ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 21:44:26  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε τέρατα της Πεντέλης βλέπετε τόσες μέρες αυτή την κουτσουλιά αντί για την εικόνα μου και κανείς δεν είπε να με βοηθήσει...
Φαντάσου και είμαι και στη ληστοσυμμορία...

Καλά δε θα πετύχω τον D.I?.... θα τα ακούσει για τα καλά που μου σύστησε το imagesack!

[/URL]

"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 22:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Νταβελης11880

MOZ δεν ξέρω τι σε ώθησε να γράψεις τα παρακάτω, πάντως ομολογώ ότι γέλασα πολύ!



και μεις εχουμε ξεραθει στα γελια!!!

μπαινεις μια στις τοσες και μπερδευεις τα τοπικ

αλλος γερναει αλλος τα χανει ρεεεεε...


quote:

Avallon

Αααα... εσύ θα μας τρελλάνεις... τελικά τι είσαι σπηλαιοδίφης ή σπηλαιολόγος αποφάσισε για να μην μπερδευόμαστε και μεις...



σπηλαιοδιφης που κανει σπηλαιολογια


quote:

Ρε τέρατα της Πεντέλης βλέπετε τόσες μέρες αυτή την κουτσουλιά αντί για την εικόνα μου και κανείς δεν είπε να με βοηθήσει...
Φαντάσου και είμαι και στη ληστοσυμμορία...



εγω νομιζα οτι φταιει ο κομπιούτερας μου


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ποδηλάτης
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 06:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποδηλάτης
Στην Πεντέλη υπάρχουν πολλά φαντάσματα, τέρατα και ξωτικά κάθε είδους. Δράκουλες, βρικόλακες, δαιμονισμένες σαρανταποδαρούσες και ιπτάμενα σαρκοβόρα ψάρια από άλλες διαστάσεις. Έχω δει και μεταλλαγμένο δεινόσαυρο να φτιάχνει καφέ σε σκουριασμένο μπρίκι κατά της 6:30 το πρωί, αυτό με προβλημάτισε.

Την ανεβαίνω συχνά την Πεντέλη για δύο λόγους. 1) είναι η καλύτερη (ποιο δύσκολη - μέχρι την κορυφή) συνεχόμενη ανηφορική διαδρομή της Αττικής με κλήσης που φτάνουν το 8%, συνεπώς για ποδηλασία είναι η τέλια προπόνηση - γυμναστική. 2) γιατί μου αρέσει η Πεντέλη, νοιώθω πολύ όμορφα εκεί πάνω. Δεν ψάχνω για φαντάσματα.

Άσχετο.... Ετοιμάζω εξόρμηση (με άλλου ορεινούς ποδηλάτες) για χαρτογράφηση χωμάτινων διαδρομών του Πεντελικού όρους. (όποιος ασχολείται με ορεινή ποδηλασία...ας στείλει mail)

Έχει πλάκα πάντως να σε σταματάνε αυτοκίνητα που κατηφορίζουν την Πεντέλη ενώ εσύ έχεις βρει τον ρυθμό στην ζόρικες ανηφορικές πεταλιές, χάνεις ρυθμό – σταματάς – και ακούς την κλασική ερώτηση....<<ε...συγγνώμη, ξέρετε που είναι η σπηλιά του Νταβέλη;>>
Τους λέω που είναι – εκτός και αν είναι τπτ enduράδες. Τους λέω πάντα πως δεν είναι η σπηλιά του Νταβέλη, αλλά το αρχαίο λατομείο και πως πρέπει να δείξουν σεβασμό στην περιοχή.

Αδελφέ Αναστάσιε - - - δεν σε ξέχασα!


Ορεσίβιοι ενωθείτε!

Κατά βάθος,είμαι Εχέμβροτος.......

Edited by - Ποδηλάτης on 25/11/2006 06:12:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 10:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Ετοιμάζω εξόρμηση (με άλλου ορεινούς ποδηλάτες) για χαρτογράφηση χωμάτινων διαδρομών του Πεντελικού όρους. (όποιος ασχολείται με ορεινή ποδηλασία...ας στείλει mail)


Υπάρχει η Ομάδα Χαρτογράφησης της ορεινής Μεραρχίας των Σπηλαιολόγων-Ορειβατών.

Ποδηλασία δεν κάνουμε, αλλά υπάρχει και ορεινός πεντελικός ποδηλάτης (ισως και να τον ξέρεις, χωρίς να το ξέρεις! ), άν και κάπου έχω ένα MTB, αρκεί να το ξεθάψω...

Θες να κάνεις καταγραφή με το GPS ή έχεις πιο εξειδικευμένες τεχνικές ? Διαθέτουμε όργανα ακριβείας, αφού χαρτογραφούμε και σπηλιές.

Επαφές:
Βρίλ
ΤζώνηΜπηΓκούντ
Ντίμ-Καρ
ΑζάχΧαζά
Νεκτάριος

διάλεξε και πάρε



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Υ.Γ. Αυτό που είπες "Έχω δει και μεταλλαγμένο δεινόσαυρο να φτιάχνει καφέ σε σκουριασμένο μπρίκι κατά της 6:30 το πρωί, αυτό με προβλημάτισε." είναι αλήθεια...
Εγώ ήμουνα !

Edited by - Βρίλ on 25/11/2006 10:13:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 15:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Ποδηλάτης

Στην Πεντέλη υπάρχουν πολλά φαντάσματα, τέρατα και ξωτικά κάθε είδους.


καλως τον ποδηλατη Εχεμβροτο!

για να σε βοηθησω στην ταξινομιση πρεπει να σου πω οτι το τερας ειναι ενα, εγω, οπως αποκαλυφθηκε στο εγκυρο και εγκριτο περιοδικο του φιλου Agnostic "Ακλαυτον"

επισης ως δευτερη απασχοληση (εχω δυο παιδια να θρεψω) κανω το φαντασμα της Δουκισας στο ρημαγμενο υποστατικο της λεωφορου Πεντελης


quote:

Έχω δει και μεταλλαγμένο δεινόσαυρο να φτιάχνει καφέ σε σκουριασμένο μπρίκι κατά της 6:30 το πρωί, αυτό με προβλημάτισε.


κι αυτος γνωστος μας ειναι - μαλλον τον βριλη ειδες

οντως το βουνο ειναι επικινδυνο με τετοια οντα να κυκλοφορανε ενεξελεγκτα

μονη προστασια για τον ανυποπτο αθωο επισκεπτη ειναι να εχει πανω του μια σελιδα απο βιβλιο του Λιακο, εναν χαρτη του Παλμου, ή να απαγγελει αποσπασματα απο την κουφια γη


quote:

νοιώθω πολύ όμορφα εκεί πάνω.



για μενα αυτο ειναι το ποϊντ φιλε μου και το κοινο σημειο ολων οσων την επισκεπτονται


quote:

Άσχετο.... Ετοιμάζω εξόρμηση (με άλλου ορεινούς ποδηλάτες) για χαρτογράφηση χωμάτινων διαδρομών του Πεντελικού όρους. (όποιος ασχολείται με ορεινή ποδηλασία...ας στείλει mail)



ποδηλατο δεν εχω - χρησιμοποιω τα ποδια μου και τις εξωμονοπάτιες εκδρομες Νταβελης Τραβελ

ωστοσο επειδη εσεις κινεισθε σε άλλες διαδρομες, θα ειμουν ευτυχης αν καταγραφατε τα ανοιγματα που πιθανον να συναντησετε, κι ας φαινονται μικρα

ισως να εχει αγνωστα σπηλαια ακομη το βουνο


quote:


Τους λέω που είναι – εκτός και αν είναι τπτ enduράδες. Τους λέω πάντα πως δεν είναι η σπηλιά του Νταβέλη, αλλά το αρχαίο λατομείο και πως πρέπει να δείξουν σεβασμό στην περιοχή.



χαιρομαι φιλε, χαιρομαι!!!

εχω την εντυπωση οτι αν ολοι οσοι πανε (και γνωριζουν), εκαναν το ιδιο, θα καταριπτονταν συντομοτερα οι αποτρεπτικοι μυθοι

"Ορεσίβιοι ενωθείτε!"


quote:

Βρίλ

Υπάρχει η Ομάδα Χαρτογράφησης της ορεινής Μεραρχίας των Σπηλαιολόγων-Ορειβατών.


ανταρτες των ορεων και ληστοσυμμοριτες ταυτοχρονα!!! (το χουι να κλεβουμε σκουπιδια δεν κοβεται )


quote:

Επαφές:
Βρίλ
ΤζώνηΜπηΓκούντ
Ντίμ-Καρ
ΑζάχΧαζά
Νεκτάριος

διάλεξε και πάρε



ειναι ολοι ενας κι ενας - τα κομαντο μας


και ο καλυτερος γκαϊντ της Πεντελης αν μπορεις να περπατας σε ευθειες γραμμες στο βουνο και δεν σε χαλανε τα βάτα, ειναι φυσικα ο Νταβελης

Νταβελης Τραβελ ειπαμε (ο βαθμος δυσκολιας ειναι σχετικιστικος λογω γκαϊντ - το "σε δεκα λεπτα φτανουμε" μπορει καλλιστα να γινει "ρε μαλακα τρεις ωρες περπαταμε, μηπως χαθηκαμε? )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 15:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

το "σε δεκα λεπτα φτανουμε" μπορει καλλιστα να γινει "ρε μαλακα τρεις ωρες περπαταμε, μηπως χαθηκαμε? )

Και η απάντηση συνήθως είναι, "σκάσε και περπάτα, θα τρομάξεις τις Νύμφες με τη γαϊδουροφωνάρα σου..."

Υ.Γ. Ξέχασα κάποιον....

και Πυθαγόρας !

Τώρα είμαστε κομπλέ!



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης


Edited by - Βρίλ on 25/11/2006 15:41:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποδηλάτης
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 16:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποδηλάτης
Γεια σου ρε Jonnie! Γεια σου ρε Βρίλ! (δεν σας γνωρίζω προσωπικά αλλά είναι σαν να σας γνωρίζω αφού σας διαβάζω εδώ, αλλά και ακούγοντας τα χειρότερα λόγια από τον Ntavelial.......)

Βασικά, χαζομάρα μου. Εννοούσα εξερεύνηση και όχι χαρτογράφηση. Αν και η χαρτογράφηση είναι απαραίτητη από την στιγμή που οι διαδρομές θα πρέπει να επαναληφθούν (να βοηθηθούν και άλλοι που δεν γνωρίζουν της ποδηλατικά και μη προσβάσιμες διαδρομές της Πεντέλης). Από χαρτογράφηση δεν σκαμπάζω, ούτε GPS διαθέτω – μοναδικά όπλα η μνήμη (τρομάρα μου) το μολύβι και το χαρτί, έτσι, για κάτι εντελώς ερασιτεχνικό (ναι! με την κακή έννοια ). Η βοήθειά σας είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη μιας και είστε ειδικοί.

Όργανα ακριβείας ακούω, ομάδα Χαρτογράφησης της ορεινής Μεραρχίας των Σπηλαιολόγων-Ορειβατών ακούω....... ευχάριστα νέα αυτά!

Λοιπόν...... κάτι θα κανονίσουμε δεν υπάρχει περίπτωση........ έτσι, σιγά σιγά να μπαίνω στα κόλπα τα βουνίσια.......


Μια φορά που λέτε, το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα ανέβει Πεντέλη με το ΜΤΒ. Φτάνοντας από την πίσω μεριά του βουνού (ήμουν άσφαλτο) μου έρχεται η φυσική μου ανάγκη να πάω προς νερού μου.... οπότε την κάνω σε έναν κατηφορικό δασικό και ολοκληρώνω την σωματική μου ανάγκη. Εκεί που παίρνω της βαθιές μου αναπνοές και απολαμβάνω το τοπίο, βλέπω έναν άνθρωπο στο πουθενά να ανηφορίζει προς το μέρος μου. Εγώ φορούσα ποδηλατική ένδυση κράνος και γυαλιά, οπότε δεν μπορεί να σε γνωρίσει κάποιος και να σε ξέρει. Ναι! Αυτός ο άνθρωπος ήταν ο Τάσος! Ο μοναχικός πεζοπόρος – περιηγητής.

Ατάκα Τάσου
<<Γεια χαρά φίλε>> και με προσπερνάει....
εγώ μετά
<<Που είσαι μωρέ Νταβέλη....>>
Ο Τάσος έπαθε σόκ...(είχαμε να τα πούμε πολύ καιρό, μιας και έχω την τάση να εξαφανίζομαι)και συνεχίσαμε μαζί τον δρόμο του γυρισμού μην μπορώντας να συνέλθουμε από την έκπληξη για αρκετή ώρα.

Είναι ωραίο πράγμα να συναντάς κάποιον φίλο εντελώς τυχαία σε ένα ολόκληρο βουνό. Το συμπέρασμα είναι ένα: Το κατούρημα μας φέρνει κοντά!

Κατά βάθος,είμαι Εχέμβροτος.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 16:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Βρίλ:
quote:
Συγχαρητήρια!

Επιτέλους έχουμε moderation !!! Επιτέλους !


Εσύ να δούμε Βριλ, πότε θα αποφασίσεις να κάνεις moderation στον εαυτό σου!

Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.

Θα υπάρξουν λοιπόν σύντομα νεώτερα...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 19:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Βρίλ:
quote:
Συγχαρητήρια!

Επιτέλους έχουμε moderation !!! Επιτέλους !



amalia

Εσύ να δούμε Βριλ, πότε θα αποφασίσεις να κάνεις moderation στον εαυτό σου!

Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.

Θα υπάρξουν λοιπόν σύντομα νεώτερα...



ανοιξα ενα τοπικ στο οποιο να εκφραζονται ή να μεταφερονται οι συστασεις και οι προτροπες των συντονιστων προς τα μελη, ο αντιλογος των μελων, αλλά και οι αντιπαραθεσεις μεταξυ μελων, ή μεταξυ μελων και κλωνων, ωστε να μην αποσυντονιζονται οι πληροφοριες των τοπικ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806

ξεκινησα με το ποστ της αμαλιας γιατι ηταν το τελευταιο στην σειρα και δεν ειχα χρονο να μεταφερω και ολα οσα θεωρω ασχετα με την θεματολογια του τοπικ (ρουλες, βριλακους)

ο όποιος αντιλογος, αλλά και τα "νεωτερα που θα υπαρξουν συντομα" καλο θα ηταν να αναπτυχθουν στο αναλογο τοπικ

νατο παλι:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 22:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καλά δε θα πετύχω τον D.I?.... θα τα ακούσει για τα καλά που μου σύστησε το imagesack!

Αγαπητή μου Avallon, μη μου στενοχωριέσαι!
Όλα λύνονται...

Είδα το url της φωτογραφίας της ψηφιακής σου υπογραφής κι έχει την κατάληξη png (πρώτη φορά το βλέπω αυτό).
Μήπως έκανες κάποια επέμβαση κι άλλαξες κάτι?

Πάντως, θα μπορούσες να μου στείλεις με mail την φωτογραφία, να την ανεβάσω εγώ στο imageshack και να σου στείλω μετά το link.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 23:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Αμάν ρε Τζώνυ και Avallon ένα τόσο δα λαθάκι κάναμε και τι έγινε; Μπερδέψαμε δύο τόπικ. Ε, και;

Ναι, τα’ χω λίγο χαμένα. Γέρασα πρίν την ώρα μου βλέπετε.

Τζώνυ, ευχαριστώ πολύ για τη δυσφήμηση της ταξιδιωτικής εταιρίας μου. Άμα σε ξαναπάω πουθενά τομάρι, να με φτύσεις! Ο μόνος που δεν γκρινιάζει είναι εκείνο το παιδί ο Timetrapped που έχει υποστεί τα χειρότερα! Και μιλάς εσύ;

VRIL: «Και η απάντηση συνήθως είναι, "σκάσε και περπάτα, θα τρομάξεις τις Νύμφες με τη γαϊδουροφωνάρα σου..."»

Έχεις απόλυτο δίκιο αδελφέ. Δεν γίνεται να βρίσκεσαι σε ένα γαλήνιο και πανέμορφο μέρος και να είσαι αναγκασμένος να υποστείς όλο αυτόν τον χείμαρρο γκρίνιας και τη μουρμούρας του φίλου μας του Johnnie καθ΄ όλη τη διάρκεια του σκαρφαλώματος: «που με’ φερες πάλι ρε μαλάκααααα!!!» «Το ‘ξερα εγώ, τι ήθελα κι ήρθα μαζί σου» «Γυναίκααα! Σώσε με!» και άλλα τέτοια…

VRIL: «Επαφές:
Βρίλ
ΤζώνηΜπηΓκούντ
Ντίμ-Καρ
ΑζάχΧαζά
Νεκτάριος
διάλεξε και πάρε»

Ξέχασες καπετάνιε να αναφέρεις δύο ακόμα πανάξιους αντάρτες. Τον TIMETRAPPED (Πανούσης) και τον ΠΑΝΕΙΟ.

ΑΔΕΛΦΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΕ!!!
Η -επί του Όρους- («τυχαία») συνάντησή μας…ήταν πολύ μεγάλη έκπληξη.
Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή έκανα να σε αποφύγω (που να’ ξερα ότι ήσουν εσύ) αλλά σκέφτηκα πως αν το έκανα αυτό, θα έπρεπε να κάνω ολόκληρη παράκαμψη και δεν μ’ έπαιρνε χρονικά.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 23:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Από την Μητέρα με Αγάπη.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 23:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Πολύ ωραίες και φανταστικές οι φωτογραφίες σου φίλε Νταβέλη! Από που είναι ? Είναι από Ελλάδα? Μήπως είναι από την Ταϊλάνδη? Αλλά τόσα δέντρα και τόση μεγάλη πέτρα, δεν έχω ξαναδεί, μα τα χίλια αλοίθωρα φουντούκια !

Εμείς μένουμε στη Νέα Ιωνία και έχουμε ένα παρκάκι στον πεζόδρομο ανάμεσα στην πολυκατοικία που έχτισε με αντιπαροχή η ξαδέρφη μου (η οποία είδε τη Μόρα όταν ήταν ακόμα παρθένα) και τη μονοκατοικια του θείου μου του Αριστογείτονα (άμα αθροίσεις τα γραμματα βγαίνει το άθροισμα 666="ο Νταβέλης" αλλά και 666="γιουβαρλάκια αυγολέμονο")

Πές μου αμέσως από που έιναι οι φωτογραφίες, έτσι για να ξέρω, όχι ότι θα πάω και ποτέ, αλλά να, για να έχω κάτι να λέω.

Τα άλλα θα στα πώ από κοντά.




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 21:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Βρίλ

Πολύ ωραίες και φανταστικές οι φωτογραφίες σου φίλε Νταβέλη! Από που είναι ? Είναι από Ελλάδα? Μήπως είναι από την Ταϊλάνδη?


κοντα επεσες - απο την Ζουαζιλανδη ειναι (που τον βρισκεις που τον χανεις, εκει περιφερεται ο Νταβελης)


quote:

Αλλά τόσα δέντρα και τόση μεγάλη πέτρα, δεν έχω ξαναδεί, μα τα χίλια αλοίθωρα φουντούκια !


Νταβελη αρχισες να ριχνεις πετρες???

παρεπιπτοντως, τι σουλεγα ρε για τον μη-σκοπο?

ανεβηκα κατα το σουρουπο και ΔΕΝ βρηκα σκουπιδια (μια ψωραλεα σακουλιτσα υπηρχε αφημενη απο καποιον συναδελφο χωρις αυτοκινητο, και ο,τι "εκλεψα" απο πεταμενες γοπες με τον φακο), αλλά τα καντηλια ηταν αναμενα

Τέλεια!

quote:

Βρίλ

Εμείς μένουμε στη Νέα Ιωνία και έχουμε ένα παρκάκι στον πεζόδρομο ανάμεσα στην πολυκατοικία που έχτισε με αντιπαροχή η ξαδέρφη μου (η οποία είδε τη Μόρα όταν ήταν ακόμα παρθένα) και τη μονοκατοικια του θείου μου του Αριστογείτονα (άμα αθροίσεις τα γραμματα βγαίνει το άθροισμα 666="ο Νταβέλης" αλλά και 666="γιουβαρλάκια αυγολέμονο")


παρκακι στον πεζοδρομο?

προνομιουχος, ε?

και θεια που ειδε την μορα οταν ηταν ακομα παρθενα!!!

κληρονομικο χαρισμα!!! (ρε συ μαθε καρατε, ανοιξε και καμια βεδα, κι εγω θα σε πλασαρω σαν τον τον νεο "μικρο Γιωργακη")


quote:

Πές μου αμέσως από που έιναι οι φωτογραφίες, έτσι για να ξέρω, όχι ότι θα πάω και ποτέ, αλλά να, για να έχω κάτι να λέω.



πσσστ, Νταβελη, μη του πεις, γιατι τον ειδα να μιλαει με εναν ποδηλατη, εχει φιλο ποδηλατη και ενα παλιο μπι εμ σεξ στην αποθηκη

θες να τον συναντας καθε τοσο μες τα σκοταδια σε ποδηλατο???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 17:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Μπράβο ρε JOHNNIE-BE-ROUF!!!

Είπα να ξεκολλήσω από Πεντέλη και να αρχίσω τις περιηγήσεις μου στη Ζουαζιλάνδη και εσύ έσπευσες αμέσως να το καρφώσεις! Μ’ αρέσει που σου’ πα να μην πεις κουβέντα…και ειδικά στον Βρίλ, γιατί θα αρχίσει να με πρήζει. Και να που έτσι έγινε.

Έλεγα να ανοίξω ένα τόπικ για «Ανεξήγητες εμπειρίες στη Ζουαζιλάνδη» (να δω τι θα ‘λέγε ο Johnnie μετά), αλλά έκρινα πως δεν είστε άξιοι για κάτι τέτοιο!!!

Άντε, πηγαίνετε στην Πεντέλη σας, την ΑΔΕΝΔΡΗ και ΑΝΥΔΡΗ που το μόνο που ίσως αξίζει απ’ αυτήν είναι μια τρούπα όλη κι όλη με ένα εκκλησάκι απ’ όξω κι’ αυτά ριμαγμένα.


«Νταβελη αρχισες να ριχνεις πετρες???»

Ρίχνω σε διάφορα μέρη. Εσύ που τις είδες;


«αλλά τα καντηλια ηταν αναμενα. Τέλεια!»

Είχαν πάει σατανιστές εκεί εχθές δεν το’ μαθες;;;
Είχαν πάει και παλιότερα, το είχε γράψει το “Mystery”!!!

Λοιπόν εγώ φεύγω, αντίο σας, η Ζουαζιλάνδη με περιμένει !!!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 21:15:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αγαπητή μου Avallon, μη μου στενοχωριέσαι!
Όλα λύνονται...

Είδα το url της φωτογραφίας της ψηφιακής σου υπογραφής κι έχει την κατάληξη png (πρώτη φορά το βλέπω αυτό).
Μήπως έκανες κάποια επέμβαση κι άλλαξες κάτι?



Oχι δεν έκανα καμμία επέμβαση...

quote:
Πάντως, θα μπορούσες να μου στείλεις με mail την φωτογραφία, να την ανεβάσω εγώ στο imageshack και να σου στείλω μετά το link.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την καλή σου διάθεση όμως έτσι δε λύνεται το πρόβλημα... το οποίο είναι ότι δεν ξέρω ποιο από τα δυο λινκ που παρουσιάζονται να διαλέξω.

Το σιδηρόδρομο που είναι στο πρώτο κουτάκι ή αυτόν στο δεύτερο?

Το θέμα είναι να μάθω να το κάνω εγώ σωστά για να μην φορτώνομαι κάθε λίγο και λιγάκι στον καθένα...
Πες μου σε παρακαλώ από τα δυο κουτάκια με τα λινκ σιδηρόδρομους ποιό πρέπει να χρησιμοποιήσω? Και γιατί είναι τόσο μεγάλα τα λινκ αυτά?
ΑΤΙΜΟ imagesack!!

[/URL]

"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 22:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Ρε σείς, έχω και μια συνταγή για φοβερό παστίτσιο. Να την πετάξω και αυτήν στο τόπικ ? Μια που το γ@μήσατε, να το γ@μήσουμε τουλάχιστον ΤΕΛΕΙΩΣ!



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 09:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus

Μάλλον την βρήκαμε τη λύση, ε?
Για κάποιο λόγο, αγαπητή μου Avallon, είχε μπει κάποια περιττή κατάληξη στο url της φωτογραφίας.
Για την ακρίβεια, η περιττή κατάληξη ήταν: ".th" κι ήταν ακριβώς πριν από το "png" που σου έλεγα.
Οπότε μπορείς είτε να την αφαιρέσεις κατευθείαν ή για να είσαι σίγουρη, κάνε δεξί κλικ πάνω στην φωτογραφία ---> Ιδιότητες
και κάνε copy - paste επάνω στο url της φωτογραφίας ώστε να το βάλεις κατευθείαν στην Ψηφιακή Υπογραφή σου.

Θα σε συμβούλευα πάντως να αποθηκεύσεις την φωτογραφία αυτή - κι άλλες που πιθανόν να χρησιμοποιήσεις ως Ψηφιακές Υπογραφές - στον υπολογιστή σου έτσι ώστε ΑΝ παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα να τις έχεις.

Αν θες να δοκιμάσεις μετά για να δεις αν εμφανίζεται η φωτογραφία, κάνε μια δοκιμή στο:

Test "Area51" -- Δοκιμές για υπογραφές, εικόνες κ.λπ.

Υ.Γ. Επίσης, δίπλα από το url που έχεις ήδη στην Ψηφιακή σου Υπογραφή εμφανίζεται ένα [/URL] το οποίο είναι επίσης περιττό.
Οπότε αν θέλεις μπορείς το διαγράψεις κι αυτό.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 20:29:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρε σείς, έχω και μια συνταγή για φοβερό παστίτσιο. Να την πετάξω και αυτήν στο τόπικ ? Μια που το γ@μήσατε, να το γ@μήσουμε τουλάχιστον ΤΕΛΕΙΩΣ!

Συγνώμη ρε Ανδρέα αλλά από όσα ειπωθήκανε και ήταν εκτός θέματος μόνο το δικό μου σχόλιο σε πείραξε?

Για να ισιώσουμε λιγάκι αν στραβοκοιμηθήκαμε γιατί δε μας βλέπω καλά...

D.I. να δεις που τελικά θα σε συμπαθήσω...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 22:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Συγνώμη ρε Ανδρέα αλλά από όσα ειπωθήκανε και ήταν εκτός θέματος μόνο το δικό μου σχόλιο σε πείραξε?


Η πραγματική ανεξήγητη εμπειρεία μου στο τόπικ της Πεντέλης είναι, που ακριβώς είδες εσύ αγαπητή μου Μίνα, να λέω εγώ το όνομα "Άβαλλον"...
Μήπως είπα και πουθενά τον Ντάινγκ Ινκουμπους και δεν το είδα... ?

Ά, και μια άλλη απορία. Που είδε ο καθυηστερημένος ανώμαλος ονόματι "Βριλάκος" ότι εγώ έφαγα... μπάν? Και άν έφαγα, πως στο διάολο γράφω τώρα ? Είπαμε. Καθυστερημένος ανώμαλος είναι, και θα τον βρείτε στο http://vrilakos.blogspot.com/ για να βγάλετε μόνοι σας τα συμπεράσματά σας.

Σας συνιστώ επίσεις να κάνετε σκρόλ σε όλο το μπλόγκ, να το διαβάσετε από την αρχή, για να δείτε πόσο άθλια γελοίο και ηλίθιο μπορεί να γίνει ένα άτομο, όταν αρνείται πεισματικά την επαφή με την πραγματικότητα...!



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 08:13:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η πραγματική ανεξήγητη εμπειρεία μου στο τόπικ της Πεντέλης είναι, που ακριβώς είδες εσύ αγαπητή μου Μίνα, να λέω εγώ το όνομα "Άβαλλον"...

Συγνώμη για το λογικό συνειρμό μου αλλά όταν έχει φάει κανείς στη μάπα τόσα άσχετα ποστ και απαντάει ΜΟΝΟ μετά το δικό μου τι να υποθέσω

quote:
Σας συνιστώ επίσεις να κάνετε σκρόλ σε όλο το μπλόγκ, να το διαβάσετε από την αρχή, για να δείτε πόσο άθλια γελοίο και ηλίθιο μπορεί να γίνει ένα άτομο, όταν αρνείται πεισματικά την επαφή με την πραγματικότητα...!

Και γω σου συνιστώ να πάψεις να ασχολείσαι γιατί έτσι του δίνεις αξία και γιατί άλλωστε αυτό θέλει... Σε παρόμοια δική μου περίπτωση στο pathfinder αυτό ακριβώς έκανα και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Εννοείται βέβαια ότι δεν έχασα τον πολύτιμο χρόνο μου για να διαβάσω τις αηδίες αυτού του τύπου αλλά από ότι έχω καταλάβει θα λέει τα ίδια και τα ίδια κακεντρεχή και ηλίθια σχόλια οπότε ποιός ο λόγος?

Αν θές να ξεσπάσεις κάπου ελα να σε πάω εγώ σε ένα φόρουμ με Τούρκους όπου έχω ανοίξει μέτωπο για να βγάλεις τα απωθημένα σου

Και γω εκεί τα βγάζω


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 11:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Αβαλλον> Συγνώμη για το λογικό συνειρμό μου αλλά όταν έχει φάει κανείς στη μάπα τόσα άσχετα ποστ και απαντάει ΜΟΝΟ μετά το δικό μου τι να υποθέσω

Λοιπόν,
σχετικά με την απορία σου, που πιθανώς να την έχουν και άλλοι. Αν δεν το πρόσεξες έγιναν ΔΥΟ περιστατικά, που είναι πράγματι άξιο απορίας, τι διάολο κανουν οι συντονιστές όταν ένα τόπικ πάει στον κατήφορο.

ΠΡΩΤΟΝ. Εμφανίζονται δύο "νέα" μέλη, που με το νούμερο 1 ή 2 πόστ τους πιάνουν και ξεχέζουν ένα παλιό μέλος. Οι συντονιστές άφαντοι. Όλες εκείνες οι σάλτσες και τα παχιά λόγια, ότι και καλά απαγορεύεται να βρίζοντια μέλη κλπ. κλπ. ισχύουν μόνο, όταν ο Βρίλ τα λέει λίγο ωμά και τσεκουράτα, ή ο Κρόκο ανακάλυψε ότι κάποια μέλη ανοίγουν το στόμα τους πιο πολύ απ΄ότι τους στηρίζει η νόησή τους.
Ζητά ο θεματοθέτης Τζώνη τη συμπαράσταση των συντονιστών, και η Pyramid αλλά και ο Dying Incubus είναι άφαντοι. Ο Dying Incubus απάντησε όμως (αλλού) αμέσως, όταν θέλησε να ειρωνευτεί το μέλος Κρόκο, όπως και απάντησε αμέσως, όταν εσύ ζήτησες βοήθεια για κάτι που αφορά το ανέβασμα φωτογραφιών. Η Pyramid απάντησε αμέσως σε μια σπόντα του Τζώνη, αλλά μόνο και μόνο για να πεί ότι προτιμά να λιάζεται παρα να ασχολείται με το τόπικ. Έλεος!. Και στις δύο περιπτώσεις, η συμπεριφορά τουs είναι πολύ κατώτερη ενός συντονιστή. Ενας συντονιστής πρέπει να έχει την ικανότητα να φέρεται έτσι, ώστε να μην καταστρέφει o ίδιος το τόπικ!

Και γιατί δεν δίνουν στον JohnnieBeGood τη δυνατότητα να συντονίζει μόνος του το τόπικ ? Αυτή τη στιγμή το "συντονίζουν" δύο άκρως ανίκανα άτομα, ένας Dying Incubus και μία Pyramid, που προτιμά να λιάζεται από το να κάνει ΣΩΣΤΑ τη δουλειά της.
Είναι ικανότερος απο πολλούς δήθεν "συντονιστές" και "συντονίστριες" του Esoterica! Και η κορωνίδα της γκάφας έρχεται αμέσως εδώ:

ΔΕΥΤΕΡΟΝ. Ας μην είχαμε όλα τα άλλα, έχουμε και τα παχιά λόγια της Αμαλίας. Προσφωνώς τυφλή από το ένα μάτι, έρχεται και μου λέει με πολλά λόγια, το απόλυτο τίποτα. Η ανικανότητα να διαχειριστεί πρώτα τους ΑΠΟσυντονιστές "νεα μέλη" με μεταφορά σε δεσμευμένο χώρο, όπως το συνηθίζει, και μετά να αναλάβει τους ΑΠΟσυντονιστές δήθεν συντονιστές, μετακυλά όλη της την ευθύνη στο πιο απλό που μπορούσε να κάνει. "Βρίλ φταίς εσύ, γιατί μπλα μπλα μπλά και προσκλήσεις για μασαμπούκες". Η κυρία του Φόρουμ, το θεώρησε ειρωνία, όταν μετά από όλα αυτά τα κωμικοτραγικά και ευτράπελλα των συντονιστών της, έρχεται ένα μέλος, ο μισητός και αποδιοπομπαίος της Βρίλ, αν της πεί ότι "ευτυχώς που έχουμε και συντονιστές. Καιρός ήταν."
Και τα κοτόπουλα πέφτουν ένα-ένα μαζί με τις πατάτες και τα καρότα στο τσουκάλι απ΄τα γέλια.

Ο Βρίλ της είναι μισητός, ακριβώς επειδή την βλέπει όπως ακριβώς είναι. Τα πολλά λόγια είναι τελικά φτώχια, Αμαλία. Τι φτώχεια, άστο, μην το αναλύσουμε, θα σε σταναχωρήσω κι αλλο.

Άμα το δείς και έτσι Μίνα, ίσως να είναι καλύτερα να ασχολούμαστε με τους Τούρκους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 02:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω το τί εστί εμπάθεια ρε παιδι μου...
Ποτε....
Γιατι δεν παιρνεις χαμπαρι οτι γερασες και οτι πρεπει (εφοσον ο τροπος σκεψης σου εχει αλλαξει) να συμμετεχεις σε φορουμ τα οποια απτονται των δικων σου σκεψεων και αντιληψεων;
Γιατι αναφερεσαι στο δικαιο και στο νομιμο εφοσον εσυ ο ιδιος δεν το τηρεις;
Το ονειρο σου ηταν να γινεις δασκαλος για να μπορεις να διαμορφωνεις συμπεριφορες;
Μηπως και δικτακτορας....;
Ειχαμε εναν, τωρα θα εχουμε κι αλλον;
Αρχισα να κουραζομαι ασχημα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 03:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ανοιξα αποψε φακελους με φωτογραφιες απο την Πεντελη και επεσα πανω σε μια φωτογραφια της 6ης 2ου 2006 που δεν ειχα παρατηρησει

τι ειναι αυτο?

δεν μου εχει ξαναπαρουσιαστει σε καμια φωτογραφια και εχω εκατονταδες απο το ιδιο σημειο


μεγεθυνση

και λιγο ακομη


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Αυτο ειναι ενα καλαμι ψαρεματος!!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΤΡΙΧΑ ΣΤΟ ΦΑΚΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 16:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
τριχοειδές καλάμι ψαρέματος

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 19:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
το τριχοειδες καλαμι ψαρεματος που εχει καβαλησει η σπηλια με τα τοσα που λεγονται γι αυτην

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 23:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix

Αυτο ειναι ενα καλαμι ψαρεματος!!!



αυτο προσελαβες εσυ???

ενδιαφερον!

σημειολογικα, πρεπει να εχεις σχεση με το καλαμι για να δημιουργηθουν οι αναλογοι συνειρμοι - ψυχαναλυτικα, χρηζει περεταιρω ερευνας (θα πιασει εναν τομο σιγουρα )


quote:

ellovos

ΤΡΙΧΑ ΣΤΟ ΦΑΚΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΟΥ.



που αρχιζει στην δεξαμενη και σταματα στον βραχο?

που δεν υπαρχει στην προηγουμενη ή στην επομενη φωτογραφια? (ξερεις πώς φωτογραφιζω - συνεχεις φωτογραφιες στο ιδιο σημειο)

θελεις την πρωτοτυπη για την μελετησεις?


παρεπιπτοντως μετα απο τα σπηλαια των σεμιναριων, κοιταξα τον φακο της μηχανης και ειχε την Αρτα με τα Γιαννενα πανω του - οι φωτογραφιες ομως απο τα σπηλαια βγηκαν ολες καθαρες


quote:

hendrix

τριχοειδές καλάμι ψαρέματος



θα γραφτει και δευτερος τομος σιγουρα...


quote:

gigenis

το τριχοειδες καλαμι ψαρεματος που εχει καβαλησει η σπηλια με τα τοσα που λεγονται γι αυτην


ανθρωποι το καβαλησαν φιλε γηγενη - αλλά το καλαμι προεξεχει και καρφωνονται

τελικα ειναι τριχοειδες καλαμι ψαρεματος ή τριχα?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 00:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
είναι η σχισμοειδής πύλη τής πεντέλης

(δεν ήξερα ότι τα καλάμια ψαρέματος έχουν και τέτοιες χρήσεις!!! σε βρίσκω προχωρημένο, γιαννάκη, και πολύπειρο στην χρήση τού καλάμου!!! )

πως το ξέρεις ότι η τρίχα σταματά στο βράχο??

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.

Edited by - hendrix on 03/12/2006 00:20:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy