ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Κι έτσι απλά, τελείωσε η ΕΡΤ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2013, 03:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κostakourtas
μιας και ανέφερες το BBC, με τους 200, 800 ή και 1000 υπαλλήλους (όπως έχω διαβάσει και ακούσει πολλάκις τις τελευταίες ημέρες - ουδέν σχόλιον...) ας δούμε και μια επίσημη αναφορά του πόσοι είναι τελικά οι υπάλληλοι στο BBC:

BBC - Freedom of Information Request <-- κλικ

Αντιγράφω τμήμα (αλλά, διαβάστε παρακαλώ και το pdf για να το δείτε με τα μάτια σας):

Thank you for your request under the Freedom of Information Act 2000 (the Act) received on 24 November 2011, seeking the following information:

How many employees do the BBC currently have? And could you break it down into regions in the UK please?
Πόσους υπάλληλους έχει αυτή τη στιγμή το BBC; Και θα μπορούσατε να τους χωρίσετε παρακαλώ σε περιοχές στη Μεγάλη Βρετανία;

The table below shows the number of BBC staff at 30th November 2011 on permanent and fixed term contracts along with where they are based. This includes staff who are based overseas, at home or have no settled base.

Region - Number of Staff
Περιοχή - Αριθμός προσωπικού

Based at home 77
London 10206
Midlands & East 1612
No settled base 12
North 2640
Northern Ireland 711
Overseas 212
Scotland 1277
South 1749
Wales 1499
Total 19995

Σύνολο 19.995


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2013, 10:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το BBC έχει κάπου 23.000 υπαλλήλους -Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2013, 10:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως γίνεται τώρα να συγκρίνουμε το παγκόσμιας εμβέλειας BBC του Ηνωμένου Βασιλείου των 62 εκατομμυρίων κατοίκων με το χαμαιτυπείο της Μεσογείων.....

Μόνο στο Forum του ανεξήγητου μπορεί να δοθεί απάντηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2013, 11:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ιαπετος
Λοιπόν, επειδή βλέπω ή μάλλον διαβάζω ότι κάνετε συχνά αναφορά στην έννοια πολιτισμός (πρέπει να το έχω διαβάσει τουλάχιστον δύο φορές) μία φορά απ'την Amalia και μία απ'τον Admin, δύο φορές απ'την Amalia? Τέσπα, δεν έχει σημασία.

Αυτό που θέλω να πώ και να κλείσω (βάριεμαι να ασχολούμαι πλέον με αυτό το θέμα!) είναι ότι η Ελληνική φύση είναι εξευγενισμένη και ανώτερη όπως φαίνεται από τον καταπληκτικό πολιτισμό που αντιπροσωπεύει η μοντέρνα Ελλάδα. Ακόμη να καταλάβεις/έτε ότι ζείς/ζείτε σε μία χώρα της μέσης ανατολής με κατοίκους που έχουν μάθει στις κλίκες, την τρικλοποδιά και την πονηριά.

Τον μόνο πολιτισμό που εξάγει η Ελλάδα είναι η "αντίδραση" των ακροαριστερών πλουσιόπαιδων που την έχουν δει "Τσε", και η ψυχασθένεια των ακροδεξιών κομπλεξικών που την έχουν δει Σβαρτζενέγκερ. Και στο ενδιάμεσο βρίσκεται ο μέσος ηλίθιος Έλληνας, που μαθαίνει ιστορία από τις εκπομπές του Γεωργιάδη και ψηφίζει για να συνεχίσει να τρώει τα αποφάγια των λαμόγιων.

Κατά τα άλλα παράγουμε πολιτισμό..


All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2013, 13:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ιαπετος
......με κατοίκους που έχουν μάθει στις κλίκες, την τρικλοποδιά και την πονηριά........


Ενώ στην αρχαία Ελλάδα δεν συναντούμε ποτέ μα ποτέ 'κλίκες', τρικλοποδιές και πονηριά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2013, 14:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
panpam
quote:

quote:
Ιαπετος
......με κατοίκους που έχουν μάθει στις κλίκες, την τρικλοποδιά και την πονηριά........


Ενώ στην αρχαία Ελλάδα δεν συναντούμε ποτέ μα ποτέ 'κλίκες', τρικλοποδιές και πονηριά...

...να μην ξεχναμε κ τους δουλους στην αρχαια Αθήνα κ τους σκλαβους της αρχαιας Ελλαδας...τα αλληλοφαγωματα για τις διαδοχες των ηγεμονων...ετσι συμπληρωματικα να κανουμε αναφορα κ σε αυτα.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2013, 15:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για αναφορες σε ρομαντισμους πολιτισμους κλπ...για να δουμε τι εχει γραψει ο Πυρρος Δημας για την ΕΡΤ...
(θα πουνε οτι ενταχθηκε σε γνωστο κομα εγινε βουλευτης κ μενα με χαλαει καπως αυτο αλλα θα με χαλαγε σε οποιο κομα κ αν ειχε παει...τελος παντων δεν παυει ομως να εχει πετυχει αθλους στον αθλητισμο...κ οπως μου χει πει ενα φιλαρακι που επαιζε μπαλα...δεκα φουσκωτοι δεν συγκρινονται ουτε στο ονειρο τους με την δυναμη του Πυρρου...για να σηκωνει 200 κιλα οι μυες ειναι σκετο σιδερο)

πηγη κειμενου εδω --> http://www.enikos.gr/society/152244,O_Pyrros_Dhmas_gia_thn_ERT.html

"Ο Πύρρος Δήμας για την ΕΡΤ

Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ και Ολυμπιονίκης μας, έγραψε στην σελίδα του στο facebook για το λουκέτο στην κρατική ραδιοτηλεόραση.

"Οταν ήμουν μικρός στη Χειμάρα, τα βράδια δεν πήγαινα να κοιμηθώ αν δεν έβλεπα την παρουσιάστρια της ΕΡΤ να μου λέει " Καληνύχτα " και να ακούσω τον Εθνικό Υμνο. Μπορεί για κάποιους να είναι μελό, για εμένα όμως αυτές είναι οι πιο δυνατές εικόνες της παιδικής και εφηβικής μου ηλικίας. Η ΕΡΤ έδινε σαρκα και οστά στην εικόνα της Ελλάδας που είχα μέσα στη φαντασία μου. Εδινε σχήμα στα αχνά φωτάκια που έβλεπα με λαχτάρα να αχνοφέγγουν στην απέναντι από τη Χειμάρα , Κέρκυρα.

Αργότερα, η κάμερα της ΕΡΤ ήταν αυτή που έλειπε από το πρώτο μου μετάλλιο στην ολυμπιάδα της Βαρκελώνης, αλλά και η ΕΡΤ είναι αυτή που έχει στο αρχείο της όλους τους αγώνες και τα παγκόσμια ρεκόρ μου. Στην ΕΡΤ γνώρισα και τη γυναίκα μου, συμβασιούχος για μια επταετεία κι απ' αυτους που αμοίβονταν με μπλοκάκι και τους στραβοκοιτούσαν οι μόνιμοι γιατί τους χαλούσαν τον τραχανά... Γλυκές και πικρές αναμνήσεις. Οπως και να έχει πάντως, η δημόσια τηλεόραση πρέπει να εκπέμπει, γιατί το οφείλουμε στη Δημοκρατία".
"

Οταν διαβαζεις εναν σιδερενιο αθλητη να γραφει τετοιες σκεψεις τι να πεις μετα...ασχετα απ τις κοματικες κ βουλευτικες επιλογες

Απο τον πολιτισμο της καληνυχτας κ του εθνικου υμνου...εχουμε περασει στον πολιτισμο της μοντελας να κοβει βολτες στα στουντιο στα πλατο της τηλεορασης κ της πασαρελας...ωραιες οι μοντελες δεν λεω, αλλα οταν ξυπνας καταλαβαινεις οτι ενω οι μοντελες ειναι κ αυτες ανθρωποι, ο γυαλινος κοσμος της εικονας που προβαλλουν τα καναλια κατα κορον ειναι ψευτικος...αρα για μενα δεν ειναι θεμα ρομαντισμου κλπ αλλα ειναι θεμα αληθινου κ ψευτικου...οχι πως δεν μου αρεσει που κ που να ριχνω κ καμια ματια στις μοντελες οταν γυριζω τα καναλια στο τηλεκοντρολ γιατι αν ελεγα το αντιθετο θα ημουν υποκριτης...αλλα τουλαχιστον να μπορουμε να ξεχωριζουμε δυο γαιδαρων αχυρα.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2013, 16:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ελληνική ραδιοτηλεόραση θα λειτουργεί όπως και να 'χει. Δεν είναι σε αυτό η διαφωνία αλλά στο πώς θα λειτουργεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy