ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 02:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΩΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ....(ΑΥΤΗ Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ.
ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΟΤΙ Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΝΙΑΙΟ
ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ...
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ Σ Ο Β Α Ρ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ.....???


ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΚΑΤΙ
ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ...
ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΕ
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.........
ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΜΑΓΕΙΑ...
ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ............
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 09:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα!
Χαίρομαι που ξεκίνησα την μέρα μου διαβάζοντας το παραπάνω ποστ!
Να'σαι καλά Horus!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 09:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα με την προλαλήσασα!
Η τοποθέτηση του φίλου μας Horus ήταν σωστότατη κι ώριμη!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 17:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακριά από τέτοια πράγματα.. Την ιστορία που θα σας πω μου την διηγήθηκε ο αρραβωνιαστικός μου και συνέβη σ'έναν γνωστό του. Το παιδί αυτό ήταν ανέκαθεν φιλόδοξο και θα έκανε τα πάντα για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Αγόρασε το βιβλίο αυτό λοιπόν, με σκοπό να καλέσει έναν δαίμονα που θα του πρόσφερε όλα αυτά που ήθελε. Λεφτά, πολλά λεφτά για να κάνει πιο εύκολη τη ζωούλα του. Ξεκινάει λοιπόν μέχρι που του εμφανίζεται μπροστά του ο δαίμονας, μπορεί να ήταν και ο ίδιος ο διάολος. Το παλλικάρι του είπε τί επιθυμούσε και τότε ο διάβολος του λέει: Θα στο χαρίσω ευχαρίστως, αν μου δώσεις κι εσύ αυτό που βρίσκεται πίσω από την πόρτα. Πολύ καλά, του λέει το παιδί, να στο δώσω.. Τί θέλεις? (αναρωτιέται τί βρίσκεται πίσω από την πόρτα), τον καθρέφτη, τον καναπέ, την τηλεόραση? (!!!!) Τότε ο διάλος γέλασε του είπε ευχαριστώ και εξαφανίστηκε.. Ανοίγει το παιδί την πόρτα και βλέπει τη μάνα του νεκρή.. Κλείστηκε στο ψυχιατρείο, παραληρούσε, άστα να πάνε.. Μακριά από τέτοια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Megatr0n
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 17:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Megatr0n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
peite mou ena xwrkh sas parakalw !!! plz ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Megatr0n
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 18:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Megatr0n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σας Παρακαλω πειτε ενα ξορκη . να μην εχει σχεση με καλεσμα πνευματων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 20:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Akata makata soukoutou Βe
abe fabe domine,
akata makata soukoutou Βe,
abe fabe vges...

Aπό το αγαπημένο CD της τρίχρονης κόρης μου "ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fort_minor
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 22:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fort_minor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re seis paidia paratirise kaneis oti opoiadipote selida anaferomeni sti solomoniki den doulevei ..?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 08:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι συνομωσία... της έχουν κάνει ξόρκια οι σελίδες της δεξιάς Ατραπούς...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σας Παρακαλω πειτε ενα ξορκη . να μην εχει σχεση με καλεσμα πνευματων.

Αμπρα κατάμπρα γι'αυτον τον άντρα

Βέβαια αν θέλεις κι άλλα ξορκια μπορεις να αγοράσεις το Player's Handbook, τη βίβλο όσων παίζουμε rpg και αυτό θα σου δώσει τη δυνατοτητα να μάθεις spells(ξορκια) μάγου αλλά και κληρικού! Πρόσεχε όμως διότι μπορεί κατά τη διάρκεια του chanting να γίνει λάθος να ξεφύγει καμιά fireball και να μας κάψεις όλους εδω μέσα


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα το πολύ πολύ να κάνει κανά Cantrip για παραπάνω δεν τον βλέπω, δεν έχει τα spell slots


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μακριά από τέτοια πράγματα.. Την ιστορία που θα σας πω μου την διηγήθηκε ο αρραβωνιαστικός μου και συνέβη σ'έναν γνωστό του. Το παιδί αυτό ήταν ανέκαθεν φιλόδοξο και θα έκανε τα πάντα για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Αγόρασε το βιβλίο αυτό λοιπόν, με σκοπό να καλέσει έναν δαίμονα που θα του πρόσφερε όλα αυτά που ήθελε. Λεφτά, πολλά λεφτά για να κάνει πιο εύκολη τη ζωούλα του. Ξεκινάει λοιπόν μέχρι που του εμφανίζεται μπροστά του ο δαίμονας, μπορεί να ήταν και ο ίδιος ο διάολος. Το παλλικάρι του είπε τί επιθυμούσε και τότε ο διάβολος του λέει: Θα στο χαρίσω ευχαρίστως, αν μου δώσεις κι εσύ αυτό που βρίσκεται πίσω από την πόρτα. Πολύ καλά, του λέει το παιδί, να στο δώσω.. Τί θέλεις? (αναρωτιέται τί βρίσκεται πίσω από την πόρτα), τον καθρέφτη, τον καναπέ, την τηλεόραση? (!!!!) Τότε ο διάλος γέλασε του είπε ευχαριστώ και εξαφανίστηκε.. Ανοίγει το παιδί την πόρτα και βλέπει τη μάνα του νεκρή.. Κλείστηκε στο ψυχιατρείο, παραληρούσε, άστα να πάνε.. Μακριά από τέτοια..

Αυτήν αλλά και παρόμοιες ιστορίες για επίκληση στον Σατανά(υπαγε οπίσω μας) εχω ακούσει κι εγώ και απλά βάζω τα γέλια. Ο Σατανάς είναι τόσο υπαρκτός όσο και ο Αγιος Βασίλης που μπαίνει απο την καμινάδα και μας αφήνει δώρα μεσα στις κάλτσες που κρεμάσαμε στο τζάκι!
Καποτε που δούλευα σε ενα βιβλιοπωλείο, είχε έρθει μια πανέμορφη κοπέλα με εμφάνιση που παρέπεμπε σε μάγισσα και τα σχετικά(μεγάλα σκουλαρίκια,μενταγιόν,κρεμαστά ρούχα, γκοθικ δαχτυλιδια) και με ρώτησε αν έχουμε βιβλια για μαγεια μαυρη και λευκή καθως και γενικα για ξορκια. Αυθόρμητα, δυο πράγματα μου ηρθαν να τις πω:1)Τι τα θες κοπέλα μου τα βιβλία για μαγεία και ξορκια, αφού απο μόνη σου είσαι σκέτη μαγεία? 2) Δεν έχεις κοπέλα μου σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθείς απο το να αναλώνεις το χρόνο σου σε αρλούμπες??
Βεβαια τιποτα απο αυτά δεν είπα διότι το αφεντικό είχε αναγκη τα κέρδη και καλα έκανε βεβαίως.
Τελικά η σωλομονική, τα ξόρκια και ο σατανισμός είναι αρκετά trendy προϊόντα και φέρνουν καλο τζιρο στους σχετικούς "εμπορους". Τις καλημέρες μου!!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ρε συμπολεμιστή role player peronospore!!! Εγω δυο χαρακτηρες παίρνω στα rpg: Η dwarf fighter, ή human μαγο/sorcerer. Και στις δύο περιπτώσεις έχω σφάξει άπειρους καλικατζαραιους πότε με τον πέλεκυ, πότε με fireballs και lightning bolts!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 12:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γεια σου ρε συμπολεμιστή role player peronospore!!! Εγω δυο χαρακτηρες παίρνω στα rpg: Η dwarf fighter, ή human μαγο/sorcerer. Και στις δύο περιπτώσεις έχω σφάξει άπειρους καλικατζαραιους πότε με τον πέλεκυ, πότε με fireballs και lightning bolts!!!
Εγώ να σου πώ την αλήθεια παίζω από το 1991 (ναι είμαι λίγο λέουρας) και άρχισα με D&D 1st edition που είχε μόνο ένα βασικό βιβλίο το Rules Encyclopedia!!!
Άχ τι μου θύμισες τώρα!! (ένα δάκρυ νοσταλγίας κυλά στα μάγουλά μου ).

Εγώ στην 2η έπαιζα Psionicist ή elf fighter/mage
στην 3η μου αρέσει πολύ ο κλασσικός Wizard (αλλά δεν θα πώ όχι και σε κανά Warlock )

Ας το σταματήσουμε εδώ, αλλιώς άνοιξε κανά θέμα στο τυράχλαδο


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 11:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
περιμενα οτι θα αρχισετε τις μαλακιες.τι να σας πω ρε εισται ζωα.

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 13:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε tco99, δεν θα σε συμβούλευα να ακολουθείς αυτή τη μορφή διαλόγου.
Αντιθέτως, θα σου πρότεινα να συνδιαλλέγεσαι με πιο ήρεμο τρόπο...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 15:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εισται ζωα

Mπορεί... αλλά δεν είμαστε τόσο ανορθόγραφοι...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
templier
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 16:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους templier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χα χα χα! Με πρόλαβες Αvallon.

Και μια ερώτηση από περιέργεια - μπορεί κάποιος να μας περιγράψει δική του εμπειρία (καινούργιες δυνάμεις κτλ) που προήλθε από το διάβασμα της Σολομωνικής?

Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it" - AristotleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 16:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε tco99, δεν θα σε συμβούλευα να ακολουθείς αυτή τη μορφή διαλόγου.
Αντιθέτως, θα σου πρότεινα να συνδιαλλέγεσαι με πιο ήρεμο τρόπο...


ο κλασικός και σε όλους μας συμπαθής με τη νηφαλιότητα και την διπλωματία του μιστερ-κόβω το καρπούζι στη μέση-Dying Incubus.
χαιρομαι που προτιμας τη Σολωμοντια λύση αγαπητέ dying και έχει και σχέση με το τοπικ -σολωμονική-Σολωμόντας


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 18:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
περιμενα οτι θα αρχισετε τις μαλακιες.τι να σας πω ρε εισται ζωα.
Όχι φίλε μου μύκητας είμαι :D


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 23:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ήθελα και εγώ να διαβάσω την Σολομωνική αλλά με κάποιες ιστορίες που διάβασα τα έχω ψιλοπαίξει.Ένα καλό site με κάποια "απόκρυφα"βιβλία είναι το εξής


http://library.silver-gate.com/

silverlegend

Ζήσε την στιγμή γιατί μπορεί να είναι η τελευταία σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 03:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο προφήτης Σολωμόν ουδεμία σχέση έχει με την σολωμονικήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 03:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Μακριά από τέτοια πράγματα.. Την ιστορία που θα σας πω μου την διηγήθηκε ο αρραβωνιαστικός μου και συνέβη σ'έναν γνωστό του. Το παιδί αυτό ήταν ανέκαθεν φιλόδοξο και θα έκανε τα πάντα για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Αγόρασε το βιβλίο αυτό λοιπόν, με σκοπό να καλέσει έναν δαίμονα που θα του πρόσφερε όλα αυτά που ήθελε. Λεφτά, πολλά λεφτά για να κάνει πιο εύκολη τη ζωούλα του. Ξεκινάει λοιπόν μέχρι που του εμφανίζεται μπροστά του ο δαίμονας, μπορεί να ήταν και ο ίδιος ο διάολος. Το παλλικάρι του είπε τί επιθυμούσε και τότε ο διάβολος του λέει: Θα στο χαρίσω ευχαρίστως, αν μου δώσεις κι εσύ αυτό που βρίσκεται πίσω από την πόρτα. Πολύ καλά, του λέει το παιδί, να στο δώσω.. Τί θέλεις? (αναρωτιέται τί βρίσκεται πίσω από την πόρτα), τον καθρέφτη, τον καναπέ, την τηλεόραση? (!!!!) Τότε ο διάλος γέλασε του είπε ευχαριστώ και εξαφανίστηκε.. Ανοίγει το παιδί την πόρτα και βλέπει τη μάνα του νεκρή.. Κλείστηκε στο ψυχιατρείο, παραληρούσε, άστα να πάνε.. Μακριά από τέτοια..

Αυτήν αλλά και παρόμοιες ιστορίες για επίκληση στον Σατανά(υπαγε οπίσω μας) εχω ακούσει κι εγώ και απλά βάζω τα γέλια. Ο Σατανάς είναι τόσο υπαρκτός όσο και ο Αγιος Βασίλης που μπαίνει απο την καμινάδα και μας αφήνει δώρα μεσα στις κάλτσες που κρεμάσαμε στο τζάκι!
Καποτε που δούλευα σε ενα βιβλιοπωλείο, είχε έρθει μια πανέμορφη κοπέλα με εμφάνιση που παρέπεμπε σε μάγισσα και τα σχετικά(μεγάλα σκουλαρίκια,μενταγιόν,κρεμαστά ρούχα, γκοθικ δαχτυλιδια) και με ρώτησε αν έχουμε βιβλια για μαγεια μαυρη και λευκή καθως και γενικα για ξορκια. Αυθόρμητα, δυο πράγματα μου ηρθαν να τις πω:1)Τι τα θες κοπέλα μου τα βιβλία για μαγεία και ξορκια, αφού απο μόνη σου είσαι σκέτη μαγεία? 2) Δεν έχεις κοπέλα μου σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθείς απο το να αναλώνεις το χρόνο σου σε αρλούμπες??
Βεβαια τιποτα απο αυτά δεν είπα διότι το αφεντικό είχε αναγκη τα κέρδη και καλα έκανε βεβαίως.
Τελικά η σωλομονική, τα ξόρκια και ο σατανισμός είναι αρκετά trendy προϊόντα και φέρνουν καλο τζιρο στους σχετικούς "εμπορους". Τις καλημέρες μου!!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...


Έτσι νομίζειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 03:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορώ να ακούσω τις ενστάσεις σου αγαπητέ?


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 03:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τιποτέ εγώ σου λέω απλά έτσι νομίζειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 03:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ !
Άκούς εκεί άκουγε αλύσιδες και αηδίες...
Η Σολομωνική αποτελείται από το μεγάλο και το μικρό κλειδί. Περιλαμβάνει επικλήσεις στα πνεύματα. Υπάρχουν χειρόγραφα στο Βρετανικό μουσείο, στην δική μας Εθνική βιβλιοθήκη,κ.α.
Δόθηκε από το ΘΕΟ στο Σολομώντα ως δώρο και βρίθει υποδείξεων και εντολών να μη χρησιμοποιηθεί για κακό ΑΛΛΑ μόνο για καλό και για τη δόξα του Θεού. Περιέχει επίσης πολλές προσευχές προς το Θεό.
Αυτό που καταλαβαίνει ο (αγράμματος ;) κοσμάκης ως Σολομωνική αντιστοιχεί στο grimorioum verrum που υποτίθεται ότι επικαλείται μαύρα κι άραχνα πολύ κακά διαβολάκια.
Άντε πια...άκου το διαβάζεις ανάποδα...

Ο προφήτης Σολωμόν ουδεμία σχέση έχει με την σολωμονικήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 10:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο προφήτης Σολωμόν ουδεμία σχέση έχει με την σολωμονική
Όντως. Μάλλον πρόκειται για ελληνιστικό κείμενο με επικλήσεις των οπαδών της Ίσιδας, που κακώς αποδίδεται στον Σολομόντα. Άλλωστε αυτός είχε το δαχτυλίδι


O Μέγας Απο-συντονιστής και σεντονιστής!!!
Περονόσπορος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 17:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λέει πουθενά η Γραφή ή η Παράδοση ότι ο Σολωλόν έγραψε την Σολωμονική;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ActioN
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 21:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ActioN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia molis egina melos sto site ... kathomai sto net cafe k diavazw diafora gia thn solomonikh... kai vlepw auta gia thn dinamh tou mialou..k enw diavaza mixanika pira sto xeri mou to boukali me to nero kai siga siga to esfiksa.. h mith mou matwse apotoma k xwis logo.. pernw mia xartopetseta kai anoigw to boukali me to nero afou skoupistika... to nero htan KAUTO... edw eprepe na einai pagomeno kathws mou to eixan ferei prin apo 5 lepta... epatha plaka... an mporei kaneis na mou to eksigisei as mou steilei...

That is not dead, which can eternal lie, and whith strange aeons, even death may dieΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 12:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή ActioN, θα ήθελα πρώτα απ' όλα να σε καλωσορίσω στο Esoterica!
Θα σου συνέστηνα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες οι οποίοι διευκολύνουν την ανάγνωση των μηνυμάτων μας, εν αντιθέσει με τους λατινικούς που την δυσχεραίνουν...

Υ.Γ. Μήπως μπερδεύτηκες κι αυτό το μήνυμα ήθελες να το στείλεις στο ανάλογο topic με την δύναμη του νού?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy