ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 01:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
At The Gates - Slaughter Of The Soul (10/10) - Sweden - 1995

I like Heavy Metal.

You probably do, too.

Or else you wouldn't be here.

This band is AT THE GATES.

This album is "Slaughter Of The Soul".

This rating is a 10.

"Why so high?", you ask?

I will not dignify that with an answer...

http://www.metal-observer.com/articles.php?lid=1&sid=1&id=3627


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 07:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
πήγαινε τώρα αμέσως και πιες ένα τριπλό καφέ σκέτο γιατί δε λειτουργείς! γι'αυτό είπα, η αλλαγή να περνάει πρώτα από 'σένα, [ή την αμαλία], κι όταν την εγκρίνεις, τη δημοσιεύεις!

Μήπως να την δημοσιεύω και στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως?
Φίλε μου, δεν είμαι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 15:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
quote:

Κουιζ εύκολο. Η απάντηση αύριο μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα!!! Όποιος προλάβει κερδίζει!!!

Ποιός είναι ο εικονιζόμενος?

Και μην κλέβετε, παρακαλώ!!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Geia se olous. Diavazw kairo to forum tou metal alla den mporesa na kratithw pia kai na mhn kanw eggrafh.

W theiki syntonistria einai o Matt Barlow.

Ma re paides den diavazei kaneis Hammer?

Tha ta leme syhna apo dw kai pera.

Kataplhktikh parea eiste.!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 15:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
Apo lathos ekana dyo fores eggrafh.

Mia san spartakos2 kai mia san spartakos20.

Tha hrisimopoiw to spartakos20. Parakalw tous syntonistes na svhsoun to spartakos2.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 16:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλιστα...

Θα σε παρακαλέσω καταρχάς να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς ώστε να είναι ευανάγνωστα απ' όλους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 17:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ε όχι ρε πούστη...
ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ !!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΡΛΟΟΥ!!! δεν πιστέυω ότι δεν αναγνώρισα τη βλαχόφατσά του! ααααααααααααααααα... ατιμάστηκα! πάω να κάνω χαρακίρι!

μπράβω ρε σπάρτακε! θεαματική είσοδος!!! πωπω... σπάστηκα τώρα...

quote:
Μήπως να την δημοσιεύω και στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως?

εξυπνάδες... δε νομίζω ότιείναι τόσο δύσκολο. έτσι κι αλλιώς, όλη μέρα κάθεστε και κοιτάτε τι στέλνει ο κόσμος εδώ μέσα [big brother σου λέει μετά...] και είμαι σίγουρος ότι ενημερώνεστε και για τις αλλαγές... επομένως, η μόνη διαφοροποίηση είναι ότι τις αλλαγές θα monitor-άρετε εσείς, ώστε να μπορούν να γίνονται οποτεδοίποτε... αλλά άμα έχεις φυγόπονη κυβέρνηση... γι'αυτό, ντου!

quote:
Μάλιστα...

Θα σε παρακαλέσω καταρχάς να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς ώστε να είναι ευανάγνωστα απ' όλους.


easy στο νέο, καπετάνιε! δεν ξέρεις ότι τα greeklish είναι της μοδός στη νεολαία;! μην κοιτάς εμένα που είμαι εθνικιστής/χρυσαυγήτης/λιακόπουλος/χατζηρωμιός και μου τη δίνουν!

cheers!

--πωπω, μπήκαμε αισίως στην τελευταία σελίδα του τόπικ! πόσα μηνύματα θέλει για να συμπληρωθεί D_I?

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 00:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Να χαιρετήσω και εγώ τον SPARTAKOS20!

quote:
ααααααααααααααααα... ατιμάστηκα! πάω να κάνω χαρακίρι!

Εγώ φυσικά το ήξερα αλλά δεν έγραψα τίποτα για να μην νοιώσετε άσχημα

quote:
--πωπω, μπήκαμε αισίως στην τελευταία σελίδα του τόπικ! πόσα μηνύματα θέλει για να συμπληρωθεί D_I?

Αισίως! Μήπως είναι καιρός να μπουν οι λίστες;

Κανένας δεν έκανε σχόλιο για τους At The Gates


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 07:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
εξυπνάδες... δε νομίζω ότιείναι τόσο δύσκολο. έτσι κι αλλιώς, όλη μέρα κάθεστε και κοιτάτε τι στέλνει ο κόσμος εδώ μέσα [big brother σου λέει μετά...] και είμαι σίγουρος ότι ενημερώνεστε και για τις αλλαγές... επομένως, η μόνη διαφοροποίηση είναι ότι τις αλλαγές θα monitor-άρετε εσείς, ώστε να μπορούν να γίνονται οποτεδοίποτε... αλλά άμα έχεις φυγόπονη κυβέρνηση... γι'αυτό, ντου!

Come and join us!!!

Το θέμα βρίσκεται στα 1478 μηνύματα (μαζί με αυτό).
Δική μου πρόταση θα ήταν να κλειδωθεί στα 1500 αλλά αυτό δεν εξαρτάται μόνο από μένα...
Αν το κάνουμε λοιπόν αυτό θα μπορούσαμε να φτάσουμε μέχρι πχ τα 1498 μηνύματα και να κάνουμε ένα διάλειμμα για να ανοίξουμε τον "διάδοχο" του θέματος αυτού.
Θα γραφτεί κι ένας επίλογος και στο τελικό μήνυμα θα παρατεθεί η λίστα με τις παρουσιάσεις.

Ο "πατέρας" λοιπόν του διαδόχου - στην προκειμένη περίπτωση ο A. Kircher - ανοίγει το νούμερο 3, περιλαμβάνοντας στο εισαγωγικό μήνυμα την πρώτη σελίδα αυτού του θέματος σε clickable μορφή και το μήνυμα με τη λίστα πάλι σε clickable μορφή.

Μέσα?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 07:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλημέρα! Μέσα!

Εγώ με τους αριθμούς μπερδεύομαι οπότε καλό είναι να μετράει κάποιος τα ποστ για να μην ξεφύγουμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 08:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μα, εάν μπεις σε κάποια Κατηγορία, δίπλα από το κάθε θέμα είναι ο αριθμός των μηνυμάτων που έχουν παρατεθεί στο καθένα.

Αλλά αφού σε μπερδεύει, θα κρατάω εγώ τεφτέρια!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 14:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20

quote:
Θα σε παρακαλέσω καταρχάς να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς ώστε να είναι ευανάγνωστα απ' όλους.

Sorry bro. Ελληνικά από δω και πέρα λοιπόν.


quote:
ε όχι ρε πούστη...
ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ !!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΡΛΟΟΥ!!! δεν πιστέυω ότι δεν αναγνώρισα τη βλαχόφατσά του! ααααααααααααααααα... ατιμάστηκα! πάω να κάνω χαρακίρι!

μπράβω ρε σπάρτακε! θεαματική είσοδος!!! πωπω... σπάστηκα τώρα...


ΟΧΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ.!!!!

Αγαπητέ συντονιστή, ή θεϊκή συντονίστρια, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το λινκ του πρώτου μέρους; Γιατί εγώ σας ανακάλυψα πέρσι τέτοια εποχή -πάλι εξετάσεις γαμώτο μου- και δεν πρόλαβα το πρώτο μέρος.

Και σε ποιά σελίδα πρέπει να μπω για να μάθω να βάλω φωτογραφία στο προφίλ μου. Οδηγίες δηλαδή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 18:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Μέσα?

εγώ διαφωνώ...

δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο λόγο. διαφωνώ απά επειδή το λέει το δεξί χέρι της κυβέρνησης!

ok, λοιπόν, όταν θα κοντεύουμε, ρίξε μια φωνή D_I, μη γράψω πάλι κανα κατεβατό και μας χαλάσει το σχέδιο! χεχε!

έχω πολλά πράγματα να γράψω, αλλά τα κρατάω για το τρίτο μέρος...

quote:
Μα, εάν μπεις σε κάποια Κατηγορία, δίπλα από το κάθε θέμα είναι ο αριθμός των μηνυμάτων που έχουν παρατεθεί στο καθένα.

δε νομίζω ότι το κάνει κανείς πλέον έτσι. τα απευθείας λινκ είναι πολύ πιο εύκολα [ο άνθρωπας του 21ου αι. βαριέται να κάνει δύο παραπάνω κλικ!]

λοιπόν σπάρτακος, επειδή είμαστε και ψιλοσυνομίλικοι, θα σου εξηγήσω εν τάχει κάποια πράγματα για το τόπικ. επίσημα λειτουργούμε ως fanzine [μάλλον] και βασικά μας θέματα είναι:
-καινούργια cd και βίντεο κλιπ [μ'αυτά μ'αρέσει εμένα ν' ασχολούμε περισσότερο]
-κλασσικά cd και χαμένους μέταλ θυσαυρούς [γι'αυτά έχουμε τη γερουσία, βλ. kircher, kerry king κλπ !!!]
-gothic [με τον D_I να είναι η αυθεντία]
- quiz-stuff από την κυρά γκρέτελ, που μας θυμάτε όποτε λάχει!
κι από 'κει και πέρα ότι αφορά το χόρο της γκόθικ και της μέταλ, και ό,τι αφορά το πόσο γέροι είναι οι υπόλοιποι εδώ μέσα...

όπως καταλαβαίνεις, αρέσκομαι στο να τους θυμίζω την ηλικία τους, και τώρα που μπήκε νέο αίμα, θα γίνει μπάχαλο! [έχουμε και τον savaoth στην παρέα μας, αλλά τώρα αυτός τρέχει με πανελλήνιες και τη μπάντα του...]

συμβουλές:

quote:
θεϊκή συντονίστρια

μην την γλύφεις. δε θα σε βγάλει πουθενά, εκτος κι αν είσαι μαθητής της! btw, πολλή πέραση έχει εδώ μέσα τελευταία η γκρέτελ... τι έγινε;

quote:
Και σε ποιά σελίδα πρέπει να μπω για να μάθω να βάλω φωτογραφία στο προφίλ μου. Οδηγίες δηλαδή.

όταν λες στο προφίλ σου, εννοείς στη σελίδα του προφίλ σου, κι όχι ως υπογραφή ή άβαταρ έτσι; αυτά θα σ'τα πει ο D_I, και, by the way, δυστυχώς άβαταρ δεν υποστηρίζει αυτό το φόρουμ... βλέπεις, λόγω ηλικίας, ο συντονιστής εδώ είναι παλιομοδήτης!

αυτά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 18:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
α, και κάτι που ξέχασα:

quote:
Κανένας δεν έκανε σχόλιο για τους At The Gates

at the gates SUCK. there. happy now?!
rofl! βασικά, δεν έχω ακούσει ποτέ... θα τους τσεκάρω και θα σου πω!

quote:
Εγώ φυσικά το ήξερα αλλά δεν έγραψα τίποτα για να μην νοιώσετε άσχημα

φυσικά και το ήξερες! αφού είστε και συνομίλικοι! άσε που μπορεί να σε είχε συλλάβει τότε που διακινούσες κοκαϊνη!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 04:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
όπως καταλαβαίνεις, αρέσκομαι στο να τους θυμίζω την ηλικία τους, και τώρα που μπήκε νέο αίμα, θα γίνει μπάχαλο!

Χα χα, αγόρι μου!
Θα τα πούμε πιο δυναμικά στο 3. Πάντως ένα σου λέω, ο νέος μπορεί να είναι ωραίος αλλά ο παλιός είναι αλλιώς. Και μπορώ να συνεχίσω με το άλλο για τις κότες και τα ζουμιά αλλά συγκρατούμαι. Πάντως τον Dying Incubus γιατί τον βάζεις στην κλάση μου δεν καταλαβαίνω αφού είναι μικρός και αυτός.
Πουρά θεωρούνται όσοι έχουν πατήσει τα άντα.

quote:
at the gates SUCK. there. happy now?!
rofl! βασικά, δεν έχω ακούσει ποτέ... θα τους τσεκάρω και θα σου πω!

Τόξερα ότι θα το λεγες. Αντιδραστικοί νέοι όπως πάντα!

Πάντως να τους ακούσεις αν τους βρείς! Αυτοί λίγο πολύ δημιούργησαν τον ήχο του Gothenburg.

Dying Incubus,
o ταχυδρόμος ήρθε κουβαλώντας καλούδια από τους Autumn Tears. O Kircher όμως είχε πάει να πάρει την princess από το αεροδρόμιο οπότε αύριο. Αν προλάβω θα γράψω εντυπώσεις.
Μιλάμε για το τελευταίο (όνομα και πράγμα μιας και μας αφήνουν) Cd των Autumn Tears.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 08:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αγαπητέ συντονιστή, ή θεϊκή συντονίστρια, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το λινκ του πρώτου μέρους; Γιατί εγώ σας ανακάλυψα πέρσι τέτοια εποχή -πάλι εξετάσεις γαμώτο μου- και δεν πρόλαβα το πρώτο μέρος.

Το link μπορείς να το βρεις και στο εισαγωγικό μήνυμα αυτού του θέματος - το βλέπεις και κάθε φορά όταν ανοίγεις τη φόρμα νέας απάντησης.

Το θέμα είναι το:

HEAVY METAL (και άλλα...)

quote:
Και σε ποιά σελίδα πρέπει να μπω για να μάθω να βάλω φωτογραφία στο προφίλ μου. Οδηγίες δηλαδή.

Κοίτα εδώ

quote:
όταν λες στο προφίλ σου, εννοείς στη σελίδα του προφίλ σου, κι όχι ως υπογραφή ή άβαταρ έτσι; αυτά θα σ'τα πει ο D_I, και, by the way, δυστυχώς άβαταρ δεν υποστηρίζει αυτό το φόρουμ... βλέπεις, λόγω ηλικίας, ο συντονιστής εδώ είναι παλιομοδήτης!

Φίλε μου, δεν είμαι μόνο παλιομοδίτης!
Είμαι και κακός!
Για αυτό πριν κάμποσες μέρες έβαλα σε εικόνα τις γκιλοτίνες που είναι τα αγαπημένα μου "παιχνίδια".
Για να τις έχουμε κατά νου...

Βρε παιδιά, πότε υπήρξε παρουσίαση για τους At The Gates?

quote:
Dying Incubus,
o ταχυδρόμος ήρθε κουβαλώντας καλούδια από τους Autumn Tears. O Kircher όμως είχε πάει να πάρει την princess από το αεροδρόμιο οπότε αύριο. Αν προλάβω θα γράψω εντυπώσεις.
Μιλάμε για το τελευταίο (όνομα και πράγμα μιας και μας αφήνουν) Cd των Autumn Tears.

Είσαι τυχερός που σου ήρθε κι η princess κι ο ταχυδρόμος!!!
Καλώς τους δέχθηκες!

Να γράψεις κριτική για το album όποτε μπορέσεις για να έχουμε κι εμείς οι άτυχοι μια άποψη...
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 15:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ξεκινάω το μύνημα με μια προειδοποίηση:
μην αγοράζετε bootleg ηχογραφήσεις/κινηματογραφήσεις συναυλειών!
εκτός βέβαια κι αν είστε σίγουροι ότι η λήψη είναι καλή!

εγώ γενικά ποτέ δεν αγοραζω [με εξαίρεση τη σχεδόν επαγγελματική λήψη της συναυλείας των sabbath πρόσπερσυ στη μαλακάσα.]

αλλά έκανα τη μλκία σήμερα, και αγόρασα από ένα τύπο το cd της συναυλείας των maiden στην αθήνα το μάρτιο, αφού με διαβεβαίωσε ότι η ηχογράφηση είναι πεντακάθαρη, και κατ' ευθείαν απ'τις κονσόλες... ναι, αν θεωρείς το κινητό σου κονσόλα, ίσως...
η πλάκα είναι ότι απ'αυτόν αγόραζα παλιά διάφορα cd πριν κυκλοφορήσουν [αυτό βέβαια πριν με χώσετε εσείς στην ηλεκρτονική πειρατεία!] και πάντα ήταν άριστα. τέλος πάντων, το θέμα είναι, αν δεν είστε σίγουροι για την ποιότητα του προϊόντος, ούτε γι'αστείο!

παρακάτω...

quote:
Πάντως τον Dying Incubus γιατί τον βάζεις στην κλάση μου δεν καταλαβαίνω αφού είναι μικρός και αυτός.

δεν ξέρω πόσο είναι ο D_I, αλλά ώρες ώρες μιλάει σαν τη γιαγιά μου! ή σαν γεροντοκόρη, διαλέχτε!
γειά σου ρε D_I !!!

quote:
o ταχυδρόμος ήρθε κουβαλώντας καλούδια από τους Autumn Tears. O Kircher όμως είχε πάει να πάρει την princess από το αεροδρόμιο οπότε αύριο.

χαίρομαι πάντως που επέλεξες την princess αντί του ταχυδρόμου!

quote:
Φίλε μου, δεν είμαι μόνο παλιομοδίτης!
Είμαι και κακός!
Για αυτό πριν κάμποσες μέρες έβαλα σε εικόνα τις γκιλοτίνες που είναι τα αγαπημένα μου "παιχνίδια".
Για να τις έχουμε κατά νου...

με απειλείς;! ξέρεις τι έπαθαν όσες γκιλοτίνες προσπάθησαν να μου κόψουν το κεφάλι;! διαλύθηκαν φίλε μου!

--αυτά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 16:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Παλιά με είχε πιάσει και μένα μια τρέλα να μαζεύω bootlegs και έχω μια αρκετά καλή συλλογή. Το πρόβλημα όμως είναι, όπως λέει ο crucifire, ότι σχετικά με την ποιότητα είναι σαν να παίζεις λόττο. Ποτέ δεν ξέρεις.

Μερικά μου βγήκαν καλά. Τα περισσότερα όμως δεν ακούγονταν. Οπότε τα έκοψα και από τότε παίρνω μόνο τα επίσημα.

quote:
Βρε παιδιά, πότε υπήρξε παρουσίαση για τους At The Gates?

Δεν υπήρξε. Απλά έβαλα το αστείο review είναι στην κορυφή της σελίδας.

Μήπως άκουσε κανένας το καινούργιο των Paradise Lost; Dying Incubus;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 21:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
με απειλείς;! ξέρεις τι έπαθαν όσες γκιλοτίνες προσπάθησαν να μου κόψουν το κεφάλι;! διαλύθηκαν φίλε μου!

Ποιός ασχολείται με το κεφάλι σου, βρε?
Παρόλα αυτά, όσα κεφάλια έπαιξαν με τη γκιλοτίνα πήγαν άκλαφτα...
Χαχα!

quote:
Μήπως άκουσε κανένας το καινούργιο των Paradise Lost; Dying Incubus;

Όχι, φίλε μου!
Δυστυχώς δεν το έχω ακούσει.
Και για να είμαι ειλικρινής τους έχω ψιλοχάσει τελευταία τους Paradise Lost...

Πλάκα - πλάκα ακούω Autumn Tears τώρα και συγκεκριμένα το τραγούδι The widowtree.
Αν το έχεις, παρατήρησε ένα ωραίο μίνι γυρισματάκι που κάνει περίπου στο 2:30.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 09:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ !!!!!!!

Είπα να γράψω καμμία γραμμή (1) για να μην με ξεχάσετε (2) για να τσοντάρω στο τελείωμα του #2 και να πάμε στο #3 και (3) γιατί όποτε ακούω κάτι καλό από metal πάντα θυμάμαι την παρέα μας

Μου λείπει αφάνταστα η επικοινωνία που είχαμε, δυστυχώς έχω πέσει στα γρανάζια του σοφού λαού που λέει "άμα δεν χτίσεις και δεν παντρέψεις κόρη - δεν έχεις ζήσει τίποτα...". Μισώ που το λέω, αλλά υπάρχει τεράστιο δίκιο στο γνωμικό αυτό...

Καταρχήν τα νέα μου : Δεν έχω πάει σε ούτε μία συναυλία Είχα μία κρυφή ελπίδα πως οι THERIOΝ ήτανε για τέλος Μαϊου για να πηγαίναμε παρέα , αλλά αποδείχτηκε ότι έχω χάσει και τα αυγά και τα πασχάλια (το ίδιο έπαθα και με τους APOPTYGMA BEZERCK βέβαια...) ΣΚΑΤΑ !!! Γερνάω και δίνω και πατήματα στον crucifire να μας κάνει ρόμπες ξεκούμπωτες εμάς τους ....ΑΝΤΑ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 09:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δεν έχω χρόνο ούτε για κατ...ημα, οπότε έχω μείνει μακρυά και από το... ψάξιμο νέων ακουσμάτων. Πλάκα-πλάκα, νοιώθω πωε έχω αποτοξινωθεί λιγάκι, θυμάμαι τον εαυτό μου τον χειμώνα να την ψάχνει σαν τρελός, άκουγα ένα καλό άκουσμα και αμέσως κατέβαζα δισκογραφία, έψαχνα στα sites και το myspace για τα φιλικά προσκείμενα συγροτήματα, έψαχνα μετά δείγματά τους και άμα ήτανε ωραίο, δώστου ξανά δισκογράφία, sites κλπ...

Μιλάμε για τον απόλυτο εθισμό, μάλλον κάποιοι καταλαβαίνετε τι εννοώ...

Και εδώ έχω να κάνω μιά πρόταση για το #3. Κάποιοι λοιπόν σε κάποια φάση της ζωής τους έχουνε το χρόνο να την ψάχνουνε και να εμπλουτίζουνε το θέμα μας με προτάσεις. Άμα κάποιος όμως έχει μείνει πχ μία βδομάδα χωρίς να μπει στο θέμα, έχει χάσει την μπάλα. Σας το λέω από την δική μου πείρα, είναι τόσες πολλές οι προτάσεις που έχουνε γίνει στις τελεύταίες σελίδες που μάλλον δεν θα καταφέρω να τις ακούσω όλες... Τι θα λέγατε λοιπόν να λέγαμε πως κάθε Κυριακή (πχ) να κάναμε μία ανασκόπηση των προτάσεων που γίνονται κάθε εβδομάδα ? Αν πχ ο A. Kircher παρουσιάσει 7 προτάσεις μέσα στην βδομάσα (προτάσεις, από ένα CD μέχρι την πλήρη παρουσίαση ενός γκρουπ), να αφιερώσει ένα ποστ όπου θα κάνει μία σούμα των προτάσεων του, ίσως με σειρά προτίμησης και με μία μικρή περίληψη (πχ είδος, παραπομπές κλπ).

Τι λέτε ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 09:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Και κάτι κουφό :

Υπάρχει ένα μέλος στην παρέα μας με το οποίο είχαμε συγκρουστεί σε κάποια άλλα θέματα. Μου ήτανε ιδιαίτερα αντιπαθής λόγω της αλλαζονείας του κυρίως και του απόλυτου και πολλές φορές υποτιμιτικού του τρόπου προς τους συνομιλιτές του. Με έκπληξη λοιπόν είδα το μέλος αυτό στην παρέα μας, να δηλώνει μεταλλάς. Ε, λοιπόν από εκείνη την στιγμή άλλαξε αμέσως η στάση μου απέναντί του, ξαναδιάβασα όλα εκείνα τα ποστ του για τα οποία τον θεωρούσα αντιπαθέστατο και η πλάκα είναι πως άρχισα να τον καταλαβαίνω καλύτερα πλέον και να σέβομαι πλέον και την γνώμη τον, ακόμα και εκεί που φαντάζει τόσο υποτιμιτική για τον συνομιλιτή του. Άρχισα μέχρι και δίκιο να του δίνω, γιατί στο κάτω κάτω είναι και τόσο καταρτισμένος ο άνθρωπος που το μόνο που κάνει είναι να υπερασπίζεται την γνώση του και την γνώμη του (σε αντίθεση με κάποιους άλλου επιστήμονες wannabe που το μόνο που κάνουνε είναι copy/paste από άλλα sites).

Brothers in metal τελικά ???

Edited by - KERRY KING on 19/05/2007 09:49:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 09:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Σας χαιρετώ για τώρα με δύο προτάσεις που θα αρέσουνε σε εμάς τους ...ΑΝΤΑ και που ελπίζω ο A. Kircher να παρουσιάσει στο #3 - γιατί εμένα με βλέπω πηγμένο για πολύ καιρό ακόμα

MEGADETH - United Abominations
OZZY OSBOURNE - Black Rain

Kλασσικό - καθαρό - γνήσιο metal από δύο θρύλους του χώρου μας, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουνε οι νεότεροι

Edited by - KERRY KING on 19/05/2007 09:54:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 10:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Είπα να γράψω καμμία γραμμή (1) για να μην με ξεχάσετε (2) για να τσοντάρω στο τελείωμα του #2 και να πάμε στο #3 και (3) γιατί όποτε ακούω κάτι καλό από metal πάντα θυμάμαι την παρέα μας

αυτό στο χωριό μου [αθήνα γιατί είμαι και πρωτευουσιάνος!] δεν το λέμε καμιά γραμμή... μπαράζ μυνημάτων το λέμε, αλλά τεσ'πα!

quote:
"άμα δεν χτίσεις και δεν παντρέψεις κόρη - δεν έχεις ζήσει τίποτα..."

σου 'χω πει, το δεύτερο άσ'το. όταν η κόρη σου θα είναι στην εφηβεία, θα υάρχουν ακόμα ψυχάκια σαν εμένα, και ίσως να μην είναι μέταλα! μείνε στο γιο, να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο, και να ανησυχείς μόνο μη γίνει σαν αυτό το διάολο τον [υπο]φαινόμενο!

quote:
Τι θα λέγατε λοιπόν να λέγαμε πως κάθε Κυριακή (πχ) να κάναμε μία ανασκόπηση των προτάσεων που γίνονται κάθε εβδομάδα ?

δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, καθώς ετοιμάζω πολύ πράμα, και δε μπορούνε όλοι να μπαίνουν κάθε μέρα. και με άκρως δημοκρατικές διαδικασίες, εκλέγεται και αναλαμβάνει το έργο ο D_I, που όλη μέρα κάθεται!

quote:
Brothers in metal τελικά ???

κατ'αρχίν, αυτός μου ακούγεται σαν εμένα! μόνο που εγώ δεν είμαι αλλαζόνας, απλά έχω πάντα δικιο... αλήθεια, γηια ποιόν λέμε; ή "ξέρει αυτός";
και να πω κι εγώ μια αντίστοιχη φάση, για να περνάει η ώρα. ειμαι στη σχολή, και έχω πιάσει ψιλοάγρια κουβέντα με ένα παιδί που μόλις εχα γνωρίσει μέσω παρέας, για πολιτικά. κι εκεί που έχει αρχίσει και φουντώνει το πράγμα [πρώτη φορά αισθάνθηκα έτοιμος να τσακωθώ άγρια] πιάνω την τσάντα μου, που είχα αφήσει σε μια καρέκλα, και τη σηκώνω για να κάτσει κάποιος άλλος. εκείνη τη στιγμή τον βλέπω να κολλάει πάνω στα λογότυπα συγκροτημάτων που έχω σχεδιάσει πάνω της, έρχεται προς εμένα, με αγκαλιάζει, και μου λέει "ξέχνα ό,τι είπα, έχουμε διαφορετικές απόψεις, αλλά δε θα τσακωθώ κιόλλας με αδερφό."

μάγκας...

το βλακ ρέιν, το review-άρω εγώ αν βαριέται ο kircher...

και κάτι τελευταίο:

quote:
Ποιός ασχολείται με το κεφάλι σου, βρε?

όλο το σύμπαν φίλε μου! ο εγκέφαλός μου είναι η πρόοδος της επιστήμης και η σωτηρια της γης! απλά δεν είμαι έτοιμος ακόμα να τον δωρίσω!!!

--αυτάάάά....

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 11:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλους!

Άλλα 4 μηνύματα απομένουν για να κλειδωθεί το θέμα και να ανοίξει το νούμερο 3!

Καταρχάς να πω ότι χαίρομαι πάρα πολύ που είδα πάλι τον KERRY KING να γράφει!
Το θέμα είναι ότι το πρωί τον σκεφτόμουν...
Ακούστε σκηνικό!
Σηκώθηκα, έκανα καφέ, άνοιξα το pc, έβαλα την σελίδα των Forums να φορτώνουν και κάπνισα ένα τσιγάρο.
Σκέφτηκα μήπως κατά τη νύχτα έφτασε ο αριθμός των μηνυμάτων ώστε να κλειδωθεί το θέμα και τότε σκέφτηκα τι να κάνει ο KERRY KING που έχουμε χαθεί...

Κι ύστερα είδα τα μηνύματα του!!

quote:
όλο το σύμπαν φίλε μου! ο εγκέφαλός μου είναι η πρόοδος της επιστήμης και η σωτηρια της γης! απλά δεν είμαι έτοιμος ακόμα να τον δωρίσω!!!

Όσο για το ότι κάθομαι όλη μέρα, ασχολίαστο!
Χαχα!

Λοιπόν, φίλε μου KERRY KING, κι εγώ έχω χάσει συναυλίες - για άλλους λόγους βέβαια.
Την Κυριακή που μας πέρασε πχ με τους Inkubus Sukkubus & Clan Of Xymox στην Θεσσαλονίκη θα έπρεπε να ανέβω με αεροπλάνο γιατί την Δευτέρα δε μπορούσα να πάρω άδεια.
Κι αν πήγαινα με αεροπλάνο και δωρεάν εισιτήριο - που δικαιούμαι - μπορεί να έμενα απέξω αν το αεροπλάνο ήταν full.
Οπότε μην ανησυχείς, δεν είσαι ο μόνος...

Χαίρομαι πολύ για αυτό που είπες για το μέλος που είπες ότι δεν συμπαθούσες μέχρι που είδες τα μηνύματα του στο θέμα αυτό κι άλλαξε η γνώμη σου για εκείνον.
Φαίνεται πως το θέμα αυτό λειτουργεί ενωτικά για τα μέλη του...

Σχετικά με τις εβδομαδιαίες προτάσεις που λες, ίσως να είναι κάπως κουραστικό αλλά θα μπορούσαμε να το σκεφτούμε.
Όσον αφορά το 2ο μέρος του θέματος - αυτό εδώ δηλαδή - το τελευταίο μήνυμα θα περιλαμβάνει σε clickable μορφή τα μηνύματα με όλες τις παρουσιάσεις συγκροτημάτων κι albums που προτάθηκαν από την πρώτη έως την τελευταία σελίδα.
Οπότε θα υπάρχουν όλα συγκεντρωμένα.

quote:
κατ'αρχίν, αυτός μου ακούγεται σαν εμένα! μόνο που εγώ δεν είμαι αλλαζόνας, απλά έχω πάντα δικιο... αλήθεια, γηια ποιόν λέμε; ή "ξέρει αυτός";

Μην είσαι κουτσομπόλης, βρε!!!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 13:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Καταρχάς να πω ότι χαίρομαι πάρα πολύ που είδα πάλι τον KERRY KING να γράφει!
Το θέμα είναι ότι το πρωί τον σκεφτόμουν...

Είδες που τελικά τα μεγάλα πνεύματα συναντιόνται ?

Τι λες, πάμε Τετάρτη για μπυρίτσα, χάρμα θα είναι, θα είναι όλοι κλεισμένοι στα σπίτια τους για να δούνε C.L.

quote:
κατ'αρχίν, αυτός μου ακούγεται σαν εμένα! μόνο που εγώ δεν είμαι αλλαζόνας, απλά έχω πάντα δικιο... αλήθεια, γηια ποιόν λέμε; ή "ξέρει αυτός";

Όχι μικρέ μου crucifire, δεν είσαι εσύ. Εσύ μου υπήρξες συμπαθής από την πρώτη στιγμή και για την ηλικία σου με έχεις αφήσει άφωνο με το χιούμορ σου και την έκφρασή σου (ώρε σιρόπια !!!).

Για κάποιον που ήθελε να μου φάει την θέση στην δουλειά μου χτυπάει η καμπάνα

ΑΝΤΕ ΤΡΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ.... Αν ήξερα ότι είναι μόνο τόσα θα συγκέντρωνα τα προηγούμενα σε ένα μύνημα, να μείνει χώρος να αφήσουνε το στίγμα τους και άλλοι παλιοί (που είστε ρε ΝΤΑΒΕΛΗ, STARFLOWER και λοιποί???)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 18:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καταρχάς να χαιρετήσω και εγώ τον αγαπητό KERRY!
Φίλε μου πραγματικά μας έχεις λείψει! Όσο όμως μας διαβάζεις είναι σαν να είσαι εδώ.
Να 'σαι καλά φίλε μου και να τα λέμε όποτε μπορείς!

quote:
Όχι μικρέ μου crucifire, δεν είσαι εσύ. Εσύ μου υπήρξες συμπαθής από την πρώτη στιγμή και για την ηλικία σου με έχεις αφήσει άφωνο με το χιούμορ σου και την έκφρασή σου (ώρε σιρόπια !!!).

Παίδες ο crucifire είναι όντως από τα πιο ξηγημένα παιδιά εδω μέσα. (κι άλλα σιρόπια χε χε!)

quote:
Σχετικά με τις εβδομαδιαίες προτάσεις που λες, ίσως να είναι κάπως κουραστικό αλλά θα μπορούσαμε να το σκεφτούμε.

Νομίζω πως είναι πολύ καλή ιδέα και λέω να προσπαθήσουμε να το κάνουμε. Τώρα που έμαθα πως να κάνω λινκ σε συγκεκριμένα ποστ θα είναι και κιριλέ κατάσταση.

quote:
το βλακ ρέιν, το review-άρω εγώ αν βαριέται ο kircher...

εκατέβη χτες, αλλά έχω μαζέψει πολύ υλικό για ακρόαση και θα μου πάρει λίγο καιρό να το ακούσω. Οπότε crucifire κάντο εσύ πρώτος και μετά συμπληρώνω και εγώ ή όποιος άλλος θέλει. Το ίδιο ισχύει και για τους Megadeath. Πάντως αυτά θα είναι καλή αρχή για το τρία.

quote:
Άλλα 4 μηνύματα απομένουν για να κλειδωθεί το θέμα και να ανοίξει το νούμερο 3!

Άλλα τρία μετά το δικό μου. Οπότε λέω να κουλάρω για λίγο μέχρι να κλειδωθεί και μετά ανοίγω το τρία. Incubus για οποιαδήποτε λεπτομέρειες στείλε μέιλ.

Τελευταίο σχόλιο.

Αυτό εδώ το θέμα μου άνοιξε τα μάτια σε πολλά πράγματα. Έμαθα για συγκροτήματα που ούτε καν είχα φανταστεί ότι υπήρχαν. Αλλά το πιο σημαντικό, γνώρισα ανθρώπους με τους οποίους πέρασα καταπληκτικά. Μες τις σκοτούρες, τα τρεχάματα και τα κάθε είδους ζόρια το θέμα αυτό έγινε μια ανάσα ζωής, μια όαση τέτοια όπως μόνο η πραγματική και αληθινή μουσική μπορεί να γίνει.

It has been a pleasure gentlemen!

Τα λέμε στο 3!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 19:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Με το 1...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 19:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Με το 2...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 19:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Με το 3!

Ομολογώ πως η απενεργοποίηση αυτού του θέματος κατά κάποιο τρόπο μου προκαλεί διάφορα συναισθήματα καθώς είχα την δυνατότητα να το διαβάσω πάλι από την αρχή.

Από τη μια μου προκαλεί χαρά, δεδομένου ότι έχουμε αφήσει όλοι μας το στίγμα του σ' αυτό και του δώσαμε μια δυναμική αρκετά ισχυρή ώστε κατά κάποιον τρόπο να "επιτάσσει" την επόμενη ενσάρκωση του.
Πέρασαν από αυτό άνθρωποι οι οποίοι έφεραν μαζί τους τις γνώσεις τους, τις προτάσεις τους και την διάθεση τους να έρθουν πιο κοντά με ανθρώπους οι οποίοι έχουν κάποιο κοινό σημείο μεταξύ τους - μαζί με κάποια άλλα που είναι πιθανόν να υπάρχουν.
Κι αυτό το σημείο είναι η μουσική.

Συμμετείχαμε διάφοροι άνθρωποι, άλλοι συστηματικά άλλοι για λίγο καιρό κι άλλοι σποραδικά λόγω των διαφόρων υποχρεώσεων τους - αν και λίγο πολύ όλοι γυρίζουμε πάλι εδώ!
Παρόλα αυτά το φροντίσαμε με τον καλύτερο τρόπο κι αφήνουμε πίσω μας αρκετά πράγματα προκειμένου στο νέο θέμα (το 3ο) να προσφέρουμε ακόμη περισσότερα.

Δεδομένου του τεράστιου όγκου παρουσιάσεων συγκροτημάτων, albums, δισκογραφιών που είναι το αποτέλεσμα της θέλησης κάποιων ανθρώπων για ενημέρωση των υπολοίπων επί των μουσικών δρώμενων, ακολουθεί μια λίστα με όλες αυτές τις παρουσιάσεις σε clickable μορφή.
Για την συλλογή και την ταξινόμηση των πληροφοριών αυτών συνεργάστηκαν οι A. Kircher, crucifire & Dying_Incubus.

Αποχαιρετώ λοιπόν το θέμα αυτό κι αναμένω κι εγώ το τρίτο μέρος!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 19:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Δισκογραφίες από Gothic, Metal (και άλλα) 2:

Estatic Fear

Scar Symmetry -Angtoria - Blue October - Kovenant

Rajna - Siebenburgen

Graveworm

Inner Shrine

Penumbra

Cities

Lycia (The burning circle and then dust)

Legs Diamonds

Angtoria

Liege Lord (Freedom's rise)

Macbeth (Romantic tragedy's crescendo)

Macbeth

In The Woods

Green Carnation

Arcana

The Sins Of Thy Beloved

Dark Sanctuary

Gothica

Dargaard

Aeternitas

The Vision Bleak

Autumn Tears

Inkubus Sukkubus

Qntal

Ildfrost

Ensiferum

Einherjer

Xandria

Iron Maiden (A matter of life and death) - Blind Guardian (A twist in the myth)

Dreadful Shadows

Artesia

Holy Martyr

Darkwell

Canaan

Tyr

Rhapsody Of Fire (Triumph or agony)

Lord Wind

Kamelot

Eluveitie

Arkona

Folkearth

Folkearth (By the sword of my father)

Falkenbach

Aina

Hammerfall (Threshold)

Artesia

Elane

Korpiklaani

Battlelore

Incarnation

Tobias Sommet’s Avantasia (The Metal Opera)

Delain

Leaves' Eyes

Cruachan (The Morrigan's call)

Vinterriket

Profane Grace

To-Mera

Slow Motion

Angelzoom

Of The Wand And The Moon

Scream Silence

Ellfor

Esoterica

Dark Sanctuary (Exaudi vocem meam II)

Dio (Holy diver)

Eeriness

Greece attacks

Ensiferum (Victory songs)

Manilla Road (Astronomica) - Hallows Eve (Plunging To Megadeath)

Moonsorrow (V: Havittety)

Funeral (From these wounds)

Luca Turilli (The infinite wonders of creation)

Kreuzweg Ost (Edelrost)

Stoa

Arcane Art (The curse artist)

Heidevolk

Nostradamus

Mortal Love

Sear Bliss

Finntroll (Ur jordens djup)

kamelot (Ghost opera)

Opera IX

Das Ich

Kotipelto (Serenity)

Vintersorg (Solens rötter)

Savaoth

Aesma Daeva

Nemesea

Turisas (Battle metal)

Ordo Funebris

Narsilion

Solitude Aeternus


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy