ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 11:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Μετά από καιρό...

Welcome πάλι Βρίλ !

Υ.Γ. κι ας άργησες...

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 11:53:01  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Βρίλ καλώς ήρθες ξανά!!!
Ισως να έχουμε μιλήσει ελάχιστα, αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλα όσα έχεις γράψει και μπορώ να πω με σιγουριά ότι έλλειψες τόσο καιρό από το φόρουμ!
Ελπίζω να γύρισες για τα καλά και να μην σε χάσουμε πάλι!
Οι εμπειρίες σου είναι πολύτιμες για όλους!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 15:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

dim.kar

Αν αναφέρεστε στη Δούκισσα, τα 'χε τα χρονάκια της η σέξυ γιαγιά!!!



εγω ειδα "ερευνητη" σε εκπομπη για την Πεντελη να υποστηριζει οτι το κτιριο που εχτισε στον λεωφορο Πεντελης το χρησιμοποιουσε για σατανιστικες τελετες

αρα προκειται για το πρωτο σατανιστικο ΚΑΠΗ στην Ελλαδα


quote:

PY8AGORAS

Καλά, από μπινελίκια άλλο τίποτα!

Ειδικά αν έχει ξελυθεί και το "σουτιέν" από το κρολ
και σε σφίγγει και η ζώνη στα μπούτια!

Αλλά οι κοινοί θνητοί που βρίσκονταν στην επιφάνεια το γλίτωσαν
τελικά το βρωμόξυλο....



δεν εισαι ο μονος τροβαδουρος του ερεβους που τραγουδαει το "δεν την φτανω την πουτανα την κοντη"

εγω απο την αλλη, το "γαμω το δοντι του καραμπινερ μου γαμω" το τραγουδαω συχνα


ξεχνας ομως το μπουκαλακι μαλτ νερο της ζωης, που υποσχεθηκες

quote:

Βρίλ

Οι κοινοί θνητοί έπρεπε να σου είχαν βάλει ένα ρεσώ κάτω από το σχοινί και να σου πούνε "έχεις πέντε λεπτά στη διάθεσή σου!"



μια καλη μεθοδος εμπνευσης νεων ασματων του ερεβους!


παντως κοριτσια συμφωνω με τον Πυθαγορα και ειμαι και απολυτη: "τα σουτιεν σας σφιχτα και τις ζαρτιερες χαλαρες!"


.


ΥΓ. το γραφω εδω γιατι αν προσπαθησω να το βαλω στα τεχνικα θεματα, θα φαω αλλη μια ωρα

το φορουμ κολλαει, ειδικα οταν εχω κανει login

στελνω ενα μηνυμα, κολλαει, κανω logout, αποσυνδεομαι, σβυνω τα κουκις, ξαναμπαινω, κανω login, στελνω αλλο ενα, κτλ, κτλ

ολα αυτα με adsl συνδεση


ειλικρινα αυτο με κανει μην εχω τον χρονο ωστε να συμμετεχω οσο θα ηθελα στα τοπικ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 00:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


αμαλια μου οταν εγραφα για τις αποπροσανατολιστικες κρατικες πινακιδες, δεν γνωριζα την υπαρξη του τοπικ "Σπήλαιο των Αμώμων(ή Σπηλιά του Νταβέλη)", ουτε και το οτι τις ακολουθησες

θα το εβαζα στο βιβλιο το ποστ σου - ειναι περιγραφικοτατο!

amalia

Απεστάλη: 10/02/2003, 00:17:59
--------------------------------------------------------------------------------
ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ (ή μάλλον τζιπορικό): Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ...

Κυριακή μεσημεράκι, πέντε παρά. Είμαστε μια παρέα με 3 τρελλούς (αν και στο δρόμο συναντήσαμε κι άλλους), το θερμόμετρο στους 0 ακριβώς βαθμούς, ο δρόμος Πεντέλη - Διόνυσος στρωμένος με ροδοπέταλα - ουπς συγνώμη, με πάγο - και μια Αμαλία να δηλώνει ότι: "και βέβαια παιδιά, τον ξέρω καλά τον δρόμο!"...

1η είσοδος: Από δρόμο Διόνυσος - Πεντέλη, ένας χωματόδρομος με ταμπέλα που οδηγεί στη σπηλιά, και βρίσκεται περίπου 1 χιλιόμετρο πριν φτάσεις στην Παλαιά Πεντέλη.

Ωραία. Εχουμε (λέμε) το τζιπ, δεν θα υπάρξει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ο ουρανός έχει αρχίσει ελαφρώς να σκοτεινιάζει, και ο χωματόδρομος ελαφρώς χειρότερος από την άσφαλτο Καλαμάτα - Τρίπολη (όπως κατέντησε μετά από τις βροχές του Φλεβάρη). Στα 600 περίπου μέτρα, εμφανίζεται το πρώτο δίλλημα: Πάνω ή κάτω; Διαλέγουμε (για αρχή) κάτω, ο δρόμος έχει αρχίσει να εξαυλώνεται και να υφίσταται μόνο στην παρορμητική μας φαντασία, ώσπου ερχόμαστε αντιμέτωποι με το δεύτερο δίλημμα: Πάνω ή κάτω; Διαλέγουμε πάνω, μιας και ήμουν 100/100 σίγουρη ότι αυτός ήταν ο σωστός ο δρόμος. Το δράμα του δρόμου που υπήρχε και δεν υπήρχε, συνεχίζεται για 10 λεπτά ακόμη, όταν στη μέση του πουθενά, νιώθοντας απόλυτη μοναξιά μέσα στην τρέλλα μας, ανακαλύπτουμε μία ομάδα 7-8 ομοίως τρελλών, με 3 αυτοκίνητα, που απορώ αν θα έχουν φτάσει ακόμα σπίτι τους. Μιλάμε για ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ...
Αφού μας επιβεβαίωσαν το λάθος μας, μας πρότειναν να ακολουθήσουμε από τη δεύτερη διασταύρωση τον κάτω δρόμο. Γυρίζουμε πίσω, η ώρα έχει πάει περασμένες 6, και πέρνουμε φυσικά τον κάτω δρόμο, με εκείνη τη σιγουριά της απόλυτης ασχετοσύνης.
Περάσαμε χαντάκια. Λίμνες. Λάσπες. Κοτρώνες. Χιόνια. 3 ακόμα διασταυρώσεις μπρος και πίσω, και η ώρα πήγε 7. Δεν το βάλαμε κάτω όμως... ο δρόμος μας έβγαλε πλατεία παλιάς Πεντέλης. Αποφασίζουμε να γυρίσουμε πίσω, πάλι στον δρόμο με την ταμπέλα, και να προχωρήσουμε στρίβοντας στην πρώτη διασταύρωση προς τα πάνω αυτή τη φορά. Δεν προφτάσαμε, γιατί στα μάτια μας εμφανίστηκε η:

2η είσοδος: Από δρόμο Πεντέλη προς Διόνυσο στα 500 μέτρα, ένα στενό με ταμπέλα (σπηλιά του Νταβέλη) και ταβέρνα
Η ιστορία άρχισε αυτή τη φορά χωρίς χωματόδρομο, αλλά με απίστευτες ανηφόρες και αδιέξοδα κάθε 2 στενά. Η περιοχή ήταν κατοικημένη. Κάποια στιγμή, προσπαθώντας να βρούμε κάποιον να ρωτήσουμε, συναντήσαμε ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ. Υπάρχουν 3 δρόμοι, μας είπε. Ο ένας είναι αυτός που έγραψα πριν (και που βγάζει κάπου στο πουθενά), τον δεύτερο θα αναφέρω στο τέλος, και ο τρίτος δρόμος ήταν αυτός, στον οπόιο βρισκόμασταν. Λέει λοιπόν ο ειδικός:"Θα πάτε από δω ίσια, στην πρώτη διαστάυρωση θα στρίψετε - όχι μάλλον δεν θα στρίψετε αν θυμάμαι καλά - δεν θα στρίψετε λοιπόν, στην δεύτερη διαστάυρωση θα κάνετε αριστερά στον κατσικόδρομο, στην επόμενη διασταύρωση δεξιά στα κατσάβραχα, μετά θα πάτε ίσια και θα αγνοείσετε δύο ακόμη δρομάκια, και τέλος θα στρίψετε σε έναν χωματόδρομο δεξιά, και θα σας βγάλει ο δρόμος!"

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 22:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Χαίρεσθε άπαντες.

Κατόπιν παρακλήσεως του Φιλάδελφου Γκαντάρα θα παραθέσω ολόκληρο το αποκαλυπτικό άρθρο του περιοδικού καθώς θα σας παρουσιάσω και μια φωτογραφία με το…ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ της Πεντέλης, έτσι όπως το είδαν οι αμύητοι και πέτρωσαν όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο αρθρογράφος…

Μέχρι τότε θα σας πω ένα ανέκδοτο που άκουσα σήμερα στη Σπηλιά.

Καθόμουν και άραζα σε ένα βράχο έξω από τη Σπηλιά και σε κάποια στιγμή ήρθε μια παρέα με τρεις νεαρούς.
Σε κάποια στιγμή, ρώτησε ο ένας τους άλλους : «Ρε σεις, τα εκκλησάκια πότε χτίστηκαν; ΠΡΙΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ Η ΜΕΤΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μου φύγαν τα σαγόνια !!!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 22:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καταρχάς οι διαχειριστές του Esoterica μου οφείλουν τεράστια ευγνωμοσύνη (και υπέρογκο χρηματικό ποσό) για την τεράστια χάρη που τους κάνω και παραθέτω μια άκρως αποκαλυπτική φωτογραφία που δεν θα δείτε ούτε στο Τρύπιο Μάτι, ούτε στο Hystery ούτε πουθενά.

ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ…

(τα τύμπανα παρακαλώ)

ΚΑΤ’ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ…

ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

ΠΕΤΡΩΣΤΕ ΑΜΥΗΤΟΙ ! ! !

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 23:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!


ΠΑΛΙΑ ΚΡΕΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΤΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 02:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

ΠΕΤΡΩΣΤΕ ΑΜΥΗΤΟΙ ! ! !



πετρωσα!!!

και μπαινουμε εκει μεσα???


αυτο ομως ειναι ολα τα λεφτα!!!

«Ρε σεις, τα εκκλησάκια πότε χτίστηκαν; ΠΡΙΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ Η ΜΕΤΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


quote:

ellovos

ΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!

ΠΑΛΙΑ ΚΡΕΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΤΗ.



ΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!

κατω απο τη μυτη αυτης της σελιδας υπαρχει λινκ για το τι απεγινε το κουκλακι

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 03:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

quote:

ΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!

κατω απο τη μυτη αυτης της σελιδας υπαρχει λινκ για το τι απεγινε το κουκλακι

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 22:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


σημερα η πεζοπορεια κατεληξε το απογευμα στην σπηλια και ειδαμε ευχαριστες αλλαγες

νεα μαρμαρινα σκεπασματα για τους ταφους στο εκκλησακι - μπραβο τους


νεα τζαμια - μπραβο τους


ελπιζω τα 2 νεα καντηλια που συνοδευουν τις αλλαγες να σημαινουν οτι το εκκλησακι θα παραμεινει ανοιχτο


αν ομως δεν πεισθει ο κοσμος οτι απο τους ταφους με τα μαρμαρινα σκεπασματα ΔΕΝ περνας στο ανοιγμα για την Ομορφοκκλησια, ή για την κουφια γη, συντομα θα τα ξανασπασουν...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 01:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια των Σπηλαιολόγων.
Δεν παίρνω όρκο γι’ αυτό που θα πω, αλλά αυτό που εικονίζεται στη φωτογραφία είναι μάλλον – λέω μάλλον – σιφώνι. (το γράφω σωστά;)
Κάθομαι «σ’ αναμμένα κάρβουνα» απ’ την ώρα που βρέθηκε μπροστά μου. Τι λέτε; Δεν το επισκεπτόμαστε να το δείτε και’ σεις απο κοντά; Χρειάζομαι μια σίγουρη γνώμη.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 01:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
EKTAKTON

Καταζητείται εκ της Υ.Α.Π. το μέλος «ΠΑΝΕΙΟΣ» διά εγκατάλειψιν θέσεως είς την (ο θεός να την κάμει!!!), «βιβλιοπαρουσίασιν», που επραγματοποιήθη είς την θέσιν «Καμάρι» του Πεντελικού Όρους (σημ. «άγιοι ασώματοι»).

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 01:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 02:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια των Σπηλαιολόγων.



αμα θες σπηλαιολογους, να πας να κανεις τα σεμιναρια τομαρι ληστοσυμμοριτη

εγω ειμαι σπηλαιοδιφης


quote:

Δεν παίρνω όρκο γι’ αυτό που θα πω, αλλά αυτό που εικονίζεται στη φωτογραφία είναι μάλλον – λέω μάλλον – σιφώνι. (το γράφω σωστά;)
Κάθομαι «σ’ αναμμένα κάρβουνα» απ’ την ώρα που βρέθηκε μπροστά μου. Τι λέτε; Δεν το επισκεπτόμαστε να το δείτε και’ σεις απο κοντά; Χρειάζομαι μια σίγουρη γνώμη.



σαν σπηλαιοδιφης, θα ελεγα οτι μαλλον δεν γινεται να υπαρχει σιφωνι εκει, αλλά ποτε δεν ξερεις τι μπορει να υπαρχει πισω απο μια μικρη τρυπα στη γη...

η φωτογραφια ειναι ελκυστικη για περπατημα και διερευνηση, αλλά αν δεν αδειασουν τα νερα, ή δεν καλοκαιριασει, εγω δεν μπαινω να βραχω με τιποτα!!! (το ξερεις)


ΥΓ. πολυ καλη η φωτογραφια της σπηλιας!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 07:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια των Σπηλαιολόγων.

Πάρα πολύ ωραία φωτογραφία και συγχαρητήρια για την ανακάλυψή σου!

Φυσικά και ενδιαφέρει τη Σπηλαιολογική Κοινότητα, που με υπευθυνότητα και ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ μπορεί να επιληφθεί του θέματος. Μην ξεχνάτε, ότι το νερό στο σηαμείο εκείνο, πέρα από ένα ωραίο συστατικό της Φύσης, μπορεί κάτω από ορισμένες συνθήκες να αποβεί ... θανάσιμη παγίδα !

Από την άλλη όμως αναρωτιέμαι, αν το υπόβαθρο, δηλ. η νοοτροπία του κοινού είναι η κατάλληλη σε αυτό το φόρουμ για τέτοιου είδους θεματολογία. Είδαμε και στο παρελθόν σπηλαιολογικά θέματα να σπαταλώνται και να ρίχνονται σαν μαργαριτάρια ανάμεσα στους χοίρους...

Εδω, ας αρκεστούμε στον υπάρχοντα τρόπο αντίληψης. Ας μείνουμε στα ανεξήγητα τέρατα και τις συνομοσιολογικές λάμψεις. Τα σπηλαιολογικά στον Σπηλαιολογικό.



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 10:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Τι βλέπουν τα ματάκια μου; Αυτός είναι ο Βριλ;

Λοιπόν την προ-περασμένη Κυριακή το μεσημεράκι ανέβηκα με μια φίλη στην σπηλιά. (Ευτυχώς δεν είδα την φωτό του Νταβέλη νωρίτερα γιατί μπορεί να το ξανασκεφτόμουν να πάω χεχε)

Αφήσαμε το αμάξι στον δρόμο (αν είδατε μια μαύρη λίμο με φιμέ παράθυρα και άσπρα δερμάτινα καθίσματα...μην ανησυχείτε, δεν ήταν τίποτε μυστικοί... εμείς ήμαστε! ) Φτάνοντας πέσαμε πάνω σε μία παρέα Γάλλων (3 ζευγάρια γύρω στα 50-60) που ερχόντουσαν από την σπηλιά... που στο καλό τα μαθαίνουν τα κατατόπια;! Στην σπηλιά βρήκαμε μία παρέα και κάτι ξέμπαρκους που κάθησαν λίγο, δυστυχώς δεν πετύχαμε κανένα γνωστό)

Η σπηλιά έσταζε ολόκληρη. Τέτοια υγρασία δεν έχω ξαναπετύχει. Τα εκκλησάκια ήταν όντως σε πολύ καλή κατάσταση. Τι μου έκανε εντύπωση; Εκείνα τα μπάζα πριν την ανηφορίτσα για την σπηλιά. Ανάμεσά τους κομμάτια από μνήματα με το γνωστό R.I.P (rest in peace). Από πού είναι αυτά βρε παιδιά; Από την σπηλιά; Και γιατί στα αγγλικά;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 07/11/2006 10:46:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 12:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Η σπηλιά έσταζε ολόκληρη.


ναι, το κάνουν αυτό οι σπηλιές.
quote:

Τέτοια υγρασία δεν έχω ξαναπετύχει.


Μήπως έβρεξε πρόσφατα ?
quote:

Τα εκκλησάκια ήταν όντως σε πολύ καλή κατάσταση.


Επιτέλους. Να δούμε πόσο θα κρατήσουν, μια που οι ορδές των "εξερευνητών" ακόμα ψάχνουν τα Ούφο/τη Δούκισσα/τις λίρες/τα φαντάσματα/το χρόνο που χάθηκε στο βίντεο/διάφορες άλλες ανοησίες

quote:

Τι μου έκανε εντύπωση; Εκείνα τα μπάζα πριν την ανηφορίτσα για την σπηλιά.


Άχχ, ναταν άξια εντύπωσης...

quote:

Ανάμεσά τους κομμάτια από μνήματα με το γνωστό R.I.P (rest in peace).


Είναι όντως από μνήμα? Άν είναι κομμάτια από μάρμαρο, σκέτα, και όχι από μνήμα... τι γίνεται ? Και άν το "R.I.P." είναι γραμμένο π.χ. με μαρκαδόρο, έτσι για "χαβαλέ", τι γίνεται ?


Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται καλή μου.

Τσάο. Περαστικός ήμουν, είδα φώς (αυτό του Τάσου) και μπήκα. Έφυγα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 13:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Βρίλ

Ας μείνουμε στα ανεξήγητα τέρατα και τις συνομοσιολογικές λάμψεις.



βρε συ, σε βρισκω ανενημερωτο

διαβασε στο εγκριτο και εγκυρο περιοδικο του φιλου μας Agnostic "ΑΚΛΑΥΤΟΝ", τευχος 3, την αληθεια για το τερας της σπηλιας


ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΑΚΛΑΥΤΟΝ

ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ

ΕΙΝΑΙ Ο JONNIEBEGOOD ΤΟ ΦΡΙΚΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ?? ΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΜΑΣ, ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ


περισσοτερα εδω:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7853&whichpage=9


quote:

Ostria

Αφήσαμε το αμάξι στον δρόμο (αν είδατε μια μαύρη λίμο με φιμέ παράθυρα και άσπρα δερμάτινα καθίσματα...μην ανησυχείτε, δεν ήταν τίποτε μυστικοί... εμείς ήμαστε! )



πεστο βρε Οστρια και κινητοποιηθηκε ολοκληρη Η Υπηρεσια (Υ.Α.Π.) - το διοικητικο συμβουλιο ηταν ετοιμο να ενεργοποιησει την τροϊκα της Πεντελης

αν δεις περιεργους τυπους να σε παρακολουθουν μην απορησεις...


quote:

Φτάνοντας πέσαμε πάνω σε μία παρέα Γάλλων (3 ζευγάρια γύρω στα 50-60) που ερχόντουσαν από την σπηλιά... που στο καλό τα μαθαίνουν τα κατατόπια;!



και τα μαθαινουν και ξερουν που πανε - οσους ξενους εχω συναντησει εκει, γνωριζαν οτι επισκεπτονταν τα αρχαια λατομεια της Ακροπολης


quote:

Τα εκκλησάκια ήταν όντως σε πολύ καλή κατάσταση.



εμφανης η διαφορα απο οταν τα πρωτοειδα


quote:

Τι μου έκανε εντύπωση; Εκείνα τα μπάζα πριν την ανηφορίτσα για την σπηλιά. Ανάμεσά τους κομμάτια από μνήματα με το γνωστό R.I.P (rest in peace). Από πού είναι αυτά βρε παιδιά; Από την σπηλιά; Και γιατί στα αγγλικά;



καλη μου, προκειται για γκραφιτι με μαυρο μαρκαδορο - ο καλλιτεχνης ειχε οντως χιουμορ, αλλά φυσικα ολα ειναι παρεξηγησιμα στην περιοχη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 19:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
quote:

EKTAKTON

Καταζητείται εκ της Υ.Α.Π. το μέλος «ΠΑΝΕΙΟΣ» διά εγκατάλειψιν θέσεως είς την (ο θεός να την κάμει!!!), «βιβλιοπαρουσίασιν», που επραγματοποιήθη είς την θέσιν «Καμάρι» του Πεντελικού Όρους (σημ. «άγιοι ασώματοι»).

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ


Καλησπερα σε ολους
Καλησπερα τασο .... χαχα καταζητουμαι;
Αφου ξερεις τωρα ....
Τασο σου στελνω μειλ και το επιστρεφει γιατι; ξερεις ποσο καιρο; πανω απο 15 μερες προσπαθω θα ξαναδοκιμασω...
Ο καταζητουμενος ΠΑΝΕΙΟΣ....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 19:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
χαχαχα ως field investigator σκίζω ε;!

Καλά μην με παραξηγείτε, είναι που είχα να πάω καιρό και μου φάνηκε πως είδα πολλές αλλαγές και στην διαδρομή και στην σπηλιά. (Είχα φάει και 2 σουβλάκια πριν, νομίζω ότι τα λέει όλα!)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 23:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
JBG: «αμα θες σπηλαιολογους, να πας να κανεις τα σεμιναρια τομαρι ληστοσυμμοριτη»

Και’ συ ετοιμάσου να κάνεις σεξ με τα βάτα μόλις πάμε στο - υποτιθέμενο μέχρι στιγμής – σιφώνι.

JBG: «η φωτογραφια ειναι ελκυστικη για περπατημα»

Μα, αυτό σου λέω και’ γω !

VRIL: «Φυσικά και ενδιαφέρει τη Σπηλαιολογική Κοινότητα, που με υπευθυνότητα και ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ μπορεί να επιληφθεί του θέματος.»

Ευχαριστώ καπετάνιε. Είμαι μέσα για όποτε κανονιστεί.

VRIL: «Από την άλλη όμως αναρωτιέμαι, αν το υπόβαθρο, δηλ. η νοοτροπία του κοινού είναι η κατάλληλη σε αυτό το φόρουμ για τέτοιου είδους θεματολογία. Είδαμε και στο παρελθόν σπηλαιολογικά θέματα να σπαταλώνται και να ρίχνονται σαν μαργαριτάρια ανάμεσα στους χοίρους...»

Κάτσε να βρούμε κάτω από το νερό τίποτα ερείπια ναού του Κθούλου και μου λες ύστερα.

ΠΑΝΕΙΟΣ: «Καλησπερα τασο .... χαχα καταζητουμαι;
Αφου ξερεις τωρα ....»

Ξέρω, ξέρω…χεχε. Μην ανησυχείς, «καθάρισε» ο Johnnie και για τους τρεις μας που έχει το λέγειν! Και ομολογώ πως τα κατάφερε ΑΨΟΓΑ! Η αλήθεια είναι ότι και’ γω…ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ (ξέρει ο Johnnie), αλλά οι συνθήκες με ανάγκαζαν να εκτελέσω χρέη ψήστη. Δεν φταίω εγώ!

ΠΑΝΕΙΟΣ : «Τασο σου στελνω μειλ και το επιστρεφει γιατι;»

Γιατί είμαι μαλάκας, γι’ αυτό. ΟΥΤΕ που είχα πάρει χαμπάρι ότι το mail box ήταν γεμάτο και δεν δεχόταν άλλα μηνύματα.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2006, 23:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 01:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

πάνειος

χαχα καταζητουμαι;



ειμαι ετοιμος και περιμενω ξεναγηση στην νεραϊδοσπηλια (δεν βιαζομαι, αλλά θελω να παμε παρεα)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 01:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Ostria

και μου φάνηκε πως είδα πολλές αλλαγές και στην διαδρομή και στην σπηλιά.



δεν εχεις αδικο

θα αναλυσω το γιατι στο δευτερο μερος του βιβλιου καλη μου


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 01:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:


JBG: «αμα θες σπηλαιολογους, να πας να κανεις τα σεμιναρια τομαρι ληστοσυμμοριτη»

Και’ συ ετοιμάσου να κάνεις σεξ με τα βάτα μόλις πάμε στο - υποτιθέμενο μέχρι στιγμής – σιφώνι.



στο εχω πει δεκαδες φορες: ετσι εχασε την δουκέσα ο Νταβελης - της πηγαινε βατα αντι για λουλουδια


quote:

Κάτσε να βρούμε κάτω από το νερό τίποτα ερείπια ναού του Κθούλου και μου λες ύστερα.



ΟΥΑΟΥ! ΚΑΛΑΜΑΡΟΧΤΑΠΟΔΟ!!!

εγω θα φερω την ρακη!


quote:

ΠΑΝΕΙΟΣ: «Καλησπερα τασο .... χαχα καταζητουμαι;
Αφου ξερεις τωρα ....»

Ξέρω, ξέρω…χεχε. Μην ανησυχείς, «καθάρισε» ο Johnnie και για τους τρεις μας που έχει το λέγειν! Και ομολογώ πως τα κατάφερε ΑΨΟΓΑ!



ευτυχως που ειχα πιει ηδη καργα κοκκινο κρασι και με βοηθησε ο Διονυσος να μιλησω τομαρια συγγραφεις

το τι ειπα δεν το θυμαμαι ειναι η αληθεια, αλλά το κατεγραψε καποιος σε βιντεο νομιζω


quote:

Η αλήθεια είναι ότι και’ γω…ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ (ξέρει ο Johnnie), αλλά οι συνθήκες με ανάγκαζαν να εκτελέσω χρέη ψήστη. Δεν φταίω εγώ!



ηταν ετοιμος να λακισει, οταν τον παρατηρησε η γυναικα μου και του προτεινε την "φυγη μεσω ψησιματος σουβλακιων" (πρωτη φορα τον ειδα να ψηνει)

καποια στιγμη ειπα, "υπαρχει και ο αλλος ενας απο τους συγγραφεις μαζι μας", δειχνοντας τον, και πηγε να πεσει στα καρβουνα σαν αναστεναρης

το δε βιβλιο του ΤΟ ΕΚΡΥΨΕ και δεν το εβρισκε και καλα...


ΥΓ. Θαναση εχασες...

εκανα και στριπτιζ μετα την ομιλια! (εχει ντοκουμεντα ο Νταβελης)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 01:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:



την Κυριακη, (μετα τον στολισμο βαφτισης που εχω)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 01:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Χτες μου ηρθε μυνημα αηπο εναν γνωστό που απο καπου εμαθε οτι ανεβαινω στην Πεντελη για βολτες, και δειχνει ποια ειναι η αποψη των περισσοτερων ανθρωπων για το βουνο οπως εχει δημιουργηθει απο την μπαρουφολογία που επικρατει και διαδίδεται.. Οριστε λοιπον, παρτε για να γελασετε!


"Καλημέρα! Θέλω μια μέρα να με πας στη σπηλιά που είναι στην Πεντέλη που σκούγονται παράξενοι ήχοι! Σπηλιές γεμάτες φαντάσματα, κίνδυνος σε ένα βουνό γεμάτο θαμμένα πτώματα...Για τέτοια έχω γεννηθεί!"

Να σημειωθεί οτι δεν του εχω μιλήσει για τις εμπειρ'ιες μου στο βουνό, απλά ξέρει οτι ανεβαίνω. Και εστω οτι τα φαντασματα του ηρθαν στο μυαλό απο τις εκπομπες του Χαρδαβέλλα. Τα θα΄μμένα πτώματα που διαλο τα άκουσε;;;;

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 02:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

satyros

Τα θα΄μμένα πτώματα που διαλο τα άκουσε;;;;



μαλλον ειναι των χαμενων Βελγων σπηλαιολογων που τους εφαγαν τα φαντασματα

αλλες φημες μιλανε για δευτερο Μελιγαλά, γιατι η εκει πηγαδα γεμισε με αιμα και δεν χωραγε αλλους (Τζιμης Πανουσης)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 19:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Εγώ ηξερα οτι ηταν Γαλλοι σπηλαιολόγοι και κατεβαίνοντας στο βορβορώδες βάραθρο της σπηλιάς που τότε οδηγούσε στην κοίλη Γη πιάστηκε η λανιέρα του ενός στο πόδι ενός Βριλ και ο άλλος άνοιξε το croll του για να κάνει σπηλαιοδιάσωση αλλά πέσανε και οι δύο στα αγκάθωτά βράχια που υπήρχανε στον πάτο του βαράθρου. Ανακαλύφθηκαν στην δεύτερη εξερεύνηση της σπηλιάς από τον Ιωάννη Γιαννόπουλο μουμιοποιημένοι με φρικιαστικές εκφράσεις θανάτου στο προσωπό τους , με τα ποδοστήρια ακόμα περασμένα στα πόδια τους και με τους καταβατήρες ανοιχτούς (μέγα λάθος αυτό στη σπηλαιολογία)!

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 19:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Εγώ ηξερα οτι ηταν Γαλλοι σπηλαιολόγοι και κατεβαίνοντας στο βορβορώδες βάραθρο της σπηλιάς που τότε οδηγούσε στην κοίλη Γη πιάστηκε η λανιέρα του ενός στο πόδι ενός Βριλ και ο άλλος άνοιξε το croll του για να κάνει σπηλαιοδιάσωση αλλά πέσανε και οι δύο στα αγκάθωτά βράχια που υπήρχανε στον πάτο του βαράθρου. Ανακαλύφθηκαν στην δεύτερη εξερεύνηση της σπηλιάς από τον Ιωάννη Γιαννόπουλο μουμιοποιημένοι με φρικιαστικές εκφράσεις θανάτου στο προσωπό τους , με τα ποδοστήρια ακόμα περασμένα στα πόδια τους και με τους καταβατήρες ανοιχτούς (μέγα λάθος αυτό στη σπηλαιολογία)!

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2490234
Maintained by Digital Alchemy