ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 06:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
Αγαπητή amalia

τα links που παρέθεσα είχαν να κάνουν στην παράθεση του PaNo στην
συζήτηση με τον johnniebegood οτι η ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ γνωρίζει για το
galactic συμβάν. Άν αφαιρέσουμε οτι η αστρονομία δεν ασχολείται με
dna, προφητείες, αστροπύλες κ.α. λοιπούς χαρακτηρισμούς που έρχονται
παρελκόμενοι της αναζήτησης, και βάζοντας αγκύλες-αυτάκια (γιατί τα
λένε έτσι δ.ξ.) για να κάνουμε την αναζήτησή μας ακριβή, τότε βλέπουμε
οτι τα αποτελέσματα είναι μόνο 12. Εξετάζοντας ένα-ένα αυτά βλέπουμε
οτι ΚΑΝΕΝΑ τελικά αποτέλεσμα δεν έχει σχέση με την αστρονομία.

Για την ακρίβεια απο τα πρώτα 451,000 αποτελέσματα άν αφαιρέσουμε
μόνο το όνομα του συγγραφέα και της λάθος ονομασίας του επωνύμου του
που διαδίδει την "είδηση" αυτή, τα αποτελέσματα φτάνουν κατευθείαν
στα 896

"GALACTIC ALIGNMENT" -"john major jerkins" -"jenkins"

Ακόμα και άν αφαιρεθούνε οι λέξεις "προφήτης" και "σήμερα", αυτά
φτάνουν στα 596! Ίσως να σφάλλω, θα χαρώ να δώ το λάθος μου...

Edited by - ALOS on 29/10/2006 06:39:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 06:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Ακόμα κι αν ίσχυαν όλα τούτα, μπορεί ο κόσμος να αλλάξει εάν δημιουργηθεί ένα βαθύ πιστεύω, πως η μετάβαση θα είναι επιτυχής;
Λίγο απλοϊκό μου φαίνεται.

ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΜΑΛΙΑ . ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΠΑΝΕΛΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ , ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ Ο ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΜΦΑΝΗΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΠΥΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ 2012 ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΒΙΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ . ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΒΑΘΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΠΟΤΕ ΘΥΜΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΤΕ MA POTE ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΙΡEΙΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ , HELLOOO ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ "ΕΙ BE MY GUEST". ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΕΛΚΗΕΙΣ ,ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΝΟΙΣΗ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.

THE LAW OF ATTRACTION
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLG,GGLG:2005-41,GGLG:en&q=THE+LAW+OF+ATTRACTION



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 07:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Σε ευχαριστώ ALOS για τη διευκρύνιση.
Καλημέρα!

(πρωϊνό σε βρίσκω - εγώ λέω να σας αφήσω σιγά σιγά...)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 08:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
The Secret

The Secret is released to the world! This ground-breaking feature length movie presentation reveals The Great Secret of the universe. It has been passed throughout the ages, traveling through centuries to reach you, mankind, and humankind.

This is The Secret to everything - the secret to unlimited joy, health, money, relationships, love, youth: everything you have ever wanted.

In this astonishing program are ALL the resources you will ever need to understand and live The Secret. For the first time in history, the world's leading scientists, authors, and philosophers will reveal The Secret that utterly transformed the lives of every person who ever knew it... Plato, Newton, Carnegie, Beethoven, Shakespeare, Einstein.

Now YOU will know The Secret. And it could change your life forever.

http://www.thelastoutpost.com/site/1235/default.aspx


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 14:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΜΑΛΙΑ . ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΠΑΝΕΛΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ , ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ Ο ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΜΦΑΝΗΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΠΥΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ 2012 ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΒΙΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ . ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΒΑΘΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΠΟΤΕ ΘΥΜΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΤΕ MA POTE ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΙΡEΙΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ , HELLOOO ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ "ΕΙ BE MY GUEST". ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΕΛΚΗΕΙΣ ,ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΝΟΙΣΗ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.


ΑΦΟΥ ΒΡΕ ΠΑΝΟ ΜΟΥ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ 2012 ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ;;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΥΛΕΣ ΤΟ 2007 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 12 ΚΛΩΝΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ;;;;

ΕΦΟΣΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, (ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ)
ΓΙΑΤΙ ΣΚΑΛΩΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;;;;;

ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΧΕΣΑΙ ΣΕ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΠΕΡΙΠΛΟΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ;;;;;

ΠΙΣΤΗ ΘΕΛΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΗ. ΚΑΙ ΓΥΡΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ.

ΠΙΣΤΗ ΦΙΛΕ ΠΙΣΤΗ, ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΠΥΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΩΝ ΝΟΜΩΝ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 14:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Ακόμα και άν αφαιρεθούνε οι λέξεις "προφήτης" και "σήμερα", αυτά
φτάνουν στα 596! Ίσως να σφάλλω, θα χαρώ να δώ το λάθος μου...


Δεν θα χαρείς αγαπητέ ALOS,γιατί δεν ύπάρχει λάθος.Ακριβώς όπως τα λες είναι...

Οι πιο παρατηρητικοί θα έχετε προσέξει ότι όταν ο φίλος μας ο PaNo τα βρίσκει μπαστούνια ακολουθεί την πανάρχαια τακτική του "στρίβειν δια του αρραβώνος". Για την περίπτωση του όπου "αρραβώνας" διάβαζε videos! Οι μαυρες τρύπες,οι χρονικές μήτρες και οι λοιπες θεωρίες της θρησκευτικής οργάνωσης "Επιστήμη του Φωτός" εξαφανίζονται ως δια μαγείας και στη θέση τουs βλέπουμε εκφοβιστικά θριλεράκια της συμφοράς και αντιγραφές της ταινίας "what the bleep do we know?"...Η λέξη αντεπιχείρημα δεν υπάρχει στην "πραγματικότητα" του φίλου PaNo...Να καθησυχάσω όσους ανησυχούν λέγοντας τους ότι οι διδαχες της κυρα Αshayana Deane θα επανέλθουν και πάλι...

Tελικά το μόνο καλό με αυτό το topic είναι ότι μας δίνει μια πολύ καλή εικόνα για το τι γίνετε στις Ηνωμένες Πολιτείες με το new age κίνημα,και για τον τρόπο με τον οποίο διάφορες ομάδες "εμπόρων της μεταφυσικής" εκμεταλεύονται χωρίς οίκτο και έλεος τους αφελείς που ψάχνουν απεγνωσμένα μια διέξοδο στις μεταφυσικές τους ανησύχίες.Τώρα μπορεί να ρωτήσει κάποιος "Μα το να έχεις μεταφυσικές ανησυχίες σε κάνει αφελή?" Η απάντηση είναι:"όχι βέβαια,αλλά δεν το αποκλείει"...

Θυμηθείτε ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες το new age κίνημα αριθμεί εκατομύρια ανθρώπους.Μιλάμε για μια τεράστια "αγορά" με τεράστιες προοπτικές για ακόμα μεγαλύτερη αναπτυξη.

Για να πάμε στα βίντεο τώρα...

Στο πρώτο βίντεο παρακολουθούμε έναν ταλαίπωρο "αναζητητή της αλήθειας" ο οποίος μετά απο πολλές περιπέτειες "ανακαλύπτει" ότι ο Dick Cheney και η παρέα του δεν είναι άνθρωποι αλλά "ερπετοειδής εξωγήινοι".Μυστικές οργανώσεις,ανουνάκηδες,μασώνοι,ιλουμινάτοι,σατανιστές,άγριο κυνηγητό,ειδικά εφέ,ανατριχιαστική μουσική,όλα είναι μέσα...Πολύ καλή "δουλειά" πράγματι...Ο ήρωας μας ανακαλύπτει την αλήθεια ...Ο κόσμος κινδυνευει και μόνο αυτός μπορεί να τον σώσει...

Ποιά είναι όμως η προέλευση της ταινίας? Κοιτώντας δεξιά στην περίληψη για το περιεχόμενο της βλέπουμε μια παραπομπή σε κάποιο site...

http://www.truthseekertv.com/

Τι διαβάζουμε εκεί? Ότι ο Cheney και λοιποί ερπετοειδείς φίλοι του πήραν χαμπάρι την αποκάλυψη της αλήθειας,οτί προσπαθούν να τους φιμώσουν,ότι ληστέψαν και καταστρέψαν τα γραφεία τους και την ορίτζιναλ ταινία,αλλά...ευτυχώς αυτοι είχαν φροντίσει να κρατήσουν κόπιες τις οποίες πουλάνε σε DVD για 25 δολλάρια...Τρέξτε να προλάβετε πρίν οι...εξωγήινοι/σατανιστές εξαφανίσουν και αυτά...

Η αλήθεια λοιπόν κοστίζει 25 δολλάρια...Και 10.ΟΟΟ κομμάτια να πουλήσουν έχουμε το αξιοσέβαστο ποσό των 250.000 δολλαρίων.Καλή μπάζα δεν είναι?

Τώρα και για την περιπτωση που κάποιος απο τους αγοραστές της ταινίας με κάποια ελαφρά μορφή μανίας καταδίωξης (πολύ συνηθισμένη στους κύκλους των συνομοσιολόγων) τρελαθεί τελείως,πάρει καμμιά καραμπίνα και αρχίσει να κυνηγάει "ερπετοειδής" πολιτικούς,ποσώς τους νοιάζει...

Έχουν φροντίσει να καλυφθούν με το οπισθόφυλλο

στο οποίο διαβάζουμε": "Φαντασία ή Πραγματικότητα? Εσυ αποφασίζεις"

Αυτοί οι τύποι είναι άκρως επικίνδυνοι...Θησαυρίζουν στέλνοντας κόσμο στα ψυχιατρεία...


Πάμε στη δευτερη ταινία η οποία είναι καθαρά μια αντιγραφή του "What the bleep do we know?" Mετά την απρόσμενη επιτυχία της ταινίας τα κοράκια μυρίστηκαν δολλάριο και βγάζουν ταινίες,κασέτες,βιβλία κλπ με τη σέσουλα. Στην ταινία αυτη η οποία (με τον ίδιο τρόπο) μαθαίνουμε ότι προέρχετε από εδω

http://thesecret.tv/home.html

μαθαίνουμε το "Μεγάλο Μυστικο" το οποίο ξέρουν όλοι οι "πετυχημένοι".

Αινστάιν,Μπετόβεν,Νιούτον, μέχρι και ο...Πλάτων ξέραν το μεγάλο μυστικό τόσους αιώνες και μας το κρατάγαν κρυφό...Το 1% του πληθυσμού της γης κατέχει το 96% του πλούτου.Κυκλοφορούν με Πόρσε και σεξοβόμβες,ζουν σε πολυτελείς επαύλεις,κάνουν ονειρικά ταξίδια, τη στιγμή που εμείς δουλευουμε σα μλκς από το πρωί ως το βράδυ για να επιβιώσουμε...Γιατί αυτοί και όχι εμείς?Τι φταίει για όλα αυτά? Μα το ότι γνωρίζουν το "Μεγάλο Μυστικό"! Ποιο είναι αυτό? Μα το ότι δημιουργούμε και αλλάζουμε τις συνθήκες και την πραγματικότητα μας με τη σκέψη και τον οραματισμο. Θες μια ωραία κόκκινη Πόρσε...Οραματίσου (για κανά αιώνα) τον εαυτό σου να την οδηγά και αυτή θα σου ρθει μόνη της.Διάφοροι χαμογελαστοι κοστουμάτοι τύποι (ε αφού ξέρουν το "μυστικο" πως θα ήταν άλλωστε) με επαγγέλματα όπως "οραματιστής","φιλόσοφος" και τα ρέστα,παρελαυνουν με στην καλή χαρά και με το πιο πειστικό υφος μας διαβεβαιώνουν ότι αυτό είναι το "Μεγάλο Μυστικο" χαχαχαχα

Τώρα βέβαια πολλοί δεν είναι και τόσο καλοί στον...οραματισμό και είναι πιθανόν να μην πετυχαίνουν τίποτα παρά τις σκληρές προσπαθειες τους. Αλλά ας μην ανησυχούν...Οι κοστουμάτοι φιλόσοφοι/οραματιστές έχουν φροντίσει γιαυτούς δημιουργώντας ένα κάρο βοηθήματα αποκλειστικά και μόνο γιαυτές τις...περιπτώσεις.

Πάρε κόσμε να χεις να οραματίζεσε !

https://shop.thesecret.tv/Shops/Items.php?Category=SPECIALTY

Ότι πάρετε ένα δολλάριο!

Εκτός από αυτό το βαμμένο ροζ πετραδάκι που έχει 14 ντόλαρς και 95 σέντσια...Σόορυ αλλά ακρίβηνε η μπογιά!

Αστο κάτω το λουχνάρι του Αλλαντίν! Eκτός αν σκάσεις 49,95 $ Αντε να παρουμε καμμιά καινούρια γραβάτα



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 15:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

quote:

Ποιά είναι όμως η προέλευση της ταινίας? Κοιτώντας δεξιά στην περίληψη για το περιεχόμενο της βλέπουμε μια παραπομπή σε κάποιο site...

http://www.truthseekertv.com/

Τι διαβάζουμε εκεί? Ότι ο Cheney και λοιποί ερπετοειδείς φίλοι του πήραν χαμπάρι την αποκάλυψη της αλήθειας,οτί προσπαθούν να τους φιμώσουν,ότι ληστέψαν και καταστρέψαν τα γραφεία τους και την ορίτζιναλ ταινία,αλλά...ευτυχώς αυτοι είχαν φροντίσει να κρατήσουν κόπιες τις οποίες πουλάνε σε DVD για 25 δολλάρια...Τρέξτε να προλάβετε πρίν οι...εξωγήινοι/σατανιστές εξαφανίσουν και αυτά...

Η αλήθεια λοιπόν κοστίζει 25 δολλάρια...Και 10.ΟΟΟ κομμάτια να πουλήσουν έχουμε το αξιοσέβαστο ποσό των 250.000 δολλαρίων.Καλή μπάζα δεν είναι?

Τώρα και για την περιπτωση που κάποιος απο τους αγοραστές της ταινίας με κάποια ελαφρά μορφή μανίας καταδίωξης (πολύ συνηθισμένη στους κύκλους των συνομοσιολόγων) τρελαθεί τελείως,πάρει καμμιά καραμπίνα και αρχίσει να κυνηγάει "ερπετοειδής" πολιτικούς,ποσώς τους νοιάζει...

Έχουν φροντίσει να καλυφθούν με το οπισθόφυλλο

στο οποίο διαβάζουμε": "Φαντασία ή Πραγματικότητα? Εσυ αποφασίζεις"


ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΑΝΟ ΜΟΥ ;;;;;

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΘΑΛΑΣΣΙ ΑΓΟΡΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 15:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
και το secret την έχω δεί εδώ και 6 μήνες. Ίσαμε 10 φορές.
Και οραματίστηκα και έκανα align, "so where's my stuff?"
όπως λέει και στην ταινία...Δέν πρόκειται να μπώ σε υπόγειο
σαν τον Κόρεϋ να την βλέπω μέχρι να δώ ερπετοειδή μάτια

Για να μήν είμαι άδικος όμως θα πώ οτι αναγνωρίζω την αξία
της θετικής σκέψης και του οραματισμού, και μέσω αυτού έχω
ήδη καταφέρει αμέτρητα πράγματα. Ειδικά θέματα υγείας. Ίσως
είναι τα περιοριστικά μου πιστεύω, αλλα ξεκινώ με την χρόνια
πεποίθηση οτι όντως δουλεύουν οι θετικές σκέψεις & jeefos.

Μήπως το "divine plan" είναι διαφορετικό απο τις υλιστικές
επιθυμίες μου??? Μήπως ενώ εμείς κάναμε σχέδια ο Θεός γέλαγε?

Άν κερδίσω πάντως τα λεφτουδάκια και στα θέματα που σκέφτομαι
θα δώσω και στον Mercury 10000 euro για να ξεκινήσει με άλλο
αέρα, την προσπάθεια χωρίς να τρίβει ολημερίς το λυχνάρι...
(όχι το κάνει βέβαια - πάει και αγοράζει γραβάτες αντί να
τρίβει και να τρίβει....)


Edited by - ALOS on 29/10/2006 16:08:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 17:55:14  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας και παλι. Το τοπικ εχει πιασει τις 51 σελιδες. WoW!!!

Σε πολλους αυτα που λεει ο Panos σιγουρα θα ακουγοντε κινεζικα και βγαλμενα απο τα πιο απιθανα σεναρια επιστημονικης φαντασιας.Ομολογω οτι και εγω αρκετα απο αυτα που γραφει ισος να ειναι λιγο παρατραβηγμενα,ισος να τα λεει πολυ επιστημονικα,ισος να τα κανει copy paste απο καπου αλλου,ισος να μην εχει την καταλληλη ικανοτητα να τα εξηγησει.
Το αποτελεσμα? Το νοημα? Τι θελει να πει ο ποιητης? Τι πρεπει να κανουμε εμεις ολοι για να γλιτωσουμε? Να ενεργοποιησουμε το εσωτερικο μας ελικοπτερο? χα χα χα ας γελασω....

Ας κανουμε πρωτα κατι πιο απλο και ας αφησουμε τις Θεωρίες που μας λεει ο φιλος Panos για αυτους που πραγματικα μπορουνε να τις κατανοησουνε.Γιατι για να τα κατανοησεις αυτα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα και να εχεις την καταληλη ευστροφια.Ας κοιταξουμε λιγο πιο βαθια τον κοσμο.Ποιος φταιει οτι ολα κανε κατα διαολου σε αυτον τον τοπο?Οι συνομοτες?Οι κυβερνησεις που δοιηκουντε απο εξωτερικους παραγοντες με τεραστια συμφεροντα? κλπ κλπ κλπ βαριεμαι να γραφω...

Εμεις φταιμε.Ο ιδιος ο λαος φταιει που ΚΟΙΜΑΤΕ που εχει γινει οπαδος και ψηφηζει και ανεχετε οτι του πουνε.ΕΜΕΙΣ φταιμε που εχουμε αγνοια και λεμε την κλασικη ατακα "εγω θα σωσω τον κοσμο?" εμεις φταιμε που μας εκμεταλευοντε οι εργοδοτες,εμεις φταιμε που ειμαστε σαν τα ζωα που πανε για σφαγη. Εμεις ειμαστε εκατομυρια αυτοι ειναι μια χουφτα μονο.Αλλα αυτοι εχουνε το χρημα σωστα?Αυτοι κυκλωφορανε με Porce και ππανακρυβα γιωτ σωστα?Αυτοι καθοντε 365 μερες τον χρονο και κονομανε και εμεις δουλευουμε 2 δουλειες για να ζησουμε καπως αξιοπρεπως σωστα?
Καποτε οι προγονοι μας πολεμησανε δωσανε την ζωη τους για να τους αντιμετωπισουνε..για να αντιμετωπισουνε τον εχθρο που ηθελε να τους υποταξει..(λες και τωρα ειμαστε ελευθεροι..)..

Αρα? Οτι δωσουμε θα παρουμε. <--(να και η ατακα του Panos).Οσο τους ταιζουμε τοσο πιο ισχυροι θα γινοντε.Οσο τρωγομαστε εμεις μεταξυ μας τοσο αυτοι θα δυναμωνουνε και θα τριβουν τα χερια τους.
Θαυμαζω την ηγεσια του ΙΡΑΝ ωρες ωρες που δεν μασαει διεθνως.

Το συμπερασμα ειναι ολοι εμεις επιτελους να πολεμισουμε τον σιωπηλο πολεμο που μας εχουνε κυρηξει.Ενας πολεμος απο "μεσα" σαν το σαρακι.

Μπορει να σας φενεται λιγο κουφο οτι αν ονειρευτεις να εχεις μια Porce θα την εχεις... γιατι απλα θα μεινεις με το ονειρο και θα την αποκτησεις. Ομως αν ονειρευτεις οτι επιτελους μπορει να μπει μια παγκοσμια ταξη..ταξη που εμεις οι ιδιοι μπορουμε να βαλουμε..μην με ρωτησετε πως,ας σκεφτει ο καθενας μονος του..τoτε ναι θα την αποκτησεις την Porce..οχι σε αυτην την ζωη..οχι σε αυτην την διασταση..ισος σε καποια αλλη...ισος να την αποκτησουνε οι απογονοι σου..

..σε διαφορετικη περιπτωση θα αποκτησουνε εκ γενετεις ενα ωραιοτατο micro chip οπου θα καταγραφει μεχρι και ποσες φορες κατουρανε την ημερα!

Υ.Γ. φίλε Panos γινε απλοικος στα μηνυματα σου.πες τα εξω απο τα δοντια με απλα λογια,να καταλαβαινουνε και οι απλοι ανθρωποι,οι αγραμματοι κλπ κλπ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 19:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Mercury,

Που αναφέρεται η οργάνωση "Επιστήμη του Φωτός" στα sites του PaNo;

Ή μήπως αναφέρεσαι σε κάποια μητρική οργάνωση; Ενεργή και στην Ελλάδα ίσως;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 19:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΜΑΛΙΑ . ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΠΑΝΕΛΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ , ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ Ο ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΜΦΑΝΗΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΠΥΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ 2012 ΑΥΤΟ ΑΚΡΥΒΩΣ ΘΑ ΒΙΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ .


αυτο λεγετε σχοιζοφρενια
οταν πιστευεις οτι εχει συμβει κατι και το ζεις μονο εσυ
πχ <<ειμαι ο ναπολεον>>

τοτε δεν εχεις πετυχει τιποτα περισοτερο απο μια θεση σε ενα ασπρο δωματιο με δωρο το κουστουμακι που δενει πισω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 19:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!

Επιτέλους μπήκα στο νόημα...

http://inter.kke.gr/PhotoAlbum/MP3/grsong/l_intenationale.mp3

Η Διεθνής

Εμπρός της γης οι κολασμένοι
Της πείνας σκλάβοι, εμπρός, εμπρός,
Το δίκιο από τον κρατίρα βγαίνει
Σα βροντή, σαν κεραυνός

Φτάνουν πια της σκλαβιάς τα χρόνια
Τώρα εμείς οι ταπεινοί της γης
Που ζούσαμε στην καταφρόνια
Θα γίνουμε το παν, εμείς.

* Στον αγώνα ενωμένοι
Κι ας μη λείψει κανείς
Ω νά τη! μας προσμένει
Στον κόσμο η Διεθνής *

Θεοί, αρχόντοι, βασιλιάδες
Με πλάνα λόγια, μας γελούν
Της γης οι δούλοι και ραγιάδες
Μοναχοί τους θα σωθούν.

Για να σπάσουν τα δεσμά μας
Για να πάψει η σκλαβιά
Να νιώσουμε τη γροθιά μας
Και της ψυχής μας τη φωτιά.

Πάω να ξεθάψω και την κόκκινη παντιέρα!!!

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 20:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Mercury

και για τον τρόπο με τον οποίο διάφορες ομάδες "εμπόρων της μεταφυσικής" εκμεταλεύονται χωρίς οίκτο και έλεος τους αφελείς που ψάχνουν απεγνωσμένα μια διέξοδο στις μεταφυσικές τους ανησύχίες.

Τώρα μπορεί να ρωτήσει κάποιος "Μα το να έχεις μεταφυσικές ανησυχίες σε κάνει αφελή?" Η απάντηση είναι:"όχι βέβαια,αλλά δεν το αποκλείει"...



οχι μονο δεν το αποκλειει, αλλά ισως και να σε κανουν πιο επιρεπη στην υποβολη, ειδικα αν ο αλλος γνωριζει ακριβως τις "μεταφυσικες σου ανησυχιες"

και δεν ειναι νεα "εφευρεση", αλλά παλια

θα λινκαρω αποσπασμα απο δικο μου κειμενο: "Η μαγεία, τα μάγια, και η μάγια η μέλισσα…"

http://www.johnniebegood.gr/book/book2koukla.htm


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 23:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

OmasEpsilon

Ομολογω οτι και εγω αρκετα απο αυτα που γραφει ισος να ειναι λιγο παρατραβηγμενα,ισος να τα λεει πολυ επιστημονικα


Ας κανουμε πρωτα κατι πιο απλο και ας αφησουμε τις Θεωρίες που μας λεει ο φιλος Panos για αυτους που πραγματικα μπορουνε να τις κατανοησουνε.


Γιατι για να τα κατανοησεις αυτα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα και να εχεις την καταληλη ευστροφια.


Υ.Γ. φίλε Panos γινε απλοικος στα μηνυματα σου.πες τα εξω απο τα δοντια με απλα λογια,να καταλαβαινουνε και οι απλοι ανθρωποι,οι αγραμματοι κλπ κλπ.



η πολιτικη οπτικη γωνια σου μπορω να πω οτι γενικα μ αρεσε φιλε μου


αλλά με αυτα που παραθετω απο το ποστ σου, εγραψες ιστορια!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 03:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
Καλά dim.kar δεν σε πιστέυω! Έβαλες και ολίγη κόκκινη σάλτσα στο
θέμα για να το νοστιμίσεις, λίγο επαναστατικό πιπεράκι, κόκκινο
τραπεζομάντηλο, την σέρβιρες ωραία την συνταγή! Σούπερ γεφύρωμα
"the secret" - πολιτική άποψη του OmasEpsilon - pantιέρα ρόζα.
Ξέχασες να βάλεις τα κουπόνια, μια φώτο απο τα παραπήγματα του Περισσού,
και την χειραψία της Παπαρήγα με τον Μητσοτάκη το 89 βέβαια για να
πάρει και ένα πιο ιντεάλ κλίμα, γιατί ο Τσέ δεν φτάνει μάλλον

H εικονίτσα μου θύμισε την σκηνή απο την παλιά ταινία Σούπερμαν...
"now kneel before Zod"
http://www.generalzod.net/


Edited by - ALOS on 30/10/2006 03:43:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 03:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ALOS έκανα επέμβαση στο url της εικόνας που έβαλες.
Προερχόταν από ένα site που κατά πάσα πιθανότητα δεν τους πολυαρέσει να γίνεται direct linking στις φωτογραφίες τους και την είχαν αντικαταστήσει με μία λεζάντα μήκους περίπου 170 εκατοστών!
(μη σου περιγράψω πως είχε γίνει το format της σελίδας μετά από αυτό...)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 03:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
amalia έτσι και αλλιώς καταχρηστικά το έβαλα στο θέμα του PaNo.
ίσως δεν θα έπρεπε γενικά. Όπως και να έχει περιμένω ακόμα τις
απαντήσεις του επάνω στα θέματα που του έχω απαντήσει...
το link της εικόνας το αφαίρεσα. :-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 06:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Διαβαζοντας την περιληψη του Pano, πραγματικα στεναχωρηθηκα, γιατι μια τοσο προχωρημενη σχιζοφρενεια δεν θα μπορουσε να θεραπευτει.

Ευτυχως ομως, οπως αποδειχτηκε προκειται μονο για μια αγυρτικη αιρεση 3ης κατηγοριας. Παλι καλα!

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 07:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Radio Shows > Coast to Coast
http://www.thelastoutpost.com/site/793/default.aspx


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 11:07:51  Εμφάνιση Προφίλ
Το τι πιστεύει ο καθένας είναι προσωπικό του θέμα και δεν νομίζω ότι έχουμε το δικαίωμα να τον κατατάξουμε στους ψυχικά διαταραγμένους. Η αποδοχή της διαφορετικότητας σε θέματα πίστης φίλε μου velial, είναι ένδειξη του επιπέδου ανάπτυξης ενός ατόμου.
Το αν τα πιστεύω κάποιου φαίνονται τρελά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει και να τον σταυρώσουμε. Κι εγώ διαφωνώ σε πολλά από αυτά που λέει ο PaNo, όπως διαφωνώ και με τα πιστεύω άλλων θρησκειών κι αιρέσεων. Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να πάρω τα ερεθίσματα για περαιτέρω μελέτη, ούτε με οδηγεί στο να κατατάξω τους ανθρώπους σε ψυχικά διαταραγμένους ή μη.

Καλημέρα σας.

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 14:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
ΦΟΥ ΒΡΕ ΠΑΝΟ ΜΟΥ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ 2012 ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ;;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΥΛΕΣ ΤΟ 2007 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 12 ΚΛΩΝΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ;;;;

ΕΦΟΣΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, (ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ)
ΓΙΑΤΙ ΣΚΑΛΩΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;;;;;

ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΧΕΣΑΙ ΣΕ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΠΕΡΙΠΛΟΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ;;;;;

ΠΙΣΤΗ ΘΕΛΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΗ. ΚΑΙ ΓΥΡΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ.

ΠΙΣΤΗ ΦΙΛΕ ΠΙΣΤΗ, ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΠΥΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΩΝ ΝΟΜΩΝ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΗ.


WOW!Skeptic Amalia....
------------------------------------------------------

Δεν χρειαζεται να πολυσκαμε.Ολη η υποθεση 12κλωνο DNA ειναι αλλο ενα παραμυθι με την βουλα απο το οποιο θησαυριζουν καμποσοι απο τους αφελεις....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 03:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
quote:
Η αποδοχή της διαφορετικότητας σε θέματα πίστης φίλε μου velial, είναι ένδειξη του επιπέδου ανάπτυξης ενός ατόμου.
Το αν τα πιστεύω κάποιου φαίνονται τρελά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει και να τον σταυρώσουμε.


Μα γιαυτο ακριβως αγαπητε/η μου Marte χαρηκα οταν οι πιο ενημεροι συνομιλητες αποκαλυψαν οτι τα λεγομενα του Pano ειναι παραμυθια μιας αιρεσης. Αυτο αυτοματως σημαινει οτι ολα αυτα τα απιθανα ΔΕΝ ειναι προιοντα μιας διεστρευλωμενης σκεψης ΑΛΛΑ ανουσιες κατασκευες μιας αιρεσης.

Οταν δηλαδη τα πιστευω ενος ανθρωπου ειναι συμφωνα με καποια "θρησκευτικη" πιστη, τοτε δεν εχουμε να κανουμε με ψυχοπαθολογια. Π.χ. οι χριστιανοι πιστευουν σε ανασταση, δευτερα παρουσια κλπ, πραγματα που στην ουσια ειναι... τρελά! Ομως δεν ειναι τρελοι, αφου οι ιδεες αυτες ειναι προιοντα της θρησκευτικης διδασκαλιας που (δυστυχως) τους δωθηκε.

Οταν ομως εχουμε παραλογες ιδεες που ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ δημιουργησε και επεβαλε στον εαυτο του, ε τοτε τα πραγματα σκουραινουν! Και βεβαια, αν αυτες οι ιδεες τον εμποδιζουν απο το να εχει μια """φυσιολογικη""" ζωη... κλαφτα!

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 08:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
The DNA PHANTOM EFFECT: Direct Measurement of A New Field in the Vacuum Substructure
http://www.rialian.com/rnboyd/dna-phantom.htm


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 10:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Greece issues biometric passports
2006-08-29 08:58:57 Greece has upgraded its passports to include digital images contained in a microchip but is waiting for an EU ruling before including fingerprints and iris images, the public order ministry said on Tuesday.
http://www.eubusiness.com/Living_in_EU/060829145857.v9e27hq7

European Commission consults on RFID
OUT-LAW News, 10/03/2006
The European Commission launched a debate on RFID (Radio Frequency Identification) yesterday. It is seeking views on the opportunities, interoperability and compatibility issues as well as the privacy and security concerns raised by the new technology.
http://www.out-law.com/page-6720

German researchers move forward on plastic RFID chip
They have pioneered a technique for printing circuits directly onto foils
http://www.computerworld.com/hardwaretopics/hardware/story/0%2C10801%2C98932%2C00.html

Microchips printed on paper
A Swedish company called Cypak has come up with some technology that allows it to print computer chips, sensors, switches, and short-range antennas on a piece of paper.
http://www.geek.com/news/geeknews/2003Feb/bch20030204018467.htm
http://www.cypak.com/index.php?a=applications&page=applications

EU driving licences: UK calls for multi-use, interoperable, licences
The UK Department of Transport has put out a consultation paper on the European Commission's proposal for new-style EU driving licences. The EU proposal calls for driving licences to be renewed every 10 years (as distinct from up to 70 years old, then renewed every 5 years in the UK). The Commission also proposed that the new licences should be plastic card with a microchip carrying a photograph of the holder and the use of data would be strictly limited to the purpose for which it is gathered, to that of a driving licence.
http://www.statewatch.org/news/2004/feb/31uk-eudrivinglicence.htm

Radio ID chips may track banknotes
Radio tags the size of a grain of sand could be embedded in the euro note if a reported deal between the European Central Bank (ECB) and Japanese electronics maker Hitachi is signed.
http://news.com.com/2100-1017-1009155.html

Plans are Underway to Microchip every Newborn in U.S. and Europe...
in Sweden, Prime Minister Olof Palme gave permission in 1973 to implant prisoners, and Data Inspection's ex-Director General Jan Freese revealed that nursing-home patients were implanted in the mid-1980s. The technology is revealed in the 1972:47 Swedish state report, Statens Officiella Utradninger
http://www.tldm.org/News4/MarkoftheBeast.htm

Barcelona clubbers get chipped
BBC Science producer Simon Morton goes clubbing in Barcelona with a microchip implanted in his arm to pay for drinks.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/3697940.stm


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 11:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΕΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΠΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΥΒΟ!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΥΠΟΔΕΡΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΕΙΝΟΤΕΡΑ!


Ακριβότερη η έκδοση διαβατηρίου
Ακριβότερη κατά πέντε ευρώ είναι πλέον η έκδοση νέου διαβατηρίου, με το συνολικό κόστος για παράβολα να φθάνει στα 52 ευρώ.
Η πρόσθετη επιβάρυνση αφορά ταχυδρομικά τέλη, διότι τα απαραίτητα έγγραφα θα διαβιβάζονται πλέον με το ταχυδρομείο και όχι με κούριερ όπως ίσχυε έως τώρα.
Νέα επιβάρυνση στο κόστος αναμένεται τον Αύγουστο, όταν θα μπει στα διαβατήρια το τσιπ στο όποιο θα αποθηκεύονται βιομετρικά στοιχεία.
http://news.antenna.gr/articleDetail/0,3091,136915,00.html


Τα νέα ελληνικά διαβατήρια, όπως εκδίδονται από τις 26 Αυγούστου, περιλαμβάνουν στην επιφάνειά τους μικροτσίπ, όπου σε πρώτη φάση αποθηκεύονται ψηφιακά η φωτογραφία του κατόχου και τα λεγόμενα στοιχεία ταυτότητας (ονοματεπώνυμο, φύλο, εθνικότητα, ύψος), όπως αυτά αναγράφονται στη δίγραμμη ζώνη “ MRZ ” ( Machine Readable Zone ), που βρίσκεται ακριβώς κάτω από τη φωτογραφία. Σύμφωνα δε με κοινοτική οδηγία που εκδόθηκε στις 28-6-2006, από 28-6-2009, το αργότερο, στο μικροτσίπ θα αποθηκεύονται και τα δακτυλικά αποτυπώματα των χεριών του κατόχου.
http://www.inamete.gr/302_11_3.htm


Στα νέα διαβατήρια θα υπάρχει ενσωματωμένο τσιπ, όπου θα έχει αποθηκευτεί η φωτογραφία και άλλα βιομετρικά στοιχεία του κατόχου.
http://www.alithia.gr/newspaper/2005/03112005/03112005,12840.html


ΠΡΟΣΟΧΗ - ΕΚΔΟΣΗ ΝΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ - ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΝΕΟΥ ΑΝΤΙΤΙΜΟΥ
Από 26.8.2006 στην Ελλάδα θα εκδίδονται τα νέα ηλεκτρονικά διαβατήρια τα οποία θα φέρουν μικροκύκλωμα (τσιπ) στο οποίο θα αποθηκεύονται βιομετρικά και λοιπά στοιχεία του κατόχου του.
http://www.greekembassy.or.id/pages_en/Consular/News/17.html


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 01/11/2006 11:25:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2006, 19:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

quote:

ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ.

ΕΞΩ ΚΑΡΔΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΕ ΠΑΝΟ ΜΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 02:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
αγαπητέ Pano

ωραία και καλά τα links που παραθέτεις, αλλα η παράθεση των links
δεν στοιχειοθετεί μια απάντηση σε κάποια απο τα 11 ερωτήματα μου
Ίσως ο χρόνος να μήν σου αρκεί αλλα επιμένω να πάρω κάποια απάντηση

(όπως επίσης και μια πρόταση στο τί να κάνουμε για τα τσιποδιαβατήρια
τις τσιποταυτότητες αργότερα κ.α. τσιποID's που θα'χουμε. Πρίν αυτών
ο Χριστόδουλος είχε αριθμό αστυνομικής ταυτότητας που ξεκινά με 666).

Θα το αλλάξει με τσιπάκι που δεν θα γράφει τέτοιο αριθμό ???

ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 11:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

αγαπητέ Pano

ωραία και καλά τα links που παραθέτεις, αλλα η παράθεση των links
δεν στοιχειοθετεί μια απάντηση σε κάποια απο τα 11 ερωτήματα μου
Ίσως ο χρόνος να μήν σου αρκεί αλλα επιμένω να πάρω κάποια απάντηση


ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ALOS MOY EΘΕΣΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΣ Η' ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΚΓΥΡΕΣ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΚΡΗΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ. ΕΑΝ ΕΣΥ ΓΜΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΚΕΥΛΟΝΤΙΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΥΠΟΔΕΙΞΕ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΓΚΡΗΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΕΥΛΟΝΤΙΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ.
ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ.
http://www.keylonticdictionary.org/Indice/A.htm
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ.AKOMA KAI H ΙΝΔΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΓΓΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ 10% ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΕΥΛΟΝΤΙΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΘΗΛΕΥΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΓΝΩΣΗΣ.

ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΟΛΑ "WITH OPEN MIND" ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΨΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Η' ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.ΠΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ Η' ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ(ΚΑΤΑ ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ) ΑΣ ΠΟΥΜΕ? ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΛΑΤΩΝΑ Η' ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ?
ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΙ ΣΕ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.
Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ KAN ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΩΣ ΧΤΕΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΠIΡΑΜΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΡΑΜΙΔΑ ΤΗΣ ΓΚΙΖΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ.

ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΑΗΟΟ GROUPS ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ Ascension ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ 95% ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΚΠΤΩΤΕΣ CHANNELING PHGES. ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ASCENDED MASTERS KAI OI ΔΗΘΕΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΕΡΑΤΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΥΜΕΝΗ ΑΤΖΕΝΤΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΤΑΜΦΙΕΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΓΡΗΓΟΡΗ DNA ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ(ΑΝΑΠΟΔΗ) ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΝΕΡΓΙΑΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΧΥΘΕΙ ΕΣΤΩ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΙΑΣ ΥΠΟΣΥΧΝΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 24 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ DNA ΕΛΙΚΑΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ASCENDED MASTERS ΟΠΩΣ Ο Mahavatar Babaji(AΘΑΝΑΤΟ WALKING AVATAR 1800 ETWN) ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΛΟΚΛΥΡΕΣ Ascension ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΕΙΠΟΥΣ ΜΕ AΡETH KAI ΠΑΝΥΣΧΗΡΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ.

Mahavatar Babaji
http://www.lifepositive.com/spirit/traditional-paths/kriya-yoga/mahayogi.asp

Autobiography of a Yogi by Paramahansa Yogananda FREE EBOOK
http://www.gutenberg.org/etext/7452


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 16:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

(όπως επίσης και μια πρόταση στο τί να κάνουμε για τα τσιποδιαβατήρια
τις τσιποταυτότητες αργότερα κ.α. τσιποID's που θα'χουμε. Πρίν αυτών
ο Χριστόδουλος είχε αριθμό αστυνομικής ταυτότητας που ξεκινά με 666).
Θα το αλλάξει με τσιπάκι που δεν θα γράφει τέτοιο αριθμό ???
ευχαριστώ

AΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ALOS ΕΑΝ Ο ΠΛΥΘΥΣΜΟΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ. ΤΑ ΤΣΙΠΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΩΣΤΕ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΝΑ ΕΛΕΝΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ . ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΜΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΕΧΘΡΟ KAI ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΟΥΣ. ΟΤΙ ΑΚΡΥΒΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΚΑΙΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ.ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΠΙΑΝΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΛΕΝΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ.

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΑΣΤΕΙ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΕ ΤΟΝ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝΤΑΙ ΥΠΟΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΕΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΠΟΙΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΙΣΔΗΣΗ ΜΕ ΔΟΛΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΠΟΙ ΤΟΥΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΜΕΛΟΙ ΤΟΥ ΜΑΣΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ EKPTΩΤOYΣ LUCIFERIANS.
http://www.luciferian.org/

Η ΠΛΑΚΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΕΝΧΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΑΓΝΟΙΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ. ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΜΝΗΜΙΑ, ΑΓΑΛΜΑΤΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΑΙΝΟΥΝ? ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ? ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΕΚΕΙ?
25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΑΝΙΣΤΙΚΗ ΕΟΡΤΗ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΩΤΑΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΤΕΛΕΤΕΣ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΒΑΑL. ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΧΤΗΚΕ Η ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΤΥΧΑΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ?


ENA MIKΡΟ ΔΕΙΓΜΑ


ΒΑΤΙΚΑΝΟ


ΥΠΑΡΧΟΥΝ 30 ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ ΑΓΥΠΤΙΑΚΟΙ ΟΒΕΛΙΣΚΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΟΙ
NEW YORK

PARIS

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Buenos Aires.

LONDON

BARSOVIA

ΛΕΥΚΟΣ ΟΙΚΟΣ




ΜΑΣΟΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ






Ο ΠΟΝΤΙΦΙΚΑΣ ΕΚΤΕΛΕΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ

ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΑΠΟΔΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ









ΠΑΓΑΝΙΣΤΙΚΗ ΘΕΑ cybele










''Καλικάντζαροι''
Τα Φώτα ή αλλιώς Θεοφάνια είναι η τρίτη κατά σειρά μεγάλη γιορτή μετά τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.
Είναι η μέρα που η Εκκλησία όρισε ως την ημέρα που βαπτίστηκε ο Ιησούς στα νερά του Ιορδάνη από τον Ιωάννη τον Βαπτιστή.
Είπαμε ότι ορίστηκε διότι ως γνωστόν κανένας δεν ξέρει πότε έγινε η βάπτιση όπως και κανένας δεν γνωρίζει πότε έγινε η Γέννηση του Χριστού.

Ως γνωστόν η Γέννηση αποφασίστηκε να εορτάζεται την ημέρα που στα προχριστιανικά χρόνια οι λαοί τιμούσαν τον θεό Ήλιο διότι, όπως επισημαίνουν μεταξύ άλλων οι θεολόγοι, ο Χριστός είναι ο ήλιος της δικαιοσύνης και το ανέσπερο φως.
Ωστόσο η γιορτή του θεού Ήλιου δεν είναι το μόνο στοιχείο των αρχαίων θρησκειών που διασώθηκε μέσα στους αιώνες και εμφανίζεται κατά τη διάρκεια των Χριστουγέννων.

Οι καλικάντζαροι, οι γιορτές στις πλατείες, το κόκκινο χρώμα, τα ξωτικά και το χάλοουιν αποτελούν κατ' εξοχήν δοξασίες των αρχαίων θρησκειών και πολιτισμών. Οι θρησκευτικές πεποιθήσεις και οι παραδόσεις των αρχαίων Ελλήνων, των Ρωμαίων και των σκανδιναβικών λαών παραμένουν ζωντανές και εξακολουθούν να καθορίζουν τις συμπεριφορές πολλών ανθρώπων κατά τη διάρκεια των εορτών.
ΤΟ ΥΠΟΛΕΙΠΟ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ
http://www.elefsis.net/themata/titles/kalikantzaroi.htm






~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 23:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo:
> ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ 95% ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΚΠΤΩΤΕΣ CHANNELING PHGES.

Πως ξέρεις ποια είναι από έκπτωτη channeling πηγή, και ποια όχι;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy