ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 22:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 09:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Καλά Χριστούνεκρα κι’ από ‘μένα Δουκέσσα μου και καλή χρονιά.
Να’ μαστε όλες καλά να τα πούμε και του χρόνου!


"Somewhere where the mountains collide, that's where i found my new life" (Ensiferum)

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,
Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ
amalia
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΕΓΑΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 12:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΕΓΑΣ
Καλα Χριστουγεννα!!!!!!!


"Ουτε ο Νταβελης στα βουνα,ουτε κι ο Μεγας στα παλατια"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 12:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
Χμ, βλέπω πολλά φανατικά χριστιανόπουλα να ξύνουν τη ράχη τους στην γκλίτσα τού τσομπάνη! Χωροχρονική σύμπτωση; Θα δούμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 13:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Ειναι απο την μονη Πεντελης!!!!
Ο φιλος,εξερευνητης Παντελης Γιανουλακης
ειχε ερευνησει το φαινομενο.Ελεγε οτι οι μοναχοι καθε χρονο τετοια μερα πανε στην στοα για την Υπερβορεια Οδο,που χρεισιμοποιουσε ο Νταβελης για να δωσει φαϊ στο τερας που ζουσε κατω απο την Πεντέλη...

www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 13:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!



ωχ, πλακωσαν τα φαντασματα!!!

το φαντασμα της δουκεσας πρεπει να ειναι σιγουρα, αφου εχει αποδειχθει επιστημονικα οτι δεν υπαρχουν κλωνοι τυπου "νεο μελος 1 μηνυματα"!!!


Νταβελη μαζεψε τις γκομενες σου σε παρακαλω!

και μη με ψησεις για αναζητηση βάτων σε ρεματιες για να της προσφερεις, δεν ερχομαι!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 20:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΤΑΒΕΛΗΣ
ΩΡΕ ΜΕΓΑ!!! ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΕΔΩ;;; Μ’ ΕΣΕΝΑ ΩΡΕ ΔΕΝ ΑΛΛΗΛΟΣΦΑΧΤΗΚΑΜΕ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΖΕΜΕΝΟ;;; ΠΩΣ ΓΛΥΤΩΣΕΣ;;;

«Καλα Χριστουγεννα!!!!!!!»

Α πα πα μη τα λες αυτά είναι γρουσουζιά!

JBG: «ωχ, πλακωσαν τα φαντασματα!!!»

Στα λεγα εγώ Γκαντάρα μου… τι τα’ θελες τα λιβάνια και τα καντήλια στα στοιχειωμένα εκκλησάκια της Σπηλιάς…ορίστε τώρα τους επικαλέστηκες άθελά σου.

JBG: «Νταβελη μαζεψε τις γκομενες σου σε παρακαλω!»

Σ’χώρα με Γκαντάρα μου, αλλά να, άμα δεν τους κάθεσαι σε κυνηγάνε από πίσω οι λυσσάρες!

JBG: «και μη με ψησεις για αναζητηση βάτων σε ρεματιες για να της προσφερεις, δεν ερχομαι!»

Τραβάτε με κι ας κλαίω είσαι.

JBG: «το φαντασμα της δουκεσας πρεπει να ειναι σιγουρα, αφου εχει αποδειχθει επιστημονικα οτι δεν υπαρχουν κλωνοι τυπου "νεο μελος 1 μηνυματα"!!!»

Το’ χω και σε φωτογραφία η οποία θα δημοσιευτεί στο καινούριο τεύχος του ΑΚΛΑΥΤΟΝ!!!

Εβουαλά !!! (που λέει κι ο Johnnie.)

"Somewhere where the mountains collide, that's where i found my new life" (Ensiferum)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 21:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ
Για ποιούς κλώνους μιλάς, Κηπουρέ τής Οικίας μου; Τριανταφυλλιάς, μήπως;

Αλήθεια, ευγενικέ μου κύριε, σάς λείπει, άραγε, ο ιπποτισμός να υπερασπιστείτε τις "κωλόγριες" τού μοναστηριού...; Έχετε πάψει να σέβεστε το πηγαίο θρησκευτικό βίωμα...; Ξεχάσατε τα ήθη και τα έθιμα αυτού τού λαού...; Την Πηγή και τις Ρίζες του...;

Σάς λείπει η κατανόηση ή δεν την είχατε ποτέ...;

Κρίμα, κρίμα, για όσους ετύφλωσε το φως και παραπατούν ασυνάρτητοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΕΓΑΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 21:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΕΓΑΣ
Βρε,βρε ο Χρηστος Νατσος,ο γαλατας της Μονης Πετρακι...
Ακομα πρεπει να θυμασαι την τελικη ενεδρα...
Σε προδωσαν οι φιλοι σου η μου φαινεται??
Που πηγε ο Καρατζαρος?
Ο Καλαμπαλίκης??
Κριμα ομως ο Κακαραπης να πεθανει τοσο νωρις...

Μην παρεξηγειτε την Σοφια (Πλακεντια),απο τοτε που εχασε τον Νταβελη,εχασε και τα λογικα της...

"Ουτε ο Νταβελης στα βουνα,ουτε κι ο Μεγας στα παλατια"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 22:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

κυρα ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ

Χμ, βλέπω πολλά φανατικά χριστιανόπουλα να ξύνουν τη ράχη τους στην γκλίτσα τού τσομπάνη! Χωροχρονική σύμπτωση; Θα δούμε...


τα (φανατικα) χριστιανοπουλα ρωτανε με χαρα: εισαι η γκλιτσα ή ο τσομπανης?


quote:

Για ποιούς κλώνους μιλάς, Κηπουρέ τής Οικίας μου; Τριανταφυλλιάς, μήπως;


της ντολυ καλε

quote:

Αλήθεια, ευγενικέ μου κύριε, σάς λείπει, άραγε, ο ιπποτισμός να υπερασπιστείτε τις "κωλόγριες" τού μοναστηριού...;


ιπποτης δεν ειμαι - απλος ποτης ειμαι

εχω κανει ομως κι ενα τερμινο "πιστος ιπποκομος" του βριλ - μετραει?

quote:

Έχετε πάψει να σέβεστε το πηγαίο θρησκευτικό βίωμα...;


το ποιο???

εγω τις βλεπω με πηγαια καινουργια αυτοκινητα και πηγαια κινητα τηλεφωνα τις καλογριες, μες την πηγαια τρελη χαρα


quote:

Ξεχάσατε τα ήθη και τα έθιμα αυτού τού λαού...; Την Πηγή και τις Ρίζες του...;


ειπαμε, εχω αυτο το καταραμενο αϊζενχαουερ που με βασανιζει, δεν χρειαζεται να μου το χτυπας

quote:

Σάς λείπει η κατανόηση ή δεν την είχατε ποτέ...;


ειχαμε, αλλά καπου μεσα στον κηπο σας μας παραπεσε

ισως στις τριανταφυλλιες...

για ριξτε μια ματια

quote:

Κρίμα, κρίμα, για όσους ετύφλωσε το φως και παραπατούν ασυνάρτητοι...


κριμα νεα παιδια, κριμα...


ΥΓ. Νταβελη εκτος απο τις γκομενες σου, μας κουβαληθηκαν και οι ρουφιανοι σου, ρεεεεε!

να παρω το γιαταγανι μου να τον χαλασω τον σκυλο τον Μεγα?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 22:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΤΑΒΕΛΗΣ
“Βρε,βρε ο Χρηστος Νατσος,ο γαλατας της Μονης Πετρακι...”

Με σάρκα και οστά. Σου’ λειψα;

«Ακομα πρεπει να θυμασαι την τελικη ενεδρα...»

Αν τη θυμάμαι λέει…

«Σε προδωσαν οι φιλοι σου η μου φαινεται??»

Ναι, τα θρασύμια, οι τζαναμπέτες!!!

«Που πηγε ο Καρατζαρος?
Ο Καλαμπαλίκης??»

Στο διάβολο πήγαν οι ρουφιάνοι!

"Κριμα ομως ο Κακαραπης να πεθανει τοσο νωρις..."

Τούτος ήταν παλληκάρι. Και μέχρι να πεθάνει (έστω και νωρίς) τον «εφάρμοζε» υπέροχα στα αποσπάσματά σου Γιάννη Μέγα.

JBG «Νταβελη εκτος απο τις γκομενες σου, μας κουβαληθηκαν και οι ρουφιανοι σου, ρεεεεε! να παρω το γιαταγανι μου να τον χαλασω τον σκυλο τον Μεγα?

Αυτός είναι βουρκόλακας ρε δεν έχεις πάρει χαμπάρι;;; Ξέρεις πόσες μαχαιριές του ‘μπηξα στα σωθικά του τότε στο Ζεμενό;;; Κι’ αυτός ζει ακόμα!!!

Θεός φυλάξει άγιες μέρες…!


"Somewhere where the mountains collide, that's where i found my new life" (Ensiferum)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 23:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Μπορω να καταλαβω κι εγω τι γινεται εδω?
Κατι σαν θεατρικο της Πεντελικοπαρεας,μου φαινεται?
Ή μηπως τελικα και τα φαντασματα σερφαρουν?

Edited by - FRODO on 25/12/2006 23:34:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 01:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

JBG "Νταβελη εκτος απο τις γκομενες σου, μας κουβαληθηκαν και οι ρουφιανοι σου, ρεεεεε! να παρω το γιαταγανι μου να τον χαλασω τον σκυλο τον Μεγα?"

Νταβελης

Αυτός είναι βουρκόλακας ρε δεν έχεις πάρει χαμπάρι;;; Ξέρεις πόσες μαχαιριές του ‘μπηξα στα σωθικά του τότε στο Ζεμενό;;; Κι’ αυτός ζει ακόμα!!!

Θεός φυλάξει άγιες μέρες…!


εχω ενα ασημενιο βολι με χαραγμενο σταυρο στο καριοφυλι μου και εχω φαει σκορδαλια - να του την αναψω του ρουφιανου του βουρκολακα?


quote:

FRODO

Μπορω να καταλαβω κι εγω τι γινεται εδω?
Κατι σαν θεατρικο της Πεντελικοπαρεας,μου φαινεται?
Ή μηπως τελικα και τα φαντασματα σερφαρουν?


θεατρικο ειναι σιγουρα φροντο μου και μαλιστα παλιο, αλλά εμεις ειμαστε κομπαρσοι

πρωταγωνιστουν περιφερομενα μπουλουκια φαντασματων, γιατι ως γνωστον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΩΝΟΙ - ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΑΜΕ

χαλαρωσε και απολαυσε το εργο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 01:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Α τοτε,μισο λεπτο για να φεπω ποπ κορν!

[URL=http://img186.imageshack.us/my.php?image=popcornet6.jpg][/URL]

Θελει κανεις???


www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγαν

Edited by - FRODO on 26/12/2006 01:43:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 11:29:50  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε JBG, πραγματικά πολύ ενδιαφέρον κείμενο, πιάνεις την υπόθεση της κούκλας σφαιρικά, επίσης πολύ θετική εντύπωση μου έκανε και το περιστατικό με το παιδί, αν αναλογισθεί κανείς ότι η περιοχή αποτέλεσε σημαντικότατο αρχαίο λατομείο από το οποίο προήλθαν τα οικοδομικά υλικά τόσο γνωστών αρχαίων μνημείων αυτόματα βλέπει κανείς την Πεντέλη με άλλο, πολύ θετικό, μάτι και αναρωτιέται γιατί τέτοια εγκατάλειψη.. πράγμα που δεν συμβαίνει όταν απλά λέμε πως "ήταν" η σπηλιά του λήσταρχου Νταβέλη.. εδώ η ατμόσφαιρα και η αξία της περιοχής αυτόματα υποβιβάζεται τουλάχιστον στην σκέψη μου -και αν κανείς την συνδέσει με τους (σε πρώτη φάση) ρομαντικούς θρύλους της δούκισσας και το άδοξα τραγικό φινάλε της καταντά μάλλον γκροτεσκική εις βάρος του τόπου.

Εν αναμονή λοιπόν του ολοκληρωμένου βιβλίου.

Edited by - XD on 26/12/2006 11:33:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΕΓΑΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 00:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΕΓΑΣ
Θεατρικο,μα ποιος μιλησε για θεατρικο???
Βρυκολακας???
Υes I am!
Οπως και ο Νταβελης...
Ομως ηρθε η ωρα για μια τελικη μονομαχια!

"Ουτε ο Νταβελης στα βουνα,ουτε κι ο Μεγας στα παλατια"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 01:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
σιγα τα αιματα παιδια τριγυρνανε και ανθρωπολεμουρια

ειναι και μερικοι γλυκοαιματοι πασιφιστες εδω μεσα που χυνουν λαδια στα κυματα

peace brothers

nirvana...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 15:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Οι λογαριασμοί ΜΕΓΑΣ και ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ απενεργοποιούνται.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 16:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΜΕΓΑΣ

Θεατρικο,μα ποιος μιλησε για θεατρικο???


σορυ, θεατρο σκιων επρεπε να πω


quote:

Ομως ηρθε η ωρα για μια τελικη μονομαχια!


τον Νταβελη ξερεις που θα τον βρεις - στο βουνο

οσο για τον τροπο μονομαχιας, εμεις παιζουμε ενα παιγνιδι στο βουνο, το "ποιος θα καταφερει να φτασει τελικα στο τερμα" (δεν υπαρχει πρωτια, υπαρχει τερματισμος)

μονο ειδοποια με φιλαρα να ερθω με την βιντεοκαμερα να τραβηξω την μονομαχια


quote:

"Ουτε ο Νταβελης στα βουνα,ουτε κι ο Μεγας στα παλατια"


ο Νταβελης ΕΙΝΑΙ στα βουνα την ωρα που εσυ γραφεις μαλακιες στο τοπικ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 16:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

XD

Φίλε JBG, πραγματικά πολύ ενδιαφέρον κείμενο, πιάνεις την υπόθεση της κούκλας σφαιρικά, επίσης πολύ θετική εντύπωση μου έκανε και το περιστατικό με το παιδί, αν αναλογισθεί κανείς ότι η περιοχή αποτέλεσε σημαντικότατο αρχαίο λατομείο από το οποίο προήλθαν τα οικοδομικά υλικά τόσο γνωστών αρχαίων μνημείων αυτόματα βλέπει κανείς την Πεντέλη με άλλο, πολύ θετικό, μάτι και αναρωτιέται γιατί τέτοια εγκατάλειψη..

πράγμα που δεν συμβαίνει όταν απλά λέμε πως "ήταν" η σπηλιά του λήσταρχου Νταβέλη.. εδώ η ατμόσφαιρα και η αξία της περιοχής αυτόματα υποβιβάζεται τουλάχιστον στην σκέψη μου -και αν κανείς την συνδέσει με τους (σε πρώτη φάση) ρομαντικούς θρύλους της δούκισσας και το άδοξα τραγικό φινάλε της καταντά μάλλον γκροτεσκική εις βάρος του τόπου.

Εν αναμονή λοιπόν του ολοκληρωμένου βιβλίου.



φιλε XD, εισαι απο τα ατομα που αντιμετωπισαν εξ αρχης σοβαρα το θεμα και εχεις προσφερει πληροφοριες στο τοπικ, που αν μου το επιτρεψεις θα αναφερω στο δευτερο μερος του βιβλιου

με χαροποιει το οτι εισεπραξες απο το κειμενο και το γεγονος, αυτα ακριβως που θελησα να προβαλω

ελπιζω συντομα να το ολοκληρωσω


νασαι καλα, και ευχαριστω!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 18:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Συγχαρητηρια και στον ΝΤΑΒΕΛΗ για το καταπληκτικο βιβλιο του!

Μεγαλε,με εκανες να διαβαζω βιβλιο στις 2 το βραδυ!
Και τα 21 καιφαλαια ειναι φοβερα και γεματα ενδιαφερον!

Περιμενω να διαβασω και τα αλλα δυο ακομα βιβλια που μας εταξες μεσα απο το πρωτο σου βιβλιο!


www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 19:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΤΑΒΕΛΗΣ
D.I : «Οι λογαριασμοί ΜΕΓΑΣ και ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ απενεργοποιούνται.»

Γιατί μου το κανες αυτοοό…!!! Προφανώς δεν ξέρεις φίλε μου τα προηγούμενα μου με τον κύριο ΜΕΓΑ γι’ αυτό απενεργοποίησες το λογαριασμό του. Ενώ μου το’ παιζε φίλος όχι μόνο με ρουφιάνεψε στα αποσπάσματα, αλλά πήγε να μου φάει και την Κόμισσα Λουΐζα Μπανκόλι ο τζαναμπέτης!!!

ΜΕΓΑΣ: “Ομως ηρθε η ωρα για μια τελικη μονομαχια!”

JBG : «τον Νταβελη ξερεις που θα τον βρεις - στο βουνο»

Τη πήρες την απάντησή σου. Η μονομαχία στο βουνό. Οι διαδυκτιακές κοντρίτσες είναι γι’ αυτούς που φοράνε ΦΟΥΣΤΕΣ. Εμείς φοράμε ΦΟΥΣΤΑΝΕΛΕΣ. Υπάρχει διαφορά. Εσύ την τιμάς τη φουστανέλα σου Γιάννη Μέγα;

Γκαντάραααα… ετοίμασε τις κάμερες!

ΜΕΓΑΣ: “Ομως ηρθε η ωρα για μια τελικη μονομαχια!”
Επέτρεψέ μου να σου δωρίσω και μια φωτογραφική απάντηση (μέρες που’ ναι)…από μια αγαπημένη μου Viking μεταλλική μπάντα…

"Somewhere where the mountains collide, that's where i found my new life" (Ensiferum)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 19:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΤΑΒΕΛΗΣ
XD...oλόσωστος!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ FRODO, να’ σαι καλά!

"Somewhere where the mountains collide, that's where i found my new life" (Ensiferum)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 21:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
χμμμ,

προφανως το 666 αφαιρεθηκε για να μην δινει "σατανιστικες" λαβες στην προσληψη διαδικτυακων καρπαζιων στις οποιες εχει διαπρεψει ο εν λογω ψευδοπαλληκαρας των παραμυθιων της ελληνικης υπαιθρου!

αν και παρατηρω πως το ιδιαιτερως βαρυ και ακρως προσβλητικο "καλα χριστουνεκρα" ουτε λογοκριθηκε απο τους συντονιστες ουτε σχολιαστηκε απο τους λαλιστατους κατα τα αλλα σαχλαμαρακηδες του τοπικ!

ενδιαφερον οσο να 'ναι, ε...?

...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.

Edited by - hendrix on 27/12/2006 21:05:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 21:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix

χμμμ,
προφανως το 666 αφαιρεθηκε για να μην δινει "σατανιστικες" λαβες στην προσληψη διαδικτυακων καρπαζιων στις οποιες εχει διαπρεψει ο εν λογω ψευδοπαλληκαρας των παραμυθιων της ελληνικης υπαιθρου!


βρε χεντριξ, πολυ ενημερωμενο σε βρισκω

του εριχνες και συ καρπαζιες τοτε?

με ποιο νικ?


να υπενθυμησω απο ποτε στραβωσες?

απο την στιγμη που εγραψα για ενδειξεις σπηλαιολογικου και αρχαιολογικου ενδιαφεροντος στην σπηλια που ΔΕΝ τις γνωριζεις

δεν φταιω εγω ομως αν ειναι μπροστα σου και δεν τις βλεπεις


quote:

αν και παρατηρω πως το ιδιαιτερως βαρυ και ακρως προσβλητικο "καλα χριστουνεκρα" ουτε λογοκριθηκε απο τους συντονιστες ουτε σχολιαστηκε απο τους λαλιστατους κατα τα αλλα σαχλαμαρακηδες του τοπικ!



οπως δεν σχολιαστηκαν τα συνεχη ειρωνικα σου κουφια σχολια, ουτε οι χαρακτηρισμοι που χρησιμοποιεις για μελη του φορουμ

ποιοι ειναι οι σαχλαμαρακηδες του τοπικ θα μας πεις?

σε καλυπτει η ανωνυμια σου, οπότε ριχτα αφοβα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 22:11:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

XD

Φίλε JBG, πραγματικά πολύ ενδιαφέρον κείμενο, πιάνεις την υπόθεση της κούκλας σφαιρικά, επίσης πολύ θετική εντύπωση μου έκανε και το περιστατικό με το παιδί, αν αναλογισθεί κανείς ότι η περιοχή αποτέλεσε σημαντικότατο αρχαίο λατομείο από το οποίο προήλθαν τα οικοδομικά υλικά τόσο γνωστών αρχαίων μνημείων αυτόματα βλέπει κανείς την Πεντέλη με άλλο, πολύ θετικό, μάτι και αναρωτιέται γιατί τέτοια εγκατάλειψη..

πράγμα που δεν συμβαίνει όταν απλά λέμε πως "ήταν" η σπηλιά του λήσταρχου Νταβέλη.. εδώ η ατμόσφαιρα και η αξία της περιοχής αυτόματα υποβιβάζεται τουλάχιστον στην σκέψη μου -και αν κανείς την συνδέσει με τους (σε πρώτη φάση) ρομαντικούς θρύλους της δούκισσας και το άδοξα τραγικό φινάλε της καταντά μάλλον γκροτεσκική εις βάρος του τόπου.

Εν αναμονή λοιπόν του ολοκληρωμένου βιβλίου.



φιλε XD, εισαι απο τα ατομα που αντιμετωπισαν εξ αρχης σοβαρα το θεμα και εχεις προσφερει πληροφοριες στο τοπικ, που αν μου το επιτρεψεις θα αναφερω στο δευτερο μερος του βιβλιου

με χαροποιει το οτι εισεπραξες απο το κειμενο και το γεγονος, αυτα ακριβως που θελησα να προβαλω

ελπιζω συντομα να το ολοκληρωσω


νασαι καλα, και ευχαριστω!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Θα χαρώ πολύ να τις συμπεριλάβεις Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 22:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Δεν είμ' εγώ ο Γιώργος σου, που μού ’λεγες τον πόνο σου!


Το ποιος δεν βλέπει την μύτη του άσε να το κρίνουν άλλοι...


που φοράνε και γυαλιά...!!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 23:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Φιλε hendrix,δεν καταλαβενω τον λογο της επιθεσης σου,στα μελη του forum...
Ο μονος λογος που γραφεις στο esoterica ειναι για να <<τσακωθεις>> με μελη του forum...
Επισης υπαρχει και αυτο εδω το topic που μπορεις να κοντραριστεις με οποιον θελεις:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806

Διαλεγεις και περνεις...
Η το topic: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806

H μενεις εδω: [URL=http://img120.imageshack.us/my.php?image=mp5a7aairsoftsubmachinerh2.jpg][/URL]

www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 00:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Φιλε Φροδο, δεν καταλαβαινω το λογο που με σπεκουλαρεις και με συκοφαντεις!

Επιτεθηκα συλλογικα στα μελη του φορουμ? Επιτεθηκα ας πουμε σε σενα?

Κανε μια βολτα λοιπον στα τοπικ που με παραπεμπεις και ενημερωσε μας αν κουνιουνται οι βαρκες!

Εγω σχολιαζω καποιες "λεμουριακες αποψεις" και θετω ερωτηματα:

τι εγινε με την περιφημη τριχοφωτογραφια?

πως συμβιβαζεται η επιθετικα σκεπτικιστικη σταση απεναντι στο 12τριχο ΔΝΑ με την ακρως θετικη σταση απεναντι στις φωταψιες που ειδε καποτε ο Νταβελης στην κορυφη της πεντελης?

γιατι προσωποπειται αγωνιωδως η αρνητικη κριτικη στα "βιωματα" του Τζον?

και αλλα τετοια ενοχλητικα

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 02:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix

Κανε μια βολτα λοιπον στα τοπικ που με παραπεμπεις και ενημερωσε μας αν κουνιουνται οι βαρκες!


αυτο ειναι δειγμα μαγκιας ή προβοκατσιας?

ας κρινουν τα μελη και οι συντονιστες


quote:

Εγω σχολιαζω καποιες "λεμουριακες αποψεις" και θετω ερωτηματα:


πουλας φτηνη ειρωνια, δεν σχολιαζεις

και ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞ ΑΡΧΗΣ, μιας και με αυτη μου την εμπειρια ξεκινα το τοπικ, αλλά "ξαφνικα"

οχι ομως και απροσμενα


quote:

τι εγινε με την περιφημη τριχοφωτογραφια?


την εστειλα για αναλυση στον καλυτερο κομωτη


quote:

πως συμβιβαζεται η επιθετικα σκεπτικιστικη σταση απεναντι στο 12τριχο ΔΝΑ με την ακρως θετικη σταση απεναντι στις φωταψιες που ειδε καποτε ο Νταβελης στην κορυφη της πεντελης?


δυστυχως για σενα ο Νταβελης εχει και φωτογραφιες


εσυ εχεις 12τριχο ΔΝΑ?
ετσι εξηγειται λοιπον...
απο τον πιθηκο καταγομαστε οι ανθρωποι, αλλά προφανως οχι απο το ιδιο ειδος - εσυ πρεπει να καταγεσαι απο την Μαδαγασκαρη, αν κρινω απο την εμμονη σου στο ειδος του ζωου


quote:

γιατι προσωποπειται αγωνιωδως η αρνητικη κριτικη στα "βιωματα" του Τζον?


την προσωποποιεις εσυ και μονο εσυ, αφου σε μενα εκδηλωνεται η εμπαθεια σου

αλλά θεωρεις αυτο που κανεις κριτικη?

οσον αφορα το θεμα των βιωματων θα πρεπει να καταληξεις καπου, ειμαι τρελος, ειμαι ψευτης, ειμαι σαχλαμαρακιας, ή κατι βιωσαμε με την γυναικα μου που σηκωνει ερευνα και ψαξιμο?

εγω θα το αναλυσω στο δευτερο μερος του βιβλιου


μεχρι τοτε δεν κανεις κριτικη στα οσα εχω γραψει στο πρωτο μερος?

εχει φωτογραφιες και τα στοιχεια ειναι ακομη ΕΚΕΙ για να τα δεις κι απο κοντα (αν σηκωνεσαι απο την πολυθρονα) και να μας πεις την πολυποθητη γνωμη σου


επροκειτο για πενταωροφο αρχηγειο του ΝΑΤΟ?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy