ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 To παράδοξο του Fermi (περί εξωγήινων πολιτισμών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Κοίτα τώρα, που γουστάρεις να μιλάς για την πάρτη σου σε τρίτο πρόσωπο. Επειδή από την ώρα που ξεμπλόκαρες έχει υπάρξει συνέχεια, εκτός από εμένα, που είμαι γελοίος, είναι γελοίος κι ο Νικόμαχος κι ο Αιθεραβάμονας?

Δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω...διότι είμαι της παλιάς ευγενικής σχολής, της έντιμης μονομαχίας ένας μ'έναν, και επειδή επίσης δε γουστάρω να ασελγώ πάνω στους ηττημένους, ίσα ίσα τους δίνω το χέρι και να σηκωθούν...μέχρι που αρχίσατε πάλι τις μαλακίες...και όσο τις συνεχίζετε το γλέντι καλά θα κρατείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:38:00  Εμφάνιση Προφίλ
Πάω να προλάβω το αστρόπλοιο για Πλειάδες.Είναι το τελευταίο για σήμερα.Συνεχίζουμε αύριο χωρίς...kostος!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:38:51  Εμφάνιση Προφίλ
Μάριε, ο Zahi Hawass δεν είναι ένας απλός αρχαιολόγος, αλλά ουσιαστικά ο boss των αρχαιολογικών ανασκαφών της Αιγύπτου, μέχρι την λεγόμενη άνοιξη στη βόρεια αφρική και τη μέση ανατολή.

Στα αλήθεια όμως, δεν θεωρείται κάποιου είδους αυθεντία. Πουθενά. Ούτε καν για αυτούς που γουστάρεις να μισείς. Ψάξε πιο προσγειωμένα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:43:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω...διότι είμαι της παλιάς ευγενικής σχολής, της έντιμης μονομαχίας ένας μ'έναν, και επειδή επίσης δε γουστάρω να ασελγώ πάνω στους ηττημένους, ίσα ίσα τους δίνω το χέρι και να σηκωθούν

Για καλό και για κακό, κοίτα κι εκείνο με το μόντελινγκ που σου έλεγα.

Για ενημέρωσή σου πάντως, το θέμα ΣΟΥ πάει μια χαρά. Άμα τελειώσεις με τα μενεγάκικα, περιμένουμε τις απόψεις σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Βρε Kost, έγραψες αυτό:
quote:
Εννοείται και δεν τις είχα διαβάσει όλες αυτές τις πηγές!!! Τώρα την Αμερική ανακάλυψες;;; Αυτά είναι τα επιχειρήματά σου;; Κοίτα να δεις που ο βλάκας σε θεωρούσα κι έξυπνο;; ρε δεν είμαστε με τα καλά μας...είπα εγώ ποτέ ότι διάβασα όλα αυτά τα βιβλία;;;


Η μαζόχα επιμένει...ας το πούμε με κεφαλαία γράμματα...και θα το ξαναπούμε όσες φορές κι αν χρειαστεί...ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΘΩΡΑ ΠΗΓΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Άστο ντιεσέμι, είσαι λίγος...ακόμα και τώρα στα επιχειρήματα είσαι ανύπαρκτος...γράψε κανά ποιηματάκι μέτριο, ανέβασε καμιά εικοσαριά φώτος χρυσαυγής, ψάξε για κανά τρολ μπας και νιώσεις πιι έξυπνος και τα ξαναλέμε...

και ναι το θέμα αυτό δικό μου είναι, ό,τι θέλω το κάνω, τούς ενημέρωσα όλους εξαρχής ότι θα ξεφύγει το πράμα μετά τον κομπλεξισμό που έβγαλες οπότε κάποια στιγμή θα ξεθυμάνει...και όταν ξεθυμάνει τοίχο τοίχο εσείς οι δυο και μακρυά από μηνύματα και θεματά μου για να μην έχουμε νέα γλέντιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 03:10:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η μαζόχα επιμένει...ας το πούμε με κεφαλαία γράμματα...και θα το ξαναπούμε όσες φορές κι αν χρειαστεί...ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΘΩΡΑ ΠΗΓΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ


Όλοι εσείς που θα το ξαναπείτε, με πεζά ή κεφαλαία γράμματα, αν θέλετε να μιλάτε με τρόπο άξιο προσοχής, ξεκινήστε να διαβάζετε τις παραπομπές σας. Υπάρχει πληθώρα πηγών για τα πάντα. Άλλα τα πιστεύει κάποιος, άλλα όχι. Όταν κάποιος θεωρεί προφανές και έξυπνο, να μην έχει διαβάσει τις πηγές του, όπως εσύ, είναι με κεφαλαία ή πεζά αναξιόπιστος και καραγκιοζοπαίχτης.
quote:

Άστο ντιεσέμι, είσαι λίγος...ακόμα και τώρα στα επιχειρήματα είσαι ανύπαρκτος...γράψε κανά ποιηματάκι μέτριο, ανέβασε καμιά εικοσαριά φώτος χρυσαυγής, ψάξε για κανά τρολ μπας και νιώσεις πιι έξυπνος και τα ξαναλέμε...
και ναι το θέμα αυτό δικό μου είναι, ό,τι θέλω το κάνω, τούς ενημέρωσα όλους εξαρχής ότι θα ξεφύγει το πράμα μετά τον κομπλεξισμό που έβγαλες οπότε κάποια στιγμή θα ξεθυμάνει...και όταν ξεθυμάνει τοίχο τοίχο εσείς οι δυο και μακρυά από μηνύματα και θεματά μου για να μην έχουμε νέα γλέντια


Ψιλορετάρεις. Μάλλον σε χαλάει και κάτι με τα χρυσαύγουλα, αν όχι συγνώμη, αλλά έχεις και κάτι θέματα εκφοράς του λόγου. Ψάχνεις και κάτι εξυπνόμετρα, κάτι ενημερώσεις και κάτι τοίχους.

Ά, και κάτι γλέντια με θέματα και μηνύματα.

Σέβομαι. Αν ανοίξεις τα μάτια σου όμως τελικά, θα δεις πως το θέμα ΣΟΥ πάει μια χαρά. Μακάρι να έχεις κι εσύ κάτι να πεις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 03:23:40  Εμφάνιση Προφίλ
Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως το θέμα έχει μπει σε σοβαρές βάσεις. Ειλικρινά θα ήθελα να το πάμε παρακάτω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 11:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:
Kost

τότε που έτρεχε ο άλλος να μπαλώσει τις ξευτύλες σου...που φοβήθηκες μη σου κάνω μήνυση ε ρε κάτι νούμερα...το δε κοινό μέτωπο ... για καβάτζα


Η πραγματικότητα είναι δημοκρατική πουτάνα,οτι πει η πλειοψηφία😇😇😇

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 12:48:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
....η πιθανότητα να έχει αναπτυχθεί υψηλή νοημοσύνη εκεί έξω είναι εξαιρετικά υψηλή (και για αρκετούς ή έστω κάποιους επιστήμονες αυτό είναι σχεδόν βέβαιο).

Οι επιστήμονες βέβαια είναι και αυτοί άνθρωποι -και όχι ψυχρές μηχανές υπολογισμού πιθανοτήτων- ο καθένας λοιπόν κάνει τις δικές του εικασίες και έχει τις δικές του γνώμες, ωστόσο είναι γεγονός ότι είναι θα είναι σχεδόν απίστευτο το να μην έχει προ πολλού αναπτυχθεί υψηλή νοημοσύνη εκεί έξω. Απλά εσύ πρεσβεύεις τα γνωστά θεολογικά περί του Ανθρώπου ως το κέντρο του σύμπαντος γιαυτό αμφισβητείς την παραπάνω άποψη (και δικαίωμά σου φυσικά).


Η πιθανότητα... υπάρχει.
Αν είναι "εξαιρετικά υψηλή" δεν έχουμε κάνενα απτό στοιχείο που να στηρίζει τέτοια θέση.
Ασφαλώς οι επιστήμονες είναι άνθρωποι αλλά βρίσκω ολίγον εκ του πονηρού να χρησιμοποιεί κανείς το όποιο επιστημονικό του κύρος για κρύψει πίσω από αυτό μια προσωπική του εικασία και να την κάνει να δείχνει ως επιστημονικά υψηλή πιθανότητα.
Προσωπικά ας πούμε:
Πιστεύω πως είναι εξαιρετικά πιθανό να βρεθεί ζωή στο Ηλιακό Σύστημα, κυρίως στον Άρη και τον Εγκέλαδο ή την Ευρώπη, αλλά ίσως και αλλού (Τιτάνα, και Αφροδίτη πχ).
Πιστεύω πως θα είναι μονοκύταρη χωρίς να αποκλείω απολιθώματα πολυκύταρων οργανισμών στον ¨Αρη ή ζώντες πολυκύταρους στον Εγκέλαδο και την Ευρώπη!
Πιστεύω ακόμα ότι, όταν αυτή η ζωή βρεθεί, θα βρεθεί ακόμα και να είναι βασισμένη στα γνωστά μας RNA ή DNA και πως θα βρεθούν συγγένειες με τους οργανισμούς της Γης.
Πιστεύω πως αυτές οι συγγένειες θα οφείλωνται πιθανότερα στο ότι οι οργανισμοί αυτοί μεταδόθηκαν από τη Γη σε άλλα σώματα του Ηλιακού Συστήματος (πχ μέσω ιών, βακτηριδίων της Γης που «εκτοξεύτηκαν» στο διάστημα με εκρήξεις ηφαιστίων ή πτώσεις μετεωριτών) χωρίς να αποκλείω την πανσπερμία (το ότι έφτασαν από αλλού και «πιάσανε» εδώ κι εκεί και στη Γη καλύτερα).

Τα πιο πάνω, αν και τα βασίζω όσο καλύτερα μπορώ στις πληροφορίες που έχω στη διάθεσή μου, δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είναι κάτι πέρα από εικασίες γιατί λείπουν τα απτά στοιχεία.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 13:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
DSMιμιοΰ
quote:

Osmosis
quote:
Έλα ρε,έκανε τέτοιο πράγμα;
Μα τον Αμεινια,το καλύτερο ψευτρόνι και δεν προσέτρεξες,πότε έγινε αυτό.
Εμένανε τον Νικομάχο μη μου στερήσετε και οτι θέτε κάντε!

Άκου κούκλε. Εσύ δεν είσαι, που πριν δύο χρόνια έγραφες με δύο λογαριασμούς? Ένας το Zalmoxis κι ένας το Osmosis?

Εσύ δεν είσαι, βρε μέγιστε, που όταν ο Αμεινίας σε έκανε ρόμπα για μια αναφορά σου σε τρίτο blog -προφανώς δικό σου-, μπήκες κι άλλαξες το blog?

Και μετά από αυτά, εσύ δεν είσαι που εξαφανίστηκες για δύο χρόνια, μπας και ξεχαστεί το ξεφτιλίκι σου?

Έλα μωρό μου, πες μας κι άλλα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


αχαχα!!!http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=14&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11631
Εδώ για την συνέχεια!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.

Edited by - Osmosis on 06/11/2015 13:30:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 14:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Όλοι εσείς που θα το ξαναπείτε, με πεζά ή κεφαλαία γράμματα, αν θέλετε να μιλάτε με τρόπο άξιο προσοχής, ξεκινήστε να διαβάζετε τις παραπομπές σας. Υπάρχει πληθώρα πηγών για τα πάντα. Άλλα τα πιστεύει κάποιος, άλλα όχι. Όταν κάποιος θεωρεί προφανές και έξυπνο, να μην έχει διαβάσει τις πηγές του, όπως εσύ, είναι με κεφαλαία ή πεζά αναξιόπιστος και καραγκιοζοπαίχτης.


Για να τελειώνουμε με τις μαλακίες του καθενός...προς όσους διαβάζουν το θέμα...επειδή κάποιοι μπορεί να έχετε απορίες και να τσιμπάτε από τις παπαριές αυτού του συκοφάντη...που όσο συνεχίζει να πετάει λάπση τόσο θα τον λούζω με προσβολές που τού αρμόζουν 100%....

αυτός ο συκοφάντης Dsm μάς λέει ότι έπρεπε να έχω διαβάσει οπωσδήποτε τα βιβλία αυτά άρα και να θυμάμαι πχ. απ'έξω τα ονόματα των φιλοσόφων που λέγεται ότι κατηγορούσαν τον Πλάτωνα!!! καταλαβαίνετε τι λέμε;;...δηλαδή να ξημεροβραδιάζεσαι πιτσιρικάς στις βιβλιοθήκες για να διαβάσεις τους Τίμαιους, τους Κριτίες και τους Κρατύλους, και τα σχόλια σ'αυτούς και να έρχεται ένας τυχαίος τύπος -ορμώμενος από ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ- ο μυρωδιάς από Πλάτωνα να έρχεται και να σου λέει ότι κοροιδεύεις τον κόσμο επειδή ανέβασες πηγές που δεν έχεις διαβάσει!!! Πώς να έχω διαβάσει βρε ανόητε όλα αυτά τα βιβλία? Πού για να τα παραγγείλω και μόνο θα μου φεύγανε 300 ευρώ;; Και πρέπει να τα έχω διαβάσει για να ξέρω αυτό που διάβαζα από μικρός σε μελέτες ότι ο Πλάτωνας είχε κατηγορηθεί από κάποιους για αντιγραφή??? Βλάκα, ε βλάκα που πας να δημιουργήσεις εντυπώσεις μπας και τσιμπήσει κανά χάπατο...


Kαι για να το κάνω ακόμη πιο απλό σε όλους: Είναι ακριβώς σαν να λέω το εξής: "γνωρίζουμε από πηγές ότι ο Μικελάντζελο είχε κατηγορήσει τον Ραφαέλο ότι αντέγραφε τα έργα του". Και να πετάγεται ο μυρωδιάς και να με ρωτάει "ποιός το συμπεραίνει αυτό, ποιός το λέει, φέρε μας πηγές". Εγώ, που τυχαίνει να γνωρίζω αρκετά πράγματα από Αναγγενησιακή ιστορία τέχνης και εικονογραφία ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως έχω διαβάσει επανειλημμένα στο παρελθόν για αυτή την πληροφορία!!!! ωστόσο ο dsm μού ζητάει να αποδείξω τον ισχυρισμό μου, άρα και εγώ τού στέλνω δέκα λινκς του google από σοβαρά βιβλία που αναφέρουν όντως ότι "ο Μικελάντζελο κατηγορούσε τον Ραφαέλο ότι τον αντέγραφε". Και αφού ανεβάζεις τις πηγές να έρχεται ο φαιδρός και να σου λέει 'ντροπή σου που δεν έχεις διαβάσει τις πηγές"...

ρε καταλαβαίνετε τώρα που έχει κολλήσει η συζήτηση και τι λέμε;; μιλάμε ο Dsm εξελίχθηκε στη μεγαλύτερη απογοήτευση αυτού του φόρουμ...


Να έχει το θράσος να βγάζει άγιο τον Κηφέα, ρε τον Κηφέα που έκανε μία σειρά από απίστευτες αντιγραφές ΑΥΤΟΛΕΞΕΙ παρουσιάζοντάς τες ξεκάθαρα ως δικές του, έρχεται λοιπόν ο συκοφάντης υπερασπίζεται τον Κηφέα και κράζει εμένα που πήγα να τον διαφωτίσω σε πράγματα για τα οποία δεν έχει ιδέα. Και να του δείξω μια σειρά από πηγές που επαλήθευαν αυτά ακριβώς που του έλεγα!!!

Και άσε τα σάπια ότι χαλάει το θέμα, όσο συνεχίζεις να μού πετάς λάσπη θα στα χώνω, εκεί κάθε μέρα, και η τελευταία κουβέντα θα'ναι δική μου...δεν ήθελα να καταλήξει έτσι το πράμα μαζί σου, αλλά όσο το συνεχίζεις τελειωμό δε θα'χουμε τα δυο μας...

Edited by - kost on 06/11/2015 14:42:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 14:52:57  Εμφάνιση Προφίλ
Να παίρνεις και τα χάπια σου παράλληλα. Μην πάθεις και τίποτα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:00:14  Εμφάνιση Προφίλ
Xoxoxoxo
Ενδιαφέρων χειμώνας προβλέπεται.
Kost μόνος σου είσαι?
Δεν βλέπω συνοδοιπόρους στην...κακομοιριά σου.
Πάντως η τυραννία των μεγάλων αριθμών, αεί επιβεβαιώνεται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Τα χάπια είναι για σάς που μού είστε και μιας ηλικίας, εγώ το γλεντάω είπαμε...έτσι σας θέλω, στα επιχειρήματα μου να απαντάτε με γελοίες μικρότητες, αυτοί είστε και δεν αλλάζατε! και βρείτε κανά τρολ μπας και επιβαβαιωθείτε διότι εδώ δε γλυτώνετε με την καμία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
Μιας και μιλάμε για αυθεντίεςhttp://sanejoker.info/2014/08/kill-your-idol.html


We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:22:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost
έτσι σας θέλω, στα επιχειρήματα μου να απαντάτε με γελοίες μικρότητες, αυτοί είστε και δεν αλλάζατε! και βρείτε κανά τρολ μπας και επιβαβαιωθείτε διότι εδώ δε γλυτώνετε με την καμία....

Κάνε και λίγο κράτει με τα επιχειρήματα:
quote:
kost
Για να τελειώνουμε με τις μαλακίες του καθενός...προς όσους διαβάζουν το θέμα...επειδή κάποιοι μπορεί να έχετε απορίες και να τσιμπάτε από τις παπαριές αυτού του συκοφάντη...που όσο συνεχίζει να πετάει λάπση τόσο θα τον λούζω με προσβολές που τού αρμόζουν 100%....

αυτός ο συκοφάντης Dsm μάς λέει ότι έπρεπε να έχω διαβάσει οπωσδήποτε τα βιβλία αυτά άρα και να θυμάμαι πχ. απ'έξω τα ονόματα των φιλοσόφων που λέγεται ότι κατηγορούσαν τον Πλάτωνα!!! καταλαβαίνετε τι λέμε;;...δηλαδή να ξημεροβραδιάζεσαι πιτσιρικάς στις βιβλιοθήκες για να διαβάσεις τους Τίμαιους, τους Κριτίες και τους Κρατύλους, και τα σχόλια σ'αυτούς και να έρχεται ένας τυχαίος τύπος -ορμώμενος από ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ- ο μυρωδιάς από Πλάτωνα να έρχεται και να σου λέει ότι κοροιδεύεις τον κόσμο επειδή ανέβασες πηγές που δεν έχεις διαβάσει!!! Πώς να έχω διαβάσει βρε ανόητε όλα αυτά τα βιβλία? Πού για να τα παραγγείλω και μόνο θα μου φεύγανε 300 ευρώ;; Και πρέπει να τα έχω διαβάσει για να ξέρω αυτό που διάβαζα από μικρός σε μελέτες ότι ο Πλάτωνας είχε κατηγορηθεί από κάποιους για αντιγραφή??? Βλάκα, ε βλάκα που πας να δημιουργήσεις εντυπώσεις μπας και τσιμπήσει κανά χάπατο...



Από την άλλη αυτό, εκτός από αδιάσειστο επιχείρημα, το λες και παραληρηματική διαταραχή.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:49:12  Εμφάνιση Προφίλ
kost, μήπως... το παρατραβάς λίγο; Εντάξει, ο κάθενας μας εδω μέσα έχει τα χούγια του, και στον τρόπο που σκέφτεται και στον τρόπο που εκφράζεται γραπτώς. Ανοιξες ενα ομολογουμένως αξιόλογο θέμα, μετά απο πολύ καιρό ανομβρίας στο φόρουμ. Τώρα, γιατί κάθεσαι το σαμποτάρεις με flames;
Είναι αλήθεια πως οι dsm & nikomaxos δυσκολεύονται πασιφανώς να αγιάσουν (εδω βρίζονται μεταξύ τους καθημερινά, για ποιό "μέτωπο" μιλάς; ).
ΟΚ, σου κάνει μερικά σχόλια ο άλλος για την αναφορά πηγών (θα πω κι εγω μερικά παρακάτω, ελπίζω να μην έχω σειρά ) που μπορεί να είναι πολωμένα, αλλά μετά αφήνει τα παρακάτω σχόλια:

--Αν ανοίξεις τα μάτια σου όμως τελικά, θα δεις πως το θέμα ΣΟΥ πάει μια χαρά. Μακάρι να έχεις κι εσύ κάτι να πεις.
--Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως το θέμα έχει μπει σε σοβαρές βάσεις. Ειλικρινά θα ήθελα να το πάμε παρακάτω.

Εγω το ερμηνεύω πως παρότι σκαλώσατε κάπου, ίσως λόγω χαρακτήρα, καλύτερα να ξεκολήσετε για να ασχοληθούμε όλοι με κάτι πιο παραγωγικό. Και ακολουθεί απο εσένα περίπου κάτι σαν... οχετός

Δεν θέλω να σου κάτω κριτική εκ του ασφαλούς ή έξω απο τον χορό, αλλά η στάση σου σαν θεματοθέτης δεν είναι καθόλου ευέλικτη όταν χαρακτηρίζεις τον άλλον με το "ορμώμενος από ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ" και έχοντας δηλώσει στην αρχή του θέματος σου, τα:

--όποιος έχει να σχολιάσει κάτι ας το κάνει, αλλιώς ας μην συμμετέχει, επαναλαμβανόμενα 'ναζιάρικα' σχόλια του τύπου 'εγώ δεν συμμετέχω' νομίζω είναι ανούσια και περιττά.

--Τέτοια σχόλια λοιπόν στο θέμα που άνοιξα δεν θα ξαναγίνουν δεκτά, από όποιον κι αν προέρχονται και σε όποιον και να απευθύνονται. Ακόμη δηλαδή κι αν έχει κάποιος να προσάψει κάτι σε κάποιον ας το κάνει με ευγένεια και επιχειρήματα.

Αυτά δίνει έναν αυταρχικό τόνο moderator και δεν θα είναι περίεργο αν αναρωτιέται κάποιος που μπορεί να καταλλήξει ενα καλό θέμα με μια τόσο κακή αρχή. Θα πλακωθεί το μισό φορουμ για 5-10 σελίδες, θα φάνε και 2-3 ban, για να γράψουμε άλλο ένα πόντο στο βιβλίο των ατομικών μας σκορ; Προτείνω να.. αναθεωρήσεις λίγο την στάση σου. Κινείσαι λανθασμένα -γνώμη μου- στον απόηχο της αποχώρησης του Κηφέα, κάτι που δεν ισχύει για τους υπόλοιπους.


Edited by - Heretic on 06/11/2015 15:54:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 15:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

έτσι αναλυτικά θα στα λέω να κομπλάρεις και να απαντάς μονολεκτικά...πέρα από αυτά τα παιδικά, κοιτάξου στον καθρέφτη και δες τι εικόνα παρουσίασες μ'όλα αυτά...ξέρεις στο δικό μου αξιακό σύστημα η 'συκοφαντία' είναι βαριά λέξη...στο δικό σου προφανώς είναι πταίσμα, γιατί μάλλον έτσι έχεις μάθει...εγώ πριν εκθέσω τον Κηφέα το σκέφτηκα πολύ, το ζύγισα πολύ, και το επιβεβαίωσα πολύ....ενώ εσύ καψερέ μου όρμηξες στη λάσπη χωρίς καν να αναρωτηθείς για τα πιο βασικά....κοιτάξου λοιπόν από μία νέα οπτική και προβληματίσου...και τουλάχιστον προσπάθησε για τα θεματάκια...στην ανάγκη ζήτα και μια βοήθεια ρε παιδί μου δεν είναι κακό...και μόνο οι δεκάδες φορές που γκρινιάζεις επειδή γράφεις επώνυμα λέει κάποια πράγματα σε αυτούς που ξέρουν να διαβάζουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Heretic δεν έχεις παρατηρήσει τη ροή. Και κρίνεις από το γεγονός ότι εγώ μιλάω πολύ ενώ ο άλλος απαντά μονολεκτικά...όσο όμως αυτοί οι δύο πετάνε μαλακίες θα τα ακούνε. Και εννοείται μιλάμε για μέτωπο, φίλοι είναι (το έχουν πει άλλωστε), και σαν να τους ακούω μέχρι και στο τηλέφωνο να μιλάνε για το φόρουμ και τι έγραψε ο ένας και ο άλλος...

Heretic, του έδωσα πολλές ευκαιρίες του Dsm, πολλές!!! μέχρι και συμφιλίωση τού πρότεινα πριν μερικές εβδομάδες για να εισπράξω μία σιβυλλική απάντηση...και τού πρότεινα να χαλαρώσουμε διότι δε γουστάρω αντιπαλότητες και εντάσεις...

αλλά μία δύο τρεις, άντε και πηδήσου...έκανε πολλες χοντράδες και μαζεμένες, και όχι μόνο δεν τις έσωσε με κάποιο τρόπο υποτυπωδώς αλλά το συνεχίζει με αβάντα τον άλλον δίπλα...

όταν κάποιος με κατηγορεί άδικα Heretic έχω μάθει να υπερασπίζομαι τον εαυτό μου αρχικά με ευγένεια...όταν όμως αυτός ο κάποιος συνεχίζει να μού πετάει λάσπη τον παίρνει ο διάολος...και αυτό θα συνεχίσει να συμβαίνει όσο αυτό το γελοίο δίδυμο συνεχίζει να σχολιάζειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
AitheroVamon
DSM πριν παμε στο Mohenjo Daro, θελω να μείνουμε στο Baalbek
με αφορμή τη φωτογραφία που ανέβασες.
Γιατι κατ'αναγκη πρέπει να το έκαναν "γίγαντες" ή aliens το σμίλευμα
βράχων,
οι οποίοι σημειωτέων βρίσκονται ήδη στην περιοχή;
Οι ογκόλιθοι του Baalbek φίλε Ανδρέα μεταφέρθηκαν από αρκετά μακρυά. Όσο για τον ογκόλιθο της φωτογραφίας που είναι και ο μεγαλύτερος, υπολογίζεται ότι ζυγίζει 1.200 τόνους, και θα χρειαζόντουσαν 16.000 άτομα για να τον σηκώσουν.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
quote:
DSM

Να παίρνεις και τα χάπια σου παράλληλα. Μην πάθεις και τίποτα...


quote:
DSM

Από την άλλη αυτό, εκτός από αδιάσειστο επιχείρημα, το λες και παραληρηματική διαταραχή.


Μάλιστα ... εγώ απλώς να υπενθυμίσω [ γιατί είμαι και το κακό παιδί του φόρουμ ] πως σε ανάλογες περιπτώσεις προσβολής της ψυχικής υγείας ενός μέλους, υπήρξε άμεση επέμβαση από την διαχείριση. Παλιότερα δηλ. γιατί τώρα, δεν ξέρω τι "παίζει" ...

"enlighted mind sees the endless emptiness"

Edited by - z_i_p on 06/11/2015 16:09:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

και κάτι άλλο, τον αυταρχικό τόνο στην προηγούμενη σελίδα τον ανακάλεσα διότι δεν ήταν ούτε ωραίος ούτε σωστός...ξεκαθάρισα όμως ότι το θέμα δεν θα προχωρήσει εάν ο καραγκιόζης δεν πάρει πίσω αυτά που είπε...όσο όμως ο καραγκιόζης το συνεχίζει το θέμα αυτό θε έχει διαρκή μποφόρια και μελτέμια


το θέμα του Κηφέα εγώ το επανέφερα Heretic;;; πλάκα μού κάνεις κι εσύ;;; δες Heretic ποιός με κατηγόρησε στην αρχή ότι "κάνω αυτά για τα οποία κατηγορώ άλλους"!! δες ποιός βγαίνει στη συνέχεια και βγάζει λάδι τον Κηφέα για να κατηγορήσει εμένα...

Heretic, θερμή παράκληση, σε εκτιμώ ειλικρινά, αλλά πριν διατυπώσεις την όποια γνώμη σου διάβασε καλά το θέμα αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

μη βάζεις λάδια και μη δημιουργίες περαιτέρω κλίμα ζιπ...είσαι σαν την αρνητική ενέργεια του φόρουμ ρε παιδί μου εσύ...και στην τελική ποιός τα χέζει μωρέ τα παρακμιακά αυτά τυπάκια;; δηλαδή είναι ποτέ δυνατόν να με θίξει ουσιαστικά μία βρισιά του νικόμαχου και του ντιεσεμ;;;..άσε που αν διαγραφούν αυτοί τότε πώς θα γλεντάω εγώ;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:14:12  Εμφάνιση Προφίλ
Αχαμπάριαστος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
quote:
kost

και στην τελική ποιός τα χέζει μωρέ τα παρακμιακά αυτά τυπάκια;; δηλαδή είναι ποτέ δυνατόν να με θίξει ουσιαστικά μία βρισιά του νικόμαχου και του ντιεσεμ;;;


Τότε, γιατί τσουρομαδιέσαι ρε άνθρωπα ;;;

"enlighted mind sees the endless emptiness"

Edited by - z_i_p on 06/11/2015 16:32:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:30:05  Εμφάνιση Προφίλ
Αν παρατηρήσεις την φωτογραφία Σωτήρη, θα δεις οτι εκεί λαξεύτηκε το παραλληλόγραμμο...
η βάση του δεν πρόλαβε να αποκοπεί απο τον κύριο βράχο.
ίσως αυτός να ήταν ο λόγος που δεν χρησιμοποιήθηκε πουθενά,
γιατί είχαν θέμα μεταφοράς του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:32:25  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα, πιστεύεις πως μπήκαν σε όλον αυτό τον κόπο λάξευσης, για να διαπιστώσουν στο τέλος πως δεν μπορούν να μεταφέρουν τον ογκόλιθο? Έτσι απλά?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:37:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

όταν κάποιος με κατηγορεί άδικα Heretic έχω μάθει να υπερασπίζομαι τον εαυτό μου αρχικά με ευγένεια...όταν όμως αυτός ο κάποιος συνεχίζει να μού πετάει λάσπη τον παίρνει ο διάολος...και αυτό θα συνεχίσει να συμβαίνει όσο αυτό το γελοίο δίδυμο συνεχίζει να σχολιάζει


Ναι, αλλα με τον τρόπο που το πας και να έχεις δίκιο το χάνεις. Γίνεσαι κάτι σαν αυτοεκπληρούμενη προφητεία: με κατηγορεί κάποιος για κάτι, και επειδή εκνευρίζομαι, καταλλήγω να γίνω αυτό που με κατηγόρησε. Για κάνε ενα break και ξαναδιάβασε τους διαλόγους σας, σαν κάποιος τρίτος, χωρίς συναίσθημα. Αποστασιοποίηση λέγεται, όπως ερμηνεύεται ο Μπρέχτ, αν έχεις ακούσει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 16:49:35  Εμφάνιση Προφίλ
Ότι βλέπω λέω DSM,
Εσύ δεν βλέπεις οτι ο βράχος έχει συνέχεια κάτω?
στην υπόθεση που έκανα κόλλησες


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy