ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SFranky
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 14:40:49  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σε όλους!
ήθελα να πω δυο πραγματάκια για τα τελευταία που γράφτηκαν στο φόρουμ.
Το πρώτο είναι, οτι μιας και η Α.Π. δεν είναι ακόμα καλά εδρεωμένη και αναγνωρισμένη (ουτε και χαρτογραφημένη, θα έλεγα) , και μιας και απ'ό,τι φαίνεται είναι αρκετά υποκειμενική εμπειρία, καλό θα ήταν να μη βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα για το τί είναι ψυχή και τί ρόλο παίζει ο εγκέφαλος κτλ. Απ' ό,τι βλέπω διαβάζοντας από δω κι απο κει, υπάρχουν ποικίλες περιγραφές του φαινομένου, τόσο της διαδικασίας πρόκλησής του όσο και της εξέλιξής του. Επειδή όλα αυτά είναι ακόμα στα σπάργανα (κι επειδή δεν επιδέχονται κάποια επιστημονική θεμελίωση ακόμα) καλά θα ήταν να κρατάμε και κάποια (μικρή) δόση σκεπτικισμού. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Κι εγώ είμαι ακριβώς σε μια τέτοια φάση, που έχοντας διαβάσει κάποια πράγματα κι έχοντας ακούσει κάποια άλλα από έγκυρες πηγές νιώθω σα να καταρρέει μέσα μου όλο αυτο το οικοδόμημα που λέγεται από μερικούς 'κοινωνικός προγραμματισμός΄ . Ναι, δε λέω κακό πράγμα ο προγραμματισμός αλλά ας μη τα απορρίψουμε όλα μονομιάς γιατί κάποια λίγα πραγματάκια από αυτό ν έχουν κάποια χρησιμότητα. Άλλο το να είναι κανείς δεκτικός και άλλο ευκολόπιστος.
Το δεύτερο πάει στο svenardo. Μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις κι εμένα γι'αυτά τα βιβλία, μιας και ψάχνω αυτό τον καιρό γενικά από δω κι απο κει? Ασχολούμαι κι εγω με την Α.Π και τα lucid dreams, αν και είμαι ακόμα μάλλον πρωτάρης.(τα δύο βιβλία που έχω είναι το συνειδητό ονείρεμα του Ευαγγελόπουλου, και ο φωτεινός ονειρευτής του Μαλκολμ Γκόντγουιν.(παρεμπιπτόντως ό,τι είχε το δεύτερο υπήρχε σχεδόν αυτούσιο και στο πρώτο!!) Έχω "βγει" 2 φορές, μια στην οποία δεν έβλεπα ΤΙΠΟΤΑ και μία στην οποία σηκώθηκα κανα μέτρο και έβλεπα το δωμάτιο μου αλλά τρόμαξα τόσο πολύ (άνοιξε η πόρτα-όχι στ'αλήθεια όμως!) που γύρισα πίσω . Επίσης είδα και δύο όνειρα στα οποία συνειδητοποίησα οτι ονειρεύομουν, τα οποία επίσης κράτησαν μόνο 3-4 δευτερόλεπτα (μετά ξεθώριασαν). Αυτό που δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα να λέει είναι αυτή η εκπληκτική στιγμη στην οποία έρχεται η συνειδητοποίηση. Ρε παιδιά ένιωσα σαν η "κάμερά" μου να μεταφέρεται ξαφνικά στον ονειρικό μου εαυτό !!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ συναίσθημα..
αυτά και συγγνώμη για την πολυλογία μου :-)
SfrankyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SFranky
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 14:51:54  Εμφάνιση Προφίλ
α και κάτι άλλο, για να μην παρεξηγηθώ. Δε θεωρώ σε καμμία περίπτωση οτι η Επιστήμη του δυτικού πολιτισμού μας εκφράζει ή μπορεί να εκφράσει το Απόλυτο. Απεναντίας με εκνευρίζει αυτό το ύφος "τα ξέρουμε όλα και ό,τι δε ξέρουμε είναι στο (δικό μας μόνο) χέρι μας να το ανακαλύψουμε". Ειδικά σε ότι αφορά τα 'εσώτερα΄ η επιστήμη έχει φανερά μαύρα μεσάνυχτα. Αν κάποτε βρει εξηγήσεις, θα είναι απλά μια γλώσσα με βαρύγδουπες λέξεις, αλλά δε θα εξηγεί ποτε το γιατί, τουλάχιστον αν συνεχίσει μ'αυτή τη λογική. Προσωπική μου άποψη (όσο μπορώ να έχω αληθινά μία) είναι οτι μιας και οι στόχοι της επιστήμης είναι καθαρά χρησιμοθηρικοί, η μεταφυσική αλλά κυρίως οι Ανατολικές φιλοσοφίες και συστήματα θα είναι πάντα απαραίτητα στον άνθρωπο. Εναλλακτικά, θα μπορούσαν οι δύο κόσμοι απλά να αλληλοσυμπληρώνονται. Αλλά σε καμμία περίπτωση δε μπορεί να περιγράψει μία από τις δύο απόλυτα όλα αυτά, μιας και πιθανότατα δεν υπάρχει απόλυτα κάτι (αντικειμενικά!) για να περιγραφεί.. (έτσι το βλέπω τουλάχιστον)

SfrankyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicos
Νέο Μέλος

Belgium
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2002, 12:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicos
kala, kai apo ths 3 sptembrioy, den mporo na lavo pio nea minimata... diavasa teleytea to "conversation with god" -3tomoys- kai moy efere nea diastash sthn skepsh ths iparkshs mas. emena moy eixe seimvi to ekseis prin loigo kero:
eno eiha ksaplosh to vradh ksehasa na pio nero kai h dipsa paramine...mehri poy ligo argotera oneirevomoyn oti aniga to psygeio na pio apo to mpoykali kai afoy eimoy sthn kouzina synitopeio oti den mporo na piaso to mpoykalh... seinitomeihsa oti koimomoy synama kai den katalavena ti moy ginaitai...otan kati sthn koilia moy me trabage pros to krebati opou evlepa ton eayto moy ksaplomeno kai "ksanampika apotoma me ena periergo thorivo piso moy sanna eskize kapios hartia sthn spondiliki moy stilh
look ...a kiss


loukakisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vibrant
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2002, 10:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vibrant
Διάβασα τα περισσότερα μυνήματα που σχετίζονται με τις αστρικες προβολές και συμφωνώ οτι είναι μια συγκλονιστική εμπειρία που αφήνει αιώνια ίσως το σημάδι της σ'αυτον που την έζησε. 'Ομως , χωρίς να θέλω να μειώσω το μέγεθός της , παραμένει να είναι μιά εμπειρία που προέρχεται απο τη δύναμη της θέλησης. Και εδώ ίσως είναι η μόνη μου διαφωνία : σύμφωνα με τη δική μου αντίληψη , οι εμπειρίες που αναφέρθηκαν οι οποίες συνέβησαν αιφνιδιστικά , χωρίς επιδίωξη , προέρχονται απο κάποιο ανώτερο απο εμάς απίπεδο και έχουν ένα βαθύτερο σκοπό τον οποίο με τον περιορισμένο μας νού δέμ μπορούμε να κατανοήσουμε .Οι εμπειρίες όμως που προήλθαν απο τη δύναμη της θελήσεως και της επιμονής εκ φύσεως περιορίζονται στο επίπεδό μας .
Και γιά να εξηγήσω απο πού προέρχονται αυτές οι πεποιηθήσεις : Μιά χειμωνιάτικη 5 χρόνια , ενώ προσπαθούσα να λ'υσω αγωνιωδώς μια 'ασκησα φυσικής , κοιτάζω απο το τζάμι του μπαλκονιού μου έξω , και σε μιά στιγμή που φάνηκε σαν χίλιες ένοιωσα την απέραντη γαλήνη και σάν να βρισκόμουν στο ρεύμα μιάς τεράστιας εναρμονισμένης ροής που κυλούσε αιώνια . Παράλληλα ένοιωσα μία δόνηση που αυξανόταν στο κέμτρο του στήθους μου και μία ζέστη στο ίδιο σημείο και ένα κρύο φώς να μπαίνει στο κεφάλι μου . Εκέινη τη στιγμή συνέβη το πιό συγκλονιστικό : τα χέρια μου κυριεύτηκαν επίσης απο αυτή τη δόνηση και χωρίς εγώ να κάνω κάτι άρχισαν να κουνιούνται και τα δύο απο μιά άγνωστη για μένα δύναμη , χωρίς να φοβάμαι , προς τα πάνω , μ'εχρι που έφτασαν πάνω απο το ύψος του κεφαλιού μου . Εκέι έμειναν για λίγο και μετά η δύναμη αυτή εξαφανίστηκε και τα χέρια μου έπεσαν κάτω . Ύστερα , μιά αίσθηση γαλήνης και ευτυχίας έμεινε μαζί μου για τρείς ημέρες . Μετά ανακάλυψα οτι όποτε χαλάρωνα και ηρεμούσα τη σκέψη μου διάφορες εμπειρίες που εκτός απο κίνηση περιελάμβαναν και ενεργοποίηση της όρασής μου και της φωνής μου και του συναισθήματός μου , δίνοντάς μου σιγά σιγά μιά βαθύτερη κατανόηση του εαυτού μου και του κόσμου . Βέβαια μέχρι τώρα δέν είχα πεί σε κανέναν για αυτες τις εμπειρίες γιατί εγώ ο ίδιος άν δε μου είχαν συμβεί , δέ θα πίστευα κάποιον που μου τις περιέγραφε με τίποτα , αλλα μου χρειάζεται να τις εκφράσω.
Για να καταλήξω : μου είχε συμβεί να βγω απο το σώμα μου χωρίς να το επιδιώκω και ήταν μιά πολύ τρομαχτική εμπειρία για μένα , αλλα πιστεύω οτι δέν ήταν αστρικη προβολή ακριβώς γιατί δε το επιδίωξα αλλά συνέβη απο μόνο του . Περιμένω ζωντανές απαντήσεις!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2002, 12:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ. ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ. ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΦΩΣ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ, ΟΧΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ. ΟΤΑΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΑΝΑΔΥΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΤΟΥ ΕΓΩ, ΑΠΛΑ ΒΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ.
ΤΑΠΕΙΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΟΝ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ, ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ. ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΟΝ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΚΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΒΙΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΑΔΡΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΝΘΥΜΗΣΗ

Edited by - ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ on 20/11/2002 21:18:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2002, 14:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
ΟΣΑ ΒΙΩΝΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,ΠΡΙΝ ΦΘΑΡΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΙΣ ΑΓΝΟΙΑΣ.ΜΟΝΑΔΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ,ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΦΩΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΦΛΟΓΑ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ,ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟΝ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ ΠΟΘΟ ΝΑ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΝΟΥΝ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ,ΒΑΜΠΥΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΜΑΣ,ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗ,ΜΕ ΥΠΟΚΟΣΜΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ(ΣΚΕΨΕΙΣ,ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ),ΕΓΩΙΣΜΟΥ,ΥΠΕΡΩΨΙΑΣ,ΑΥΤΟΘΕΩΡΗΣΗΣ,ΛΑΓΝΕΙΑΣ,ΦΘΟΝΟΥ,ΖΗΛΕΙΑΣ,ΜΙΣΟΥΣ,ΦΟΒΟΥ,ΟΡΓΗΣ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΟΧΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ.ΟΤΑΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΑΝΑΔΥΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΤΟΥ ΕΓΩ,ΑΠΛΑ ΒΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ.
ΤΑΠΕΙΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΟΝ,ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ,ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ.ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΟΝ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΚΤΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ,ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΒΙΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ,ΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΑΔΡΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΝΘΥΜΙΣΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nienna
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2002, 11:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienna
Γεια σας παιδιά.
Με μια γρήγορη ματιά στις 6 σελίδες του θέματος
διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι θεώρουν την α.π.
ως θετική εμπειρία.
Δεν ξέρω αν αυτό που έχω ζήσει είναι α.π. αλλά σίγουρα
δε μου άφησε ευχάριστα συναισθήματα.
Κατά τη διάρκεια του ύπνου μου νιώθω το σώμα μου να
αιωρείται.Πάντοτε ανεβαίνω ψηλά.Και από εκεί βλέπω το
χώρο κάτω μου.Βλέπω το σώμα μου στο κρεβάτι,το δωμάτιο μου
με κάθε λεπτομέρεια.Προσπαθώ να μη φύγω άλλο αλλά να
"επιστρέψω" στο κορμί μου.Αλλά δεν μπορώ.Κάτι πολύ πιο
δυνατό από εμένα με κρατάει.Τώρα πως είναι δυνατό κάτι
να κρατάει την ψυχή μου είναι άλλη ιστορία.Αλλά υπάρχει
πάλη και τρόμος ότι δεν θα ξαναμπώ στο κορμί μου.
Τις πρώτες φορές που μου συνέβει υπέθεσα ότι ήταν
απλά ένα όνειρο και ότι μπορούσα να δω λεπτομέρεις του
χώρου στον οποίο βρισκόμουν γιατι ήταν οικείος σε ΄μενα.
Ήταν το υπνοδωμάτιο μου.
Το σοκ το έπαθα ένα καλοκαίρι κατά τη διάρκεια των
διακόπων μου.Είχα πάει στην Αντίπαρο με το φίλο μου και
το πρώτο βράδυ παθαίνω τα ίδια.Το καινουργιο εδώ ήταν ότι
έβλεπα όλες τις λεπτομέρεις του καινούργιου χώρου,εμένα
και φυσικά το φίλο μου.Για καλή μου τύχη ο φίλος μου
ξύπνησε και ακούγοντας με να αναπνέω παράξενα πρόσπάθησε
να με ξυπνήσει.Φανταστείτε τη φρίκη του όταν διαπίστωνε πως
δεν αντιδρούσα και τη δικιά μου που τον έβλεπα να με κουνα
και να μου μιλάει!!!Τελίκα επέστρεψα με μια τρομερή αίσθηση
πτώσης.Την ένιωσε και αυτος γιατι τραντάχτηκε όλο μου το σώμα.
Αυτά...

"ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΟΤΕ!!!"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimpapg
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 03:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimpapg
Καλησπέρα παιδιά.

Πριν από δύο περίπου χρόνια είχα δοκιμάσει να κάνω κάποιες από τις ασκήσεις που κυκλοφορούν είτε σε βιβλία είτε στο internet και οι οποίες υποτίθεται ότι οδηγούν σε α.π. Μετά από προσπάθειες κάποιω μηνών, αναγκάστηκα να σταματήσω, κυρίως λόγω του ολοένα και μεγαλύτερου φόβου που αισθανόμουν. Νομίζω ότί είχα προχωρήσει αρκετά, καθώς είχα αρχίσει να φτάνω στο σημείο να αισθάνομαι τους πολυπόθητους κραδασμούς - οι οποίοι σημειωτέον μερικές φορές έρχονταν και στον ύπνο μου, χωρίς να κάνω τίποτε για να τους προκαλέσω. Από κάποιο σημείο και ύστερα όμως, είχα διαρκώς την αίσθηση ότι κάποιος - κάτι με παρακολουθούσε στο σπίτι, είτε έκανα αυτές τις ασκήσεις είτε όχι. Σαν αίσθηση εμφανίστηκε πρώτη φορά όταν ήμουν ξαπλωμένος και προσπαθούσα να συγκεντρωθώ, και μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα ωραίο συναίσθημα, σαν κάποιος να με προστάτευε. Καθώς όμως περνούσε ο καιρός, είτε αυτός που με προστάτευε για κάποιο λόγο θύμωσε μαζί μου, είτε έφυγε και κάποιος άλλος μοχθηρός πήρε τη θέση του. Σχεδός ένιωσα να επιββεβαιώνομαι από δύο περιστατικά: α)κάποιο βράδυ, ένα από τα σκυλιά μου δε δεχόταν με τίποτε να έρθει κοντά μου όταν καθόμουν σε μία συγκεκριμένη θέση, ενώ αν άλλαζα θέση έτρεχε κατευθείαν πάνω μου για χάδια β)Η (πρώην) γυναίκα μου ξύπνησε κάποιο βράδυ, έντρομη, από τη "Μώρα" ή "Μόρα" ή όπως αλλιώς τη λένε. (Αν κάποιος ξέρει κάτι για το φαινόμενο αυτό, θα ήθελα να με βοηθήσει και σε αυτό). Τέλος πάντων, το θέμα εξακολουθεί να με ενδιαφέρει, όχι μόνο γιατί πιστεύω ότι μία α.π. είναι σαν εμπειρία απίστευτα ενδιαφέρουσα, αλλά και γιατί οι ασκήσεις από μόνες τους φαίνονταν να με αλλάζουν σαν άνθρωπο προς το καλύτερο, καθώς η αυτοσυγκέντρωση στην οποία έφτανα ήταν - τουλάχιστον - λυτρωτική. Θα ήθελα κάποιος ο οποίος είχε πραγματικά μία τέτοια εμπείρία να βοηθήσει στο να καταλάβω αν η αίσθηση της παρουσίας που είχα μπορεί να ήταν πραγματική και, αν ήταν, τι θα έπρεπε να κάνω για να μη με ενοχλήσει ξανά αν θελήσω κάποια στιγμή να ξαναδοκιμάσω.

Αυτά για την ώρα. Ελπίζω να δω κάποια απάντηση σύντομα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaongr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 23:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaongr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος aenaongr

Ο ήλιος λάμπει, και όμως...
η καρδιά μου είναι στο σκοτάδι
Αβέβαια τα λόγια που έρχονται στο στόμα
κι ίσως...
δρόμος που δεν πάει πουθενά

Ο ήλιος λάμπει, φωτίζει
ότι κι άν αγγίζει στο δρόμο του
θα τολμήσω άραγε να κάνω το βήμα;
Παλιοί φόβοι με κατακλύζουν
Στέκομαι παγωμένος

Κι'ο ήλιος συνεχίζει να λάμπει


Αθανάτων το ζειν. Bίος θνητών, σπουδή θανάτου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 14:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Υπάρχει κάτι εντός μας που φέρνει τον φόβο για το κακό «που θα μας συμβεί» όταν ανοίγουμε τα μάτια της ψυχής στην αλήθεια και στους αιώνιους κόσμους της .
Όταν αφήνουμε την ψυχή στον λήθαργο, με τα μάτια κλειστά , εγκαταλειμμένη στο σκοτάδι της αγνοίας και της ανυπαρξίας , αυτός ο κάποιος εντός μας , μας αφήνει στο ποιο εγκληματικό και ψευδές συναίσθημα της συμπαντικής τάξης , στην γαλήνη της παντοτινής απώλειας.
Μας φοβίζει όταν είμαστε αντιμέτωποι με το φως , μα έχει εθίσει στην «γαλήνια»νάρκωση του την ψυχή μας , την στιγμή που βρισκόμαστε αντιμέτωποι με τον μεγαλύτερο τρόμο , το σκότος του εγκλωβισμού και του θανάτου στον ψεύτικο υλικό κόσμο.
Γιατί ;
Γιατί «αυτός» είναι το ίδιο το σκότος ,είναι ο ίδιος ο φόβος ,ο φθόνος , το μίσος , η υπεροψία , η εγωλατρία , η θεοποίηση της ηδονής .
ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ, ΕΞΑΛΕΙΦΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ(ΖΩΗ) ΣΤΟΝ «ΑΡΧΟΝΤΑ» ΕΝΤΟΣ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΓΓΙΖΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΟΥ. ΑΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΊΣ ΤΟΝ ΑΡΧΩΝ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ.
ΕΧΩ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΕ ΦΟΒΑΤΑΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

darkStar
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2002, 18:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkStar
quote:

Apo tote pou 3ekinisa na diavasw afta ta postz,arxisan na mou simvainoun diafora pragmata.Simfwnw me ton akpe pou eipe oti opoioi asxolounte me afta,ginontai olo kai poio evalwtoi.Proxtez to vradi,meta apo kapoia asxima gegonota me filouz,3aplwsa na koimi8w. Den me eperne o ipnoz kai eixa afere8ei teleiwz.Den 8imamai na eixa afere8ei toso poli pote 3ana stin zwi mou.Se kapoia stigmi epanil8a kai siniditopoiisa oti osi wra imoun afirimenoz,akouga kapoia vouita ta opoia itan arketa dinata miaz kai me to pou stamatisan,enoiwsa apoliti iremia.Afto den 3erw an simene kati alla mou fanike poli periergo.To epomeno vradi,agripnoz ka8wz imoun apo to prwigoumeno,epesa na koimi8w,3ana me anxoz kai neyra gia to idio 8ema.3aplwsa kata tiz 2:10 kai ap'oti mporw na 8imi8w,me pire ameswz o ipnoz.Se kapoia stigmi,nomiza oti 3ipnisa.Siniditopoiisa oti itan sleep paralysis alla par'ola afta sinexisa na prospa8w na kouni8w.to apotelesma otan midamino.to mono pou katafera itan na kounisw ta daxtila mou.To parado3o tiz ipo8esiz einai oti se kapoia fasi,eniwsa ena...as to poume moudiasma to opoio,ka8wz imoun anaskela,epiane oli tin de3ia meria mou.Eniw8a oti kati feugei apo mesa mou.3anasiniditopoiisa oti mallon pigena gia astriki provoli.Omologw oti tromokrati8ika kai iswz aftoz itan o logoz pou den e3elix8ike.To gegonoz me kanei na pisteuw oti itan pragmati ali8ino miaz kai ka8oz imoun se sleep paralysis,otan 3ipnisa imoun akrivwz stin idia stasi opwz imoun sti sleep paralysis kai apla,san na egine ena tak,enw evlepa ta pragmata mprosta mou kapwz perierga,ta eida kanonika.Tote siniditopoiisa oti eixa 3ipnisei.Opwz einai anamenomeno,den koimi8ika kai to prwi piga xwma sxoleio.Den 3erw an iparxei tropoz na to apotrepsw afto.Pragmatika einai enoxlitiko.

StorM_GmA


file storm exo pa8ei akrivos to idio pragma xoris omos na vriskomai se katastasi 8imou i agxous..anyway ithela na rotiso vasika ti mou eixe simvei telika ekini tin nixta..an kapios mporei na voi8isei as to kanei... thanksΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 14:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Ο ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ Η ΑΛΛΙΩΣ, Ο «ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ»
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ
ΚΟΣΜΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ
ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ
ΚΟΣΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ
ΠΡΟΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ.
ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΟΠΩΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ
ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ
ΧΟΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΚΑΙ
ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ,
«ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ» ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ
«ΚΑΘΑΡΗ» ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΔΗΛΑΔΗ
ΑΠΑΛΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥ,
ΥΠΕΡΟΨΙΑΣ, ΟΡΓΗΣ, ΜΙΣΟΥΣ, ΦΘΟΝΟΥ, ΖΗΛΙΑΣ, ΛΑΓΝΕΙΑΣ,
ΦΟΒΟΥ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΔΩ ΣΤΟΝ
ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ «ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΟΡΑΣΗ»,
ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ
ΜΕΤΑΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ,
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΑΥΤΟ
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ, ΘΑ
ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ.
ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ
ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΩΝ ΜΑΣ, ΘΑ ΝΑΡΚΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΜΑΣ
ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ(ΟΝΕΙΡΑ)
ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ
ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΥΤΟΥ.
ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΑΥΤΟ
ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ
ΚΟΣΜΟ. ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ
ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΜΕΝΑ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ,
ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ.
ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΕΙΡΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ
ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΩΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ(ΟΝΕΙΡΑ) ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ
ΚΟΣΜΟ. ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ
ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΤΙΣ ΕΞΑΛΕΙΨΗΣ ΤΩΝ ΑΙΤΙΩΝ ΠΟΥ ΤΙΣ
ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΕΣ, ΤΟΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ, ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΔΩ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ.
ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΔΩ, ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΛΗΘΗ ΕΚΕΙ
ΟΣΑ ΒΙΩΝΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ
ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ
ΖΩΗΣ, ΠΡΙΝ ΦΘΑΡΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΙΣ ΑΓΝΟΙΑΣ.
ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ
ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ
ΦΘΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ
ΠΟΣΟ, ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΦΩΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ Η
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΦΛΟΓΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ
ΣΟΥ, ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟΝ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ ΠΟΘΟ ΝΑ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΙΣ
ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΟΥΝ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ, ΑΥΤΟ
ΠΟΥ ΗΤΑΝ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ, ΒΑΜΠΥΡΙΖΟΥΝ
ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ, ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ
ΑΝΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, ΜΕ ΥΠΟΚΟΣΜΕΣ
ΔΟΝΗΣΕΙΣ(ΣΚΕΨΕΙΣ, ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ), ΕΓΩΙΣΜΟΥ, ΥΠΕΡΟΨΙΑΣ,
ΟΡΓΗΣ, ΜΙΣΟΥΣ, ΦΘΟΝΟΥ, ΖΗΛΙΑΣ, ΛΑΓΝΕΙΑΣ, ΦΟΒΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 20:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou
KALISPERA SE OLUS.INE APO TA PIO ENDIAFERODA 8EMATA.

8A BO AMESOS STO 8EMA.EXETE PROSPA8ISI ENO DEN KIMASTE NA DITE TON EAUTO SAS EKINI TIN STIGMI OPU KA NA ISTE APO ALI OPTIKI GONIA?8ELI SIGEDROSI KE IPOMONI.DEN XERO AN INE FADASIA ALA OTAN KA8OME STIN KAREKLA MONOS MU EXO PROSPA8ISI NA DO EXO APO MENA APO MIA ALI OPTIKI GONIA TON EAUTO MU NA KA8ETE STIN KAREKLA.
MPORI NA SAS FADAZI PARAXENO OMOS GINETE.KLISTE TA MATIA SAS KE PROSPA8ISTE.


EPISIS POLI APO EMAS VLEPUME STON IPNO MAS NA PETAME.AUTO INE GIATI 8ELUME NA IMASTE ELEF8EROI KATI MAS KATAPNIGI 8ELUME NA FTASUME PSILA.OMOS OPOS IPE KE O FILOS MAS NIKOLAS TIN EPOMENI MERA PU XIPNAME NIO8IME AGALIASI,KE IMASTE DIAFORETIKI PSIXIKA KE SOMATIKA XEKURASTI.


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
αυτό που αναφέρεις το έχω κ΄ανει μια φορά ενώ ήμουν στο κρεβάτι αλλά πιστεύω πως σχετίζετται με τη φαντασία και είναι το ΄ιδιιιο με όταν φαντάζεσαι πως πετάς και μετά από μερική ώρα αν είσαι αρκετα΄συγκεντρωμένος νιώθεις σαν να είσαι πραγματικά στο αέρα και βλέπις ζωντανές εικόνες . βέβαια μπορεί κάλιστα να είναι και αστρική προβολή . αλήθεια σου χρειάζσεται πολύ ώρα για να φτάσεις σε αυτήν τη κατ΄στασή ? εγώ όταν το δοκίμαζα ελάχισες φορές μου πετύχαινε και χρειαζόταν να χαλαρώσω εντελώς με κίνδυνο να με πιάσει ο ύπνος

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou
FILE MU T-SEEKER,

AUTO PU KANO 8ELI POLI SIGEDROSI ALA MIN FADASTIS OTI KRATAEI PANO APO 10 DEUTERA.INE STIGMIEO ALA AXIZI.PADOS XANALEO 8ELO POLI SIGEDROSI ISOS MERIKI NA TO LENE FADASIA,DILADI NA FADASTIS TON XORO KE NA FADASTIS TIN 8ESI PU ISE.OMOS AN XALAROSESETE KE DEN "SFIGESTE" NA FADASTITE TOTE BORI NA KATALAVETE TI ENOO.

ME SEVASMO

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 22:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
τι ενοείς λέγοντας ότι βλέπεις τον εαυτό σου ? απλώς έχεις μία εικόνα του εαυτού σου σαν όταν μερικές φορές φανταζόμαστε κάτι και κλείνουμε τα μάτι καιέρχεται η εικόνα ή είναι κάτι σαν να είσαι έξω από το σώμα σου ?


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 22:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou
MERIKES FORES DEN 8ELO NA PISTEVO OTI BORI KATI TETIO NA SIMVENI KE PROSPA8O NA PISO TON EAUTO MU OTI INE STIN FADASIA MU MIA IKONA OPOS LES KE ESI.
OMOS STIN PRAGMATIKOTITA,NIO8O NA "ELAFRENO" NA FEVGO KE STIGMIEA DEN BORO NA TO KRATISO POLI VLEPO TON EAUTO MU EXO APO MENA.

INE KATI PU DEN PERIGRAFETE AN DEN TO KANIS.

ME SEVASMO


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 22:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Ε τότε πρέπει να είναι αστρική προβολή . να σε ρωτήσω και κάτι άλλο... έκανες εξάσκηση για αυτό ή απλά ανακαλυψες ότι σου συμβαίνει?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 22:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou
MU SINEVI OTAN TO 1o ETOS FITITIS MAKRIA APO TIN ELLADA,EMENA TIS PERISOTERES ORES MONOS MU.


TO "ANAKALIPSA" PRAGMATIKA OTAN STO 2o EXAMINO TOY 1ou ETUS EDO STIN SCOTLAND,ENO ITAN 12 TO VRADI EXO IXE MOLIS SURUPOSI.EKLISA TA MATIA MU KE ASTRAPIEA "ME EIDA"EXO APO TO PARA8IRO NA KA8OME MESA STO GRAFIO MU OPOS IMUN EKINI TIN STGMI.

ME SEVASMO

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 00:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
Loipon tha ithela na miliso gia auto to thema kai na perigrapso mia empeiria mou.prin apo ena xrono eimouna xaplomenos sto krebati mou kai h mhtera mou eleipe brazilia diakopes i ora itan peripou 12:00 kai leo as pao na do ti kanei i mana mou (eixa kai palioteres empeiries gia auto to ekana)tin oramatizomai kai blepo ton euato mou na feugei apo tin ellada kai na pigainei stin brazilia.ekei tin brisko na psaxnei ena kartotilephono kai tin blepo na tilephonaei kapou kai leo kai ego apo mesa kala m****ismeni einai tetoia ora pairnei tilephono sto spiti?(upopsin oti exoume exi ores diafora apo brazilia)kai amesos molis to teleiosa xtupaei to thlephono to sikonei o pateras mou kai htan i mana mou! ta sumperasma dika sas


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andread
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 17:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andread

quote:
EPISIS POLI APO EMAS VLEPUME STON IPNO MAS NA PETAME.AUTO INE GIATI 8ELUME NA IMASTE ELEF8EROI KATI MAS KATAPNIGI 8ELUME NA FTASUME PSILA

Τα όνειρα που βλέπουμε να πετάμε νομίζω ότι είναι πολύ ξεχωριστά !!!
Έβλεπα για πολλά χρόνια στον ύπνο μου ότι πετάω - τσουλάω απαλά στον αέρα, ένα απίστευτο συναίσθημα που σε φτιάχνει είτε το θεωρήσουμε αστρική προβολή είτε όχι...

Έδω και 3 χρόνια δεν έχω ξαναδεί αυτό το όνειρο τουλάχιστον στον υπνο μου: Το βιώνω στην πραγματικότητα με αλεξίπτωτο πλαγιάς. Η αίσθηση που έχω είναι ακριβώς ίδια με τό όνειρο !!!!
Πολλοί φίλοι από τον χώρο άρχισαν την πτήση και αυτοί λόγω των έντονων ονείρων τους. Αρκετοί από αυτούς όπως και γώ σταμάτησαν πια να το βλέπουν σε όνειρο (άλλα το ονειρευόμαστε κάθε στιγμή)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 19:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
andread nai merikes fores otan blepo ena profitiko oneiro kai sumbainei meta apo jkamposo kairo adinato na katalabo an einaistin pragmatikotita i zo se mia pseudesthisi ekeini tin stigmi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Andariel
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 02:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Andariel
Katarxas einai i prwti fora pou grafw kati sto FORUM tou esoterica.Xairomai pou blepw pws arketa atoma endiaferontai gia tin parapsixologia.
Gia to thema tis astrikis probolis pou thi3ate exw na pw kapoia pragmatakia.
Katarxas auto pou prepei na 3ekatharistei einai pws den uparxei mono i fisiki diastasi pou zoume alla kai alles opou droun paralilla me tin diki mas.Otan kaneis astriki proboli "ta3ideueis" se mia alli diastasi opu yparxei mono to astriko sou swma kai otidipote blepeis oso afora antikeimena den einai tipota allo para oi "eikones" tous se ekeini ti diastasi dixws ili.
Opws kai i tilekinisi kai o ipnotismos kai i tilepathia, enorasi kai paei legontas einai ikanotites pou diathetei kathe anthrwpos, aplws opws kai tin omilia den tin gnwrizoume otan geniomaste xreiazetai e3askisi.Auto simainei pws o kathenas mporei na to kanei.Min apelpizeste an den to kataferete me tin prwti (den uparxei periptwsi).Thelei e3askisi pou mporei na parei kai xronia (Asxoloumai 3 xronia kai ta exw kataferei 1 fora kai dixws na mporw na eleg3w plirws to astriko mou swma).
pragmatika to iliko mas swma sindeetai me mia "xordi" me to astriko mas swma i opoia ta krataei enwmena kai "kobetai" mono otan petheneis.DEN uparxei fobos na xatheis.An nomizeis pws "xathikes" sto astriko sou ta3idi arkei na zitiseis apo ton eauto sou na 3ipnisei i na akouseis ena thoribo pou tha se 3ipnisei.automata epanerxesai (se roufaei gia tin akribia kai 3ipnas).Oso gia ton tropo "metakinisis" den perpatas alla eorisai kai petas.Stin ousia den blepeis kan swma.Oso gia to poso epikindino einai tha elega katholou.Yparxoun bebaia diafores istories gia daimones pou tha ithelan to swma sou epomenws enas e3agnismos tou xwrou me mia mikri teleti e3orkismou me pentalfa den mas trwei xrono(einai kai arketa apli).Oso afora ton tropo pou tha petixeis to astriko sou ta3idi iparxoun polles methodoi apo tis opoies prepei o kathenas na brei auto pou tou teriazei.To kiriotero einai na min apelpizesai.mono kai mono apo tin prospathia tha matheis polla kai to apotelesma den tha argisei na erthei.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 01:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
ουφ επιτελους διαβασα και τις 6 σελιδες του θεματος. λοιπον εχο να προσθεσω τα συμπερασματα μου απο ολες τις απαντησεις.
ξεκινοντας θελω να ρωτησω αν η παρακατω εμπειρια μου εχει σχεση με την α.π. :
μου εχει τυχει μερικες φορες οταν ειμαι αρκετα κουρασμενος οταν ξαπλωνω στο κρεβατι μου να εχω μια αισθηση σαν να ανεβενω λιγο πανω απο το κρεβατι, σαν να πεταω ενο σιγουρα το σωμα μου δεν πεταξε πανω απο το κρεβατι, κατα τι διαρκια αυτη που δεν κραταει πανω απο 5 δευτερα νιωθω το αιμα να κυλαει στις φλεβες μου σαν την εσθηση που εχεις στα χερια σου οταν κρατας ενα λαστιχο λερου που περναει νερο, αλλα σε ολο μου το σωμα, μαλιστα νιωθω μια απεραντη γαληνη και μαι αισθηση ελεθεριας(απο τους νομους τις φυσηκης οπως η βαρυτητα). τι ειναι αυτο? εχει καμια σχεση με το θεμα?

καποιοι ειπαν οτι καταλαβενουν οτι τους περνει ο υπνος. δεν το επιασα. και εγο μερικες φορες νιοθω λιγα δευτερολεπτα πριν κοιμιθω οτι αδρανοποιητε σταδιακα το σωμα μου(σαν να κανω τερματισμο λειτουργειας)αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με αυτο που λενε οτι νιωθουν να τους περνει ο υπνος.

δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει την ταινια THE MATRIX αλλα ο τροπος κινησης στον εικονικο κοσμο του MATRIX ειναι ιδιως με την κινηση σε αστεικη προβολη.

σιγουρα ολοι εχετε ακουσει για την ενεργεια που μας περιβαλει η αλλιος την αυρα μας.
η ενεργεια αυτη σε καταστασεις οπως η α.π. εχει εξερετικη συμασια.
αυτη η ενεργεια χρησημοποιητε στην μαγεια για να κανουμε μια γητεια η μια τελετουργεια την οποια συγκεντρωνουμε για τον σκοπο μας με τον εξης τροπο : λεμε σινεχια καποια λογια και σιγκεντρονομαστε σε αυτα(τα λογια δεν εχουν δυναμη αλλα το ατομο που τα λεει), οταν σιγκεντροθουμε στα λογια τοτε εχουμε αρκετη ενεργεια. λαμβανοντας υποπσιν το προιγουμενο καντε σιγκριση με τις προσευχες και τα λογια που λενε στα ξορκια, τι συμπερενετε? οτι με την προσευχη συγκεντρονεσε και ανεβαζεις τα επιπεδα ενεργειας σου, οποτε οπου πιο πανω ειπαν για προσευχες καποιοι αλλοι φιλοι , τοτε μπορουμε να σκεφτουμε οτι απο αυτες πιραν ενεργεια και ξεπερασαν τις οποιες δυσκολιες.

καπου αναφερθικε μιπως ειπαρχει κινδυνος καποιο πνευμα να μπει στο σωμα κατα τη διαρκια τις α.π. και επιβληθει στην ψυχη μας, σκεφτικατε ομως ο δεμονισμος να ειναι απλος μια ψυχασθενια? δεν το εχω πσακει αυτο οποτε αν καποιος ξερει κατι ας το πει.

ειπαρχει αναφορα για 7 αστρικα επιπεδα, εχει μιπος σχεσι με τον μαγικο αριθμο 7?

γινετε αναφορα οτι τα κακοποια πνευματα ειναι στο κατοτερο επιπεδο και εχουν χαμιλα ποσα ενεργειας(μπορω αραγε να την λεω αστρεικη ενεργεια?), αν το σινδεσουμε αυτο με το καρμα που εχει ο καθε ανθροπος (το οποιο καρμα αποτελιτε απο αρνητηκη η θετικη ενεργεια αναλογα με τις πραξεις μας) μπορουμε να πουμε οτι με βαση την αρνητηκη η θετικη ενεργεια που εχει το καρμα μας ενο πεθανουμε μας κατατασει στο αναλογο επιπεδο?
ειναι μιπος το κατωτερο επιπεδο εκει που πανε τα κακα πνευματα, η μιπος ειπαρχει αλλο επιπεδο που παιζει το ρολο της κολασης? στο πρωτο επιπεδο αραγε ειναι ο παραδησος? ειπαρχει τουλαχιστον στο 1 επιπεδο επαφη με τον θεο?

εβγαλα το συμπερασμα οτι σε καταστασεις οπως η α.π και τα ονειρα(ελενχομενα πληρος η οχι) επικρατη η φιλοσοφια του ζεν. οτι δηλαδη ολα τα αντικειμενα ειναι οτι σκεφτο εγο οτι ειναι η οτι τα ονομασο.(και στην ταινια του matrix ετσι γινετε).

διαβασα την εμπιρια που ειχε μικρος ο φιλος nNOE και με εκανε να διμιουργησω την παρακατο αποψη:
οταν καποιος πεθενει, λιγο πριν τον κλινικο του θανατο μεταφερετε σε αστρεικη προβολη και μολις επελθει ο κλινικος θανατος το ασημενιο νιμα που κρατει αστρεικο με υλικο σωμα κοβετε . αν τελεφτεα στιγμη αποφεχθει ο κλινικος θανατος τοτε το ατομο επιστρεφει . να και οι μεταθανατιες εμπειριες λοιπον.

καπου διαβασα για μια αμφισβιτηση στη αναπτυξη που εχει κανει το πνευμα για να ερθει σε αστρεικη προβολη, και παραθετο την αποψη μου:
για να ερθει καποιος σε α.π. χριαζετε ατελιοτες ορες διαβασματος και προσπαθειας, μολις τελικα το καταφερει τοτε πιστεβο οτι ανεβενει ουσιαστικα ενα επιπεδο ποιο πανω στην αναπτυξη του πνευματος.

και μια ερωτηση που δεν ειδα να γινετε πουθενα, κατα τη διαρκεια της α.π. ο χρονος κυλαει κανονικα?

αυτα φιλοι μου αλπιζω να μην σας κουρασα (σας κουρασα σιγουρα με τοσα πραματα αλλα συνχορεστεμε) και σιγουρα θα σας βγηκαν τα ματια με τα ορθογραφικα μου λαθη γιατι εχω συνηθησει να γραφο με λατινικους χαρακτιρες και ολα αυτα τα εγραψα και βιαστικα.

φιλικα Νικος



The n00b in Magic but soon a Great Mage of Wisdom!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geolyk
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 10:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geolyk
exo kairo na grapso...
kalispera...
lipon mia erotisi...
Iparxei kanenas na mas pei sigoura to pos ginete i astriki proboli kai sigoura kai ti kindinous exei?????????????


www.spoilers.gr
www.geolyk.8m.net

www.geolyk.8m.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 18:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
ΦΙΛΕ nitro912gr ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΣΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΗΓΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙΝΔΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΡΑΜΑΤΙΣΟΥ ΔΥΟ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ Η ΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΟΥ ΜΑΤΙ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΚΛΩΣΤΗ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ Η ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΧΟΙΝΗ.ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ?ΠΙΟ ΠΑΝΩ.ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΕΥΑΤΟΥ ΣΟΥ.ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ -ΜΟΡΙΟ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΩ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΝ
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ


Υ.Γ ΠΑΡΑΤΗΡΕΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΝΔΥΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΛΑΞΙΑ?Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΥΛΗ!

Edited by - indigo_boy on 18/02/2003 18:09:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 18:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
.....ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ -ΜΟΡΙΟ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΩ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΝ


Ι….ΒΟΥ….Να σου κάνω μια ερώτηση?

Αν κάποιος,….. βγει η δεν βγει από το σώμα του…… αισθάνεται όπως περιέγραψες…(όχι στη χάση και στη βρέξει)………μα σταθερά.

……….τι θα σκεφτόσουν?

Θυμάσαι, εκείνο το σοφό φίλο μου….. που και αλλού ανέφερα?

Μια μέρα ακούγαμε ένα γνωστό μας, που μας έλεγε πως αισθάνεται κάτω από την επιρροή ορισμένων άσπρων ουσιών που έπαιρνε....

Γύρισε και μου ψιθύρισε στο αφτί.

Έτσι αισθάνομαι συνέχεια…..ακόμα και στον ύπνο μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 16:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΥΤΗΧΩΣ ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΟΦΟ ΣΟΥ ΦΙΛΟ.ΟΜΩΣ ΟΙ ΑΣΠΡΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΗΡΕΙΑ?ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΙ ΚΤΛ ΓΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ?
quote:
Loipon tha ithela na miliso gia auto to thema kai na perigrapso mia empeiria mou.prin apo ena xrono eimouna xaplomenos sto krebati mou kai h mhtera mou eleipe brazilia diakopes i ora itan peripou 12:00 kai leo as pao na do ti kanei i mana mou (eixa kai palioteres empeiries gia auto to ekana)tin oramatizomai kai blepo ton euato mou na feugei apo tin ellada kai na pigainei stin brazilia.ekei tin brisko na psaxnei ena kartotilephono kai tin blepo na tilephonaei kapou kai leo kai ego apo mesa kala m****ismeni einai tetoia ora pairnei tilephono sto spiti?(upopsin oti exoume exi ores diafora apo brazilia)kai amesos molis to teleiosa xtupaei to thlephono to sikonei o pateras mou kai htan i mana mou! ta sumperasma dika sas

ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕ?
ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ.ΕΚΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Η ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΒΓΑΖΑΝΕ ΜΑΓΟ Η ΛΕΓΑΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ!
ΦΙΛΙΚΑ

Edited by - indigo_boy on 19/02/2003 17:01:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 17:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ?

Μικρέ μου φίλε….(κρητικατσι….είσαι μωρέ κοπέλι?)…. μάλλον εσύ δεν κατάλαβες!!!

Αυτό που έζησες δυο φορές εσύ…..όπως το περιέγραψες….κάποιοι *(ο σοφός φιλος) το βιώνουν κανονικά… νύχτα μέρα!! Δεν είναι η εξαίρεση στη ζωή…η κάτι σπάνιο..για το ΣΟΦΟ!!!


quote:
ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕ?

Ελπιζω να μην Θίχτηκες...Αν ναι, πρόσεξε…ω ΕΣΥ που έχεις δυνατότητες... Ετσι, μιας και δεν έπιασες τα λόγια μου,…απολογούμαι!!!

Λοιπόν? Την διάβασα….Εμπειρία δεν είναι?...... Αυτά και αλλά πολλά….και βαλε ακόμα! (Πάντα ο σοφός φίλος)


quote:
ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΜΑΙΣΑΙΩΝΑ. ΕΚΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Η ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΒΓΑΖΑΝΕ ΜΑΓΟ Η ΛΕΓΑΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ!

Μεσαίωνας είναι ακόμα…..για πολλα πράγματα!

Θα ερχόμουν για καφέ στο εξοχικό σου... (αν με προσκαλούσες το καλοκαίρι)… μαζί με το σοφό φίλο μου…έτσι θα γνωριζόσαστε.. μα από ότι μου είπε….είναι κλεισμένος για τα επόμενα τρια χρόνια!

Αν έχεις υπομονή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 17:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

Η ΑΤΜΑ ΤΩΡΑ ...ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΙΝ +ΤΟ ΜΕΤΑ....

(+ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ!)


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy