ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ..
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 56
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αλλζζαρο,

Γράφει πως ψάχναμε τον ΝΤΕΒΑ ΠΑΡΙΝΙΤΟ. Διλαδη αυτο που παρουσίαζε στη σκέψη τους ο ντεβα. Στην ουσία ήταν πάντα ο ίδιος άνθρωπος, μα οι άνθρωποι είχαν δημιουργήσω μέσα τους την εικόνα κάτι διαφορετικού...

ΕΣΥ δεν εγραψες πως σου έμεινε ο ντεβας, όχι ο Ζιπ.?

Σκέψου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liberο Διεγpαμμένος Λογαριασμός
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους liberο Διεγpαμμένος Λογαριασμός
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ - 17/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Αν αυτό οπως λές ίσχυε για τον deva τότε γιατί τον αφήνουν και γράφει ως zip.

Γιατί ο zip ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο Deva.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Κοίτα βρε Πλάτωνα.
Να πώ οτι κατάλαβα θα πώ ψέμματα να πώ οτι δεν κατάλαβα θα με πάρετε με τις πέτρες.
Δεν κατάλαβα ο δόλιος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Γιατί ο zip ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο Deva.

Είναι αυτό λέω.
Και το ξέρουν οτι ο zip είναι ο Deva.
Eδώ το κατάλαβα εγώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 22:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

ΕΣΥ δεν εγραψες πως σου έμεινε ο ντεβας, όχι ο Ζιπ.?


quote:
ΠΛΑΤΩΝAΣ

Στην ουσία ήταν πάντα ο ίδιος άνθρωπος, μα οι άνθρωποι είχαν δημιουργήσει μέσα τους την εικόνα κάτι διαφορετικού...


Ακόμη και αυτή την στιγμή που γράφω, το ίδιο συμβαίνει με κάποιους ... σε διαβεβαιώ και στο υπογράφω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 23:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
libero

Συγχαρητήρια στον συνολικά υπεύθυνο του ESOTERICA, Μιχάλη Βίνο!


Είναι ακόμη συνολικά υπεύθυνος του esoterica.gr ο Μιχάλης ; libero, έχεις χάσει πολλλαααααά επεισόδια αγόρι μου, πολλλααααά....

Ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω ρε libero ; Ακριβώς αυτό που κάνεις τώρα. Λες :

quote:
libero

Συγχαρητήρια στον συνολικά υπεύθυνο του ESOTERICA, Μιχάλη Βίνο!


Αναφέρεις ένα όνομα. Γιατί ρε φίλε ; Γιατί ρε φίλε δεν λες "Συγχαρητήρια στον administrator του ESOTERICA" ; Γιατί αναφέρεις όνομα ; Δηλ. τώρα εσύ θες να θυμώσει ας πούμε ο Μιχάλης Βίνος ; Δηλ. ειρωνεύεσαι εσύ τώρα τον Μιχάλη Βίνο ; Και ποιος είσαι εσύ ρε libero ; O libero ;

Δηλ. ο liberο ειρωνεύεται τον Μιχάλη Βίνο. Χέστηκε πατόκορφα ο Μιχάλης Βίνος που τον ειρωνεύεται ο libero. Το ίδιο βέβαια θα χεζόταν και ο κάθε επώνυμος που τον ειρωνεύεται ένας ανώνυμος.

Και γιατί αναφέρεις το όνομα ; Για να μάθουμε πως τον συνολικά υπεύθυνο του esoterica.gr τον λένε Μιχάλη Βίνο ; Και τι μας νοιάζει ρε μεγάλε ;

Έπειτα, εσένανε γιατί σ' αφήνουνε και γράφεις ; Δεν σε διαγράψανε ; Δηλ. εμ σ' αφήνουνε, εμ τους κατηγορείς. Ωραίος ρε φίλε ... Πάρε με στο γάμο σου να σου πω "και του χρόνου" ...

Edited by - zip on 16/12/2010 23:45:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 00:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
liberο Διεγpαμμένος Λογαριασμός έχω μια απορία...
Πως γίνετε να σε διαγράφουν και να μπαίνεις πάλι με το ίδιο νικ???
Έχω την εντύπωση πως σε κάποιο ποστ σου είδα πως είχες την βαθμίδα του "τρολ" ενώ τώρα βλέπω "νέο μέλος"......
Έχω καταλάβει κάτι λάθος....?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 01:09:28  Εμφάνιση Προφίλ
Industrial
quote:

quote:
Ψηλός
Και απ' ότι φαίνεται, δεν είσαι ο μόνος εδώ μέσα που έχει αυτό το μίσος, γι' αυτό άλλωστε σε ανέχτηκε αυτός ο χώρος και σου προσφέρει και άσυλο.

Ναι τους πληρώνουν οι Νεφελίμ, τα αφεντικά μου, γι αυτό με ανέχονται. Έχεις καταλάβει ποια ιδεολογία λέω ότι μισώ; Για να μην αρχίσεις ΠΑΛΙ να βάζεις λόγια στο στόμα μου (όπως κάνεις κατ'εξακολούθησιν).



Ας αφήσουμε, στην κρίση του καθενός, τα γεγονότα να μαρτυρούν για το τι συμβαίνει.

quote:

Μισώ τα εξής(που τα περισσότερα έχει πει ο τρέχα και αν έχεις αμφιβολίες πες μου να σου φέρω τα χωρία):

Οτιδήποτε εμπεριέχει τη λέξη ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ.
Οποιαδήποτε θεώρηση βάζει μια ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ θρησκεία ανώτερη από τις άλλες.
Την προσπάθεια απόκτησης εξουσίας μέσω ελεγχόμενης πληροφόρησης. Ο τρέχα έχει πει ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ για το "ποιος θα έχει στο εξής την εξουσία" κτλ.
Την ιδέα ότι η επιστήμη θα ΦΙΜΩΘΕΙ (για πολλοστή φορά) από μια θρησκεία μόνο και μόνο γιατί έχει εξουσία και φράγκα.
Την ιδέα ότι η διδασκαλία ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ στο σχολείο χρειάζεται ΕΓΚΡΙΣΗ από οποιοδήποτε ιερατείο.
Την ιδέα ότι ένας άνθρωπος, που δηλώνει ότι το επάγγελμά του είναι δημοσιογράφος, ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙ τόσο καρφωτά χωρίς να νιώθει τη στοιχειώδη ενοχή για να αποκαταστήσει την αλήθεια.
Την ιδέα ότι επειδή κάποιος είναι γέρος έχει δίκιο.
Την ιδέα ότι κάθε παλιό πράγμα είναι κατ'ανάγκην καλό.
Την ιδέα ότι κάθε νέο πράγμα είναι κατ'ανάγκην καλό.
Την ιδέα ότι μια θρησκεία που πρεσβεύει την ΕΞΕΛΙΞΗ της ανθρώπινης ψυχής αρνήτικα ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ να γενικεύσει την ίδια άποψη για το ανθρώπινο σώμα.
Την ιδέα ότι η φύση είναι το αρνί που γδέρνει ο άνθρωπος
Την ιδέα ότι ο Θεός θα μας...φυλάξει ΟΣΟ και αν καταστρέψουμε το περιβάλλον.


Όλα αυτά τα πρεσβεύει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ο τρέχα. Δικαίωμά σου να συμφωνείς με αυτά. Δικαίωμά μου και εμένα να ΔΙΑΦΩΝΩ και να τα αντιμάχομαι.



Ξέρεις πόσα θα μπορούσα να γράψω για σένα; Να αντιστρέψω τα ίδια, αυτά που έγραψες .....; Αλλά, ελπίζω να μας δοθεί η ευκαιρία να δούμε το πόσο σαθρό και ανήθικο, αλλά και το πόσο θλίψη και αίμα σκόρπισε στην ανθρωπότητα, ας μου επιτραπεί να το ονομάσω "το σύστημα αξιών" το οποίο υποτίθεται ευαγγελίζεσαι.


quote:

quote:
Πάντως, είναι προς τιμή σου που το λες ανοιχτά.

Εγώ από την άλλη ΔΕΝ ξέρω κατά πόσον συμφωνείς με αντιλήψεις τύπου "αλάνθαστης πίστης".



Αυτό που αναφέρεις θέλει συζήτηση και ανάλυση.


quote:

quote:
Πες όμως, χωρίς περιστροφές, τι είναι αυτό που κάνει έναν άνθρωπο να πει πως αύριο θα πάει στη δουλειά του ή θα πραγματοποιήσει το τάδε ταξίδι;

Το γνωρίζει από πριν πως έτσι θα συμβεί ή πιστεύει πως έτσι θα συμβεί;


Έχεις το θράσος να συνεχίζεις αυτό το εννοιολογικό και γλωσσικό ΑΤΟΠΗΜΑ ε; Πρώτα πρώτα, επιχειρηματολογείς σε ΑΣΧΕΤΟ σημείο από αυτό που με ενδιαφέρει. Το ζήτημα που έθεσα είναι ΠΟΙΟΣ είναι κοντύτερα στην ΑΛΗΘΕΙΑ, η γνώση ή η πίστη;



Για ποια αλήθεια μιλάς;
Αν εννοείς για το τι θα συμβεί, μάλλον η πίστη, και αυτό γιατί αντανακλά την επιθυμία του υποκειμένου. Η γνώση θα έλθει μόνο κατόπιν της άφιξης, ή όχι, στη δουλειά ή κατόπιν της πραγματοποίησης, ή όχι, του ταξιδιού.


quote:

Εσύ ο ίδιος, με το παράδειγμα που κάνεις, ΟΜΟΛΟΓΕΙΣ την εγγύτητα της ΓΝΩΣΗΣ με την αλήθεια. Η αλήθεια είναι ότι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ με το τι πιστεύεις ΜΠΟΡΕΙ να συμβούν πράγμα που καθιστά την πίστη απομακρυσμένη από την αλήθεια.

Γιατί οι άνθρωποι παίζουν λαχεία; Γιατί ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ότι θα κερδίσουν
Κερδίζουν; Εδώ σε θέλω μάστορα, ΣΧΕΔΟΝ ποτέ.
Τι γνωρίζουμε; Ότι οι νόμοι των πιθανοτήτων είναι εναντίον τους.

Ποιος λέει αλήθεια; Η στατιστική και πιθανότητες ή η πίστη (ευσεβής πόθος);



Αυτό που μας κάνει να ξεκινήσουμε κάτι στη ζωή μας, να ατενίσουμε το αύριο, να ξεσηκωθούμε ως υπόδουλοι στους Τούρκους, ....... να, να, ... σίγουρα δεν είναι και δεν ήταν ούτε η στατιστική, αλλά ούτε και οι πιθανότητες.
Γιατί όπως είπες και πιο πάνω, αν π.χ. οι σκλαβωμένοι Έλληνες επένδυαν το μέλλον τους στη στατιστική και στις πιθανότητες, αφού και τα δυο ήταν εναντίον τους, δεν θα έπρεπε να ταλμήσουν καν να ξεσηκωθούν.
Και με το παράδειγμα αυτό που αναφέρω, βλέπουμε το πόση απόσταση χώριζε τη γνώση (τις στατιστικές και τις πιθανότητες, δεδομένης της αναλογίας δυνάμεων) από την την αλήθεια, ως γεγονός πλέον.

Η αλήθεια είναι η επιβεβαίωση. Εκ των προτέρων δεν δύναται να γνωρίζει ΚΑΝΕΙΣ.
Ναι, συμφωνώ, με τη στατιστική και τις πιθανότητες μπορείς να ελιχθείς και να πας από το 0 έως και το 100% στις πιθανότητες και "να πέσεις διάνα".
Οπότε, ταμπουρώνεσαι πίσω από το 0 έως το 100% και ποιος μπορεί να σου πει τίποτα; Είναι όμως αυτό ΓΝΩΣΗ;
Στην Πίστη δεν συμβαίνει το παραπάνω.
Σε σχέση, λοιπόν, πάντα με το παράδειγμα της επανάστασης, αλλά και που μπορεί να εφαρμοστεί και σε πολλά άλλα παραδείγματα που θα μπορούσαμε να πάρουμε από την καθημερινή ζωή του ανθρώπου, θα παραθέσω, ως αφορμή για προβληματισμό, τον ορισμό που δίνει ο απόστολος Παύλος. «Πίστις ἐστίν, ἐλπιζομένων ὑπόστασις, πραγμάτων ἔλεγχος οὐ βλεπομένων» (Εβρ. ια΄ 1).


quote:

Η ένστασή μου δεν είναι αν η πίστη είναι κάτι καλό ή κακό αλλά είναι κάτι ΑΛΗΘΕΣ. Πολλές φορές ΔΕΝ είναι. Θα επιμείνω να ζητάω τους ορισμούς των δύο λέξεων. Να μας πεις ρε γαμώτο τι λένε αυτά τα λεξικά, είναι ίδια τα νοήματα;

Αν το έκανες λιανά να σε καταλάβουμε και εμείς ..... ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 02:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ar_ia , 17/12/2010, 00:26:59:
"liberο Διεγpαμμένος Λογαριασμός έχω μια απορία...
Πως γίνετε να σε διαγράφουν και να μπαίνεις πάλι με το ίδιο νικ???
Έχω την εντύπωση πως σε κάποιο ποστ σου είδα πως είχες την βαθμίδα του "τρολ" ενώ τώρα βλέπω "νέο μέλος"......
Έχω καταλάβει κάτι λάθος....?
"

Όχι, νομίζω πως πολύ καλά έχεις καταλάβει ar_ia, αν εννοείς ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορεί να κάνει εγγραφή κάποιος με ένα User Name που έχει ήδη χρησιμοποιηθεί, είτε είναι ενεργό είτε απενεργοποιημένο. Απλά μπορεί κάποιος να αξιοποιήσει κάποια "τεχνάσματα" με τα οποία μπορεί να "υποδυθεί" ένα άλλο όνομα, χωρίς η εφαρμογή που υποστηρίζει τα Forums να "διαμαρτυρηθεί"!

Ένα γνωστό και πολυχρησιμοποιημένο τέτοιο τέχνασμα είναι η χρήση εναλλακτικά, παρόμοιων χαρακτήρων στα αγγλικά και τα ελληνικά.
Θα δεις, για παράδειγμα, εάν προσέξεις καλύτερα, σ'αυτόν τον Λογαριασμό για τον οποίο αναρωτιέσαι, ότι υπάρχει η εξής αντικατάσταση: ρ~p (ελλ~eng)!

Δεν μας αρέσει βέβαια που αποκαλύπτουμε ανοικτά τέτοιου είδους "κόλπα" -αν και είναι πολύ προφανή, απλά και γνωστά όπως είπα και παραπάνω- απλά με τόση "παραφιλολογία" και "παραπληροφόρηση" σχετικά με λογαριασμούς, διαγραφές κ.λπ. που έχει σκορπίσει κυριότερα ο allzzaro (χωρίς κακή πρόθεση μεν, αφελώς όμως και κάπως επικίνδυνα) τις τελευταίες ημέρες σ'αυτή τη Συζήτηση, μάλλον είναι καλύτερα που το κάνουμε.

Πάντως allzzaro, θα σου ταίριαζε επίσης και το Όνομα Μέλους "Mr Bean" ή ακόμη και "Hrundi.V.Bakshi"(ξέρεις... ο γκαφατζής Ινδός τον οποίο υποδύονταν ο Peter Sellers στην ανεπανάληπτη ταινία "The Party".
Μπαίνει λοιπόν ο Mr Bean ή ο καλός μας Hrundi κάπου, με όλη την καλή πρόθεση ή και χωρίς κάποια ιδιαίτερη πρόθεση, κάνει μία πρώτη "ζημιά" και μετά προσπαθώντας να διορθώσει την πρώτη, χωρίς να ξέρει καν πως να το κάνει, κάνει άλλη μεγαλύτερη και μετά άλλη ακόμα μεγαλύτερη και πάει λέγοντας... Ή ακόμα χειρότερα προσπαθεί εξαρχής να διορθώσει κάτι που η "ξεροκεφαλιά" του, του λέει λανθασμένα πως είναι στραβό και κάνει τα πάντα γης μαδιάμ, χωρίς να καταλαβαίνει στην πορεία τίποτα από αυτά που οι δύστυχοι που τα δέχονται όλα αυτά, με διακριτικότητα στην αρχή προσπαθούν να του υποδείξουν για να τον αποτρέψουν...

Με όλη την αγάπη που σου έχουμε, τόσα χρόνια άλλωστε μαζί μας, allzzaro, αν νομίζεις ότι κάνεις κάποιο καλό στον trexagireve με αυτά που λες και όπως χειρίζεσαι το ζήτημα, και δεν εννοώ, ούτε υπονοώ βέβαια κάτι για την απενεργοποίηση του λογαριασμού του, αλλά για τον ίδιο τον άνθρωπο, νομίζω πραγματικά πως γελιέσαι...

Θα επανέλθω όμως στο ζήτημα αυτό, σε άλλο μήνυμα...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 02:29:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξέρεις πόσα θα μπορούσα να γράψω για σένα;


Με βάση ΔΗΛΩΣΕΙΣ μου; Τα περισσότερα από τα οποία έγραψα τα έχει πει ο ίδιος ο τρέχα. Η έκφραση "αλάνθαστη πίστη" δεν είναι δική μου, είναι δική του. Εγώ δεν κάνω απατεωνιές να βάλω στο στόμα του άλλου πράγματα που ποτέ δεν είπε.

quote:
Να αντιστρέψω τα ίδια, αυτά που έγραψες .....;

Να τα...αντιστρέψεις; Δηλαδή; Προφανώς και βρίσκομαι στον αντίποδα αυτών των οποίων περιέγραψα. Και ξαναλέω, τι ακριβώς μπορείς να πεις με βάση ΔΗΛΩΣΕΙΣ μου.


quote:
Αλλά, ελπίζω να μας δοθεί η ευκαιρία να δούμε το πόσο σαθρό και ανήθικο, αλλά και το πόσο θλίψη και αίμα σκόρπισε στην ανθρωπότητα, ας μου επιτραπεί να το ονομάσω "το σύστημα αξιών" το οποίο υποτίθεται ευαγγελίζεσαι.

χαχαχα... Σαθρό και ανήθικο; Τι ακριβώς είναι σαθρό και ανήθικο; Και πότε "σκόρπισε αίμα στην ανθρωπότητα"(πρώτη φορά την ακούω αυτήν την έκφραση);

quote:
Αυτό που αναφέρεις θέλει συζήτηση και ανάλυση.


Μην αρχίζεις παζάρια ψηλέ, καταλάβαμε (τουλάχιστον εγώ) ποιο είναι το ήθος σου και γιατί ΚΟΜΠΙΑΖΕΙΣ να ομολογήσεις τις προθέσεις σου και τις ιδέες. Αν αφήνεις έστω και ένα μικρό παράθυρο για "αλάνθαστα" είσαι λίγα βήματα πριν από νύχτες του Αγίου Βαρθολομαίου, Ιερές Εξετάσεις και απολυταρχικά καθεστώτα. Α ξέχασα, αυτά ΔΕΝ έπνιξαν την ανθρωπότητα στο αίμα αλλά στο...μέλι σε αντίθεση με το...σύστημα αξιών μου.

quote:
Για ποια αλήθεια μιλάς;
Αν εννοείς για το τι θα συμβεί, μάλλον η πίστη, και αυτό γιατί αντανακλά την επιθυμία του υποκειμένου.


Τι λες ρε μάστορα; Το σύμπαν συνωμοτεί και καλά; Α ρε Κοέλιο...Ξέρεις πόσοι πιστεύουν ότι μπορεί να γίνουν πρωταθλητές ή ολυμπιονίκες; Οι περισσότεροι αθλητές. Πόσοι το καταφέρνουν; Λίγες εκατοντάδες. Η πίστη συνεισφέρει στην πραγματοποίηση αλλά ΔΕΝ την εξασφαλίζει. Είναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ αλλά ΟΧΙ ΙΚΑΝΗ συνθήκη.


quote:
Η γνώση θα έλθει μόνο κατόπιν της άφιξης, ή όχι, στη δουλειά ή κατόπιν της πραγματοποίησης, ή όχι, του ταξιδιού.

Χαίρω πολύ


quote:
Αυτό που μας κάνει να ξεκινήσουμε κάτι στη ζωή μας, να ατενίσουμε το αύριο, να ξεσηκωθούμε ως υπόδουλοι στους Τούρκους, ....... να, να, ... σίγουρα δεν είναι και δεν ήταν ούτε η στατιστική, αλλά ούτε και οι πιθανότητες.
Γιατί όπως είπες και πιο πάνω, αν π.χ. οι σκλαβωμένοι Έλληνες επένδυαν το μέλλον τους στη στατιστική και στις πιθανότητες, αφού και τα δυο ήταν εναντίον τους, δεν θα έπρεπε να ταλμήσουν καν να ξεσηκωθούν.
Και με το παράδειγμα αυτό που αναφέρω, βλέπουμε το πόση απόσταση χώριζε τη γνώση (τις στατιστικές και τις πιθανότητες, δεδομένης της αναλογίας δυνάμεων) από την την αλήθεια, ως γεγονός πλέον.


Πωπω τι πατριωτισμός, συγκινήθηκα. Ρε δεν καταλαβαίνεις ότι ΛΑΪΚΙΖΕΙΣ αγρίως και ότι προκαλείς;Ακόμα και σε αυτό μπορώ να αντιτάξω ότι τελικά χρειάστηκε η συνδρομή των Μεγάλων Δυνάμεων (για τους οποίους-Ω ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ- οι πιθανότητες ήταν ΥΠΕΡ). Οπότε ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ και ΛΑΪΚΙΣΤΙΚΟ το επιχείρημα.

quote:
Η αλήθεια είναι η επιβεβαίωση. Εκ των προτέρων δεν δύναται να γνωρίζει ΚΑΝΕΙΣ.
Ναι, συμφωνώ, με τη στατιστική και τις πιθανότητες μπορείς να ελιχθείς και να πας από το 0 έως και το 100% στις πιθανότητες και "να πέσεις διάνα".
Οπότε, ταμπουρώνεσαι πίσω από το 0 έως το 100% και ποιος μπορεί να σου πει τίποτα; Είναι όμως αυτό ΓΝΩΣΗ;


Καλά ψηλέ...θα στο ξαναπώ να στροφάρεις πιο αναλυτικά να στροφάρεις.

1. Απόλυτη αλήθεια ΔΕΝ υπάρχει(φιλοσοφικά)
2. Η επιστήμη είναι καλύτερος τρόπος να ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΜΕ την αλήθεια.
3. Η πίστη μπορεί να είναι αληθής ή όχι αλλά εντελώς ΤΥΧΑΙΑ.


Στο παράδειγμα που έχω για το λαχείο. Έστω ότι παίζουν 10 000 000 άνθρωποι και είναι 1 ο τυχερός λαχνός.

Πόσοι πιστεύουν ότι θα κερδίσουν; ΟΛΟΙ αλλιώς δε θα αγόραζαν
Πόσοι μας λέει η στατιστική ότι θα κερδίσουν; 1/10 000 000
Γνωρίζει η στατιστική ποιος ακριβώς θα κερδίσει; ΟΧΙ, εκεί είναι η προσέγγιση και όχι η απολυτότητα.


Γίνεται η κλήρωση

Πόσοι κερδίζουν; 1 (ο αριθμός που είχε προβλεφθεί μέσω των πιθανοτήτων.
Ποιος ακριβώς κέρδισε; Αυτό που δεν ξέραμε πριν, τώρα το γνωρίζουμε, κέρδισε ο Μητσάρας (ας τον πούμε έτσι).


Σούμα:

Έχουμε 9 999 999 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΙΣΤΕΙΣ και 1 μόνο επιτυχημένη(του Μητσάρα).
Έχουμε μια επιτυχή πρόβλεψη μέσω των πιθανοτήτων, μέσα στα πλαίσια του εφικτού.


Εσύ τώρα μου ζητάς να ΑΓΝΟΗΣΩ την επιστήμη και να συνταχθώ με την πίστη η οποία κάνει λάθος ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ στο 99.99999% των περιπτώσεων. Η επιστήμη πετυχαίνει στις προβλέψεις σε ΚΑΘΕ (ΚΑΘΕ ΟΜΩΣ) κλήρωση που έχει γίνει από καταβολής κόσμου. Δεν έχει την απόλυτη αλήθεια, δεν μπορεί να προβλέψει τα πάντα αλλά μπορεί να σου πει πολλά.


Και πες, άντε πάει στο καλό, εγώ θέλω να είμαι με την πίστη. ΠΟΙΟΣ θα είναι ο επόμενος Μητσάρας που θα έχει τη σωστή πίστη; ΟΕΟ;


quote:
Στην Πίστη δεν συμβαίνει το παραπάνω.

Καλά καλά... Μέχρι τώρα διαβάσαμε από τα χριστιανικά χέρια ότι κάνουν λάθος οι εξής επιστήμες: Βιολογία, Ζωολογία, Γεωλογία και (καινούριο φρούτο) ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ. Μην απορείς μετά γιατί σε θεωρώ ηλίθιο ψηλέ, εντάξει;


quote:
Σε σχέση, λοιπόν, πάντα με το παράδειγμα της επανάστασης, αλλά και που μπορεί να εφαρμοστεί και σε πολλά άλλα παραδείγματα που θα μπορούσαμε να πάρουμε από την καθημερινή ζωή του ανθρώπου,

Πόσα πράγματα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ γιατί κάποιοι άνθρωποι κάθισαν και ΕΛΙΩΣΑΝ για να αποκτήσουν ΓΝΩΣΗ πάνω σε ένα θέμα; Τέτοια παζάρια θες να κάνουμε, Ψηλέ

Εγώ έχω γράψει ήδη ότι ο άνθρωπος έχει, εκ φύσεως, την τάση να ελπίζει ακόμα και όταν τα δεδομένα ήταν εναντίον του. Ας μη θεοποιούμε αυτήν τη χρήσιμη ΑΤΕΛΕΙΑ της ανθρώπινης φύσης. Άλλο που είναι η αλήθεια και άλλο η πίστη


quote:
θα παραθέσω, ως αφορμή για προβληματισμό, τον ορισμό που δίνει ο απόστολος Παύλος. «Πίστις ἐστίν, ἐλπιζομένων ὑπόστασις, πραγμάτων ἔλεγχος οὐ βλεπομένων»

χαχαχαχα...ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ έχει ο απόστολος Παύλος. Πιστεύεις πράγματα που ΟΥΤΕ να ελέγξεις μπορείς ούτε να "δεις" (με όλες τις έννοιες, πχ αντί για το γυμνό μάτι ένα μικροσκόπιο). Συμφωνώ απόλυτα και είναι και πολύ κοντά στον ορισμό που υπάρχουν στα λεξικά. Γιατί άραγε δε διόρθωσες τον τρέχα όταν έλεγε ότι η "επιστήμη ανακαλύπτει το Θεό" αφού αυτός ο ισχυρισμός είναι θεολογικά λάθος αφού η επιστήμη δεν κάνει τίποτα άλλο παρά να "βλέπει" και να "ελέγχει"; Πώς είναι δυνατόν η επιστήμη να μπλέκεται με το Θεό; Γιατί δεν του είπες εσύ να μαζευτεί;


Το ότι πιστεύεις πράγματα που δε βλέπεις και δεν ελέγχεις είναι βέβαιον και ισχύει πέρα από κάθε αμφιβολία. Το θέμα είναι τι γίνεται όταν κάποιος έχει ΔΕΙ και έχει ΕΛΕΓΞΕΙ πράγματα και τα συμπεράσματα του έρχονται σε σύγκρουση με αυτά που πιστεύεις; Με ποιον θα συναχθείς; Λες να είσαι τόσο τυχερός ώστε να έχεις την πίστη του Μητσάρα;


quote:
Αν το έκανες λιανά να σε καταλάβουμε και εμείς ..... ;

Τους ορισμούς από τα λεξικά θα τους δώσεις ή μπαααααα;


λεξικό webster

faith:

1 a : allegiance to duty or a person : loyalty
b (1) : fidelity to one's promises (2) : sincerity of intentions
2
a (1) : belief and trust in and loyalty to God (2) : belief in the traditional doctrines of a religion
b (1) : firm belief in something for which there is no proof (2) : complete trust
3
: something that is believed especially with strong conviction; especially : a system of religious beliefs <the Protestant faith>


knowledge

1 obsolete : cognizance
2
a (1) : the fact or condition of knowing something with familiarity gained through experience or association (2) : acquaintance with or understanding of a science, art, or technique

b (1) : the fact or condition of being aware of something (2) : the range of one's information or understanding <answered to the best of my knowledge>
c : the circumstance or condition of apprehending truth or fact through reasoning : cognition
d : the fact or condition of having information or of being learned <a person of unusual knowledge>
3
archaic : sexual intercourse
4
a : the sum of what is known : the body of truth, information, and principles acquired by humankind
b archaic : a branch of learning


Για κάνε έναν κόπο να μας δώσεις και τον ορισμό στα ελληνικά. Να δούμε τελικά αν αυτά που λέω εγώ είναι απόψεις και των λεξικογράφων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 03:22:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Με όλη την αγάπη που σου έχουμε, τόσα χρόνια άλλωστε μαζί μας, allzzaro, αν νομίζεις ότι κάνεις κάποιο καλό στον trexagireve με αυτά που λες και όπως χειρίζεσαι το ζήτημα, και δεν εννοώ, ούτε υπονοώ βέβαια κάτι για την απενεργοποίηση του λογαριασμού του, αλλά για τον ίδιο τον άνθρωπο, νομίζω πραγματικά πως γελιέσαι.


Εμένα, πάντως, με έκανε να τον λυπηθώ. Ειλικρινά. Σε τέτοιο βαθμό που σκέφτομαι να μην ξαναγράψω καθόλου απεναντί του αν σας πείσει τελικά ο γείτονας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 04:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Και βέβαια, πάλι το πάλαι ποτέ, χιλιοπαιγμένο, τροπάρι...

Ψηλός , 16/12/2010, 18:36:28:
"Και απ' ότι φαίνεται, δεν είσαι ο μόνος εδώ μέσα που έχει αυτό το μίσος, γι' αυτό άλλωστε σε ανέχτηκε αυτός ο χώρος και σου προσφέρει και άσυλο."

Ξέρεις, Ψηλέ, τα ίδια λένε και οι "άλλοι". Μόνο που στην αντίθετη περίπτωση, ω τι μέγα θαύμα(;!), "προσφέρουμε άσυλο σε σένα τον ίδιο"...

Τα Forums του Esoterica κλείνουν σε λίγες ημέρες τα 9 χρόνια λειτουργίας τους.
Μέσα σ'αυτά τα εννέα χρόνια υπήρξαν πάμπολλες οι φορές που μας έχει κατηγορήσει ή μία ή η άλλη από τις γνωστές δύο (ευρείες) πλευρές που συγκρούονται επί Θρησκευτικών-Εθνικών ζητημάτων, για το ότι υποστηρίζουμε τους "άλλους", "τους κάνουμε πλάτες", υποθάλπουμε διάφορους συνομώτες, συμμετέχουμε σε πλεκτάνες κ.ο.κ. Ακόμη μας έχουν απειλήσει και μας έχουν βρίσει με τους χειρότερους τρόπους, φανατικοί και των δύο πλευρών τόσο δημόσια εντός των Συζητήσεων όσο και μέσω e-mails...

Τελικά ποιοι έχουν δίκιο άραγε; Οι μεν ή οι δε; Ποια είναι τελικά η αλήθεια;

Μήπως ότι ο Φανατισμός, ο κάθε Φανατισμός, πάντα ψάχνει το σφάλμα και το άδικο εκτός του, και κυρίως απέναντι του, και ποτέ εντός του... ;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 09:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
admin
quote:
Τα Forums του Esoterica κλείνουν σε λίγες ημέρες τα 9 χρόνια λειτουργίας τους.

Nα τα εκατοστήσει admin.

quote:
Πάντως allzzaro, θα σου ταίριαζε επίσης και το Όνομα Μέλους "Mr Bean" ή ακόμη και "Hrundi.V.Bakshi"(ξέρεις... ο γκαφατζής Ινδός τον οποίο υποδύονταν ο Peter Sellers στην ανεπανάληπτη ταινία "The Party".
Μπαίνει λοιπόν ο Mr Bean ή ο καλός μας Hrundi κάπου, με όλη την καλή πρόθεση ή και χωρίς κάποια ιδιαίτερη πρόθεση, κάνει μία πρώτη "ζημιά" και μετά προσπαθώντας να διορθώσει την πρώτη, χωρίς να ξέρει καν πως να το κάνει, κάνει άλλη μεγαλύτερη και μετά άλλη ακόμα μεγαλύτερη και πάει λέγοντας... Ή ακόμα χειρότερα προσπαθεί εξαρχής να διορθώσει κάτι που η "ξεροκεφαλιά" του, του λέει λανθασμένα πως είναι στραβό και κάνει τα πάντα γης μαδιάμ, χωρίς να καταλαβαίνει στην πορεία τίποτα από αυτά που οι δύστυχοι που τα δέχονται όλα αυτά, με διακριτικότητα στην αρχή προσπαθούν να του υποδείξουν για να τον αποτρέψουν...

Με όλη την αγάπη που σου έχουμε, τόσα χρόνια άλλωστε μαζί μας, allzzaro, αν νομίζεις ότι κάνεις κάποιο καλό στον trexagireve με αυτά που λες και όπως χειρίζεσαι το ζήτημα, και δεν εννοώ, ούτε υπονοώ βέβαια κάτι για την απενεργοποίηση του λογαριασμού του, αλλά για τον ίδιο τον άνθρωπο, νομίζω πραγματικά πως γελιέσαι...


Κατ` αρχήν admin να εκφράσω και εγώ την αγάπη μου πρός εσάς, δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και ούτε σας κατηγορώ για κάτι.
Τώρα..εκεί κατάντησα λοιπόν?
Να παίζω το ρόλο του Mr Bean?
Φυσικά admin και η μόνη μου πρόθεση ήταν να γίνει κάτι καλό στον trexagireve και τίποτα παραπάνω.
Αυτά ολα admin που συμβαίνουν είναι τραύματα του παρελθόντος και είτε παίξω το ρόλο του Mr. Bean είτε οχι αργά ή γρήγορα θα συμβούν. Μην μου ρίχνεις και τόσες ευθύνες, ίσως να πρέπει να τις ρίξεις και κάπου αλλού, λέω ίσως.
Αφου τα ξέρεις αυτά τα πράγματα τόσα χρόνια γίνονται.
Εγώ τι είπα λοιπόν ο δόλιος δώστε τα χέρια είπα και βγάλατε τα σπαθιά.
Τώρα που επιμένω να ενεργοποιηθεί ο trexagireve σας εξήγησα οτι η απενεργοποίηση του τα προκαλεί όλα αυτά. Μία πιθανή ενεργοποίηση του θα δημιουργούσε θετικό κλίμα.

Πάντως σε ευχαριστώ που μου έδωσες να καταλάβω το πόσο γκαφατζής είμαι αλλά πιστεύω να κατάλαβες και εσύ το πόσο διαφορετική γνώμη έχω απ`ολους σας για το χώρο των συζητήσεων γενικώς για τον κόσμο.
Φαίνεται πως εγώ ζώ σε εναν διαφορετικό κόσμο
Ζητώ συγνώμη απ`όλους σας για την αναστάτωση που σας προσκάλεσα.
Για μια αλλη φορά σας αποκάλυψα την ηλιθιότητα μου σε όλο της το μεγαλείο.
Να είστε καλά ρε παιδιά.. σας φιλώ..

ΙΑ

quote:
Εμένα, πάντως, με έκανε να τον λυπηθώ. Ειλικρινά. Σε τέτοιο βαθμό που σκέφτομαι να μην ξαναγράψω καθόλου απεναντί του αν σας πείσει τελικά ο γείτονας.

Σκεφτόμαστε διαφορετικά γείτονα και καλά κάνεις και με λυπάσαι.
35 ολόκληρα χρόνια σε ενα γραφείο και δεν κατάφερα να πάρω μια προαγωγή. και ξέρεις γιατί? Γιατί γεννήθηκα φανατικός οπαδός αυτών που την τρώνε πάντα απο πίσω
Δηλαδή αν πετύχει να τους πείσω δεν θα μου ξαναμιλήσεις?
Ετσι βραβεύεις κάποιον που αγωνίζεται για την ειρήνη, για την πραότητα , για τη δικαιοσύνη, για το αγαπάτε τον φίλο σας με τα ελαττώματα του.
Tόσο πολύ τον μισείς?
Εύγε σου αγόρι μου. Εύγε σου. Εσύ πραγματικά θα πάς μπροστά και οχι σαν τον παλιομαλάκα εμένα.
Φτάνεις στο σημείο να απειλήσεις ακόμα και τον admin, ακόμα και εμένα?
Θα φτάσεις στο σημείο να με βρίσεις οπως έβρισες τον Βαγγέλη ή και τον Νώντα. Δηλαδή αν επιμείνω θα με αποκαλέσεις και εμένα ``πούστη άνδρα``?
Προσπάθησε γείτονα να αγαπήσεις κάτι. Ακόμα και τη θεωρία που πρεσβεύεις δεν την αγαπάς.Αγάπησε κάτι θα σου κάνει πολύ καλό.

Συγνώμη για τα edit μου έχουν κόψει το μισό μου μισθό, οι μετατάξεις μου χτυπούν την πόρτα, περνώ και την κρίση του μεσήλικα, είμαι και ζυγός



Είναι τόσο ηλίθιος αλλά και τόσο πανούργος

Edited by - allzzaro on 17/12/2010 12:14:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 14:27:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

zip:

Αναφέρεις ένα όνομα. Γιατί ρε φίλε ; Γιατί ρε φίλε δεν λες "Συγχαρητήρια στον administrator του ESOTERICA" ; Γιατί αναφέρεις όνομα ;



Και επειδή η παράθεση του libero μεταφέρθηκε για όσους
δεν πρόλαβαν το όνομα ο εν λόγω κύριος το
επαναλαμβάνει επτάκις πρός εμπέδωση !!!

Καλό μεσημέρι ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 14:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
μπορει να μεταφερθηκε το μηνυμα, αλλα μπορεις να το δεις... δεν ειναι τοσο δυσκολο Καποδιστρια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 15:51:41  Εμφάνιση Προφίλ
Γείτονα,

Με έκανε να τον λυπηθώ= Με έκανε να λυπηθώ τον τρέχα. Παρεξήγηση.Εσένα γιατί να σε λυπηθώ ρε γείτονα; Εκτός από την ηλικία σου και τα άλλα προβλήματα (είσαι και το ίδιο ζώδιο με τον πατέρα μου, τυχαίο; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ) δεν έχω τίποτα άλλο να λυπηθώ,χεχεχε. Άμα δεις και το quote, ο Αdmin έλεγε ότι δε νομίζει ότι τον βοηθάς, και εγώ είπα ότι με έκανες να τον λυπηθώ για αυτό και βάζω το πάντως. Έπρεπε να διευκρινίσω υποκείμενα κτλ...Λάθος μου.

quote:
Δηλαδή αν πετύχει να τους πείσω δεν θα μου ξαναμιλήσεις?


Δε θα ξαναμιλήσω με τον τρέχα... Αυτό εννοούσα. Λάθος διατύπωση, έπρεπε να διευκρινίσω την αντωνυμία.


quote:
Ετσι βραβεύεις κάποιον που αγωνίζεται για την ειρήνη, για την πραότητα , για τη δικαιοσύνη, για το αγαπάτε τον φίλο σας με τα ελαττώματα του.
Tόσο πολύ τον μισείς?
Εύγε σου αγόρι μου. Εύγε σου. Εσύ πραγματικά θα πάς μπροστά και οχι σαν τον παλιομαλάκα εμένα.
Φτάνεις στο σημείο να απειλήσεις ακόμα και τον admin, ακόμα και εμένα?
Θα φτάσεις στο σημείο να με βρίσεις οπως έβρισες τον Βαγγέλη ή και τον Νώντα. Δηλαδή αν επιμείνω θα με αποκαλέσεις και εμένα ``πούστη άνδρα``?
Προσπάθησε γείτονα να αγαπήσεις κάτι. Ακόμα και τη θεωρία που πρεσβεύεις δεν την αγαπάς.Αγάπησε κάτι θα σου κάνει πολύ καλό.

Βερέσε τα ακούω αυτά γιατί παρεξηγηθήκαμε

Admin, αν σε βρίζουν ΟΛΟΙ τότε μάλλον κάνεις καλά τη δουλειά σου. Μιλάω πολύ σοβαρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Σιγα ρε μαγκα αγγελε,ποιος εισαι εσυ που θα λυπηθεις τον τρεχα,αλλα και τον οποιοδηποτε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Guardian of Asgard
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guardian of Asgard
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 18/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Guardian of Asgard
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guardian of Asgard
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 18/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Eχεις δίκιο
Ξαναδιαβάζοντας πιο προσεκτικά αυτά που έγραψες διαπίστωσα οτι έκανα λάθος.
Ρε τι τραβάω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
quote:

quote:
Σιγα ρε μαγκα αγγελε,ποιος εισαι εσυ που θα λυπηθεις τον τρεχα,αλλα και τον οποιοδηποτε;

Μια πορδη ειναι.




Ελα ρε και συ ,ηρεμησε λιγο,ενταξει,δεν βαρεθηκες να μπινελικωνεις;
Ενας τραμπακουλας του δηθεν ορθολογισμου εισαι αγγελε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Guardian of Asgard
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guardian of Asgard
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 18/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 16:58:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

μπορει να μεταφερθηκε το μηνυμα, αλλα μπορεις να το δεις... δεν ειναι τοσο δυσκολο Καποδιστρια!





Εσύ PREDATOR,εκεί κόλλησες;
Στο φινάλε εγώ αλλά και κάθε άλλος μπορεί
να βαριέμαι να πάω στην "Σαλάτα" ή ακόμη και
σκασίλα μου...
Την επανάληψη επτά φορές του ονόματος, που ο ίδιος
θεωρεί πως μπορούσε να παραληφθεί,
δεν σε εντυπωσιάζει,για να μην
πω να σου κινήσει τις υποψίες...;;;

Τι να πώ ο καθένας όπως το ...βλέπει!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 17:03:38  Εμφάνιση Προφίλ
Και στο φινάλε μεγάλη χάρη κάνετε στον
τρεχαγυρευε που ασχολείστε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, μαζί του!!!

Και τις όποιες "δικαιολογίες" πως ο τρεχαγυρευε ηταν
το έναυσμα για μια άλλου είδους εξωτερίκευση όποιου
"παραπόνου" ή "ένστασης" για τον τρόπο λειτουργίας του
φόρουμ ή των συντονιστών,είναι μια ΜΠΟΥΡΔΑ !!!

Άντε καλό απόγευμα και αναλωθείτε στον τραχαγύρευε
ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!
Και χάρη έκανα που έλαβα μέρος έστω και κατά "σταγόνα" ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 17:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
Ελληνική ταινία κατάντησε το θέμα του τρεχα.

Ο τρόπος πάντως που τον υπερασπίζεσαι allzzaro τον κάνει να μοιάζει βλαμμένος.

Στο φινάλε χεράκια έχει, ας κάνει νέα εγγραφή και ας μπει να υπερασπιστεί μόνος του τον εαυτό του.

Όχι τπτ άλλο δλδ, να μπει να μας πει και πόσα μαιλ υποστήριξης έχει λάβει μέχρι τώρα

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 17/12/2010 17:23:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guardian of Asgard
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 17:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guardian of Asgard
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 18/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 17:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Ο τρεχα ειναι συμβολο της αντιστασης στη νεα ταξη πραγματων.Για αυτο φιμωθηκε.Εμπρος στο δρομο που χαραξε το αξιο τεκνο της ρωμιοσυνης μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 18:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
aria
quote:
Ο τρόπος πάντως που τον υπερασπίζεσαι allzzaro τον κάνει να μοιάζει βλαμμένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2010, 18:29:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ο τρεχα ειναι συμβολο της αντιστασης στη νεα ταξη πραγματων.Για αυτο φιμωθηκε.Εμπρος στο δρομο που χαραξε το αξιο τεκνο της ρωμιοσυνης μας....


Suddenly you discover humanity

convenient
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 56 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy