ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανοί στην Ελλάδα - Ρατσισμός ή θέμα επιβίωσης;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aναρωτιέμαι Ποσειδώνα... αν όλο αυτό το μένος για τους Aλβανούς προϋπήρχε του βιασμού της ξαδερφούλας σου.Bρίσκω απόλυτα κατανοητό κ σεβαστό κ δίκαιο να καταδικάζεις τον βιαστή. Bρίσκω όμως αδικαιολόγητο να καταδικάζεις έναν ολόκληρο λαό βασιζόμενος στις πράξεις ενός ατόμου. Oι Έλληνες δεν βιάζουν; Oι Έλληνες δεν ληστεύουν; Πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση σε αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[΅εταφορά στην ελλ. ξέν. όρου: ιταλ. razzismo, γαλλ. racisme, αγγλ. racism, γερ΅. Rassismus]
(ο) ουσ. θεωρία που υποστηρίζει την ανωτερότητα ΅ιας φυλής και αποβλέπει στη διατήρηση της «καθαρότητάς» της και στην κυριαρχία της επί των άλλων | το σύνολο των αντιδράσεων, εκδηλώσεων, ενεργειών κτλ. που συνειδητά ή όχι απορρέουν από την πίστη στην παραπάνω θεωρία | εχθρότητα εναντίον ΅ιας κοινωνικής ο΅άδας που συν. εκδηλώνεται ΅ε ενέργειες είτε ßίαιες, είτε που αποσκοπούν στον αποκλεισ΅ό της από τις δραστηριότητες (επαγγελ΅ατικές κτλ.) του κοινωνικού συνόλου: ρατσισ΅ός εναντίον των γυναικών, των νέων κτλ.




E λοιπόν oreiric1 , ακριβώς κάτι τέτοιες παντελώς διεστραμένες ερμηνείες επίσημων συγγραμμάτων είναι που έχουν κάνει θαλασσα τα πάντα.
Είναι οι αντιλήψεις που προσδίδουν στα υποπροιόντα την έννοια του κύριου νοήματος.
Θα πω προς το παρόν το εξής.
Ο ρατσισμός ενδιαφέρεται για την διαφορά , ποιοτική και ποσοτική.
’ν απο αυτό προκύπτει ότι μιά φυλή υπερέχει μιας άλλης ποιό το έγκλημα;
Το μίσος μεταξύ φυλών δεν έχει καμμία σχέση με το ρατσισμό αλλά ανάγεται σε συμφέροντα, μισαλλοδοξίες και μισανθρωπισμούς που ουδόλως αφορούν τον ρατσισμό.
Ο πραγματικός ρατσισμός (καί όχι οι βιαστικές του παρερμηνείες) δεν ασχολείται με ποταπές μισανθρωπες αντιλήψεις και δραστηριότητες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω, πω, με αποστόμωσες. Δεν έχω τι να πω.

Μην εκνευρίζεσαι ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ γιατί... ΠΟΣΕΙδονίζεσαι, μετά θα έχουμε τρικυμία και θα μας βουλιάξεις και κανένα καράβι

Μήπως θα πρέπει να ψάξω να βρω πόσους παιδεραστές, βιαστές, κακούργους και εγκληματίες Έλληνες είχαμε; Κι αν τους βρω τι θα πεις; Το δικό τους DNA τι έγινε; Δεν το βάλαμε στο ψυγείο και μούχλιασε;

Πάντως δεν χρειάζεται να προσπαθείς με προσβάλλεις. Έχω... γνήσιο ενισχυμένο αντιπροσβλητικό DNA (made in Greece) και δεν αποσυντονίζομαι.

Εξάλλου Έλληνες είμαστε όχι βάρβαροι. Να μην σφαχτούμε κιόλας. Κινδυνεύουμε να μας βγάλουν αλβανούς και δεν θα μπορούμε να ξεπλύνουμε την ντροπή.

Και τώρα μίλα μόνος σου... Βλέπω ότι άδειασε η σημασιοσακούλα μου και δεν έχω να σου δώσω άλλη... σημασία

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα τώρα φίλε sleepspring, μην εθελοτυφλούμε! Η λέξη ρατσισμός (που προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει ν’ «απενοχοποιηθεί») αυτή την έννοια έχει όπου και αν κοιτάξεις ανεξάρτητα εάν συμφωνείς.

Τα αισθήματά μου προς τους Αλβανούς δεν προέρχονται ούτε από «συμφέροντα, μισαλλοδοξίες και μισανθρωπισμούς», όπως γράφεις. Τους έχω αξιολογήσει από την καθημερινή ζωή μου και δεν τους κάνω κέφι. Είναι τόσο απλό και τόσο πολύπλοκο.

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oι Έλληνες δεν βιάζουν; Oι Έλληνες δεν ληστεύουν; Πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση σε αυτό.


H μόνη απάντηση είναι ότι ο βιασμός για κάποιους αποτελεί εξαίρεση.
Για κάποιους άλλους όμως τον κανόνα.Καί μάλιστα αποτελεί τρόπο ζωής και μέρος ¨"κοσμοαντίληψης" . Σίγουρα και δείγμα πνευματικής στάθμης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα αισθήματά μου προς τους Αλβανούς δεν προέρχονται ούτε από «συμφέροντα, μισαλλοδοξίες και μισανθρωπισμούς», όπως γράφεις. Τους έχω αξιολογήσει από την καθημερινή ζωή μου και δεν τους κάνω κέφι. Είναι τόσο απλό και τόσο πολύπλοκο.


Ε τότε είσαι αυθεντική ρατσίστρια με την ορθή έννοια του όρου.
Μήν επιτρέψεις σε κανέναν να σου προσάψει μισανθρωπισμούς και άλλα τέτοια που δεν σε αφορούν.
Σε συγχαίρω για την καθαρότητα της σκέψης σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 17:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το θεωρήσω «κομπλιμέντο» και σ’ ευχαριστώ πολύ.

Όπως επίσης σ’ ευχαριστώ και για τον διάλογο.

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 15:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου

ο φιλος thoth εγραψε

quote:
Μήπως θα πρέπει να ψάξω να βρω πόσους παιδεραστές, βιαστές, κακούργους και εγκληματίες Έλληνες είχαμε; Κι αν τους βρω τι θα πεις; Το δικό τους DNA τι έγινε; Δεν το βάλαμε στο ψυγείο και μούχλιασε


και εχει απολυτα δικιο, αλλα μην ξεχναμε οτι πριν καποια χρονια τα περιστατικα αυτα ηταν πρωτη ειδηση και αντικειμενο σχολιασμου για πολλες μερες επειδη ηταν περιστατικα μετρημενα στα δαχτυλα.

τωρα ειναι τοσα πολλα τα περιστατικα με δολοφονιες και βαρυτατες εγκλημετικες πραξεις που πλεον αποτελουν τα ψιλα γραμματα των εφημεριδων , αντε και κανα σχολιο απο τον ευαγγελατο.

και για ολα αυτα δεν μπορει κανεις μα κανεις να μην παραδεχτει οτι προερχονται καθαρα απο δεκαδες χιλιαδες εγκληματιες αλβανους που γυρνανε ανεξελεκτοι στην χωρα εξ'αιτιας αυτων των γαμ...νων προδοτων που α) τους αφησαν να μπουν στην χωρα β)δεν τους μαζευουν να τους στειλουν στην γαμ...νη χωρα τους

μεταναστες στην Ελλαδα ηρθαν πολλοι, οπως πολωνοι, κουρδοι, πακιστανοι, ινδοι, συριοι, ιρακινοι κτλ αλλα ποτε κανεις δεν ειχε παραπονα απο αυτους παρα μονο με τους αλβανους ... αυτο γιατι? Μηπως ο "ρατσισμος" ειναι επιλεκτικος μονο με τους αλβανους?

και κατι αλλο υπαρχουν κατι διαφοροι στο forum που συνηθειζουν να αποκαλουν οσους θελουν η Ελλαδα να γινει μια χωρα που δεν θα ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΣΟΥ Η ΝΑ ΠΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ "ελληναραδες ρατσιστες και ενα καρο αλλες μαλακιες " τους προτεινω να πανε να ζησουν στην αλβανια και μαλιστα να δηλωσουν οτι ειναι και Ελληνες εκει και τοτε θα δουνε που θα τους βαλουν οι αλβανοι τις αποψεις τους.


Δεν θα λογοδοτησω δεν καμια λουγκρα για το αν αγαπω η οχι την πατριδα μου, εχω καθε δικαιωμα να το κανω , οπως το ιδιο κανουν ολοι οι λαοι ,απο τους αυστραλους μεχρι και τους ζουλου

και οποιος δεν γουσταρει να παει να ζησει στην αλβανια


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.(ΠΛΑΤΩΝ)
DIMSOT

Edited by - dimsot on 25/03/2004 15:16:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 15:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλα αυτά το θέμα της συζήτησης είναι αν τίθεται θέμα επιβίωσης.
Εκ πρώτης όψεως πολιτικό.
Η γνώμη μου είναι ότι εντάσσεται στο γενικότερο θέμα της αποσταθεροποίησης της ευρύτερης περιοχής , με την μεγάλη πιθανότητα αλλαγής των συνόρων, ή δημιουργίας νέων χωρών.
Όσο αυτό το σκηνικό εξελίσσεται θα αποκαλύπτονται και άλλες πτυχές αυτών των σεναρίων .
Έχουμε την τάση να εξαντλούμε αυτά τα ζητήματα με ένα ανθρωπιστικό πνεύμα της αντιλήψεως "Δίνω ψωμί και δουλειά στον πεινασμένο"
Η πολιτική όμως διάσταση είναι συνήθως διαφορετική . Μάλλον σκληρότερη.
Ο ρατσισμός εμπλέκεται μάλλον ως μέσον χειραγώγησης των συνειδήσεων παρα ως εργαλείο αντιμετώπισης της πραγματικότητας.
Σε κάθε περίπτωση όμως έχουμε να κάνουμε με έναν πληθυσμό που αυτοπροσδιορίζεται διαφορετικός στην καταγωγή , στο έθνος κλπ ο οποίος προβάλλει διεκδικήσεις σε βάρος της Ελλάδας , και μέσω επίσημων ή ανεπίσημων οργανώσεων και ομάδων (και ενόπλων) επιχειρεί την αποσταθεροποίηση στην περιοχή.
Το "φλέγον" ερώτημα τώρα:
"Αυτός ο Αλβανός που μένει στο διπλανό σπίτι απο μένα , που τον πήρα για κάποια μεροκάματα στον κήπο μου , τί σχέση έχει με όλα αυτά;"
Προσωπική μου γνώμη είναι είναι ότι σίγουρα έχει κάποια σχέση με όλα αυτά , εφόσον η ίδια η παρουσία του εμπλέκεται στα σενάρια που μίλησα προηγουμένως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 15:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαφωνώ κάθετα με την λογική που νομιμοποιεί κάποιον επειδή απλά και μόνο υπάρχει και κάποιος άλλος που έστω και σε μικρότερη κλίμακα παρανομεί.
Αγάπη για την πατρίδα δεν σημαίνει ούτε "Εθνικισμό" ούτε "Ραστισμό"
’γγελοι ακόμα και αν κατέβουν απο τον ουρανό και εισβάλλουν στη χώρα μου , θα τους πάρω το κεφάλι χωρίς δεύτερη σκέψη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 16:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως ο μόνος τρόπος για να τους "μισήσεις",όπως πολλοί συνηθίζουμε,
είναι να σου κάνουν κάτι.
Ο Θωθ ίσως να μην είχε τέτοια εμπειρία
στη ζωή του.
Ίσως και να είχε,αλλά να είναι όντως τόσο ανώτερος
ώστε να το άφησε πίσω του (εγώ προσωπικά το αποκλείω,
όχι μόνο για τον Θωθ,αλλά και για όλους τους κοινούς ανθρώπους).
Η ουσία όπως την αντιλαμβάνομαι,
είναι η εξής.
Αν είσαι άντρας και πας να "σηκώσεις τσαμπουκά"
σε Αλβανό,δεν θα έρθει μόνος του.Θα φέρει και άλλους δέκα
για να μην πω είκοσι,τριάντα,σαράντα.
Για μένα,οι περισσότεροι Αλβανοί είναι δειλοί.
Αλλά αυτό τους κάνει και ΤΟΣΟ επικίνδυνους.
Δεν έχουν αρχές και ιδανικά,ίσως να μη φταίνε αποκλειστικά αυτοί
γι'αυτό,αλλά - δυστυχώς- είναι η αλήθεια.
Ο dimsot είπε και κάτι πολύ σωστό.
Όλοι οι λαοί,υπερασπίζονται τη χώρα τους.
Ή μήπως δεν είναι ιδανικό αυτό?????
Τι λες κι εσύ ΘΩΘ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 20:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Αλήθεια η "Μητέρα Τερέζα" ήταν Αλβανικής καταγωγής. Ποιος από εμάς έκανε κάτι παρόμοιο όπως αυτή;

Έχω γνωρίσει πολλές οικογένειες Αλβανών και μπόρεσα να δω πολλών λογιών ανθρώπους. Πολλοί είναι τυχοδιώκτες, καιροσκόποι και πολλοί το αντίθετο. Κάποιος από αυτούς βοήθησε την οικογένειά μου σε πάρα πολύ δύσκολες στιγμές όταν οι υπόλοιποι Έλληνες αδιαφόρησαν. Αλλά κάποιοι ομοεθνείς του, λίγο καιρό πριν, εκμεταλλεύτηκαν την καλοσύνη των δικών μου και τους "έφαγαν" χρήματα. Δεν ήταν τότε το DNA τους που τους διαχώρισε αλλά η ψυχή τους.

Η καλοσύνη και η κακία, η δημιουργικότητα και η εγκληματικότητα, η αγάπη ή το μίσος δεν είναι θέματα DNA αλλά κυρίως θέματα πολιτισμικής διαμόρφωσης. Και ο πολιτισμός είναι έργο κυρίως του εκδηλωμένου Πνεύματος του ανθρώπου, που εμφανίζεται όταν και οι κοινωνικοοικονομικές συνθήκες το επιτρέπουν.

Και το Πνεύμα αυτό είναι κοινή κληρονομιά όλης της ανθρωπότητας. Όλοι χαρίσανε και θα χαρίσουνε σε αυτό το πολιτισμικό ταμείο και όλοι έχουν δικαίωμα να πάρουνε από αυτό.

Χαίρομαι που έτυχε να είμαι Έλληνας και να μπορώ να μελετώ και να θαυμάζω καθημερινά την ελληνική συνεισφορά στην πνευματική κληρονομιά μας, αλλά αυτό δεν με κάνει καλύτερο από άτομα άλλης φυλής.

Σε, 100 ή 200 ή 1000 ή 10000 χρόνια πολλοί λαοί ή φυλές θα μπορέσουν να προσφέρουν θαυμαστά πράγματα σε αυτό το "Ταμείο" και πολύ φοβάμαι ότι ακόμα εδώ μέσα θα "μυξοκλαίνε" κάτι κακομαθημένα παλιόπαιδα γιατί δεν τους αναγνωρίζουνε πνευματική ανωτερότητα λόγω των έργων που έκαναν χιλιάδες χρόνια πριν κάποιες μεγάλες ψυχές που είχαν σώματα Ελλήνων.

Εάν θέλετε να μάθετε γιατί έχω τέτοιες απόψεις παρακολουθήστε τα topics που ανοίγω κατά καιρούς και μελετήστε τα στοιχεία που παραθέτω. Εάν δεν θέλετε να το κάνετε, καλώς. Αλλά ούτε εγώ θα μπω στο κόπο να εξηγήσω εδώ σε αυτό το topic τι σημαίνει Ψυχή, Θεός, Πνευματικοί Νόμοι, εσωτερισμός κ.α.

Για αυτό καταλήγω μιας και σε αυτήν την συζήτηση πάλι ξεκίνησαν παράλληλοι μονόλογοι που δεν μου αρέσουν καθόλου.

Εγώ έκανα πολλές θυσίες και πολύ κόπο και συνεχίζω να κάνω για να μπορώ να διαμορφώσω απόψεις. Δεν κρίνω από τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων, ούτε από το τι λέει η κοινή γνώμη. Κι έτσι θα συνεχίζω να κάνω.

Καληνύχτα και σας εύχομαι ολόψυχα στην άλλη σας ζωή να γεννηθείτε... Αλβανοί

Υ.Γ. Χιούμορ κάνω, μην... αυτοκτονήσετε

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 21:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ Θώθ θα συνεχίσω το χιούμορ με την ευχή στην επόμενη ζωή σου να είσαι ο Βορίδης. Έτσι .. Για να "ρολάρει" και λίγο το κάρμα βρε παιδί μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 01:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εγώ γεννηθώ Βορίδης και εσύ Αλβανός ετοιμάσου από τώρα να σε... ρολάρω κανονικά, κατώτερη ράτσα !!!

Θα σε στείλω από εκεί που ήρθες. , παλιό-Αλβανέ !!!

Πάρε το ρημάδι το DNA σου από μπροστά μου και πήγαινε πίσω στην τρύπα σου βρε αρουραίε!!!

Καλά δεν τα πάω; Εεεε;;; Τι ωραία που είναι να είσαι από πάνω.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 01:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά ούτε εγώ θα μπω στο κόπο να εξηγήσω εδώ σε αυτό το topic τι σημαίνει Ψυχή, Θεός, Πνευματικοί Νόμοι, εσωτερισμός κ.α.


Θώτ φίλε μου δύσκολη καλογερική....

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 01:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι ωραία που είναι να είσαι από πάνω.

Απο πάνω έ;;;; Βρωμερέ παλοέλληνα Βορίδη!!!!!!
Κάτσε να κατεβούμε ρε στην Τσαμουριά και θα σου δείξουμε ρε ποιός θα είναι απο πάνω............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 02:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι βρε ΠΛΩΤΙΝΕ , δεν τόπιασες το υπονούμενο........
Και γώ καλόγερος είμαι που ενδύθηκα ένα ράσο λίγο διαφορετικό.
Εντάξει , ρατσιστής είμαι , τι να κάνω; Παράτησα τα εγκόσμια και μπήκα στο τόπικ για να μιλήσω.
Το χιούμορ όμως αλαφραίνει την καλογερική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 16:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΑΟΥ,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΟΧΙ,VALNTA ΔΕΝ ΕΚΦΕΡΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΒΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΑ ΔΙΑΠΡΑΤΟΥΝ ΑΛΒΑΝΟΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΤΙΜΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΛΛΑΣ ΔΙΑΠΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ,ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΕΙΣ ΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΠΡΑΤΟΥΝ ΑΞΙΟΠΟΙΝΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΒΑΝΟΙ.ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΑΛΒΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟΧΩΡΑ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΙΑ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΟΣ ΤΗΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΣΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΛΛΑΣ ΑΠΟ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ,ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ,ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ,ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ.
ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΑ,ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΟΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΤΗΡΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΩΝ ΜΑΣΣΩΝΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΡΕΦΟΥΝ ΑΔΙΑΛΑΚΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ -ΤΗΟΤΗ- ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΑΧΘΩ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΝΑΙ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΖΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΕΛΛΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΘΩΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΙΛΗΣ.ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΝΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΓΑΛΙΑΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.ΤΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΤΛ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ,ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΟ-ΧΩΡΩΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 21:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Αλβανοί πρέπει να αντιμετωπιστούν ακριβώς σύμφωνα με αυτό που είναι. Όχι σαν αυτό που οι περισσότεροι θα ευχόμασταν να είναι.
Ούτε το γεγονός ότι είναι άνθρωποι , ούτε το γεγονός ότι έχουν ψυχή μπορεί να είναι δικαιολογία για εδιαφορία.
Ας αγαπήσουμε λίγο τον εαυτό μας , για να μπορέσουμε να αγαπήσουμε και τους άλλους.
Την αγάπη , την εκτίμηση , τον σεβασμό και την ανοχή έστω την κερδίζεις. Δεν σου τα χρωστάει κανένας.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και δεν μπορεί να εξαιρεθεί κανείς.
Ότι άλλο είναι έκπτωση αξιών.
’μα δεν θέλουμε να βρούμε ηθική άκρη τουλάχιστον ας κλείσουμε τα σύνορα τώρα. Εμείς οι πολίτες .
Οι κυβερνήσεις μάλλον έχουν άλλες εντολές.
Οποιοδήποτε ηθικό επιχείρημα προβάλλουμε καλό είναι να το εφαρμόζουμε πρώτα στον εαυτό μας.
Οι ζωές μας , οι περιουσίες μας και η τιμή μας μας ανήκουν . Δεν τα κλέψαμε απο κανέναν για να τα χρωστάμε στον πάσα ένα . Και εν πάσει περιπτώσει δεν είναι όλα υπο διαπραγμάτευσιν.
Δηλαδή άμα έρθουν οι Τούρκοι και ζητήσουν την Χίο τι θα κάνουμε;;
Θα πούμε ότι είναι άνθρωποι κι`αυτοί και έχουν ψυχή άρα ας την πάρουν;;
Είναι ανθρωπιά να μήν εμποδίζουμε να βιάζονται απάνθρωπα οι Ελληνίδες; Ή μήπως επειδή όλες οι φυλές και οι λαοί είναι ιδιοι τάχα , έχουμε ξεχάσει τι θα πεί αξιοπρέπεια;
Ας αγαπήσουμε τους Έλληνες λίγο παραπάνω. Δεν θα μας βλάψει καθόλου.
Κάνοντας έκπτωση στον εαυτό μας δεν βοηθάμε κανέναν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 15:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΡΙC,ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΚΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΥΧΕΣ:
ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΝΑ ΕΞΑΝΘΡΩΠΙΣΤΟΥΝ
ΜΑΚΑΡΙ Η ΕΛΛΑΣ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
ΜΑΚΑΡΙ Η ΑΛΒΑΝΙΑ,Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΤΛ ΝΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΟΥΝ ΣΑΝ ΛΑΟΣ
ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΣ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ!!!
ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΩΝΤΑΣ,ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΣΤΟΝ -ΤΗΟΤΗ-,ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΡΟΠΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 17:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συ που ξέρεις ότι ο ΘΩΘ είναι Έλληνας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 22:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρει ακόμα. Ρολλάρει κάρμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 23:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάντο και μια μετάφραση στα Eλληνικά αυτό που είπες steelspring...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 23:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σχόλιο είναι για τον Θώθ.
Όταν αυτός θελήσει θα του κάνω ότι μετάφραση θέλει .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 01:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο -ΤΗΟΤΗ- ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΟΡΙC,ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΣΠΡΙΓΙΑ.
Α,ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΟΤΟΝΙΑ:
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΚΗ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΟΒΙΖΙΟΝ?
ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΧΑΝ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣ/ΠΟΛΗ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΖΩ CD TOY!!
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ:-]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 02:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΚΗ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΟΒΙΖΙΟΝ?
ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΧΑΝ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣ/ΠΟΛΗ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΖΩ CD TOY!!
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ:-]

Αν κανει τετοιο πραγμα θα ειναι πραγματικα αθλος... ριξε μια ματια στις δηλωσεις (χθεσινες) του "πρυτανη" του πανεπιστημιου της κων/πολης και θα καταλαβεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 13:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο pathfinder.gr

http://news.pathfinder.gr/greece/news/42540.html

quote:
Τέσσερις Αλβανοί "αδειαζαν" εξοχικες κατοικίες
ΜΠΕ
πριν 29 λεπτά
Αθήνα — Τέσσερις Αλβανοί, ηλικίας από 20 έως 48 ετών, που έκλεβαν ηλεκτρικές συσκευές, εργαλεία, ρούχα και άλλα αντικείμενα από εξοχικά σπίτια στην περιοχή του Ωρωπού συνελήφθησαν από αστυνομικούς του τμήματος Ασφαλείας της περιοχής.

Από την έρευνα που έγινε στα σπίτια τους βρέθηκαν και κατασχέθηκαν κλοπιμαία συνολικής αξίας πάνω από 12 χιλιάδες ευρώ, μέρος των οποίων δόθηκε ήδη στους ιδιοκτήτες τους καθώς και εργαλεία που χρησιμοποιούσαν οι συλληφθέντες για να διαρρήξουν τα εξοχικά σπίτια.

Μέχρι στιγμής από την προανάκριση έχουν διαπιστωθεί 6 κλοπές σε σπίτια, ενώ ερευνάται η συμμετοχή τους και σε άλλες διαρρήξεις. Οι τέσσερις Αλβανοί οδηγήθηκαν χθες στον Εισαγγελέα ο οποίος τους παρέπεμψε σε τακτικό ανακριτή.



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.(ΠΛΑΤΩΝ)
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 13:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποσειδώνα έτσι και με ξαναπείς "φίλη" θα έχουμε πρόβλημα!
ΟΚ,ΟΚ,χιούμορ κάνω.Είμαι Ο ασπρίγια,για την ενημέρωση.
Ο Θωθ φυσικά και είναι Έλληνας-στην καταγωγή-και ότι έγραψα
το είπα για πλάκα.
Είναι Έλληνας όμως?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 16:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

γεννηθηκα στην Ελλαδα
αλλα ακομη δεν αξιωθηκα
να γινω Ελληνας...
το αξιωμα ειναι υψηλο
καποτε ισως το φτασω...

το ονομα μου εβραικης
προελευσης...Εμμανουηλ...
το πηρα αναποφευκτα
απο τους δυο παππουδες μου!!!
χαιρομαι ομως για την εννοια
που περικλιει...
εκεινοι πολεμησαν και οι
ιστοριες τους εχουν
πιο πολλες προδοσιες
απο οσες θα καταφερει να γραψει
η ιστορια...

χριστιανος δεν ειμαι
αλλα βλεπω τι μπορει να προσφερει
οι ριζες μου ειναι παγανιστικες
μου ειναι πιο φυσικο...

σκεφτομαι...αν ειχαμε εναν Σωκρατη
σημερα και μας ελεγε να μην διωξουμε
τους αλβανους...δεν θα τον δηλητηριαζαμε
και παλι?

εγω προσωπικα ειχα επαφη με πολλες
φυλες που ζουνε στην ελλαδα
με τους αλβανους δεν τα βρηκα ποτε...
απλα δεν μου καθησαν καλα
και εχω βεβαια τις εξαιρεσεις μου...

αλλα...αναρωτιεμαι
η σημαια στεκεται παντα ψηλα
γιατι ειναι πιο πανω απο ολους
και απ'ολα...αναρωτιεμαι
λοιπον ποιος μπορει να μιλα
για το καλο της?

ρατσισμος?
οχι...το αποτελεσμα ισως να ειναι
αυτο και οσο περνα ο καιρος θα μεγαλωνει
και οι ακροτητες θα αυξανονται...
αλλα ας κοιταξουμε λιγο την
Ουσια και οχι την περι-ουσια...
Ξενιος Διας...αλλα οχι μαλακες.

πρακτικα οσους αντεχει η χωρα να μεινουν
συναισθηματικα τους χωρα ολους η καρδια μου
ιδεολογικα πιστευω στην ισονομια οχι στην ισοτητα...

καλησπερα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 23:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οριστε οι "καημενοι" οι αλβανοι
...
«Ορθό το Λάβαρο, η νίκη μας προσμένει
Ψηλά το μέτωπο και η καρδιά σκληρή.
Στον κόσμο αυτό θα δείξουμε πως μένει
Το θάρρος άπαρτο και φρούριο η Τιμή!»

Ορίστε οι "αλβανοί" που θυσιάστηκαν για να μη μας υπερασπίζεσαι τώρα τα εθνικά συμφέροντα της Αιγύπτου ή της Τουρκίας:

http://www.geocities.com/cuzcar/arbanistoria.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1640625
Maintained by Digital Alchemy