ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sugar84
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 21:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sugar84
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ Η/Υ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΛΩΝ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 13:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ Η/Υ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΛΩΝ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ...

Επειδή είναι καλοκαίρι.. και η κατάσταση επείγει...

Ο καλύτερος τρόπος για να χάσει κανείς εγγυημένα λίπος είναι το κολύμπι σε συνδυασμό με μια ισορροπημένη διατροφή.
Μπορείς να γραφτείς σε ενα δημόσιο κολυμβητήριο και να ρίξεις το ποσοστό λίπους αρκετά γρήγορα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 13:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
το ιδιο ισχυει και για την μελλασα?ή αυτην μπορω να την τρωω το πρωι?τα υπολοιπα ποια στιγμη της ημερας ειναι χρησιμο να καταναλωθουν?γιατι πιστευω ειναι πολυ πλουσιες τροφες που χρειαζομαστε.

Σταύρο καταναλώνεις πάνω απο 4.000 θερμίδες ημερησίως.
Οπως σου ανέφερα προηγουμένως σε οτι αφορά σου σύνθετους με τους απλούς υδατάνθρακες οτι σε αθλητές τα ποσοστά μπορεί και να αντιστραφού.
Μπορείς να τις τρώς αλλά καλό θα είναι να τρώς αποξηραμένα φρούτα οπως αυτά που σου υπέδειξα καθώς και ξηρούς καρπούς.
Μπορείς να τα τρώς και εναλλάξ.
Εσύ ειδικά δεν εχεις πρόβλημα φτάνει να γίνεται σωστά και ισορροπημένα και οχι σε καθημερινη βάσηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sugar84
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 15:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sugar84
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ 23 ΕΤΩΝ ΚΙΛΑ 67 ΥΨΟΣ 1,66 ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ (ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ...ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 16:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Οι δίαιτες, δυστυχώς οδηγούν γενικώς.... σε μείωση του βάρους.
Αυτό σημαίνει οτι θα χάσεις, αν χάσεις τελικά, ενα μεγάλο ποσοστό του μυικού σου όγκου και ενα μικρό ποσοστό λίπους, ανάλογα με τη δίαιτα και το χρόνο της δίαιτας.
Αυτό σημαίνει οτι η μείωση του βάρους, εκτός του οτι είναι η μή αναμενόμενη, θα εχει και ενα ορισμένο όριο εως οτου συρρικνωθεί ο μυικός ιστός.
Αυτό σημαίνει οτι ο μεταβολισμός σου θα χαλάσει και σε σύντομο χρονικό διάστημα θα τα ξαναπάρεις το βάρος που έχασες με ακόμα περισσότερο ποσοστό λίπους και σαφώς λιγότερο μυικού ιστού.

Δεν καταδικάζω τις δίαιτες ως εναν αποκλειστικό τρόπο για να χάσει κανείς σωστά βάρος, είναι ομως πάρα πολύ δύσκολο γιατί μια σωστή δίαιτα με μειωμένες θερμίδες είναι πολύ χρονοβόρα και θα στερήσει απο τον οργανισμό απαραίτητες ουσίες.

Τα δημοτικά κολυμβητήρια είναι ανοικτά εως τις 9 το βράδυ και τα περισσότερα διαθέτουν και γυμναστήρια.
Αν και πάλι δεν προλαβαίνεις τότε μπορείς να γραφτείς σε ενα γυμναστήριο.
Αν και πάλι δεν προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις αερόβια πηγαίνοντας στην εργασία σου περπατώντας.
Σε γενικές γραμμές πρέπει να κάνεις καύσεις.
Αν και πάλι δεν μπορείς καλό θα είναι να κρατηθείς εκεί που είσαι, χωρίς να πάρεις αλλα κιλά και μετά το καλοκαίρι να μπείς σε ενα ήπιο πρόγραμμα καύσης λίπους.
Επειδή τα κιλά τα πήρες μετά απο την εγκυμοσύνη, θα χρειαστείς εκτός απο την άσκηση και την διατροφή και ενα πολύ καλό πρόγραμμα σύσφιγξης και αυτό γιατί μετά την απώλεια βάρους η περιοχή της κοιλιάς θα ``κρεμάσει``..

Διάβασε σχετικά προηγούμενα πόστ ``καύση λίπους``- ``αερόβια άσκηση``..

Περιττό να πώ για οσους ενδιαφέρονται να χάσουν σε ενα πολύ σύντομο χρονικό διάστημα λίπος οτι μπορεί να κατεβάσουν σε μια εβδομάδα εως και 3% το ποσοστό λίπους και αυτό γιατί η κολύμβηση μπορεί να είναι μια πολύ ήπια αερόβια άσκηση μακράς διάρκειας.

Edited by - allzzaro on 14/07/2008 17:12:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_13
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
84 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 17:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_13
οκ καταλαβα.πηγα και πηρα δαμασκηνα.συκα δεν ειχαν μου ειπαν δεν εχουν τωρα.οποτε το πρωι θα τρωω το γιαουρτι με κορνφλακες και λιγα αμιγδαλα,δαμασκηνα.να βαλω και κανενα φρουτο?εχω μηλο,νεκταρινια και ροδακινα.για 10τιανο ενα σαντουιτσακι με αυτα που μου ειπες,μεσημεριανο θα περνω ριζι ή μακαρονια με λιγη σαλατιτσα σε ενα ταπερ.καλυτερα ετσι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sugar84
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 19:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sugar84
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ 7 ΚΙΛΑ(ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΞΙΣΩΣΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ,ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΒΑΡΟΥΣ.ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 21:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ 7 ΚΙΛΑ(ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΞΙΣΩΣΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ,ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΒΑΡΟΥΣ.ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?

Σε προηγούμενα πόστ εχω παρουσιάσει εναν πίνακα για το ιδανικό βάρος ανάλογα με το ύψος αλλά και τη σκελετική κατηγορία.
Το πόσα κιλά πρέπει να είσαι δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.
Αυτό που παίζει ρόλο είναι η ποσότητα του σωματικού λίπους.
Αυτό πρέπει να είναι απο 18 εως 22 %.
Την απορία αυτή θα στην λύσει μια πολύ καλή ρυθμιζόμενη λιπομετρική ζυγαριά.
Αν κάποιος-α δεν διαθέτει λιπομετρική ζυγαριά υπάρχουν και αλλοι τρόποι να καταλάβει κανείς πόσο λίπος περίπου εχει επάνω του.
Ο κάθε οργανισμός αποθηκεύει κάπου το λίπος.
Σε αλλους το αποθηκεύει σε ολο το σώμα. Σε αλλους στην κοιλιά. Σε αλλους-ες στους γλουτούς.
Απο τη στιγμή λοιπόν που κάποτε ήσουν 55 κιλά σφριγηλή και τώρα είσαι 66 πλαδαρή αναμφισβήτητα εχεις πάρει αρκετα κιλά λίπους.
Κατά την διάρκεια του προγράμματος ``καύση λίπους`` τα κιλά σε κάποιον ανεβοκατεβαίνουν. Αυτό πρέπει να γίνεται μιας και η διαδικασία αυτή ευθύνεται για την καύση του λίπους και την αύξηση του μυικού ιστού.
Σε γενικές γραμμές αν ανήκεις στη μεσαία σκελετική κατηγορία το ιδανικό σου βάρος θα πρέπει να είναι 57 κιλά με ποσοστό λίπους 20%.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 21:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
οκ καταλαβα.πηγα και πηρα δαμασκηνα.συκα δεν ειχαν μου ειπαν δεν εχουν τωρα.οποτε το πρωι θα τρωω το γιαουρτι με κορνφλακες και λιγα αμιγδαλα,δαμασκηνα.να βαλω και κανενα φρουτο?εχω μηλο,νεκταρινια και ροδακινα.για 10τιανο ενα σαντουιτσακι με αυτα που μου ειπες,μεσημεριανο θα περνω ριζι ή μακαρονια με λιγη σαλατιτσα σε ενα ταπερ.καλυτερα ετσι?

Πολύ ωραία.
Φρουτάκια και γιαούρτι οχι το πρωί καλύτερα με το 10κατιανό. Και αυτό πρωινό λέγεται.
Το πρωί καλύτερα ενα πράσινο τσάι με ταχίνι αμύγδαλα κριτσίνια δαμάσκηνα σε μικρές ποσότητες φυσικά.
Στις 10 το γιαούρτι σου με τα φρούτα σου.
Τα μακαρόνια, αν και δεν εχεις ανάγκη ειδικά εσύ μην τα προτιμάς.
Το ρυζάκι ναί. Σε καθημερινή βάση.
Μάλιστα θα σου συνιστούσα μαζί με τις γκοφρέτες πρωτείνης να εχεις πάντα κάπου και ρυζογκοφρέτες.
Το ρύζι εχει πάρα πολύ αργή απορόφηση και συνιστάται.
Το μεσημεράκι Σταύρο να προτιμάς φαγητό με λαχανικά οπως πχ αρακάς, μελιτζάνες,μπάμιες, σπανακόρυζο, γεμιστά, κουκιά, ρεβύθια , γενικώς οσπρια πάντα με ρύζι και οπωσδήποτε τη σαλάτα σου.
Οι αθλητές και αυτοί που κάνουν fitness πρέπει να φροντίζουν απο την προηγούμενη ημέρα τι θα φάνε την επόμενη.
Το ταπεράκι λοιπόν συνιστάται ειδικά σε εσένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 22:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Το ποσοστό λίπους που εχεις επάνω σου δεν πρέπει να υπερβαίνει το 9%.
Ισως και πολύ πιο κάτω κρίνοντας απο τη φωτό σου.
Οπως είπες με το ποσοστό αυτό λίπους ήσουν κάπου 75 κιλά.
Το ποσοστό μυών σου σύμφωνα με τα κιλά αυτά θα πρέπει να υπερβαίνει το 45%.
Αυτό είναι καταπληκτικό.
Εάν λοιπόν παίζεις στην κατηγορία των 75 κιλών ο αντίπαλος σου θα πρέπει να ειναι καταδικασμένος μιας και αυτός θα είναι μέν 75 κιλά αλλά σίγουρα θα εχει περισσότερο λίπος αρα λιγότερο μυικό όγκο.
Οπωσδήποτε παίζει ρόλο η τεχνική και η προπόνηση σίγουρα και η κράση του αλλά και σε αυτά δεν νομίζω να πηγαίνεις πίσω.
Οπως σου είχα πεί πολύ σημαντικό ρόλο στην πάλη παίζουν τα χέρια.
Απο τους καρπούς εως τους τρικεφάλους.
Πιστεύω οτι πρέπει να προσέξεις την εκγύμναση των χεριών σου ειδικά των καρπών και των τρικεφάλων.
Ολοι οι μύς παίζουν ρόλο αλλά αυτούς να τους προσέξεις ιδιαίτερα.
Οι προπονητές συνιστούν στους αθλητές αυτών των αθλημάτων να μην κάνουν υπερβολικά βάρη λόγω ευκινησίας.
Εγώ εχω αντίθετη άποψη ειδικά σε αυτές τις μυικές ομάδες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 23:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου sugar84

Προσωπικά θα πρότεινα να μην βάλεις στόχο για το καλοκαίρι μόνο, γιατί οι βραχυπρόσθεσμοι στόχοι δεν μας βοηθούν να αλλάξουμε τον τρόπο ζωής μας που είναι και ένας από τους βασικότερους λόγους αυξομείωσης του σωματικού βάρους. Βέβαια, λειτουργεί καλά ως κίνητρο (το να κάνει κάποιος μια προσπάθεια για συγκεκριμένο σκοπό π.χ. την παραλία), αλλά είναι αρκετά ασταθές το αποτέλεσμα και μετά μπορεί κανείς να πάρει τα κιλά που έχασε και ακόμα περισσότερα.

7 κιλά δεν είναι τόσο πολλά για να αγχωθεί κανείς (το άγχος μπορεί να προκαλέσει το αντίθετο αποτέλεσμα) δεν θα πρέπει όμως και να εφησυχάζεται. Το καλύτερο είναι να υιοθετήσεις μια καλή συνήθεια όπως το κολύμπι που σου γράφει ο allzzaro, ή ακόμα πιο απλά να περπατάς συχνά (με σύστημα, 3-4 φορές τη βδομάδα) και λίγο πάνω από μία ώρα, κάνοντας συγχρόνως και μια πιο μετρημένη διατροφή, όπως το να τρως πολύ ελαφρυά το βράδυ - φρούτα, γιαούρτι, γάλα, κ.λπ, να μην τρως συχνά έτοιμα φαγητά και να μειώσεις λίγο το λίπος στα φαγητά που μαγειρεύεις. Μπορεί να σου πάρει ένα χρόνο να χάσεις τα 7 κιλά με τη μέθοδο αυτή, αλλά το πιθανότερο είναι να μην τα ξαναπάρεις και να κερδίσεις και μια συνήθεια που μπορεί να σε βοηθήσει πιθανόν σε μια νέα εγκυμοσύνη.

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 23:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αγαπητέ allzzaro το θέμα αυτό έχει φτάσει τις 50 σελίδες. Όπως γίνεται και με τα άλλα θέματα που φτάνουν σ' αυτόν τον αριθμό σελίδων, θα πρέπει να απενεργοποιηθεί και να συνεχιστεί σε ένα δεύτερο μέρος.

Οπότε, μπορείς να ξεκινήσεις αν θέλεις το δεύτερο μέρος κι εμείς εφόσον απενεργοποιήσουμε το παρόν, θα προσθέσουμε στην αρχή και στο τέλος τα links για το επόμενο θέμα, καθώς και τη διευκρίνιση ότι πρόκειται για το 1ο μέρος, στον τίτλο του παρόντος θέματος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 09:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ναί Αμαλία

Οποτε θέλετε μπορείτε να το απενεργοποιήσετε.

Φίλοι μου ..οσοι διαβάσατε τα οσα γράφονται σε αυτές τις 50 σελίδες πιστεύω να σας φανούν χρήσιμα, να ωφελήσουν την υγεία σας αλλά και τον τρόπο ζωή σας.
Θα μπορούσα να εχω γράψει περισσότερα, πολύ περισσότερα αλλά αρκέστηκα να απαντώ σε οτι ρωτάτε.
Θέλω να σας ευχαριστήσω ολους σας για τις συζητήσεις μας, για την ανταλλαγή των απόψεων μας.

Θέλω να ευχαριστήσω την ομαδα του esoterica καθώς και το esoterica για την ευκαιρία που μας εδωσε ωστε να μπορέσουμε να ανταλλάξουμε αυτές τις απόψεις και να γνωρίσουμε μέσα απο αυτό το τόπικ πράγματα τα οποία δεν γνωρίζαμε.
Επίσης θέλω να τους ευχαριστήσω για τον άψογο συντονισμό των συζητήσεων σε αυτό το τόπικ.

Να είστε ολοι καλά.

ΥΓ ..Θα τα πούμε στο 2ο μέρος το οποίο δημιούργησα και πιστεύω οτι εκτός την συνέχεια των συζητήσεων να μου δωθεί η ευκαιρία να διατυπώσω οτι παρέλειψα.
Στο τόπικ αυτό εχω δημοσιοποιήσει πολυ ενδιαφέροντα πράγματα και καλό θα ήταν να παραμείνει στην επιφάνεια ωστε να μπορεί εύκολα να διαβάζει κάποιο μέλος αυτό που τον ενδιαφέρει, δεν νομίζω ομως να γίνεται, δεν ξέρω μήπως μεταφέρω αρκετά σημαντικά θέματα απο το παλιό στον καινούργιο.

Edited by - allzzaro on 15/07/2008 10:15:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical ΣΕ Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical Νο1.






=======================================================






Αγαπητοί φίλοι του θέματος, όπως αναφέρθηκε και στα προηγούμενα μηνύματα του θέματος, ήρθε η ώρα να κλείσουν οι σελίδες αυτού του topic και να περάσουμε στις ολοκαίνουριες σελίδες της συνέχειας του.

Αυτό το θέμα λοιπόν θα παραμείνει ενεργό μόνο για ανάγνωση κι αν κρίνω από τον όγκο πληροφοριών που έχει αλλά και τον κόπο με τον οποίο έχει επιμεληθεί, μάλλον θα χρησιμεύσει σε πολλούς αναγνώστες μας.

Το νέο θέμα λοιπόν είναι το (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical Νο2




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy