυμα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:01:13  Εμφάνιση Προφίλ
Γιώργο,

quote:
παίζουμε άμυνα

Μακάρι να παίζαμε άμυνα..
Το πουλί μας παίζουμε και θα χάσουμε στο τέλος, ένα παιχνίδι που ήταν μαχητό να κερδηθεί.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:09:10  Εμφάνιση Προφίλ
Άκου Μπερνάρ. Ξέρεις εκτενώς τη σκέψη μου για όλη αυτή την ιστορία. Όμως κι εδώ μέσα την έχω εκφράσει και τεκμηριώσει. Αυτή η μαλακία που είπες για τον Σκάι και τον κόουτς, από πού προκύπτει?

Εκτός και γουστάρουμε κάργα Δελαστίκ. Αλλά τρομάζω να το σκεφτώ αυτό.

Να δούμε λίγο γιατί τα έχω πάρει?

Μήπως γιατί ο Αλέξης πήρε ένα όχι με 61% και το έχει κάνει κολεγιά με το ποτάμι, τη ΝΔ και το Πασόκ? Μήπως επειδή η πρώτη του κίνηση ήταν να στείλει το σποκ αδιάβαστο? Μήπως επειδή για άλλη μια φορά, ο βασικός μας διαπραγματευτής δεν γνωρίζει ελληνικά? Μήπως επειδή όλοι αυτοί μαζί κάνουν υψηλή πολιτική, την ώρα που κάποιοι βγάζουν 60 ευρώ, άλλοι 50 και άλλοι τίποτα από τις τράπεζες? Μήπως επειδή ο κάθε υπουργός πετάει μια παπαριά, χωρίς να σκεφτεί τί σημαίνει η μαλακία που είπε? Μήπως επειδή κάναμε γαργάρα το θέμα του Καμμένου και της εσωτερικής ασφάλειας με την εγγύηση του στρατού? Μήπως επειδή δεν υπάρχουν φράγκα για τη μάνα σου και τη μάνα μου, αλλά υπάρχουν φράγκα για τον Τσοτσορό και τον γκόμενο της Δούρου? Μήπως επειδή όλα μετατίθενται σε ένα αόριστο μέλλον, άσχετα αν καιγόμαστε στο τώρα? Μήπως επειδή εμείς χορεύουμε περήφανα, ενώ οι άλλοι συμπεριφέρονται σαν να τους κλάσαμε τα αρxίδια? Μήπως επειδή ο Αλέξης σήμερα το πρωί θα ήταν στις Βρυξέλλες?

Μήπως επειδή το πόπολο δεν γνωρίζει τί θα πει αυτοεκπληρούμενη προφητεία?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:27:25  Εμφάνιση Προφίλ
Όπως και να έχει, από τη στιγμή που ειδικά ο Αμεινίας κι ο Heretic με βλέπουν σε παρτίδο, και μάλιστα στο ίδιο με τον Πύρινο, νομίζω πως η παρουσία μου περιττεύει. Κάτι έχω κάνει πολύ λάθος μάλλον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:44:12  Εμφάνιση Προφίλ
Μάλλον είσαι εκνευρισμένος.

Το γεγονός ότι και ο heretic ξεκίνησε την τελευταία του ανάρτηση έτσι:

quote:
@Πυρινος αλλα και Dsm

θα έπρεπε να σου λέει κάτι όσον αφορά τον τρόπο που διατυπώνεις τις τελευταίες αναρτήσεις σου.
Αυτό όσον αφορά την πλάκα που σου έκανα για τον κόουτς.
Αν δεν βλέπεις ότι ήταν πλάκα, τότε είσαι πιο εκνευρισμένος απ' ότι νόμιζα.

Όσον αφορά τον ..Σκάι η γελαστή φατσούλα,στο τέλος της πρότασής μου, τονίζει ακόμα περισσότερο ότι προφανώς είσαι εκνευρισμένος,που την πήρες στραβά.

-------------

Για τον Δελαστίκ σε παραπέμπω σε αυτό:
3/7 1:25:47

quote:
Δεν λέω σε καμμιά περίπτωση ότι όσοι ψηφίζουν ναι, είναι γιουσουφάκια ή αξίζουν την περιφρόνηση των υπολοίπων.Σε καμμιά περίπτωση.

Σαφώς δεν περίμενα ότι θα χρειαζόταν να ψάχνω βραδυάτικα τις αναρτήσεις μου, για να δείξω σε σένα ρε Μάνο, ότι δεν συμφωνώ σε κανένα σύμπαν με την κατάπτυστη δήλωση Δελαστίκ....

----------------------

Για τη κριτική σου επί του Σύριζα και της ...στρατηγικής του, εκτός της τελευταίας ανάρτησης μου:

quote:
Το πουλί μας παίζουμε και θα χάσουμε στο τέλος

αλλά και ένα κάρο προηγούμενες αναρτήσεις μου,ξέρεις πολύ καλά τη γνώμη μου, από κατ'ιδίαν συζητήσεις μας.

---------------------------

Μόλις τώρα είδα και την τελευταία σου ανάρτηση...
Σύνελθε αδερφέ.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:18:25  Εμφάνιση Προφίλ
Συνελθομένος είμαι Μπερνάρ. Αλλά.

Πριν από λίγο στο Kontra, ο κύριος Φίλης (κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ), είπε πως το 61% των Ελλήνων επιδοκιμάζει την κυβερνητική πολιτική.

Αυτό, για να ξέρετε τί ψηφίσατε όσοι ψηφίσατε. Το δημοψήφισμα ήταν ναι ή όχι στον ΣΥΡΙΖΑ.

Επιπλέον, όταν το μνημόνιο που θα φέρει ο ψηφισμένος με 61% ΣΥΡΙΖΑ, θα είναι 8,5 δις + 1 ευρώ, φαντάζομαι πως ευθέως θα τους κατατάξεις κι αυτούς στους προδότες, προβιβάζοντάς τους από τους επικίνδυνα άσχετους κι ανοργάνωτους.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:24:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
φαντάζομαι πως ευθέως θα τους κατατάξεις κι αυτούς στους προδότες, προβιβάζοντάς τους από τους επικίνδυνα άσχετους κι ανοργάνωτους.

Προφανώς Μάνο.Προφανώς.
Έχεις καμμιά αντίρρηση?

Διότι με τον τρόπομ που το λες ή διαφωνείς ότι οι προηγούμενοι ήταν προδότες ή διαφωνείς με την πιθανή ...προαγωγή των τωρινών ή τους θεωρούσες (τους τωρινούς) εξ' αρχής προδότες...
Στην τελευταία περίπτωση σε κόβω πιο αυστηρό κι από μένα.

Θα μου πεις τελικά που θες να καταλήξεις και ποια είναι η αντίρρησή σου με τις δικές μου θέσεις?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:25:31  Εμφάνιση Προφίλ
Μήπως να τους αθωώσουμε όλους και να δικαιώσουμε τον Πάγκαλο?
Λέω..μήπως?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:30:50  Εμφάνιση Προφίλ
Τους θεωρούσα εξ'αρχής προδότες. Αλλά αυτό το έχουμε συζητήσει, όταν μιλάγαμε για τον George Soros και τα ταξιδάκια του Αλέξη τα δύο τελευταία χρόνια.

Για αυτό και δεν δέχτηκα το δημοψήφισμα. Τώρα, πήραν την ψήφο τη δικιά σου, του Μάριου, του Heretic, του Γιώργου, της Ειρήνης, της Χαράς, του Μήτσου και του Λουκά, κι έχουν εξουσία 61%...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:36:23  Εμφάνιση Προφίλ
Μάνο,

Τι ψήφισα εγώ,το έχω δηλώσει δημοσίως.
Αν όλοι αυτοί που αναφέρεις δεν ψήφιζαν αυτά που ψήφισαν, θα είχες τον παραιτημένο Σαμαρά ξανά πρωθυπουργό.

Ο αποδεδειγμένος προδότης είναι χειρότερος από τον εν δυνάμει.

Δεν πάει πουθενά αυτό και είναι και αργά...

Καλό βράδυ

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 01:38:10  Εμφάνιση Προφίλ
Καλό ξημέρωμα Μπερνάρ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 02:05:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όπως και να έχει, από τη στιγμή που ειδικά ο Αμεινίας κι ο Heretic με βλέπουν σε παρτίδο, και μάλιστα στο ίδιο με τον Πύρινο, νομίζω πως η παρουσία μου περιττεύει. Κάτι έχω κάνει πολύ λάθος μάλλον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Δεν είσαι αρκετά φιλοκυβερνητικός.
Υπάρχει όμως τρόπος να αλλάξει αυτό.
Πήγαινε στο κοντινότερο κάδο, άνοιξε το κρανίο σου, βγάλε τον εγκέφαλο και ρίξ'τον μέσα στον κάδο.
Μέτα κάτσε λίγο πιο πέρα και περίμενε να έρθει ο σκουπιδιάρης να τον πάρει. Μόλις βεβαιωθείς οτι κονιορτοποιήθηκε, γύρνα πίσω. Στην πλειοψηφία.

Θα ταιριάξεις αμέσως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 02:22:27  Εμφάνιση Προφίλ
Αναρωτιέμαι πάντως, κι επειδή παραπλεύρως συζητάμε ένα θέμα σχετικά με τον Πολίτη και την Πολιτεία, σε εμφανείς γραμμές αθηναϊκής δημοκρατίας και σκέψης:

Στο δίλημμα 'εντός των τειχών, ή στην θάλασσα?', ήταν ποτέ δυνατόν να μην καταλαβαίνει κάποιος την ερώτηση? Επιπλέον, αν το 61% των Πολιτών αποφάσιζε 'στην θάλασσα', θα μπορούσε η μάχη να δοθεί τελικά 'εκ των τειχών'?

Γιατί, αν το ερώτημα ήταν σαφές, και η απάντηση ήταν 'στην θάλασσα', η Σαλαμίνα υπήρξε εντελώς συγκεκριμένη και επιτυχής ως επιλογή και έκβαση.

Από την άλλη, αν το ερώτημα ήταν ασαφές, η απάντηση 'στην θάλασσα' θα κατέληγε σε μάχη στον Ποδονίφτη, εμείς θα είχαμε πρωτεύουσα την Τεχεράνη και τον Τσίπρα θα τον λέγανε Αχμαντινετζάντ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 08:50:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όπως και να έχει, από τη στιγμή που ειδικά ο Αμεινίας κι ο Heretic με βλέπουν σε παρτίδο, και μάλιστα στο ίδιο με τον Πύρινο, νομίζω πως η παρουσία μου περιττεύει. Κάτι έχω κάνει πολύ λάθος μάλλον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Εγω σε έβαλα μαζί με τον Πύρινο, γιατί απάντησα πολύ συγκεκριμένα σε θέματα που αφορούσαν τα χρηματιστήρια, και ο Πύρινος είχε διατυπώσει μια σχετική ερώτηση παραπάνω. Οσο για τα υπόλοιπα που γράφει σε αυτό το θέμα, είναι ανάξια σχολιασμού. Δεν θεωρώ κάτι τέτοιο σε καμμιά περίπτωση για σενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 10:01:34  Εμφάνιση Προφίλ
Γιουσουφάκι ,τράβα πλύνε το πισινάκι εσύ.

Και πρόσεχε λιγάκι με τις μαλ@κίες που λες:

quote:
Πήγαινε στο κοντινότερο κάδο, άνοιξε το κρανίο σου, βγάλε τον εγκέφαλο και ρίξ'τον μέσα στον κάδο.
Μέτα κάτσε λίγο πιο πέρα και περίμενε να έρθει ο σκουπιδιάρης να τον πάρει

Ο κόσμος είναι μικρός.
Γκέγκε ή ντιπ?

Ξανασκύψε τώρα και θα τα πάμε μια χαρά.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 10:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Τί ωραίες φράσεις και τί συναδελφική συζήτηση.

Πάντως μένω άναυδος, μπράβο. Εκτός από φυσικοί είστε και οικονομολόγοι. Έχω πάθει την πλάκα μου εγώ ο αστοιχείωτος με αυτές τις αναλύσεις, ούτε μηχανιστική ανάλυση της δομής του εγκεφάλου.

Η πλάκα είναι όμως πως η αλήθεια είναι πολύ απλή. Καταρχήν δεν γίνεται λόγος πως όλα αυτά ήταν στημένα για τρομοκρατία του λαού, ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ Η "ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ" ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟ ΛΟΓΟΥ. Δεν ασχολούμαστε με τα φασιστάκια. 3η πολιτική δύναμη του τόπου και λείπει από κάθε κανάλι και κάθε συζήτηση "υψηλού επιπέδου". Δεν την υπολογίζουμε, την φτύνουμε, σηκωνόμαστε τα καλοπληρωμένα γιουσουφάκια από το καφενείο της βουλής και αποχωρούμε όταν παίρνει τον λόγο.

Και όμως οι πολιτικάντηδες του Σύριζα μετά την τρομοκρατία και το κλείσιμο των τραπεζών, αρχίζουν τώρα να παραιτούνται για να μην αναλάβουν την ευθύνη μαχαιρώματος του λαού.

Η αλήθεια είναι πολύ απλή. Κάποιοι θα μου λέγανε "follow your leader ρε ορφανό του Χίτλερ" και εγώ απαντώ "KNOW YOUR ENEMY ρε βλήτα".

Ούτε μέσα σου είναι, ούτε στην φαντασία σου. Εκεί έξω είναι και σε κανονίζει καλά. KNOW YOUR ENEMY.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 12:30:04  Εμφάνιση Προφίλ
Απο τότε που τα troll μάθανε τους free proxy, ξεκίνησε η οικολογική καταστροφή στα fora.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 13:27:00  Εμφάνιση Προφίλ
Αν αντί Τσιπραλέξ και συναφή προσώπατα, είχαμε έναν εκ των Μιλτιάδη, Θεμιστοκλή, Λεωνίδα, Επαμεινώνδα και Αλέξανδρο, τότε θα:

1. Είχαν συλληφθεί όλοι οι πρωταγωνιστές, όλων των μνημονίων.Πρωθυπουργοί, υπουργοί και βουλευτές του ΝΑΙ.

2. Γινόταν απαιτητή η διαγραφή όλου του χρέους.

3. Ζητούσαμε και τα ρέστα από πάνω.Τα οφειλόμενα που οι προδότες διέγραψαν.

4. Κόβαμε το δικό μας νόμισμα.

5. Συμμαχούσαμε με το συμφέρον μας, είτε αυτό είναι στην Ρωσσία, είτε στην Κίνα, είτε στο...Μπάγκλαντές.

6. Αναπτύσαμε τον ορυκτό μας πλούτο και αυτό από μόνο του θα ήταν πηγή προσέλκυσης επενδυτών.

7. Δεν θα είχαμε ανάγκη την αβάσταχτη φορολογία και ως εκ τούτου, θα γινόμασταν φορολογικός παράδεισος.Για μας και τους ξένους.

8. Χρειαζόμασταν κοχόνες, για όλα αυτά.Δεν υπάρχει κανείς γαμώ το κέρατό μου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy