ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 15:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσως θα πρέπει να την κατηγορήσουν και για δυσφήμηση του ονόματος που αντιπροσωπεύει, αφού ξεκάθαρα παραπέμπει βάση του ονόματος της, αλλά και της έννοιας του ονόματος στην Ακρόπολη του Αθηναϊκού Παρθενώνα.
Εδώ φίλε μου συγχίζεσαι.
Αλλο Παρθενών και ΑΛΛΟ Ακρόπολη.
Ακροπόλεις μπορούν να έχουν όλες οι πόλεις του πλανήτη.
Ελληνικά. Ακρη της Πόλης = Ακρόπολις
Το ψηλότερο σημείο της πόλης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 15:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως έλεγε ο Λιβράγκα...
<<ο άνθρωπος είναι πάντα αόρατος, ο άνθρωπος πάντα βρίσκεται πίσω από κάθε τι που κάνει, πίσω από το δικό του σώμα, πίσω από τις δικές του πράξεις.>>
Μα αν έκαναν πράξη τα λεγόμενα του Λιβράνκα, εσύ δεν θα ήσουν εδώ, αλλά θα έβλεπες τα ραδίκια ανάποδα...

Το κσέχασες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 15:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον είχε δίκιο ο Αριστοτέλης όταν μας έλεγε κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τον Πλάτωνα, πως δηλ. μετά το πολίτευμα της αριστοκρατίας δεν ακολουθεί η τιμοκρατία αλλά η τυραννία, η οποία επικρατεί και μετά από το χάος που μπορεί να φέρουν τα δημοκρατικά πολιτεύματα.
Ασχετε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 15:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θεωρώ πολύ σημαντικό να επιμείνω και άλλο στον Βουδισμό σχετικά με το θέμα της λύτρωσης και αυτό γιατί αυτή η αρχή διαποτίζει όχι μόνο την ΝΑ αλλά και όλες τις κινήσεις της νέας εποχής.
Αν πιάσεις τις αρχές του χριστιανισμού, τις οποίες αποφεύγεις, θα ξεμπερδεύουμε γρήγορα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 16:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φαίνεται Dr, αν μου επιτρέπεις να σε ονομάζω για συντομία, ο καθένας μας έχει να μάθει πολλά πράγματα γι'αυτό και την πατάει, όπως καλή ώρα εγώ. Αν δεν περνούσα από εκεί, δεν θα μπορούσα να αντιληφθώ αυτήν την πλευρά τον πραγμάτων μένοντας ρομαντικά στον ελληνικό πολιτισμό. Γι' αυτό λέω ευτυχώς που ενημερωνόμαστε εδώ, γιατί θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα για έμενα.
Σωστά
quote:
Αίολος
Εδώ φίλε μου συγχίζεσαι.
Αλλο Παρθενών και ΑΛΛΟ Ακρόπολη.
Ακροπόλεις μπορούν να έχουν όλες οι πόλεις του πλανήτη.
Ελληνικά. Ακρη της Πόλης = Ακρόπολις
Το ψηλότερο σημείο της πόλης.
Ναι, στα ελληνικά. Στα αγγλικά τι σημαίνει "Acropolis" μήμπως ξέρουν οι ξένοι ελληνικά, και το μεταφράζουν ως "η άκρη της πόλης" ή μήμπως εμείς που ξέρουμε ελληνικά χρησιμοποιούμε την λέξη για να εννοήσουμε οτιδήποτε άλλο εκτός από την ίδια την Ακρόπολη; ή μήμπως το Ακρόπολη με κεφαλαίο πρώτο γράμμα μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε άλλο εκτός από την Ελληνική Ακρόπολη; Μήμπως να σημαίνει κάποια ρωσικη ακρόπολη, ή κάποια ινδική;
Μήμπως το μουσείο της Ακρόπολης, θα έπρεπε να το λέμε μουσείο του παρθενώνα;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/02/2012 16:48:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 17:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ φίλε μου συγχίζεσαι.
Αλλο Παρθενών και ΑΛΛΟ Ακρόπολη.
Ακροπόλεις μπορούν να έχουν όλες οι πόλεις του πλανήτη.
Ελληνικά. Ακρη της Πόλης = Ακρόπολις
Το ψηλότερο σημείο της πόλης.

Acropolis Αίολε, από την ελληνική λέξη Ακρόπολη,όχι highest spot ή peak. Στην Ελλάδα και το ποιο χαζό να ρωτήσεις, θα σου δείξει με το δάκτυλο τον Παρθενώνα, αλλά και στο εξωτερικό αν ρωτήσεις κάποιους που γνωρίζουν, δεν θα σου πουν parthenon, αλλά θα σου πουν οοοοοοοοοο! Acropolis in Athens, Democracy, Marathon,Olympic Games! κ.τ.λ
Αυτονόητο νομίζω.
Με δικηγορίστικους όρους έχεις δίκιο, αλλά αρκετά ανούσιο.


Edited by - Μυρμιδόνας on 20/02/2012 17:14:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 17:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι, στα ελληνικά. Στα αγγλικά τι σημαίνει "Acropolis" μήμπως ξέρουν οι ξένοι ελληνικά, και το μεταφράζουν ως "η άκρη της πόλης" ή μήμπως εμείς που ξέρουμε ελληνικά χρησιμοποιούμε την λέξη για να εννοήσουμε οτιδήποτε άλλο εκτός από την ίδια την Ακρόπολη; ή μήμπως το Ακρόπολη με κεφαλαίο πρώτο γράμμα μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε άλλο εκτός από την Ελληνική Ακρόπολη; Μήμπως να σημαίνει κάποια ρωσικη ακρόπολη, ή κάποια ινδική;
Μήμπως το μουσείο της Ακρόπολης, θα έπρεπε να το λέμε μουσείο του παρθενώνα;

Dr παραδέχομαι ότι η λογική σου με κάλυψε περισσότερο!
Φυσικά! Ακρόπολη με "α" είναι η άκρη-της-πόλης αλλά με "Α" είναι όνομα, πολύ ξεκάθαρο!
Nueva Acrópolis, Είναι όνομα και όποιος γράψει στο wikipedia, θα του ξεκαθαριστεί ακόμα περισσότερο(σε όποιο μέρος της γης και αν βρίσκεται!)

Edited by - Μυρμιδόνας on 20/02/2012 17:20:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 18:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nτόκτορα, στο θέμα της Ακρόπολης, το ίδιο ακριβώς θα του απαντούσα και εγώ αν είχα διάθεση να του απαντήσω.
Αυτό που κάνει ο Έωλος είναι ακριβώς αυτό που λέγαν οι πρόγονοί μας..."διυλίζει τον κώνωπα και καταπίνει την κάμηλο".

Όσο τώρα για τον σχολιασμό σου, κατά πόσο φασίστας ήταν ο Λιβράγκα.
Σου λέω πως αυτά που έχω μεταφέρει μέχρι τώρα, είναι τα πιο ανάλαφρα από όσα έχει πει. Το θέμα όσο περνάει ο καιρός, τόσο και θα κορυφώνεται.

Δυστυχώς, κανείς, μέχρι τώρα δεν δέχτηκε να συζητήσουμε για τον φασισμό. Αν κάναμε μια τέτοια συζήτηση, τότε να δεις τι θα σας μετέφερα.

Εγώ πάντως, δεν βιάζομαι και η επόμενη εικοσαετία δικιά μου είναι.
Λίγα λεπτά την ημέρα, δεν είναι κόπος. Ίσα, ίσα, που μου δίνεται η δυνατότητα να κατανοώ καλύτερα και να μην ξεχνάω. Να μην μιλήσω και για το πόσο το διασκεδάζω.

Πάντως, η αλήθεια είναι πως όταν υπάρχουν καλοί συνομιλητές, η έμπνευση έρχεται καλύτερα.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 18:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και το ζήτησε ο Έωλος, ας σχολιάσω λίγο τα οντολογικά πιστεύω της ΝΑ σε σχέση με αυτά που μας λένε οι αρχές του χριστιανισμού.

Στη Νέα Ακρόπολη, αν και φέρονται να είναι αντίθετοι σε κάθε δογματισμό, έχουν τα δικά τους δόγματα.
Εντελώς δογματικά λοιπόν θεωρούν πως ο άνθρωπος αποτελεί μέρος του θεού.
Άλλο πράγμα όμως είναι το να είσαι μέρος του θεού γιατί αυτό σημαίνει πως είσαι από την ίδια ουσία, ιδέα καθαρά πανθεϊστική και εντελώς διαφορετικό είναι το να είσαι δημιούργημα από την ενέργεια του θεού και επομένως το μόνο που να μπορείς να κάνεις είναι απλά το να έλθεις σε επαφή μαζί του και όχι να γίνεις θεός.

Πρέπει να μπορείς να ξεχωρίσεις την ουσία της Αρχής που είναι αμετάδοτη από τις ενέργειές της, που είναι μεταδοτές.
Το σύμπαν αποτελείται απ όλα τα εγώ και τα συ μαζί. Είναι σχέση.
Το εγώ λοιπόν, το συ και το σύμπαν βρίσκονται σε υποχρεωτική αλληλοπροσδιοριστική σχέση.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ποτέ σύγχυση υποστάσεων, ούτε ότι όλα είναι ΕΝΑ επειδή μετέχουν ενεργειακά στο αιώνιο ΕΝΑ και ότι όλα τα όντα είναι στιγμές του αιώνιου ΕΝΑ στο οποίο και θα επιστρέψουν για να απορροφηθούν απ Αυτό (βουδισμός).
Η θεωρία αυτή της ανακύκλησης, δηλ. στο πρώτο ΕΝΑ όπως και η θεωρία του ΕΝΟΣ και του πολλαπλού, δηλ. ότι το ΕΝΑ μοιράζεται σε πολλά είναι φανερά λαθεμένες.
Το ένα δεν μοιράζεται σε πολλά. Έχει τη δύναμη όμως, επειδή είναι η Πρωταρχή, με την ενέργειά του να δημιουργεί υποστάσεις.
Τα πάντα είναι αποτέλεσμα των ενεργειών του.
Οχι όμως και της ουσίας του. Αυτό έχει μεγάλη σημασία γιατί αποκλείει τη σύγχυση. τον θεοπαντισμό.
Το ΕΝΑ ως άπειρο μετέχει δια των άμορφων ενεργειών του ενεργειακά σε όλα τα όντα.
Όπως και όλα μετέχουν δια των ενεργειών του ΕΝΟΣ στο ΕΝΑ.
Τίποτα όμως δεν έχει σχέση ουσίας με το ΕΝΑ.
Οι σχέσεις τους είναι σχέσεις Ενέργειας και όχι ουσίας.
Άλλη η ουσία της Πρώτης Αρχής, του πρώτου ΕΙΝΑΙ και άλλη η ουσία των άλλων όντων.
Αν τα όντα είχαν την ίδια ουσία με την πρώτη Αρχή και το πρώτο ΕΙΝΑΙ, τότε θα ήταν όλα πρώτη Αρχή, Πρώτο ΕΙΝΑΙ. Θα ήταν όλα ΘΕΟΣ. Θα είχαμε θεοπαντισμό.
Η συνύπαρξη λοιπόν και ο αλληλοπροσδιορισμός του Εγώ, του Συ και του Σύμπαντος, δεν σημαίνει ποτέ σύγχυση και κατάργηση υποστάσεων και ενοποίηση των πάντων κάτω από ένα πρόσωπο και από ένα ΕΙΝΑΙ.
Γιατί έτσι πέφτουμε στο ά-σκοπο και α-νόητο μονοπρόσωπο όπου καταργείται η ιδιαιτερότητα του προσώπου, που έχει απόλυτη αξία, ιδιαίτερα για την έλλογη δημιουργία.
Εάν το εγώ δεν διατηρεί σαν υποκείμενο δική του υποκειμενική υπόσταση και συνείδηση, δεν μπορεί ποτέ να υπάρξει και αντικείμενο. Δηλ. δεν μπορεί να υπάρξει ούτε συ ούτε σύμπαν.
Αλλά για να διατηρεί το εγώ τη δική του υποκειμενική συνείδηση, πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχει υποχρεωτικά το αντικείμενο, το Συ και το Σύμπαν.
Συμβαίνει ότι ακριβώς με τη μονάδα.
Το ένα μόνο του δεν μπορεί ποτέ να έχει συνείδηση του εαυτού του.
Το ένα, σαν μονάδα, είναι μέσα σε όλα, μέσα σε κάθε αριθμό.
Χωρίς το ένα, χωρίς τη μονάδα, δεν μπορεί να απαρτιστεί κανένας αριθμός.
Αλλά και η μονάδα από μόνη της δεν θα είχε καμιά αξία, αν δεν είχε κάποιον άλλον να την υπολογίσει.
Όμοια ο κάθε άνθρωπος ανήκει στη κοινή φύση, αλλά έχει δική του υπόσταση και εκφράζεται με το δικό του πρόσωπο.
Το πρόσωπο είναι ο τρόπος ύπαρξης της κοινής φύσης. Είναι ιδιαίτερο. Ανεπανάληπτο.
Έτσι έχουμε την ιδιαιτερότητα του κάθε ανθρώπου που εκφράζεται με το ανεπανάληπτο πρόσωπό του και την ενότητα συγχρόνως, που εκφράζεται με τη συμμετοχή του ανθρώπου στη κοινή ανθρώπινη φύση.
Και τώρα ας ξεκαθαρίσουμε την έννοια του σύμπαντος.
Το Συ, είναι τα γύρω του όντα. Κατόπιν πάρα πέρα. Και μετά το Σύμπαν.
Έτσι το Σύμπαν περνάει υποχρεωτικά από το εγώ, προχωράει στο Συ και ολοκληρώνεται στο παν.
Είναι φανερό λοιπόν πως το Σύμπαν είναι σχέση, που δημιουργείτε από το Εγώ και το Συ.
Δεν έχει προσωπικό Εγώ. Δεν είναι ένα υποκείμενο με προσωπική συνείδηση.
Γι αυτό το απρόσωπο Σύμπαν δεν μπορεί ποτέ να είναι θεότητα που δημιουργεί έλλογα προσωπικά όντα.
Επομένως τα προσωπικά όντα προϋποθέτουν ένα προσωπικό Δημιουργό, στη ενέργεια του οποίου συμμετέχουν, δια των ενεργειών τους.
Αυτή όμως η συμμετοχή δεν σημαίνει ποτέ ουσιαστική ταυτότητα όπως λέει ο Πανθεϊσμός.

Άντε να δούμε, πόσο γρήγορα θα ξεμπερδέψουμε τώρα.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 21:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια και το ζήτησε ο Έωλος
Χαχα!
Τώρα μου αρέσεις!
Σχολιασμός αύριο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 22:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολε σχολίασε πρώτα αυτό που είπες παραπάνω:

quote:
Μα αν έκαναν πράξη τα λεγόμενα του Λιβράνκα, εσύ δεν θα ήσουν εδώ, αλλά θα έβλεπες τα ραδίκια ανάποδα...

Το κσέχασες;


Φιλαράκο όλοι μας κάνουμε λάθη,δεν είναι σωστό να κοροϊδεύεις!
(Πάντα φιλικά)


Edited by - Μυρμιδόνας on 20/02/2012 22:42:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 23:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι πως όπως τα γράφει ο Γ.Γ δείχνει (η μάλλον ξεσκεπαζει) εκείνες τις πλευρές ομάδας ανθρώπων, που ενω παρουσιάζονται σαν οργάνωση, που προβαλει η λεει πως ο σκοπός της είναι η αληθεια, η κάποια ελευθερία, η άλλη της πλευρά, δουλεύει ώστε να μένεις δεσμιος, και μεσα στο ψέμμα!

Καλο είναι όμως να αναλογιστούμε αν κατα κάποιο τροπο όλες οι οργανώσεις, αλλα υπόσχονται και σε αλλα αποβλέπουν.

Αυτο φυσικά έχει και άλλες προεκτάσεις, μιας και οι θρησκειες ειναι οργανωμενες, τα ιδια τα κράτη είναι οργανωμένα...δείτε τι συμβαίνει στην Ελλάδα σήμερα.

Σε λιγο θα πούμε ευτυχώς η δυστυχώς?

Μια η καταλήξη, και αυτη σε μορφη ερώτησης

Αν δίχως οργάνωση δεν μπορω να ζήσω, θεωρώ πως το κράτος ειναι αναγκαίο να είναι οργανωμένο, (με ότι θετικο η αρνητικο έχει η καθε δημοκρατια)

Οτι αφορα την αλήθεια, οργανώνεται?

Αν βρούμε πως δεν γίνεται....τότε ο Γ.Γ ας γράφει στους αιώνες...στο εσωτερικα.

Το πρωην αρχηγός, αυτο πρεπει να δηλώνει...


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 20/02/2012 23:21:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2012, 23:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα, ενδιαφέρον η προέκταση που δίνεις στο θέμα. Μετά από τόσες σελίδες για την Ν.Α, νομίζω ότι είναι αναγκαίο να το προεκταθεί το θέμα προς αυτήν την κατεύθυνση. Θα έχει ενδιαφέρον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 00:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σε λιγο θα πούμε ευτυχώς η δυστυχώς?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 01:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζομαι η οργάνωση ως έννοια δεν είναι κάτι κακό, αλλά έχει μεγάλη διαφορά όταν μια οργάνωση ως ομάδα ή έννοια τάσσεται σε κάποιον σκοπό μέσα στους κόλπους της πολιτείας.Ένας ελεύθερος άνθρωπος δεν ορκίζεται και δεν τάσσεται σε πλευρές και δόγματα. Η δημοκρατία χρειάζεται ελευθέρους πολίτες, όχι ταγμένους υπηρέτες κάποιων ιδεολογιών. Μόνο ο στρατός πρέπει να ασκεί τέτοιου είδους εξουσία και μόνο σε κατάσταση ανάγκης.Ενώ εν καιρό ειρήνης και πάλι μόνο ο στρατός, για εκπαιδευτικούς λόγους.

Edited by - Μυρμιδόνας on 21/02/2012 01:04:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 09:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Γιαννάκη μας σου ζήτησα να συγκρίνεις τις αρχές του χριστιανισμού με εκείνες του Λιβράνκα κι εσύ μας περιέγραψες το Σπαρτιάτικο πολίτευμα.
Περιέγραψες την κοινωνία της μέλισσας ή του μερμηγκιού.
Γνωρίζεις ελληνικά υποθέτω...
Δεν βλέπω τίποτα στραβό σε αυτά που έγραψες.
Αν οι αρχές της ΝΑ είναι αυτές που περιγράφεις, τότε θα γίνω κι εγώ μέλος!

Είσαι σίγουρος ότι αυτό είναι δυσφήμιση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 09:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίολε σχολίασε πρώτα αυτό που είπες παραπάνω:
Δεν χρειάζεται φίλε μου. Ξέρει ο Γιαννάκης...
Ρώτησέ τον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 10:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολε εννοώ να σχολιάσεις την λέξη που είπες παραπάνω:"κσεχασες" μήπως κάνεις λάθος; Επειδή γράφετε "ξέχασες" και όχι "κσεχασες" και μετά, ας πάμε να δούμε και τον "Γιαννάκη μας" και την διαφορά σπαρτιάτικου πολιτεύματος.
Γνωρίζεις ελληνικά υποθέτω!
(Πάντα φιλικά)

Αν θέλεις την γνώμη μου, Στην Ν.Α μην πας, θα χάσεις το χρόνο σου.Βέβαια Δεν είναι κακό να πάρεις ένα δείγμα της τεκτονικής Νοοτροπίας.(Εχθές βράδυ έκανα διατριβή σε 3 ντοκιμαντέρ,μεγάλο κάψιμο!)
Στο Youtube κυκλοφορεί ένα ντοκιμαντέρ του Τράγκα, επίσης ένα του National geographic και ακόμα ένα που δεν θυμάμαι ακριβώς. 3.5 ώρες Χτύπησα!

Edited by - Μυρμιδόνας on 21/02/2012 10:45:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 11:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θέλεις να μιλάμε για λάθη, να μιλήσουμε.
quote:
Πλάτωνα, ενδιαφέρον ενδιαφέρουσα η προέκταση που δίνεις στο θέμα. Μετά από τόσες σελίδες για την Ν.Α, νομίζω ότι είναι αναγκαίο να το προεκταθεί το θέμα προς αυτήν την κατεύθυνση. Θα έχει ενδιαφέρον.
quote:
Ενώ εν καιρό καιρώ ειρήνης και πάλι μόνο ο στρατός, για εκπαιδευτικούς λόγους.

Γιατί έκανες αυτά τα λάθη;
Κάθε πρόταση και λάθος

Εχουμε και τον μορφωμένο Γιαννάκη μας να γράφει "συγνώμη" αντί για "συγγνώμη".
Τι διάολο, αγράμματοι είσαστε;

Edited by - Αίολος on 21/02/2012 13:10:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αίολε εννοώ να σχολιάσεις την λέξη που είπες παραπάνω:"κσεχασες" μήπως κάνεις λάθος; Επειδή γράφετε γραφεται "ξέχασες" και όχι "κσεχασες" και μετά, ας πάμε να δούμε και τον "Γιαννάκη μας" και την διαφορά σπαρτιάτικου πολιτεύματος.
Γνωρίζεις ελληνικά υποθέτω!
(Πάντα φιλικά)

Edited by - Αίολος on 21/02/2012 11:19:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 11:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απλά από το "κσ" είναι πιο εύκολο να πας στο "ks"... χαχα! Γεια σου ρε Έωλε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 12:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρήσιμο
http://www.youtube.com/watch?v=37GRXaIgVwY&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι βετζετέριαν Έωλος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει σημασία;
Δεν κσέρεις κι εσύ ελληνικά ;

Edited by - Αίολος on 21/02/2012 13:07:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί, δε ξέρεις τι σημαίνει βετζετέριαν;
Απλά απορώ γιατί έβαλες ένα βίντεο πολύ ενδιαφέρον σχετικό με η βία ενάντια στα ζώα. Πολύ καλό βίντεο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διότι οι λόγοι που μας υπαγορεύουν τέτοια συμπεριφορά, υφίστανται και στον φασισμό.

Edited by - Αίολος on 21/02/2012 13:29:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αίολε εννοώ να σχολιάσεις την λέξη που είπες παραπάνω:"κσεχασες" μήπως κάνεις λάθος; Επειδή γράφετε γραφεται "ξέχασες" και όχι "κσεχασες" και μετά, ας πάμε να δούμε και τον "Γιαννάκη μας" και την διαφορά σπαρτιάτικου πολιτεύματος.
Γνωρίζεις ελληνικά υποθέτω!
(Πάντα φιλικά)

Αχ ρε Αίολε! Αυτό σου εξήγησα, ότι όλοι μας κάνουμε λάθη και εγώ και εσύ και ο Γ.Γ και όλοι. Γιαυτό κράτα μικρό καλάθι. Δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε με αυτά, αφού όλοι καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει ο άλλος. Πήγαινε και άνοιξε ένα θέμα για γραμματική και διόρθωνε τον κόσμο όσο θέλεις (Φιλικά πάντα). Εσύ αν θέλεις συνέχισε. Απλά αν συνεχίσεις, είναι καλό να επισημένεις και τα δικά σου λάθη και να ξεκινάς από αυτά.
Ελληνικό αυτό το ελάττωμα. Μας αρέσει να διορθώνουμε τους άλλους, ενώ εμείς κάνουμε τα ίδια λάθη. Να! σαν εσένα καλή ώρα Αίολε. Μην νομίζεις ότι δεν το περίμενα ότι θα έψαχνες για λάθη δικά μου. Αφού σου ξεφεύγει η ουσία και πας και κολλάς στα άσχετα. Αφού όμως αυτό σε χαροποιεί, κάνε ότι νομίζεις.
Υ.Γ
Από μικρός πρέπει να μάθει κάποιος ορθογραφία και καλούς τρόπους.Η ορθογραφία βελτιώνεται και θέλει χρόνο, να είσαι σίγουρος ότι προσπαθώ. Τους τρόπους σου να σου πω την αλήθεια, δεν νομίζω θα τους βελτιώσεις. Γιατί είναι ολοφάνερο ότι δεν προσπαθείς Αίολε.


Edited by - Μυρμιδόνας on 21/02/2012 14:00:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 13:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αχ ρε Αίολε! Αυτό σου εξήγησα, ότι όλοι μας κάνουμε λάθη και εγώ και εσύ και ο Γ.Γ και όλοι. Γιαυτό κράτα μικρό καλάθι. Δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε με αυτά, αφού όλοι καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει ο άλλος. Πήγαινε και άνοιξε ένα θέμα για γραμματική και διόρθωνε τον κόσμο όσο θέλεις (Φιλικά πάντα). Εσύ αν θέλεις συνέχισε. Απλά αν συνεχίσεις, είναι καλό να επισημένεις και τα δικά σου λάθη και να ξεκινάς από αυτά.
Βρε παιδάκι μου πας καλά;
Εσύ κσεκίνησες τα ορθογραφικά σχόλια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 14:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην παίζεις τον χαζό Αίολε. Μην μας περνάς στο φόρουμ για ανόητους!
Προφανώς η τακτική σου είναι αυτή!

Edited by - Μυρμιδόνας on 21/02/2012 14:03:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2012, 14:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν τον Γιαννάκη μας μιλάς κι εσύ.
Αλλα γράφω, άλλα διαβάζεις...

Μήπως...;

Edited by - Αίολος on 21/02/2012 14:07:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy