ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ. ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 15:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σύστημα δεν έχει αδιέξοδα ΝΙΚΟΜΑΧΕ



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 16:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Abbaeion
Ο ΣΥΡΙΖΑ μέχρι τώρα δεν το δείχνει αλλά τελοσπάντων αν ο Τσίπρας γίνει Σαμαράς Νο2
Διόρθωση, Παπανδρέου Νο2. Ανδρέας ή Γιωργάκης, το επιλέγεις εσύ.

quote:
Νο2 η επόμενη λύση δεν το συζητώ αυτοδύναμη Χρυσή Αυγή
Άλλη ανοησία των ελλήνων... ή παπανδρέου ή όπλα airsoft. Δεν έχω ακόμα συλλάβει τη λογική του ελληνικού λαού. Προσπαθώ καιρό τώρα. Έχω αρχίσει να καταλήγω στο οτι δεν υπάρχει.

quote:
AitheroVamon
Άντε και καεί και το 3ο χαρτί του συστήματος (ΧΑ)
μετά τι ?
Κάτσε να δούμε πώς ακριβώς θα καεί πρώτα και μετά.. θα μας πει ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, τι λέει

Edited by - Πύρινος on 29/01/2014 16:30:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 20:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διόρθωση, Παπανδρέου Νο2. Ανδρέας ή Γιωργάκης, το επιλέγεις εσύ.

Οι συνθήκες με τις οποίες άρπαξαν την εξουσία οι δυο Παπανδρέου σε σχέση με τις τωρινές συνθήκες που διεκδικεί την εξουσία ο Τσίπρας είναι τελείως διαφορετικές άρα μην βιάζεσαι να κρίνεις

quote:
Άλλη ανοησία των ελλήνων... ή παπανδρέου ή όπλα airsoft. Δεν έχω ακόμα συλλάβει τη λογική του ελληνικού λαού. Προσπαθώ καιρό τώρα. Έχω αρχίσει να καταλήγω στο οτι δεν υπάρχει.

Εσύ δηλαδή τι προτείνεις? Τι θα ψηφίσεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 20:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Abbaeion
Οι συνθήκες με τις οποίες άρπαξαν την εξουσία οι δυο Παπανδρέου σε σχέση με τις τωρινές συνθήκες που διεκδικεί την εξουσία ο Τσίπρας είναι τελείως διαφορετικές άρα μην βιάζεσαι να κρίνεις
Η μέθοδος η ίδια: ψέματα και κωλοτούμπες.
quote:
Εσύ δηλαδή τι προτείνεις? Τι θα ψηφίσεις?
Μικρά κόμματα. Τα κόμματα που είναι τώρα στη βουλή είναι για τα σκουπίδια ένα προς ένα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 21:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μικρά κόμματα. Τα κόμματα που είναι τώρα στη βουλή είναι για τα σκουπίδια ένα προς ένα.

To μικρό κόμμα είναι όρος αυθαίρετος, δεν λέει τίποτα αν δεν εξετάσουμε πρώτα το ποιόν του κόμματος τον πρόεδρο, τα βασικότερα στελέχη τις αρχές του και η Πολιτική Άνοιξη ήταν κάποτε μικρό κόμμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 22:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
To μικρό κόμμα είναι όρος αυθαίρετος, δεν λέει τίποτα αν δεν εξετάσουμε πρώτα το ποιόν του κόμματος τον πρόεδρο, τα βασικότερα στελέχη τις αρχές του
Ε εξέτασέ τα λοιπόν. Τι σε εμποδίζει; Μήμπως η τηλεόραση που λέει όλη μέρα για τα Χρυσά Αυγά και την Κωσταντοπούλου;

Πάντως από τα υπάρχοντα κόμματα ξέρω την (χοντρική) απάντηση και για τα τρία (τα έκανα 4 για να ειναι ολοκληρωμένα):

Πρόεδρος: κωλοτούμπας.

Βασικότερα στελέχη: ηθοποιοί, πολιτικάντιδες/συνδικαλιστές, λαμόγια, παραπλανημένοι πατριώτες.

Αρχές: Ψηφοθηρία

Ιδεολογία: Εισαγόμενη, με έμφαση στον Μαρξισμό, τον Θατσερισμό, τον (νεοεισαχθέντα) εθνοσοσιαλισμό κ.α.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 14:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινε είναι ψυχολογικό το θέμα τώρα για μένα με τα μικρά κόμματα, έχω ψηφίσει και εγώ μερικές φορές κόμματα του 1-2% την επόμενη μέρα των εκλογών αυτό εξαφανίστηκε απο παντού και αυτό μου δημιούργησε μεγάλη απογοήτευση επειδή ένοιωσα ότι εξανεμίστηκε και η ψήφος μου.
Δεν θέλω να ξαναπάθω τα ίδια, πιθανότατα το ίδιο θα πάθεις και εσύ αν δεν το έχεις ξανακάνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 15:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έπιασες την ουσία του θέματος Abbaeion... σε κρατάνε στα ίδια κάνοντάς σου ψυχολογικό πόλεμο...
Εμφανίζουν και εξαφανίζουν (..τα μιντια των καναλαρχών..) όποιον επιθυμούν.. για αυτό δεν πρέπει να βασιζόμαστε στα μίντια, και γενικώς καμία δημοκρατία δε μπορεί να βασίζεται σε αυτάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 15:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Το θέμα είναι να καταλάβεις οτι η ψήφος σου έτσι κι αλλιώς εξατμίζεται όταν ψηφίζεις κάποιους απο αυτούς που θέλουν.. Τσίπρες, Σαμαράδες κλπ..
Είναι διπλό αυτό που κάνουν: Απο τη μια σε εκφοβίζουν (οτι χάνεις την ψήφο σου) απο την άλλη σου δημιουργούν ψεύτικες ελπίδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 15:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τις ψεύτικες ελπίδες σε ελέγχουν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2014, 09:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
To μικρό κόμμα είναι όρος αυθαίρετος, δεν λέει τίποτα αν δεν εξετάσουμε πρώτα το ποιόν του κόμματος τον πρόεδρο, τα βασικότερα στελέχη τις αρχές του
Ε εξέτασέ τα λοιπόν. Τι σε εμποδίζει; Μήμπως η τηλεόραση που λέει όλη μέρα για τα Χρυσά Αυγά και την Κωσταντοπούλου;
Πάντως από τα υπάρχοντα κόμματα ξέρω την (χοντρική) απάντηση και για τα τρία (τα έκανα 4 για να ειναι ολοκληρωμένα):

Πρόεδρος: κωλοτούμπας.

Βασικότερα στελέχη: ηθοποιοί, πολιτικάντιδες/συνδικαλιστές, λαμόγια, παραπλανημένοι πατριώτες.

Αρχές: Ψηφοθηρία

Ιδεολογία: Εισαγόμενη, με έμφαση στον Μαρξισμό, τον Θατσερισμό, τον (νεοεισαχθέντα) εθνοσοσιαλισμό κ.α.


Σωστή και περιεκτική αυτή η θέση

Το θέμα είναι ότι γενικώς με τα σημερινά κόμματα και κομματάκια
λύση δεν υπάρχει στον ορίζοντα...
γιατί εστιάζουμε στους 'παίκτες'-'ηθοποιούς'
και όχι στο ...παιχνίδι (και τους φανερούς ή αφανείς "κανόνες" του...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy