ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ..
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 56
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Κάποια φίλη κάποτε μου είχε πει πως το εσωτερικά είναι ένα φόρουμ που παρακολουθούν τον ανθρωπο, τις αντιδράσεις και τα όρια του...


Αυτή που σου το είπε, είχε πολύ μεγάλη φαντασία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Όταν ΤΟ nickname μπερδευτεί με τον άνθρωπο που το χρησιμοποιεί, τότε τα πράγματα γίνονται αρωστημένα ... ]

γιατι, υπαρχει περιπτωση να ειναι "διαφορετικος" ? δηλαδη, χρησιμοποιωντας το nick "αλλαζει" και ο τροπος γραφης-εκφρασης?

εγω ξερω οτι τι nick ειναι πολυ απλα ενα "ονομα" στη θεση του πραγματικου μας που δεν θελουμε να δημοσιευσουμε... για καποιους επισης το nick μπορει να πρεσβευει κατι, αλλα δεν παυει κατουσιαν να ειναι το ιδιο προσωπο... διαφορετικα, μιλαμε για διπροσωπεια, κατι που ειναι ακομα χειροτερο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:36:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το κακό είναι οτι αυτό δεν συμβαίνει μόνο με τον τρεχαγύρευε.
Και τον ευρωπαίο ``πούστη άνδρα`` τον ανέβαζες ``πούστη άνδρα`` τον κατέβαζες.
Ρε φίλε μέχρι και το πως το κάνει με το γυναίκα του έγραψες.
Ρε στα κοκκίνιζαν οι διαχειριστές, ρε σου έκαναν παρατηρήσεις πέρα βρέχει ο ΙΑ.
Και μην μας πείς οτι πρώτα ο ευρωπαίος ξεκίνησε να σε βρίζει γιατί θα πιστέψουμε


O trexa με έβρισε και με ειρωνεύτηκε πρώτος. Ο Ευρωπαίος απλώς κάνει την άγνοια και την ηλιθιότητα επιχείρημα. Το πούστης πήγαινε στην ανανδρεία να απαντήσει ευθέως. Έχεις δει τι ανοησίες έγραφε;

quote:
Φαίνεται ΙΑ εκεί στα 14 κάτι συνέβει.. και μετά παραπονιέσαι που σε απείλησαν οτι θα σε δείρουν.. δηλαδή τι πρέπει να κάνουν ρε φίλε.
Να σε κεράσουν φρεντουτσίνο?

Δεν παραπονιέμαι...Ούτε μασάω.

Ψηλός

quote:
Και απ' ότι φαίνεται, δεν είσαι ο μόνος εδώ μέσα που έχει αυτό το μίσος, γι' αυτό άλλωστε σε ανέχτηκε αυτός ο χώρος και σου προσφέρει και άσυλο.

Ναι τους πληρώνουν οι Νεφελίμ, τα αφεντικά μου, γι αυτό με ανέχονται. Έχεις καταλάβει ποια ιδεολογία λέω ότι μισώ; Για να μην αρχίσεις ΠΑΛΙ να βάζεις λόγια στο στόμα μου (όπως κάνεις κατ'εξακολούθησιν).


Μισώ τα εξής(που τα περισσότερα έχει πει ο τρέχα και αν έχεις αμφιβολίες πες μου να σου φέρω τα χωρία):

Οτιδήποτε εμπεριέχει τη λέξη ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ.
Οποιαδήποτε θεώρηση βάζει μια ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ θρησκεία ανώτερη από τις άλλες.
Την προσπάθεια απόκτησης εξουσίας μέσω ελεγχόμενης πληροφόρησης. Ο τρέχα έχει πει ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ για το "ποιος θα έχει στο εξής την εξουσία" κτλ.
Την ιδέα ότι η επιστήμη θα ΦΙΜΩΘΕΙ (για πολλοστή φορά) από μια θρησκεία μόνο και μόνο γιατί έχει εξουσία και φράγκα.
Την ιδέα ότι η διδασκαλία ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ στο σχολείο χρειάζεται ΕΓΚΡΙΣΗ από οποιοδήποτε ιερατείο.
Την ιδέα ότι ένας άνθρωπος, που δηλώνει ότι το επάγγελμά του είναι δημοσιογράφος, ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙ τόσο καρφωτά χωρίς να νιώθει τη στοιχειώδη ενοχή για να αποκαταστήσει την αλήθεια.
Την ιδέα ότι επειδή κάποιος είναι γέρος έχει δίκιο.
Την ιδέα ότι κάθε παλιό πράγμα είναι κατ'ανάγκην καλό.
Την ιδέα ότι κάθε νέο πράγμα είναι κατ'ανάγκην καλό.
Την ιδέα ότι μια θρησκεία που πρεσβεύει την ΕΞΕΛΙΞΗ της ανθρώπινης ψυχής αρνήτικα ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ να γενικεύσει την ίδια άποψη για το ανθρώπινο σώμα.
Την ιδέα ότι η φύση είναι το αρνί που γδέρνει ο άνθρωπος
Την ιδέα ότι ο Θεός θα μας...φυλάξει ΟΣΟ και αν καταστρέψουμε το περιβάλλον.


Όλα αυτά τα πρεσβεύει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ο τρέχα. Δικαίωμά σου να συμφωνείς με αυτά. Δικαίωμά μου και εμένα να ΔΙΑΦΩΝΩ και να τα αντιμάχομαι.

quote:
Πάντως, είναι προς τιμή σου που το λες ανοιχτά.

Εγώ από την άλλη ΔΕΝ ξέρω κατά πόσον συμφωνείς με αντιλήψεις τύπου "αλάνθαστης πίστης".


quote:
Πες όμως, χωρίς περιστροφές, τι είναι αυτό που κάνει έναν άνθρωπο να πει πως αύριο θα πάει στη δουλειά του ή θα πραγματοποιήσει το τάδε ταξίδι;

Το γνωρίζει από πριν πως έτσι θα συμβεί ή πιστεύει πως έτσι θα συμβεί;


Έχεις το θράσος να συνεχίζεις αυτό το εννοιολογικό και γλωσσικό ΑΤΟΠΗΜΑ ε; Πρώτα πρώτα, επιχειρηματολογείς σε ΑΣΧΕΤΟ σημείο από αυτό που με ενδιαφέρει. Το ζήτημα που έθεσα είναι ΠΟΙΟΣ είναι κοντύτερα στην ΑΛΗΘΕΙΑ, η γνώση ή η πίστη;


Εσύ ο ίδιος, με το παράδειγμα που κάνεις, ΟΜΟΛΟΓΕΙΣ την εγγύτητα της ΓΝΩΣΗΣ με την αλήθεια. Η αλήθεια είναι ότι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ με το τι πιστεύεις ΜΠΟΡΕΙ να συμβούν πράγμα που καθιστά την πίστη απομακρυσμένη από την αλήθεια.

Γιατί οι άνθρωποι παίζουν λαχεία; Γιατί ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ότι θα κερδίσουν
Κερδίζουν; Εδώ σε θέλω μάστορα, ΣΧΕΔΟΝ ποτέ.
Τι γνωρίζουμε; Ότι οι νόμοι των πιθανοτήτων είναι εναντίον τους.


Ποιος λέει αλήθεια; Η στατιστική και πιθανότητες ή η πίστη (ευσεβής πόθος); Η ένστασή μου δεν είναι αν η πίστη είναι κάτι καλό ή κακό αλλά είναι κάτι ΑΛΗΘΕΣ. Πολλές φορές ΔΕΝ είναι. Θα επιμείνω να ζητάω τους ορισμούς των δύο λέξεων. Να μας πεις ρε γαμώτο τι λένε αυτά τα λεξικά, είναι ίδια τα νοήματα;

Edited by - IndustrialAngel on 16/12/2010 19:38:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Eγώ ομως ρε zip δεν βλέπω τον άνθρωπο που είναι πίσω απο το nic.
Bλέπω μόνο το nic.


Χρειάζεται (ή χρειάζεσαι) να τον δεις ;;;;


quote:
allzzaro

Για εξηγησέ μου αυτό το τελευταίο που λές..


Δεν χρειάζονται και πολλές εξηγήσεις. Άλλωστε αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Απλά σου λέω, πως λάθος θεωρείς πως υπαίτιος για τις διαγραφές των μελών που ανέφερες ήταν ο Deva. O Deva - και ο κάθε Deva - είναι υπαίτιος ΜΟΝΟ για την δική του διαγραφή. Για τις διαγραφές των άλλων, οι ευθύνες πρέπει να αναζητηθούν στους άλλους. Όποιος μπορεί να αναλάβει αυτές τις ευθύνες και να πει "παιδιά έφταιξα κάποτε, συγνώμη", καλώς. Όποιος δεν μπορεί, παραμένει εκεί που ήταν.

quote:
allzzaro

zip ξέχασες κάτι?
Τη γνώμη σου για το θέμα?


Για τον trexagireve εννοείς ; Κοίτα, εγώ έχω πει την γνώμη μου για τον trexagireve και του το έχω πει και προσωπικά. Προσωπικά δηλ. εννοώ πως του το έχω πει απ' ευθείας μέσα από κάποιες δημοσιεύσεις μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:

Αυτή που σου το είπε, είχε πολύ μεγάλη φαντασία 
 


Ναι, Είχε!

Πάντως, σε όλες αυτές τις καταστάσεις, βρέθηκα κάποτε για λιγα φεγγαρια, σε ενα άλλο φόρουμ, πριν γράψω στο εσωτερικά.

 Εκει, γράφοντουσαν μεταξύ άλλων, πολλα παράξενα και περίεργα, που οι πηγές και τα συμπεράσματα, τυχαίναν περισσότερο στη φαντασία του ιδιωκτητη/συγγραφέα. 

Όταν λοιπόν εθετα στο φόρουμ ερωτήσεις, 

και καλα ο Αριστοτέλης ηρθε απο το Συριο, μα πως και έκανε λάθος την κίνηση των πλανητων, και αλλα πολλα κοσμολογικα λάθη του, 

δεν τυχαίναν απαντησεως, μέχρι που στη μαιλ μου, με κάλεσε  ένας συντονιστής του, ( το δεξί του χέρι,) να με γνωρίσει.

 Πράγματι μόλις πήγα Ελλάδα το καλοκαίρι, βρεθηκαμε, με γνώρισε, μιλήσαμε για δυο ώρες, και μου προτυνε να πω αυτα που του έλεγα στον δάσκαλο. 

Ετσι και εγινε.
Στην Τριτη ερώτηση μου, είχε τελειώσει ο διάλογος, σηκώθηκε και μου δωρησε 4 βιβλία του, μου είπε δε μια κουβέντα, που άκουσε ο συντονιστής του.

Ξερεις πλατωνα, Ζω απο τη συγγραφική.

Αυτο ήτανε. 

Δεν τον ξαναενοχλησα, ούτε  ξαναμπήκα στο φόρουμ, ο συντονιστής του δήλωσε μπροστά μου την παραίτηση του,

και έζησε αυτός καλα ( μέχρι πριν λίγες μέρες) 

και εμείς το ίδιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Οχι αυτό ρε zip.
Oπωσδήποτε τα θεωρώ περασμένα και κακώς αναφέρθηκα και εγώ σε αυτά.
Το αλλο εννοώ ``Όταν ΤΟ nickname μπερδευτεί με τον άνθρωπο που το χρησιμοποιεί, τότε τα πράγματα γίνονται αρωστημένα ...``...
και μην αρκεστείς σε λίγα .. σχολίασετο


zip

quote:
Για τον trexagireve εννοείς ; Κοίτα, εγώ έχω πει την γνώμη μου για τον trexagireve και του το έχω πει και προσωπικά. Προσωπικά δηλ. εννοώ πως του το έχω πει απ' ευθείας μέσα από κάποιες δημοσιεύσεις μου.

μμ.. αλλο εννοώ.
Εννοώ για τη διαγραφή του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
PREDATOR

γιατι, υπαρχει περιπτωση να ειναι "διαφορετικος" ? δηλαδη, χρησιμοποιωντας το nick "αλλαζει" και ο τροπος γραφης-εκφρασης?


Ένα πράγμα θα σου πω PREDATOR. Δεν είναι αστείο και μην το κοροϊδέψεις, είναι εξαιρετικά σοβαρό : Υπήρχαν άνθρωποι που με έπερναν τηλ. και ζητούσαν να μιλήσουν με τον Deva. Όταν τους έλεγα "Ρε παιδιά, δεν με λένε Deva", μου το έκλειναν. ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, όταν τους έλεγα "Ναι, ο ίδιος", μου μιλούσαν !!! Πως το εξηγείς εσύ αυτό φίλε ; Γιατί εγώ το εξηγώ ως "αρρώστια". Δεν ξέρω τι αρρώστια, πάντως ... αρρώστια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:04:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Αυτή που σου το είπε, είχε πολύ μεγάλη φαντασία 
 


Ναι, Είχε!

Πάντως, σε όλες αυτές τις καταστάσεις, βρέθηκα κάποτε για λιγα φεγγαρια, σε ενα άλλο φόρουμ, πριν γράψω στο εσωτερικά.

 Εκει, γράφοντουσαν μεταξύ άλλων, πολλα παράξενα και περίεργα, που οι πηγές και τα συμπεράσματα, τυχαίναν περισσότερο στη φαντασία του ιδιωκτητη/συγγραφέα. 

Όταν λοιπόν εθετα στο φόρουμ ερωτήσεις, 

και καλα ο Αριστοτέλης ηρθε απο το Συριο, μα πως και έκανε λάθος την κίνηση των πλανητων, και αλλα πολλα κοσμολογικα λάθη του, 

δεν τυχαίναν απαντησεως, μέχρι που στη μαιλ μου, με κάλεσε  ένας συντονιστής του, ( το δεξί του χέρι,) να με γνωρίσει.

 Πράγματι μόλις πήγα Ελλάδα το καλοκαίρι, βρεθηκαμε, με γνώρισε, μιλήσαμε για δυο ώρες, και μου προτυνε να πω αυτα που του έλεγα στον δάσκαλο. 

Ετσι και εγινε.
Στην Τριτη ερώτηση μου, είχε τελειώσει ο διάλογος, σηκώθηκε και μου δωρησε 4 βιβλία του, μου είπε δε μια κουβέντα, που άκουσε ο συντονιστής του.

Ξερεις πλατωνα, Ζω απο τη συγγραφική.

Αυτο ήτανε. 

Δεν τον ξαναενοχλησα, ούτε  ξαναμπήκα στο φόρουμ, ο συντονιστής του δήλωσε μπροστά μου την παραίτηση του,

και έζησε αυτός καλα ( μέχρι πριν λίγες μέρες) 

και εμείς το ίδιο.



Τα διάβασες Πλάτωνα τα βιβλία;
Ξέρεις αυτός ο συγγραφέας είναι λίγο περίεργος
στον τρόπο έκφρασής του, έ;

Μάλλον κατάλαβα για ποιόν μιλάς ...

Τον πάω κιόλας... Και λυπήθηκα που δεν συνεχίστηκε
αυτό το :

quote:
και έζησε αυτός καλα

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Γιατί αρρώστια ρε zip?
Εγώ να σου πώ την αλήθεια έχω ξεχάσει το πραγματικό σου
Και να μου το πείς πάλι θα το ξεχάσω.
Το deva δεν το ξεχνάω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Εννοώ για τη διαγραφή του.


Αυτό που είδα, ήταν ότι πρωτού υπάρξει η διαγραφή υπήρξαν 3 προσωρινές διαγραφές. Αυτό κάτι σημαίνει από την πλευρά της διαχείρισης προς τον trexagireve.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αυτό έχει να πεί μόνο ο δαιμόνιος deva
Eγώ περίμενα κάτι περισσότερο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Γιατί αρρώστια ρε zip?
Εγώ να σου πώ την αλήθεια έχω ξεχάσει το πραγματικό σου
Και να μου το πείς πάλι θα το ξεχάσω.
Το deva δεν το ξεχνάω.


Ότι διαβάζεις φίλε από μένα, δεν σημαίνει πως σου τα λέω εγώ. Αυτά που διαβάζεις ... δεν είμαι εγώ. Είναι ένα ελάχιστο κομμάτι απ' αυτό που είμαι εγώ. Αυτό το ελάχιστο "εγώ", κάθεται λίγες ώρες μπροστά σε έναν υπολογιστή και σου λέει αυτά που σου λέει. Σε καμία περίπτωση όμως, απ' αυτά που σου λέει αυτό το μικρό "εγώ", εσύ δεν γνωρίζεις το συνολικό "εγώ" του ανθρώπου αυτού.

Δεν χρειάζεται να ξέρεις ούτε το όνομά μου, ούτε τίποτε. Γιατί να το ξέρεις ; Τι σε νοιάζει ; Για σένα είμαι - και θα έπρεπε να είμαι - μόνο ο zip. Δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:20:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν χρειάζεται να ξέρεις ούτε το όνομά μου, ούτε τίποτε. Γιατί να το ξέρεις ; Τι σε νοιάζει ; Για σένα είμαι - και θα έπρεπε να είμαι - μόνο ο zip. Δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω.


Έτσι δουλεύει το πράγμα και συμφωνώ απόλυτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Αυτό που λέω για τις 3 προσωρινές διαγραφές είναι πολύ σημαντικό. Αλλά εσύ allzzaro, φιλαράκι, το παραβλέπεις Γιατί το παραβλέπεις μάγκα μου ; Δεν σου λέει κάτι αυτό ; Γιατί π.χ δεν έχει γίνει αυτό με άλλες διαγραφές ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τα διάβασες Πλάτωνα τα βιβλία;
Ξέρεις αυτός ο συγγραφέας είναι λίγο περίεργος
στον τρόπο έκφρασής του, έ;

Μάλλον κατάλαβα για ποιόν μιλάς ...

Τον πάω κιόλας... Και λυπήθηκα που δεν συνεχίστηκε
αυτό το :
...........................
Τα διαβάζω, όταν δεν με πιάνει ο ύπνος, είναι ότι πρέπει!

Για ένα ειχες δίκαιο όταν με κάλεσες.

Το εσωτερικά εχει παντα εκείνη τη σωστή ένταση, μεταξύ έμπνευσης και διασκέδασης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:33:08  Εμφάνιση Προφίλ
Για μενα παντως ειστε η συνειδηση μου,
ουτε αυτη τη βλεπω,
πολλες φορες δεν της δινω και σημασια
τη δεουσα
τα δεοντα
γεια σου ρε deva!
Μεγαλη κουβεντα τα δεοντα!


Suddenly you discover humanity

convenient
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
zip
quote:
Σε καμία περίπτωση όμως, απ' αυτά που σου λέει αυτό το μικρό "εγώ", εσύ δεν γνωρίζεις το συνολικό "εγώ" του ανθρώπου αυτού.

Aυτό το μικρό εγώ λέω.. δεν αντιπροσωπεύει κάτι απο αυτό το συνολικό εγώ του άλλου?
Εγώ δηλαδή δεν μπορώ απο αυτό το μικρό ποσοστό που παρουσιάζεται εδώ μέσα να βγάλω ενα συμπέρασμα για το συνολικο εγώ αυτού που γράφει?

quote:
Δεν χρειάζεται να ξέρεις ούτε το όνομά μου, ούτε τίποτε. Γιατί να το ξέρεις ; Τι σε νοιάζει ; Για σένα είμαι - και θα έπρεπε να είμαι - μόνο ο zip. Δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω.

Αυτό λέω και εγώ ρε φίλε.
Εσύ παραπονιέσαι ομως οταν σε λένε zip.

quote:
Αυτό που λέω για τις 3 προσωρινές διαγραφές είναι πολύ σημαντικό. Αλλά εσύ allzzaro, φιλαράκι, το παραβλέπεις Γιατί το παραβλέπεις μάγκα μου ; Δεν σου λέει κάτι αυτό ; Γιατί π.χ δεν έχει γίνει αυτό με άλλες διαγραφές ;

Συγχώρεσε με.
Είμαι γεράκος..
Δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Γιατί λοιπόν?
Μη με λές μάγκα ρε zip. Απέχω πολύ της μαγκιάς.

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 20:42:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:36:48  Εμφάνιση Προφίλ

quote:
zip:

Όταν ΤΟ nickname μπερδευτεί με τον άνθρωπο που το χρησιμοποιεί, τότε τα πράγματα γίνονται αρωστημένα ...



quote:

zip:

Δεν χρειάζεται να ξέρεις ούτε το όνομά μου, ούτε τίποτε. Γιατί να το ξέρεις ; Τι σε νοιάζει ; Για σένα είμαι - και θα έπρεπε να είμαι - μόνο ο zip. Δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω.



ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 20:44:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΠΛΑΤΩΝΑΣ:

Για ένα ειχες δίκαιο όταν με κάλεσες.



Και σε άλλα
Πλάτωνα
και σε άλλα ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Aυτό το μικρό εγώ λέω.. δεν αντιπροσωπεύει κάτι απο αυτό το συνολικό εγώ του άλλου? [ Μπορεί ναι, μπορεί όμως και όχι. ]


Εγώ δηλαδή δεν μπορώ απο αυτό το μικρό ποσοστό που παρουσιάζεται εδώ μέσα να βγάλω ενα συμπέρασμα για το συνολικο εγώ αυτού που γράφει? [ Πολύ δύσκολα και μόνο αν είσαι εκπαιδευμένος να μπορείς να το κάνεις σωστά. Είσαι εκπαιδευμένος ; ]


Εσύ παραπονιέσαι ομως οταν σε λένε zip. [ Παραπονιέμαι ; Δεν νομίζω ]

Δεν μου λέει απολύτως τίποτα. [ E, ok, άμα δεν σου λέει, ok ] Γιατί λοιπόν? [ E, δεν ξέρω, πάντως κάτι δείχνει ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Παρεπιπτόντως, ποιος νομίζεις πως ήταν ο λόγος διαγραφής του Deva ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:
PREDATOR

γιατι, υπαρχει περιπτωση να ειναι "διαφορετικος" ? δηλαδη, χρησιμοποιωντας το nick "αλλαζει" και ο τροπος γραφης-εκφρασης?


Ένα πράγμα θα σου πω PREDATOR. Δεν είναι αστείο και μην το κοροϊδέψεις, είναι εξαιρετικά σοβαρό : Υπήρχαν άνθρωποι που με έπερναν τηλ. και ζητούσαν να μιλήσουν με τον Deva. Όταν τους έλεγα "Ρε παιδιά, δεν με λένε Deva", μου το έκλειναν. ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, όταν τους έλεγα "Ναι, ο ίδιος", μου μιλούσαν !!! Πως το εξηγείς εσύ αυτό φίλε ; Γιατί εγώ το εξηγώ ως "αρρώστια". Δεν ξέρω τι αρρώστια, πάντως ... αρρώστια.





Εστω ομως και ενα δικο σου ''μερος'' να δειχνεις, δεν παυει να εισαι εσυ και οχι κατι τελειως διαφορετικο απο εσενα. Αντιθετα, αρρωστημενο (οπως θελεις να το χαρακτηρισουμε) θα ηταν να παρουσιαζες ενα εντελως αντιθετο-διαφορετικο, εστω και κατα το 1/10, απο αυτο που ''εσυ'' (το καθε μελος γενικα) πρεσβευεις, μονο και μονο για να δειξεις κατι, δηλ. ή να γινεις αρεστος στο υπολοιπο συνολο, ή να τους ''τη σπασεις'' επειδη ετσι θελεις...
οπως ειπα, δεν απευθυνομαι σε σενα, αλλα γενικοτερα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
PRETADOR

Αντιθετα, αρρωστημενο (οπως θελεις να το χαρακτηρισουμε) θα ηταν να παρουσιαζες ενα εντελως αντιθετο-διαφορετικο, εστω και κατα το 1/10, απο αυτο που ''εσυ'' (το καθε μελος γενικα) πρεσβευεις, μονο και μονο για να δειξεις κατι, δηλ. ή να γινεις αρεστος στο υπολοιπο συνολο, ή να τους ''τη σπασεις'' επειδη ετσι θελεις...


Φίλε μου, γνωρίζω μέλη του esoterica.gr που όταν έκαναν log in στο esoterica.gr γινόντουσαν όπως η Κατίνα Παξινού στην "Εκάβη". Κι όταν λέω, "γνωρίζω", εννοώ τους έχω δει με τα μάτια μου. Άλλαζαν τα πάντα πάνω τους : την έκφρασή τους, τον τρόπο που μιλούσαν, τον τρόπο που έτρωγαν, που έπιναν, που συμπεριφερόταν. Υπήρχαν (δεν ξέρω βέβαια αν εξακολουθούν να υπάρχουν, πάντως αν υπάρχουν είναι κρίμα) άνθρωποι που 'θέλαν μέσω του esoterica.gr να βιώσουν - όσο τρελό κι αν ακούγεται αυτό - να βιώσουν μια άλλη κατάσταση από αυτή που βίωναν καθημερινά στην πραγματικότητά τους. Έχω δει γυναίκα μέλος του esoterica.gr να αφήνει την οθόνη του υπολογιστή της για να πάει στην κουζίνα να φάει δυο μπουκιές και να περπατάει σαν άντρας γιατί αυτό ήθελε να περάσει στο φόρουμ! Απο 'κει κι έπειτα ... τι να λέμε ... ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
zip
quote:
Εγώ δηλαδή δεν μπορώ απο αυτό το μικρό ποσοστό που παρουσιάζεται εδώ μέσα να βγάλω ενα συμπέρασμα για το συνολικο εγώ αυτού που γράφει? [ Πολύ δύσκολα και μόνο αν είσαι εκπαιδευμένος να μπορείς να το κάνεις σωστά. Είσαι εκπαιδευμένος ; ]

Eγώ?
Μοιάζω με αυτά που λέω ή κάνω να δείχνω εκπαιδευμένος?

quote:
Παρεπιπτόντως, ποιος νομίζεις πως ήταν ο λόγος διαγραφής του Deva ;

Δεν θυμάμαι ακριβώς.
Αυτό που θυμάμαι τότε είναι οτι είχα μείνει με ανοικτό το στόμα οταν σε είχα δεί ξαφνικά με τόσους λογαριασμούς.
Ειδικά με αυτόν του Πυθαγόρα ``υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος και ο δικός μου τρόπος``.
Εκεί φίλε σε φοβήθηκε το μάτι μου καλυπτόσουν τέλεια.
Αλήθεια είναι κάτι έμφυτο ή το διδάχτηκες?

quote:
Δεν μου λέει απολύτως τίποτα. [ E, ok, άμα δεν σου λέει, ok ] Γιατί λοιπόν? [ E, δεν ξέρω, πάντως κάτι δείχνει ]


Τώρα σε πίστεψα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 21:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
zip
quote:
Φίλε μου, γνωρίζω μέλη του esoterica.gr που όταν έκαναν log in στο esoterica.gr γινόντουσαν όπως η Κατίνα Παξινού στην "Εκάβη". Κι όταν λέω, "γνωρίζω", εννοώ τους έχω δει με τα μάτια μου. Άλλαζαν τα πάντα πάνω τους : την έκφρασή τους, τον τρόπο που μιλούσαν, τον τρόπο που έτρωγαν, που έπιναν, που συμπεριφερόταν. Υπήρχαν (δεν ξέρω βέβαια αν εξακολουθούν να υπάρχουν, πάντως αν υπάρχουν είναι κρίμα) άνθρωποι που 'θέλαν μέσω του esoterica.gr να βιώσουν - όσο τρελό κι αν ακούγεται αυτό - να βιώσουν μια άλλη κατάσταση από αυτή που βίωναν καθημερινά στην πραγματικότητά τους. Έχω δει γυναίκα μέλος του esoterica.gr να αφήνει την οθόνη του υπολογιστή της για να πάει στην κουζίνα να φάει δυο μπουκιές και να περπατάει σαν άντρας γιατί αυτό ήθελε να περάσει στο φόρουμ! Απο 'κει κι έπειτα ... τι να λέμε ... ;;;

Tι λές βρε zip
Kαι ποιά ήταν αυτή?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Και εγω το έχω δει Ζιπ, και εγω...

Πάντως για την ερώτηση που έκανες για την διαγραφή του ντεβα, νομίζω πως υσχειει αυτο που υσχειει απο πάντα.

Αν το σύστημα δεν μπορει να (ελέγξει) η γινεται επικυνδυνο, η δεν του ειναι χρησημο, το τελειώνει.

Και αυτο ισχύει τόσο για ενα σοκρατη η ένα Χριστό,

Όσο και για κάτι αχρειαστο.

(Π.χ στα 60 το πουλι σου μοσολειτουργει, π.χ μόνο για πιπι....νασου ο προστάτης, καρκίνος, κλπ κλπ.)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
εε.. στα 60α
Δηλαδή σε πέντε χρόνια δεν θα δουλεύει?

quote:
Πάντως για την ερώτηση που έκανες για την διαγραφή του ντεβα, νομίζω πως υσχειει αυτο που υσχειει απο πάντα.

Αν το σύστημα δεν μπορει να (ελέγξει) η γινεται επικυνδυνο, η δεν του ειναι χρησημο, το τελειώνει.


μμ.. δηλαδή ο τρεχαγύρευε ήταν επικίνδυνος? ή δεν ήταν χρήσιμος?
Αν αυτό οπως λές ίσχυε για τον deva τότε γιατί τον αφήνουν και γράφει ως zip.

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 22:17:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Έδωσε την απάντηση ο ίδιος....λίγο πάνω.

Τηλεφωνο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Δεν βρίσκω κάτι σχετικό με αυτό που λές.. πού?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Δεν θυμάμαι ακριβώς.
Αυτό που θυμάμαι τότε είναι οτι είχα μείνει με ανοικτό το στόμα οταν σε είχα δεί ξαφνικά με τόσους λογαριασμούς.


Αυτό ήταν μια αντίδραση. Είχαν προηγηθεί κάποια άλλα πράγματα.

Γι' αυτό σου είπα πως έχουν σημασία οι 3 προσωρινές διαγραφές του trexagireve.

O λογαριασμός Deva Parinito απενεργοποιήθηκε γι' αυτό το θέμα : http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7228

Το τι επακολούθησε, ήταν απλώς μια σειρά από αντιδράσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 56 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2961426
Maintained by Digital Alchemy