ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πως ενεργοποιείται το ΘΕΟΝΙΟ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 17:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά άψογος Rankett...Μπράβο από μένα.Άλλο δημοσιογραφία και άλλο επιστήμη, γιατί κάποιοι τα έχουν κάνει κουλουβάχατα. Άλλη η εγκυρότητα άλλη η αξία...


H εικόνα που μας δίνεις, με την πίεση, τη δυσκολία και τις απογοητεύσεις είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα από αυτά που λέει ο τρέχα για γραφεία και νομοθέτες της φύσης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 18:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξερώ ακριβώς τόση βιολογία όση φυσική... Ασχολούμαι από χόμπυ και με τις 2...

Ωραίος,αλλοι ασχολούνται απο χόμπι με το ποδόσφαιρο,το τάβλι,τα video games και εσύ ασχολείσαι με φυσική και βιολογία...μπράβο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 19:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απομυθοποίηση,οποιουδήποτε ειδώλου βάζει ο άνθρωπος, είναι απαραίτητη, στην εποχή της πτώσης των ειδώλων, αλλά, εσείς οι δυό, ακόμη λατρεύετε μικρούς θεούς, όπως οι επιστήμες, που αναφέρετε,οι οποίες λέγονται επιστήμες, αλλά, αφορούν σε όλους τους ανθρώπους
και δεν έχουν διαχωριστικά, όπως βάζετε εσείς, με τη λογική ενός δημοσίου υπαλλήλου, που θέλει τα προνόμια του...
Η επιστήμη, δεν κατοχυρώνει δικαιώματα, αλλά, δουλεύει για το καλό του ανθρώπου....
Τις τελευταίες δεκαετίες, οι πληρωμένοι,γνωρίζοντες και μη γνωρίζοντες, επιστήμονες, γίνονται συμμέτοχοι σε εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας...Και θα κληθούν να λογοδοτήσουν γι αυτά, στην ώρα τους....Εσείς, κοιτάξτε, να μιλάτε υπεύθυνα κι όχι σαν πιτσιρίκια, που πηρανε καινούργιο ρούχο...
Γιατί, θα ρθει και η ώρα της αμοιβής, όσων εργάζονται...
Αλλά, εργάζονται καλή εργασία κι όχι ότι λόξα κόψει τον κάθε πολυεκατομμυριούχο...
Απο κει κι έπειτα και στον χώρο της δημοσιευμένης εργασίας, ή άρθρου, ή μελέτης, ή ωέρευνας, ή ότι άλλο, υπάρχει και κει ένα τυπικό, που εσείς ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ....Γι αυτό και σας φαίνεται, ένα άγνωστο έδαφος, όπως σε κάθε πρωτόγονο που βλέπει μια πολη...Έτσι βλέπετε κι εσείς τα ΜΜΕ...Δεν ξέρετε, εκτός απο χοντρές έννοιες,που φυσικά, όπως σε κσθε επιστήμη, δεν έχει τις απλές έννοιες που νομίζουμε...Έχει κωδικούς, συμπεριφορές, τρόπο γραφής και αιτιολόγησης, στοιχεία...
Αλλά, η περιχαράκωση χώρων, ήταν πάντα σκοταδιστικό φαινόμενο και
δείχνει τον μεσαιωνα, όπως επανελειμένα έχω γράψει, που κυριεύει το παρόν μας,αλλά, δεν μπορεί σαν χθές που ειναι,να έχει σχέση με το αύριο...Ένα αύριο, που είναι άγνωστο, γιατί δεν το ξέρουμε, αλλά, μπορούμε να αποφύγουμε, τις λάθος ενέργειες με την σπατάλη της έρευνας, σε ότι άλλο, όταν άνθρωποι πεθαινουν, απο αυτή την έρευνα, με τους ιούς των εργαστηρίων που κυκλοφορούν, κλπ...
Κοινώς, ωριμάστε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 19:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά άψογος Rankett...Μπράβο από μένα.Άλλο δημοσιογραφία και άλλο επιστήμη, γιατί κάποιοι τα έχουν κάνει κουλουβάχατα. Άλλη η εγκυρότητα άλλη η αξία...



Και άλλο ενα ΜΠΡΑΒΟ απο μενα Rankett.

quote:
Η απομυθοποίηση,οποιουδήποτε ειδώλου βάζει ο άνθρωπος, είναι απαραίτητη, στην εποχή της πτώσης των ειδώλων, αλλά, εσείς οι δυό, ακόμη λατρεύετε μικρούς θεούς, όπως οι επιστήμες, που αναφέρετε,οι οποίες λέγονται επιστήμες, αλλά, αφορούν σε όλους τους ανθρώπους



quote:
..Και θα κληθούν να λογοδοτήσουν γι αυτά, στην ώρα τους....Εσείς, κοιτάξτε, να μιλάτε υπεύθυνα κι όχι σαν πιτσιρίκια, που πηρανε καινούργιο ρούχο...

quote:
Απο κει κι έπειτα και στον χώρο της δημοσιευμένης εργασίας, ή άρθρου, ή μελέτης, ή ωέρευνας, ή ότι άλλο, υπάρχει και κει ένα τυπικό, που εσείς ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ....Γι αυτό και σας φαίνεται, ένα άγνωστο έδαφος, όπως σε κάθε πρωτόγονο που βλέπει μια πολη...Έτσι βλέπετε κι εσείς τα ΜΜΕ...Δεν ξέρετε, εκτός απο χοντρές έννοιες,που φυσικά, όπως σε κσθε επιστήμη, δεν έχει τις απλές έννοιες που νομίζουμε...Έχει κωδικούς, συμπεριφορές, τρόπο γραφής και αιτιολόγησης, στοιχεία...


Μην εχεις ψευδαισθησεις.Τα κριτήρια της επιστημονικής ερευνας ειναι απέιρως αυστηροτερα απο εκείνα της δημοσιογραφικής.

quote:
.Ένα αύριο, που είναι άγνωστο, γιατί δεν το ξέρουμε, αλλά, μπορούμε να αποφύγουμε, τις λάθος ενέργειες με την σπατάλη της έρευνας, σε ότι άλλο, όταν άνθρωποι πεθαινουν, απο αυτή την έρευνα, με τους ιούς των εργαστηρίων που κυκλοφορούν, κλπ...

Μου αρέσει που παρόλο που ανέλυσα πως μεταλλάσεται ένας ιός ακόμα πιστεύεις οτι τα διαφορετικά στελέχη ιων που εμφανίζονται ειναι προιον ανθρωπινης επέμβασης.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 19:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα, πάλι, μου αρέσει αγαπητή μου medtech, που βλέπεις, ότι θέλεις κια δεν διαβάζεις τι γράφω..Βρέθηκαν τέτοια εμβόλια,σε αποστολή για
εκτός Ευρώπης χώρα και ισχυρίστηκαν, ότι έγινε λάθος...Με 15 ιούς,δεν έγινε λάθος, αλλά, μίξη ιών....Δεν μπορούσαν να είναι μαζί τοσοι ιοί...Διάβασε σχετικά δημοσιεύματα...Απο Ελβετία η παρτίδα, για μια άλλη χώρα...
Διάβασε τι έγινε με Γερμανία Τσεχία, Πολωνία, κλπ...Δεν το πήραν το εμβόλιο....
Δεν παρακολουθάς τι συμβαίνει και δεν ενημερώνεσαι καλά...
Να βλέπεις τα ΜΜΕ,σε ενημρώνουν, για ότι νέο επιστημονικά βγαίνει....
Γιατί είσαι πολύ πίσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 20:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Έτσι βλέπετε κι εσείς τα ΜΜΕ...Δεν ξέρετε, εκτός απο χοντρές έννοιες,που φυσικά, όπως σε κσθε επιστήμη, δεν έχει τις απλές έννοιες που νομίζουμε...Έχει κωδικούς, συμπεριφορές, τρόπο γραφής και αιτιολόγησης, στοιχεία...


Επιστήμη η δημοσιογραφία...ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Και λειτουργός της ο Τρέχα...ο ανορθόγραφος...που δεν ξεχωρίζει το κλίμα από τον καιρό, τον πλανήτη από το δορυφόρο και γράφει το κοινότοπος με Υ... Μπράβο ρε δημοσιογράφε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 20:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Εμένα, πάλι, μου αρέσει αγαπητή μου medtech, που βλέπεις, ότι θέλεις κια δεν διαβάζεις τι γράφω..Βρέθηκαν τέτοια εμβόλια,σε αποστολή για
εκτός Ευρώπης χώρα και ισχυρίστηκαν, ότι έγινε λάθος...Με 15 ιούς,δεν έγινε λάθος, αλλά, μίξη ιών....Δεν μπορούσαν να είναι μαζί τοσοι ιοί...Διάβασε σχετικά δημοσιεύματα...Απο Ελβετία η παρτίδα, για μια άλλη χώρα...

Παντα υπάρχει η πιθανότητα λάθους στην παρασκευη των εμβολίων.Η "χαλασμένη" παρτίδα αποσυρθηκε (προφανώς για να σου ρίξουν στακτη στα ματια οι μεγάλες κακες φαρμακευτικες εταιριες ω πάνσοφε και παντογνώστη ερευνητη )

quote:
Να βλέπεις τα ΜΜΕ,σε ενημρώνουν, για ότι νέο επιστημονικά βγαίνει....
Γιατί είσαι πολύ πίσω...

ΤΑ ΜΜΕ ΘΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΟΤΙ ΝΕΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΒΓΑΙΝΕΙ; ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑ ΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑ!

Οχι οι επιστημονικές εκδόσεις,όχι τα επιστημονικά συνέδρια οπου ανακοινώνονται τα νέα δεδομένα,οχι οι επιστημονικες βασεις δεδομενων στο internet αλλά οι φυλλάδες που κυκλοφορούν στα περίπτερα; XAAXXAXAAXXAXAXAXA!

ρε trexagireve θες να με ξεκανεις απο τα γέλια ε;


quote:
πιστήμη η δημοσιογραφία...ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Και λειτουργός της ο Τρέχα...ο ανορθόγραφος...που δεν ξεχωρίζει το κλίμα από τον καιρό, τον πλανήτη από το δορυφόρο και γράφει το κοινότοπος με Υ... Μπράβο ρε δημοσιογράφε...

Σε περιπτωση που δεν κατάλαβες δεν εχει ιδέα τι είναι ο κοινότοπος.Δεν εχει ιδεα απο φυσική,αστρονομία,βιολογία,χημεια κτλ απλα διαβάζει εφημεριδες και νομίζει οτι εγινε πανεπιστήμονας!

Ps πρόσεξε μην έρθει η Μηδεια τώρα και σε κατηγορήσει για έπαρση ε

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 21:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η επιστήμη, δεν κατοχυρώνει δικαιώματα, αλλά, δουλεύει για το καλό του ανθρώπου....
Τις τελευταίες δεκαετίες, οι πληρωμένοι,γνωρίζοντες και μη γνωρίζοντες, επιστήμονες, γίνονται συμμέτοχοι σε εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας...Και θα κληθούν να λογοδοτήσουν γι αυτά, στην ώρα τους....


Ακριβώς. Αυτή είναι και η ομορφιά στην επιστήμη. Κανείς δε σε εμποδίζει να δεχθείς την απαραίτητη εκπαίδευση για να αρχίσεις να προσφέρεις, όλα είναι ανοικτά στον αυστηρότατο έλεγχο από την πολυπληθή επιστημονική κοινότητα, και αν κάποιοι καταφέρουν με δόλο να εξαπατήσουν και να ξεφύγουν (μπορεί να συμβεί και αυτό, άνθρωποι είναι), αργά ή γρήγορα θα αποκαλυφθούν από τους συναδέλφους τους και θα συλλέξουν τους καρπούς της σποράς τους.

Σχετικά πρόσφατα διάβασα μια συνταρακτική αποκάλυψη που έφερε δύο πανεπιστημιακούς καθηγητές να έχουν πληρωθεί από καπνοβιομηχανίες ώστε να ανατρέψουν την επικρατούσα αρνητική εικόνα κατά του καπνίσματος. Οι άνθρωποι αυτοί είναι απλά "τελειωμένοι" στο χώρο τους. Μια τέτοια αποκάλυψη ισοδυναμεί με απαγχονισμό και δημόσια χλεύη της σορού.

Οι μουλάδες, εντός και εκτός εισαγωγικών, σε ποιον λογοδοτούν άραγε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 22:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακριβώς. Αυτή είναι και η ομορφιά στην επιστήμη. Κανείς δε σε εμποδίζει να δεχθείς την απαραίτητη εκπαίδευση για να αρχίσεις να προσφέρεις, όλα είναι ανοικτά στον αυστηρότατο έλεγχο από την πολυπληθή επιστημονική κοινότητα, και αν κάποιοι καταφέρουν με δόλο να εξαπατήσουν και να ξεφύγουν (μπορεί να συμβεί και αυτό, άνθρωποι είναι), αργά ή γρήγορα θα αποκαλυφθούν από τους συναδέλφους τους και θα συλλέξουν τους καρπούς της σποράς τους.


'Eχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω όσα αναφέρεις παραπάνω.

Στην Επιστήμη κανείς απατεώνας δεν μπορει να κρυφτεί για πολύ.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 22:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
medtech
'Eχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω όσα αναφέρεις παραπάνω.

Στην Επιστήμη κανείς απατεώνας δεν μπορει να κρυφτεί για πολύ.



Είναι αλήθεια ότι δεν παρακολουθώ τακτικά τις συζητήσεις και έχω μεγάλα διαστήματα απουσίας. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 23:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως, παιδιά, σας εύχομαι ....καλους απογόνους,. μη σας χάσουμε απο δείγμα...Ειστε, φαινόμενο!!
Βιομηχανικέ μου, έχεις αποδείξει πολλές φορές, ότι είσαι ανεγκέφαλος, πρέπει να το τονίζεις;;Ξερουμε ότι δεν παραδέχεσαι τίποτε άλλο εκτος απο το πτυχίο σου,( αλήθεια, ..μήπως κοιμάστε μαζί;...)αλλά, ειναι μπας κλάς,πια η φυσική, την κατάπιε το χάος...
Τη γνώμη σου για την δημοσιογραφία και την ενημέρωση και γνώση του κόσμου, μας την έχεις πει πολλές φορές...Γιατί το τονίζεις;
Φίλη medtech, ειδικά για την πληρωμένη επιστήμη και δη, την ιατρική ,πίστεψε με, ότι υπάρχουν ποινικά κολάσιμα αδικήματα, που δεν μπορείς έται ανετα, εσύ να παραβλέπεις...
Αλλά, θα μου πεις; Παιδιά είστε, τι να δείτε σοβαρά...Σε πάρκο σας βάλσανε και παίζετε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 00:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ πάντως, παιδιά, σας εύχομαι ....καλους απογόνους,. μη σας χάσουμε απο δείγμα...Ειστε, φαινόμενο!!
Βιομηχανικέ μου, έχεις αποδείξει πολλές φορές, ότι είσαι ανεγκέφαλος, πρέπει να το τονίζεις;;Ξερουμε ότι δεν παραδέχεσαι τίποτε άλλο εκτος απο το πτυχίο σου,( αλήθεια, ..μήπως κοιμάστε μαζί;...)αλλά, ειναι μπας κλάς,πια η φυσική, την κατάπιε το χάος...

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 01:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού είστε μάγκες εσείς οι δημοσιογράφοι γιατί δεν ανακαλύπτετε κάτι να πάει μπροστά ο κόσμος; Τη θεραπεία του καρκίνου ας πούμε; Το πώς θα εκτέλείται ένα πρόγραμμα που είναι γραμμένο σειριακά σε πολλαπλούς επεξεργαστές;

quote:
πια η φυσική, την κατάπιε το χάος.


Σάμπως ξέρεις τί είναι χάος ρε Τρικαράγκιοζα; Ξέρεις τι είναι σύστημα; Ξέρεις να λύνεις σύστημα με τη μέθοδο Κράμερ ή με τη Γκαουσιανή απαλοιφή; Ξέρεις τι σημαίνει μεταβολή των παραμέτρων; Δημοσιογράφε-μαθηματικέ της πλάκας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 01:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αφού είστε μάγκες εσείς οι δημοσιογράφοι γιατί δεν ανακαλύπτετε κάτι να πάει μπροστά ο κόσμος; Τη θεραπεία του καρκίνου ας πούμε;

Μα τι λές την θεραπεία του καρκίνου την έχουν ανακαλύψει τουλάχιστον 2 φορές τα προηγούμενα 3 χρόνια..

Θυμάσαι:

α)την περίπτωση του δηλητηρίου του γαλάζιου σκορπιου;

β)την περίπτωση της φραπελιάς;

Θυμάσαι που βγήκαν όλοι οι αστοιχείωτοι δημοσιογράφοι και προωθούσαν τους τσαρλατάνους;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 09:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
medtech
Μα τι λές την θεραπεία του καρκίνου την έχουν ανακαλύψει τουλάχιστον 2 φορές τα προηγούμενα 3 χρόνια..

Θυμάσαι:

α)την περίπτωση του δηλητηρίου του γαλάζιου σκορπιου;

β)την περίπτωση της φραπελιάς;

Θυμάσαι που βγήκαν όλοι οι αστοιχείωτοι δημοσιογράφοι και προωθούσαν τους τσαρλατάνους;



Γαλάζιος σκορπιός; Φραπελιά; (σα νεολεξία ακούγεται)

Μου φαίνεται πως έχω χάσει επεισόδια. Μπορώ να έχω μια περίληψη παρακαλώ; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 11:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα αγαπητή μου medtech, έπεσες, κυριολεκτικά, μές στο γιαούρτι....Δηλαδή, κορίτσι μου, δεν παραδέχεται η επιστήμη,
την μεσογειακή διατροφή, το αγνό ελαιόλαδο και βότανα που χρησιμοποιούνται καθμερινά, ακόμη και με χημική παρασκευή, φυσικών ουσιών; Δεν υπάρχει το ..Κβάι και τόσα άλα σκευάσματα, που είναι απλά υποκατάστατα της φύσης; Δεν μπορείς να καταλάβεις,οτι απλα "αντιγράφετε" τη φύση;Ότι ειστε κλέφτες και το παίζετε δημιουργοί;
Καλά κορίτσι μου, που ....ντύνεσαι,τελικά εσύ;...
Θεραπεια του καρκίνου;....
Γιατί, υπάρχει αρρώστια καρκίνος;
Αυτο που υπάρχει είναι ένας ιατρικός, χημιοθεραπευτικός θάνατος...Γιατί ο καρκίνος, στον άνθρωπο,οπως έχει παρατηρηθεί
και σε ζώα, κατά 98% γιατρεύεται, απο το σώμα, η βότανα..
Με τη μέθοδο Χάμερ,που αποκλείουν οι κατεστημένες επιστήμες, των πολυεθνικών φαρμακευτικών εταιριών,και κλείσανε φυλακή, γιατί δεν γίνανε, λέει, καλά κάποιοι καρκινοπαθείς που απλά διαβάσανε το βιβλίο του και μετά απο εξαντλητική χημειοθεραπεία, που κατέστρεψε το ανοσοποιητικό τους σύστημα...
Αν ψάξεις λίγο, πέρα απο τα βιβλία που σου πλασάρουνε Βιομηχανικούλη, θα καταλάβεις, ότι υπάρχει και ο πραγματικός κόσμος, εκτός ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΥΘΈΝΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ...
Κι εκεί αγόρι μου,σε αυτόν τον κόσμο πιτσιρίκος θα μοιάζεις γι αυτο και ασήμαντος....σαν παιδί που είσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 12:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2χ+5ψ+ζ=3

3χ+2ψ+ζ=1

4χ+3ψ+6ζ=2


Για λύσε αυτό το σύστημα ρε τρικαράγκιοζα, πόσο είναι το χ, το ψ και το ζ;...Να δούμε τι ξέρεις από ντετερμινιστικά συστήματα για να φανεί αν δικαιούσαι να ομιλείς για χαοτικά...


Γιατί δεν κάνει έρευνα να πάρεις Νόμπελ αφού βρήκες τη θεραπεία του καρκίνου; Ξέρεις τι λεφτά θα βγάλεις;....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Αν σου πω, ότι ξέρω τις απαντήσεις,εσύ να μην περιμένεις να σου τις πω.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.Αν σου πω, ότι ξέρω τις απαντήσεις,εσύ να μην περιμένεις να σου τις πω

Μια ακόμα συγκροτημένη πρόταση μορφωμένου δημοσιογράφου...Λάθος σημεία στίξης, νόημα δε βγάζω...

Πας να δώσεις κουλτουριάκη απάντηση για να μη φανεί η αμορφωσιά του τρέχα; Ξέρεις τις απαντήσεις και δε μας τις λες ή ΔΕΝ ξέρεις τι σου γίνεται γιατί είσαι ένας αμόρφωτος Λαρισαίος γιδοβοσκός που το παίζει δημοσιογράφος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί, υπάρχει αρρώστια καρκίνος;
Αυτο που υπάρχει είναι ένας ιατρικός, χημιοθεραπευτικός θάνατος...Γιατί ο καρκίνος, στον άνθρωπο,οπως έχει παρατηρηθεί
και σε ζώα, κατά 98% γιατρεύεται, απο το σώμα, η βότανα..

αν και θα αναφερθώ σε οικογενειακό συμβάν πρέπει να το κάνω γιατί τέτοιες παπαριές καταστρέφουν τον κόσμο

προ 12 ετών διαγνώστηκε στον πάτερα μου καρκίνος του πνεύμονα,
εγινε αφαίρεση του όγκου(τμηματεκτομή) και ακολούθησε φαρμακευτική αγωγή δυστυχώς μετά από μερικά χρόνια(3) ο πατέρας μου δεν επισκεπτόταν τον γιατρό για τις εξετάσεις που θα έπρεπε και προ 2 ετών σε μια εξέταση που του έγινε διαπιστώθηκε μια σκιά στον πνεύμονα(που του είχε γίνει η τμηματεκτομή) ο πατέρας μου αμέλησε να προβεί σε περισσότερες εξετάσεις μέχρι που η υγειά του κλονίστηκε αρκετά και αναγκάστηκε να προχωρήσει στις εξετάσεις(1 χρόνο μετά την διάγνωση)
το αποτέλεσμα ήταν ο καρκίνος να έχει προχωρήσει και να έχει κάνει μεταστάσεις σε λεμφαδένες εγκέφαλο και οστά
παρά τις προσπάθειες των γιατρών ο πατέρας μου έχασε την μάχη προ 4 μηνών

στον αντίποδα τα δυο από τα 5 αδέρφια του πάτερα μου που έχουν προσβληθεί από τον καρκίνο,ακολουθώντας τις υποδείξεις των γιατρών, ζούνε μια χαρά,παρόλο που έχουν υποβληθεί σε μαστεκτομή και πνευμονεκτομή εδώ και πάνω από 20-25 χρόνια


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 09/07/2010 13:32:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άθεε

Και μήπως μπορείς να μας πεις ΠΩΣ αποφάσισε ο πατέρας σου να κάνει κάτι τέτοιο στον εαυτό του; Ρώτησε παραέξω και είχε την ατυχία να ακούσει ιστορίες και συνωμοσιολογίες τύπου τρέχα και πείστηκε κάπως ότι έχουν δίκιο;

Συλλυπητήρια πάντως από εμένα... Και κάνεις ΠΟΛΥ καλά που αναφέρεις το προσωπικό περιστατικό παρά τον πόνο που σου δημιουργεί να το σκέφτεσαι γιατί πρέπει να ακούγονται οι πραγματικές ιστορίες και όχι μόνο οι παρλαπίπες ώστε να δημιουργείται στον κόσμο μια συγκεκριμένη εικόνα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απλά ο πατέρας μου ποτέ δεν τα πήγαινε καλά με τους γιατρούς
η επίσκεψη σε γιατρό ήταν η έσχατη λύση όσο αφορούσε την προσωπική του υγεία

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 14:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σωστό, ότι ο καρκίνος, αντιμετωπίζεται και δεν χρειάζεται χημειοθεραπεια, το κατάλαβες, Βιομηχανικουλάκη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 14:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα αγαπητή μου medtech, έπεσες, κυριολεκτικά, μές στο γιαούρτι....Δηλαδή, κορίτσι μου, δεν παραδέχεται η επιστήμη,
την μεσογειακή διατροφή, το αγνό ελαιόλαδο και βότανα που χρησιμοποιούνται καθμερινά, ακόμη και με χημική παρασκευή, φυσικών ουσιών; Δεν υπάρχει το ..Κβάι και τόσα άλα σκευάσματα, που είναι απλά υποκατάστατα της φύσης; Δεν μπορείς να καταλάβεις,οτι απλα "αντιγράφετε" τη φύση;Ότι ειστε κλέφτες και το παίζετε δημιουργοί;


Τι σχέση έχει η μεσογειακή διατροφή με την φραπελιά και το δηλητηριο του γαλαζιου σκορπιου?

Επίσης νομίζεις οτι αν πάθεις καρκίνο θα σε σώσει η μεσογειακή διατροφή?

Τι αντιγράφουμε την φύση αστοιχειωτε όταν δημιουργούνται νέες χημικές ουσίες και νέες τεχνικές για να καταστρέφουν τα καρκινικα κύτταρα κάθε μέρα;Χημικές ουσίες που δεν έχουν φυσικό ανάλογο και τεχνικές που δεν τις συναντάς στην φύση;Οταν αναπτύσονται νεες απεικονιστικές μεθόδοι για να χαρτογραφουνται με μεγαλη ακριβεια οι καρκινικοι όγκοι και να ακτινοβολούνται/αφαιρουνται χειρουργικα με ακριβεια;Πες μου ποιο ζευγαρι μάτια στη φυση μπορει να δει στο εσωτερικο του ανθρωπινου σωματος;

Απο τα βότανα η επιστημη χρησιμοποιει την δραστικη ουσια που περιεχουν,δεν χορηγει το βοτανο ολοκληρο!Και αυτο μονο αν εχει αποδειχτει οτι υπάρχει δραστικη ουσια στο βοτανο με επιστημονικες μεθοδους (εργαστηριακες δοκιμες in vitro,δοκιμες σε πειραματόζωα και σε προχωρημενο σταδιο δοκιμες στον ανθρωπο).

quote:
Καλά κορίτσι μου, που ....ντύνεσαι,τελικά εσύ;...


quote:
Γιατί, υπάρχει αρρώστια καρκίνος;

ΝΑΙ ΑΣΤΟΙΧΕΙΩΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Trexa-gireve

Τι είναι κύτταρο;

Ποια τα βασικά μερη του ευκαρυωτικου κυτταρου και ποια η λειτουργια αυτων;

Τί ειναι DNA;

Tι είναι RNA;

Τι είναι ο γενετικός κώδικας;

Πως μεταφράζεται το DNA για να δημιουργηθουν πρωτείνες;

Tι είναι μετάλλαξη;

Ti είναι μίτωση;

Τι χαρακτηριστικα πρέπει να έχει ενα κύτταρο για να χαρακτηριστεί καρκινικό;

Σε ποια κατηγορια ανήκουν οι περισσότεροι παραγοντες που προδιαθετουν για την ανάπτυξη καρκινου;

Με τι συχνότητα παρουσιάζονται αυθόρμητες μεταλλάξεις(δηλ μεταλλάξεις που δεν προκαλούνται απο εξωτερικους μεταλλαξιγονους παραγοντες);

Ποσες κυτταρικες διαιρέσεις συμβαινουν κατα μεσο όρο στη ζωη του ανθρωπου;

Ποια η πιθανοτητα να υποστεί ενα γονίδιο του γονιδιωματος του ανθρωπου μετάλλαξη;

Τι συμπέρασμα βγαινει απο τις απαντησεις στις τεσσερις τελευταιες ερωτήσεις;

quote:
Αυτο που υπάρχει είναι ένας ιατρικός, χημιοθεραπευτικός θάνατος...Γιατί ο καρκίνος, στον άνθρωπο,οπως έχει παρατηρηθεί
και σε ζώα, κατά 98% γιατρεύεται, απο το σώμα, η βότανα..

α ΝΑΙ; Τοτε φερε μου τις κλινικες μελέτες που να δειχνουν οτι ο καρκινος γιατρευεται απο το σώμα ή βοτανα και μαλιστα στα ποσοστα που ισχυριζεσαι.ΠΟΥ ειναι οι κλινικες μελετες που να υποστηρίζουν αυτα που λες;Ξερεις τι είναι κλινικη μελέτη αστοιχειώτε;

ΥΓ Η αντικαρκινικη χημειοθεραπεια εχει σωσει την ζωη πολλων ανθρωπων συμπεριλαμβανομενης και της ΔΙΚΗΣ μου αστοιχειωτε.Μακάρι να υπήρχε νόμος που να τιμωρουσε όσους διασπείρουν ψευδές πληροφορίες για τον καρκινο γιατι έχουν στοιχησει την ζωη σε πολλους συνανθρωπους μας!


quote:
Με τη μέθοδο Χάμερ,που αποκλείουν οι κατεστημένες επιστήμες, των πολυεθνικών φαρμακευτικών εταιριών,και κλείσανε φυλακή, γιατί δεν γίνανε, λέει, καλά κάποιοι καρκινοπαθείς που απλά διαβάσανε το βιβλίο του και μετά απο εξαντλητική χημειοθεραπεία, που κατέστρεψε το ανοσοποιητικό τους σύστημα...


Που ειναι δημοσιευμενες οι κλινικες δοκιμες που δειχνουν οτι η μεθοδος του Χαμερ εχει αποτέλεσματικη αντικαρκινικη δράση;

@ Ranket

quote:
Γαλάζιος σκορπιός; Φραπελιά; (σα νεολεξία ακούγεται)

Μου φαίνεται πως έχω χάσει επεισόδια. Μπορώ να έχω μια περίληψη παρακαλώ;


Ειναι δύο περιπτωσεις τυπου νερό του Καματερου απο το πρόσφατο παρελθον.

Η μια μας ερχεται απο την Κούβα.Καποιοι τυποι ισχυριστηκαν οτι ενα ειδος σκορπιου παραγει ενα δηλητηριο με αντικαρκινικη δραση.

Η δευτερη απο την Ελλαδα.Μια οδοντιατρος κυκλοφορουσε στα καναλια και ισχυριζονταν οτι τα φύλλα της ελιας θεραπευουν τον καρκινο.Τα εβαζε στο μπλεντερ με νερο και τα χτυπαγε μεχρι να γινουν πολτος.Μετα τα εδινε στον κοσμο να πιει(εξ ου και το φραπελια=φραπες + ελιά.) Επακολούθησε η κλασικη υστερια που παρουσιαζεται καθε φορα που καποιος τσαρλατανος βγαινει στα καναλια και ισχυριζεται οτι εχει βρει την θεραπεια του καρκινου.Δεν εμεινε ελια για ελια αμαδητη ενω πολλοι επιτηδειοι πουλούσαν στα μαγαζια υγιεινης (το ματι τους)διατροφης συσκευασιες με φυλλα ελιας σε εξτρα τσουχτερες τιμες.Ασθενεις παρατουσαν την χημειοθεραπεια τους και επιαναν το μπλεντερ.Οποτε αναγκαστηκαν και βγηκαν οι γιατροι για να πουν στον κοσμο οτι επιστημονικα στοιχεια για αποτελεσματικη αντικαρκινικη δραση ουσιων που υπαρχουν στα φυλλα της ελιας δεν υπάρχουν.Εγιναν γνωστα και περιστατικα καρκινοπαθων που υπεστησαν παρενεργειες απο την φραπελια (πχ ακατασχετοι εμετοι) και η υστερια ξεφουσκωσε.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 15:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το σωστό, ότι ο καρκίνος, αντιμετωπίζεται και δεν χρειάζεται χημειοθεραπεια, το κατάλαβες, Βιομηχανικουλάκη;


The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 16:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πες ρε τρέχα τελικά ποια είναι η λύση του συστήματος 3χ3 που έδωσα; Το έγραψαν οι εφημερίδες; Για πες ρε άρχοντα της επιστήμης που βρήκες και τη θεραπεία του καρκίνου, πώς λύνεται αυτό το απλό μαθηματικό πρόβλημα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 17:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συνοψίζοντας :

quote:
einai mia ousia pou uparxei mesa stos ellhnes pou legete ΙΧΩΡ kai mesa apo auth tha energopoihthei to ΘΕΟΝΙΟ! kai exei sxesh me to elefthero hlektronio pou einai o logos ths fthoras mas !
kserei kaneis kati gia TON TROPO ENERGOPOIHSHS?


Δεν υπάρχει ουσία μέσα στους 'Ελληνες που να λέγεται ΙΧΩΡ.Οι Έλληνες είναι φτιαγμένοι απο τα ίδια υλικά απο τα οποία είναι φτιαγμενοι και οι υπόλοιποι άνθρωποι του πλανήτη.

Το θεόνιο όπως το ορίζουν οι παραμυθάδες τύπου Λιακόπουλος δεν υπάρχει.

Σταματήστε να καταπίνετε τα παραμύθια που χαιδεύουν το Εγώ σας (και να χρυσοπληρώνετε για βιβλία που δεν αξίζουν ούτε για χαρτί υγείας) και ανοίξτε κανα επιστημονικό βιβλίο βιολογίας για να μάθετε απο ΤΙ είναι φτιαγμένοι οι ζωντανοί οργανισμοί και πως εξελίσονται.Ανοίξτε επίσης κανα βιβλιο ιστορίας και δείτε οτι εκπληκτικά επιτευγματα δεν έκαναν μονο οι αρχαιοι Ελληνες αλλά και άλλοι λαοί!Θυμηθείτε επίσης οτι σήμερα άλλοι ειναι οι λαοι που πρωτοπορουν στην γνώση,(όχι ο Ελληνικός) και δεν ειναι τυχαίο οτι είναι εκείνοι οι λαοι που επενδυουν περισσότερο απο όλους τους αλλους στην επιστημονική έρευνα!

Η πρόοδος του Ελληνικού λαού δεν θα επιτευχθει με κανένα αμπρακαταμπρα,δεν υπάρχουν μαγικές λύσεις,απαιτείται να συνειδητοποιήσουμε οτι βελτίωση δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς σκληρή,επίμονη και κυρίως οργανωμένη δουλεια!Πρεπει να συμμαζεψουμε τα οικονομικά μας,να προωθήσουμε τις επιχειρήσεις μας,να προωθήσουμε την επιστημονική ερευνα (που οδηγει σε τεχνολογικά επιτευγματα)και πανω απο όλα να εκπληρωνουμε τις υποχρεωσεις μας προς το κρατος με τον ίδιο ζήλο που διεκδικούμε και τα δικαιώματα μας.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 09/07/2010 17:23:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 18:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου αρέσει πολύ η γνλωμη που έχετε για την πάρτη σας ρε medtech.........Καλά ,ρε σύ, τόσο ψώνια, που βγάζεις κι αποφάσεις για το τι είναι, όταν δεν έχεις ελέγξει τι υπάρχει και αν είναι έτσι ,με το θεόνιο ή το ιχώρ; Εσείς, οι .....μαθητευόμενοι;
Ε, καλά κάνετε και λέτε αρλούμπες, παιδική χαρά το είδατε....Μπηκατε,να παίξετε...σαν παιδιά στον καιρό σας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 20:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά ,ρε σύ, τόσο ψώνια, που βγάζεις κι αποφάσεις για το τι είναι, όταν δεν έχεις ελέγξει τι υπάρχει και αν είναι έτσι ,με το θεόνιο ή το ιχώρ;


Γιατί εσύ ρε αντιγραφέα και ετερόφωτε βλάκα έχεις επιταχυντή σωματιδίων σπίτι σου; Ούτε ένα σύστημα 3χ3 δεν ξέρεις να λύσεις αμόρφωτε και μιλάς για την ανώτερη φυσική λες και είναι ραπανάκια...

quote:
Μου αρέσει πολύ η γνλωμη που έχετε για την πάρτη σας ρε medtech

Εσύ τι γνώμη έχεις για τον εαυτό σου ρε αμόρφωτε πανίβλακα; Ότι μιλάς με το Θεό, βλέπεις αγγέλους και είσαι σοφός...Σιγά ρε σοφέ...Τι έχεις καταφέρει στη ζωή σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που προσπαθούμε εδώ και καιρό, Βιομηχανικουλάκη μου,
να σου μεταφέρουμε, ως ενήλικες, κάποιοι εςξ ημών, εδώ μέσα,ειναι ότι ακριβώς, αυτό το πράγμα δεν κάνεις....Δεν κρίνεις κανέναν...
Εισαι γλάστρα, για φύτεμα....
Καλά αγόρι μου, ακόμη εξετάσεις δινεις; Το καημένο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy